0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #120 -: Юли 10, 2008, 15:56:49 pm »
Ани, може да спретнем утре една обща игра, а?
О, с удоволствие :D Ще се чуем да се разберем :wink:

Перде, аз ограничавам платените удоволствия до едно и то когато таткото дойде да ни прибира. Ако много се зарадва на баща си, се случва и да се разминем с плащането :wink: Не може ли да пробваш такъв вариант?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #121 -: Юли 10, 2008, 16:00:06 pm »
Ами ние почти винаги сме без таткото, рядко излиза с нас.
Лошото е че в центъра, където живеем няма такова място без плащане.  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #122 -: Юли 10, 2008, 16:01:50 pm »
оо раните тепърва почват.На Ели краката от коляното надолу са ужасни - всичко е в рани от падания, а уж е мома :lol:.И все й повтарям - какво момиче си ти с тези рани,а.Обещава ,че няма да тича но обещанието трае точно 5 мин.Всяка вечер мажем крем  след баня и се уверяваме че така не бива да се тича.
 Перденце, пускай Тони в пясъчник с един набор играчки - кофички,лопатки...
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #123 -: Юли 10, 2008, 16:24:46 pm »
Да ви посетя и аз в края на тази гореща седмица!
Като ви чета захванали сте болните ни теми - килограмите и яденето, местата за игра.... :(
Ние всеки път с баща и се молим да е качила няколко грама. Най-накрая минахме заветните 7 кг даже 7300 на последната консултация и 67 см. Бяхме най-дребните в парка, докато не се появи едно момиченце което е на възрастта на Вики,но тежи само 6 кг и аз се успокоих! Видимо също изглежда мъниче а е със 7 дни по-голяма от нас! Категорично отказа всякакво АМ да яде и още я кърмя поне докато има! :?
А по отношение на парковете е ужас! До нас има мога да кажа добре поддържан парк, който редовно две жени почистват! След обяд обаче, като всички баби изскочат и заемат всички сенчести пейки и децата се приберат от ясли и градини, става малка лудница.
Снощи едно диване щеше да ме вкара в лудницата! В един участък от парка има няколко пейки и там се събират дребосъци учещи се да ходят като нас! Както я държа пред себе си аз сгъната на 2, а тя изправена в един момент виждам нещо да лети към мен! Мисля че е топка, докато не ме прасва един голям камък, колкото голям картоф в крака! Това нещо прелетя на сантиметри от главата на Вики! 8O Хукнах аз с Вики в ръка след това чудовище, то се скри, но успях да видя къде отиде! Умната му баба люпи семки в другия край на парка и ми вика ми деца са какво да направя?!? 8O Честно да ви кажа едва удържах да не го фрасна това, че и за бабата се замислих! :oops:
То бива, то може ама можеше да ми утрепе детето!!! 
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #124 -: Юли 10, 2008, 16:29:30 pm »
помагайте, моля! Кристиан си сваля спалния чувал и сутрин го намирам гол. как излиза това дете не знам, не сваля ципа. промушва се като мишле. да ги обшивам ли някъде тези чували :ask:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #125 -: Юли 10, 2008, 16:37:36 pm »
ами ние отдавна не го ползваме, защото в тия жеги ако я сложа и в спален човал ще трябва да изцеждам вода и от дюшека сигурно :lol: завивам я с едно чаршафче само и почти си спи цяла вечер гола, ама нищо й няма де.
Та незнам какво да те посъветвам, ако ниастина е широчък го поприший тук таме, щом не разкопчава ципа.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #126 -: Юли 10, 2008, 16:52:53 pm »
Ман и Ели се промъкваше така от чувалчето.Приших ръкавите и вече няма как.Т.е. там беше най широката част.Сега на най горещото спи без него на отворен прозорец.
 Ваня много неприятна случка в парка.За съжаление и аз често попадам на деца оставени без надзор с извинението - ами те са деца :x.Едно момченце блъскаше Ели от една катерушка и майката стоеше и не си развали кефа да мръдне докато не я поканих да направи забележка на детето си.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #127 -: Юли 10, 2008, 17:06:49 pm »
помагайте, моля! Кристиан си сваля спалния чувал и сутрин го намирам гол. как излиза това дете не знам, не сваля ципа. промушва се като мишле. да ги обшивам ли някъде тези чували :ask:

manhattan,
аз си мисля, че на детето му е топло и просто не желае да бъде завит или пък в чувалче.
Е сега, ако искате, сметнете ме за луда, обаче аз Миша с нищо не я завивам, от както са почнали жегите. Тя започваше неистово да рита и като се освободи от пелената си, се успокояваше. С баща и се отказахме да я завиваме, защото преценихме, че и е топло.
Да уточня за протокола, спи по боди с къс ръкав и чорапки или боди потник и чорапки. Спим на отворен прозорец. И ние спим отвити.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #128 -: Юли 10, 2008, 18:12:10 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:
 Да ви питам за играчките,че ние сме на вълна всичко в устата.Преди да дадете дрънкалка,всеки път ли я миете?А с плюшените играчки как стоят нещата.Аз гледам да не му давам да играе с тях,че не мога всеки ден да ги пера,ама имаме тука една любима мишка.Аз тъкмо се оплаках и той от вчера взе да държи играчките,да ги премята от една ръка в друга,но най-вече в устата и сега се чудя как да процедирам.
<br />
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #129 -: Юли 10, 2008, 18:29:58 pm »
И аз си купих една капела, от тези с големите периферии, ама не мога да се възприема нещо с нея  :oops: Относно контенето преди всяко излизане - ами какъв по-добър стимул можем да си създадем сами на себе си да се чувстваме хубави и във форма. Не е за вярване какви чудеса може да свърши дори само една спирала!
Въпросът с миенето / прането на играчките ме вълнува и мен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #130 -: Юли 10, 2008, 20:26:03 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:

когато почнете да търчите след двегодишни по пясъчници и пързалки, да влачите огромни торби с лопати, топки, буталки, колела, да носите на ръце хлапета, ритащи ви в току-що изгладените чисти дрешки с прашните си обувчици и бършещи си мръсните ръчички в блузата ви - тогава ще позабравите за червила, спирали и дългополи шапки в тон с цвета на небето... :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #131 -: Юли 10, 2008, 20:46:35 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:

А Джамата не е така. Тук в парка си имаме една майка дето се гримира на детската площадка, а детето и е на две години и половина и няма кой да му избърше сопола.
Далеч съм от мисълта, че някое зататско момиче би сътворило такова нещо.

когато почнете да търчите след двегодишни по пясъчници и пързалки, да влачите огромни торби с лопати, топки, буталки, колела, да носите на ръце хлапета, ритащи ви в току-що изгладените чисти дрешки с прашните си обувчици и бършещи си мръсните ръчички в блузата ви - тогава ще позабравите за червила, спирали и дългополи шапки в тон с цвета на небето... :)


*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #132 -: Юли 10, 2008, 21:53:50 pm »
Зори, аз дрънкалки, чесалки и всякакви пласмантерии ги събирах вечер в една голяма купа и чинно ги измивах, т.е. веднъж на ден. Плюшките ги перях 2-3 пъти в месеца, но тя не си играеше с тях много. Това докато бяхме малки и не хвърляхме по земята, след това миех след всяко падане, но беше за кратко, защото нямаше вече смисъл. Тя се търкаляше по пода, лапаше си ръчичките и така. Просто вечер събирах всичко и миех.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #133 -: Юли 10, 2008, 21:55:19 pm »
Плюшените играчки ги пера всеки ден - имаме си набор за устата, от който не се изважда ватата и ги менкам, като ги пусне на земята, после в пералнята. Дрънкалките ги мия след всяко ползване, но й ги давам мокри. Обаче любимата играчка е биберона - голям кеф е да го извади от устата, да го премята в ръцете, да тропа с него където свари и после да го набута отново в устата - признавам си, по някога не успявам да го изтръгна от ръцете й и да го измия.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #134 -: Юли 10, 2008, 22:02:12 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:
 

Е, как, как, КАК, кажете ми, го постигате? Разберете ме правилно-аз самата съм, или по-скоро бях, суетна и кокетна жена, но просто не смогвам, нямам време, едва успявам благоприличния минимум да постигна сутрин.

И пак добрата стара Джамка ме кара да се чувствам не-сама. Панталоните ми са целите в отпечатъци от сандали, сандалите и краката ми са заринати в прах от улиците, влача сума торби с играчки, кърпи, солети, като товарно магаре съм. На мен дори слънчевите очила ми пречат да следя за оси, пчели, летящи предмети и всякакви приближаващи опасности, пък да не говорим да си пусна косата свободно или да сложа шапка.

А приятелката ми днес беше в стил "женена за истински маркиз" облечена. А детето й лошо, непослушно и наакано.
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #135 -: Юли 10, 2008, 23:07:20 pm »
Мари, въпрос на самоуважение е, не на друго. Моя син се търкаля като прасе, с току що облечените дрехи, които са светли и приготвени за излизане. Имам отпечатък от количка, от обувки, от пръсти и хиляди други неща. Да е жива и здрава пералнята - пере редовно, а и има и Вениш. Аз се чувствам зле ако не съм гримирана и не изглеждаме добре двамата. Понякога се случва и в тон да сме облечени, нищо, че трае 1 час :lol: Не изпадам в истерия ако се зарови в пясък, ако е в локва, на цимента, на асфалта, а за играчките, количката има кошница и всичко пъхам вътре. А за тичането - винаги съм с ниски обувки, които да са ми удобни и да не се тормозя, че ще се пребия :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #136 -: Юли 10, 2008, 23:07:59 pm »
Чакай сега какво общо има външният вид и непослушното, наакано дете.

А приятелката ми днес беше в стил "женена за истински маркиз" облечена. А детето й лошо, непослушно и наакано.

Дали моето дете е непослушно или по скоро аз се опитвам да го вкарам в някви рамки, с оглед да го предпазя от опастостите наоколо, а той тъй като е емоционален и любопитен, реагира бурно и инато. Това прави ли го непослушен или пък лош, за наакан ... отдавна не го прави на вън и на чуждо място. Признавам си, че външният ми вид е променен, вече съм без грим, без токчета, но не съм и някоя пък пацулана. Джам е права, но не е задължително да си с гланц и шапка, за да изглеждаш прилично приятно. Трудно е, времето не стига, така е, но е нужно малко повече желание за суета си мисля все пак.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #137 -: Юли 10, 2008, 23:19:00 pm »
Да си призная и аз в последно време нямам много време за себе си. Гледам малкия да е приличен и за мен понякога забравям.
На моменти усещам неудобство когато се снимаме навън, иска ми се да избягам от обектива, т.к. знам че май-не съм много за снимка. Е, в такива моменти ми се иска да се бях пооправила.
Обещавам си да работя по въпроса, ама ще видим
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #138 -: Юли 11, 2008, 00:18:41 am »
Здравеите и от нас  :Dн
и аз съм в отбора на негримираните ,поради простата при4ина ,4е нон стоп се целуваме с малката ,та ако съм с 4ервило или гланц  ,обривът ни е в кърпа вързан.Нямам време об6то взето , обръ6там внимание задължително  на облеклото на детето,моето и на мъжо  :wink: .Не мисля ,4е като не се гримирвам не се уважавам,даже доста си се уважавам :) :oops:  ,по скоро е  до навик .Етърва ми например е с 3 деца и дори и да си е у тях се гримирва ,просто има хора които не се възприемат без грим.  

Много ни е страх от прахосмока4ката ,какво ли не опитах ,само докато я изкарам и изпада в истерия ,ето едно хубаво извинение ,за да не 4истя :lol:.Не става номера да я изолирам в друга стая :? .

Хаиде много здраве за малки и големи ...Да оздравяват вси4ки болни де4ица и да няма акциденти,4е косата ми настръхва като ви 4ета ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #139 -: Юли 11, 2008, 00:52:27 am »
ами как,то не трябва много-точно за 5 мин. съм напълно гримирана.Лакирането е по-сложно,но това се прави вечер.Дреби вече спи от 12 вечерта до 8.30 сутрин,та време има.Ние не лягаме преди 1-1.30 и това е така от години.
 На мен и мъжът ми много ми помага.Общо взето той чисти и пуска пералня,аз готвя,гладя и мия чинии.Те нещата бяха така разпределени и преди бебето де.
 Скоро и свекърите си идват,че си бяха за малко в БГ и още неща ще ми отпаднат,та съвсем ще си царуваме с бебчо.
 Ужас ,направо звуча като някоя кокошка дето само си гледа детето и се шматка,ма то и това не е лесно. :lol:
<br />