0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #40 -: Юли 27, 2010, 07:25:10 am »
papilio този препарат от къде го намери в смисъл в големите вериги има ли го????
аз не съм го чувала и мини този турски ариел от турция ли ти го донесоха или го има и на бг пазара?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #41 -: Юли 27, 2010, 08:29:58 am »
Течния Ариел за петна е от Турция. Аз си го купувам го от Димитровградския пазар, когато ходя на гости из района. Определено е най-ефективният препарат, който съм ползвала досега. И най-евтиният.  :lol:
  09.11.2007
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #42 -: Юли 27, 2010, 23:41:47 pm »
Жабче на колко го вземаш сега
майкини ходиха преди месец, каза че е вдигнат- около 12 лева голямата бутилка
гледам в Сейнсбъри го имат подобно, ще пускам поръчка, да взема да си заръчам

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #43 -: Юли 28, 2010, 09:13:20 am »
Да попитам и аз-  на някой налагало ли му се е да чисти петна от машинно масло? Как ги махате?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #44 -: Юли 28, 2010, 10:30:41 am »
s.wasi, пробвай с обезмаслител като Мелио. Аз съм прала един бял анцуг на мъжа ми от масло с Клири с ензим /бг препарат/. Мазното се махна, но останаха по-тъмни петна. Но който тръгва да си оправя колата с белия анцуг, рискува да му се случи :D.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #45 -: Юли 28, 2010, 11:09:41 am »
пера бебешки и детски дрешки с лекета от всякакъв вид вече 4 години. досега нямам неизпрано леке. пера само с Персил Сензитив, на 40 градуса.
предварително преди прането съм третирала само петна от череши и трева (с Вениш).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #46 -: Юли 28, 2010, 13:48:17 pm »
jam, у нас персила не можа да се справи. Синът ми непрекъснато се омазва и петната стават комбинирани.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #47 -: Юли 28, 2010, 15:19:18 pm »
И при нас не се справя Персила. Все си остават лекета.  :x

Мини, последно го взех за 8 лв/ 2 л. Но това беше преди около 2 месеца. През август ще ходим пак към Хасково и ще взимам пак.
  09.11.2007
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #48 -: Август 15, 2010, 18:16:12 pm »
Момичета да ви питам и аз-накиснах за кратко време в хладка вода памучна рокля много хубавичка,синьо и бяло рае,но след като я изпрах установих,че синьото леко на места е боядисало бялото рае и сега незнам как да махна петната. Дали ще ми помогне Вениш за цветно пране или имате друга идея? :?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #49 -: Август 15, 2010, 19:25:11 pm »
Момичета да ви питам и аз-накиснах за кратко време в хладка вода памучна рокля много хубавичка,синьо и бяло рае,но след като я изпрах установих,че синьото леко на места е боядисало бялото рае и сега незнам как да махна петната. Дали ще ми помогне Вениш за цветно пране или имате друга идея? :?

При мен Вениш помогна. Светло син потник се беше опрял в лилава блузка и беше станал на петна. Вениш ги махна.
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #50 -: Август 15, 2010, 19:37:22 pm »

При мен Вениш помогна. Светло син потник се беше опрял в лилава блузка и беше станал на петна. Вениш ги махна.
[/quote]Сипваш направо от концетрата върху петната ли и колко време трябва да стои така докато я изпера?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #51 -: Август 15, 2010, 20:08:36 pm »
аз направо сипах от препарата върху потника, леко го потърках да вникне в тъканта, сложих малко хладка и го оставих за около 10-15 минути. после го изпрах 
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #52 -: Август 16, 2010, 15:58:06 pm »
тони бонбони освен вениш-а за петната на малката от пюретата най-вече морковените сложих и СПОТ всичко се махна но киснах бая време близо час и после ги изпрах с нейния прах и омекотител :)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #53 -: Август 16, 2010, 18:20:57 pm »
Диди, та ти кажа, почти всичко излиза с вениш-а, само една блузка на моя немога да оправя :(. Ял мека круша и протекло. Мислел, че ще се изпере, но ... Ама блузката е бяла и сега е с жълти петна, които неизлизат с нищо. Ако някой може да каже как се маха "круша". Благодаря
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #54 -: Август 16, 2010, 18:47:20 pm »
Тони, за петната от круша пробвай с лимонтозу. Аз така на скоро махнах едни петна то сладко от вишни. Сипвам лимонтозуто на кристалчета директно върху петното и търкам и така няколко пъти сипвам и търкам, като междувременно намокрям и изпирам блузката и пак повтараям.
Така до като се махнат. А сега е и слънчево и забелязах, че като прострях блузата директно да я пече слънцето, като че ли петната сами се доизбелиха.
Така с лимонтозу преди години махнах окапано с червено вино от една жълта тениска, без да избелее мястото на петното(имам предвид без да се промени жълтия цвят).
Също така за петна ползвам един препарат български на Никопол нещо пишеше MAX и представлява едно стикче като червило, не е скъп някъде около 1,50 лв. маха почти всичко включително и мазнотия. Той също не съсипва цветните дрехи.
А онзи ден случайно изпрах една бяла тениска с тъмните дрехи и беше станала като парцал на точки и всякакви оттенъци. Нея я накиснах в Domestos  и студена вода за около час и стана като нова.
Нещо на последък и аз съм по пребоядисваянето. :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #55 -: Август 16, 2010, 19:50:45 pm »
Благодаря ти картиче,
Май нямам лимонтозу, но ще пробвам. Как ли не я търках тази блуза, така или иначе ако не се изпере, ще остане за парцал ;)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #56 -: Август 19, 2010, 15:11:32 pm »
Тони какво стана с блузката, успя ли да се оправи с лимонтозу?
 :ask:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #57 -: Август 19, 2010, 15:23:54 pm »
Ами все още не, тъй като аз изкарвам вечерите или легнала или в банята. Блузката доста престоя така че дали онзи ден или днес е все едно и също. А и милото я бил "прежалил", да не съм се тормозела. На мен пък ми харесва, хубав памук. Довечера ще кажа дали круша излиза с ломонтозу ;)
Благодарности все пак  :bighug:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #58 -: Август 19, 2010, 22:29:30 pm »
картиче, и с лимонтозу не стана :(. ще мисля с какво друго да махна петното. благодаря ти все пак :)
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #59 -: Август 19, 2010, 22:52:58 pm »
Като не става само с лимонтозу, сложи лимонтозу и веро едновременно. Това чат-пат върши работа.