0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #40 -: Май 20, 2008, 20:29:23 pm »
Аз ползвах Чико миналата година 40 фактор. Пратих таткото, това е взел преди морето и то 2 тубички. Сега имам една неразпечатвана и ще си я използваме тази година по предназначение  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #41 -: Май 20, 2008, 21:52:42 pm »
Мари, аз взех на Адерма 50ти фактор и съм доволна.
Не посмях да го оставя без или пък с по-нисък фактор, че е с много бяла кожа, пък и атопична.

Момичета, благодаря ви за съветите. Утре ще ходим за второ мнение и ако има някакво разминаване сигурно ще се идва в София. Аз май като мина прегледа повече се притесних да не пропуснем нещо, от колкото да се успокоя че нищо няма :?
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #42 -: Май 20, 2008, 21:57:15 pm »
За слънцезащитната козметика вече мога да дам и своето компетентно мнение. След много мислене взех Себамед фактор 30. Али е много, много бяла. По-висок фактор ми се струва, че ще е прекалено наблъскано с химия. То и това не е добре. По-нисък пък на светлата кожа може да не е достатъчен. И в жегите тези дни не излизаме на разходка между 11.30 и 15.30. Правя сутрешна ранна и освежаваща и следобедна топла и сладоледена разходки. Шапката покрива ушичките и вратлето. Засега е добре положението-детето има хубав тен, нямаме гаф, дано и така да бъде.

Аз съм кърмена до година и 2 месеца. Майка била бременна вече със сестра ми и баба ми й казала, че подяждам бебето. :lol:

Колко е непредвидима природата! Ако съм аз с яко вдигнат пролактин-не ще забременея и туй то. А ето как кърмачка си забременява без проблем!
Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #43 -: Май 20, 2008, 22:24:48 pm »
И тук имахме едни познати. Детето на 4 годинки се мушка под блузата да суче. На мен ми стана смешно, но мъжа ми беше крайно възмутен  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #44 -: Май 20, 2008, 23:05:53 pm »
Милена, ми аз мисля за морето висок фактор да ползвам. Ама нека се включат майките, на по-големките деца!

Мари,
да, права си, щом ще ходите на море и ще бъдете на плаж, разбира се, че ще вземеш висок фактор.
Аз имах предвид разходките из града, като казах, че ще взема фактор 20.
Тия дни, тук в Русе са такива жеги, че излизаме чак към 16ч до към 19:30 - 20ч.
И Михаела вече хвана тен на лицето.

Коки,
дано всичко да е наред с Боян.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #45 -: Май 20, 2008, 23:58:36 pm »
Ние ползваме слънцезащитното кремче на Семабед SPF 50. В Училището за родители препоръчаха да не купуваме по-голям фактор от 30, тъй като съдържа много консерванти, но мен малко ме дошубя да излагам двумесечно бебе на слънце и да не съм сигурна в защитата.
По отношение на кърменето - свекърът ми е бил кърмен до към годинка и половина и майка му точно като вас описва как се е случвало всичко - играел си в градината и от време на време ходил да цока :) Не знам дали не бъркам, но ми се върти в главата, че в Отчаяни съпруги имаше подобен случай на няколко годишно дете, което беше кърмено...

Момичета кажете за паспортите за деца каква снимка трябва? Днес отидох във фотото да снимам Вероника и "фотографът" ми показа на апарата как са станали снимките, като искаше моето одобрение. Аз отговорих, че не знам какви са изискванията за паспортни снимки, а той каза, че също не знаел как се снимат бебета?!? Дано това, с което разполагам в момента ми свърши работа утре  :? .
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #46 -: Май 21, 2008, 09:54:39 am »
Гане, млякото е разтворимо в кутия, 900гр. Аз го купувам от аптеки Ремедиум на цена от 27 лв., но съм го купувала и от други места за 29,80лв. Търсих из нета да ти покажа как изглежда, но навсякъде има старата опаковка, а то е сменено от поне 6 месеца.
Слънцезащитен крем сме ползвали и на бюбхен и на чико 30 фактор и към двата нямам никакви забележки. По принцип в жегите разходките се правят до 10 сутринта и след 5-6 следобед. Нищкога не съм разбирала майките, които държат малки бебета при 36-38 градуса температура цял ден навън. За мен това си е малко безумно, както и да кърмиш дете на 4 години:))
<br />[link=http:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #47 -: Май 21, 2008, 12:13:21 pm »
Шапката покрива ушичките и вратлето.


Как се задържа бе Мари :D. Моето диване веднага я сваля. Просто не я търпи и секунда. Със зимните нямахме проблеми, но летните.... :(

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #48 -: Май 21, 2008, 12:33:12 pm »
Мешко, благодаря ти! Определено е по-скъпо от тук :? Една кутия от 600 гр. ми е около 18 лева. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #49 -: Май 21, 2008, 13:47:27 pm »
Мешко, Гане, последно взех Аптамил 3 от Метро за 25 лв. Иначе го има навсякъде за 27-29 лв.

