0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #120 -: Май 25, 2008, 11:10:43 am »
Ние сме е Пег Перего, нямаме забележки до този момент.
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #121 -: Май 25, 2008, 13:50:44 pm »
Бреее, хора! Горещините ми отварят проблем. Детето се поти много и има обрив около вратлето, който, вместо да отшумява от предприетите лечебни действия-охлаждане, избягване на запарване, хладна хавлия, се задълбава!

Моля ви, който е с много бели дечица и чувствителни на слънце, давайте съвети!

Разголено е вратлето, всичко е памук, излизаме сутрин рано, крием се на сянка...

Как да не слагам шапката в жегата, за да не се запотява, като се страхувам от слънчясване пък?

И как да не мажа със слънцезащитен крем, за да не запечатвам поричките, като пък ше вземе да изгори?

Пак да кажа: излизаме сутрин до 11 и следобед след 16!

Alexandra
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #122 -: Май 25, 2008, 14:01:08 pm »
Ами Мари какво да ти кажа, обличаш много леко детето и това е, друг лек няма. Колкото да са му памучни дрехите ако има 2,3 ката няма начин да не се поти.
На Деси също много й се поти вратлето и косата, но това беше 2-3 вечери докато нацеля как да я завивам. Сега спи само с боди къс ръкав и лятна торбичка, която е като чаршафче, а аз се завивам с юрган още :oops: навън е с къс ръкава и евентуално памучна жилетка ако подухва или не пече слънце.
Абе това потене си е опасно, защото тя е с възпалено ухо в момента и предположенията са че е точно от течение и мокра коса, защото детето държа 3 дни 39,5 Т, а няма хрема, няма зачервено гърло, абе никакви болестни симптоми, само зачервеното ухо :( Увладяхме положението, но въпроса е да не се повтори, а баща й не дава да я подстрижа, то не че аз изгарям от желание, ама друга възможност не виждам :?
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #123 -: Май 25, 2008, 14:23:23 pm »
Честно казано, в жегите и ние сме все така. Спасение няма. То ние се потим яко, пък за дечицата какво остава.
Мари, слагай си шапката и мажи с крема. Повече на сянка, нещо по-отворено около вратлето и това е. Две убав нема.
Аз нощно време не спя да я завивам. Нон-стоп краката са й отвънка. Поне вечер си иска да й обувам едни чорапки до кокалчетата, дет са.
Стефи, ние засега връзваме кукуриги. Не че ги задържаме много по главата. Да се оправя бързо Деската! :bighug:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #124 -: Май 25, 2008, 14:56:19 pm »
Като сте заговорили за жегите, май ще се сбогуваме с  буклите на Антоан. Да си призная обаче, хич не ми се иска. Верно, ще намаля изпотяването и най накрая ще заприлича на "мъж", но пък с тази коса е толкова сладъъъъъъъъъъъък.
Ние от както се е родил Тони сме били на климатик и сега даже у дома сме го пуснали вече на хладно, че ни е много ама много топъл апартамента. В колата също сме с климатик, абе с две думи не можем да търпим да се потим като "прасета" .
Антоан спи с боди дълъг ръкав и лятно спално чувалче, като на Деската  :wink:, но все пак той спи между нас на спалнята все още. 8O  :( :x
На вън щом слезе от количката имаме само бегом марш  :D, това вървене за ръчичка, лелеееееее пълни лигавщини са това за него. Затова сменям поне два пъти дрешките, защото много се поти. Определено това преобличане мен много ме притеснява, защото както знаете на морето винаги има вятър/бриз и много бързо може да настине, но засега сме ОК. Пу пу пу да не ни е уроки, че като напиша ОК и става точно обратното.
Ей маменца Тони бой, яко ме изморява, сили не ми остават да си изчистя къщата, готвя и т.н. Откъде таз енергия това дете не знам, не спи и яде качествено, а енергия бол  :D имам чувството, че живее за да произвежда "електричество"  :D  :lol:

Нашето столче също е Maxi Cosi  :wink:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #125 -: Май 25, 2008, 15:50:20 pm »
Наде, :lol:, май ще захраним с тази енергия цялата планета :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #126 -: Май 25, 2008, 15:52:59 pm »
Наде, :lol:, май ще захраним с тази енергия цялата планета :lol: :lol: :lol:

Де да можеше  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #127 -: Май 25, 2008, 16:13:55 pm »

Ей маменца Тони бой, яко ме изморява, сили не ми остават да си изчистя къщата, готвя и т.н. Откъде таз енергия това дете не знам, не спи и яде качествено, а енергия бол  :D имам чувството, че живее за да произвежда "електричество"  :D  :lol:


И ние, и ние така, Наде, моето диване яде драстично малко, случва й се и по половин час на ден да спи и пак не спира за една секунда :D

Да са здрави, да беснеят, на нас да са ни здрави нервите :)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #128 -: Май 25, 2008, 20:20:00 pm »
Бреее, хора! Горещините ми отварят проблем. Детето се поти много и има обрив около вратлето, който, вместо да отшумява от предприетите лечебни действия-охлаждане, избягване на запарване, хладна хавлия, се задълбава!

Моля ви, който е с много бели дечица и чувствителни на слънце, давайте съвети!

Разголено е вратлето, всичко е памук, излизаме сутрин рано, крием се на сянка...

Как да не слагам шапката в жегата, за да не се запотява, като се страхувам от слънчясване пък?

И как да не мажа със слънцезащитен крем, за да не запечатвам поричките, като пък ше вземе да изгори?

Пак да кажа: излизаме сутрин до 11 и следобед след 16!



Само по вратлето ли е обрива или и по други "открити" части. Щото има и слънчева алергия?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #129 -: Май 25, 2008, 20:43:40 pm »
И ние имаме такъв обрив много често около и по вратлетата. Те много се плюнчат, колкото и да бърша постоянно е мокро, преобличам по няколко пъти на ден, днес по този повод на разходката бяха с лигавници.  :? От изпотяването също.
Слагам шапки, и не мажа с нищо засега.
Лейди, слънчевата алергия не е ли по откритите части на тялото все пак, и става на по-големи червени петна? Поне аз имах такава на морето преди 3 години в областта над гърдите.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #130 -: Май 25, 2008, 22:39:01 pm »
Стефи, няма катове-по къс ръкав сме от месец, с много изрязано около вратлето, даже по потник с тънки презрамки от онзи ден. Спи в летен чувал.

Лейди, аз ще погледна в нета, но кажи и ти какво знаеш за слънчевите алергии? По вратлето е обривът, и на гърдичките горе. Майка ми каза вчера, че и по гънките на ръчичките ще стане, от свиването и запотяването там. И днес така и стана. Щом се приберем и охладим, отшумява. На крачетата няма, по ръчичките няма, по лицето няма.

Таман да бяхме тръгнали за миризливия Бангкок!
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #131 -: Май 25, 2008, 23:07:47 pm »
Мари, майка ми има слънчева алергия и когато се обрине от слънцето, обривите и не отшумяват след като се охлади, както става с твоето детенце, а остават с дни. Освен това получава треска, вдига температура, а са се случвали и по-неприятни неща. Може би се обрива от топлото детенцето, но явно, че няма как да ги предпазим съвсем да не се запотяват. При всички положения пожелавам да не е алергия.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова слънчева и празнична седмица 19.05 - 25.05!
« Отговор #132 -: Май 26, 2008, 01:16:17 am »
Мари,аз съм със слънчева алергия - обривите са по деколтето, меките части на ръцете и горе по врата. По принцип спре ли излагането на слънце и се скриват. Ситни, дребни пъпчици, понякога стои като едно червено петно, понякога са на отделни пъпки. Като в зависимост от това колко съм се излагала на слънце - връхчетата имат вода. Ако е слънчева алергия няма начин да не разбереш - това дразни и сърби, така че Али ще изпитва дискомфорт.
Можеш да практикуваш, преди да излезете - да слагаш по малко бебешка пудра по местата, които са застрашени най-много от изпотяването.  Няма да е много естетически издържано, но има голяма вероятност да я предпазиш от тези неща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю