0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"Боядисано" пране
« -: Май 26, 2008, 11:46:49 am »
 :oops:
Ми...гафаджийка нъмбър уан, какво да се прави.Не ме питайте как и защо, просто стана.Сега розовее... :oops: :oops: :oops:По принцип не е страшно, ама в кюпа е един светло сив панталон на мъжо..А сега си розовее... :oops: :oops: :oops:
Може ли да се оправи?Препарат нещо... :oops: :oops: :oops:
С Вениш дали ще стане?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #1 -: Май 26, 2008, 12:29:18 pm »
Пробвай с няколко последователни пранета. И не си само ти. Бях си купила розова тензухена ризка, тип индийска. Че и сутиен такъв. После си купих и оранжава. И като един виден мързел изпрах всичко заедно. Розовата блузичка стана прасковена. Както и една друга дето уж беше бяла със сини щампи. Единственото хубаво е че и сутиена придоби прасковен отенък та пак си ги носех комплект. Но сега след една година, по бялата вече няма оранжеви нюанси. Та затовати предлагам да периш панталона с всяко пускане на пералнята. И дано не се сърди много мъжа ти.
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #2 -: Май 26, 2008, 12:34:11 pm »
Това мисля да правя.Пуснах ги сега на висока температира без друго пране, с Ариел.Ще ги подкарам на абонамент в пералнята, да видим! :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #3 -: Май 26, 2008, 12:54:52 pm »
Мимс, не мисля, че високата температура ще им се отрази добре, ама дано да не фиксира боята :lol:

Колкото за белята... Моята светла личност пере бяло пране, и в един момент решава, че трябва да сложи една кърпа за ръце с цвят бордо... по не знам какви причини решила, че разбираш ли значи, това нещо не пуска...

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #4 -: Май 26, 2008, 12:59:24 pm »
Мдааа, ама аз пък по незнайна причина бях набутала едни бели слипове на Кънчо със злополучната оранжева блузка. Ако знаете какъв сладък прасковен цват придобиха :lol:А той ходеше на такава работа, дето се преобличаше там с работни дрехи. И понеже много ми се смя, че се ядосвам за боядисаното пране, го заплаших, че ще го пратя с тия слипове на работа. Да се преоблича там пред колегите си.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #5 -: Май 26, 2008, 13:01:45 pm »
:oops:
Ми...гафаджийка нъмбър уан, какво да се прави.Не ме питайте как и защо, просто стана.Сега розовее... :oops: :oops: :oops:По принцип не е страшно, ама в кюпа е един светло сив панталон на мъжо..А сега си розовее... :oops: :oops: :oops:
Може ли да се оправи?Препарат нещо... :oops: :oops: :oops:
С Вениш дали ще стане?
Ако не стане кажи на мъжо, че  си му купила нов, може и пари да му поискаш за тази работа.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #6 -: Май 26, 2008, 13:02:40 pm »
  Има един немски препарат,който се разтваря във вода и оцветените дрехи киснат за известно време.Но сега съм на работа и не мога да кажа как се казва.Изпробвала съм го и наистина действа!  :P И аз бях направила една такава простотия.  :lol:  Моя приятелка японка ми подари едно червено кимоно от естествена коприна и аз реших да го пусна на ръчно с едно бяло анораче ,ново при това на мъжа ми.  :? Той много си го харесваше ,но стана кюлотено розово  :lol:  Него не можах да го спася,защото много се притесних и го наврях в белина и то естествено стана на г.з .  За моето любимо зелено потниче с пайети не се притесних толкова,макар че беше станало сиво и свекито по-късно ме светна за тоя препарат. Потничето ми пак си е зелено и си го нася с удоволствие. На мъжа ми анорака отиде в боклука и като отвори гардероба и види кимоното започва да псува.   :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #7 -: Май 26, 2008, 13:12:38 pm »

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

хаха и дзверо ходи с розови боксери известно време, ама нали са памучни на 10-то пране избеляха пак :wink: :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #8 -: Май 26, 2008, 13:17:58 pm »

