0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #80 -: Юли 09, 2008, 16:09:47 pm »
Ултра, и аз нямам оплаквания от Либеро. По отношение на яденето, Мия премина периода, в който отрупваше масичката си с цялата покъщнина и сега имаме нов номер. Вечер, когато и двамата с баща й сме вкъщи, държи първо той да я храни. След няколко лъжици, слиза от стола и отива или пред огледалото в коридора или в хола на дивана като дава ясни команди кой и какво да вземе от масата като храна. И държи да се сменяме с баща й. На него, горкият вече много му писват капризите й в това отношение, ама какво да се прави. Поне не мога да се оплача от апетита й, да не чуе дявола, ама много добре си хапва. :)
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #81 -: Юли 09, 2008, 16:16:54 pm »
мешко, не искам да звучи като намеса, но от няколкото последни твои постинги оставам с едно усещане, че след няколко години ще берете ядове с детето. едно е любов и обгрижване, друго е угаждане на всяко детско щение и каприз. кога смятате да въведете думичката "не" и няма ли да е късно тогава...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #82 -: Юли 09, 2008, 17:01:42 pm »
Джаме яде кора хляб и краставица без занимавки, щото не му ги даваш за основно ястие и по малко. Я дай само хляб за обяд и ще се почне с номерата. В началото много го ограничавах със солетите и бисквитите, обаче като започнах да давм без възражение, бързо, бързо му мина мерака и сега почти не ги яде.
И с разни други работи сме така, интересно е докато не даваш после вече не е така забавно. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #83 -: Юли 09, 2008, 17:06:59 pm »
И с разни други работи сме така, интересно е докато не даваш после вече не е така забавно. :wink:

Перде, което иде да потвърди моята теза, че не се касае толкова за безапетитие, колкото за скучаене и капризничене. и в моя, и във вашия случай.
да, не са ни явно от "ящните" децата, но като гледам по снимките и Тони, не ми изглежда завехнал от слабост, честно да ти кажа... :) съвсем добре си е човека. колко кила сте?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #84 -: Юли 09, 2008, 17:15:29 pm »
И с разни други работи сме така, интересно е докато не даваш после вече не е така забавно. :wink:

Перде, което иде да потвърди моята теза, че не се касае толкова за безапетитие, колкото за скучаене и капризничене. и в моя, и във вашия случай.
да, не са ни явно от "ящните" децата, но като гледам по снимките и Тони, не ми изглежда завехнал от слабост, честно да ти кажа... :) съвсем добре си е човека. колко кила сте?

Абе 11.6 кг с дрехите, памперса и обувките и преди ангината, сега незнам колко е. А на снимките е идеален, с леки бузки и доближаващи връстниците си килограми.
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 17:17:15 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #85 -: Юли 09, 2008, 17:21:03 pm »
Да, ама при нас е точно обратното - с лъжичката яде, та ушите й скърцат, а като дам млякото - изпива 100-120 мл. и край - бута с езика, затваря устата и тц.
А за изследванията днес педиатърът отказа да ни даде направление за кръв и урина на 6 месеца, защото сме ползвали в петък направление за очен лекар. Каза след 24-ти да отидем. Това нормално ли е за малко бебе?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 17:23:36 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #86 -: Юли 09, 2008, 17:24:26 pm »
Абе Наде, кво значи "доближаващ връстниците си на килограми", ми това е яко относително :wink: Ела да видиш племенницата дето е на 2 г. и 3 м., тежи сигурно 16 кила и е висока над метър, Десислава спокойно й износва дрехите :lol:
Според мен вече след годинката се проявяват и генетично заложените параметри, не на празно спират да теглят децата всеки месец като навършат 1г.
Деси например е по-висока от едно комшийче, което е 6м. по-голямо от нея и е момче при това, но бащата и майката са по-ниски от мен дори. Така че според мен вече няма категорични норми. :)

Фокси, не е нормално, няма ограничение за направления за децата, още повече че това са задължителните за възрастта по ЗК изследвания.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #87 -: Юли 09, 2008, 17:27:23 pm »
За водата - опитвах да давам на Вероника, даже слагах малко гранулки от чайчето против колики на ХИП, за да е по-вкусно, ама не ще и не ще! педиатърът каза, че необходимото количество вода си го набавя от кърмата. Аз и следя фонтанелката, тъй като ако е хлътнала, това е признак за дехидратация.
Лепенки за пъпче не сме ползвали, така ни препоръчаха след раждането, достатъчно е да се ползва Топоцин, да се поддържа добра хигиена и да се подсушава след баня с 90% спирт.
За храненето - Рони също наддаде последния месец малко, в табличката за бебешките мерки пише,че на 4 месеца трябва да е 6160 гр, а ния нямахме и 5000...ама какво да се прави, детето е енергично и това ме успокоява.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #88 -: Юли 09, 2008, 17:36:35 pm »
Чеф така е, спор тук няма, обаче нали има уж някви средни норми за 1г.,2г.,3г. пък и нали ние сме били под нормите винаги, та затова се израдвах като доближихме някакви и детето изглеждаше добре.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #89 -: Юли 09, 2008, 20:21:13 pm »
и аз съм на мнението на Стефи за килограмите.Жоро е 7430гр.,колкото е и детето на една приятка с тая разлика,че то е на 7м.Да ама първо той се роди 4кг.,а тя 2600 и второ-те с мъжът и са доста по-дребни.

 За лепенките-ние не сме използвали.Още в болницата го къпеха във ваничка без да пазят пъпчето и после нищо не ми слагаха.После и аз не му слагах,защото ни падна още в болницата ,а и вече не виждах смисъл.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #90 -: Юли 09, 2008, 21:19:45 pm »
А за изследванията днес педиатърът отказа да ни даде направление за кръв и урина на 6 месеца, защото сме ползвали в петък направление за очен лекар. Каза след 24-ти да отидем. Това нормално ли е за малко бебе?

за децата и бременните НЯМА ЛИМИТ НА НАПРАВЛЕНИЯ! ако много държиш на тая педиатърка - претрай си. Ако не - кажи й, че си наясно с правата си и ако не даде направление, ще се оплачеш в здравната каса от нея.

как не ги е срам...

Перде, нашият педиатър, когато му се оплаквах навремето всеки месец, че Мартин ми се види много слабичък, отваряше книгата, забиваше пръст в таблицата и ми казваше - "в нормите е, значи е наред". а нормите не са една средна стойност, а широк диапазон с минимална и максимална стойност.

ти проверявала ли си го по таблиците на Бърди?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 21:22:31 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #91 -: Юли 09, 2008, 21:29:28 pm »
Наденце, кво ся Стефка дебела ли ще да е, като е 11 800, голичка по прясно сменен памперс, ми като майка си детето- дебела и гладна си ходя и тя ме е наследила
и понеже е снага, като майка си и баща си е 80 санта  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #92 -: Юли 09, 2008, 21:36:15 pm »
Здравейте,намерих интересен форум в него има и табличка за това колко е средното тегло на бебоците през различните месеци.Малко по надолу на страницата.Приятно четене.
http://mamita-bg.com/forum/index.php/topic,384.msg1816.html#msg1816
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #93 -: Юли 09, 2008, 21:40:45 pm »
Момичета,
сигурно е обсъждано вече, но не ми остава време да потърся  :oops: , та въпросът ми е нужно ли е да се дава вода на бебетата? Аз под силния натиск на майка ми и на педиатърът дадох вода на Жорко преди няколко дни. Пие я с охота, но според мен си мисли, че е хапване  :lol: Последва повръщане. От тогава не съм повтаряла. Теди отказва вода.
От вчера пак сме заформили спор с майка ми. Според нея съм почти "терорист", който не дава на детето водичка  :lol: Замислих се аз, като е толкова горещо дали да не опитам отново да му дам вода? Ще се радвам да споделите опит и мнение.

И още един въпрос, някой ползвал ли е лепенки за пъпче? Какво ще кажете за тях?

Джази, споко заради тази вода майка ми почти се изнесе след скандал от къщи. Аз съм обвинявана за терорист, майка - идиотка и квото друго се сетиш. Капитулирах и дадох вода - ами пие си я и до днес, не го ограничавах, пък видиш жив и здрав си е Вики. То аз и за много други неща капитулирах, ма май ще се окажат правилни.
На мен от СЗО и дрън-дрън ярини на "американска" и незнам ква си школа вече ми се гади. Та сега мисля да си поръчам една класическа руска педиатрия на едно приятелче, което пътува в Русия.

За памперсите - аз ползвам Вибеле /разновидност на Мамия/ - хваща ме бяс като свършат и на борсата и няма зареждане от тях. Ползвала съм : Памперс, Либеро /от дискавърите бях доволна, но от комфорт фит изобщ/, Дайперс.
Между другото майките на по-малки момченца, ползващи Либеро Конфорт фит - при вас от ластиците не се ли притискат тестисите? Ние за това ги сменихме, щото просто ревяхме при носенето им.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #94 -: Юли 10, 2008, 08:15:00 am »

за децата и бременните НЯМА ЛИМИТ НА НАПРАВЛЕНИЯ! ако много държиш на тая педиатърка - претрай си. Ако не - кажи й, че си наясно с правата си и ако не даде направление, ще се оплачеш в здравната каса от нея.

как не ги е срам...

Хич даже не държа, но това е втората педиатърка за 6 месеца, вече започвам да си мисля, че проблемът е в мен, а не в тях...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #95 -: Юли 10, 2008, 08:25:45 am »
Джази, Стефания и сега рядко пие вода, но аз съм предлагала де, да не си помислите че не съм, просто на детето не му харесва. Според майка ми- аз съм виновна, че не пие, а в началото като новородена ме дамгоса, че ще си обезводня детето. Моите извинения и с цялото ми уважение към нашите майки- ама те вече са имали своя шанс да отгледат деца по техния си начин и ние не сме им се месели, така сега не трябва и те да ни се месят  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #96 -: Юли 10, 2008, 09:13:14 am »
Благодаря на всички за споделения опит  :D
Вчера давах вода с лъжичка (уж да съм сигурна, че знаят какво предлагам). След първоначалното учудване чак им се хареса. Може би днес ще се престраша да дам със шише.

lb2f
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #97 -: Юли 10, 2008, 09:28:15 am »
мешко, не искам да звучи като намеса, но от няколкото последни твои постинги оставам с едно усещане, че след няколко години ще берете ядове с детето. едно е любов и обгрижване, друго е угаждане на всяко детско щение и каприз. кога смятате да въведете думичката "не" и няма ли да е късно тогава...
Джам, не го смятам за намеса. Мия има невероятна упоритост и сме наясно, че трябва да се вкара в някакви рамки, защото тази черта от характера е нож с 2 остриета. От една страна е много хубаво, че още от съвсем малка отстоява позициите си, от друга обаче трябва да се научи и да прави компромиси. Опитваме се да намерим баланса между истериите и допустимите, приемливи за нас капризи. Просто баща й супер се притеснява, че нейните истерии не били нормални и трябва да ги прекратим на всяка цена. Е, почнахме редовно да я наказваме да си стои в стаята и истериите поспряха. За яденето, мен предишния й начин на хранене просто ме побъркваше -тя започва да яде и да сочи всичко, което вижда около себе си, като й откажа нещо, започва истерията и отива наказана и така. Като отмина бях доволна, но се оказа, че минава в нов период. А иначе познаваме и "не и няма", но имам чувството понякога, че постоянно казвам това не може, там не и т.н.
<br />[link=http:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #98 -: Юли 10, 2008, 09:32:22 am »
Моите извинения и с цялото ми уважение към нашите майки- ама те вече са имали своя шанс да отгледат деца по техния си начин и ние не сме им се месели, така сега не трябва и те да ни се месят  :)

Мини, браво!
това изказване изключително много ми хареса! :D Ще го цитирам пред когото трябва. :wink:

За тая прословута вода
Ами, в крайна сметка, давам на Миша чай бебезан или чай от анасон вместо чиста вода. Тя все още има колики, макар и не толкова силни, колкото в началото. В някои случаи, ако тя лакомо засмуче чая, си давам сметка, че просто е гладна и тогава предлагам храна. Вече и аз се обърках... От една страна, 80% от състава на кърмата или адаптираното мляко е вода. От друга страна, в тези жеги може би едно бебе има някаква нужда от вода, ама като не може да си каже, милото...
Та, правилно или не - и аз не съм убедена, но Миша пие чай и това е.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #99 -: Юли 10, 2008, 11:53:24 am »
Джази,
нито ще епървия нито ще е последния спор с майка ти. Вкай - добре права си, прави каквото ти решиш. За детето според мен винаги най-доброто е това, което прави майка им, в случаите когато майката е с ума си разбира се :lol:.

Пак любимата ми тема за кг..... :( :( :(
Според вчеашните замервания Коле боле е 91 санта и 15 кила. Според педиатърът е дебел... Много мъчно ми стана за Коле-Боле. Явно ще е кат майка си - вечно гладен и дебел  :(. Повече от това - не мога да му огранича храната... Не яде джънкове, никакви прихапвания между храненията. Хляб - амо пълнозърнест и то два пъти седмично. Няма захар и пр.... Горканчо мамин...
В очакване ....