0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Гореща седмица 07.07 - 13.07
« -: Юли 07, 2008, 08:21:54 am »
Добро утро от нас! На всички желая успешна седмица!
Да бъде по-прохладна колкото е възможно :)
Приятно изкарване на всички, които са на почивка!

Всички болни дечица да оздравяват бързо!
« Последна редакция: Юли 07, 2008, 08:24:18 am от Nadyn »
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #1 -: Юли 07, 2008, 09:10:33 am »
Хубава седмица на всички! Да са здрави децата!

Честито християнче Деси на Стефи :D

А аз да ви се похваля - в събота ходих да видя Теди и Жорката на Джази, такива са хубавци, пу-пу, бутах по пътя количката и се пръсках от гордост :lol: Едва не избутах Джази от кадър, че да ме снимат само мен с близнаците :lol: Да са живи и здрави, толкова са нежни и хубави, и мама и баба да са им живи и здрви да ги глвдат.

Днес сутринта се връщам обратно във Варна, влизам в Зачатие, и пак темата на Ема :( Хубави, млади деца, как ще живеят близките им без тях :( Толкова нелепо и безизходно. Само да можехме да й помогнем по някакъв начин...
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #2 -: Юли 07, 2008, 10:24:28 am »
Прохладна седмичка и от нас! Нека бъде здрава и усмихната за всички!
Момичета, да знаете къде продават покани за кръщене?
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #3 -: Юли 07, 2008, 13:15:27 pm »
Хубава седмица и от нас  :D

Цвети, беше ми много приятно. Много ми липсвате със Симона. Да я нацелуваш  :D
Аз пак да се похваля, Жоро и Теди отново направиха тричасова пауза между нощното хранене  :D


lb2f
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #4 -: Юли 07, 2008, 14:13:06 pm »
Здрава и приятна седмица на всички

Знаете че Тони бой е болен, даже вчера ми изкара акъла, но се размина засега, а днес отново ми събра очите и изкара акъла, но от игра. Та излизам на терасата да изхвърля памперса и започвам да събирам прането, диването досега си е играел около мен, но днес реши да блъсне с всичка сила вратата на терасата като стъклото се чупи и падат парчета върху него, заключи я, а аз на терасата. А познайте на кой свят бях и как още треперя. Опитвам се да му обясня да отвори, а той ми се хили и си мисли че играем. По едно време се усеща и започва да плаче и аз с него, накрая започнахме на игра дзаг да правим и той от радост, започна да си играе с дръжката на вратата, като леко се открехна и аз толкова силно бутнах, че малко се порязохме на стълката. Слава богу на Тони нищо му няма, даже му беше забавно. Сега го мъчи давеща кашлица и милото неможе да спинка, но бавно и славно и това ще преудолеем.
Разказвам ви тази случка, да внимавате много с наглед невини детски погледи  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #5 -: Юли 07, 2008, 14:52:26 pm »
И аз поздравявам Мари Пз и СтефиЗ за християнчетата. Да са ви живи и здрави и добри! :balk_5: :balk_16:

Аничка,
готови покани за кръщене няма, до колкото знам.
но можеш да си поръчаш в някоя рекламна агенция.

Аз искам да се върна към темата от предната седмица за приспиването и плача.
И Миша взе трудно да заспива от около месец насам. Ако сме в къщи, я приспивам на гърда. По някой път не иска да суче, защото реве неистово, но ако и тикна шишето с чая, с радост си го пие и по някой път заспива на шише с чай.
Навън пък, като и се доспи, не иска в количката, църка и това е. :x Трябва да я взема на ръце и да чакам да се унесе. Ако за миг си помисля, че вече е заспала и пробвам да я сложа в количката, отново ревва. Така че, трябва да се уверя, че е заспала дълбоко, за да опитам да я сложа в количката. :)

Та това е най-новия хит на Михаела! :lol: Вече все по-често съм в ситуацията да бутам празната количка с лявата ръка, а в дясната да нося Мишата. На скоро една майка ми каза, че всъщност аз съм си купила не просто количка, а аксесоар към червените сандали  :wink:/и количката е червена/. Струва ми се, че на Миша и става скучно в количката и иска да е на рамото ми, за да гледа какво се случва наоколо. Тогава настава мир и спокойствие, а Миша е доволна и щастлива. :D

Мацки,
бях ви питала нещо, ама не ми обърнахте внимание, та ще си повторя питанката. :wink:
С какво е вреден за бебета този Райд против комари, който се включва в контакта?
Ние ползваме такъв. Действително ли е опасно? Да ходя ли да търся на Чико?
Ако някой има логично обяснение, да сподели.

Перденце, :bighug:
Чудя се и мен какво ли ме чака с малката калпазанчица....
« Последна редакция: Юли 07, 2008, 14:56:37 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #6 -: Юли 07, 2008, 15:26:22 pm »
Хубава седмичка и от нас!  :rainbow:
Стефи, Мари, да са ви живи и здрави християнчетата!
Перденце, големи перипетии сте имали... Да оздравява бързо Тони и да се поукроти с белите  :wink::bighug:
Благодаря на всички за пожеланията!  :bighug: Изкарах си чудесно! Бебка беше при едната баба, та с татко й и компанията откарахме почти до сутринта  :balk_103:
За райда - и аз се чудя още. Уж имаме мрежи за комари, ама те и още не са плъзнали качествено...Мислех за тоя, дето уж бил с пясък  :balk_91: Ехь, ако и миришеше на море  :balk_69:

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #7 -: Юли 07, 2008, 15:31:23 pm »
Ами и двата отделят отрова, която убива комарите - за възрастен човек или по-голямо дете едва ли е много вредно, но бебенцата са много малки, за да ги подлагаме на такива експерименти.
А тези на чико с ултразвука никаква работа не вършат.
Ние сме с репилент на Чико - рол он - мажа след като заспи и първа работа сутрин като се събуди е да я измия там, където е мазана. Пише 0+, но малко ме е страх и от него.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #8 -: Юли 07, 2008, 15:55:20 pm »
Леле, Перденце, това Тони голямо калпазанче излезе, да ти е жив и здрав, и дано само с уплаха ви се разминават лудориите!

За комарите - и на мен са ми голяма грижа. Диманка я жилиха 3 нощи поред, докато майка й се сети, че имам противокомарна мрежа от кошарката на батко й, сложих я на нейната и така спи като ангелче. В нашата спалня (Дими спи с нас) и двата прозореца са наклонени и не може да се сложи противокомарна мрежа на прозореца :? Откъм стаята на батенцето май винаги има малко вятър, не съм намирала комар засега.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #9 -: Юли 07, 2008, 16:01:08 pm »
Честито християнче и на Мари_Пз, че съм ги пропуснала :oops:

Перде, че Тонито стига ли дръжката бе, при нас са доста високо...
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #10 -: Юли 07, 2008, 16:09:19 pm »
Милена Б , описваш 1:1 нашата ситуация :) Ама и аз се изхитрих, обръщам я по корем и тя от мрънкане, друсане по паветата и пак мрънкане заспива  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #11 -: Юли 07, 2008, 16:12:27 pm »
Перде, за мен ти си категорично носител на златен медал за майка-героиня с нерви от стомана. всичките тия истории с Тони, дето ни ги разказваш.... едно от тях да ми се случи, ще ми трябва санаториално лечение, а ти оцеляваш и караш напред.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #12 -: Юли 07, 2008, 16:20:28 pm »
Подкрепям jam!
Перденце, по-добре на "младини" синчето ти да е беладжия, а като поотрасне и настанат големите тревоги, да са му се изчерпали лудориите и да е умна глава!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #13 -: Юли 07, 2008, 16:51:36 pm »
Перденце, твоя Тони ще трябва златна купа за храброст и стоицизъм да ти даде като порасне!

ха-ха и аз ще съм за санаториално лечение...направо ще е срамота на този фон да се оплаквам.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #14 -: Юли 07, 2008, 17:06:40 pm »
Ха и аз съм за санаториум, обаче няма кой да ни заведе, а в последствие изтърпи. 8)
Матапа на страна но момичета, скапана съм и физически и забелязвам, че и психически взех да сдухвам. Ми признавам си, недейте ми се кара, знам че не това е начина, но вече пошляпвам Тони. Къде по дупето, къде по ръцете, понякога и шамар изяжда, дето пищи ужасяващо на инат. Еми нестава без това, инак съм вир вода мокра от нерви, а пък те хич не са стоманени. Хората ми се чудат, как издържам, ми кво да правя мое си е,гледам си го, каквото такова. Всеки който има такова енергично, злоядо и инато дете ще ме разбере, макар че и много укори понасям (много им здраве де). Та в този ред на мисли, новата педиатърка ми говори за разни "индигови" деца, четох в нета, ама крайно несериозно ми се струва, но пък от друга страна описаното е съвсем точно. Ние сме от "новата раса"  8) :mrgreen: :crazy: :noevil:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #15 -: Юли 07, 2008, 17:24:27 pm »
да, аз също чувах за "индиговите деца".
ами, каквото и да си говорим децата, които се раждат сега не са като нас. както казва мъжа ми те имат "друг чип". растат бързо, бурно и научени...
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #16 -: Юли 07, 2008, 18:41:45 pm »
какви са тези индигови деца?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #17 -: Юли 07, 2008, 18:52:54 pm »
перденце, Тони ли беше със схванат крак след ваксина Пентаксим
днес биха по обед на Стефания, от преди час накуцва и явно доста я боли крака
казвайте какво да правя, в паника съм и рева само  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #18 -: Юли 07, 2008, 19:00:31 pm »
звъня ли на педиатърката?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #19 -: Юли 07, 2008, 19:10:01 pm »
Цвети, педиатъра ни знае по-малко от мен за Пентаксима
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #20 -: Юли 07, 2008, 20:13:35 pm »
Прохладна седмичка и от нас! Нека бъде здрава и усмихната за всички!
Момичета, да знаете къде продават покани за кръщене?
Аничка,в този сайт има доста интересни покани за кръщене - http://www.cardissimo.net/main.php?act=galleries&do=pic&rec=3&pic=194&5e48120a9603d3adf5c52445a3e31475  Честито на христянчетата!!!
Привет от нас с Мики!Ние вече си имаме едно зъбче и второ е на път :).Голям е сладур.Нали е нещо ново и много му се радвам.
Относно комарите-ние включваме Райда,но точно до балконската врата.За сега действа.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #21 -: Юли 07, 2008, 20:26:30 pm »
Привет и от нас и горещия Пловдив.

Ние пак сме в процес на зъбоникнене зъби номер 7 и 8 са на път.Приказката никнат като гъбки ще се окаже вярна.Иначе имахме нападение от комари доста сериозно,но добре че отидохме на село за 4-ри дни и там на басейна минералната вода помогна да се оправим иначе сега се мажем с Аутан.
Честито за християнчетата.
Болните мъничета да оздравяват.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #22 -: Юли 07, 2008, 21:51:10 pm »
Минке ма, стига рива, ся за едно накуцване си се затръшкала, ми явно е от ваксината, ще мине за ден-два :wink:

Иначе предлагам да си вземем колективно стая на 4-ти километър, хем ще ни е забавно, хем ще се поликуваме :lol:

а какво е наистина това чудо "индигови деца" :?
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #23 -: Юли 07, 2008, 21:51:32 pm »
Мини сигурно си се справила със ситуацията, но Панадолчето свърши чудесна работа. Късно вечерта и лека температура ми вдигна, но дадох и втора доза Панадол, та овладяхме и нея. След два дни нямаше и помен от ваксинното неразположение и мрънкане. А за крачето още след първата доза Панадол, започна отново да ходи, е леко накуцваше, но със сигурност не го болеше.  
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #24 -: Юли 07, 2008, 21:52:54 pm »
а какво е наистина това чудо "индигови деца" :?

Ми такова като Тони бой  8) :lol: или така наречената нова шеста раса  :wink: к
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #25 -: Юли 07, 2008, 22:18:31 pm »
Е, не! Наде, за сетен път се убеждавам, че специално тоя набор "индигови деца" са върха на сладоледа. Жив и здрав да ти е само. Ма нали е моята зодия /с 1 ден и няколко години съм му леля :oops:/ да го нацелуваш!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #26 -: Юли 08, 2008, 00:54:38 am »
весела седмица и от нас!
 Честито на новите християнчета!
 Аничка,виж по сватбените магазини-сигурно може да направят и такива покани.
 Ние пък и на сватбата не сме имали покани,пък за кръщене съвсем не вярвам да правим.
 Наде ,много щуро това хлапе бе. :D
 Честито и на озъбилите се сладури.На една приятелка детето е по-голямо от Жори с 4 дни само и вече има зъб. 8O
 Ние утре ще ходим да ваксинират дребо,дано я понесе добре този път.
<br />
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #27 -: Юли 08, 2008, 07:50:16 am »
Слънчево настроение през новата седмица и от нас с Ангел.Здрави и спокойни дечица!При нас периода с неспането през нощта и нервността през деня още не е отминал и трудно успявам да стигна до компютъра.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #28 -: Юли 08, 2008, 08:19:56 am »
Мини какво стана с детенце, как е днес?
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #29 -: Юли 08, 2008, 09:38:51 am »
Здравейте и от нас с Мия. Перденце, да ти е жив и здрав пакостникът, а ти да имаш здрави нерви, че като чета и косата ми настръхва.
Да ви се оплача и аз от моето своенравно човече. Някои от вас сигурно си спомнят какво кошмарно море изкарахме миналата година. Мислих си аз, че тя вече е по-голяма и решавам да отидем до Чифлик за събота и неделя -прекрасно място, минерален басейн и чист въздух. А, познайте дали успях да се топна в басейна, който беше на 20см. от мен?! Мия направо ни побърка. Баща й в пристъп на абсолютно отчаяние, каза, че в нея са се вселили едновременно Хитлер, Мао Де Дзун и Сталин -абсолютен диктатор.  :lol:Нито успяхме да ядем, нито нищо. Тя не пожела да заспи изобщо до 11 вечерта. И тогава не искаше, седи в леглото, заспива, пада и се вдига -такова упорито човече, да не пропусне нещо. Беше едновременно жалка и сладка. Цял ден не ми даде да дишна за 1 минута дори. И на всичкото отгоре, се събуди през нощта в 4 часа, което тук не се случва. И така, решихме единодушно, че повече такива опити няма да правим, освен ако майка ми не пожелае да дойде с нас, за да се сменяме. Мия не е палава, но е абсолютно обсебваща във вниманието.
<br />[link=http:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #30 -: Юли 08, 2008, 09:59:46 am »
...
А, познайте дали успях да се топна в басейна, който беше на 20см. от мен?! Мия направо ни побърка. Баща й в пристъп на абсолютно отчаяние, каза, че в нея са се вселили едновременно Хитлер, Мао Де Дзун и Сталин -абсолютен диктатор.  :lol:Нито успяхме да ядем, нито нищо. Тя не пожела да заспи изобщо до 11 вечерта. И тогава не искаше, седи в леглото, заспива, пада и се вдига -такова упорито човече, да не пропусне нещо. Беше едновременно жалка и сладка. Цял ден не ми даде да дишна за 1 минута дори. И на всичкото отгоре, се събуди през нощта в 4 часа, което тук не се случва. И така, решихме единодушно, че повече такива опити няма да правим, освен ако майка ми не пожелае да дойде с нас, за да се сменяме. Мия не е палава, но е абсолютно обсебваща във вниманието.