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

хаха и дзверо ходи с розови боксери известно време, ама нали са памучни на 10-то пране избеляха пак :wink: :lol:
хи хи ,че то розовото е много фешън :lol: :lol: :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #9 -: Май 26, 2008, 13:29:12 pm »
Аз веднъж му бях боядисала слиповете в синьо и той ги видя и вика-Защо са ми сини тези слипове? 8O Викам-ми щото си момченце, ако беше момиченце щяха да са розови! :lol:
Ама сега какво да кажа=щото си момиченце ли? :lol: :lol: :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #10 -: Май 26, 2008, 13:31:52 pm »
Мимка, ако е памучен може и да успееш да го оправиш, но ако има малко изкуственяк в него, да не те отчайвам, ама няма да стане пак сив. :?
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #11 -: Май 26, 2008, 13:36:55 pm »
Бе той е от тия летните спортните, не е баш памучен, ама карай да върви, като не стане ще го лъжа, че сега е хит розовото сред мъжете, знам ли, може пък да ми се върже! :lol: :lol: :lol:
Само да не вземат да му подсвиркват батковците по пътя, че отиде коня у ряката... :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #12 -: Май 26, 2008, 13:53:12 pm »
 :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #13 -: Май 26, 2008, 13:57:30 pm »
аз бех уредила една снежнобяла памучна блуза на мъжкото с розови петна от съвместно пране с червена. уж не пускаха, гадините...
при второто пране, розовите петна изчезнаха. пробвай първо така. за краен случай - ако е чисто бяла дрехата, пробвай с белина за пране. Вениш няма да свърши работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #14 -: Май 26, 2008, 14:34:09 pm »
Айде и аз в отборааааааа!
Много ми идва , от вътре някак , да ги правя тези бели. :wink:
Мимка , добрата новина е : на пазара вече продават едни кърпички " кеч дъ колър" :hangdry:
Слагаш в прането и няма проблеми - изпробвано. Само ,че ако имаш съмнения ,че нещо ще изпусне , градусите 30-40 не повече.
а лошата ,че мъжо ти , от днес "има вече нови панталонки". 8)
« Последна редакция: Май 26, 2008, 14:41:36 pm от Efirche »
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #15 -: Май 26, 2008, 14:42:03 pm »
Ааа, пооправиха се, аз ги пуснах на висока температура с прах.Гадното розово изчеза, имат само лек отенък, но се надявам като изсъхнат да се пооправят, ако не още 2-3 такива пранета.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #16 -: Май 26, 2008, 14:49:21 pm »
Хихи, това съм аз Люклер?!

Майстор съм в боядисването, кога синьо, кога розово.
Имам 3 чифта нови бели гащи - за пред докторята, тях ги пера на ръка. :lol: :lol: :lol: другите - каквито излезат от пералнята следващия път!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #17 -: Май 26, 2008, 15:32:46 pm »
Ми какво, все различни ще имаш :lol: Кой ти знае че са едни и същи, нали са друг цвят :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #18 -: Май 26, 2008, 17:35:47 pm »

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

хаха и дзверо ходи с розови боксери известно време, ама нали са памучни на 10-то пране избеляха пак :wink: :lol:

Тъй де, тъй... За същото говорим  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #19 -: Май 26, 2008, 18:28:12 pm »
Е, да ви разкажа и аз как съсипах едно марково яке, реших да го пера на ръка, за да не се съсипе, накиснах го с Ариел, но като една видна гъска, го забравих...и стоя накиснато цяла нощ. И на сутринта - изненадаааааа....понеже беше шарено и някой от цветовете беха пуснали върху другите и се бяха и фиксирали даже....а бях го носила само няколко пъти...така си и седи като паметник на глупостта, няма изпиране...с нищо! Първото ми и последно марково скиорско яке;-)))))
Абе важното е купон да става!
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #20 -: Май 26, 2008, 18:31:33 pm »
Хихи, това съм аз Люклер?!

Майстор съм в боядисването, кога синьо, кога розово.
Имам 3 чифта нови бели гащи - за пред докторята, тях ги пера на ръка. :lol: :lol: :lol: другите - каквито излезат от пералнята следващия път!

