0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
:flower:Добро и усмихнато утро на всички!
Да оздравяват децата и майките и да не вали по баловете!
Весела, здрава и  :sunshine:ва да е Празничната седмица!
(за нас е много празнична, имаме 2ма  ::cake::рожденника в семейството и една абитуриентка)
Ние заминаваме утре или сряда и няма да ни има поне седмица...
:?Митака е много кисел от зъби да видим как ще му понесе.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #1 -: Май 19, 2008, 09:18:32 am »
Хубава и здрава седмица и от нашата дружина :D
Мише, лек път и весело изкарване. Сигурна съм, че Миташки ще се представи подобаващо :wink: :D
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #2 -: Май 19, 2008, 09:33:29 am »
:hello:Здрава и слънчева седмица и от нас! :rainbow:

Рая се разболя за първи път и съм малко шашната.
Надявам се да се оправи бързо. Желая на всички да са много здрави.

Мише, много хубаво да си изкарате. Ще ни липсвате много :hug2:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #3 -: Май 19, 2008, 10:54:06 am »
Весела седмица и от нас - макар, че я дават дъждовна цялата, пък да видим :lol:
Мише, весело изкарване!
Надин, бързо оправяне на Рая, да не се притеснява мама :bighug:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #4 -: Май 19, 2008, 11:13:04 am »
Хубава седмица и от нас.
 :D
Да оздравяват болните дечица, това е най-важното.
Наде, дано бързо се оправи сладката ми снаха.

Мише, весело изкарване, ще ни липсвате с Митаче и да се върнете поне с две зъбчета!  :D

При нас имаме напредък в развитието. Мишо не спира да бърбори, тата, кака, баба, дяда, блябля, и тем подобни весели думички, от които ми се пълни сърцето.
Хриси подава ръчички, и не иска да сяда, а направо да стъпва на крачета, изпъва се като струна. Нека са ни здрави и весели децата, и ние покрай тях!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #5 -: Май 19, 2008, 11:54:53 am »
Весела и слънчева седмица и от нас!
Нека болните дечица бързо бързо оздравеят!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #6 -: Май 19, 2008, 12:37:50 pm »
Привет и от нас. Много усмивки и хубави новини и тази седмица.
Дано да е топличко, аз тъкмо си мислех да изкарам басейнчето, те пък дъждовно го дават. :x Както и да е, ще отложим плажното настроение за другата седмица  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #7 -: Май 19, 2008, 12:43:14 pm »
Весела и усмихната седмица и от мен!
Много здраве на децата и спокойствие на майките им :)

Да ви се оплача какво се случи с Боян - на три пъти му посиняха пръстенцата на ръцете, устните и брадичката :(
За 10тина минути отшумява.
Консултирахме се с кардиолог, имал само физиологичен шум, който се израства и не е причина за посиняването. На въпроса ми къде да търся причината за посиняването ми каза изобщо да не търся такава :?
Е, как да стане номера?
Успоредно с посиняването, а понякога и без него, започва да диша тежко с отворена уста, но понякога го прави сякаш на игра.
Абе, шах и мат съм. Заведох го при най-добрия кардиолог във Варна.
Педката каза, че ако продължава ще го прати на някакво изследване за кислорода в кръвта, Бърди не може да помогне без да е видял за какво става въпрос... :?
Да чукам на дърво, вече 3ти ден не се е случвало.

Та по този повод много здраве пожелавам на дечицата ви. Другото...
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #8 -: Май 19, 2008, 14:08:15 pm »
Слънчева и здрава седмица от нас! Да оздравяват всички мушмороци за радост на родителите си. Ние вече започнахме да гукаме и гакаме, даже като пея песнички малката ми "припява"  :lol:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #9 -: Май 19, 2008, 17:52:03 pm »
Много слънце и радост ви пожелаваме тази седмица с Дани!
Да оздравява бързо Райчето и Боби на Коки повече да не прави така! Сигурна съм, че си направила най-доброто за детето!
Мише, весело изкарване на вас!
Касси, записвай какво говорят :lol: Аз още си пазя в телефона един буен рев на Дани, когато беше на 40 дена.
Ние сме с малък кожен проблем, писах на Бърди, дано ни мине бързо.
Утре съм на интервю за един стаж и съм леко притеснена. Ще си говорим на инглиш. 8) Целувки на всички!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #10 -: Май 19, 2008, 18:47:57 pm »
Хубава седмица и от нас!
коки, аз израснах с такъв физиологичен шум на сърцето и имах посиняване на устните при рев. Факт е, че на много деца изчезва през пуберетета, но моят си остана. Последната ми диагноза е: невинен шум на сърцето. Повечето лекари се смеят като им я кажа, защото не са я чували. Само д-р Тмомова, която доколкото знам е и детски кардиолог, на феталната морфология ми каза, че това означава, че сърцето има толкова малък дефект, че не може да бъде установен. Така че, ако е само физиологичен шум на сърцето, не се притеснявай!Аз бях диспансеризирана като дете в националния кардиологичен център в 3та градска болница в София. Ако имате път към София, може да отидете на един преглед и там или пък в "Св. Екатерина".

Иначе аз днес бях на изпит. Беше тест и резлтатите ще излязат в сряда. Малко ми е притеснено, защото определено не знаех всички отговори. Както и да е, еин мина, остават още 4 изпита и после здравей море!

Мише, весело изкарване!


*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #11 -: Май 19, 2008, 19:57:32 pm »
Весела седмичка и от нас!
Мише, весело изкарване и Миташки много да слушка.
Каси, НовАлекса добре ти е казала да си записваш, после голям смях ще пада :D.
Ние сме малко хремави. Алекс е станал страхотен хищник :lol:- постоянно ме хапе и то зверски и боли да му се невиди! А Самко пропълзя :P
Майчета, моля ви за съвет! Как да стане номера с рзходката, като следобед около 6 хапват плодове и каша, а точно тогава времето е перфектно за разходка. Немога да се прибера, да го направя и пак да излезя :?.  Дали да не преместя млякото от 3 в 6 :?, уффф, с к'ви глупости ви занимавам.
« Последна редакция: Май 19, 2008, 20:08:29 pm от mecheto »
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #12 -: Май 19, 2008, 21:52:22 pm »
Весела седмица и от нас! И ние утре заминаваме към Търново за сватби и кръщенета, т.е. в сряда ще кръщаваме Ели, а в неделя брат ми ще се жени.

Мише, прятно изкарване и дано не го тормозят Миташки много зъбките.

А, Рая и Боби, бързо да оздравяват!

Каси, непременно записвай, аз от време на време правя по някой клип, дано да може да ги гледа Ели като порастне, че технологиите се менят толкова бързо...



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #13 -: Май 19, 2008, 23:00:00 pm »

Благодарим на всички за пожеланията!

Рая  :sunshine:, ще мине мило....

Коки :hug2:, всичко ми се сви докато те четох, дано е било нещо временно...
Подкрепям Габи, ако идвате насам минете през Националния кардиологичен център в 3та градска болница.
Ей така, за твое успокоение!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #14 -: Май 20, 2008, 08:28:51 am »
Привет и от нашия лагер на всички!

Хубава, здрава, културна и просветена седмица на всички. Всички деца да са здрави, болните да оздравяват, много нови бременни темички във форума.

Мечето, или се примиряваш, че плодовете в кашата ще са окислени и млякото отлежало няколко часа, или слагаш плодово пЮре и пак отлежало мляко (поне студено в термочанта), или се прибираш в 6 без 10, приготвяш и храниш на момента. И на мен ми е трудно да се вмествам хем в домашно приготвена прясна храна, хем хубава голяма разходка, но излизам втори път, ако трябва, вместо да нося окислени плодове с мен.

Новалекса, успех с интервЮто.

Коки, аз бих търсила и други мнения, но аз съм си страхлива. Дано да нямате повече такива неща!

Да пазите децата от кърлежите, пчелите, осите, бездомните кучета в градинките. За ужилено от пчела някой да знае универсален лек? Нося с мен една глава чесън да мажа, не дай Боже, ако стане. Нося и псилобалсам, но все малко ми се струва. Таткото на Али се подува от ужилвания и много се страхувам и Али да не е така. Освен това от бездомните кучена има и много бълхи по асфалта.  :?
Alexandra
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #15 -: Май 20, 2008, 09:37:11 am »
Мари, това е универсалният лек :wink: Даниела миналата година я ухапа оса по гушката, веднага й сложих една скилидка обелена и разрязана, заедно с една лепенка да не пада. Слава богу, разминахме се само с уплахата. Аз съм алергична и ставам като балон. :( А за бълхите - от тия гадове няма спасение! :x
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #16 -: Май 20, 2008, 10:33:37 am »
Привет и от нас!

това за чесъна не го знаех, но ще се запася с малко в джобчето на количката. иначе си нося фенистил за всеки случай. имаме и мрежа за количката, ама то не може постоянно с нея. слагам я като спи Емо.

да ви питам, възможно ли е първо да израстнат кучешките зъбчета, отдолу? на Емо са му подути венците и се белее нещо на мястото на долните кучешки зъбчета. иначе не е нервен, яде си ръцете, ама то това не е нещо ново, само дето бръмчи повече и му тече повече слюнка.

хубава седмица и бързо оздравяване на болните дечица!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #17 -: Май 20, 2008, 10:47:06 am »
Мишанта, приятно изкарване!
коки, дано да не е нещо сериозно. За твое успокоение, наистина е добре да се направи консултация със специалист.
mecheto -носиш вода в термобокс, кашата и плодово пюре. Или пък излизате след 6. Мия спи до късно следобед и ние преди 6 практически рядко успяваме да излезем.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #18 -: Май 20, 2008, 10:57:43 am »
Pippi, с тези зъбки голяма чуденка :) И аз все гелдам и се чудя. Сега на венеца си се виждат няколко бели точки отдолу и на едно място отгоре и аз се чудя дали това значи, че са пробили зъбки  :?

Мари, за пчелите...Щом таткото има алергия, май е по-добре да се консултираш със специалист. Да ти каже освен универсалния чесън какво още да вземеш и дали всъщност трябва да вземеш нещо.

Бълхите са национална катастрофа. Като си ходя на село и направо умирам от ужас  :(   Имам чувството, че мога да откача, наистина.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #19 -: Май 20, 2008, 11:51:25 am »
Ааааа, Мешко, и вие ли сте на такъв режим? :lol:
Сега като се стопли времето, следобед не лягаме преди 14.00, и нощно време ела гледай шоу. Снощи е бръмчала до 12!!!
Аз да допълня за ухапването от осата - дадох и половин алергозанче, от ситните, след педиатърски съвет.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #20 -: Май 20, 2008, 11:53:26 am »
Пипи и при нас тези зъбки бяха най-подути още на 3-4 месеца. Изкараха чак сега(миналата седмица) заедно със следващите кътници. Дано при вас мине по лекичко и безболезнено за детето.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #21 -: Май 20, 2008, 11:55:35 am »
Мами, да питам тези дето са след годинка - какво мляко давате вечер и давате ли? В голяма чуденка съм :? Ние пием едно на Милупа тук, което е течно, но в България не знам дали го има. Прибираме се за около два месеца и не ми се ще да го мъкна с мен от тук :? Дайте идеи с какво да го заместя? Иначе пие и на Нестле течното, но не знам какво има за 1+ възраст.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #22 -: Май 20, 2008, 12:04:51 pm »
Ааааа, Мешко, и вие ли сте на такъв режим? :lol:
Сега като се стопли времето, следобед не лягаме преди 14.00, и нощно време ела гледай шоу. Снощи е бръмчала до 12!!!
А, при нас няма такъв филм. В 9 часа четем приказка и е в леглото. понякога по изключение -в 9,30. :D
<br />[link=http:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #23 -: Май 20, 2008, 12:05:33 pm »
Гане, Мия пие мляко сутрин -Аптамил 3.
<br />[link=http:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #24 -: Май 20, 2008, 12:08:22 pm »
Мешко, разтворимо ли е или е течно? Има ли някъде картинка, за да го видя и да знам какво да търсят нашите?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #25 -: Май 20, 2008, 12:13:47 pm »
А, при нас няма такъв филм. В 9 часа четем приказка и е в леглото. понякога по изключение -в 9,30. :D

Май сме за бой :oops: :oops: :oops:
Ние мляко вече не пием. :? Не иска никакво, освен някой път сутрин прясно със зърнена закуска.
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #26 -: Май 20, 2008, 13:06:42 pm »
Гане, Деси пие Нестле джуниър-разтворимо е в метални кутии, това е следващото на НАН, за след годинка. :)
Нинче, гаранция, че като се появят зъбките ще разбереш :wink: Венеца става прозрачен за 1-2 дни и след това излиза връхчето на зъбчето, не можеш да го сбъркаш с разни подутини :lol:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #27 -: Май 20, 2008, 14:01:08 pm »
Чефи, мерси! Явно неразтворимо няма :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #28 -: Май 20, 2008, 14:31:53 pm »
Ганет, няма течни млека тук :(
млатим яко сутрин и вечер :bori_006: :lol:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #29 -: Май 20, 2008, 14:54:50 pm »
млатим яко сутрин и вечер :bori_006: :lol:

Или пък кърмим до пет-тяхто годинки!  :lol:
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #30 -: Май 20, 2008, 15:02:04 pm »
Мари, не се смей, съседката ми още кърми 8O синът и е връстник на Криско :lol:
опитвам се да си преставя моя пехливанин на цица сега 8O
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #31 -: Май 20, 2008, 15:08:11 pm »
Манчо, аз се втрещих като си представя моя на цица 8O :lol:
А иначе и ние си млатим сутрин и вечер млякото и без него не ще да спи. Затова търся с кво да го раня :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #32 -: Май 20, 2008, 15:33:55 pm »
Ааа, момичета, ей сега ще ви накарам да се втрещите. :)
До колкото знам от разкази, баща ми е бил кърмен до 6 годишен.
Да, знам, че гледате така 8O, но е факт. Той ходел и си играел навън, а от време на време, се връщал в къщи да си дръпне малко от цицата на баба ми.
Също имам позната, която си кърмеше детето почти до 2 годишна възраст. Идвали са в къщи на гости, малкият се храни наравно с нас на масата и яде всичко, което и ние ядем. А после се осамотяват за известно време в другата стая с майка му и си суче детето. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #33 -: Май 20, 2008, 15:44:38 pm »
Мина интервюто.  :D До края на другата седмица чакам да се обадят.
Понеже сте подхванали тая тема - аз много исках да кърмя, ама на - що антибиотици изпих покрай инфекцията... И отделно притесненията :( Има-няма два месеца. Мели ме успокои, че каквото трябва си е взело бебето. :wink:
Аз съм кърмена до година и 2 месеца. Майка била бременна вече със сестра ми и баба ми й казала, че подяждам бебето. :lol:
За полезността спор няма, ама някак не ми се връзва толкова големи деца да висят по гърдите на майките си. :oops:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #34 -: Май 20, 2008, 16:16:26 pm »
Майчета, да подновя питането за слънцезащитните кремове за децата - днес в една аптека видях, че А-Дерма са пуснали и те слънцезащитен 50 фактор. Та, вие на какво сте се спряли?
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #35 -: Май 20, 2008, 16:25:19 pm »
Новалекса,
стискам палци да ти се обадят и да се похвалиш с нова работа.
Аз също не съм казала, че ми се връзва големи деца да висят по циците ни. :wink:
Много ми се ще да кърмя поне до 6 месеца, ама да видим, дано да мога.

А за слънцезащитната козметика, нашата педиатърка твърди, че когато факторът е над 20, не се усвоява вит. Д. Това вчера май бе коментирано и в темата на Бърди.
Хайде, споделете, вие каква ползвате, че и аз съм в чуденка. Мисля Мустела да и взема, ама не ми се ще такъв висок фактор да е.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #36 -: Май 20, 2008, 16:32:39 pm »
Милена, ми аз мисля за морето висок фактор да ползвам. Ама нека се включат майките, на по-големките деца!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #37 -: Май 20, 2008, 16:35:59 pm »
Майчета, да подновя питането за слънцезащитните кремове за децата - днес в една аптека видях, че А-Дерма са пуснали и те слънцезащитен 50 фактор. Та, вие на какво сте се спряли?
Мари и аз купих а дерма ,6тото е с атопи4на кожа и бели4ка  ,понася и добре ,доволна съм
Рая бързо да оздравява и да се радва на хубавото време и да няма пове4е болни де4ица .
Новалекса сега 6те стискаме палци .
Бърди може да не е съгласен за слънцеза6тните кремове ,но аз не мога да си преставя да изложа детето ми(6 месе4но) на слънцето без крем ,пък и е и опасно .А тук вит Д се пие до годинка без прекъсване...
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #38 -: Май 20, 2008, 16:40:49 pm »
Марче, Виши имат детско мляко с фактор, а най висок имат Биодерма - фактор 100.Аз ако съм ще ползвам а-дерма.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #39 -: Май 20, 2008, 16:42:13 pm »
Благодаря, момичета! :D
Аз пак ще си купя крем на Чико. Бели сме и прозрачни.
Миналата година 30, тая година 50 фактор. Все си искат мазане. :wink:
Факт - миналата година изгоря едната ръчичка от слънцето, още не бях купила крем, беше такова като днешното време и останахме повече време навън. Сега има едно петънце на ръката останало. :? Появиха се и лунички около нослето и очите.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #40 -: Май 20, 2008, 20:29:23 pm »
Аз ползвах Чико миналата година 40 фактор. Пратих таткото, това е взел преди морето и то 2 тубички. Сега имам една неразпечатвана и ще си я използваме тази година по предназначение  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #41 -: Май 20, 2008, 21:52:42 pm »
Мари, аз взех на Адерма 50ти фактор и съм доволна.
Не посмях да го оставя без или пък с по-нисък фактор, че е с много бяла кожа, пък и атопична.

Момичета, благодаря ви за съветите. Утре ще ходим за второ мнение и ако има някакво разминаване сигурно ще се идва в София. Аз май като мина прегледа повече се притесних да не пропуснем нещо, от колкото да се успокоя че нищо няма :?
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #42 -: Май 20, 2008, 21:57:15 pm »
За слънцезащитната козметика вече мога да дам и своето компетентно мнение. След много мислене взех Себамед фактор 30. Али е много, много бяла. По-висок фактор ми се струва, че ще е прекалено наблъскано с химия. То и това не е добре. По-нисък пък на светлата кожа може да не е достатъчен. И в жегите тези дни не излизаме на разходка между 11.30 и 15.30. Правя сутрешна ранна и освежаваща и следобедна топла и сладоледена разходки. Шапката покрива ушичките и вратлето. Засега е добре положението-детето има хубав тен, нямаме гаф, дано и така да бъде.

Аз съм кърмена до година и 2 месеца. Майка била бременна вече със сестра ми и баба ми й казала, че подяждам бебето. :lol:

Колко е непредвидима природата! Ако съм аз с яко вдигнат пролактин-не ще забременея и туй то. А ето как кърмачка си забременява без проблем!
Alexandra
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #43 -: Май 20, 2008, 22:24:48 pm »
И тук имахме едни познати. Детето на 4 годинки се мушка под блузата да суче. На мен ми стана смешно, но мъжа ми беше крайно възмутен  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #44 -: Май 20, 2008, 23:05:53 pm »
Милена, ми аз мисля за морето висок фактор да ползвам. Ама нека се включат майките, на по-големките деца!

Мари,
да, права си, щом ще ходите на море и ще бъдете на плаж, разбира се, че ще вземеш висок фактор.
Аз имах предвид разходките из града, като казах, че ще взема фактор 20.
Тия дни, тук в Русе са такива жеги, че излизаме чак към 16ч до към 19:30 - 20ч.
И Михаела вече хвана тен на лицето.

Коки,
дано всичко да е наред с Боян.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #45 -: Май 20, 2008, 23:58:36 pm »
Ние ползваме слънцезащитното кремче на Семабед SPF 50. В Училището за родители препоръчаха да не купуваме по-голям фактор от 30, тъй като съдържа много консерванти, но мен малко ме дошубя да излагам двумесечно бебе на слънце и да не съм сигурна в защитата.
По отношение на кърменето - свекърът ми е бил кърмен до към годинка и половина и майка му точно като вас описва как се е случвало всичко - играел си в градината и от време на време ходил да цока :) Не знам дали не бъркам, но ми се върти в главата, че в Отчаяни съпруги имаше подобен случай на няколко годишно дете, което беше кърмено...