Ето това е моето ежедневие и поради тази причина не дойдохме с Тони бой на ДРЗ 2008

Мешко радвай се, че това се инциденти състояние. :wink: :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #31 -: Юли 08, 2008, 13:05:53 pm »
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=169071.msg3323660

тук в дискусията може да се добие представа за индиговите деца. аз съм пас по темата. нито приемам, нито отричам. инересното е, че е много популярна в световен мащаб.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #32 -: Юли 08, 2008, 13:09:30 pm »
индиговите деца били децата на 80-90 те години на миналия век. сега са на мода сред амбициозните родители кристалните деца, много ви се моля.

в темата, която цитира манхатън, една любознателна и мислеща майка беше изровила първоизточника на теорията за тия деца. тя произлиза от американско семейство, което я получило, по техни думи, от редовни контакти с извънземни. оттам нататък си правете сами изводите.

ако се прочетат внимателно т.н. "отличителни черти на кристалните и индигови деца", едва ли ще има майка, която да не познае отрочето си в поне 80% от тях. аз моето съм го припознала на 100% като кристално, но се правя, че не виждам  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #33 -: Юли 08, 2008, 13:17:56 pm »
а, всяка ще познае...детето ми не прилича на аутист и на умствено изостанал, моля.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #34 -: Юли 08, 2008, 13:19:27 pm »
А аз мойто като индигово  8) :lol: :wink:

а, всяка ще познае...детето ми не прилича на аутист и на умствено изостанал, моля.
Не не Ман, не става въпрос за умствено изоставане или аутист, по скоро в другата посока.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #35 -: Юли 08, 2008, 13:42:41 pm »
глупости, това са абсолютно нещата от живота, разбира се че всеки припознава своето дете в известна степен, няма начин, описани са всички нормални и не толкова действия и поведение на децата :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #36 -: Юли 08, 2008, 13:45:02 pm »
"...кристалните и индиговите деца са изключително умни, състрадателни и с телепатични способности, но често погрешно се смятат за аутисти или умствено изостанали..."

заради този цитат го казвам. иначе ясно, почти всеки смята детето си за неординерно и способно и и и ...
това са леко болни амбиции.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #37 -: Юли 08, 2008, 13:46:36 pm »
Ами тази статия четохте ли: http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=1926?
Излиза, че следващата година ще е съдбоносна...   :)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #38 -: Юли 08, 2008, 13:51:02 pm »
муахахаха "Марсианците вече са тук!". абе, чудя се аз Криско на какъв неразбираем за мен език говори, а то марсиански, моля ти се :lol:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #39 -: Юли 08, 2008, 13:53:43 pm »
божееее божееее, как им се пишат такива простотии на хората, нямам нерви да чета небивалици :lol:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #40 -: Юли 08, 2008, 13:54:42 pm »
глупости, това са абсолютно нещата от живота, разбира се че всеки припознава своето дете в известна степен, няма начин, описани са всички нормални и не толкова действия и поведение на децата :lol:

Точно това е, ама верно нашите педиатри тук не са у ред. Лошото е, че повечето майки вярват и правят безусловно това което им кажат безхаберниците, обаче с мен удрят на камък  :wink: :x.
Бог да пази сина ми, само на това се моля.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #41 -: Юли 08, 2008, 14:03:25 pm »
Момичета, нали не възразявате да ви почерпя за здравето на мъжо, понеже днес стават 4 години от операцията...
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #42 -: Юли 08, 2008, 14:08:27 pm »
Охааааа от кога не съм пила уиски с фъстъци и от верме на време с бадеми  :wink:
Наздраве и да ти е жив и здрав мъжо Лекси.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #43 -: Юли 08, 2008, 14:25:04 pm »
а, всяка ще познае...детето ми не прилича на аутист и на умствено изостанал, моля.


така тръгват слуховете.

а ти, мадам, защо не четеш линка, който сама си дала. какви аутисти, какви умствено изостанали те гонят?

цитирам от темата какви са определенията:

"За индиговите деца които се раждат в наши дни се твърди, че:
- разпознават нечестното и изискват честно отношение
- притежават изострено чувство за справедливост и достойнство
- винаги знаят когато ги лъжат
- не вършат неща в които не вярват
- не могат да бъдат вкарани в калъп
- при неразбиране в ранна възраст могат да бъдат блокирани, да се отдадат на саморазрушение и страх

Кристалните деца започват по-масово да се раждат след 1995 год, тоест децата които ние раждаме сега.
- те са изключително магнетични с изписани и хипнотични очи
- много са емоционални
- проговарят късно
- имат вродени музикални качества
- обичливи са
- миротворци
- прощават бързо
- използват успешно телепатия още от бебета
- не бягат от реалността
- много  свързани с природата
- грижовни като ангели
- с висока интуиция
- безстрашни, артистични натури, откриватели,  изследователи, катерачи, с чувство за баланс

Понякога стават духовни водачи."

къде видя тук такова нещо?

и пак казвам - тва са глупости, де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #44 -: Юли 08, 2008, 14:27:25 pm »

и пак казвам - тва са глупости, де.

ама няма нужда "пак да ни казващ" ние разбрахме че са пълни глупости :wink:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #45 -: Юли 08, 2008, 14:34:47 pm »
Абе Джам вие проговорихте ли, защото ние сме само на МАМА. Хитрец голям, знае че като каже мама, мама и мамито идва :? Е разни други има като баба, тата общо взето това са смислените думи, но не ги употребява на място. Само МАМА е точно на място винаги.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #46 -: Юли 08, 2008, 14:37:59 pm »
Перде, знаем мама, тати, баба, кола, няма, ало, кан-кан (това е балон). повтаря още няколко думи, без да са му в активния речник. като прибавиш и изписаните очи, е не е ли кристалинчо отсекъде? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #47 -: Юли 08, 2008, 14:39:27 pm »
в момента ми е изключително приятен този период на проговаряне. почвам да улавям разни думички и ми е едно щастливо и забавно. например като се настани някъде удобно и казва: а такааа!
след време ще е много приятно, ако седна да направя бебешки речник :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #48 -: Юли 08, 2008, 14:45:37 pm »
в момента ми е изключително приятен този период на проговаряне.

дааа, особено се чувстваш горд, ако успееш да разбереш и какво ти казват :)
Мартин чул от едно тукашно детенце (няма да го издавам кое е) думичката "няма" и след два дни му влиза в речника, изпълнена като "нямеееееееей" (и гледа сърдито). използва я абсолютно контекстно ориентирано, аз зацепих какво ми казва, когато сочеше спрелия диск с музика и викаше "нямееееееееей!"

от няколко дни вдига скандали с едни и същи думи, ама никой не му разбира...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #49 -: Юли 08, 2008, 15:19:50 pm »
Весела седмица и от нас! Честито на християнчетата, да са живи и здрави! Болните дечица бързо да оздравяват.

Ние събота и неделя бяхме из Родопите. Ели се вози на лифт за първи път... Времето беше хубаво и изобщо си изкарахме доста добре.

novalexa, благодаря за почерпката да ти е жив и здрав мъжът!

Иначе страшна тема сте захванали ;)... Каквито и да са децата ни и "индигови" и "кристални" важното е да са живи и здрави и да станат добри хора, от там нататък който както иска да ги нарича.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #50 -: Юли 08, 2008, 15:44:37 pm »
Кристалните деца започват по-масово да се раждат след 1995 год, тоест децата които ние раждаме сега.
- те са изключително магнетични с изписани и хипнотични очи
- много са емоционални
- проговарят късно
- имат вродени музикални качества
- обичливи са

Ей тази част и на мен ми хареса, покриваме я напълно.  :lol:
<br />[link=http:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #51 -: Юли 08, 2008, 15:51:42 pm »
Ние все още сме далеч от активно проговаряне, но пък е овладяла много нови жестове. Думи като няма и не си ги употребява съвсем на място. Когато я питаш нещо, което не знае и вдига рамене, за да каже, че не знае. Като нещо е свършило, вдига ръце пред себе си и показва как го няма, като иска да изрази учудване, слага ръчички на двете си бузи и прави учудваща физиономия. Много ми е сладка в тези моменти. Най ме изненада като й казах онзи ден, че ще има пет-пет по дупето, защото не слуша -и тя ми показа с ръка. Аз никога не съм я удряла досега, та затова ми се стори странно, че знаеше за какво говоря.
<br />[link=http:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #52 -: Юли 08, 2008, 16:35:01 pm »
Жив и здрав да е мъжът на Новалекса! Мерси за почерпаката :wink:

Мешко, може би Мия твърде много се превъзбужда от тези пътувания и екскурзии на непознато място, щом казваш, че това не е обичайното й състояние. Симона е общо взето лесно за гледане дете, е почва инатлъка вече, но в нормалните за моите разбирания граници. За цялото лято сме двете с нея при майка ми и баща ми, а мъжът ми пътува долу горе на две седмици да ни вижда. Ейййй тогава става непоносима, наистина непоносима. Обяснявам си го, че се вълнува и превъзбужда от срещата с баща си, защото това поведение се повтаря всеки пъ щом дойде. Тогава наистина ни можеш да се наядеш, нито нищо. Пропуска следобедния сън, а вечер уж заспива, унася се, затваря очите и после хоп надига рошава глава със запалени фарове и такъв дяволит поглед и така часове наред докъм 01часа. На другата сутрин, противно на всякаква логика, вместо да си отспи, се събужда в 07ч, при положение, че нормално си става към 08:30-09ч. И така за двата дена, за които таткото ни е тука, вместо да ги оползотворим и изкараме чудесно, направо ни разказва играта :wink:
Иначе откъм почивки няма проблем - адаптивна е много, засега поне и изкарваме много добре, без инциденти и проблеми. Даже мислим живот и здраве да я водим с нас в Италия септември.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #53 -: Юли 08, 2008, 17:46:34 pm »
Моето дете си го разпознавам като Стефания Стирянова  :P за по-кратко StefiS
днес е добре,по обед майка ми се обади,че се е качила на портмантото у тях
снощи обаче спа супер неспокойно и категорично беше с температура  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #54 -: Юли 08, 2008, 18:45:17 pm »
Новалекса,
да ти е жив и здрав мъжа!
Мерси за почерпката, ама в таз жега, бива ли с уиски да ни черпиш :wink:? Дай по едно безалкохолно коктейлче, нещо :lol:

Благодаря на всички за отговорите за Райда и комарите.

А относно темата, ми аз май не съм фен на фантастиката, а пък това тук ми звучи като основа за сценарий на някой фантастичен филм. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #55 -: Юли 08, 2008, 21:51:12 pm »
Лекси, от здраве мъжът ти да не се оттърве!

Аз сега ще си призная нещо: като ви четях как не можете да сложите памперса на по-големите деца и с надсмешка се питах ми кво пък е толкова сложно. Еми моя не е проходил още, пък вече е сложно, та с тази процедура се ангажират двама човека.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #56 -: Юли 08, 2008, 21:56:11 pm »
ааа, лейди, да знаеш, че каквото са казали "по-старшите" - е станало :lol: :wink:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #57 -: Юли 08, 2008, 22:14:53 pm »
Новалекса,да ти е жив и здрав мъжа!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #58 -: Юли 09, 2008, 08:13:58 am »
Благодаря, момичета!

По повод проговарянето, ето нещо от мен да се посмеете http://donatellat.multiply.com/music/item/3/Baba_Mravka :lol:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #59 -: Юли 09, 2008, 09:09:00 am »
Цветенце, права си. И аз смятам, че Мия много се превъзбужда при пътувания, но смятах, че като става по-голяма, ще е по-лесно и по-приятно, а се оказа точно обратното. Тя от малка обича да си стои вкъщи. Като беше невръстно бебе не можеше да изкара повече от час и половина навън, почваше да реве и като се прибере вкъщи, млъква доволна и щастлива. Като се прибира от някакво пътуване, също я обхваща голяма радост като си види легълцето, стаята. Не знам на кого се е метнала. И двамата с баща й много обичаме да пътуваме, но явно ще трябва да го правим без нея поне още известно време.
<br />[link=http:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #60 -: Юли 09, 2008, 10:14:01 am »
Момичета,
сигурно е обсъждано вече, но не ми остава време да потърся  :oops: , та въпросът ми е нужно ли е да се дава вода на бебетата? Аз под силния натиск на майка ми и на педиатърът дадох вода на Жорко преди няколко дни. Пие я с охота, но според мен си мисли, че е хапване  :lol: Последва повръщане. От тогава не съм повтаряла. Теди отказва вода.
От вчера пак сме заформили спор с майка ми. Според нея съм почти "терорист", който не дава на детето водичка  :lol: Замислих се аз, като е толкова горещо дали да не опитам отново да му дам вода? Ще се радвам да споделите опит и мнение.