Хи-хи :) и аз така!! Обаче не знам дали има и други такива блейки тука, ама аз веднъж бях забравила един анцуг накиснат в една кофа 3 седмици  :oops: Сега е на петна,защото беше мухлясал и всеки ,който дойде вкъщи (понеже си го нося у нас) ме пита откъде съм го купила  :lol: :lol:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #21 -: Май 26, 2008, 22:09:52 pm »
Аз пък винаги си пера чорапите на чифтчета - лявото и дясното заедно.
Веднъж едното беше станало розавкото, а другото синкаво. Това защото ги изпрах в две последователни перални.
Откак ги слагам заедно, не се боядисва :) - и чичко Мърфи така каза.
А иначе пусне ли ми някоя дреха, веднага заминава.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #22 -: Май 26, 2008, 22:21:50 pm »
  Препарата за оцветени дрехи е немски- k2r обезцветител и другото което пише на опаковката е SPEZIAL-ENTFARBER FEINWASCHE .За вълна,коприна,памучни и смесени тъкани.Продават го в магазините за препарати.Има упътване на български и трябва да се спазват точно указанията с времето за киснене според тъканите.Ако наистина искате да си спасите дрехите-това е начина.  :P
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #23 -: Май 27, 2008, 00:02:52 am »
SPEZIAL-ENTFARBER FEINWASCHE = Специален обезцветител за финно пране
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #24 -: Май 27, 2008, 12:27:12 pm »
Osiana, peroshinka, много мерси за инфо-то;-))
Ще го пробвам!
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #25 -: Май 27, 2008, 16:26:41 pm »
Тъй като и аз съм майстор на боядисването от време на време - какво правя? Веднага щом след изваждането на прането от пералнята установя щетите - боядисаните дрехи ги пускам още една пералня. Когато случаят е по-трагичен слагам отново прах, ако не без, на ниска температура. В повечето случаи върши работа, ама понякога... :(  А за бельото съм се отказала да се боря - белите бикини все са сиви, иначе потниците на мъжа ми бели...  :?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #26 -: Юни 02, 2008, 20:59:58 pm »
Поради същата причина моят мъж има Розовки чорапки, потниче и боксерки. :oops:
Разправям му аз, че са комплект, той не вярва :lol:
Пускам ги и аз във всяко пране и поизбеляха.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #27 -: Май 06, 2009, 12:53:11 pm »
 :? Сега си съпипах новото яке. Беше патешко жълто... а сега е уф дори не ми се иска да кажа какъв цвят е  :( Направо ми се реве. Дали този препарат, който прочетох в постинг по напрад ще свърши работа k2r.... и дали се намира свободно из магазините
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #28 -: Май 06, 2009, 20:48:24 pm »
 Когато ми се боядиса някоя дреха  - пера само нея  /веднага/ на най-високата Т. с Вениш и прах, ако нямам Вениш - само с прах.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    silwiq

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #29 -: Май 28, 2009, 05:51:35 am »
SLOVETE DA VRI EDNA TENDGERA S VODA I DAFINOV LIST,KOGATO ZAVRI VODATA SLOVETE DREHITE KOITO SA BOQDISANI.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #30 -: Май 29, 2009, 17:57:36 pm »
Освен К2Р, има и на Хайтмън за обезцветяване. Но иначе се ползват цветоулавящи и няма боядисване.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #31 -: Март 11, 2010, 14:12:14 pm »
Изрових тази тема за да питам дали този препарат, който препоръчвате обезцветява дву и трицветни дрехи (ама се изразих  :oops:)
Става въпрос за една ризка каре три цвята и след като я изпрах с една т.синя пола сега бялото е св.синьо   :x , и незнам как да я оправя??

