0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #20 -: Май 26, 2008, 18:31:33 pm »
Хихи, това съм аз Люклер?!

Майстор съм в боядисването, кога синьо, кога розово.
Имам 3 чифта нови бели гащи - за пред докторята, тях ги пера на ръка. :lol: :lol: :lol: другите - каквито излезат от пералнята следващия път!

Хи-хи :) и аз така!! Обаче не знам дали има и други такива блейки тука, ама аз веднъж бях забравила един анцуг накиснат в една кофа 3 седмици  :oops: Сега е на петна,защото беше мухлясал и всеки ,който дойде вкъщи (понеже си го нося у нас) ме пита откъде съм го купила  :lol: :lol:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #21 -: Май 26, 2008, 22:09:52 pm »
Аз пък винаги си пера чорапите на чифтчета - лявото и дясното заедно.
Веднъж едното беше станало розавкото, а другото синкаво. Това защото ги изпрах в две последователни перални.
Откак ги слагам заедно, не се боядисва :) - и чичко Мърфи така каза.
А иначе пусне ли ми някоя дреха, веднага заминава.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #22 -: Май 26, 2008, 22:21:50 pm »
  Препарата за оцветени дрехи е немски- k2r обезцветител и другото което пише на опаковката е SPEZIAL-ENTFARBER FEINWASCHE .За вълна,коприна,памучни и смесени тъкани.Продават го в магазините за препарати.Има упътване на български и трябва да се спазват точно указанията с времето за киснене според тъканите.Ако наистина искате да си спасите дрехите-това е начина.  :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #23 -: Май 27, 2008, 00:02:52 am »
SPEZIAL-ENTFARBER FEINWASCHE = Специален обезцветител за финно пране
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #24 -: Май 27, 2008, 12:27:12 pm »
Osiana, peroshinka, много мерси за инфо-то;-))
Ще го пробвам!
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #25 -: Май 27, 2008, 16:26:41 pm »
Тъй като и аз съм майстор на боядисването от време на време - какво правя? Веднага щом след изваждането на прането от пералнята установя щетите - боядисаните дрехи ги пускам още една пералня. Когато случаят е по-трагичен слагам отново прах, ако не без, на ниска температура. В повечето случаи върши работа, ама понякога... :(  А за бельото съм се отказала да се боря - белите бикини все са сиви, иначе потниците на мъжа ми бели...  :?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #26 -: Юни 02, 2008, 20:59:58 pm »
Поради същата причина моят мъж има Розовки чорапки, потниче и боксерки. :oops:
Разправям му аз, че са комплект, той не вярва :lol:
Пускам ги и аз във всяко пране и поизбеляха.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #27 -: Май 06, 2009, 12:53:11 pm »
 :? Сега си съпипах новото яке. Беше патешко жълто... а сега е уф дори не ми се иска да кажа какъв цвят е  :( Направо ми се реве. Дали този препарат, който прочетох в постинг по напрад ще свърши работа k2r.... и дали се намира свободно из магазините
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #28 -: Май 06, 2009, 20:48:24 pm »
 Когато ми се боядиса някоя дреха  - пера само нея  /веднага/ на най-високата Т. с Вениш и прах, ако нямам Вениш - само с прах.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    silwiq

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #29 -: Май 28, 2009, 05:51:35 am »
SLOVETE DA VRI EDNA TENDGERA S VODA I DAFINOV LIST,KOGATO ZAVRI VODATA SLOVETE DREHITE KOITO SA BOQDISANI.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #30 -: Май 29, 2009, 17:57:36 pm »
Освен К2Р, има и на Хайтмън за обезцветяване. Но иначе се ползват цветоулавящи и няма боядисване.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #31 -: Март 11, 2010, 14:12:14 pm »
Изрових тази тема за да питам дали този препарат, който препоръчвате обезцветява дву и трицветни дрехи (ама се изразих  :oops:)
Става въпрос за една ризка каре три цвята и след като я изпрах с една т.синя пола сега бялото е св.синьо   :x , и незнам как да я оправя??

*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #32 -: Март 13, 2010, 13:37:39 pm »
Вместо да се чудите как да си оправяте съсипаните дрехи досега два пъти ви казаха по нагоре да ползвате-капан за цветовете-както го наричам аз.Слагайте си по едно листче в прането и ще ви е мирна главата.Ползвам го поне от 6-7 год.и нямам забележки.И още нещо-никога на бяло пране не слагайте калгон защото започва да сивее от него.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #33 -: Юли 24, 2010, 13:43:43 pm »
Здравейте имайки в предвид боядисването на великденските яйца и почистваането след това  този метод е безупречен за избелване на дрехи от какъвто тип материя и да са те.
А именно в тенжера с вряла вода слагате прах за бяло пране и малко сода за бъчви, прибавяте и  забоядисаната дреха  и както се казва оставяте да покъкри малко и воала   :swing:   
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #34 -: Юли 25, 2010, 11:38:21 am »
Това добре, но аз виждам 2 проблема в метода. Първо къде се намира тая сода за бъчви? И по-важното, не всяка материя "трае" гореща вода, па камо ли да къкри в нея.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #35 -: Юли 26, 2010, 08:26:47 am »
Я да питам и аз така и така сте хванали темата за оцветените дрехи. Малката сега я захранвам и има 2-3 дрешки, които от пюретата от моркови нямат изпиране с нищо пробвах с вениш пак има. Тях с какво мога да ги третирам чист памук са но не са бели а цветни ......
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #36 -: Юли 26, 2010, 08:43:20 am »
Я да питам и аз така и така сте хванали темата за оцветените дрехи. Малката сега я захранвам и има 2-3 дрешки, които от пюретата от моркови нямат изпиране с нищо пробвах с вениш пак има. Тях с какво мога да ги третирам чист памук са но не са бели а цветни ......
:D с нищо, за спомен са!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #37 -: Юли 26, 2010, 08:45:49 am »
Я да питам и аз така и така сте хванали темата за оцветените дрехи. Малката сега я захранвам и има 2-3 дрешки, които от пюретата от моркови нямат изпиране с нищо пробвах с вениш пак има. Тях с какво мога да ги третирам чист памук са но не са бели а цветни ......

Ариел за петна от Турция

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #38 -: Юли 26, 2010, 08:59:40 am »
Добро утро и от мен!!! Исках само да се включа с откритието си от преди няколко дни. След като опитах всичко за прането на пюрета от дрехите. Прах за пране- бебешки, цял ден киснене във вениш (понякога помага) и отчаяният ми опит със sgrassatore (буквално в превод означава обезмаслител)- успя ( но след това задължително пак ги пера с бебшкия прах за пране в пералнята) . Това  ми се оказа невероятно функционален и удобен препарат - мия си банята с него, мия си мазни тенджери и тигани, мия печката. Изобщо е страшно хубав препарат
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #39 -: Юли 26, 2010, 10:26:13 am »
И на мен ми е болна тема боядисаното пране.
Почнах да пера детско пране, присетих се, че не съм сложила на малкия бялата шапка. Спрях пералнята, мушнах я вътре /моята не се закл.веднага/ и накрая шапката станала синкава, че и на петна. Само тя и три чифта гащички от розово, придобили малко сив отенък. Пробвах шапката да я изпера с вениш и повторно, няма резултат.
Специално купих цветоулавящи кърпи и прах с тях, ама след дъжд качулка...
Взех и един самун бял сапун за петна. Изобщо не знам за какво се ползва и дали би ми свършил работа.
Имате ли опит с  белия сапун Kappus? Само за бели тъкани ли се използва, обезцветява ли?