0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
"Боядисано" пране
« -: Май 26, 2008, 11:46:49 am »
 :oops:
Ми...гафаджийка нъмбър уан, какво да се прави.Не ме питайте как и защо, просто стана.Сега розовее... :oops: :oops: :oops:По принцип не е страшно, ама в кюпа е един светло сив панталон на мъжо..А сега си розовее... :oops: :oops: :oops:
Може ли да се оправи?Препарат нещо... :oops: :oops: :oops:
С Вениш дали ще стане?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #1 -: Май 26, 2008, 12:29:18 pm »
Пробвай с няколко последователни пранета. И не си само ти. Бях си купила розова тензухена ризка, тип индийска. Че и сутиен такъв. После си купих и оранжава. И като един виден мързел изпрах всичко заедно. Розовата блузичка стана прасковена. Както и една друга дето уж беше бяла със сини щампи. Единственото хубаво е че и сутиена придоби прасковен отенък та пак си ги носех комплект. Но сега след една година, по бялата вече няма оранжеви нюанси. Та затовати предлагам да периш панталона с всяко пускане на пералнята. И дано не се сърди много мъжа ти.
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #2 -: Май 26, 2008, 12:34:11 pm »
Това мисля да правя.Пуснах ги сега на висока температира без друго пране, с Ариел.Ще ги подкарам на абонамент в пералнята, да видим! :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #3 -: Май 26, 2008, 12:54:52 pm »
Мимс, не мисля, че високата температура ще им се отрази добре, ама дано да не фиксира боята :lol:

Колкото за белята... Моята светла личност пере бяло пране, и в един момент решава, че трябва да сложи една кърпа за ръце с цвят бордо... по не знам какви причини решила, че разбираш ли значи, това нещо не пуска...

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #4 -: Май 26, 2008, 12:59:24 pm »
Мдааа, ама аз пък по незнайна причина бях набутала едни бели слипове на Кънчо със злополучната оранжева блузка. Ако знаете какъв сладък прасковен цват придобиха :lol:А той ходеше на такава работа, дето се преобличаше там с работни дрехи. И понеже много ми се смя, че се ядосвам за боядисаното пране, го заплаших, че ще го пратя с тия слипове на работа. Да се преоблича там пред колегите си.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #5 -: Май 26, 2008, 13:01:45 pm »
:oops:
Ми...гафаджийка нъмбър уан, какво да се прави.Не ме питайте как и защо, просто стана.Сега розовее... :oops: :oops: :oops:По принцип не е страшно, ама в кюпа е един светло сив панталон на мъжо..А сега си розовее... :oops: :oops: :oops:
Може ли да се оправи?Препарат нещо... :oops: :oops: :oops:
С Вениш дали ще стане?
Ако не стане кажи на мъжо, че  си му купила нов, може и пари да му поискаш за тази работа.
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #6 -: Май 26, 2008, 13:02:40 pm »
  Има един немски препарат,който се разтваря във вода и оцветените дрехи киснат за известно време.Но сега съм на работа и не мога да кажа как се казва.Изпробвала съм го и наистина действа!  :P И аз бях направила една такава простотия.  :lol:  Моя приятелка японка ми подари едно червено кимоно от естествена коприна и аз реших да го пусна на ръчно с едно бяло анораче ,ново при това на мъжа ми.  :? Той много си го харесваше ,но стана кюлотено розово  :lol:  Него не можах да го спася,защото много се притесних и го наврях в белина и то естествено стана на г.з .  За моето любимо зелено потниче с пайети не се притесних толкова,макар че беше станало сиво и свекито по-късно ме светна за тоя препарат. Потничето ми пак си е зелено и си го нася с удоволствие. На мъжа ми анорака отиде в боклука и като отвори гардероба и види кимоното започва да псува.   :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #7 -: Май 26, 2008, 13:12:38 pm »

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

хаха и дзверо ходи с розови боксери известно време, ама нали са памучни на 10-то пране избеляха пак :wink: :lol:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #8 -: Май 26, 2008, 13:17:58 pm »