*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #32 -: Март 13, 2010, 13:37:39 pm »
Вместо да се чудите как да си оправяте съсипаните дрехи досега два пъти ви казаха по нагоре да ползвате-капан за цветовете-както го наричам аз.Слагайте си по едно листче в прането и ще ви е мирна главата.Ползвам го поне от 6-7 год.и нямам забележки.И още нещо-никога на бяло пране не слагайте калгон защото започва да сивее от него.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #33 -: Юли 24, 2010, 13:43:43 pm »
Здравейте имайки в предвид боядисването на великденските яйца и почистваането след това  този метод е безупречен за избелване на дрехи от какъвто тип материя и да са те.
А именно в тенжера с вряла вода слагате прах за бяло пране и малко сода за бъчви, прибавяте и  забоядисаната дреха  и както се казва оставяте да покъкри малко и воала   :swing:   
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #34 -: Юли 25, 2010, 11:38:21 am »
Това добре, но аз виждам 2 проблема в метода. Първо къде се намира тая сода за бъчви? И по-важното, не всяка материя "трае" гореща вода, па камо ли да къкри в нея.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #35 -: Юли 26, 2010, 08:26:47 am »
Я да питам и аз така и така сте хванали темата за оцветените дрехи. Малката сега я захранвам и има 2-3 дрешки, които от пюретата от моркови нямат изпиране с нищо пробвах с вениш пак има. Тях с какво мога да ги третирам чист памук са но не са бели а цветни ......
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #36 -: Юли 26, 2010, 08:43:20 am »
Я да питам и аз така и така сте хванали темата за оцветените дрехи. Малката сега я захранвам и има 2-3 дрешки, които от пюретата от моркови нямат изпиране с нищо пробвах с вениш пак има. Тях с какво мога да ги третирам чист памук са но не са бели а цветни ......
:D с нищо, за спомен са!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #37 -: Юли 26, 2010, 08:45:49 am »
Я да питам и аз така и така сте хванали темата за оцветените дрехи. Малката сега я захранвам и има 2-3 дрешки, които от пюретата от моркови нямат изпиране с нищо пробвах с вениш пак има. Тях с какво мога да ги третирам чист памук са но не са бели а цветни ......

Ариел за петна от Турция

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #38 -: Юли 26, 2010, 08:59:40 am »
Добро утро и от мен!!! Исках само да се включа с откритието си от преди няколко дни. След като опитах всичко за прането на пюрета от дрехите. Прах за пране- бебешки, цял ден киснене във вениш (понякога помага) и отчаяният ми опит със sgrassatore (буквално в превод означава обезмаслител)- успя ( но след това задължително пак ги пера с бебшкия прах за пране в пералнята) . Това  ми се оказа невероятно функционален и удобен препарат - мия си банята с него, мия си мазни тенджери и тигани, мия печката. Изобщо е страшно хубав препарат
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #39 -: Юли 26, 2010, 10:26:13 am »
И на мен ми е болна тема боядисаното пране.
Почнах да пера детско пране, присетих се, че не съм сложила на малкия бялата шапка. Спрях пералнята, мушнах я вътре /моята не се закл.веднага/ и накрая шапката станала синкава, че и на петна. Само тя и три чифта гащички от розово, придобили малко сив отенък. Пробвах шапката да я изпера с вениш и повторно, няма резултат.
Специално купих цветоулавящи кърпи и прах с тях, ама след дъжд качулка...
Взех и един самун бял сапун за петна. Изобщо не знам за какво се ползва и дали би ми свършил работа.
Имате ли опит с  белия сапун Kappus? Само за бели тъкани ли се използва, обезцветява ли?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #40 -: Юли 27, 2010, 07:25:10 am »
papilio този препарат от къде го намери в смисъл в големите вериги има ли го????
аз не съм го чувала и мини този турски ариел от турция ли ти го донесоха или го има и на бг пазара?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #41 -: Юли 27, 2010, 08:29:58 am »
Течния Ариел за петна е от Турция. Аз си го купувам го от Димитровградския пазар, когато ходя на гости из района. Определено е най-ефективният препарат, който съм ползвала досега. И най-евтиният.  :lol:
  09.11.2007
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #42 -: Юли 27, 2010, 23:41:47 pm »
Жабче на колко го вземаш сега
майкини ходиха преди месец, каза че е вдигнат- около 12 лева голямата бутилка
гледам в Сейнсбъри го имат подобно, ще пускам поръчка, да взема да си заръчам

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #43 -: Юли 28, 2010, 09:13:20 am »
Да попитам и аз-  на някой налагало ли му се е да чисти петна от машинно масло? Как ги махате?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #44 -: Юли 28, 2010, 10:30:41 am »
s.wasi, пробвай с обезмаслител като Мелио. Аз съм прала един бял анцуг на мъжа ми от масло с Клири с ензим /бг препарат/. Мазното се махна, но останаха по-тъмни петна. Но който тръгва да си оправя колата с белия анцуг, рискува да му се случи :D.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #45 -: Юли 28, 2010, 11:09:41 am »
пера бебешки и детски дрешки с лекета от всякакъв вид вече 4 години. досега нямам неизпрано леке. пера само с Персил Сензитив, на 40 градуса.
предварително преди прането съм третирала само петна от череши и трева (с Вениш).
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #46 -: Юли 28, 2010, 13:48:17 pm »
jam, у нас персила не можа да се справи. Синът ми непрекъснато се омазва и петната стават комбинирани.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #47 -: Юли 28, 2010, 15:19:18 pm »
И при нас не се справя Персила. Все си остават лекета.  :x

Мини, последно го взех за 8 лв/ 2 л. Но това беше преди около 2 месеца. През август ще ходим пак към Хасково и ще взимам пак.
  09.11.2007
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #48 -: Август 15, 2010, 18:16:12 pm »
Момичета да ви питам и аз-накиснах за кратко време в хладка вода памучна рокля много хубавичка,синьо и бяло рае,но след като я изпрах установих,че синьото леко на места е боядисало бялото рае и сега незнам как да махна петната. Дали ще ми помогне Вениш за цветно пране или имате друга идея? :?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #49 -: Август 15, 2010, 19:25:11 pm »
Момичета да ви питам и аз-накиснах за кратко време в хладка вода памучна рокля много хубавичка,синьо и бяло рае,но след като я изпрах установих,че синьото леко на места е боядисало бялото рае и сега незнам как да махна петната. Дали ще ми помогне Вениш за цветно пране или имате друга идея? :?

При мен Вениш помогна. Светло син потник се беше опрял в лилава блузка и беше станал на петна. Вениш ги махна.
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #50 -: Август 15, 2010, 19:37:22 pm »

При мен Вениш помогна. Светло син потник се беше опрял в лилава блузка и беше станал на петна. Вениш ги махна.
[/quote]Сипваш направо от концетрата върху петната ли и колко време трябва да стои така докато я изпера?
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #51 -: Август 15, 2010, 20:08:36 pm »
аз направо сипах от препарата върху потника, леко го потърках да вникне в тъканта, сложих малко хладка и го оставих за около 10-15 минути. после го изпрах 
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #52 -: Август 16, 2010, 15:58:06 pm »
тони бонбони освен вениш-а за петната на малката от пюретата най-вече морковените сложих и СПОТ всичко се махна но киснах бая време близо час и после ги изпрах с нейния прах и омекотител :)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #53 -: Август 16, 2010, 18:20:57 pm »
Диди, та ти кажа, почти всичко излиза с вениш-а, само една блузка на моя немога да оправя :(. Ял мека круша и протекло. Мислел, че ще се изпере, но ... Ама блузката е бяла и сега е с жълти петна, които неизлизат с нищо. Ако някой може да каже как се маха "круша". Благодаря
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #54 -: Август 16, 2010, 18:47:20 pm »
Тони, за петната от круша пробвай с лимонтозу. Аз така на скоро махнах едни петна то сладко от вишни. Сипвам лимонтозуто на кристалчета директно върху петното и търкам и така няколко пъти сипвам и търкам, като междувременно намокрям и изпирам блузката и пак повтараям.
Така до като се махнат. А сега е и слънчево и забелязах, че като прострях блузата директно да я пече слънцето, като че ли петната сами се доизбелиха.
Така с лимонтозу преди години махнах окапано с червено вино от една жълта тениска, без да избелее мястото на петното(имам предвид без да се промени жълтия цвят).
Също така за петна ползвам един препарат български на Никопол нещо пишеше MAX и представлява едно стикче като червило, не е скъп някъде около 1,50 лв. маха почти всичко включително и мазнотия. Той също не съсипва цветните дрехи.
А онзи ден случайно изпрах една бяла тениска с тъмните дрехи и беше станала като парцал на точки и всякакви оттенъци. Нея я накиснах в Domestos  и студена вода за около час и стана като нова.
Нещо на последък и аз съм по пребоядисваянето. :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #55 -: Август 16, 2010, 19:50:45 pm »
Благодаря ти картиче,
Май нямам лимонтозу, но ще пробвам. Как ли не я търках тази блуза, така или иначе ако не се изпере, ще остане за парцал ;)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #56 -: Август 19, 2010, 15:11:32 pm »
Тони какво стана с блузката, успя ли да се оправи с лимонтозу?
 :ask:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #57 -: Август 19, 2010, 15:23:54 pm »
Ами все още не, тъй като аз изкарвам вечерите или легнала или в банята. Блузката доста престоя така че дали онзи ден или днес е все едно и също. А и милото я бил "прежалил", да не съм се тормозела. На мен пък ми харесва, хубав памук. Довечера ще кажа дали круша излиза с ломонтозу ;)
Благодарности все пак  :bighug:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #58 -: Август 19, 2010, 22:29:30 pm »
картиче, и с лимонтозу не стана :(. ще мисля с какво друго да махна петното. благодаря ти все пак :)
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #59 -: Август 19, 2010, 22:52:58 pm »
Като не става само с лимонтозу, сложи лимонтозу и веро едновременно. Това чат-пат върши работа.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #60 -: Август 19, 2010, 23:16:56 pm »
Тони-бонбони ,пробвай с някаъв обезмаслител-Meglio ,има го в по-големите супермаркети-махнах с него петна от грозде и праскови! :)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #61 -: Август 20, 2010, 10:52:07 am »
Имаме го вкъщи, довечера той май ще е наред ;). тази блузка какво ли няма да види, но ще махна това петно  :lol:
Благодаря, делфинче :)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #62 -: Август 21, 2010, 08:35:05 am »
И с meglio не излиза това петно :(. Ако някой се сети за друго, моля да сподели. Петното е от круша. Благодаря
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #63 -: Август 21, 2010, 09:42:03 am »
А аз как да възвърна цветовете на новата ми поизбеляла рокля в следствие от накисване с прах за бяло пране :BangHead:
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #64 -: Август 22, 2010, 23:28:34 pm »
Toni bonboni- влез в някой сйт за почистване на петна,това ми хрумва в момента.Може да има нещо.дано се махне гадното петно накрая :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #65 -: Август 23, 2010, 11:03:59 am »
Имам ново откритие - киселото мляко също махало упорити петна. Довечера пак съм на "бойното поле" и ще ви кажа дали става Wink.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #66 -: Август 23, 2010, 13:45:13 pm »
Определено и на мен ми е интересно това упорито петно с какво ще се махне. :lol:
Тони, блузката ти стана като опитно зайче май. :wink: :lol:
Късмет този път и непременно сподели какво става.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #67 -: Август 23, 2010, 17:50:20 pm »
Да ви кажа и без това ще мине или за вкъщи или за парцал, поне ще разберем как се маха ;)
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #68 -: Август 26, 2010, 22:28:07 pm »
Сега вече да се похваля с изчезването на прословутото петно от круша ;).
marieta76 ми препоръча snow, което се продава в почти всички магазини. Струва 1 лв. и премахва петната страхотно  :D
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #69 -: Август 26, 2010, 23:01:16 pm »
Тони бонбони ,привет мила-супер,че си се преборила с петното най-накрая :D ще го потърся и аз този препарат,щом казваш,че действа :D
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #70 -: Август 27, 2010, 18:39:23 pm »
Браво! Най-после се махна това петно! :balk_47:
А какво представлява този препарат snow?
И в кои магазини го има? Аз досега не съм го срещала.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #71 -: Август 27, 2010, 23:03:17 pm »
Аз го купих от Елитис във Варна, но разбрах че го има и в Карфур и Бурлекс. И струва 1,01 лв.  :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #72 -: Август 28, 2010, 11:49:44 am »
Аз го купих от Елитис във Варна, но разбрах че го има и в Карфур и Бурлекс. И струва 1,01 лв.  :lol:
Аз съм го ползвала за възвръщане на цветовете на боядисано пране. Имах едно поло меланж бяло с др.цветове. При прането с други дрехи, бялото от полото беше станало розово-лилаво-сиво. Изпрах с този сноу /водят го някъде белина на прах, но изобщо не е белина/ и бялото загуби отенъка и си остана бяло.
Не съм се пробвала дали ще отпере боядисаната ни бяла шапка, че тия дни не стигам до там.
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #73 -: Септември 01, 2010, 09:38:54 am »
Жабче на колко го вземаш сега
майкини ходиха преди месец, каза че е вдигнат- около 12 лева голямата бутилка
гледам в Сейнсбъри го имат подобно, ще пускам поръчка, да взема да си заръчам


Мини това синьото 1л го взех 19.50лв 8O от кварталния магазин, нямах избор трябваше ми спешно, че дрехите след морето бяха оцапани с кво ли не и не ми се искаше да ги пера по няколко пъти  :x
Опаковката обаче е на испански. Имаше зелена опаковка 0.5л за 7лв, но опакована в Румъния.

Повечето петна се махнаха от първия път, само на няколко дрешки петна от доматено пюре и супа с доста морков на второто пране. Ще си купя по натам и за бяло пране.
« Последна редакция: Септември 01, 2010, 09:44:01 am от Малина »


Re: "Боядисано" пране
« Отговор #74 -: Септември 07, 2010, 08:57:00 am »
Преди седмица взех препарата на Ариел за петна от Димитровградския пазар. Наистина са вдигнали цените, Мини. Опаковка от 2 л е 10 лв, а от 4 л - 18 лв.
  09.11.2007
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #75 -: Септември 08, 2010, 18:55:52 pm »
Намерих Ариела за петна в Пени в Радомир -пътувахме и на минаване спряхме да си вземем вода.Направо се опулих- намерих Ленор омекотител 3л -11.90лв.поръчах си да ми донесат от провинцията течен Рекс и Савекс за бяло.Давам толкова пари за тези препарати,че ме боли главата-много е скъпо в тая София!!! :x
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #76 -: Септември 08, 2010, 19:21:03 pm »
в Сейнсбъри е 3 паунда  :) аз си поръчах
румънско- цъ, не щъ
те и капсули напускаха, но няма да си купя от тях, ще си ги поръчвам от Англия
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #77 -: Септември 15, 2010, 20:10:55 pm »
Привет момичета-да споделя, имах две ужасни петна от зехтин на долнището на анцуга ми-махнах ги с гел Тест турския-продават го почти във всички супермаркети-лев и 4ст.намазах петната,оставих ги 5,6.мин и салагам в пералнята :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #78 -: Октомври 10, 2010, 23:30:18 pm »
Та, с какво викате да си изпера току боядисаното пране :lol:?
Изпуснах едно червено долнище и 6 кг пране сега розовее.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #79 -: Октомври 11, 2010, 10:03:46 am »
евро, ако е бяло прането, го изпирам пак с прах за бяло и на по висока Т 80-90С,
ако е цветно на 60С


Re: "Боядисано" пране
« Отговор #80 -: Октомври 11, 2010, 10:28:08 am »
Та, с какво викате да си изпера току боядисаното пране :lol:?
Изпуснах едно червено долнище и 6 кг пране сега розовее.

Сухата белина Сноу мисля ще ти свърши работа.
А как събираш 6 кг пране?  :D
Аз все пера на късите програми, по сто пъти на ден.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #81 -: Октомври 11, 2010, 12:05:29 pm »
Течния Ариел за петна е от Турция. Аз си го купувам го от Димитровградския пазар, когато ходя на гости из района. Определено е най-ефективният препарат, който съм ползвала досега. И най-евтиният.  :lol:

Леле, колко съм задръстена. Аз съм от Димитровград и за сефте чувам, че на пазара се продавал такъв препарат. Другият път, когато се преборя със себе си и отида до пазара, ще потърся.


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #82 -: Октомври 11, 2010, 22:53:21 pm »
евро, ако е бяло прането, го изпирам пак с прах за бяло и на по висока Т 80-90С,
ако е цветно на 60С
Ми когато е само на Мими пране, отделям само връхното и пера наред, принципно слагам цветоулавящи кърпи, но този път забравих а и долнището е ново. Цапа се много, пише с химикали и пастели, а и имаме голям гардероб за да я уча да се пази, за сега, а пък и като подпишне веднъж, ето ти един кат мръсно. :lol:
Ще пробвам със Сноу, ама пък да не ми избели цветните дрехи? И цялото пакетче ли се слага за едно пране?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #83 -: Октомври 11, 2010, 23:12:08 pm »
И аз няколко пъти оцветявах прането,и го оправих с Вениш.Сега съм се заредила с цветоулавящи кърпички,когато пера дрехите на малката слагам по половин кърпичка за всеки случай,определено има ефекта,винаги я вадя розова,а когато пера наши дрехи слагам по цяла кърпичка,много съм доволна!
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #84 -: Октомври 12, 2010, 10:12:22 am »
евро, ако е бяло прането, го изпирам пак с прах за бяло и на по висока Т 80-90С,
ако е цветно на 60С
Ми когато е само на Мими пране, отделям само връхното и пера наред, принципно слагам цветоулавящи кърпи, но този път забравих а и долнището е ново. Цапа се много, пише с химикали и пастели, а и имаме голям гардероб за да я уча да се пази, за сега, а пък и като подпишне веднъж, ето ти един кат мръсно. :lol:
Ще пробвам със Сноу, ама пък да не ми избели цветните дрехи? И цялото пакетче ли се слага за едно пране?
Цяло
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #85 -: Октомври 12, 2010, 10:59:08 am »
Аз ви се чудя как перете бяло и цветно в една пералня. 8O Текстилен инж. съм и от 20 години се занимавам все с облекла, а и майка ми така ме учила от дете. На мен ми се случва да оцветя само ако в барабана се е залепило нещо и не съм го видяла в бързината. Винаги пера бялото отделно, по тъмните също. Червените дрехи също пера отделно общо взето този цвят винаги пуска било на бяло било на по тъмни дрехи...


Re: "Боядисано" пране
« Отговор #86 -: Октомври 12, 2010, 11:08:09 am »
:) Явно текстилните "технологии" вече доста са напреднали ;)
Аз отделям само тъмни и светли. На малкия почти всичко му пера заедно. Ако се усъмня в нещо че пуска, слагам от тези цветоулавящите кърпички. Не е за вярване, но до сега вече толкова години, не ми се е случвало да оцветя пране.... е никога не е късно да се случи де ;)


*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #87 -: Октомври 12, 2010, 11:21:03 am »
:) Явно текстилните "технологии" вече доста са напреднали ;)
Това не са толкова текстилни технологии по скоро новости в производителите на перилни препарати и други чудесии :-)
Но аз все пак няма да си променя навиците при прането.


Re: "Боядисано" пране
« Отговор #88 -: Октомври 12, 2010, 12:49:08 pm »
Аз деля на черни наши, черно-сини детски, цветно /детско,наши/ хавлии и чаршафи /наши, детски/, червени /наши, детски/.
На ден пускам поне по две перални, но обикновено се събират малко като кг.
Но понякога се случва да има нещо умесено, което не се е видяло като съм зареждала пералнята.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #89 -: Октомври 12, 2010, 13:39:13 pm »
Като на изповед стана но, ваши връхни, цветни, нейни връхни, наше бельо (чаршафи и гащи), неното всичко заендо (от скоро сме гащи).
Пера на 50-60 градуса с хубави препарати.
Разбира се съобразявам с материите.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #90 -: Октомври 12, 2010, 13:57:05 pm »
Като на изповед стана но, ваши връхни,


аааа
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #91 -: Октомври 12, 2010, 15:09:57 pm »
Като на изповед стана но, ваши връхни,

аааа

В и Н са една до друга на клавиатурата ;)

И аз винаги слагам цветоулавящи кърпички, но пък имам чувството, че те като че ли нарочно ми избелват черните дънки  :ask: Иначе цветно пера само с Фрош (Лисе, гуш!!!).
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #92 -: Октомври 29, 2010, 12:07:29 pm »
Благодаря ти картиче,
Май нямам лимонтозу, но ще пробвам. Как ли не я търках тази блуза, така или иначе ако не се изпере, ще остане за парцал ;)

Лимонтозу също се използва за махане на петна от ръжда а също и пресен лимонов сок
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #93 -: Октомври 29, 2010, 18:56:06 pm »
От къде мога да си купя тези цветоулавящи кърпички,споделете как ги използвате! :D
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #94 -: Октомври 29, 2010, 22:42:46 pm »
Аз съм ги купувала от Била и Кауфланд. В опаковка са по 10,15 мисля че има и 20 на различни марки. Слага се по една кърпичка в барабана на пералнята заедно с прането. След това обикновено я вадиш оцветена ;)


*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #95 -: Октомври 30, 2010, 21:13:34 pm »
Благодаря-ще пробвам :D
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #96 -: Юли 10, 2011, 11:48:25 am »
А да питам аз за оцветеното пак  :lol:
Снощи изпрах на ръка един зелен анурак на децата - нов. Но докато съхне в качулката връзката червена и пуснала, цялата качулка по ръба сега е на зелени петна. Накиснах с Вениш, но не се маха. Не мога да го изпера в пералнята, защото е с лепена картинка и ще замине. А уж испански оригинален  :?
Давайте съвети какви да правя, че новичко да му се не види...