0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2010, 10:28:08 am »
Та, с какво викате да си изпера току боядисаното пране :lol:?
Изпуснах едно червено долнище и 6 кг пране сега розовее.

Сухата белина Сноу мисля ще ти свърши работа.
А как събираш 6 кг пране?  :D
Аз все пера на късите програми, по сто пъти на ден.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2010, 12:05:29 pm »
Течния Ариел за петна е от Турция. Аз си го купувам го от Димитровградския пазар, когато ходя на гости из района. Определено е най-ефективният препарат, който съм ползвала досега. И най-евтиният.  :lol:

Леле, колко съм задръстена. Аз съм от Димитровград и за сефте чувам, че на пазара се продавал такъв препарат. Другият път, когато се преборя със себе си и отида до пазара, ще потърся.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2010, 22:53:21 pm »
евро, ако е бяло прането, го изпирам пак с прах за бяло и на по висока Т 80-90С,
ако е цветно на 60С
Ми когато е само на Мими пране, отделям само връхното и пера наред, принципно слагам цветоулавящи кърпи, но този път забравих а и долнището е ново. Цапа се много, пише с химикали и пастели, а и имаме голям гардероб за да я уча да се пази, за сега, а пък и като подпишне веднъж, ето ти един кат мръсно. :lol:
Ще пробвам със Сноу, ама пък да не ми избели цветните дрехи? И цялото пакетче ли се слага за едно пране?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2010, 23:12:08 pm »
И аз няколко пъти оцветявах прането,и го оправих с Вениш.Сега съм се заредила с цветоулавящи кърпички,когато пера дрехите на малката слагам по половин кърпичка за всеки случай,определено има ефекта,винаги я вадя розова,а когато пера наши дрехи слагам по цяла кърпичка,много съм доволна!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #84 -: Октомври 12, 2010, 10:12:22 am »
евро, ако е бяло прането, го изпирам пак с прах за бяло и на по висока Т 80-90С,
ако е цветно на 60С
Ми когато е само на Мими пране, отделям само връхното и пера наред, принципно слагам цветоулавящи кърпи, но този път забравих а и долнището е ново. Цапа се много, пише с химикали и пастели, а и имаме голям гардероб за да я уча да се пази, за сега, а пък и като подпишне веднъж, ето ти един кат мръсно. :lol:
Ще пробвам със Сноу, ама пък да не ми избели цветните дрехи? И цялото пакетче ли се слага за едно пране?
Цяло
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #85 -: Октомври 12, 2010, 10:59:08 am »
Аз ви се чудя как перете бяло и цветно в една пералня. 8O Текстилен инж. съм и от 20 години се занимавам все с облекла, а и майка ми така ме учила от дете. На мен ми се случва да оцветя само ако в барабана се е залепило нещо и не съм го видяла в бързината. Винаги пера бялото отделно, по тъмните също. Червените дрехи също пера отделно общо взето този цвят винаги пуска било на бяло било на по тъмни дрехи...


Re: "Боядисано" пране
« Отговор #86 -: Октомври 12, 2010, 11:08:09 am »
:) Явно текстилните "технологии" вече доста са напреднали ;)
Аз отделям само тъмни и светли. На малкия почти всичко му пера заедно. Ако се усъмня в нещо че пуска, слагам от тези цветоулавящите кърпички. Не е за вярване, но до сега вече толкова години, не ми се е случвало да оцветя пране.... е никога не е късно да се случи де ;)


*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #87 -: Октомври 12, 2010, 11:21:03 am »
:) Явно текстилните "технологии" вече доста са напреднали ;)
Това не са толкова текстилни технологии по скоро новости в производителите на перилни препарати и други чудесии :-)
Но аз все пак няма да си променя навиците при прането.


Re: "Боядисано" пране
« Отговор #88 -: Октомври 12, 2010, 12:49:08 pm »
Аз деля на черни наши, черно-сини детски, цветно /детско,наши/ хавлии и чаршафи /наши, детски/, червени /наши, детски/.
На ден пускам поне по две перални, но обикновено се събират малко като кг.
Но понякога се случва да има нещо умесено, което не се е видяло като съм зареждала пералнята.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #89 -: Октомври 12, 2010, 13:39:13 pm »
Като на изповед стана но, ваши връхни, цветни, нейни връхни, наше бельо (чаршафи и гащи), неното всичко заендо (от скоро сме гащи).
Пера на 50-60 градуса с хубави препарати.
Разбира се съобразявам с материите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #90 -: Октомври 12, 2010, 13:57:05 pm »
Като на изповед стана но, ваши връхни,


аааа
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #91 -: Октомври 12, 2010, 15:09:57 pm »
Като на изповед стана но, ваши връхни,

аааа

В и Н са една до друга на клавиатурата ;)

И аз винаги слагам цветоулавящи кърпички, но пък имам чувството, че те като че ли нарочно ми избелват черните дънки  :ask: Иначе цветно пера само с Фрош (Лисе, гуш!!!).
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #92 -: Октомври 29, 2010, 12:07:29 pm »
Благодаря ти картиче,
Май нямам лимонтозу, но ще пробвам. Как ли не я търках тази блуза, така или иначе ако не се изпере, ще остане за парцал ;)

Лимонтозу също се използва за махане на петна от ръжда а също и пресен лимонов сок
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #93 -: Октомври 29, 2010, 18:56:06 pm »
От къде мога да си купя тези цветоулавящи кърпички,споделете как ги използвате! :D
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #94 -: Октомври 29, 2010, 22:42:46 pm »
Аз съм ги купувала от Била и Кауфланд. В опаковка са по 10,15 мисля че има и 20 на различни марки. Слага се по една кърпичка в барабана на пералнята заедно с прането. След това обикновено я вадиш оцветена ;)


*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #95 -: Октомври 30, 2010, 21:13:34 pm »
Благодаря-ще пробвам :D
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #96 -: Юли 10, 2011, 11:48:25 am »
А да питам аз за оцветеното пак  :lol:
Снощи изпрах на ръка един зелен анурак на децата - нов. Но докато съхне в качулката връзката червена и пуснала, цялата качулка по ръба сега е на зелени петна. Накиснах с Вениш, но не се маха. Не мога да го изпера в пералнята, защото е с лепена картинка и ще замине. А уж испански оригинален  :?
Давайте съвети какви да правя, че новичко да му се не види...