Момичета кажете за паспортите за деца каква снимка трябва? Днес отидох във фотото да снимам Вероника и "фотографът" ми показа на апарата как са станали снимките, като искаше моето одобрение. Аз отговорих, че не знам какви са изискванията за паспортни снимки, а той каза, че също не знаел как се снимат бебета?!? Дано това, с което разполагам в момента ми свърши работа утре  :? .
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #46 -: Май 21, 2008, 09:54:39 am »
Гане, млякото е разтворимо в кутия, 900гр. Аз го купувам от аптеки Ремедиум на цена от 27 лв., но съм го купувала и от други места за 29,80лв. Търсих из нета да ти покажа как изглежда, но навсякъде има старата опаковка, а то е сменено от поне 6 месеца.
Слънцезащитен крем сме ползвали и на бюбхен и на чико 30 фактор и към двата нямам никакви забележки. По принцип в жегите разходките се правят до 10 сутринта и след 5-6 следобед. Нищкога не съм разбирала майките, които държат малки бебета при 36-38 градуса температура цял ден навън. За мен това си е малко безумно, както и да кърмиш дете на 4 години:))
<br />[link=http:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #47 -: Май 21, 2008, 12:13:21 pm »
Шапката покрива ушичките и вратлето.


Как се задържа бе Мари :D. Моето диване веднага я сваля. Просто не я търпи и секунда. Със зимните нямахме проблеми, но летните.... :(

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #48 -: Май 21, 2008, 12:33:12 pm »
Мешко, благодаря ти! Определено е по-скъпо от тук :? Една кутия от 600 гр. ми е около 18 лева. :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #49 -: Май 21, 2008, 13:47:27 pm »
Мешко, Гане, последно взех Аптамил 3 от Метро за 25 лв. Иначе го има навсякъде за 27-29 лв.

Много здраве и весели празнични дни на всички!
*

    veni_I_koci

  • ****
  • 609
  • Няма невъзможни неща, когото има желание за тях.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #50 -: Май 21, 2008, 13:58:54 pm »
Здравейте момичета, аз съм нова тук при вас не съм писала, доскоро бях в друга тема :P. Искам да ви попитам -- с първото ми дете имах много чувстветелни гърди, гадене и повръщане от много рано сега забременях отново в 5г.с. съм но нямам почти никакви симптоми дори не ми се гади, това нормално ли е, или е още рано.
Предполагам че бързо ще се опознаем и ще станем приятели.
Благодаря на всички които ще ми отговорят.


*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #51 -: Май 21, 2008, 14:07:07 pm »
И тук имахме едни познати. Детето на 4 годинки се мушка под блузата да суче. На мен ми стана смешно, но мъжа ми беше крайно възмутен  :lol:

:lol: :lol: :lol: Това ме подсети за една реплика от сериала "Да, Мило" - "Детето трябва да се кърми, докато не започне да сваля сутиена на майка си с една ръка"  :lol: :lol: :lol:

P.S.Много ви се радвам на всички и нямам търпение да се присъединя към вас  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #52 -: Май 21, 2008, 14:10:05 pm »
veni_I_koci не е задължително да имаш всички симптоми. Лека и безпроблемна бременност ти желая  :)

Мими26 чакаме те с нетърпение  :D
« Последна редакция: Май 21, 2008, 14:12:23 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #53 -: Май 21, 2008, 14:11:39 pm »
Вени, честита бременност! Може да посещаваш и темата на бременните: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27818.0

Приятелка ми сподели, че едната и бременност е била с тежко повръщане, а при другата е нямало дори гадене. Дано скоро ти се появят леки симптоми, за да си по-спокойна :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #54 -: Май 21, 2008, 14:33:43 pm »
Момичета кажете за паспортите за деца каква снимка трябва? Днес отидох във фотото да снимам Вероника и "фотографът" ми показа на апарата как са станали снимките, като искаше моето одобрение. Аз отговорих, че не знам какви са изискванията за паспортни снимки, а той каза, че също не знаел как се снимат бебета?!? Дано това, с което разполагам в момента ми свърши работа утре  :? .

ами изискванията са същите, както за снимка на възрастен. на сив фон, анфас, да се виждат ушите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #55 -: Май 21, 2008, 14:58:04 pm »
Шапката покрива ушичките и вратлето.


Как се задържа бе Мари :D. Моето диване веднага я сваля. Просто не я търпи и секунда. Със зимните нямахме проблеми, но летните.... :(

Ами, набих я веднъж и от тогава не смее да я сваля!  :lol: :lol: :lol: Тя сваля, аз слагам, но сега пък се страхувам да не й сложа някоя кучешка бълха на главата... То едно ли е, две ли са...Сега пък ново препятсвтие-хората си мият често балконите да им държи хладно и ние се чувстваме като герои в компЮтърна игра: разбит тротоар, вода от чучурите на балконите, сладоледаджия с оси, глутница бездомни кучета, зебра-пътека.

Момичета, слънчеви очила за бебета продават ли на Чико в София?
Alexandra
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #56 -: Май 21, 2008, 15:57:52 pm »
Мешко, благодаря ти! Определено е по-скъпо от тук :? Една кутия от 600 гр. ми е около 18 лева. :?
Въобще не се учудвам. много неща в България са по-скъпи, което така ме вбесява на моменти, ама да не започвам тая тема :x
В метро наистина са по-добри цените, но пък човек не може за всяка кутия мляко да ходи до метро:))
<br />[link=http:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #57 -: Май 21, 2008, 16:50:56 pm »
значи за зъбките трябва да се гледа отгоре, а не подутинки отстрани, т.е. на венеца, ама откъм устната, не знам дали го обясних добре. а това може ли да е нещо друго? много е бяло. дали да ходя при педиатърката да го види?

във връзка с възрастта и кърменето, ето няколко съвета ;)

10 признака, че трябва да спрете да кърмите

10. Детето само разкопчава блузата ви
9. Детето почва да се оригва на силикон
8. Детето е развило лошия навик да ви перва с езика
7. Малкия ви пъха долари в деколтето след кърмене
6. Детето иска да му сложите кърма в кафето
5. Противозачатъчните ви таблетки са несъвместими с хапчетата против акне на детето
4. След всяко кърмете и двамата пушите
3. Кани приятели на вечеря
2. Имате одрасквания от брада по гърдите
1. Получавате алергия към шините по зъбите му.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #58 -: Май 21, 2008, 17:33:43 pm »
Привет, весела усмихната и слън4ева седми4ка
Нека вси4ки деца са много здрави и да си хапват добре :wink:

Пипимного ме разсмя  :lol:

И  моята Беа от 3 месец запо4на да се лигави много, да си 4е6е венците и са доста побелели. Купих и от България Дентинокс гел и я облек4ава малко.

Според вас възможно ли е толкова рани4ко да излизат зъбки? или просто това е някакъв преходен период и 6те излязат  4ак след няколко месеца

Кокидано детенцето ти се оправи много бързо

Милена брадвам се , 4е ве4е сте пораснали големи




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #59 -: Май 21, 2008, 18:12:08 pm »
Елеонор, това с плюнченето е много относително. Децата започват към 3 месечна възраст да слюнкоотделят повече, защото се подготвят за приемане на нова храна, нооо също така може и от зъби. На племенницата ми излязоха 2 зъба преди да навърши 4 месеца.
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #60 -: Май 21, 2008, 19:07:21 pm »
Весела седмица и от нас!
Това със зъбите е много индивидуално.Има дечица ,на които зъбки им излизат още на 4 месеца и други,които избиват доста по-късно.И моето момче гризе играчките от едната страна,по към кучешките.Дали е случайно или първо там ще избие  :?,ще видим.Не е много кисел,но определено гризе с доста голямо настървение.
Аз съм взела Бюбхен 50 фактор.
Относно осите,пчелите и кърлежите съм си наумила като отида на консултация да питам специално,защото ходим до село доста по-често вече и ми се иска да съм подготвена.Още повече като съм далеч от София трябва да имам нещо за първа помощ.
Коки,надявам се страховете ти за малкия Боян да се окажат напразни :bighug:.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #61 -: Май 21, 2008, 19:20:43 pm »
Тук има специална ваксина за кърлежи, но не съм питала при педиатъра дали да я слагам. Все още съм в чуденка, но може и да я сложа преди да тръгна за България. Не се знае на какво ще налетим :?
Мешко, за цените, нямам думи, но за жалост това си е гадна българска действителност :x
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #62 -: Май 21, 2008, 19:35:15 pm »
здравейте и от нас. ние вече сме на варненска почва и пускаме тук корени до на есен :D всичко е чудесно, детето щурее по цял ден в градината, само дето нашите имат котка (обезпаразитена за всичко възможно, ама все пак котка)и аз по цял ден я гледам накриво изпод вежди...

за зъбките съм чувала, че има дечица, които им излизат по-рано - 3-4 месец. ноне отдавайте лигавенето и слюнченето непременно на зъби - бебето, като разбере, че има ръчичики и първата му работа е да ги натика в устата си, вкараш ли нещо в устата си, неизбежно почваш да слюноотделяш, така че това е най-честата причина за лигавенето. и симона се лигави от 2я месец, но първия зъб изби на почти 9 месеца.

за симптомите при бременност - три пъти съм забременявала - и трите пъти бях с различни симптоми, така че не търсете задължително същите неща, които сте изпитвали предния път.

за слънцезащитния крем - ползвам Мустела 30 фактор под формата на спрей, доволна съм, защото е с много лесна за разнасяне консистенция.

другата седмица ще се разделя за първи път с детето си за повече от денонощие - за 8 дена. не правя излишни драми, напротив, радвам се на пътуването, което ми предстои, ама един тъп въпрос ме тормози отвреме на време - детето ми неизбежно ще ме познае като се върна, нали :lol:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #63 -: Май 21, 2008, 19:55:52 pm »
А, Цветенце, ще те познае, как няма да те познае?! Остави на Симона една твоя снимка :wink:

Ей, Пипи, разби ме направо! :lol: :lol:

И аз, като Цветенцето, се спрях на спрея на Мустела фактор 30.

Елеонор, благодаря ти.

За зъбките, наистина е много индивидуално. На племенника също на 4 месеца почнаха да избиват зъбките.

