0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:flower:Добро и усмихнато утро на всички!
Да оздравяват децата и майките и да не вали по баловете!
Весела, здрава и  :sunshine:ва да е Празничната седмица!
(за нас е много празнична, имаме 2ма  ::cake::рожденника в семейството и една абитуриентка)
Ние заминаваме утре или сряда и няма да ни има поне седмица...
:?Митака е много кисел от зъби да видим как ще му понесе.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #1 -: Май 19, 2008, 09:18:32 am »
Хубава и здрава седмица и от нашата дружина :D
Мише, лек път и весело изкарване. Сигурна съм, че Миташки ще се представи подобаващо :wink: :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #2 -: Май 19, 2008, 09:33:29 am »
:hello:Здрава и слънчева седмица и от нас! :rainbow:

Рая се разболя за първи път и съм малко шашната.
Надявам се да се оправи бързо. Желая на всички да са много здрави.

Мише, много хубаво да си изкарате. Ще ни липсвате много :hug2:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #3 -: Май 19, 2008, 10:54:06 am »
Весела седмица и от нас - макар, че я дават дъждовна цялата, пък да видим :lol:
Мише, весело изкарване!
Надин, бързо оправяне на Рая, да не се притеснява мама :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #4 -: Май 19, 2008, 11:13:04 am »
Хубава седмица и от нас.
 :D
Да оздравяват болните дечица, това е най-важното.
Наде, дано бързо се оправи сладката ми снаха.

Мише, весело изкарване, ще ни липсвате с Митаче и да се върнете поне с две зъбчета!  :D

При нас имаме напредък в развитието. Мишо не спира да бърбори, тата, кака, баба, дяда, блябля, и тем подобни весели думички, от които ми се пълни сърцето.
Хриси подава ръчички, и не иска да сяда, а направо да стъпва на крачета, изпъва се като струна. Нека са ни здрави и весели децата, и ние покрай тях!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #5 -: Май 19, 2008, 11:54:53 am »
Весела и слънчева седмица и от нас!
Нека болните дечица бързо бързо оздравеят!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #6 -: Май 19, 2008, 12:37:50 pm »
Привет и от нас. Много усмивки и хубави новини и тази седмица.
Дано да е топличко, аз тъкмо си мислех да изкарам басейнчето, те пък дъждовно го дават. :x Както и да е, ще отложим плажното настроение за другата седмица  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #7 -: Май 19, 2008, 12:43:14 pm »
Весела и усмихната седмица и от мен!
Много здраве на децата и спокойствие на майките им :)

Да ви се оплача какво се случи с Боян - на три пъти му посиняха пръстенцата на ръцете, устните и брадичката :(
За 10тина минути отшумява.
Консултирахме се с кардиолог, имал само физиологичен шум, който се израства и не е причина за посиняването. На въпроса ми къде да търся причината за посиняването ми каза изобщо да не търся такава :?
Е, как да стане номера?
Успоредно с посиняването, а понякога и без него, започва да диша тежко с отворена уста, но понякога го прави сякаш на игра.
Абе, шах и мат съм. Заведох го при най-добрия кардиолог във Варна.
Педката каза, че ако продължава ще го прати на някакво изследване за кислорода в кръвта, Бърди не може да помогне без да е видял за какво става въпрос... :?
Да чукам на дърво, вече 3ти ден не се е случвало.

Та по този повод много здраве пожелавам на дечицата ви. Другото...
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #8 -: Май 19, 2008, 14:08:15 pm »
Слънчева и здрава седмица от нас! Да оздравяват всички мушмороци за радост на родителите си. Ние вече започнахме да гукаме и гакаме, даже като пея песнички малката ми "припява"  :lol:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #9 -: Май 19, 2008, 17:52:03 pm »
Много слънце и радост ви пожелаваме тази седмица с Дани!
Да оздравява бързо Райчето и Боби на Коки повече да не прави така! Сигурна съм, че си направила най-доброто за детето!
Мише, весело изкарване на вас!
Касси, записвай какво говорят :lol: Аз още си пазя в телефона един буен рев на Дани, когато беше на 40 дена.
Ние сме с малък кожен проблем, писах на Бърди, дано ни мине бързо.
Утре съм на интервю за един стаж и съм леко притеснена. Ще си говорим на инглиш. 8) Целувки на всички!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #10 -: Май 19, 2008, 18:47:57 pm »
Хубава седмица и от нас!
коки, аз израснах с такъв физиологичен шум на сърцето и имах посиняване на устните при рев. Факт е, че на много деца изчезва през пуберетета, но моят си остана. Последната ми диагноза е: невинен шум на сърцето. Повечето лекари се смеят като им я кажа, защото не са я чували. Само д-р Тмомова, която доколкото знам е и детски кардиолог, на феталната морфология ми каза, че това означава, че сърцето има толкова малък дефект, че не може да бъде установен. Така че, ако е само физиологичен шум на сърцето, не се притеснявай!Аз бях диспансеризирана като дете в националния кардиологичен център в 3та градска болница в София. Ако имате път към София, може да отидете на един преглед и там или пък в "Св. Екатерина".

Иначе аз днес бях на изпит. Беше тест и резлтатите ще излязат в сряда. Малко ми е притеснено, защото определено не знаех всички отговори. Както и да е, еин мина, остават още 4 изпита и после здравей море!

Мише, весело изкарване!