Много здраве и весели празнични дни на всички!
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #50 -: Май 21, 2008, 13:58:54 pm »
Здравейте момичета, аз съм нова тук при вас не съм писала, доскоро бях в друга тема :P. Искам да ви попитам -- с първото ми дете имах много чувстветелни гърди, гадене и повръщане от много рано сега забременях отново в 5г.с. съм но нямам почти никакви симптоми дори не ми се гади, това нормално ли е, или е още рано.
Предполагам че бързо ще се опознаем и ще станем приятели.
Благодаря на всички които ще ми отговорят.


*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #51 -: Май 21, 2008, 14:07:07 pm »
И тук имахме едни познати. Детето на 4 годинки се мушка под блузата да суче. На мен ми стана смешно, но мъжа ми беше крайно възмутен  :lol:

:lol: :lol: :lol: Това ме подсети за една реплика от сериала "Да, Мило" - "Детето трябва да се кърми, докато не започне да сваля сутиена на майка си с една ръка"  :lol: :lol: :lol:

P.S.Много ви се радвам на всички и нямам търпение да се присъединя към вас  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #52 -: Май 21, 2008, 14:10:05 pm »
veni_I_koci не е задължително да имаш всички симптоми. Лека и безпроблемна бременност ти желая  :)

Мими26 чакаме те с нетърпение  :D
« Последна редакция: Май 21, 2008, 14:12:23 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #53 -: Май 21, 2008, 14:11:39 pm »
Вени, честита бременност! Може да посещаваш и темата на бременните: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27818.0

Приятелка ми сподели, че едната и бременност е била с тежко повръщане, а при другата е нямало дори гадене. Дано скоро ти се появят леки симптоми, за да си по-спокойна :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #54 -: Май 21, 2008, 14:33:43 pm »
Момичета кажете за паспортите за деца каква снимка трябва? Днес отидох във фотото да снимам Вероника и "фотографът" ми показа на апарата как са станали снимките, като искаше моето одобрение. Аз отговорих, че не знам какви са изискванията за паспортни снимки, а той каза, че също не знаел как се снимат бебета?!? Дано това, с което разполагам в момента ми свърши работа утре  :? .

ами изискванията са същите, както за снимка на възрастен. на сив фон, анфас, да се виждат ушите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #55 -: Май 21, 2008, 14:58:04 pm »
Шапката покрива ушичките и вратлето.


Как се задържа бе Мари :D. Моето диване веднага я сваля. Просто не я търпи и секунда. Със зимните нямахме проблеми, но летните.... :(

Ами, набих я веднъж и от тогава не смее да я сваля!  :lol: :lol: :lol: Тя сваля, аз слагам, но сега пък се страхувам да не й сложа някоя кучешка бълха на главата... То едно ли е, две ли са...Сега пък ново препятсвтие-хората си мият често балконите да им държи хладно и ние се чувстваме като герои в компЮтърна игра: разбит тротоар, вода от чучурите на балконите, сладоледаджия с оси, глутница бездомни кучета, зебра-пътека.

Момичета, слънчеви очила за бебета продават ли на Чико в София?
Alexandra
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #56 -: Май 21, 2008, 15:57:52 pm »
Мешко, благодаря ти! Определено е по-скъпо от тук :? Една кутия от 600 гр. ми е около 18 лева. :?
Въобще не се учудвам. много неща в България са по-скъпи, което така ме вбесява на моменти, ама да не започвам тая тема :x
В метро наистина са по-добри цените, но пък човек не може за всяка кутия мляко да ходи до метро:))
<br />[link=http:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #57 -: Май 21, 2008, 16:50:56 pm »
значи за зъбките трябва да се гледа отгоре, а не подутинки отстрани, т.е. на венеца, ама откъм устната, не знам дали го обясних добре. а това може ли да е нещо друго? много е бяло. дали да ходя при педиатърката да го види?

във връзка с възрастта и кърменето, ето няколко съвета ;)

10 признака, че трябва да спрете да кърмите

10. Детето само разкопчава блузата ви
9. Детето почва да се оригва на силикон
8. Детето е развило лошия навик да ви перва с езика
7. Малкия ви пъха долари в деколтето след кърмене
6. Детето иска да му сложите кърма в кафето
5. Противозачатъчните ви таблетки са несъвместими с хапчетата против акне на детето
4. След всяко кърмете и двамата пушите
3. Кани приятели на вечеря
2. Имате одрасквания от брада по гърдите
1. Получавате алергия към шините по зъбите му.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #58 -: Май 21, 2008, 17:33:43 pm »
Привет, весела усмихната и слън4ева седми4ка
Нека вси4ки деца са много здрави и да си хапват добре :wink:

Пипимного ме разсмя  :lol:

И  моята Беа от 3 месец запо4на да се лигави много, да си 4е6е венците и са доста побелели. Купих и от България Дентинокс гел и я облек4ава малко.

Според вас възможно ли е толкова рани4ко да излизат зъбки? или просто това е някакъв преходен период и 6те излязат  4ак след няколко месеца

Кокидано детенцето ти се оправи много бързо

Милена брадвам се , 4е ве4е сте пораснали големи




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #59 -: Май 21, 2008, 18:12:08 pm »
Елеонор, това с плюнченето е много относително. Децата започват към 3 месечна възраст да слюнкоотделят повече, защото се подготвят за приемане на нова храна, нооо също така може и от зъби. На племенницата ми излязоха 2 зъба преди да навърши 4 месеца.