Момичета, да ви споделя нещо, но не бих искала да звучи като оплакване. Моята половинка "ни заряза" за 10 дни. Извън страната е. Замина в петък и ще се прибере чак в неделя късно вечерта. Много ми липсва. :( Толкова ми е пусто и празно в душата. Добре, че поне си имам Миша, та си говоря с нея, а пък споделям с вас :wink:. Сами се гледаме сега. То и като си е тука мъжът ми, пак сами се гледаме, защото той се прибира към 20:30 - 21ч, а по някога и по-късно. Ама друго си е да сме заедно и да има с кого да си кажеш по някоя дума. Дано не изперкам от самота да неделя.
А на тези от вас, чиито съпрузи пътуват и ги няма с месеци, направо ви се чудя, момичета.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #64 -: Май 21, 2008, 19:57:38 pm »
Цветиии, ще те познае и още как! Приятно изкарване и не се измъчвай за детенце :bighug: сигурна съм, че с баба и дядо ще си изкара перфектно. :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #65 -: Май 21, 2008, 20:49:22 pm »
Утре ще отида при личния и ще искам хапове за опресняване на паметта.  В 4 следобяд се сетих че днес е 21 и имаме годишнина  :lol:. Направо думи нямам. Отивам да се срамувам докато сготвя :oops:  А за мъжкото няма да казвам. Попита вярно ли  :P
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #66 -: Май 21, 2008, 23:14:34 pm »
Lidia, хубав празник! Погледни от добрата страна - ми ако се беше сетила утре в 4 сутринта :)

Маrie, има слънчеви очила Чико в София. Нямам личен опит за тях обаче, малкото мармотче носи диоптрични, та няма как и тези.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #67 -: Май 21, 2008, 23:25:34 pm »
Цвети, ще те познае. аз Ели съм я оставяла и за месец и ни е познавала и двамата.връчваш 1лист инструкции  :lol: и работата е уредена.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #68 -: Май 21, 2008, 23:30:21 pm »
4естита годи6нина на Лидия ,да се оби4ате дълги години  :dating:
Приятна по4ивка на tzvetenze 8)
Елеонор на нас ни изби зъб на 4 месеца и бе6Е АДСКИ нервна нон стоп ,все пак при всяко дете е индивидуално ,но както ти е казала tzvetenze плун4енето не е знак за зъбките .
Ние от 2 дена сме пак доста нервни ,отказва да яде пурета злен4укови и плодове ,4е и млякото отказва -ни6то не сме ка4или за тоя месец  :(,даже свали заради грипа ,които изкара .Незнам ве4е,то е ясно ,4е 6те ходим при д-ра  ,някои ако има рецепта за злояди бебета да я каже ....
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #69 -: Май 21, 2008, 23:32:29 pm »
Утре ще отида при личния и ще искам хапове за опресняване на паметта.  В 4 следобяд се сетих че днес е 21 и имаме годишнина  :lol:. Направо думи нямам. Отивам да се срамувам докато сготвя :oops:  А за мъжкото няма да казвам. Попита вярно ли  :P

Лидия,в тази връзка виж това:http://vbox7.com/play:14ef44d9
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #70 -: Май 21, 2008, 23:34:25 pm »
Цветенце, ще те познае бе, почивай си спокойно :lol: Ако искаш, пусни някакви телефони на лични, като се приберем, да се видим :)
Лиде, честита годишнина! Дълги години щастлив семеен живот! Пак добре, че си се сетила, иначе можеше да те изненада мъж ти и да се чувстваш зле :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #71 -: Май 21, 2008, 23:56:28 pm »
Здравейте! Да споделя - Кристина не обича да се вози в кола и всяко пътуване с нея е мъчение, сакаш...ако не преувеличавам...Плаче, тръшка се и накрая омаламощена заспива. Ние днес бяхме екстремисти - отидохме до Шипково /Троянско/ и се върнахме с баба ми с малката Кристина /за пръв път я возих толкова далеч/. Нямах условия да ида за повече дни, а другата ми баба не е много добре и исках да идем до там. Страхувах се да не се отрази зле на Кристина. Но пътя до там е 2 часа, съответно толкова и обратно. И през делничен ден няма никой на пътя, екстра беше. На отиване падна един голям рев - ей, това дете или не обича да се вози в кола или столчето и е неудобно. По вероятно второто. Уж гледахме хубаво и сигурно столче - Макси Кози. Изкуствена материя  :x , супер неудобно, всеки път се изпотява зверски, незнам вече кво да правя. Страх я беше в тунелите и когато стигнахме един второстепенен път, без коли баба ми я гушна, противно на всички правила  :( и детето заспа....После я сложиме пак в столчето....Измъчи се горкото. Кво да правя с това возене  :? Когато стигнахме обаче, за мое учудване детето беше супер свежо, зарадва се на баща ми, който в момента е на село, подиша свеж въздух, нахрани се като змей и поспа още един час след обяд, разходи се доста. Беше в прекрасно настроение. Явно аз прекалено се притеснявам, а всъщност децата доста по-лесно от нас преживяват някои неща. Аз рисувах едни драми, а то порева и после сякаш никога не беше плакала  :? Навръщане беше доста по-добре, спа един час на тръгване, после беше кротка в столчето почти до края. Баба ми пя, прави се на клоун, кво ли не, играчки. Явно това е начин, но на отиване не действаше. Но определено тя има проблем със столчето. Не ми се мисли като тъгнем на по-дълъг път как ще е :? Не искам да плаче и да изглежда толкова омаламощена...А повечето деца обичат да се возят в кола.
Ей такива преживявания днес.
Поздрави на всички!   

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #72 -: Май 22, 2008, 00:49:40 am »
Нин4е, и при нас имаШе подобен проблем с малката, освен в колата и в коли4ката не иска да стой :(
Но за наШа радост запо4на да и харесва много в колата и така реШихме да си дойдем в България с нея. И преминахме 3 200 км. без никакъв проблем и после оЩе толкова на връЩане :lol:
Направо понякога самите ние имаме и си създаваме проблеми, а не милите ни деца :wink:
Все оЩе не сме свикнали оба4е в коли4ката, рев и това е , или на ръце или кенгуро, а само когато заспи тогава я слагаме в коли4ката :(
такива работи с нас
лека ноЩ



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #73 -: Май 22, 2008, 07:48:09 am »
Нинче, сигурно й се е сторило затормозяващо да седи вързана в столчето. Слава Богу, имала си баба да я развлича.
Ние в това отношение сме извън всякакви правила, добре, че тукашните полицаи са добрички и понякога не виждат къде и как се вози детето.8) Иначе постоянно я заплесвам да гледа големите камиони, да вика нъцки на батковците и такива ми ти простотии.
Цвете, аз имах такъв проблем миналата година.  Повече от седмица не ме беше виждала, когато бях в болницата след операцията, и като я доведоха в първия момент се дръпна, но като й поговорих се сети коя съм. Беше ми изпратила една бележка с нарисувана ръчичка...
Днес май няма да е много хубаво времето. Около обяд пак ще се препитваме с една госпожа, тоз път в Софето. :wink:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #74 -: Май 22, 2008, 08:51:38 am »
Нинче, може просто да не иска да стои в столчето (като дъщеря ми). Обожава да се вози в колата, ама по възможност да не е в стола! Ужас!

П.С. Сега очакваме включване да ни навикат, как може да си возим децата извън столчетата :P
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #75 -: Май 22, 2008, 09:21:27 am »
Моето Тони като цяло обожава да се вози в кола, ако може и само с ГОЛЕМИ коли да си играе ще е най добре. Аз наистина се притеснявам, защото изкача от парка на улицата да гледа преминаващите коли. 8O :( Имаме и ние екшъни при пътуване, но като цяло е добре. Нашето столче също е Макси Кози и му е много удобно, даже като види колата при връщане от разходка, я разпознава и иска да се качва на столчето и да потегляме  :D . Против изпотяване продават хавлиени калъвчета 45 лв. точно за летният сезон и са супер, тоест вършат работа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #76 -: Май 22, 2008, 09:38:02 am »
ще овикаме, да.
не свиквайте децата си да се возят без столче в колата, защото, видите ли, "не искали". ще свикнат, спокойно. много по-лесно свиква със столчето едно бебе на месеци или годинка, отколкото едно вече пораснало дете на 3-4 години.
идея си нямате за какво става дума, момичета. няма да говоря и да убеждавам, само един съвет - потърсете в Гугъл crash test video и вижте сами за какво става въпрос, когато държите детето в скута си и се блъснете дори и с 25 км/час.
за който не му се търси, резюмирам с 2 думи - излита през предното стъкло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #77 -: Май 22, 2008, 10:22:21 am »
Мия като цяло обича да се вози в кола, но като беше бебе, беше по-лесно. Сега като пътуваме по-дълго -3 часа, примерно, след втория час започва да й омръзва и да мрънка, а скоро мрънкането прераства в тръшкане и рев, така че да си призная, случвало се е да я вадя от столчето за малко и после обратно. Съгласна съм, че това не бива да се прави и гледам да е само в краен вариант. Затова измисляме пътуването така, че да съвпада със съня й. Тръгваме рано сутрин -взимам я направо както си спи или пък пътуваме следобед, когато й е следобедния сън.
Цветенце, приятно изкарване. От други майки съм чувала, че като се върнат след такава раздяла, детето първоначално демонстрира, че е много сърдито на майка си и не й обръща внимание, но постепенно му минава. Ние още не сме се отделяли от Мия за повече дни и не мога да кажа от личен опит.
Елеонор, да не те отчайвам, но Мия започна да точи лиги на 4 месеца, а първите й зъби излязоха на 1г.
Мия май е навлязла в някакъв нарцистичен период :D. От вчера не се отделя от огледалото. Имаме голямо огледало в коридора и тя застава пред него и започва да се оглежда, да дига ръце, да се навежда, абе голяма картинка е.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 10:26:14 am от meshko106 »
<br />[link=http:
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #78 -: Май 22, 2008, 10:30:35 am »
Perde-нце, вашето Макси Кози е вече седалка, а на Кристина предполагам, че е още кошницата. Димана също не иска да се вози, защото кошницата е като мида, а тя иска да е седнала на 90 градуса и да наблюдава всичко. Но ще трябва да почака още 4 месеца до годинката, тогава в столчето ще е по-интересно. Въпреки това, с нея доста пътуваме, просто аз седя отзад между столчетата на децата, с батко й я забавляваме, играчки, циркове... Дани пък ужасно обича да пътува, и той като Тони е луд по всичко, което има мотор. При нас доста се строи, та просто не минава багер и камион незабелязан. През дългия уикенд по 1 май се притеснявах как ще издържи 6-7ч път и му купих списание Аутобилд, което просто реши проблема - направо се захласна, целува колите, познава някои марки, тази сутрин каза за сефте "р", докато разглеждахме списание с реклама на "Субару".