И още един въпрос, някой ползвал ли е лепенки за пъпче? Какво ще кажете за тях?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 10:18:33 am от jazzybaby »

lb2f
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #61 -: Юли 09, 2008, 11:03:54 am »
Джази мило, по принцип съм чела, че тенденцията вече е да не се дава водичка, но мисля че когато е много горещо бебчетата може и да имат нужда от нея между храненията. Аз така съм й давала на Зори когато се роди, защото бяха голями жеги и тя си пийваше, но след това сама си показа, че не иска и така ... не съм я насилвала в никакъв случай.

  :bighug:

Много цунки на теб и бонбончетата от нас със Зори  :D


*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #62 -: Юли 09, 2008, 11:09:53 am »
Джазито, за твое и на бабата успокоение предлагай, а те ако искат ще пийнат, но моят съвет е да е ВИНАГИ СЛЕД ЯДЕНЕ. Аз на Деси й предлагах след кърмене с цел да изплакнем устата, но то горкото все едно отрова му давах, с такава погнуса плюеше биберона и така до годинката почти :lol:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #63 -: Юли 09, 2008, 11:23:41 am »
Джази, подкрепям Стефи. За мен най-правилно е да се предлага вода и бебето ако иска и има нужда, ще пие. Мия си пиеше вода от самото начало. А сега изпива и по 2 шишета наведнъж.
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #64 -: Юли 09, 2008, 12:05:58 pm »
Аз давах съвсем в началото с малко захар(а така не ми се щеше),защото жълтеницата продължи към 40 дни при нас,даже в болница щяха да ни взимат,но се размина.
 После спрях да давам изобщо вода и сега като е по-топло само давам.Жори понякога не иска изобщо,а друг път пие по 100мл. наведнъж.
 Ние вчера бяхме на преглед и ни биха втората доза Превенар,дадоха и 3-тата доза RotaTeq.Обаче трябваше да ни сложат 3-та доза Инфанрикс,но нямаха в момента и другият месец пак ще ходим,че да ни я бият.
 Жори яде 5 пъти.Сутрин по 150мл. и 4 пъти по 180.Педиатърката каза,че било много и да даваме 4 пъти по 210.Еми то детето не може да изяде 210 наведнъж,особено сутрин-тогава не е много ящен.Пък и не ми изглежда дебел,много си е добре.Сега е 7430гр.

 Забравих да напиша за комарите - защо не си вземета мрежа за леглото.Ние имаме към кошарата специална мрежа,но тук пък комари не съм видяла.Е тя пази само вечер,но пак е нещо.
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 12:08:11 pm от z22 »
<br />
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #65 -: Юли 09, 2008, 12:09:04 pm »
Зори, на мен пък множко ми се види 4 месечно бебе да издумква 210 на едно ядене 8O не виждам проблем да си яде по 5 пъти, Симона до към 14 -13месечна ядеше по 5 пъти - щом си наддава в границите.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #66 -: Юли 09, 2008, 12:23:58 pm »
ми и на мен,за това ще си му давам както досега.Общото количество ,което изяжда сега обаче е 870мл,а което с 30мл. повече от препоръчаното от педиатъра.
 За захранването каза 5-6-ти месец.То и аз така мислех,защото с мъжът ми сме с алергии и майка ми също.
<br />
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #67 -: Юли 09, 2008, 12:28:28 pm »
Най-накрая спиме кротко и аз мога да изчета какво става и да споделя как сме.
Честити християнчета! Честити първи зъбчета и всякакви други хубави събития на всички.
Перденце, напълно те разбирам какво става с теб и с Тони. Живея го всеки ден същия филм. Габи няма спиране и като никой не помага в гледането вече съм на етап мисли да се върна на работа, за да си почивам и да я дам възможно най-бързо на ясла.Сигурно на някой му звучи егоистично това, ама вече съм не за 4-ти км, а за не знам къде.
За комарите мнение не мога да дам. Ние си ги имаме, но не ползвам нищо за предпазване, щото сме толкова лоши, че не ни искат за хапване.:)
За говоренето на децата съм се видяла в чудо. Всеки ден я майка ми, я баща ми или някой друг почва да ме пита защо това дете не говори. Упреци има всякакви от сорта, че не се занимавам достатъчно, че не съм четяла приказки, да пея и т.н. ПРАВЯ всичко това когато и както мога, детето ми разбира всичко и активно ми помага докато домакинстваме, дори онзи ден чисти с прахосмукачката с голям ентусиазъм, сърди се като не и позволявам да ми помага дори. Уви обаче имаме си няколко думички не много на брой, които ползваме, останалото са супер красноречиви жестове и възклицания, които карат всички да се обърнат да видят какво става навън.
За индиговите деца и кристалните деца ми се струват смешни квалификациите. Всеки малко или много ако тръгне да търси ще оприличи детето си на някоя от категориите.
Момичета, благородно завиждам на тези, които успяват да отидат на почивка с мъниците.Аз няколко пъти правя опит за планина с бебе и се връщам толкова каталясала, че Еверест да ме накарат да кача ще съм по-малко уморена. И затова май скоро ентусиазъм за такъв род мазохизъм няма да събера.
И накрая искам да попитам някой от Вас ходил ли е в комплека до Панчерево с басейн и не знам какви си други красоти.Непрекъснато слушам тук да се говори за него, но никой от заобикалящите ме няма лични впечатления, а не вярвам много на препредадена информация.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #68 -: Юли 09, 2008, 13:16:01 pm »
Жори яде 5 пъти.Сутрин по 150мл. и 4 пъти по 180.Педиатърката каза,че било много и да даваме 4 пъти по 210.Еми то детето не може да изяде 210 наведнъж,особено сутрин-тогава не е много ящен.Пък и не ми изглежда дебел,много си е добре.Сега е 7430гр.

напълно нормално е да яде по 5 пъти на тая възраст. също така, напълно нормално е да изяжда по 150 мл на хранене. 4 пъти по 210 е рядко хранене с прекалено голяма доза за тая възраст.
знаете правилото за количеството, нали?

моят син е ял по 5 пъти до 1 година, че и до по-късно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #69 -: Юли 09, 2008, 14:17:11 pm »
ми тук в Белгия ни казаха по 150мл. на килограм тегло за 24 часа,но той е 7.430кг. и  по тая формула трябва още повече да изяжда.
<br />
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #70 -: Юли 09, 2008, 14:31:07 pm »
И още един въпрос, някой ползвал ли е лепенки за пъпче? Какво ще кажете за тях?
На Дара й лепиха пъпчето с лепенка - видимо се прибра и до сега е така, но не съм сигурна, дали е от лепенката или просто си се прибра. Стоя 14 дена с тази лепенка и това беше, повече не сме я лепили.

За водата - предлагах от самото начало, без захар, 1 час след хранене и 1 час преди хранене, но тя я отказваше категорично. Сега изпива около 20-30 мл. на ден, като предлагам постоянно, но май повече ползва биберона за залъгалка и гълта, каквото й е влезло в устата  :D.

Ние днес бяхме на преглед - много съм притеснена - от два месеца й разправям на педиатърът, че детето не яде, а тя днес откри Америка на Българската карта - за месец е качила само 150 гр. и 1/2 см. на височина и на диаметъра на главичката и гърдите. А това е месецът, в който започна да се храни що-годе добре. Каза да й давам вечер вместо АМ кашите "Лека нощ" на ХИП, но в тях има захар и съм се хванала за главата, какво да правя с това дете.

Искам да питам и още нещо - малката е абсолютно асоциална - влезе ли в къщи външен човек надава вой до небесата и не млъква, докато не си тръгне - днес рева час и половина, докато баба й беше у нас и като тръгна, заспа като къпана. А на вън най-много мрази някой да й каже "Я, какво хубаво бебе си." - такъв рев настава, че просто се виждам в чудо. Това нормално ли е според вас и дали не прекалявам с това, че сама се грижа за двамата, без никой да ми помага?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 14:38:23 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #71 -: Юли 09, 2008, 14:58:34 pm »

Ние днес бяхме на преглед - много съм притеснена - от два месеца й разправям на педиатърът, че детето не яде, а тя днес откри Америка на Българската карта - за месец е качила само 150 гр. и 1/2 см. на височина и на диаметъра на главичката и гърдите. А това е месецът, в който започна да се храни що-годе добре. Каза да й давам вечер вместо АМ кашите "Лека нощ" на ХИП, но в тях има захар и съм се хванала за главата, какво да правя с това дете.

Искам да питам и още нещо - малката е абсолютно асоциална - влезе ли в къщи външен човек надава вой до небесата и не млъква, докато не си тръгне - днес рева час и половина, докато баба й беше у нас и като тръгна, заспа като къпана. А на вън най-много мрази някой да й каже "Я, какво хубаво бебе си." - такъв рев настава, че просто се виждам в чудо. Това нормално ли е според вас и дали не прекалявам с това, че сама се грижа за двамата, без никой да ми помага?

Сега аз като майка на капризно дете, мога да те посъветвам следното. Ако в момента се храните добре, остави нещата така и проследи следващият месец как се движите, обаче ако трудно яде или въобще не яде, пусни една урина. Нашето безапетите, което започна от 3 месец се оказа от ешерихия коли в урината, установено едва след 6-ия месец от контролните изследнаия.

Ако има мераклии да помагат и теб не те дразни начина по който го правят, позволявай им да го вършат инак, ще каталясаш. Питай патила, но пак казвам ако има мераклии на дела не на думи.
Моето дете също е асоциално, въобще не се заиграва с децата. Винаги търчи сам и сам си се занимава. Има си една другарка и само нея признава, че и любов ми върти даже. Мисля е рано, при вас, както и при нас да говорим за асоциален тип деца, ама знам ли може и да бъркам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #72 -: Юли 09, 2008, 15:16:59 pm »
И още един въпрос, някой ползвал ли е лепенки за пъпче? Какво ще кажете за тях?
На Дара й лепиха пъпчето с лепенка - видимо се прибра и до сега е така, но не съм сигурна, дали е от лепенката или просто си се прибра. Стоя 14 дена с тази лепенка и това беше, повече не сме я лепили.

Тъкмо се чудех тия малките лепенки за какво ли съм ги купувала? Сега като ви прочетох,се сетих,че са за пъпчето.Дали е късно да ги сложа? Нашият пъп падна преди 3 дни и виждам,че сега има вид на охлюв върху коремчето. Ще се прибере ли по естествен начин или да лепя и аз?
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #73 -: Юли 09, 2008, 15:31:08 pm »
Джази мила,тук чета какво ли не,като това,че имало тенденции да не се давало вода  8O ама ... моля ви се момичета мисля, че всички знаем,че основната съставна част на нашият организъм е водата и бъзспорно тя е едно от най необходимите неща за нашият организъм, за да съществуваме. Правилото е 30 мин преди и след хранене може да се дава вода!!! Задължително е да се предлага на бебето, ако то не иска да пие разбира се,че насила не става. НИЕ СМЕ ДЛЪЖНИ ДА МУ ПРЕДЛОЖИМ /когато не говори няма как да каже че иска да пие вода?!!/
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #74 -: Юли 09, 2008, 15:33:45 pm »
Нашето безапетите, което започна от 3 месец се оказа от ешерихия коли в урината, установено едва след 6-ия месец от контролните изследнаия.
Перденце, става въпрос за стандартните изследвания или си пускала допълнително?
Симеон яде с апетит само млечни продукти. Всяко друго хранене ми отнема по един час като е съпроводено задължително с постоянно сменяне на каналите в търсене на реклами едновременно с ръчкане, пъхане, изваждане или въртене на различни играчки. Напоследък се храним с портфейла ми - изважда стотинките, реди си ги на купчинки и после ги прибира :wink: Междувременно хвърля по едно око на рекламите, ръмжи неистово като свършат и държи едната ръка близо до лицето си, за да може да удари идващата лъжица, ако му се даде възможност :lol:
Идея си нямам как да го уча да яде сам, след като по принцип не иска да яде :?
В момента съм с кръвоизлив в окото, защото стъпи с цял крак върху него, докато си играехме една сутрин в леглото. Слава Богу, болката вече попреминава :)

Дайте идеи за незапарващи памперси (знам, че е абсурдно питането, ама дупето му все е изпотено). Сега сме със Слийп енд Плей на Памперс с идеята, че уж са по-тънки, ама явно и тях ги поразвалиха и съм крайно недоволна!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #75 -: Юли 09, 2008, 15:41:07 pm »
аз от либеро нямам никакви оплаквания.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #76 -: Юли 09, 2008, 15:42:48 pm »
Ултра да стндартини изследвания с обиновена урина, ако има нещо то ще си покаже с увеличение на левкоцитите. След това следват две последователни стерилни урини, за да се изключи грешка.
Абе това безапетитие може и да е нормално, обаче за моята нервна система не е.
Ние сме на периоди, като безапетитето винаги е съпроводено от някякво неразположение на Тони. Това съм забелязала, обикновено следа диария или стомашно неразположение при нас.
Ултра може от жегите да не му се яде. И ние сме точно като вас. Портофейли, стотинки, тенджери абе квото види из кухнята, трябва да се заиграе с него и така яде. Абе пусто беше започнал да яде количествено и качествено и се позаглади и ся с таз ангина... :(, а аз съм на ръба на нервна криза.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #77 -: Юли 09, 2008, 15:48:25 pm »
Ани, пробвай с гащите на Либеро.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #78 -: Юли 09, 2008, 15:50:27 pm »
Стефи - и аз от Либерото нямам оплаквания, винаги съм им била фен, но понеже са по-дебелички, реших да пробвам и нещо друго, ама що ли :wink:

Ман, пробвах с гащите, ще се върна на тях явно, нищо, че соленко излизат...

Перде, мерси за инфото! Мога само да ти съчувствам за инатливото диваненце :(


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #79 -: Юли 09, 2008, 16:01:27 pm »
ултра, аз карам през деня със Sleep'n'Play на Памперс, а за спанетата - Либеро. от слийпа едва ли има по-тънки памперси. Либерото са много дебели.

