0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #40 -: Август 04, 2008, 21:02:28 pm »
Извинявам се за невежеството, но как мога да разбера дали е станал нехормоналенслед раждането? А като е нехормонален, продължава ли да расте????

Деси ,ако няколко месеца след раждане пролактина ти падне в норма и то без да пиеш хапчета и поддържаш такива нива това говори за нехормонален вече аденом.Такъв тип аденом не се подлагана лечение , а всяка година се ходи на ЯМР за да се наблюдава дали расте.Ако премина някакви граници над 7 мм и започне да ти създава проблеми се обмисля варианта операция
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #41 -: Август 05, 2008, 10:02:23 am »
Благодаря ти много за отговора! Значи всичко ще стане ясно след раждането....

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #42 -: Август 05, 2008, 10:22:35 am »
Благодаря ти много за отговора! Значи всичко ще стане ясно след раждането....

Да, но нека мислим позитивно и се надяваме ма май-доброто за нас
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #43 -: Август 05, 2008, 10:38:48 am »
Да, но ходене по мъките цял живот....

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #44 -: Август 05, 2008, 14:33:15 pm »
Да, но ходене по мъките цял живот....


Такъв ни бил късмета , имаме си аденомчета без да сме ги искали.Но все пак Деси , те се лекуват и не са такъв проблем.Има толкова по серизоно болести.Благодарна съм, че от многото злини тази ми се падна
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #45 -: Август 11, 2008, 15:12:02 pm »
И аз съм с аденом от ...вече изгубих дирята ,колко години. Повече от осем. Пролактинът ми все беше в норма при изследванията, а цвърчах мляко като Мунтафонка. Миналата година , след 6г. и половина пиене, спрях Бромокриптина. Сега пък пролактина ми, за първи път е над норма. Вече не мога да му хвана края.
А искам да имам още едно дете. Доцент Андреева  ми беше казала , че ще трябва като родя, ако въобще зачена и износя бремеността, веднага да започна  "конски" дози бромокрептин и да не кърмя въобще иначе тумурът ще започне бързо да расте.
Някой минал ли е по този път?
Защото годините си летят , а аз така и не успявам да "убия" тумура, а искаме второ дете.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #46 -: Август 11, 2008, 15:40:16 pm »
Пан мар ако пролактина в норма  , и имаш овулация няма как да не стане бебче.Иска се малко повече внимание  в началото ,следене на пролактина и пиене на лекарства в първите месеци на бременността за да се избегне спонтанния аборт.Аз съм в 5 месец, пия парлодел и подържам прилични нива на пролактина 639 при горна граница 580.С аденом има дискомфорт -на мен ми казват секцио и никакво кърмене .Това за "конските дози " след раждане и аз го знам , ама не ме е страх,само бебето да е живичко и здравичко .Това че няма да кърмим не ни прави по-малко майки.А дали ще успеем да убием тумора е божа работа , но не пречи да сбъднем мечтите си в това време .
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #47 -: Август 11, 2008, 20:26:23 pm »
Пан Мар, Мари, какво ще рече "конски дози" бромокриптин???? И кой каза, че аденомът може бързо да нарастне? Колко да нарастне? Аз явно не съм много-много осведомена. Доц. Орбецова ми каза, че тия аденоми рядко нарастват много, но след раждането трябва да се продължи лечението.

МАКРОАДЕНОМ
« Отговор #48 -: Септември 24, 2008, 20:27:02 pm »
АЗ БЯХ НА 10.9.2008 НА ЯМР ЗА ТРЕТА ПОРЕДНА ГОДИНА И АДЕНОМА МИ Е С РАЗМЕРИ 36мм/23мм ОТ 3 ГОДИНИ ПИЯ ДОСТИНЕКЦ И ПОДЪРЖАМ ПРОЛАКТИНА В НОРМАЛНИ ГРАНИЦИ И ОТ КАКВО РАСТЕ ТОЗИ АДЕНОМ НЕЗНАМ :(
« Последна редакция: Септември 24, 2008, 20:37:02 pm от vesi71 »
Re: МАКРОАДЕНОМ
« Отговор #49 -: Септември 25, 2008, 07:54:22 am »
АЗ БЯХ НА 10.9.2008 НА ЯМР ЗА ТРЕТА ПОРЕДНА ГОДИНА И АДЕНОМА МИ Е С РАЗМЕРИ 36мм/23мм ОТ 3 ГОДИНИ ПИЯ ДОСТИНЕКЦ И ПОДЪРЖАМ ПРОЛАКТИНА В НОРМАЛНИ ГРАНИЦИ И ОТ КАКВО РАСТЕ ТОЗИ АДЕНОМ НЕЗНАМ :(

Веси ,какво ти казват лекарите -струва ми се че е големичък наистина
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #50 -: Септември 25, 2008, 11:21:53 am »
ако аденома ти е толкова голям не се ли налага да се отстрани оперативно
до кога мислиш да пиеш достинекс?
според мен е по-добре да се оперираш отколкото да се тровиш с лекарства
моят аденом е много малък но за сметка на това пролактина ми е 2500
пия достинекс от 6 месеца и нивата на хормона спадат до 80
но в момента в който го спра пролактина се вдига на 2000-2500
опитвам се да забременея от година и половина и ако скоро не стане сигурно ще се подложа на операция
  :(
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #51 -: Септември 25, 2008, 11:24:45 am »
.
« Последна редакция: Септември 25, 2008, 12:09:04 pm от Мари »
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #52 -: Септември 25, 2008, 11:29:17 am »
колко време пи достинекс?
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #53 -: Септември 25, 2008, 12:10:07 pm »
колко време пи достинекс?



Ами от ноември миналата година пия парлодел, пролактина  ми не беше много висок ,но въпреки това аденома ми е 4 мм.Доктора настояваше да го пия за да подържам постоянно едни и същи нива , без да спирам
« Последна редакция: Септември 25, 2008, 13:16:03 pm от Мари »
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #54 -: Септември 25, 2008, 13:04:38 pm »
аз все си мисля че високото ниво на пролактина се дължи и на стрес
но съм готова на всичко за да имам така мечтаното бебче
 :bori_007:
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #55 -: Септември 26, 2008, 15:43:09 pm »
предложиха ми да ме оперират,но аз отказвам. в 90% от форумите в разли4ните сайтове мнението е да не се бърза с операция и предпочитам да си пия достинекса,незнам и аз,опитах да спра достинекса пролактина веднага ми се ка4и на 2250 и спря да ми идва,пак запо4нах да го пия жеднага ми доиде и пролактина падна под нормалното дори и за сега е  така за по натам незнам :?
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #56 -: Септември 26, 2008, 15:51:23 pm »
.
Аз до колкото си спомням ж листовката на Достинекса пи6е че даже докато се пие може да се забременее и след това да се спре,ако аденома ти е малък не се оперираи
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #57 -: Септември 26, 2008, 19:24:51 pm »
Здравейте,момичета.Хайде и аз официално в отбора на аденомите.Днес ми беше ЯМР-то и си видях 3-4 мм микроаденом.Не знам още какво следва,но искам да ви питам нещо.За моя малък приятел пише,че е тип blak. Това говори ли ви нещо?В дневника ми съм преписала дословно заключението от ЯМР.Можете ли да ми кажете нещо повече.
Благодаря.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #58 -: Септември 27, 2008, 06:09:13 am »
Вили,моя аденом е тип dark 2-3 мм. ,по-точно пише пикоаденом тип dark,представа  нямам какво значи,откриха ми го преди около 3 мес.,на Достинекс съм и преди ЯМР-то пиех по 1 табл.седмично сега съм на 1 и 1/2 седм.и док.ми каза че ще го стопим с хапчетата.И аз нали все бързам преди 2 седм.пуснах Пролактин и беше на долната граница,отивам при док.с надеждата че ще ми спре хапчетата,като си мисля че щом пролактина е в норма и аденома ще е изчезнал,но нищо подобно,продължавам си Достинекса и при бременност й се обаждам,то не ставало тъй бързо както си мислех.Предполагам,че и при теб е нещо подобно,но каквото и да е дано скоро да се разкара ,желая ти успех.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #59 -: Септември 27, 2008, 07:06:35 am »
Марина,благодаря ти за отговора.Аз честно казано не очаквам веднага или бързо да изчезне.Важното е по-бързо да смъкна пролактина.А в лабораторията ми казаха контролен ЯМР след 1 година!
Но овладяването на пролактина е зелена светлина за други,знаеш!