0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аденом на хипофизата
« -: Юли 17, 2008, 16:24:45 pm »
Здравейте ,
от една година съм с диагноза макроаден на хипофизата.Вече е време да взема решение за операция.Имам обаче много въпроси, които си задавам относно след това какво става.Дали след това организма възтоновява нормалните си функции на 100% или се налага доживотна хормонална терапия.Може би всичко е индивидуално и  зависи до каква степен е засегната хипофизата , но бих се радвала ако някой знае нещо по въпроса.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #1 -: Юли 17, 2008, 17:05:08 pm »
Здравейте ,
от една година съм с диагноза макроаден на хипофизата.Вече е време да взема решение за операция.Имам обаче много въпроси, които си задавам относно след това какво става.Дали след това организма възтоновява нормалните си функции на 100% или се налага доживотна хормонална терапия.Може би всичко е индивидуално и  зависи до каква степен е засегната хипофизата , но бих се радвала ако някой знае нещо по въпроса.
сестра ми е оперирана от аденом на хипофизата
операцията и е правена през носа
след операцията е трудно
тя преодоля нещо като криза и то голяма
сега е наред
добре е
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #2 -: Юли 17, 2008, 19:36:52 pm »
Аз също съм с аденом на хипофизата ,но след като родих пролактина ми се нормализира и е в граници.В началото се зарадвах ,но се оказа ,че е по лошо защото аденома си е там и ако продължава да расте не може да се лекува с хапчета.С две думи не е хормоносекретиращ и ако расте се оперира задължително.Сега септември ще разбера на новия ЯМР дали расте.Страх ме е чесно казано доста ,точно сега когато си имам дъщеричка .....не ми се мисли.
На мен ме интересува кой неврохирург в момента е най добрия ,преди беше Бусарски.
Анастасиа удобно ли е да кажеш кой оперира сестра ти,доволни ли сте.А кризата емоционална ли беше или хормонална.Последствия от операцията и какъв размер и беше аденома ,моят е 4 мм ,беше миналата година де.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #3 -: Юли 17, 2008, 22:05:53 pm »
Аз също съм с аденом на хипофизата ,но след като родих пролактина ми се нормализира и е в граници.В началото се зарадвах ,но се оказа ,че е по лошо защото аденома си е там и ако продължава да расте не може да се лекува с хапчета.С две думи не е хормоносекретиращ и ако расте се оперира задължително.Сега септември ще разбера на новия ЯМР дали расте.Страх ме е чесно казано доста ,точно сега когато си имам дъщеричка .....не ми се мисли.
На мен ме интересува кой неврохирург в момента е най добрия ,преди беше Бусарски.
Анастасиа удобно ли е да кажеш кой оперира сестра ти,доволни ли сте.А кризата емоционална ли беше или хормонална.Последствия от операцията и какъв размер и беше аденома ,моят е 4 мм ,беше миналата година де.
ще я питам за лекаря
иначе я оперираха в софия
след операцията пиеше много вода-около 20 литра на ден
получава се като водна криза
трябва да те следят лекари
трудно е да почнеш с храната след това,но ще си под лекарски контрол
и емоционална беше кризата
на нея и се олюпи кожата
но сега е много добре
отслабна ,стана си с нормалните кила,косата и се оправи,кожата и се оправи ,намаля и окосмяването и сега си гледа детенцето и семейството
профилактични прегледи прави
ще питам за лекаря и ще ти кажа
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #4 -: Юли 17, 2008, 22:18:42 pm »
Аз миналата година правих консултации с Маринов,Романски и Бусарски.
Работят в един екип.Знам,че Бусарски е най добър в тази област и дава най
обективно мнение.Аз имам макроаденом,който не е хормонално активен.Вчера
направих третия ЯМР.От 13,4/4,7 сега е 11/4.Другата седмица мисля да направя
поредната консултация с проф.Бусарски .В момента цикъла ми идва само противозачатъчни,
други оплаквания нямам.Не пия никакви други хапчета,Много ме е страх,че ако се наложи
операция от усложнения след това.Затова се интересувам дали след това се
налага хормонална терапия.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #5 -: Юли 18, 2008, 00:04:59 am »
Аз миналата година правих консултации с Маринов,Романски и Бусарски.
Работят в един екип.Знам,че Бусарски е най добър в тази област и дава най
обективно мнение.Аз имам макроаденом,който не е хормонално активен.Вчера
направих третия ЯМР.От 13,4/4,7 сега е 11/4.Другата седмица мисля да направя
поредната консултация с проф.Бусарски .В момента цикъла ми идва само противозачатъчни,
други оплаквания нямам.Не пия никакви други хапчета,Много ме е страх,че ако се наложи
операция от усложнения след това.Затова се интересувам дали след това се
налага хормонална терапия.
Искаш да кажеш ,че е намалял аденома въпреки ,че не пиеш хапчета и не е хормоносекретиращ?
А колко голям беше в началото и за коллко време порасна?
А на мен ми идва по често ,но все още не знам дали е от аденома или нещо друго има.Декември месец направих спонтанен аборт и след това 6 месеца бях на противозачатъчни и на последния месец ми дойде още на 8 мия ден от противозачатъчните.Уж на хапчета ,а пак ми дойде.Изписаха ми оргаметрил заедно с противозачатъчните са ми регулон и днес ми е 3 ден от както съм ги спряла и чакам пак да ми дойде.А то ми свърши преди 8 дни ужас.
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #6 -: Юли 18, 2008, 09:50:21 am »
Миналата година ми го откриха.Беше с р-ри 13,4/4,7 а сега е 11/4.Пия само противозачатъчни за да ми идва цикъла.Започнах да се интересувам и от храни и добавки които действат противотуморно.Започнах да ям храни богати на антиоксиданти,пих сементо и афа водорасли,също и спирулина.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #7 -: Юли 18, 2008, 10:12:24 am »
Имам приятелка оперирана от аденом на хипофизата .След операцията наистина се появява проблем с жаждата-нарича се безвкусен диабет.В книгите пише че би трябвало до няколко месеца да отшуми , но при нея си остана.Сега е добре, веднага след операцията свали големия диоптър очила, спря и косопада .Сега се радва на детенце , което роди без проблем и от време на време ходи на ЯМР.Чувства се много добре.
И аз съм чувала че понякога след бремнност тумора става от хормоносекретиращ несекретиращ ,което ми е много странно .ЩЕ видим при мен как ще е -моето бижу е 4 мм, но преди да го намерим ми създаваше големи проблеми .След нормализиране на пролактина всичко си дойде на мястото и даже забременях-дай боже всичко да е наред до края
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #8 -: Юли 20, 2008, 21:33:45 pm »
Хайде и аз да се включа и тук. Все си казвам, че повече няма да чета материали за аденом на хипофизата, ама.......Моят аденом е 5 мм. Всъщност беше толкова миналата година. Сега не знам, сигурно се е увеличил. Успях да смъкна пролактина, забременях, но не преставам да го мисля. След като родя започвам всички процедури отначало - пролактин, ЯМР... Според докторът сигурно се е увеличил. Не спирам да мисля за това. Много ме е страх от операция....Страх ме е. Пък и сега това дето го прочетх - че можело да си смъкнеш пролактина и той пак да се е увеличил.....