Шакира, ако откриеш лек за злояди деца, да си признаеш тутакси :) И Димана е в отбора, харесва само 3-4 плода и понякога тиква или морков, всичко друго го ползва да ни прави и двете на точки.

Да оздравяват всички болни дечица и много весело изкарване на пътешествениците!  
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #79 -: Май 22, 2008, 11:06:48 am »
Джам, аз знам, че трябва да се вози в стола, обаче като се засинее и й посинее устата, ти би ли я оставила да си стои там :x
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #80 -: Май 22, 2008, 11:13:07 am »
Да, права е мармотчето, нашето столче е като мида /все си мисля, че е менте  :x уж е от добър магазин...не бих се учудила, у нас е възможно/, наистина не ми се струва удобно, а му правя накакви подобрения - малка възглавничка, за да не е в дупка, постилам памучна пелена, за да не се поти главата. Наистина докато беше по-малка нямаше проблем - слагам я в столчето, тръгваме и за 5 мин. е заспала, после си играе, но сега....кошмар. Може би е по-любопитна, но както казва мармотче - ще почака още няколко месеца, това е!

jam, абсолютно си права, няма никакъв спор. Затова й вчера по магистралата беше в столчето, независимо, че рева и до сега никога не се е возила извън него, но не сме пътували и надалеч и тя докато помрънка и стигаме. Вчера затова изчаках второстепення път м/у Ябланица и Тетевен - няма коли, нищо, карам супер леко и така. Иначе съображението ми е не, че ще ме глобят полицаите, а точно заради сигурността. Не съм гледала краш тестовете, но ясно си ги представям и изпитвам ужас....Няма начин да я свикна без стол, ще направя всичко възможно, ако не - няма да пътуваме и това е! Аз си знам, че съм внимателен шофьор, но не съм сама на пътя, а и все пак съм човек, може да се разсея не дай Боже.

Здраве на всички!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #81 -: Май 22, 2008, 11:26:04 am »
Мари, един единствен път ми се е случвало да реве до прегракване и до посиняване. Не съм го сваляла от столчето, защото бяхме на магистралата и нямаше как да спрем. Предпочитам да реве докато стане син, но не и да му се случи нещо. Освен това децата много често ни пробват предела на силите и се опитват да ни се налагат, независимо, че са малки. Така че имайте и това предвид.
Ние имаме един единствен проблем за сега - вадим си ръцете от коланите, независимо колко са стегнати. Много ме притеснява да не стане някоя беля и редовно се борим с тях.
Така или иначе децата свикват, просто трябва да се намери най-доброто занимание за тях.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #82 -: Май 22, 2008, 12:54:13 pm »
Охо, Гане, лятна ваканция в България, а?  Хайде, хубаво да си изкарате с Алекс!

Мармотке, мерси за инфото. Всичко имате в тази София значи! И хавлиени калъфчета дори (четох по-горе).

За пътуванията съм напълно съгласна с Джамка. То не е направено за красота, а за сигурност това столче. Мари_ПЗ, не можеш ли да спреш, да я изкараш, успокоиш, дадеш водичка и пак да опитате в столчето?



Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #83 -: Май 22, 2008, 13:17:10 pm »
просто опитвате да им намерите цаката. Мартин, общо взето, никога не е протестирал срещу кошница или столче, но няколко пъти направи истерия и не искаше да сяда. е, намерих му цаката и на това.
при някое дете ще работи играчка, при друго - мама да пее песнички и да прави театър, при трето - да чете списание като Дани, при четвърто - да се подкупи с няколко солети... въпросът е, че тия истерии са преходни. както вече се писа - те просто ни пробват. като видят, че няма мърдане - ще свикнат.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #84 -: Май 22, 2008, 13:18:18 pm »
Ми Мари, какво да ти кажа, тя има шило в дупето. Будна ли е изобщо не сяда... Направо в чудо съм се видяла - в стола я слагам, давам й ключове и 5-10 мин е ок, но после.... :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #85 -: Май 22, 2008, 14:35:27 pm »
Нинче, имам кошница на Чико (ползвана е от 3 бебета, ама нищо й няма :D). Симеон е пропътувал много км в нея. Искаш ли да ти я дам, да пробваш с нея?
Цвети, Симеон демонстративно се сърди, когато го прибираме от бабите. Опитва се да ме наказва за 1-2 часа, ама после му минава :D Но той все пак е свикнал да го гледат различни хора. Миналата година, когато и аз за първи път го оставях, много страдах. И въпреки, че е минало време, все още не ми е смешно, като си спомня. Като се прибрахме в началото ми се струваше, че не ме позна. Може и да съм си въобразила, може и така да е било. Тогава той беше малък - на 8-9 месеца. За тази година и двете баби са оборудвани със Скайп и камери, съответно и нашия лаптоп и така ще поддържаме връзка.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #86 -: Май 22, 2008, 15:03:30 pm »
Цветенце, приятно изкарване. От други майки съм чувала, че като се върнат след такава раздяла, детето първоначално демонстрира, че е много сърдито на майка си и не й обръща внимание, но постепенно му минава.

аз като често пътуваща потвърждавам това явление :( много боли сърцето, но и те свикват постепенно. научават, че мама винаги се връща :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #87 -: Май 22, 2008, 15:09:47 pm »
Благодаря за хубавите пожелания. Вилили страхотно клипче :lol:
Мони също пищеше в стола, но компромиси рядко е имало. Като сме сами няма как да я взема и дори да е имало някой с нас, не съм давала да разваля дисциплината. Сега рядко има проблеми.
Цвете и Мони се сърди като я оставя, но след 5 мин и минава и започва да ме целува  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #88 -: Май 22, 2008, 15:43:47 pm »
Аз след като преди време изтърпях критика от вас, се съгласих, че няма да вадя Миша от кошницата. Проблемът е в това, че ние пътуваме до Варна на доктор. Това са 200км. И се налага да я храня по пътя. Добре, изцеждам се с помпата, нахранвам я с шише, както е в кошницата, но за да спазвам инструкциите за безопасност, не я изправям, за да я оригна. И познайте какво се случи: тъкмо влязохме в кабинета на докторката и Михаела повърна върху мен всичко, което бе изяла. И така се прибрахме до Русе и двете оповръщани. Даже мислех да спрем в Хиполенд да и купим нови дрешки, ама решихме да не губим време.

И нашата кошница е Макси кози и също е използвана от 2 бебета преди нас. За сега май Миша си я харесва. :)
Аз все още си гледам Миша сама, т.е. без никакви баби. Те искат да им я оставям от време на време, но аз категорично отказвам, поне на този етап. Изпитвам нещо, като ревност. С готовност я давам само и единствено на мъжа ми. Опитах се да обясня, че това дете ми е толкова изстрадано, че все още не съм готова психически да се разделя с нея, макар и за час. Може би след месец - два - три. Затова ако видите майка с количка в банката или в Mr. Bricolage, например, знайте, че съм аз. :wink:
Не зная, вие изпитвали ли сте подобен вид ревност?

А ако знаете какво е променливо времето тук, ужас. :x
До вчера 30 градусови жеги, а вчера - градушка, днес по обяд - дъжд, сега отново слънце. Вчера градушката ни свари по улиците, днес пък дъжда. Сега отново се стопли. Да се чуди човек как да облече детето, че и себе си.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #89 -: Май 22, 2008, 15:53:45 pm »
Mилена Б, задължително си взимам аз още един цял комплект дрешки когато пътуваме, дори и на близо или сме на гости. Даже понякога и два комплекта. В една раница всичко ми се побира. Вчера на село си напика бодито и блузката и ако нямах дрешки трябваше някакви странни импровизации. Взимай по един комплект допълнително.
Аз също не се разделям с Кристина по различни причини, понякога мрънкам, че искам да я изведе баща й за повече от час, че да мога съвсем спокойно да се разчистя из нас - е, веднъж отидоха на гости на другата баба без мен и като тръгваха аз като една лигла се разревах тайно, прибрах се вътре и така както си мислех, че ще свърша нещо се озовах по средата на стаята да гледам тъпо и да незнам кво да правя  :lol: :lol:  :lol: Нещо се смутих! Хем исках за малко да се "отърва", хем толкова свикнах с малката, че като я няма, някак си нензам кво да правя...  Ама това беше тогава, може й да ми хареса да ми я отмъкват за два-три часа ;)

Ултра, много мило, че предлагаш това, ще помисля, ще питам и мъжа ми, че не е много удобно, някак си се притеснявам и ще ти кажа. Поне да пробваме, за да видя дали е от столчето или не, пък така или иначе след няколко месеца ще купуваме от по-горния клас стол и това Кози ще го махна! :?
Много благодаря още веднъж за вниманието, ще ти напиша на ЛС.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 15:58:00 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #90 -: Май 22, 2008, 16:09:26 pm »
когато се тръгва на път, в чантата за бебето винаги има резервен комплект дрехи (при по-дълъг път - 2 комплекта), достатъчно памперси, мокри кърпи, вода, храна, играчки.

аз до 1 годинка вземах резервно боди винаги, когато отивахме на консултация при педиатъра. и моя пелена за постилане си носех.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #91 -: Май 22, 2008, 16:42:34 pm »
При нас няма мърдане със столчетата, още като бебетата бяха в болницата, ни накараха да им ги занесем, за да проверят в какво състояние са и дали децата седят добре вътре.Аз не бях купила от най-скъпите/и съответно най-хубавите/ и се притеснявах дали ще са добре вътре малките.Казаха ни, че всичко е в нормите.
В деня на изписването, закарахме столчетата в неонаталното, сестрата лично сложи и върза малките, един час си игра, докато направи коланите да са нито много стегнати, нито хлабави.
За това моите са свикнали и не ми дават проблеми, Антъни понякога мрънкаше, но просто 'игнор' и това е.Особено, когато аз съм сама и карам, няма как да направя каквото и да е.Сега им взехме по-големите седалки с лице към движението и са по-доволни.
Като бяхме на БЪлгария си занесохме кошчетата и там, всички ни гледаха като извън земни, щото взехме кола под наем и нямаше как децата да се кълбичкат насам натам...

Проблемът е, че не сте ги сложили децата от малки вътре, ако още от раждането са в кошче, няма да знаят друго и рядко ще мрънкат.