не винаги става дума за до безапетитие, мисля си аз. моят синковец също почти винаги яде със занимавки и залъгалки - дори и когато е гладен. скучно им е да ядат, просто.
дали е безапетитие се проверява лесно с даване на любима храна, ако има такава.
щом може да маа с апетит кора хлеб или краставица без никакви занимавки, а се муси на пюрето и ми бута ръката - значи просто капризничи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #80 -: Юли 09, 2008, 16:09:47 pm »
Ултра, и аз нямам оплаквания от Либеро. По отношение на яденето, Мия премина периода, в който отрупваше масичката си с цялата покъщнина и сега имаме нов номер. Вечер, когато и двамата с баща й сме вкъщи, държи първо той да я храни. След няколко лъжици, слиза от стола и отива или пред огледалото в коридора или в хола на дивана като дава ясни команди кой и какво да вземе от масата като храна. И държи да се сменяме с баща й. На него, горкият вече много му писват капризите й в това отношение, ама какво да се прави. Поне не мога да се оплача от апетита й, да не чуе дявола, ама много добре си хапва. :)
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #81 -: Юли 09, 2008, 16:16:54 pm »
мешко, не искам да звучи като намеса, но от няколкото последни твои постинги оставам с едно усещане, че след няколко години ще берете ядове с детето. едно е любов и обгрижване, друго е угаждане на всяко детско щение и каприз. кога смятате да въведете думичката "не" и няма ли да е късно тогава...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #82 -: Юли 09, 2008, 17:01:42 pm »
Джаме яде кора хляб и краставица без занимавки, щото не му ги даваш за основно ястие и по малко. Я дай само хляб за обяд и ще се почне с номерата. В началото много го ограничавах със солетите и бисквитите, обаче като започнах да давм без възражение, бързо, бързо му мина мерака и сега почти не ги яде.
И с разни други работи сме така, интересно е докато не даваш после вече не е така забавно. :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #83 -: Юли 09, 2008, 17:06:59 pm »
И с разни други работи сме така, интересно е докато не даваш после вече не е така забавно. :wink:

Перде, което иде да потвърди моята теза, че не се касае толкова за безапетитие, колкото за скучаене и капризничене. и в моя, и във вашия случай.
да, не са ни явно от "ящните" децата, но като гледам по снимките и Тони, не ми изглежда завехнал от слабост, честно да ти кажа... :) съвсем добре си е човека. колко кила сте?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #84 -: Юли 09, 2008, 17:15:29 pm »
И с разни други работи сме така, интересно е докато не даваш после вече не е така забавно. :wink:

Перде, което иде да потвърди моята теза, че не се касае толкова за безапетитие, колкото за скучаене и капризничене. и в моя, и във вашия случай.
да, не са ни явно от "ящните" децата, но като гледам по снимките и Тони, не ми изглежда завехнал от слабост, честно да ти кажа... :) съвсем добре си е човека. колко кила сте?

Абе 11.6 кг с дрехите, памперса и обувките и преди ангината, сега незнам колко е. А на снимките е идеален, с леки бузки и доближаващи връстниците си килограми.
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 17:17:15 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #85 -: Юли 09, 2008, 17:21:03 pm »
Да, ама при нас е точно обратното - с лъжичката яде, та ушите й скърцат, а като дам млякото - изпива 100-120 мл. и край - бута с езика, затваря устата и тц.
А за изследванията днес педиатърът отказа да ни даде направление за кръв и урина на 6 месеца, защото сме ползвали в петък направление за очен лекар. Каза след 24-ти да отидем. Това нормално ли е за малко бебе?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 17:23:36 pm от Фоксче »
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #86 -: Юли 09, 2008, 17:24:26 pm »
Абе Наде, кво значи "доближаващ връстниците си на килограми", ми това е яко относително :wink: Ела да видиш племенницата дето е на 2 г. и 3 м., тежи сигурно 16 кила и е висока над метър, Десислава спокойно й износва дрехите :lol:
Според мен вече след годинката се проявяват и генетично заложените параметри, не на празно спират да теглят децата всеки месец като навършат 1г.
Деси например е по-висока от едно комшийче, което е 6м. по-голямо от нея и е момче при това, но бащата и майката са по-ниски от мен дори. Така че според мен вече няма категорични норми. :)

Фокси, не е нормално, няма ограничение за направления за децата, още повече че това са задължителните за възрастта по ЗК изследвания.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #87 -: Юли 09, 2008, 17:27:23 pm »
За водата - опитвах да давам на Вероника, даже слагах малко гранулки от чайчето против колики на ХИП, за да е по-вкусно, ама не ще и не ще! педиатърът каза, че необходимото количество вода си го набавя от кърмата. Аз и следя фонтанелката, тъй като ако е хлътнала, това е признак за дехидратация.
Лепенки за пъпче не сме ползвали, така ни препоръчаха след раждането, достатъчно е да се ползва Топоцин, да се поддържа добра хигиена и да се подсушава след баня с 90% спирт.
За храненето - Рони също наддаде последния месец малко, в табличката за бебешките мерки пише,че на 4 месеца трябва да е 6160 гр, а ния нямахме и 5000...ама какво да се прави, детето е енергично и това ме успокоява.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #88 -: Юли 09, 2008, 17:36:35 pm »
Чеф така е, спор тук няма, обаче нали има уж някви средни норми за 1г.,2г.,3г. пък и нали ние сме били под нормите винаги, та затова се израдвах като доближихме някакви и детето изглеждаше добре.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #89 -: Юли 09, 2008, 20:21:13 pm »
и аз съм на мнението на Стефи за килограмите.Жоро е 7430гр.,колкото е и детето на една приятка с тая разлика,че то е на 7м.Да ама първо той се роди 4кг.,а тя 2600 и второ-те с мъжът и са доста по-дребни.

 За лепенките-ние не сме използвали.Още в болницата го къпеха във ваничка без да пазят пъпчето и после нищо не ми слагаха.После и аз не му слагах,защото ни падна още в болницата ,а и вече не виждах смисъл.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #90 -: Юли 09, 2008, 21:19:45 pm »
А за изследванията днес педиатърът отказа да ни даде направление за кръв и урина на 6 месеца, защото сме ползвали в петък направление за очен лекар. Каза след 24-ти да отидем. Това нормално ли е за малко бебе?

за децата и бременните НЯМА ЛИМИТ НА НАПРАВЛЕНИЯ! ако много държиш на тая педиатърка - претрай си. Ако не - кажи й, че си наясно с правата си и ако не даде направление, ще се оплачеш в здравната каса от нея.

как не ги е срам...

Перде, нашият педиатър, когато му се оплаквах навремето всеки месец, че Мартин ми се види много слабичък, отваряше книгата, забиваше пръст в таблицата и ми казваше - "в нормите е, значи е наред". а нормите не са една средна стойност, а широк диапазон с минимална и максимална стойност.

ти проверявала ли си го по таблиците на Бърди?
« Последна редакция: Юли 09, 2008, 21:22:31 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #91 -: Юли 09, 2008, 21:29:28 pm »
Наденце, кво ся Стефка дебела ли ще да е, като е 11 800, голичка по прясно сменен памперс, ми като майка си детето- дебела и гладна си ходя и тя ме е наследила
и понеже е снага, като майка си и баща си е 80 санта  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #92 -: Юли 09, 2008, 21:36:15 pm »
Здравейте,намерих интересен форум в него има и табличка за това колко е средното тегло на бебоците през различните месеци.Малко по надолу на страницата.Приятно четене.
http://mamita-bg.com/forum/index.php/topic,384.msg1816.html#msg1816
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #93 -: Юли 09, 2008, 21:40:45 pm »
Момичета,
сигурно е обсъждано вече, но не ми остава време да потърся  :oops: , та въпросът ми е нужно ли е да се дава вода на бебетата? Аз под силния натиск на майка ми и на педиатърът дадох вода на Жорко преди няколко дни. Пие я с охота, но според мен си мисли, че е хапване  :lol: Последва повръщане. От тогава не съм повтаряла. Теди отказва вода.
От вчера пак сме заформили спор с майка ми. Според нея съм почти "терорист", който не дава на детето водичка  :lol: Замислих се аз, като е толкова горещо дали да не опитам отново да му дам вода? Ще се радвам да споделите опит и мнение.

И още един въпрос, някой ползвал ли е лепенки за пъпче? Какво ще кажете за тях?

Джази, споко заради тази вода майка ми почти се изнесе след скандал от къщи. Аз съм обвинявана за терорист, майка - идиотка и квото друго се сетиш. Капитулирах и дадох вода - ами пие си я и до днес, не го ограничавах, пък видиш жив и здрав си е Вики. То аз и за много други неща капитулирах, ма май ще се окажат правилни.
На мен от СЗО и дрън-дрън ярини на "американска" и незнам ква си школа вече ми се гади. Та сега мисля да си поръчам една класическа руска педиатрия на едно приятелче, което пътува в Русия.

За памперсите - аз ползвам Вибеле /разновидност на Мамия/ - хваща ме бяс като свършат и на борсата и няма зареждане от тях. Ползвала съм : Памперс, Либеро /от дискавърите бях доволна, но от комфорт фит изобщ/, Дайперс.
Между другото майките на по-малки момченца, ползващи Либеро Конфорт фит - при вас от ластиците не се ли притискат тестисите? Ние за това ги сменихме, щото просто ревяхме при носенето им.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #94 -: Юли 10, 2008, 08:15:00 am »

за децата и бременните НЯМА ЛИМИТ НА НАПРАВЛЕНИЯ! ако много държиш на тая педиатърка - претрай си. Ако не - кажи й, че си наясно с правата си и ако не даде направление, ще се оплачеш в здравната каса от нея.

как не ги е срам...

Хич даже не държа, но това е втората педиатърка за 6 месеца, вече започвам да си мисля, че проблемът е в мен, а не в тях...
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #95 -: Юли 10, 2008, 08:25:45 am »
Джази, Стефания и сега рядко пие вода, но аз съм предлагала де, да не си помислите че не съм, просто на детето не му харесва. Според майка ми- аз съм виновна, че не пие, а в началото като новородена ме дамгоса, че ще си обезводня детето. Моите извинения и с цялото ми уважение към нашите майки- ама те вече са имали своя шанс да отгледат деца по техния си начин и ние не сме им се месели, така сега не трябва и те да ни се месят  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #96 -: Юли 10, 2008, 09:13:14 am »
Благодаря на всички за споделения опит  :D
Вчера давах вода с лъжичка (уж да съм сигурна, че знаят какво предлагам). След първоначалното учудване чак им се хареса. Може би днес ще се престраша да дам със шише.

lb2f
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #97 -: Юли 10, 2008, 09:28:15 am »
мешко, не искам да звучи като намеса, но от няколкото последни твои постинги оставам с едно усещане, че след няколко години ще берете ядове с детето. едно е любов и обгрижване, друго е угаждане на всяко детско щение и каприз. кога смятате да въведете думичката "не" и няма ли да е късно тогава...
Джам, не го смятам за намеса. Мия има невероятна упоритост и сме наясно, че трябва да се вкара в някакви рамки, защото тази черта от характера е нож с 2 остриета. От една страна е много хубаво, че още от съвсем малка отстоява позициите си, от друга обаче трябва да се научи и да прави компромиси. Опитваме се да намерим баланса между истериите и допустимите, приемливи за нас капризи. Просто баща й супер се притеснява, че нейните истерии не били нормални и трябва да ги прекратим на всяка цена. Е, почнахме редовно да я наказваме да си стои в стаята и истериите поспряха. За яденето, мен предишния й начин на хранене просто ме побъркваше -тя започва да яде и да сочи всичко, което вижда около себе си, като й откажа нещо, започва истерията и отива наказана и така. Като отмина бях доволна, но се оказа, че минава в нов период. А иначе познаваме и "не и няма", но имам чувството понякога, че постоянно казвам това не може, там не и т.н.
<br />[link=http:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #98 -: Юли 10, 2008, 09:32:22 am »
Моите извинения и с цялото ми уважение към нашите майки- ама те вече са имали своя шанс да отгледат деца по техния си начин и ние не сме им се месели, така сега не трябва и те да ни се месят  :)

Мини, браво!
това изказване изключително много ми хареса! :D Ще го цитирам пред когото трябва. :wink:

За тая прословута вода
Ами, в крайна сметка, давам на Миша чай бебезан или чай от анасон вместо чиста вода. Тя все още има колики, макар и не толкова силни, колкото в началото. В някои случаи, ако тя лакомо засмуче чая, си давам сметка, че просто е гладна и тогава предлагам храна. Вече и аз се обърках... От една страна, 80% от състава на кърмата или адаптираното мляко е вода. От друга страна, в тези жеги може би едно бебе има някаква нужда от вода, ама като не може да си каже, милото...
Та, правилно или не - и аз не съм убедена, но Миша пие чай и това е.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #99 -: Юли 10, 2008, 11:53:24 am »
Джази,
нито ще епървия нито ще е последния спор с майка ти. Вкай - добре права си, прави каквото ти решиш. За детето според мен винаги най-доброто е това, което прави майка им, в случаите когато майката е с ума си разбира се :lol:.