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

хаха и дзверо ходи с розови боксери известно време, ама нали са памучни на 10-то пране избеляха пак :wink: :lol:
хи хи ,че то розовото е много фешън :lol: :lol: :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #9 -: Май 26, 2008, 13:29:12 pm »
Аз веднъж му бях боядисала слиповете в синьо и той ги видя и вика-Защо са ми сини тези слипове? 8O Викам-ми щото си момченце, ако беше момиченце щяха да са розови! :lol:
Ама сега какво да кажа=щото си момиченце ли? :lol: :lol: :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #10 -: Май 26, 2008, 13:31:52 pm »
Мимка, ако е памучен може и да успееш да го оправиш, но ако има малко изкуственяк в него, да не те отчайвам, ама няма да стане пак сив. :?
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #11 -: Май 26, 2008, 13:36:55 pm »
Бе той е от тия летните спортните, не е баш памучен, ама карай да върви, като не стане ще го лъжа, че сега е хит розовото сред мъжете, знам ли, може пък да ми се върже! :lol: :lol: :lol:
Само да не вземат да му подсвиркват батковците по пътя, че отиде коня у ряката... :lol:
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #12 -: Май 26, 2008, 13:53:12 pm »
 :lol: :lol: :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #13 -: Май 26, 2008, 13:57:30 pm »
аз бех уредила една снежнобяла памучна блуза на мъжкото с розови петна от съвместно пране с червена. уж не пускаха, гадините...
при второто пране, розовите петна изчезнаха. пробвай първо така. за краен случай - ако е чисто бяла дрехата, пробвай с белина за пране. Вениш няма да свърши работа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: "Боядисано" пране
« Отговор #14 -: Май 26, 2008, 14:34:09 pm »
Айде и аз в отборааааааа!
Много ми идва , от вътре някак , да ги правя тези бели. :wink:
Мимка , добрата новина е : на пазара вече продават едни кърпички " кеч дъ колър" :hangdry:
Слагаш в прането и няма проблеми - изпробвано. Само ,че ако имаш съмнения ,че нещо ще изпусне , градусите 30-40 не повече.
а лошата ,че мъжо ти , от днес "има вече нови панталонки". 8)
« Последна редакция: Май 26, 2008, 14:41:36 pm от Efirche »
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #15 -: Май 26, 2008, 14:42:03 pm »
Ааа, пооправиха се, аз ги пуснах на висока температура с прах.Гадното розово изчеза, имат само лек отенък, но се надявам като изсъхнат да се пооправят, ако не още 2-3 такива пранета.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #16 -: Май 26, 2008, 14:49:21 pm »
Хихи, това съм аз Люклер?!

Майстор съм в боядисването, кога синьо, кога розово.
Имам 3 чифта нови бели гащи - за пред докторята, тях ги пера на ръка. :lol: :lol: :lol: другите - каквито излезат от пералнята следващия път!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #17 -: Май 26, 2008, 15:32:46 pm »
Ми какво, все различни ще имаш :lol: Кой ти знае че са едни и същи, нали са друг цвят :lol:
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #18 -: Май 26, 2008, 17:35:47 pm »

Да ти разказвам ли на Ники какви му бяха боксерките :lol: :lol: :lol: Ама не съм си дала зор после да ги препирам, тъй или иначе не си показва семейните бижута  :wink: някъде другаде  :lol: :lol: :lol:

хаха и дзверо ходи с розови боксери известно време, ама нали са памучни на 10-то пране избеляха пак :wink: :lol:

Тъй де, тъй... За същото говорим  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: "Боядисано" пране
« Отговор #19 -: Май 26, 2008, 18:28:12 pm »
Е, да ви разкажа и аз как съсипах едно марково яке, реших да го пера на ръка, за да не се съсипе, накиснах го с Ариел, но като една видна гъска, го забравих...и стоя накиснато цяла нощ. И на сутринта - изненадаааааа....понеже беше шарено и някой от цветовете беха пуснали върху другите и се бяха и фиксирали даже....а бях го носила само няколко пъти...така си и седи като паметник на глупостта, няма изпиране...с нищо! Първото ми и последно марково скиорско яке;-)))))
Абе важното е купон да става!