*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #11 -: Май 19, 2008, 19:57:32 pm »
Весела седмичка и от нас!
Мише, весело изкарване и Миташки много да слушка.
Каси, НовАлекса добре ти е казала да си записваш, после голям смях ще пада :D.
Ние сме малко хремави. Алекс е станал страхотен хищник :lol:- постоянно ме хапе и то зверски и боли да му се невиди! А Самко пропълзя :P
Майчета, моля ви за съвет! Как да стане номера с рзходката, като следобед около 6 хапват плодове и каша, а точно тогава времето е перфектно за разходка. Немога да се прибера, да го направя и пак да излезя :?.  Дали да не преместя млякото от 3 в 6 :?, уффф, с к'ви глупости ви занимавам.
« Последна редакция: Май 19, 2008, 20:08:29 pm от mecheto »
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #12 -: Май 19, 2008, 21:52:22 pm »
Весела седмица и от нас! И ние утре заминаваме към Търново за сватби и кръщенета, т.е. в сряда ще кръщаваме Ели, а в неделя брат ми ще се жени.

Мише, прятно изкарване и дано не го тормозят Миташки много зъбките.

А, Рая и Боби, бързо да оздравяват!

Каси, непременно записвай, аз от време на време правя по някой клип, дано да може да ги гледа Ели като порастне, че технологиите се менят толкова бързо...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #13 -: Май 19, 2008, 23:00:00 pm »

Благодарим на всички за пожеланията!

Рая  :sunshine:, ще мине мило....

Коки :hug2:, всичко ми се сви докато те четох, дано е било нещо временно...
Подкрепям Габи, ако идвате насам минете през Националния кардиологичен център в 3та градска болница.
Ей така, за твое успокоение!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #14 -: Май 20, 2008, 08:28:51 am »
Привет и от нашия лагер на всички!

Хубава, здрава, културна и просветена седмица на всички. Всички деца да са здрави, болните да оздравяват, много нови бременни темички във форума.

Мечето, или се примиряваш, че плодовете в кашата ще са окислени и млякото отлежало няколко часа, или слагаш плодово пЮре и пак отлежало мляко (поне студено в термочанта), или се прибираш в 6 без 10, приготвяш и храниш на момента. И на мен ми е трудно да се вмествам хем в домашно приготвена прясна храна, хем хубава голяма разходка, но излизам втори път, ако трябва, вместо да нося окислени плодове с мен.

Новалекса, успех с интервЮто.

Коки, аз бих търсила и други мнения, но аз съм си страхлива. Дано да нямате повече такива неща!

Да пазите децата от кърлежите, пчелите, осите, бездомните кучета в градинките. За ужилено от пчела някой да знае универсален лек? Нося с мен една глава чесън да мажа, не дай Боже, ако стане. Нося и псилобалсам, но все малко ми се струва. Таткото на Али се подува от ужилвания и много се страхувам и Али да не е така. Освен това от бездомните кучена има и много бълхи по асфалта.  :?
Alexandra
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #15 -: Май 20, 2008, 09:37:11 am »
Мари, това е универсалният лек :wink: Даниела миналата година я ухапа оса по гушката, веднага й сложих една скилидка обелена и разрязана, заедно с една лепенка да не пада. Слава богу, разминахме се само с уплахата. Аз съм алергична и ставам като балон. :( А за бълхите - от тия гадове няма спасение! :x
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #16 -: Май 20, 2008, 10:33:37 am »
Привет и от нас!

това за чесъна не го знаех, но ще се запася с малко в джобчето на количката. иначе си нося фенистил за всеки случай. имаме и мрежа за количката, ама то не може постоянно с нея. слагам я като спи Емо.

да ви питам, възможно ли е първо да израстнат кучешките зъбчета, отдолу? на Емо са му подути венците и се белее нещо на мястото на долните кучешки зъбчета. иначе не е нервен, яде си ръцете, ама то това не е нещо ново, само дето бръмчи повече и му тече повече слюнка.

хубава седмица и бързо оздравяване на болните дечица!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #17 -: Май 20, 2008, 10:47:06 am »
Мишанта, приятно изкарване!
коки, дано да не е нещо сериозно. За твое успокоение, наистина е добре да се направи консултация със специалист.
mecheto -носиш вода в термобокс, кашата и плодово пюре. Или пък излизате след 6. Мия спи до късно следобед и ние преди 6 практически рядко успяваме да излезем.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #18 -: Май 20, 2008, 10:57:43 am »
Pippi, с тези зъбки голяма чуденка :) И аз все гелдам и се чудя. Сега на венеца си се виждат няколко бели точки отдолу и на едно място отгоре и аз се чудя дали това значи, че са пробили зъбки  :?

Мари, за пчелите...Щом таткото има алергия, май е по-добре да се консултираш със специалист. Да ти каже освен универсалния чесън какво още да вземеш и дали всъщност трябва да вземеш нещо.

Бълхите са национална катастрофа. Като си ходя на село и направо умирам от ужас  :(   Имам чувството, че мога да откача, наистина.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #19 -: Май 20, 2008, 11:51:25 am »
Ааааа, Мешко, и вие ли сте на такъв режим? :lol:
Сега като се стопли времето, следобед не лягаме преди 14.00, и нощно време ела гледай шоу. Снощи е бръмчала до 12!!!
Аз да допълня за ухапването от осата - дадох и половин алергозанче, от ситните, след педиатърски съвет.