Пак любимата ми тема за кг..... :( :( :(
Според вчеашните замервания Коле боле е 91 санта и 15 кила. Според педиатърът е дебел... Много мъчно ми стана за Коле-Боле. Явно ще е кат майка си - вечно гладен и дебел  :(. Повече от това - не мога да му огранича храната... Не яде джънкове, никакви прихапвания между храненията. Хляб - амо пълнозърнест и то два пъти седмично. Няма захар и пр.... Горканчо мамин...
В очакване ....
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #100 -: Юли 10, 2008, 12:32:22 pm »
стига ма, дебел бил, според мен е набит и затова тежи, а може и костите да му тежат. Храни детето, не го лишавай от бял хляб, имат нужда, повярвай ми.
Е, мен като ме знаеш к'ва съм хърба и като кажа, че тежа 58 кг. и че нося 42 номер дрехи, всеки ми вика - неможе да бъде, нямаш повече от 50 кила... Така че споко :wink:
Деси и тя по пресни данни от вчера е 12 кг. и 89 см., а аз пък си мислех, че и тя е дебела, но педиатърът каза - не, екстра е :?
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #101 -: Юли 10, 2008, 12:40:39 pm »
е, той и Кристиан е дебел значи. по мерки и теглилки. ама на вид си е много добре детето. за мен видът и поведението са важни.
за протокола не знам колко санта е, височък си върви и е към 14 кг. ама довечера ще взема да го премеря и ще докладвам.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #102 -: Юли 10, 2008, 13:15:20 pm »
Пак любимата ми тема за кг..... :( :( :(
Според вчеашните замервания Коле боле е 91 санта и 15 кила. Според педиатърът е дебел... Много мъчно ми стана за Коле-Боле. Явно ще е кат майка си - вечно гладен и дебел  :(. Повече от това - не мога да му огранича храната... Не яде джънкове, никакви прихапвания между храненията. Хляб - амо пълнозърнест и то два пъти седмично. Няма захар и пр.... Горканчо мамин...
А стига де! Дебел бил! Да не яде ли детето?!
Ние като сигурно сме 13 кила, кво, да седна да умирам ли? Че всички й викат "хилка" :x Слабичка им се виждала...
Чакай още малко да влязат в другия пубертет и ще видиш.

С Ман съм съгласна - щом имат ищах за щуротиите, значи са добре :wink:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #103 -: Юли 10, 2008, 13:38:18 pm »
Ами тъй рече педиатърът :(. Дебел бил... Аз повече ограничения няма да му налагам, че и без това са му достатъчно.
Сега ще ви дам една негова прясна снимка...ами да, едър е, ама чак пък дебел... знам ли аз...

снимката махната щото Мари ме подплаши
« Последна редакция: Юли 11, 2008, 11:08:00 am от Fussii »
В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #104 -: Юли 10, 2008, 13:48:09 pm »
привет от Велинград, тук е супер и се диша леко сред дръвчета
мамин сладък той, Колето
скоро ще настигне мен по сантиметри, обаче бая ще се озори с килограмите  :lol:
супер си е детето бе, я не се шашкай
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #105 -: Юли 10, 2008, 13:56:12 pm »
Айде ся престани, кво му е дебелото на детето, ми съвсем си е нормален :D
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #106 -: Юли 10, 2008, 14:10:11 pm »
Дума да не си казала повече, че е дебело детето, ей! :lol:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #107 -: Юли 10, 2008, 14:10:21 pm »
Фани, на мен си ми изглежда пИрфектен :lol:
Ние по пресни данни от вчера сме 10 200 гр и 74 см е да мрем ли ся 8)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #108 -: Юли 10, 2008, 14:14:48 pm »
ало, майките - вие тука на конкурс за мини-модел Вселена го обърнахте.
я по-добре да си сравняваме нашите мерки и теглилки, а да оставим децата да си живеят детството, викам аз...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #109 -: Юли 10, 2008, 14:17:04 pm »
съгласни сме :lol:
58 кг. и 176 см :wink:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #110 -: Юли 10, 2008, 14:17:54 pm »
Ха здравейте към края на седмицата и от нас!

Не знам кой е индиго, кой-кристал, кой-оризова хартия, но Пол замина за Англия и Али цяла седмица думкаше с Юмруци по спалнята, викайки "тата, тата, тата" да го буди и да идва при нас в хола! (никога преди не сме го играли това или репетирали). А цялата втора седмица си въздишаше тъжно "тата" и си бърбореше под носа, като че ли му се оплаква на него. Не съм очаквала, че на 1 годинка ще е толкова наясно със ситуацията. Невероятно умни същества са това, дечицата. Ние ги мислим за балъци, ама те си имат техен свят, техни интереси и разбирания.

Джази, олеле, какви малки муцунки са ти!!! Особено Теди! Бобито в муцето й е направо гигантско! Пу-пу-пу, бързо да растат, сладурчовци малки!

За водата: аз малко като Лейди-повдига ми се вече от американски течения, сополи и мензиси. На 37 градуса можеш ли да даваш само кърма? Не се прави на герой от едното течение, ако виждаш, че имат нужда, давай. Но както казва Джамка: винаги след хранене! Да не си напълнят коремчето с вода и после да не си ядат млякото. ПО принцип АМ и кърма се дава по много, но пък всички ние сме гледани на вода и още не сме хвърлили топа, нали?

Фуси, Никола е прекрасен. Не го намирам за дебел! Защо така са ти казали? Тази снимка я махни сега, да не го трансферират в някоя порнография.

За комарите: е, сложила съм комарници и машинка на Чико. Но нас ни хапят в парка, а не у дома! Не мажа, от тоновете мазила и една пъпка от комар предпочитам второто.

Перде, да ти е жив и здрав беладжията! И вие да сте здрави, да си го гледате!

Новалекса, всичко лошо да е вече зад гърбовете ви. Занапред само здраве и хубави неща!

Мешко, сигурна съм, че ще намерите баланса и ще се справите с детските истерийки на Мия.

Две седмици боря едни бацили в гърлото на Али и не успявам да ги надвия. По първа антибиограма-1 брой стрептокок, 1 брой пневмокок и клепсиелки. На втора антибиограма: пневмотизирани клепсиели. Стрептокока явно сме го стопили, другите две са се съединили. Обаче след сън кашли и зад носа разни секрети се разхождат. Иначе, здраво дете-яде, спи, играе, не вдига температура. И моето гърло не е наред, но не се чувствам болна. Сигурно имаме едно и също. Днес й написаха АБ, добре, ама няма ли да си го менкаме бацила, ако тя взема АБ, пък аз си пазя бацилите в гърлото? Пфу, не знам какво още да направя. И що народ около мен се оплаква от кашлица, която АБ не оправя в крайна сметка. Ама колко още време е разумно да я влачи...Хем искам да я спася от АБ, хем пък искам да я разкараме тази кашлица.

Днес имах среща с моя съученичка, с дете на 1,5 г. Мацката дойде с бяла капела, розов гланц и феерична одежда. Дълго си мислих да й се чудя ли на акъла или да се засрамя от моя фермерски външен вид.

Хайде, всички да оздравяват. Здравите да останат здрави. Много нови попълнения във форума!



Alexandra
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #111 -: Юли 10, 2008, 14:24:11 pm »
Мари, няма смисъл да даваш АБ на детето без да си направите всички изследване с антибиограма на гърлен секрет и който има да го лекува с подходящия АБ. Иначе става точно това за което си мислиш, ще си го менкате. А АБ не е толкова страшно лекарство :wink:
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #112 -: Юли 10, 2008, 14:46:54 pm »
Я, Стефи, сподели, ако ходите още на ясла, с нослето как сте? 8)
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #113 -: Юли 10, 2008, 14:51:50 pm »
Ами ходим, не сме спирали :lol:
С нослето сме много добре, появяват се прозрачни секрети като пипне някой вирус, които минават за 10-на дена. Не е имала до сега жълти или зелени сополки. Според мен превенара си върши работата, защото като във всяко детско заведение и в нашата ясла като съм взимала Деси не на едно дете са му висяли жълто-зелени сополи до брадата :wink:
Абе според мен си струва, още повече че след 2г. възраст се слага само 1 доза и не е супер скъпо.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #114 -: Юли 10, 2008, 14:55:49 pm »
А именно за тези другите деца ми е мисълта. :lol: Чукам на дърво засега, от време на време протича някое и друго прозрачно секретче. Съзнавам, че е невъзможно да пребори всички гадости там.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #115 -: Юли 10, 2008, 15:00:01 pm »
Мда ще видим и ние ползата от Превенара, когато тръгнем ако въобще тръгнем де.

Снощи поредната каскада на хърбалетко Тони завърши с голяма прорезна рана на крака.
Кажете ми как и къде играят вашите деца, то няма такова място тук, където да мога да пусна Тони спокойно да се налудува, да изразходи енелгията която напира да излезе. Морската и въобще детските площадки са пренаселени от бебета, малки деца, големи деца, възрастни и колоездачи. Разходките се превърнаха в кошмар, ми пусна ли го от количката, трябва да съм плътно до дупето му, ми то това не е игра за него. Да го оставя, пак не става ... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #116 -: Юли 10, 2008, 15:27:20 pm »
И ние имаме пресни данни за тегло. Миша вчера тежеше 4200г, дълга - 55.5см.
За последния месец е качила 700г. Но тя е изключително енергична и предполагам, че много енергия изразходва.
Добре си е детето. :) Само да напомня, че се роди 1650г.

Аз и в темата за недоносените го писах, но и тук ще го споделя. Свекърва ми постоянно ме пита, колко трябвало да тежи, отговаряла ли на нормите, колко трябвало да наддава, колко трябвало да изяжда и т.н. 8O Иди, че и обяснявай, че тези норми и таблици не се отнасят за недоносени, а се отнасят за деца, родени над 3кг примерно. :x Ама не - нормите, таблиците! :x Ние с баща и на Мишата сме казали: Колкото - толкова!Няма какво повече да искаме от детето! Какво от това, че е 4кг на 4 месеца? За нейния случай са си добре. :) Тя си ни е стройна мацка.
« Последна редакция: Юли 10, 2008, 15:36:41 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #117 -: Юли 10, 2008, 15:30:06 pm »
Купих Либеро отново, дупето е сухо, аз доволна :D
Джам - и аз затова взех за втори път Слийп енд Плей, щото са тънки. Ама тия неща са повредени. Същия размер са уж, а му висят много грозно на дупето, съвсем малко да е пишал и увисват и се свличат в единия крачол. Изглежда все едно, че топка чорапи съм му завряла отзад. За запарването да не говорим. може и менте да са някакво или кофти партида. Както и да е, ще стоят за резервни при бабите.

Перде, Симеон играе на няколко места - около блока (имаме си и заградена градинка с пързалки, пясъчник и люлка), в двора на училището, че да търчи на воля, няколко други площадки в района, ако не са пренаселени и вечер в Южния парк.
Вчера се прибра с две дълбоки одрасквания на единия прасец, две нови рани на коленете, едната я промивах, че кървеше, едната ръчичка е с обелена длан, ужули си корема на една катерушка и към края се спъна в нещо стърчащо, удари си устата и си цепна едната устна. Гледах едни малки пакети за почистване и превръзване на рани, ще си взема да имам в количката. Симеон е или много смел или безразсъден и все е в рани, но аз вече претръпнах. Той също не плаче като се удари, освен ако много не го боли. Вчера се разрева чак като си удари муцуната и то защото му беше пълна устата с пръст и пясък. Пълно е със счупени клони, натрошени стъкла и разпилени булуци...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #118 -: Юли 10, 2008, 15:35:31 pm »
Ани, може да спретнем утре една обща игра, а?

Перде, раните ще ги имат още къде 15ина години, тъй че свиквай :wink:

Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #119 -: Юли 10, 2008, 15:53:00 pm »
Абе не раните толкова ме притесняват, ние сме си сини и надрани от как е проходил. Всеки ден кърви по нещо, я уста, я вежда, я длан, я крак по скоро ме е страх от агресивните и по големите деца, за колоездачите да не говорим. В тревата пък бъка от животински и не само екскременти, както и стърчащи железа и необазопасени кабели на осветление от действащи някога заведения. Другите боклуци ясно. Няма такова оградено място в центъра, където мога спокойно да го пусна да тича, пък люлките и пързалките само първите минути са интересни, после драсваме на където ни видят очите.

В морската градина ремонтираха една детска площадка, с нови люлки, пързалки абе много е хубава, ама е само една. Голям хит е в момента, мало и голямо се сбира там.
Отделно тези акумулаторни колички, толкова ме дразнят и са плъзнали из целият град. Те 2 лв. за нищо ги нямат, при това за 3 минути, според мен трябва да ги ограничат или да има специално място за игра с тях. Отида ли на детска площадка, 2+2лв. за акумулаторна кола в най добрия случай + няколко пъти от 1 лв. за люлеещи коли и разни подобни не ми мърдат, при това поне два пъти на ден, ми аз да не съм банка и къде да водя малчо... :x :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #120 -: Юли 10, 2008, 15:56:49 pm »
Ани, може да спретнем утре една обща игра, а?
О, с удоволствие :D Ще се чуем да се разберем :wink:

Перде, аз ограничавам платените удоволствия до едно и то когато таткото дойде да ни прибира. Ако много се зарадва на баща си, се случва и да се разминем с плащането :wink: Не може ли да пробваш такъв вариант?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #121 -: Юли 10, 2008, 16:00:06 pm »
Ами ние почти винаги сме без таткото, рядко излиза с нас.
Лошото е че в центъра, където живеем няма такова място без плащане.  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #122 -: Юли 10, 2008, 16:01:50 pm »
оо раните тепърва почват.На Ели краката от коляното надолу са ужасни - всичко е в рани от падания, а уж е мома :lol:.И все й повтарям - какво момиче си ти с тези рани,а.Обещава ,че няма да тича но обещанието трае точно 5 мин.Всяка вечер мажем крем  след баня и се уверяваме че така не бива да се тича.
 Перденце, пускай Тони в пясъчник с един набор играчки - кофички,лопатки...
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #123 -: Юли 10, 2008, 16:24:46 pm »
Да ви посетя и аз в края на тази гореща седмица!
Като ви чета захванали сте болните ни теми - килограмите и яденето, местата за игра.... :(
Ние всеки път с баща и се молим да е качила няколко грама. Най-накрая минахме заветните 7 кг даже 7300 на последната консултация и 67 см. Бяхме най-дребните в парка, докато не се появи едно момиченце което е на възрастта на Вики,но тежи само 6 кг и аз се успокоих! Видимо също изглежда мъниче а е със 7 дни по-голяма от нас! Категорично отказа всякакво АМ да яде и още я кърмя поне докато има! :?
А по отношение на парковете е ужас! До нас има мога да кажа добре поддържан парк, който редовно две жени почистват! След обяд обаче, като всички баби изскочат и заемат всички сенчести пейки и децата се приберат от ясли и градини, става малка лудница.
Снощи едно диване щеше да ме вкара в лудницата! В един участък от парка има няколко пейки и там се събират дребосъци учещи се да ходят като нас! Както я държа пред себе си аз сгъната на 2, а тя изправена в един момент виждам нещо да лети към мен! Мисля че е топка, докато не ме прасва един голям камък, колкото голям картоф в крака! Това нещо прелетя на сантиметри от главата на Вики! 8O Хукнах аз с Вики в ръка след това чудовище, то се скри, но успях да видя къде отиде! Умната му баба люпи семки в другия край на парка и ми вика ми деца са какво да направя?!? 8O Честно да ви кажа едва удържах да не го фрасна това, че и за бабата се замислих! :oops:
То бива, то може ама можеше да ми утрепе детето!!! 
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #124 -: Юли 10, 2008, 16:29:30 pm »
помагайте, моля! Кристиан си сваля спалния чувал и сутрин го намирам гол. как излиза това дете не знам, не сваля ципа. промушва се като мишле. да ги обшивам ли някъде тези чували :ask:
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #125 -: Юли 10, 2008, 16:37:36 pm »
ами ние отдавна не го ползваме, защото в тия жеги ако я сложа и в спален човал ще трябва да изцеждам вода и от дюшека сигурно :lol: завивам я с едно чаршафче само и почти си спи цяла вечер гола, ама нищо й няма де.
Та незнам какво да те посъветвам, ако ниастина е широчък го поприший тук таме, щом не разкопчава ципа.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #126 -: Юли 10, 2008, 16:52:53 pm »
Ман и Ели се промъкваше така от чувалчето.Приших ръкавите и вече няма как.Т.е. там беше най широката част.Сега на най горещото спи без него на отворен прозорец.
 Ваня много неприятна случка в парка.За съжаление и аз често попадам на деца оставени без надзор с извинението - ами те са деца :x.Едно момченце блъскаше Ели от една катерушка и майката стоеше и не си развали кефа да мръдне докато не я поканих да направи забележка на детето си.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #127 -: Юли 10, 2008, 17:06:49 pm »
помагайте, моля! Кристиан си сваля спалния чувал и сутрин го намирам гол. как излиза това дете не знам, не сваля ципа. промушва се като мишле. да ги обшивам ли някъде тези чували :ask:

manhattan,
аз си мисля, че на детето му е топло и просто не желае да бъде завит или пък в чувалче.
Е сега, ако искате, сметнете ме за луда, обаче аз Миша с нищо не я завивам, от както са почнали жегите. Тя започваше неистово да рита и като се освободи от пелената си, се успокояваше. С баща и се отказахме да я завиваме, защото преценихме, че и е топло.
Да уточня за протокола, спи по боди с къс ръкав и чорапки или боди потник и чорапки. Спим на отворен прозорец. И ние спим отвити.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #128 -: Юли 10, 2008, 18:12:10 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:
 Да ви питам за играчките,че ние сме на вълна всичко в устата.Преди да дадете дрънкалка,всеки път ли я миете?А с плюшените играчки как стоят нещата.Аз гледам да не му давам да играе с тях,че не мога всеки ден да ги пера,ама имаме тука една любима мишка.Аз тъкмо се оплаках и той от вчера взе да държи играчките,да ги премята от една ръка в друга,но най-вече в устата и сега се чудя как да процедирам.
<br />
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #129 -: Юли 10, 2008, 18:29:58 pm »
И аз си купих една капела, от тези с големите периферии, ама не мога да се възприема нещо с нея  :oops: Относно контенето преди всяко излизане - ами какъв по-добър стимул можем да си създадем сами на себе си да се чувстваме хубави и във форма. Не е за вярване какви чудеса може да свърши дори само една спирала!
Въпросът с миенето / прането на играчките ме вълнува и мен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #130 -: Юли 10, 2008, 20:26:03 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:

когато почнете да търчите след двегодишни по пясъчници и пързалки, да влачите огромни торби с лопати, топки, буталки, колела, да носите на ръце хлапета, ритащи ви в току-що изгладените чисти дрешки с прашните си обувчици и бършещи си мръсните ръчички в блузата ви - тогава ще позабравите за червила, спирали и дългополи шапки в тон с цвета на небето... :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #131 -: Юли 10, 2008, 20:46:35 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:

А Джамата не е така. Тук в парка си имаме една майка дето се гримира на детската площадка, а детето и е на две години и половина и няма кой да му избърше сопола.
Далеч съм от мисълта, че някое зататско момиче би сътворило такова нещо.

когато почнете да търчите след двегодишни по пясъчници и пързалки, да влачите огромни торби с лопати, топки, буталки, колела, да носите на ръце хлапета, ритащи ви в току-що изгладените чисти дрешки с прашните си обувчици и бършещи си мръсните ръчички в блузата ви - тогава ще позабравите за червила, спирали и дългополи шапки в тон с цвета на небето... :)


*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #132 -: Юли 10, 2008, 21:53:50 pm »
Зори, аз дрънкалки, чесалки и всякакви пласмантерии ги събирах вечер в една голяма купа и чинно ги измивах, т.е. веднъж на ден. Плюшките ги перях 2-3 пъти в месеца, но тя не си играеше с тях много. Това докато бяхме малки и не хвърляхме по земята, след това миех след всяко падане, но беше за кратко, защото нямаше вече смисъл. Тя се търкаляше по пода, лапаше си ръчичките и така. Просто вечер събирах всичко и миех.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #133 -: Юли 10, 2008, 21:55:19 pm »
Плюшените играчки ги пера всеки ден - имаме си набор за устата, от който не се изважда ватата и ги менкам, като ги пусне на земята, после в пералнята. Дрънкалките ги мия след всяко ползване, но й ги давам мокри. Обаче любимата играчка е биберона - голям кеф е да го извади от устата, да го премята в ръцете, да тропа с него където свари и после да го набута отново в устата - признавам си, по някога не успявам да го изтръгна от ръцете й и да го измия.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #134 -: Юли 10, 2008, 22:02:12 pm »
Мари, ми и аз разхождам напоследък едни широкополи капели и гланц даже си слагам :oops: малко ли ми е акъла :D ми трябва да съм красива за сина си, аз съм първият женски образ за пример за него.

аз разхождам чадъри,щото тук 5-ти ден не е спряло да вали. :xОбаче от както съм родила(че и преди де) не излизам без сенки,спирала,червило,маникюр с цвят съответстващ на дрехите и т.н.  :balk_101:
 

Е, как, как, КАК, кажете ми, го постигате? Разберете ме правилно-аз самата съм, или по-скоро бях, суетна и кокетна жена, но просто не смогвам, нямам време, едва успявам благоприличния минимум да постигна сутрин.

И пак добрата стара Джамка ме кара да се чувствам не-сама. Панталоните ми са целите в отпечатъци от сандали, сандалите и краката ми са заринати в прах от улиците, влача сума торби с играчки, кърпи, солети, като товарно магаре съм. На мен дори слънчевите очила ми пречат да следя за оси, пчели, летящи предмети и всякакви приближаващи опасности, пък да не говорим да си пусна косата свободно или да сложа шапка.

А приятелката ми днес беше в стил "женена за истински маркиз" облечена. А детето й лошо, непослушно и наакано.
Alexandra
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #135 -: Юли 10, 2008, 23:07:20 pm »
Мари, въпрос на самоуважение е, не на друго. Моя син се търкаля като прасе, с току що облечените дрехи, които са светли и приготвени за излизане. Имам отпечатък от количка, от обувки, от пръсти и хиляди други неща. Да е жива и здрава пералнята - пере редовно, а и има и Вениш. Аз се чувствам зле ако не съм гримирана и не изглеждаме добре двамата. Понякога се случва и в тон да сме облечени, нищо, че трае 1 час :lol: Не изпадам в истерия ако се зарови в пясък, ако е в локва, на цимента, на асфалта, а за играчките, количката има кошница и всичко пъхам вътре. А за тичането - винаги съм с ниски обувки, които да са ми удобни и да не се тормозя, че ще се пребия :D
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #136 -: Юли 10, 2008, 23:07:59 pm »
Чакай сега какво общо има външният вид и непослушното, наакано дете.

А приятелката ми днес беше в стил "женена за истински маркиз" облечена. А детето й лошо, непослушно и наакано.

Дали моето дете е непослушно или по скоро аз се опитвам да го вкарам в някви рамки, с оглед да го предпазя от опастостите наоколо, а той тъй като е емоционален и любопитен, реагира бурно и инато. Това прави ли го непослушен или пък лош, за наакан ... отдавна не го прави на вън и на чуждо място. Признавам си, че външният ми вид е променен, вече съм без грим, без токчета, но не съм и някоя пък пацулана. Джам е права, но не е задължително да си с гланц и шапка, за да изглеждаш прилично приятно. Трудно е, времето не стига, така е, но е нужно малко повече желание за суета си мисля все пак.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #137 -: Юли 10, 2008, 23:19:00 pm »
Да си призная и аз в последно време нямам много време за себе си. Гледам малкия да е приличен и за мен понякога забравям.
На моменти усещам неудобство когато се снимаме навън, иска ми се да избягам от обектива, т.к. знам че май-не съм много за снимка. Е, в такива моменти ми се иска да се бях пооправила.
Обещавам си да работя по въпроса, ама ще видим
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #138 -: Юли 11, 2008, 00:18:41 am »
Здравеите и от нас  :Dн
и аз съм в отбора на негримираните ,поради простата при4ина ,4е нон стоп се целуваме с малката ,та ако съм с 4ервило или гланц  ,обривът ни е в кърпа вързан.Нямам време об6то взето , обръ6там внимание задължително  на облеклото на детето,моето и на мъжо  :wink: .Не мисля ,4е като не се гримирвам не се уважавам,даже доста си се уважавам :) :oops:  ,по скоро е  до навик .Етърва ми например е с 3 деца и дори и да си е у тях се гримирва ,просто има хора които не се възприемат без грим.  

Много ни е страх от прахосмока4ката ,какво ли не опитах ,само докато я изкарам и изпада в истерия ,ето едно хубаво извинение ,за да не 4истя :lol:.Не става номера да я изолирам в друга стая :? .

Хаиде много здраве за малки и големи ...Да оздравяват вси4ки болни де4ица и да няма акциденти,4е косата ми настръхва като ви 4ета ...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #139 -: Юли 11, 2008, 00:52:27 am »
ами как,то не трябва много-точно за 5 мин. съм напълно гримирана.Лакирането е по-сложно,но това се прави вечер.Дреби вече спи от 12 вечерта до 8.30 сутрин,та време има.Ние не лягаме преди 1-1.30 и това е така от години.
 На мен и мъжът ми много ми помага.Общо взето той чисти и пуска пералня,аз готвя,гладя и мия чинии.Те нещата бяха така разпределени и преди бебето де.
 Скоро и свекърите си идват,че си бяха за малко в БГ и още неща ще ми отпаднат,та съвсем ще си царуваме с бебчо.
 Ужас ,направо звуча като някоя кокошка дето само си гледа детето и се шматка,ма то и това не е лесно. :lol:
<br />
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #140 -: Юли 11, 2008, 01:13:38 am »
Чета, чета и не мога да се стърпя да не си споделя и аз болежките с Вас.
Та, значи днес в рамките на две излизания и игри с деца малки и големи моето на няколко пъти щеше да пострада сериозно.Единият път с дете по-малко от нея, с което излизаме често се заиграха.И както си играят другото дете намери някаква пръчка и с такова ожесточение удари Габи, че без малко аз да го тупна без много да му мисля.Реакцията на майката беше да тръгне да обяснява, че не трябва, но го казваше вяло и някак си за протокола, което ме издрази.
По-принцип Габи от някое време като види деца много им се радва.Ходиме да кажеме здравей, дава им ръка и най я кефи да ги гушка и целува./последното признавам си май е резултат от моето държане с нея, понеже ние си се гушкаме доста, но трябва ли сега да имам угризения, че си обичам детето и го гушкам и целувам, радвам му се и си общуваме много прителски/
Малко съм объркана напоследък от отношение на родители и деца като цяло.Някак родителите около нас където и да отида не са особено заинтригувани от възпитанието на децата си или и аз не знам.Гледат ги че нещо там се блъскат, бият и викат че е нормално и толкова  8O.За мен не е ,ама може и да е грешката при мен, вече и тва почнах да мисля.
Някоя от Вас беше писала по-горе, че без малко детето и да го удари камък.Е, нас камък не ни удари, но ни удари пластмасово бидонче, с което в пясъка играеха две по-големи деца, едното от които е дете на наши познати.И въпреки случката майката не реагира, просто взе нещо да мърмори, че и е писнало да казва не и да спира детето си непрекъснато, защото трябва да си гледа и второто дете, което е бебе на 1м и нещо.
Перде, не си сама в ходенето след детето ти.Аз тук съм така независимо, че места не особено населени има бол.НО винаги се намира нещо, което да не е толкова безопасно за Габи.А как ми се иска малко поне и аз да седна на кафе и само да си гледам как играе детето ми, ама не става.Не ми е приятно да яде фасовете от улицата и не мога да го допусна, не мога да гледам спокойно как седи в нападали борови иглички, болклуци всякакви други и да му влизат в памперса и аз да си викам, че какво толкова.
За гримовете и т.н процедури какво да кажа.Преди без грим и боклука не хвърлях.Беше ми втора кожа.Сега нямам време, за да се гримирам както искам. Мога да го правя, но няма да е качествено, затова и не се гримирам от доста време, а като се гримирам когато успея ми писна народа да ме пита за къде толкова съм се нагласила.Днес обаче си задоволих каприза да си сменя цвета на косата за втори път в рамките на 2 месеца и малката якао се накефи с мен във фризьорския салон.Много и бяха интересни сушуарите там, а от работата на козметичката остана във възторг и бяха едни възгласи едно крещене не е истина./малко съм виновата, че я набих с мен при боите за коса, но няма кой да я гледа, а пък аз вече се побърквах като се гледах колкогадна ми е косата/.
За кг няма да говоря.Имам още какво да желая от себе си и това малко ме депресира.Полагам усилия, но е трудно и то доста.В сравнение с предишни мои вкарвания във форма това сега е като да обърна река и да я накарам да потече към извора си.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #141 -: Юли 11, 2008, 07:33:24 am »
оооо любимата ми тема - гримиране :lol:
аз съм се гримирала всичко на всичко около 5 пъти в живота си - на бала, на сватбата и ... е има още де, ама не помня. Та грим не слагам, но много държа да съм добре облечена и в приличен вид, с хубави обувки предвид това къде отивам.
Все пак както казва Ман, ние сме първите и постоянни жени в живота на децата си, трябва да се дава пример. Все пак искам дъщеря ми като порасне да има някаква представа за нормално изглеждаща жена. :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #142 -: Юли 11, 2008, 07:52:38 am »

Привет и от нас...
Темата с възпитанието ме вълнува отдавна.И направо съм в ужас дали ще се справя!
Наблюдавала съм наши близки в годините и съм се опитвала за себе си да дам някои отговори,
но практиката с нашите си деца е нещо съвсем друго!
Знам колко трудно ги създаваме, но Бога ми 100 пъти по-трудно е да ги направим Човеци!

Като бях на Юг миналата седмица едно три годишно хлапе на наши познати бръкна в количката махна,
бибата на Митака и го ошамари докато аз гледах ей така,  8O!
Мъжа ми само каза, Алооооо!
Самия Митак изобщо не разбра за какво става дума....
Обясних му на малкия шамаросващ, че Митака е бебе, че не е на неговата възраст!
Той ме погледна с едни сини очи и толкова!
Следващи я път повторение на случката, а аз уж го пазех...
Реакцията на майката-" Ми Мишанке пази го, моля те!"

Та те така, аз да пазя от тяхното дете ....
Така ще е ми се струва, възпитанието е грижа на мен, и за Миташкин и за другите 8)!

А за грим, прически, перуки време имам само кога спи!
Но тогава и на мен ми се спи, та капелите в театъра! :lol:

.....правя едни опити да имам връзка с вас и когато ходя на Юг, щото много ни липсватееееееееееееееее  :P
« Последна редакция: Юли 11, 2008, 08:23:11 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #143 -: Юли 11, 2008, 07:58:12 am »
Да, много е важно да изглеждаш добре, за да дадеш пример, но когато самото излизане с двете деца ти отнема един час, задължително се връщаш, защото си забравил нещо, мъкнеш играчки за големия, чанта с храна за ситната, чудиш се кой да хванеш за ръка и дали не си забравил да сложиш бебето в количката... и когато и двамата спят по различно време - няма време за нищо - независимо, че не съм си върнала още формата сложих къси панталонки, че иначе умирам от жега, единственото което гледам е потника и панталонките да си отиват и да не си забравя слънчевите очила, че без тях не мога. До толкова съм шашната, че постоянно губя нещо на вън, дано само не загубя децата, че независимо че са две, постоянно ги броя   :). А и по-лошо ще става, като тръгне малката да ходи  :).
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #144 -: Юли 11, 2008, 09:26:38 am »

когато почнете да търчите след двегодишни по пясъчници и пързалки, да влачите огромни торби с лопати, топки, буталки, колела, да носите на ръце хлапета, ритащи ви в току-що изгладените чисти дрешки с прашните си обувчици и бършещи си мръсните ръчички в блузата ви


ей тези следи от прашни обувчици и изцапани ръчички аз много си ги обичам, правят ме щастлива, нося си ги и се пръскам от гордост даже :D не го казвам с ирония или излишен патос, съвсем искрена съм. всякакви такива знаци обичам - да намираш разпиляни играчки във всяко възможно и невъзмижно кътче у вас, да отидеш нощем до тоалетна в тъмното и неизбежно кракът ти да срещне някое устройство, което пее, мяука, баука и т.н. и т.н.
ще мине време, симона ще поотрасне, тогава ще имам повече време за себе си - и за външен вид, и за други удоволствия и забавления. сега ми стига и минимума - да съм взела душ, косата ми да е чиста, зъбите измити, обувките и дрехите изпрани и удобни, да съм в настроение и с усмивка.
но всеки, който има нужда от повече, за да се чувства добре и успява да го постигне, не за сметка на детето си - мога само да му кажа браво.
все пак самите ние трябва да се чувстваме в хармония със себе си, за да сме добри родители, а явно всеки постига тази хармония по различен начин.
« Последна редакция: Юли 11, 2008, 09:28:28 am от tzvetenze »
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #145 -: Юли 11, 2008, 11:33:46 am »
Относно играчките,които слагат в устата нашите мъници ще кажа,че  в началото много следях да са измити.Мия с бебешкото съпунче и давам.Но сега мисията е доста по-трудна.Всичко се хвърля на земята и трябва нон стоп да мия.Признавам си -не го правя,а пък плюшените не си спомням от кога не съм ги прала :oops:.
Ех,как и мен в последно време ме е заглождал този въпрос с външния вид.Занемарила съм се и това ме дразни.Не се чувствам добре от този факт.Все не ми остава достатъчно време да постигна желания ефект :wink:.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #146 -: Юли 11, 2008, 13:35:11 pm »
Да се включа и аз.

Грим въобще не слагам по дрънкулки и аксесоари съвсем не  си падам ( то и за това вече една година съм с две различни обици на ушите), за разлика от мама.На нея и дайте да се мацоти да се кичи има повече нови и смели като визия дрехи от мен.Та да ви кажа напоследък тя и нейната банда все нещо ми намекват нощен крем да ползвам( аз дневен нямам какво остава за нощен )да съм се погрижела за себеси ала бала.То добре звучи ама кога върнах се на работа то май въобще не съм спирала да работя,малката сана много буйна и явно и липсвам защото като се върна от работа ми се впива във хълбука и така ходим като скачени съдове докато не я сложа да спи та и тогава един час ме язди по спалнята след което я слагам в нейното легло и почвам да оправям из къщи.За килограмите какво да кажа тежа по малко от преди да забременея ама то с това търчане не че се харесвам от това а и от кърменето до преди месец бюста съвсем си замина ама здраве да е.Мислехме си за второ дете ама май ще направим пауза щото ще се сдухам съвсем.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #147 -: Юли 11, 2008, 14:08:43 pm »
Е, чакайте де, не се нахвърляйте с камъни, моля ви! То човек да не каже нещо, значи-веднага си го приписвате да е казано за вас. Аз знам, че е трудно да се чете. А на мен вече ми е трудно и да пиша хубаво, образно, ясно. Нямам време и за това!

Чакай сега какво общо има външният вид и непослушното, наакано дете.

А приятелката ми днес беше в стил "женена за истински маркиз" облечена. А детето й лошо, непослушно и наакано.

Ми има, Перде. От периферията на капелата си не можеше да преценява колко е ниска пързалката и съответно да взема препятствията без да си удря главата. От тясната, дълга пола не можеше да се навежда или да клекне в пясъчника, за да не позволява на детето си да бие чуждите за играчки. Пак от същата пола не можа да си подуши и детето, че е наакано.

Мари, въпрос на самоуважение е, не на друго.


Гане, мила, не е до самоуважение. Това не ми липсва. Не е и до елементарни неща като пералня и брой дрехи. Друго е. В организацията на деня е. В насмогването на задачите. Готвя всеки ден за Али по 3 пъти, отделно плодови пЮрета и десерти по нощите. Заниманията с песни, танци, басейни и други игри ако ги правя между другото и се гримирам, тя разбира, че не влагам вътре внимание и не иска да играем така. Разходките ми са 2 Х 3 часа-навъртам километри + тичане след нея по детската площадка. Имам само обедния сън за почивка и тогава просто си пращам мозъка в отпуск, не ми е до грим.

Аз не се оплаквам. Чувствам се добре и пълноценна. Просто се чудя как хората го постигат този външен вид и дали се чувстват удобно. Помага ли им някой, с грижи за себе си ли изпускат парата от лудеенето на детето по площадките, стават по-рано от детето, за да се приготвят ли...

Както и да е. Това е моментна слабост от моя страна. Суета е, не си струва чак такъв коментар. Дай, Боже, на всички такива бели кахъри!

Айде, за друго да се оплача. Не мога да кажа, че е глупост. Преди време коментирахме за околната среда и пластмасата. Ами няма в Ямбол дървени влакчета и камиончета за теглене на въженце. Няма и дървени тракачки. Всичко е евтина пластмаса. Няма и панери за играчки от ракита или друг естествен материал. Да съм ходела на магазина за 1 лев, да съм си вземела пластмасов. Я, какъв хубав бил.
« Последна редакция: Юли 11, 2008, 14:30:58 pm от Marie »
Alexandra
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #148 -: Юли 11, 2008, 14:18:18 pm »
Привет на всички!

Караме щастливо лято (да чукна на дърво!!!), морето се оказа голяма страст за Елица, не че съм очудена де :) Като не може да стигнем до плажа се радва на всякакви чешмички, фонтанчета и локви. Радва се много като види луната, търкаля се в тревата, къса цветя на поразия. Пее, танцува, бърбори все повече.

- Са-мо-лет но-мер 5 - подавам аз и весело се отговаря
- Давяй баззз са Бубаззз (и бурно си ръкопляска) :lol:

Мечтая за Родопите, дано ги помириша тази година.

Перденце, шапка ти свалям! Да ти е жив и здрав Тонито!
Цветенце, звънях ти точно като си била в София май, щях да те каня на Раковината :lol: Ще опитам пак.

Здраве за децата и много лятно настроение за мамите :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #149 -: Юли 11, 2008, 14:20:03 pm »
И аз съм в отбора на забравилите помадите!
От вечерта приготвям дрехи за "бойна готовност" и сутрин само скачам в тях!
Обикновено панталон и по-затворена блуза, щото са най-удобни за позата сгъната на две и ходеща разкрачена като патка! :oops: Косата вързана на опашка, щото или ми пречи или ме скубят!
Не мога като повечето майки в парка да я държа в количката и да клюкарствам или да пия кафе след кафе по барчетата! Такива филми при нас нема!
Вики търпи количката само до парка! Ха съм подминала някоя пързалка, люлка или кола всички разбират! Иска да ходи да пипа, да се вре в пясъка и така! Нищо че е най-дребос от другите!
Не се оплаквам важното е да е навън и да играе! Другото са бели кахъри! 
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #150 -: Юли 11, 2008, 15:01:22 pm »
Цветенце, звънях ти точно като си била в София май, щях да те каня на Раковината :lol: Ще опитам пак.

еее, Раковината съм изпуснала, кой свири и пя? на линия съм вече! давай да се виждаме вече в града! хубаво тука на село, ама си писва. преди дни ми се наложи да слезем до града, и така се стекоха нещата, че вместо да се приберем към 11:30, както бях планирала и да избегнем най-големите жеги, то се наложи да убиваме един час и да чакаме баща ми баш в 13ч. чудя се къде да се скрием на хладно, мислех в някое заведение с климатик, после викам, абе я в морската - такава прохлада беше посред най-топлия следобед! зор ми е малко толкова далеч от къщи с детето, ама стига съм се оплаквала - други майки и по две деца разхождат и на плаж ги водят, и с колите ги возят.
звъни ми по настоятелно, не знам защо твоят и на джам номерата хем са запаметени, а ми излизат все като непознати, та аз дори не съм разбрала, че ти си ми звъняла :oops:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #151 -: Юли 11, 2008, 15:04:17 pm »
и къде да водя малчо... :x :(

Имате ли Зоопарк? Във Варна е малък, но върши чудесна работа, входа е 1 лв. Елица храни сърните с листа, търпеливо чака щъркела да затрака с клюна, разглеждаме всички пернати + возене на влакчето срещу още лев и така минали 2 часа. Също може да провериш дали няма ясла или градина близо до вас. След 18 часа обикновено няма никой, заградено е, има люлки, пързалки, терен за тичане, обезпаразитено е. Ние вече сме цяла банда, като Елица е най-малката, но каките много и се радват и пада една игра, едно търчане насам-натам :D
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #152 -: Юли 11, 2008, 15:07:40 pm »
Marie, гледа ли за дървени влакчета по книжарниците?
друго - мисля, че в Данет, освен скъпите италиански дървени играчки, предлагаха и български.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #153 -: Юли 11, 2008, 15:14:33 pm »
Ох Боровинчо, добре сте си вий. Има няколко ясли около нас, но след 18 ч. неможеш да влезеш, предполагам тези които визираш ги има, обаче са по комплексите, не в центъра. То до нас и училище има, ама и ограда няма и е пълно с фасове и боклуци.
На зоологическа градина водих Тони преди около месец, два в Айтос. Много рев и страх бра милото. Хич не му хареса, погледа му беше вперен само в люлките, сега вече малко поутихна тази страст, но все още си я има. Люляла съм го около 30 минути без да иска да слезе и после явно му се е завило свят, защото като слезе неможеше да ходи, като пиян морков беше. Ние освен всичко което съм описвала, сме и много страхливо смели. Тоест хем голямо шубе бере, хем ходи и се навира сам между шамарите.
Замислям другата седмица едно плажче да спретна, плажуващи на юг от Бургас има и ще има ли?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #154 -: Юли 11, 2008, 16:27:51 pm »

Като бях на Юг миналата седмица едно три годишно хлапе на наши познати бръкна в количката махна,
бибата на Митака и го ошамари докато аз гледах ей така,  8O!
Мъжа ми само каза, Алооооо!
Самия Митак изобщо не разбра за какво става дума....
Обясних му на малкия шамаросващ, че Митака е бебе, че не е на неговата възраст!
Той ме погледна с едни сини очи и толкова!
Следващи я път повторение на случката, а аз уж го пазех...
Реакцията на майката-" Ми Мишанке пази го, моля те!"
Без шамара съм в такова приключение всеки ден с едно съседско хлапе.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #155 -: Юли 11, 2008, 16:37:30 pm »
Аз по същите причини съм назад с два чифта очила по 120 кинта всеки  :x :x :x
В очакване ....
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #156 -: Юли 11, 2008, 23:11:51 pm »
Мари, не го казвам, за да се изтъкна или заради нещо друго, но аз гледам Алекс сама от как се е родил. Никой не ми е помогнал с нищо. Единствените ми паузи са когато съм в България и всичко на всичко имам по 2-3 дни свободни от него, ако майка ми насила ме е накарала да ида някъде. Но манджи, шишета, игри и тем подобни минават през ръцете ми. Последните 3 месеца прибавих и ходене на курс по немски, който започваше сутрин в 9, аз трябва да съм излязла в 8, за да стигна навреме, после в 12 да взема Алекс, да го нахраня и придвижа до в къщи, да го приспя, да си направя домашните, да уча, да оправя, да наготвя, да опера и т.н. И това се повтаря всеки ден. Но заради самата себе си сутрин като стана слагам грим, не ми отнема много време, все едно докато си измия зъбите и това съм сложила. Така се чувствам аз добре, най-малкото не съм се занемарила и съм все още жена освен майка.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #157 -: Юли 12, 2008, 00:12:20 am »
Здравейте и от нас. С Моника все сме навън, да я държа вътре е мисия невъзможна дори за час  :x. Кипи от енергия и направо ме стопява. Обикновенно гледката е Мони тича а мама се влачи по нея и вика ли вика: Моникааа, Моникааа , ама никой не чува :lol:. Жива и здрава да ми е. Нека дивее, сега и в времето. :)

Напоследък нямах време да се обърна, нали изпити мъчих, но мога да се похваля , че си изчистих всички. Сега се отдавам на голяма лятна почивка. Време ми е, пък си го и заслужих :). От 20 до 30юли заминаваме на море. След това август имаме по план 3 рожденни дни и стягане за яслата :(. Нещо от сега ме гони една параноя, не мога да си представя как ще я оставя там. Но нямам друг избор, това е. Дано и хареса, страшно се моля и да не плаче много.

Ами темата за грима, аз по принцип не обичам. Кожата на лицето ми е чувствителна и не търпи много химикали. Слагам една спирала и един гланц за устни и това е. От 5-6 месеца съм и кестенява  :D Омръзна ми русото, омръзнаха ми и кичурите.
По удобно ми е с маратонки. Заради пепелта по улиците, по удобно ми е да шофирам, по лесно тичкам след малката, не ми изморяват толкова краката. За токчета и дума не може да става. Не и с малката. Толкова съм отвикнала. А ако трябва да я и нося и съм обула висока обувка...

За възпитанието, аз на моменти се карам, в друг момент обяснявам. Малката започна да слуша вече и да се разбира. Е като всяко дете на нейната възраст, но важното е че има контакт и разбирателство. Ако не иска да се облича примерно, казвам добре, но няма да излезеш, няма и колело. Да видите как си носи сама дрешките и ме гони из къщата да я облека  :lol:
А имаме съседче, което като Мони вземе играчка и то веднага тича да и я вземе. И ако на Мони в този момент и е интересна започва едно пищане и дърпане. Няма лошо, по принцип взимам играчката и никоя не играя с нея, щом не могат заедно. Но съседчето започна да я щипе и дере здраво за да пусне. Ама с такава злоба, чак ми става лошо от нерви. То това не е от вчера проблем. Майката си мълчеше, искала да е по нахална, да не я тормозят децата. Ми хубаво, ама що мойто дете да страда и да го търпи. Страшно ме беше засегнало това отношение, защо? Ми щото аз не мога да го възприема просто. Докато един ден на моята и писна и я ухапа. Е тогава оназ девойка разбра какво е да ти нараняват детето, макар и друго дете. Ми страшно е неприятно.
А аз тогава и казах: Ми аз искам моята да се научи да се защитава :witch: :bonk: :twisted: Мисля, че девойката ме разбра и сега с мен пази децата да не се наранят, но гледам, че с други деца и родители не постъпва така. Насрещната страна постъпва по същия начин.  :(
Е сега Моника като я ударят и задърпат се обръща и тегли четири зъба :oops: и пет пари не дава. Майка и умира от срам, ама тва е друга тема вече.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #158 -: Юли 12, 2008, 08:28:46 am »
За възпитанието, аз на моменти се карам, в друг момент обяснявам. Малката започна да слуша вече и да се разбира. Е като всяко дете на нейната възраст, но важното е че има контакт и разбирателство. Ако не иска да се облича примерно, казвам добре, но няма да излезеш, няма и колело. Да видите как си носи сама дрешките и ме гони из къщата да я облека  :lol:
А имаме съседче, което като Мони вземе играчка и то веднага тича да и я вземе. И ако на Мони в този момент и е интересна започва едно пищане и дърпане. Няма лошо, по принцип взимам играчката и никоя не играя с нея, щом не могат заедно. Но съседчето започна да я щипе и дере здраво за да пусне. Ама с такава злоба, чак ми става лошо от нерви. То това не е от вчера проблем. Майката си мълчеше, искала да е по нахална, да не я тормозят децата. Ми хубаво, ама що мойто дете да страда и да го търпи. Страшно ме беше засегнало това отношение, защо? Ми щото аз не мога да го възприема просто. Докато един ден на моята и писна и я ухапа. Е тогава оназ девойка разбра какво е да ти нараняват детето, макар и друго дете. Ми страшно е неприятно.
А аз тогава и казах: Ми аз искам моята да се научи да се защитава :witch: :bonk: :twisted: Мисля, че девойката ме разбра и сега с мен пази децата да не се наранят, но гледам, че с други деца и родители не постъпва така. Насрещната страна постъпва по същия начин.  :(
Е сега Моника като я ударят и задърпат се обръща и тегли четири зъба :oops: и пет пари не дава. Майка и умира от срам, ама тва е друга тема вече.
Аз все си мисля, че неконтролирана агресия в бебета и деца, в послествие може да се окаже решаваща за по-нататъшното възпитание на детето. Тази майка не си ли задава някакви въпроси? Явно не.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #159 -: Юли 12, 2008, 13:44:11 pm »
Ами лейди, явно не.   :x
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #160 -: Юли 12, 2008, 21:32:35 pm »
Тази нощ се опитаха да ни оберат. Мъжа ми беше нощна смяна, аз сама с детето. Съседката ги е чула и се е развикала. Има господ и тази нощ е бил с нас. :( yahoo_17
Имам си аз една бухалка, утре отивам и за оръжие. Този наркоман и този циганин са ни съседи и ги пускаха и хващаха сто пъти. Явно това не е начина за справяне с тях. :twisted: Следващия път обаче ще съм подготвена...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #161 -: Юли 12, 2008, 21:45:13 pm »

Лиде, какъв ужас?! Извадили сте късмет, добре, че не си е изкарало акъла детето, най-малкото. Я моля те внимавай! Оправяйте врати, решетки и т.н., че незнаеш на какви идиоти може да попаднеш, че и бухалка и оръжие няма да те спасят, ами да не си докараш и друга по-голяма беля!

Здравейте момичета, липсвахте ми! Много! Ние вчера се завърнахме от 16 дневна почивка на морето!  Беше страхотно, ще разкажа тези дни.

Желая ви здраве, на вас, дечицата и любимите хора и едно прохладно лято!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #162 -: Юли 12, 2008, 21:47:40 pm »
Нинче, добре дошла
радваме се да те видим отново  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #163 -: Юли 12, 2008, 21:51:09 pm »
Тази нощ се опитаха да ни оберат. Мъжа ми беше нощна смяна, аз сама с детето. Съседката ги е чула и се е развикала. Има господ и тази нощ е бил с нас. :( yahoo_17
Имам си аз една бухалка, утре отивам и за оръжие. Този наркоман и този циганин са ни съседи и ги пускаха и хващаха сто пъти. Явно това не е начина за справяне с тях. :twisted: Следващия път обаче ще съм подготвена...

Сот с паник бутон биха ти свършили повече работа. Може да е на две вериги и да се изключи в неопасните и обитавани през нощта зони. Полицаите идват между 3 и 5 минути. Скъпо удоволствие, но определено си заслужава.
Ако говорим за огнестрелно оръжие - забрави газовия пистолет, искаш да си задушиш детето ли? Само такъв дават срещу ЛК. Електрошок и спрей също не вършат работа, а и са опасни ако детето ги намери.

Сватя, добре си се завърнала.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #164 -: Юли 12, 2008, 21:57:02 pm »
Нищо не ги спира, ни решетки, ни ключалки. Поне да знам,че мога подобаващо да ги посрешна следващия път  :balk_153:
кажете ми кога ще се оправят законите в тази държава. Хора полудяла съм. Онзи ден на паркинга един колега идиот ме удари. Удари ми фирмена служебна кола на две седмици. Чисто нова. Как не я видя като паркира, хора обяснете ми го. Цяла кола не видя. 8O
Дойде кат да напише протокол и познайте, онзи няма нищо писано, щото имал познат. Минал бил с 20 лв. И ми се хвали най-безочливо, а на мен сърцето ми се сви. Не мога повече. Явно след бомбите двете случки ме довършиха. :( Докога се питам само и не проумявам. :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #165 -: Юли 12, 2008, 21:59:51 pm »
Лейди мислех си за газов , но с халостни патрони. А СОТ не ме устройва, щото си имам бабка на 90 години и не ми се мисли колко пъти ще тичкат тея хора ей така.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #166 -: Юли 12, 2008, 22:08:40 pm »
Ох, Лиде, вие пак в приключение ... съчувствам ти най-искренно за всички неволи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #167 -: Юли 12, 2008, 22:21:28 pm »
Лейди мислех си за газов , но с халостни патрони. А СОТ не ме устройва, щото си имам бабка на 90 години и не ми се мисли колко пъти ще тичкат тея хора ей така.
И кво ще направиш с халостните - най-много да те пребият после.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #168 -: Юли 12, 2008, 22:33:13 pm »
Лиде мила  :hug2:, това е едно от най-лошите неща на света!
Намесата в личния мир, в дома, в дъха ти!
Чета те, слушам за сем. Бончеви и ме души всичкото това около нас!
Какво ли се е случило в детството на тези хора за да израстнат чудовища?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #169 -: Юли 13, 2008, 10:32:38 am »
Привет и от нас, завърнахме се от моренцето  :) Прекарахме си страхотно!
Ема вече е и християнче, а и ще се готвим скоро за първи рожден ден - времето минава страхотно бързо, чак не е за вярване...
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #170 -: Юли 13, 2008, 11:34:46 am »
Лидия, съжалявам за преживяното. На нищо не можем да разчитаме, ни на пистолети, ни на закони, явно само на късмета си :(
На Нинчето - добре дошла, чакаме да разказваш как беше на морето :wink:
На Бора да е честито християнчето.

Мини, много ви порастнала косата бе, и опашлета си имате вече :D Нашта Мона е постригана като момченце - като не търпи ни фиба, ни ластик, ни шнола, хич не ми се щеше, но много голяма й беше станала вече косата, досущ като разплетена дамаджана беше и много й потеше.
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #171 -: Юли 13, 2008, 11:35:52 am »
Bora82 , честито ти христианче! Да ти е живао и здраво детенце и голяма зайрила да си има!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #172 -: Юли 13, 2008, 12:25:08 pm »
честито Бора, да ви е жива и здрава  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #173 -: Юли 13, 2008, 14:02:14 pm »
Честито Христианче,  :flower:Бора!
Да ти е здрава и усмихната,  :sunshine:ва Ема!!!
....айде пък края на другата седмица пак съм на Юг и ще се видим!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #174 -: Юли 13, 2008, 15:37:14 pm »
Бора, честито и на вас християнче, да ви е жива и здрава момата и Бог да бди над нея.

Цвети, бе не е много голяма косата, вие имате много повече. На Стефания много странно й расте косата- отпред и отгоре само, отзад си стои като подстригана на черта  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #175 -: Юли 13, 2008, 16:06:41 pm »
Честито христианче,Бора!!!
Да е жива и здрава!!!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #176 -: Юли 13, 2008, 19:21:48 pm »
Мерси, милички, за хубавите думи  :)

И на Ема косата е сякаш е на черта отзад и все ме питат дали е подстригвана - а отстрани и отгоре има едни дълги ластуни, смешни израстъци бебешка косица сладка, дето става за опашчици...

Още не мога да смогна да прочета писанията от две-три седмици, дето съм пропуснала...

Мишенце, ще ви чакаме с нетърпение  :D
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #177 -: Юли 13, 2008, 19:34:33 pm »
Мамчета,помагайте...Май ме хваща гадния летен грип.Таткото го донесе,бабата го отнесе,сега май и аз съм наред.Бебка е още на 18 дни,а аз кърмя,незнам как ще се опазя...И какво изобщо мога да предприема ако ме подкара и мен???
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #178 -: Юли 13, 2008, 19:52:08 pm »
Мамчета,помагайте...Май ме хваща гадния летен грип.Таткото го донесе,бабата го отнесе,сега май и аз съм наред.Бебка е още на 18 дни,а аз кърмя,незнам как ще се опазя...И какво изобщо мога да предприема ако ме подкара и мен???

Вземи си маски и ги сменяй често. Зависи от какво естество е грипа. Можеш да пиеш парацетамол. Но дано да те подмине. И често проветрявай помещенията, за да излезе грипа навън. :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #179 -: Юли 13, 2008, 20:56:50 pm »
Честито ви християнче, Бора! Господ да пази всички деца!
Re: Гореща седмица 07.07 - 13.07
« Отговор #180 -: Юли 13, 2008, 21:58:06 pm »
Мамчета,помагайте...Май ме хваща гадния летен грип.Таткото го донесе,бабата го отнесе,сега май и аз съм наред.Бебка е още на 18 дни,а аз кърмя,незнам как ще се опазя...И какво изобщо мога да предприема ако ме подкара и мен???
Най-важното - не се шашкай, аз изкарах грип, когато Дара беше на 20-тина дни - не я кърмя, но тя не го хвана. Към проветряването допълни и миене на ръце - постоянно, непрестанно, без спиране - щом се пипнеш теб, миеш.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.