Поздрави и целувки на малките
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #92 -: Май 22, 2008, 19:29:47 pm »
Еми мноу се извинявам, че не съм на вашето мнение за возенето в столче, Предпочитам да си го държа. Имаме кошница на Рьомер - една колежка ми е даде да я ползвам. Хубава е, знам, че мога да я ползвам, защото не е "по-възрастна" от 1 година. Обаче ... мъжо я кръсти "черупката" - ми не му е удобна, сори, материята също е изкуствена и се поти в нея, протектора  въобще не може да обхване главата, а му сети като яка . Вики въобще не иска да стои в нея - нито вързан, нито отвързан. Ако ме спре полицай , просто показвам столчето и го моля той да остави детето в него и да кара, та да види как е.
Да, гледала съм краш - тестове. Обаче кво като имам супер столче, пак може да стане някой сакатлък. Детето би изхвърчало от стъклото само тогава, когато се возиш на предната седалка с него. Да не дава господ на никой. Обаче пък съм виждала и такива  всевъзможни поставения на скъпи столчета ..., които не биха покрили краш-тестовете си при евентуална катастрофа
Сватя, забелязала съм, че Вики реве по-силно и истерично на отиване, отколкото на връщане. Явно го свързва със педиатричните консултации.


« Последна редакция: Май 22, 2008, 19:55:35 pm от lady_11 »
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #93 -: Май 22, 2008, 19:33:29 pm »
А, Еми, и тук вече ги слагаме от самото раждане, поне в този форум де.

Милена, ако пак се наложи такъв дълъг път, спрете за 20 мин да нахраниш спокойно Миша. Вземи си я у теб, докато я храниш. Хем ще смени и тя позата, хем ще можеш да я оригнеш, преди да продължите. Аз така правя, нищо че малко удължава времето на път, по-удобно е и за мен, и за децата. Иначе и аз изпитвах подобни чувства с Дани, не исках да го давам на никого, на изписването си бяхме само с татко му, после ние си се запознавахме с него, баба му и дядовците го видяха за първи път на 40 дни. Отчитам, че малко съм си вкарала автогол тогава, защото освен всичките усложнения с него, като мина страшното, мен пък ме тресна някаква ужасна следродилна депресия, направо не бях на себе си и ми беше изключително трудно през първия месец. Но пак явно не съм била готова да го деля с никого. После с Димана майка ми дойде още на следващия ден след изписването и остана месец, ами съвсем различно беше, много по-плавен и спокоен преход. Но тогава нямаше този стрес.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #94 -: Май 22, 2008, 19:41:43 pm »
и ние се тръшкаме и ревем в столчето. опитвам се да й намеря цаката и засега успявам със солета или бисквита в ръката. пътуването винаги го планирам да съвпада с времето за сън. ние пътуваме често и обикновено по маршрута София - Варна, което си е доста, обикновено тръгваме много рано сутрин, напр. в 6ч, а симона сутрин става в 9 и така долу-горе половината път минава в сън.
милена, аз винаги предпочитам да спра и така да нахраня детето. малко да го извадя от стола, да го разтъпча и разнообразя.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #95 -: Май 22, 2008, 20:47:19 pm »
Ако тук ме хванат да си возя детето без столче, ще ме арестуват, и няма да ме пуснат, докато не дойде някой и не донесе кола със столче.
После, като имам време повече ще ви разкажа какво стана като колата се заключи и децата останаха вътре, а аз бях отвън.

Лейди разбирам и теб.Разстоянията при вас са малки и донякъде мисля риска не е толкова голям.Но аз ходя на пазар на 20 км в едната посока, а на гости на приятели поне на 40-50 км в някои случаи и повече....карам по магистрала.
Преди две години тук медиите гръмнаха с един случай на катастрофа, майка с дете в кола,  не знам как влиза в насрешното на магистралата, и удря челно друга кола с висока скорост.Майката беше починала, но отзад малкото детенце нямаше и драскотина...Много тъжен случай.И случая беше станал толкова публичен точно заради столчетата за кола, как да се поставят, кое е правилно и кое не.

Ами това е от мене.
Не се дразнете на дългия пост
пристрастна съм по темата
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #96 -: Май 22, 2008, 20:58:47 pm »
Явно, че има известно неудобство в тези столчета...от друга страна са тествани  :?
Незнам. Но няма начин. Аз лично смятам да си седи в столче.
Сватя, ама ние като сме ходили на консултации все весели сме били, дори и като ни боцкаха, безстрашна е. А и миналата консултация като се падаше върлуваха вируси, та пропуснахме. Само за едното мерене не си струваше, нямаше нужда. Та 2 месеца са минали. Не е от това. Комплексни са нещата, но няма да отстъпвам. Наистина си е редно да се научи в столче с колан, не пренебрегвам аз тия неща. Да не навлизам в подробности, но няма никаква стабилност когато е на ръце, без значение отпред или отзад и дори от едно нищо, дори леко сблъсъче може да има лоши последици. Ако не - няма да се пътува. Все ще отмине и този период. Предстои ни до морето да пътуваме. Ще тръгнем по време когато тя спи, ще почиваме по-често, ще заредим с любимата и музика, играчки, занимавки и т.н. и така. Колата е с климатик и смятам да го ползвам. Ще я облека с дълго ръкавче, памучно кепе и съвсем умерено климатик, колкото да е приятно, за да не се поти и туй ще да е.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #97 -: Май 22, 2008, 21:37:50 pm »
Преди две години тук медиите гръмнаха с един случай на катастрофа, майка с дете в кола,  не знам как влиза в насрешното на магистралата, и удря челно друга кола с висока скорост.Майката беше починала, но отзад малкото детенце нямаше и драскотина...Много тъжен случай.И случая беше станал толкова публичен точно заради столчетата за кола, как да се поставят, кое е правилно и кое не.
Ха, точно по темата. Аз не съм шофьор и си го признавам. Аз управлявам автомобил и в очите на другите карам добре, но в своите собствени - не.  Мога да се паникьосам, мога да вляза в насрещното и за това не карам сама с детето - просто нямам свърх самочувствие на "велика" на пътя. Мен ме е страх и на пешеходната пътека с количката дори. За това предпочитам да ни вози опитен шофьор.
Не подлагам детето си на "екшъни", сиреч дълги преходи на път. Вярно, има моменти, в които е необходимо или неотложно, но ако трябва да отида до морето, бих използвала самолет, при все че билета е по-скъп, но  според мен детето ми би се чувствало по-конфортно отколкото в столче за кола за 5 часа с множество почивки, пък било и столчето да струва маса пари, да се ползва многократно и да си е преминало краш-тестовете /в "белите държави от ЕС", не в БГ, защото пътищата тук и там в тези "бели държави" много се различават/.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #98 -: Май 22, 2008, 21:55:27 pm »
Ще я облека с дълго ръкавче, памучно кепе и съвсем умерено климатик, колкото да е приятно, за да не се поти и туй ще да е.


Нинче, как се настройва умерено климатик :wink:? Ще да е с климатроник колата ви.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #99 -: Май 22, 2008, 22:00:03 pm »
Касси, не е с климатроник  :? Ми незнам, някак. Ще преценявам, дано не сбъркам, ще внимавам. Знам колко коварен е климатикът. Имам си аз патила с климатик, но безразсъдно ползван.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #100 -: Май 22, 2008, 22:09:04 pm »
Да не навлизам в подробности, но няма никаква стабилност когато е на ръце, без значение отпред или отзад и дори от едно нищо, дори леко сблъсъче може да има лоши последици.

нека повикаме на помощ физиката, за да разясним защо няма никаква стабилност и сигурност, когато държите детето в ръцете си. струва ви се, че го държите много здраво, нали? е, не е така.
какво става при един лек удар, когато скоростта на автомобила е 50 км/ч (което си е една доста бавна скорост и извънградско никой не кара толкова бавно).

силата, с която трябва да удържите дете, тежащо 10 кг, е равна на масата по скоростта, съгласно Втория закон на Нютон.

в нашия случай, силата е равна на 10 * 50 = 500 кг.

лейди, ти можеш ли да удържиш 500 кг с двете си голи ръце?
да оставим настрана дребната подробност, че в теб детето ще се поти не по-малко, отколкото в столчето.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #101 -: Май 22, 2008, 22:24:41 pm »
Нинче, коварна работа е климатика, аз съм настивала от него, та камо ли малките създания. Ти сама ще усетиш какво да направиш, за да се чувства най-добре Криси.  :D Новата ни кола е с климатроник, мъжа ми много хареса и това в нея, че ще може да нагажда температурата. Въпреки това, понякога предпочитам да отворя прозореца, отколкото да го ползваме.
Опасности има навсякъде. Всяка майка предценява кое е най-доброто за детето и.
И при нас единият младеж е по-капризен и понякога се налага да го вадя от кошчето и да го успокоявам, но това е много крайна мярка, след като тапите ми за уши  :wink: са гръмнали. Отделно с две бебета е доста по-различно, особено когато едното спи, а другото плаче.
Кога да взема от новите столчета, питам конкретно за Християн, краката му почти излизат от кошчето, а главата е до горе, той е 72 см., отделно вече му е и тясно в него. Не е ли все пак малък за другото столче, макар че от вас знам, че такива са показатели, за да се вземе следващото по размер.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #102 -: Май 22, 2008, 23:09:44 pm »
Касси,
вие май вече сте си за столче. Столчетата са за тегло от 10кг нагоре. А и щом на детето му е малка вече кошницата. На нас колегите на мъжа ми ни подариха такова столче, съобразено с цвета на новата ни кола.
Тия дни си мислех за вас. Какво стана с релсите. Поставихте ли ги? Постигнахте ли някакво съгласие със старците във входа?

Аз пък днес си купих от Mr.Bricolage заключващо устройство за велосипед, но аз ще го ползвам за количката на Миша, да не се налага да и купувам трета.

За пътуванията - Джам, разбира се, вземам всичко: памперси, кърпички, шишета, помпата за кърма, пелена ... Е, само дрешки не се бях сетила да взема. Ама, нали човек се учи от грешките си, :) та много ясно че другата седмица ще взема и дрешки. Ама ще трябва и за мен, че да не се прибирам и аз оплескана. :wink:

Мармотче,
ти хубаво ме съветваш да спрем за 20мин., ама тя нашата Миша се храни по 30-40мин., а по някога и отгоре. Знам, че не е нормално. Но тя се разсейва, спира, почива си, заспива ... и така отново и става дълга и широка. Ще видим, може би все пак за оригването ще спираме.
Ти, Мармотке, хубаво си направила с вашите с първото дете. Ние също сами отидохме да си приберем Миша от болницата. Отрязах ги бабите, като има казах, че не желая излишни ритуали. Да, ама те дойдоха след това в къщи.
Оня ден майка ми ми се разсърди, защото и казах, че не искам да седи до мен на дивана и да гледа как кърмя детето и да я разсейва. А тя така се засегна, че се разплака. Ама, нека всеки да си знае мястото. Кърменето е нещо интимно и мога да го споделя единствено с мъжа си.
Интересно ми е вие на какво мнение сте по въпроса.
А свеки как съм я възпитала, само! Не смее да влезе в стаята при Миша, стои в коридора. Пита ме да я вземела ли, че ревяла. Казах, не, аз ще вляза и ще я храня!
Дисциплина трябва да има.