*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #9 -: Юли 21, 2008, 11:32:56 am »
Ако се наложи операция , не ме е страх от нея, по скоро ме е страх
от усложнения след нея.Притеснявам се хормонални терапии,рецидив и др.
такива.Затова търся мнения от хора, които преминали по този път
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #10 -: Юли 21, 2008, 11:42:46 am »
А не е ли по-добре да си на лекарства и да не си правиш операция....стига да не е спешна операцията, де и лекарствата да ти действат. Поне на мене бромокриптина ми действа. Пиеш си лекарствата, гледаш си живота и така....

*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #11 -: Юли 21, 2008, 12:21:38 pm »
Единсвеното, което пия са противозачатъчни благодарение на които
ми идва цикъла.Аденома ми не е хормонално активен,пролактина ми е
в норма. Не мога да пия хапчета с които да го провокирам да намалее.
В едно положение съм на изчакване и незнам какво да правя тъй като си е
доста голям,може би рано или късно трябва да го махна.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #12 -: Юли 21, 2008, 13:40:44 pm »
Здравей отново, как разбра, че не е хромонално активен аденомът ти? Това, че пролактинът ти е в норма..... Как ти го откриха? Колко е голям? И расте ли? Ако не расте и не ти създава проблеми.......оф, не знам. Моят е 5 мм и очаквам да е нарастнал доста, така че и при мене може да се стигне до операция....

*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #13 -: Юли 21, 2008, 14:48:51 pm »
Здравей, миналата година ме приеха в ендокринологията.Правиха ми всякакви
изследвания.Всичко беще в норма освен LH и FSH ми бяха в долна граница.Проблема
при мен е че нямам цикъл,т.е. идва ми само с хапчета.Изпратиха ме за ЯМР, и така
ми го откриха.Ендокриноложката ,която ме изпрати много се учуди от "находката ".
Засега малко е намалял,но ми предстои тази седмица консултация с проф.Бусарски.
Доста е голям и рано или късно сигурно трябва да се махне, но ще се разбере тази седмица
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #14 -: Юли 21, 2008, 14:51:46 pm »


atyty Желая ти късмет и дано не се стигне до операция
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #15 -: Юли 21, 2008, 15:40:07 pm »
Благодаря за подкрепата,дано да не се стигне.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #16 -: Юли 21, 2008, 16:26:09 pm »
Успех и от мен!!!! Стискам палци!!!! Дано всичко е наред!!!!!!

Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #17 -: Юли 22, 2008, 16:18:56 pm »
Сега прочетох ,че тази седмица ти е консултацията с Бусарски,стискам ти палци.Дано не се налага операция.
Късмет ти желая.
*
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #18 -: Юли 22, 2008, 22:33:52 pm »
Благодаря за подкрепата.Ще пиша допълнително как е минало.
Re: Аденом на хипофизата
« Отговор #19 -: Юли 23, 2008, 19:23:30 pm »
Здравей, миналата година ме приеха в ендокринологията.Правиха ми всякакви
изследвания.Всичко беще в норма освен LH и FSH ми бяха в долна граница.Проблема
при мен е че нямам цикъл,т.е. идва ми само с хапчета.Изпратиха ме за ЯМР, и така
ми го откриха.Ендокриноложката ,която ме изпрати много се учуди от "находката ".
Засега малко е намалял,но ми предстои тази седмица консултация с проф.Бусарски.
Доста е голям и рано или късно сигурно трябва да се махне, но ще се разбере тази седмица

Здравей atyty, аз съм с подобен проблем. Без лекарства нямам цикъл. Моите ЛХ и ФСХ пък са високи. Пролактина леко завишен, а аденома беше 2 мм преди две години. Засега смятат че не е необходимо да се прави ковнрола с ЯМР. Каква е връзката на ЛХ ФСХ с аденома? Може ли високите им стойности да се дължат на него?