0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тест за овулация
« -: Февруари 27, 2004, 10:20:48 am »
В инструкциите на тестовете за овулация Clear plan пише да се
прави сутрин, в zachatie.org се казва да не е сутрин.
Някой знае ли нещо по-точно?
*

    Mina

Re: Тест за овулация
« Отговор #1 -: Март 21, 2004, 14:18:52 pm »
i az neshto ne se opravjam s tezi testova. Veche njakolko pati si prava i vseki pat izglejda edno i sashto, vsjakash nishto ne se promenja v tjaloto mi :wink:

vseki pat parvata chertichka e mnogo bleda , a vtorata poveche ....

po vreme na ovulazia te trjabva da sa ednakvi li?

Az neznam kak da si izchislja denjat na ovulaziata, zashtoto zikalat mi e mnogo neredoven
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #2 -: Март 22, 2004, 09:18:50 am »
Не се притеснявайте от тези бледи чертички.
Аз също се бях уплашила, защото 3 пъти го правих - все бледи. На 4 - я път направо не ми се вярваше - две плътни и ярки черти.
Така че се изисква постояннство и поне 5 теста в месеца, докато се ориентиране точно кога е.
Прави се следобед, за да се хване ако се е повишил хормона следобяд. Е ако имате повече средства, нищо не пречи да правите теста по два пъти на ден :lol:
Стискам палци!!!
Re: Тест за овулация
« Отговор #3 -: Март 31, 2004, 21:13:17 pm »
здравейте красавици :)
аз този месец за първи път правя този тест за овулация.
Започнах от 9-ти ден на цикъла. На моите тестове пише да се правят след 10ч. до 22ч., но по едно и също време винаги.
От начало нямаше резултат, но вече трети ден имам 2 еднакви по яркост черти..
В теста пише че когато е положителен, значи овулацията ще настъпи след 20 до 36 часа.
Много ми е странно, защото от първия положителен тест са минали повече от 36 часа и другото е, дали след овулацията положителния тест става отрицателен или си стои така до началото на следващия цикъл

Поздрави:
Диана
*

    Iliana

Re: Тест за овулация
« Отговор #4 -: Април 05, 2004, 09:28:53 am »
dide , otkyde shte si wzimash testowe tozi mesets ??
znachi tozi  test pokazwa pika na LH hormona , koito e za edin den ,folikula se puka ,  sled towa hormona pada , i lentata pak shte e s edna chertichka , a ne kakto bazalnata , koiato otchita kolko e dylga wtorata faza ...
Re: Тест за овулация
« Отговор #5 -: Април 06, 2004, 07:55:07 am »
:P [Здравей доволна ли си от теста за оволация
Re: Тест за овулация
« Отговор #6 -: Април 06, 2004, 07:56:20 am »
:P [Здравей доволна ли си от теста за оволация
Re: Тест за овулация
« Отговор #7 -: Април 07, 2004, 18:17:38 pm »
Zdravej Ilianka, ami okaza se che pak sa dokarali v blizkite apteki..ima ot tezi po 5 br+test za bremennost.
Ako ne mojesh da namerish, moga da ti vzema

Ps: Dano ne mi se nalaga da kupuvam poveche testowe za ovulaciq :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #8 -: Септември 29, 2007, 14:29:56 pm »
здравейте и от мене :) нито веднъж не съм правила тест за овулация, но този месец мисля да си купя защото от 4 месеца мечтая да видя положтилин резултат в теста за бременност и реших, че по усилено трябва да се работи по въпроса и се надявам да имам резултат от теста за овулация, желая успех на всички :balk_103:


*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Тест за овулация
« Отговор #9 -: Септември 29, 2007, 19:42:38 pm »
От начало нямаше резултат, но вече трети ден имам 2 еднакви по яркост черти..
В теста пише че когато е положителен, значи овулацията ще настъпи след 20 до 36 часа.
Мила, и на мен миналия месец ми даде два поредни дни две ярки чертички... Мислех да ви питам тук, ама нещо изключих ....
Ако някой може, моля ви, обяснете колко дни е нормално да дава две черти и след като мине овулацията, ще стане ли пак една чертичката

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #10 -: Септември 29, 2007, 20:00:13 pm »
и на мен ми се е случвало така.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #11 -: Септември 30, 2007, 18:39:37 pm »
Момичета има в този форум една тема за теста за овулация и там бях задала подобен въпрос - за  ярки чертички в два поредни дни, Денис ми отговори, че това е нормално и дори ми даде линк към един сайт, където се обяснява, че пикът на ЛХ, ако в два поредни дни имаш положителен тест за овулация е посредата между двата положителни теста.
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Тест за овулация
« Отговор #12 -: Септември 30, 2007, 20:33:07 pm »
Благодаря ти, Тани! Тъкмо преди малко попаднах на въпросната подтема и идвах да го напиша тук! Изпревари ме! Явно не е толкова ненормално да видиш две чертички в поредни дни Лека вечер на всички

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #13 -: Септември 30, 2007, 22:23:11 pm »
Лека вечер и на теб! Дано скоро видим двете чертички и на другият вид тестове!  :bfp:
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Тест за овулация
« Отговор #14 -: Октомври 01, 2007, 08:42:19 am »
Ооо, Тани, вдигай горе главата и само положителни мисли! "Когато живота ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол, и ми се обади" - това винаги ме изправя на крака!
Освен това, ще стане малко дълго, но е то ти една истинска история - моя позната, омъжена от преди 9 години, на която й казаха, че изобщо няма да има деца, и която много трудно се научи да живее с идеята, че няма да роди свое детенце, в момента е бременна - вече трябва да е към 8-9 месец, и забременя по естествен път!
Стават чудеса, така че не преставай да вярваш!

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #15 -: Октомври 01, 2007, 09:24:21 am »
Мина, моят цикъл също беше силно нередовен - веднъж ми идваше на 32дни, следващият път след 56дни, а след това - 43дни. Разбирате, че беше много трудно да преценя кога да си правя тестовете за овулация. Редовно си мерех базалната температура и видех ли че започва да пада - влизаха и тестовете в употреба. Понякога съм ползвала и повече от 5 на цикъл.
Пожелавам на всички  :bfp: скоро, вярвайте и ви  :bighug:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #16 -: Октомври 01, 2007, 23:05:15 pm »
Благодаря ви момичета, че ви има. Мисля, че е много по лесно да мислим положително когато се подкрепяме и си споделяме.  :bighug:  :goodluck:
Re: Тест за овулация
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2007, 14:45:29 pm »
здравейте мили дами, искам да попитам нещо, което ме притеснява свързано с теста за ову - защото за първи път ще я правя този месец, днеска 02.10  ми е 4 ден от МЦ не знам точно кога да почна с теста за овулация  :oops: и ми е притеснено да не пропуснем овуто


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2007, 14:49:56 pm »
Колко дневен ти е цикъла?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2007, 15:19:43 pm »
Мисля че на повечето от тестовете за овулация пише върху опаковката при каква продължителност на цикъла -  кога да се започне.
Кажи колко дневен ти е цикъла, ако не е много редовен - кажи най-късия си цикъл от последните 6.