аз като една лигла се разревах тайно, прибрах се вътре и така както си мислех, че ще свърша нещо се озовах по средата на стаята да гледам тъпо и да незнам кво да правя  :lol: :lol:  :lol: Нещо се смутих!
Нина, аз не виждам нищо лигаво в това. Просто да ти липсва детенцето или пък любимия мъж, е въпрос на сантименталност или чувствителност, но не е лиготия. :)

Хайде, лека нощ на всички.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 23:17:29 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #103 -: Май 22, 2008, 23:38:36 pm »
Ох Миленче, Миленче сродница си ми ти миличка. :)
И в следродилна депресия бях и ревнива бях (може би още съм) и сантиментална бях и съм. Не мога да позволя да се грижи някой за детето ми, при условие че не виждам да се полагат нужното внимание и обгрижване, та дори тя да е моята собствена майка. Аз от нея съм пък така разочарована, дано по нататък се вземе в ръце.

П.П. Тони още от клиниката беше положен в стол-кошница, който пък след това интензивно си го ползвах и в къщи. Ползвах го за люлка, за захранване и за каквото се сетите, но признавам си не съм прекалявала.
Що не вземете една хавлийка да слагате за постелка вместо пеленки, мисля по добър ще е ефекта. Миналата година така правих.
« Последна редакция: Май 22, 2008, 23:41:50 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #104 -: Май 22, 2008, 23:39:39 pm »
И на Мики му се изпотява главицата в кошницата.Утре ни предстои пътуване и ще пробвам с тензухена пелена,да видим как ще е.
Новата ни кола е с климатроник, мъжа ми много хареса и това в нея, че ще може да нагажда температурата.
И ние сме така,ама много изсушава въздуха това нещо.При по-дълъг път се усеща.Хич не ми харесва.А пък като го спрем и веднага става много топло :?.Ще трябва да му хванем цаката :wink:.
без никакви баби. Те искат да им я оставям от време на време, но аз категорично отказвам, поне на този етап. Изпитвам нещо, като ревност. С готовност я давам само и единствено на мъжа ми.Не зная, вие изпитвали ли сте подобен вид ревност?
И аз бях по същия начин :).Точно ревност си е чувството - от всички други,които го гушкат.Сега ми попремина.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #105 -: Май 23, 2008, 00:02:48 am »
Kassi, моята кошница Макси Кози е до 13 кг. Но разбира се, че няма да чакаме предела за килограмите, има слаби деца, които и на по-голяма възраст са тези кг. Мисля имаше и съображение за това, че все още не е стабилно и вратлето и гръбнака и при злополука специално камшичният удар може да е с тежки последствия. Много добре знам колко е тежък за възрастен /майка ми и сестра ми/ и то при нищо и никакво чукване на светофар /ето за това също говори Джам предполагам/. Мисля, че след определена възраст се смята, че в общия случай вече са по-здрави и издръжливи малките човеци и може в другото "седящо" столче.

Миленче, все пак Криска я нямаше два часа и беше на 5 км. разстояние  :D Иначе разбира се, че не е лиготия да страдаш за близък и те разбирам за мъжа ти.
Тва с катинарчето за велосипеда, което ще пригодиш за количката е доста добра идея, хехе, умно, аз не бих се сетила, е, може би, ако ми я бяха откраднали...  :x
Дано нямате вече такива инциденти :)

Климатиците и т.н. са доста коварни, да. Трябва много внимание. Но си мисля, че както казваш Джоши, ако им се намери цаката, не е лошо да се ползват. Като се пътува по магистрала и се кара по-бързо, бумкането от отворения прозорец е гадно. А и ако може да се постигне някаква умерена темп. ще е екстра.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #106 -: Май 23, 2008, 01:10:23 am »
Аз пък не изпитвах ревностни чувства в началото, който имаше желание ги взимаше и гушкаше.Приятелката ми дойде у нас за седмица, когато бяха на по месец и само с тях се занимаваше, беше и голям мерак.Аз си почивах тогава :)

Каси, ако главичката му излиза извън и краката също, вие сте за нова.При нас казват до 10 кила , всъшност може би е хубаво да станете на 10 кила .







We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #107 -: Май 23, 2008, 10:07:25 am »
Каси, ако главичката му излиза извън и краката също, вие сте за нова.При нас казват до 10 кила , всъшност може би е хубаво да станете на 10 кила .
Еми,
до колкото знам, Хриско вече мина 10те килограма. :wink:

Касси, :)
извиниме, че се намесих вместо теб, поправи ме, ако греша. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #108 -: Май 23, 2008, 10:30:41 am »
Мдаа, килограмите сме ги минали, Християн е 11, вече седи, даже като подаде ръчички да го взема, стъпва директно на краката си и се изпъва като струна и не иска да сяда. Не съм разглеждала внимателно другите столчета за кола, те нали имат още едно положение, освен седналото, все пак той е на 7 месеца.

Миленче, отдавна имаме релси, слизането пак е трудно, но вече е мисия възможна. В тази връзка някои от съседите ни вече не ни поздравяват  :lol:. Хора всякакви.... :?

Приятен път на всички пътуващи дечица и родители. Ние досега не сме имали дълги преходи, освен до Бора82 в Благоевград, където Хриси почти не спря да плаче на връщане. И аз мисля, че освен, че им писва, ни пробват, налагат си характера, но мен детски плач не ме плаши  :lol: :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #109 -: Май 23, 2008, 11:14:23 am »
Кошницата трябва да се смени, когато главата на бебето излиза извън кошницата вече. мисля, че имаше такова правило. Ние купихме следващото столче малко преди да навърши годинка. Нинче, за климатика нашата педиатърка казва -спирате, охлаждате и после продължавате, но да не работи климатика, докато детето се вози вътре. Както казах, лятото обикновено пътуваме рано сутрин, преди да е станало горещо. За морето даже пътувахме през нощта.
За ревността при раждането на бебето, незнам даил съм изпитвала точно такава. Факт е, че и аз се дразнех, когато храня Мия, а майка ми виси до главата ми, но пък не съм й отказвала помощ. Много ми помогна. Тъпото е, че аз въобще не бях на себе си, заради проблемите след раждането и не успявах да използвам времето, за да си почина адекватно.
<br />[link=http:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #110 -: Май 23, 2008, 11:24:58 am »
Милена Б ,не сме те критикували ,а ти дадохме приятелски съвет .Ако не ми пука6е ,6тях да  отмина поста ти с мъл4ание ,нали? :wink:
За стол4ето и на6то като е будно не6те да седи ,ма тя е такава в будно състояние ни седнала ,ни легнала оби4а ,като сме по магистралата спираме да изпием по едно кафе и малко да си поска4а в ръцете ми ,после дори и да пореве малко ,ве4е съм и свикнала на писъците  :)...Просто катастрофите са ежедневни и дори и ние да сме внимателни ,все някои 6те се намери да не е .Да не дава господ ....
И аз не съм я оставяла при баба и ,ама и тя не я иска  :lol:,яде само от мене и  то с 300 зора .Даже като бяхме в болницата ,педиатърът ни препора4а една от сестрите да и дава млякото ,за да видим дали 6те яде от нея -е не, настъпи едно  дране ,едно 4удо и сестрата след 5 мин. ми я връ4и ...
Аз не мога да я  оставя за мин. сама та камоли при баба и  ,тя е доста невнимателна и не преценява бързо опасните ситуации (това е и от годините ,макар 4е е млада баба ,но все пак...).И все пак не я съдя ,за6тото аз трява да си пазя детето ,а не тя ...Тя е отгледала 6 деца,нормално е да иска спокоини старини ...
Пък и сега не е запозната с новостите  :lol:.
В4ера изкарахме денят на морето ,малката си изкара добре ,ние съ6то  :lol:.Днес 6те я мисля къде да я водя ,4е вкъ6ти в това хубави време не се седи  :)
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #111 -: Май 23, 2008, 13:24:53 pm »
И аз пускам климатик в колата. По слабо и да не духа директно в нас. Мисля че два отворени прозореца с потно дете е по лошият варянт.
Ние сме с хрема и гърлобол. :( И аз и таткото и Моника.
 В понеделник започвам лекции, а 10 дни след тях имам изпити. Искам да ги изчистя и 5-те нови сега, септември малката сигурно ще е на ясла, аз на работа и незнам дали ще имам време. Напоследък се чувствам страшно изморена, незнам дали е от времето или от вирус или просто имам нужда от хубава почивка.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #112 -: Май 23, 2008, 13:33:19 pm »
Kassi, нямам време да ровя сега за източника на инфо, но правилото за кошниците е, че столче вече се полага след 9 кг или 1 година възраст, което дойде по-рано. НО все пак, ако 10 кг дойдат много по-рано от 1г, както е при вас, се препоръчва да се купи столче, което може да се монтира и по посока, обратна на движението и да се вози така до 1г, когато вратлето ще е укрепнало. Ние пробвахме такъв стол, беше нестабилен и повече не търсихме, защото ни оставаше 1.5 месеца до годинката, просто не пътувахме на далече през това време.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #113 -: Май 23, 2008, 13:50:13 pm »
Милена Б ,не сме те критикували ,а ти дадохме приятелски съвет .

Именно, Шаки, за едно и също говорим. Но аз го наричам градивна критика, добронамерена. Аз приемам критика, когато има нужда. Дали ще го наречем приятелски съвет или градивна критика, няма значение. :)

Мешко,
а на мен просто майка ми не ми е предлагала помощ, макар че последния път видя, че се бях заела с тежка работа. Тя идва, за да дундурка Миша 2 часа и задължително, да изчака да гледа храненето. Да не говорим, че Миша се разсейвапо време на хранене и е злояда от сега.
Грешката ми бе, че не сложих нещата на мястото още след изписването.
Свеки поне ми сготвя по нещо у тях и ми носи тук. Това наистина си е помощ. И вече си знае, щом дойде време да храня Миша, свеки си тръгва.
Както и да е. Спирам вече с темата за майки и свекърви. И преди съм я дъвкала тук.

Важно е да са здрави децата! :)

Идната седмица пак ще пътуваме до Варна и ще видим как ще нагласим някаква що-годе читава температура в колата, че отново се задават жеги.

Касси,
тия, които сега не ви поздравявали - ами много им здраве! Надявам се, че не ти пука от това.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #114 -: Май 23, 2008, 14:25:02 pm »
Прекрасни мами, виждам че обсъждате кошниците. Препоръчайте марка, че чуденката е голяма...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #115 -: Май 23, 2008, 14:35:17 pm »
Макси Кози, никаква чуденка няма :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #116 -: Май 23, 2008, 14:53:18 pm »
Макси Кози, никаква чуденка няма :)
Благодаря, Джам!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #117 -: Май 23, 2008, 18:14:59 pm »
Да не навлизам в подробности, но няма никаква стабилност когато е на ръце, без значение отпред или отзад и дори от едно нищо, дори леко сблъсъче може да има лоши последици.

нека повикаме на помощ физиката, за да разясним защо няма никаква стабилност и сигурност, когато държите детето в ръцете си. струва ви се, че го държите много здраво, нали? е, не е така.
какво става при един лек удар, когато скоростта на автомобила е 50 км/ч (което си е една доста бавна скорост и извънградско никой не кара толкова бавно).

силата, с която трябва да удържите дете, тежащо 10 кг, е равна на масата по скоростта, съгласно Втория закон на Нютон.

в нашия случай, силата е равна на 10 * 50 = 500 кг.

лейди, ти можеш ли да удържиш 500 кг с двете си голи ръце?
да оставим настрана дребната подробност, че в теб детето ще се поти не по-малко, отколкото в столчето.

Джам, аз не съм малоумна. И физика съм учила и все си мисля, че столчетата ненапразно са измислени. Само че моето дете има по-специално отношение към тях.
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #118 -: Май 23, 2008, 18:21:47 pm »
Мими, и аз съм с Макси Кози :lol:. без оплаквания.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #119 -: Май 24, 2008, 20:38:54 pm »
Нашата кошница е Bebe Confort, отстани пишеше Safe Side, по-висока е отстрани от повечето кошници, които съм виждала, за да бъдела по-сигурна при страничен удар (дано не се налага да се тестват тези неща наистина). Много доволна откъм удобство и стабилност. Има някаква вентилационна система, ама пак си запарва на вратлето през лятото.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #120 -: Май 25, 2008, 11:10:43 am »
Ние сме е Пег Перего, нямаме забележки до този момент.
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #121 -: Май 25, 2008, 13:50:44 pm »
Бреее, хора! Горещините ми отварят проблем. Детето се поти много и има обрив около вратлето, който, вместо да отшумява от предприетите лечебни действия-охлаждане, избягване на запарване, хладна хавлия, се задълбава!

Моля ви, който е с много бели дечица и чувствителни на слънце, давайте съвети!

Разголено е вратлето, всичко е памук, излизаме сутрин рано, крием се на сянка...

Как да не слагам шапката в жегата, за да не се запотява, като се страхувам от слънчясване пък?

И как да не мажа със слънцезащитен крем, за да не запечатвам поричките, като пък ше вземе да изгори?

Пак да кажа: излизаме сутрин до 11 и следобед след 16!

Alexandra
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #122 -: Май 25, 2008, 14:01:08 pm »
Ами Мари какво да ти кажа, обличаш много леко детето и това е, друг лек няма. Колкото да са му памучни дрехите ако има 2,3 ката няма начин да не се поти.
На Деси също много й се поти вратлето и косата, но това беше 2-3 вечери докато нацеля как да я завивам. Сега спи само с боди къс ръкав и лятна торбичка, която е като чаршафче, а аз се завивам с юрган още :oops: навън е с къс ръкава и евентуално памучна жилетка ако подухва или не пече слънце.
Абе това потене си е опасно, защото тя е с възпалено ухо в момента и предположенията са че е точно от течение и мокра коса, защото детето държа 3 дни 39,5 Т, а няма хрема, няма зачервено гърло, абе никакви болестни симптоми, само зачервеното ухо :( Увладяхме положението, но въпроса е да не се повтори, а баща й не дава да я подстрижа, то не че аз изгарям от желание, ама друга възможност не виждам :?
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #123 -: Май 25, 2008, 14:23:23 pm »
Честно казано, в жегите и ние сме все така. Спасение няма. То ние се потим яко, пък за дечицата какво остава.
Мари, слагай си шапката и мажи с крема. Повече на сянка, нещо по-отворено около вратлето и това е. Две убав нема.
Аз нощно време не спя да я завивам. Нон-стоп краката са й отвънка. Поне вечер си иска да й обувам едни чорапки до кокалчетата, дет са.
Стефи, ние засега връзваме кукуриги. Не че ги задържаме много по главата. Да се оправя бързо Деската! :bighug:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #124 -: Май 25, 2008, 14:56:19 pm »
Като сте заговорили за жегите, май ще се сбогуваме с  буклите на Антоан. Да си призная обаче, хич не ми се иска. Верно, ще намаля изпотяването и най накрая ще заприлича на "мъж", но пък с тази коса е толкова сладъъъъъъъъъъъък.
Ние от както се е родил Тони сме били на климатик и сега даже у дома сме го пуснали вече на хладно, че ни е много ама много топъл апартамента. В колата също сме с климатик, абе с две думи не можем да търпим да се потим като "прасета" .
Антоан спи с боди дълъг ръкав и лятно спално чувалче, като на Деската  :wink:, но все пак той спи между нас на спалнята все още. 8O  :( :x
На вън щом слезе от количката имаме само бегом марш  :D, това вървене за ръчичка, лелеееееее пълни лигавщини са това за него. Затова сменям поне два пъти дрешките, защото много се поти. Определено това преобличане мен много ме притеснява, защото както знаете на морето винаги има вятър/бриз и много бързо може да настине, но засега сме ОК. Пу пу пу да не ни е уроки, че като напиша ОК и става точно обратното.
Ей маменца Тони бой, яко ме изморява, сили не ми остават да си изчистя къщата, готвя и т.н. Откъде таз енергия това дете не знам, не спи и яде качествено, а енергия бол  :D имам чувството, че живее за да произвежда "електричество"  :D  :lol:

Нашето столче също е Maxi Cosi  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #125 -: Май 25, 2008, 15:50:20 pm »
Наде, :lol:, май ще захраним с тази енергия цялата планета :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #126 -: Май 25, 2008, 15:52:59 pm »
Наде, :lol:, май ще захраним с тази енергия цялата планета :lol: :lol: :lol:

Де да можеше  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #127 -: Май 25, 2008, 16:13:55 pm »

Ей маменца Тони бой, яко ме изморява, сили не ми остават да си изчистя къщата, готвя и т.н. Откъде таз енергия това дете не знам, не спи и яде качествено, а енергия бол  :D имам чувството, че живее за да произвежда "електричество"  :D  :lol:


И ние, и ние така, Наде, моето диване яде драстично малко, случва й се и по половин час на ден да спи и пак не спира за една секунда :D

Да са здрави, да беснеят, на нас да са ни здрави нервите :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #128 -: Май 25, 2008, 20:20:00 pm »
Бреее, хора! Горещините ми отварят проблем. Детето се поти много и има обрив около вратлето, който, вместо да отшумява от предприетите лечебни действия-охлаждане, избягване на запарване, хладна хавлия, се задълбава!

Моля ви, който е с много бели дечица и чувствителни на слънце, давайте съвети!

Разголено е вратлето, всичко е памук, излизаме сутрин рано, крием се на сянка...

Как да не слагам шапката в жегата, за да не се запотява, като се страхувам от слънчясване пък?

И как да не мажа със слънцезащитен крем, за да не запечатвам поричките, като пък ше вземе да изгори?

Пак да кажа: излизаме сутрин до 11 и следобед след 16!



Само по вратлето ли е обрива или и по други "открити" части. Щото има и слънчева алергия?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #129 -: Май 25, 2008, 20:43:40 pm »
И ние имаме такъв обрив много често около и по вратлетата. Те много се плюнчат, колкото и да бърша постоянно е мокро, преобличам по няколко пъти на ден, днес по този повод на разходката бяха с лигавници.  :? От изпотяването също.
Слагам шапки, и не мажа с нищо засега.
Лейди, слънчевата алергия не е ли по откритите части на тялото все пак, и става на по-големи червени петна? Поне аз имах такава на морето преди 3 години в областта над гърдите.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #130 -: Май 25, 2008, 22:39:01 pm »
Стефи, няма катове-по къс ръкав сме от месец, с много изрязано около вратлето, даже по потник с тънки презрамки от онзи ден. Спи в летен чувал.

Лейди, аз ще погледна в нета, но кажи и ти какво знаеш за слънчевите алергии? По вратлето е обривът, и на гърдичките горе. Майка ми каза вчера, че и по гънките на ръчичките ще стане, от свиването и запотяването там. И днес така и стана. Щом се приберем и охладим, отшумява. На крачетата няма, по ръчичките няма, по лицето няма.

Таман да бяхме тръгнали за миризливия Бангкок!
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #131 -: Май 25, 2008, 23:07:47 pm »
Мари, майка ми има слънчева алергия и когато се обрине от слънцето, обривите и не отшумяват след като се охлади, както става с твоето детенце, а остават с дни. Освен това получава треска, вдига температура, а са се случвали и по-неприятни неща. Може би се обрива от топлото детенцето, но явно, че няма как да ги предпазим съвсем да не се запотяват. При всички положения пожелавам да не е алергия.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #132 -: Май 26, 2008, 01:16:17 am »
Мари,аз съм със слънчева алергия - обривите са по деколтето, меките части на ръцете и горе по врата. По принцип спре ли излагането на слънце и се скриват. Ситни, дребни пъпчици, понякога стои като едно червено петно, понякога са на отделни пъпки. Като в зависимост от това колко съм се излагала на слънце - връхчетата имат вода. Ако е слънчева алергия няма начин да не разбереш - това дразни и сърби, така че Али ще изпитва дискомфорт.
Можеш да практикуваш, преди да излезете - да слагаш по малко бебешка пудра по местата, които са застрашени най-много от изпотяването.  Няма да е много естетически издържано, но има голяма вероятност да я предпазиш от тези неща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю