0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
От два месеца нещо става с цикъла ми.От години съм с ПКЯ.От около годна и половина цикъла ми стана горе-долу редовен.Преди това или идваше 2 пъти месечно с пълна сила или го нямаше по 2-3 месеца.Сега си имам 30-32дневен що-годе нормален цикъл.....От  два месеца обаче ми идва с доста болки,а ми върви първия ден съвсем слабо,втория горе-долу нормално,а третият вече започва да спира като се превръща в кафеникаво течение.Първо реших,че е цветна бременност,но си правих тест...Отрицателен е.На какво може да се дължи.Ако някой има подобни проблеми или знае от какво може да е,моля да ми пише :(.
Благодаря Ви предварително.

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #1 -: Май 03, 2008, 12:48:19 pm »
Някакви изследвания на хормони правила ли си?
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #2 -: Май 03, 2008, 12:52:32 pm »
Не...От години не съм... :oops:

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #3 -: Май 03, 2008, 17:52:09 pm »
Еми и аз съм така, последните години цикълът ми закова на 2-3 дни, а преди беше 5-6, в същото време обаче се удължи малко стана на 35-40 дни. Издъних се от изследвания и никъде не се показа проблем и така си карам.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #4 -: Май 03, 2008, 23:44:01 pm »
И аз съм същият случай. До 22 -23 години ми идваше или два пъти в месеца, или се губеше по 2-3 месеца Бог знае къде. Ама като дойдеше, траеше по 6-7 дни. Постепенно започна да идва на 30тина дни за по 5. На 32 вече е редовен, но се вясва за два-три дни и толкова. Никакви хормонални отклонения, нищо, просто стана супероскъден в сравнение с това, което беше и слава Богу!

Макар, че не е лошо човек а пусне някое и друго изследване, че да види дали са нормални вариации или има нещо...
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #5 -: Май 04, 2008, 13:00:45 pm »
Ами Цеци, може би е време да посетиШ някой читав гинеколог или ендокринолог. Иначе и аz съм с много оскъден цикъл, точно като го описваШ и ти. Това, само по себи си може би не е проблем. Но това, раzбира се, може да каже само лекар.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #6 -: Май 05, 2008, 12:21:38 pm »
mile07,и аз стигнах до този извод.Взех си час за гинеколог на 8-ми.Ще пиша какво е казал,може пък да ви е от полза.

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината
« Отговор #7 -: Май 05, 2008, 12:44:58 pm »
Взех си час за гинеколог на 8-ми.Ще пиша какво е казал,може пък да ви е от полза.
Ще ми е от полза. И аз съм със оскъден цикъл ама като този месеце оскъден не е бил. Вече се притеснявам, въпреки че моя гинеколог като съм го питала не е коментирал че това е проблем.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #8 -: Май 07, 2008, 00:40:09 am »
здр.и аз бях с оскъден и се оказа че имам киста на яичника,направих лапароскопия и сега си се нормализира както преди години.при мен беше това проблема,посети свестен гинеколког,успех
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #9 -: Май 07, 2008, 15:42:56 pm »
ceci_79 ще се радвам да споделиш какво ти е казал доктора, че и мен ме вълнува този въпрос. Благодаря ти предварително.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #10 -: Май 08, 2008, 11:48:06 am »
ох,стига, пак ли да са тези кисти...моят последния месец беше оскъден в сравнение с преди, но пък си траеше 3 пълни дена (нали това е минимума уж). Май ще изчакам другият месец да видя какво ще стане и тогава ще направя изслевания. Аман вече...
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #11 -: Май 09, 2008, 11:28:06 am »
Ами.....ходих при гинеколог....Според него проблем няма .Явно всичко се дължи на напрежение и стрес :?.......Интересното е,че и яйчниците ми са добре...като никога да няма кисти 8O,за първи път от толкова време...Ще изчакам другият месец...оффффф,това жената си е цяла загадка

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #12 -: Май 11, 2008, 18:37:26 pm »
Здравейте момичета, попаднах в тази тема, тъй като този месец (цикъл) трябваше да пусна хормонални и по законите на Мърфи ми дойде първо много късно вечерта, второ розова вода и трето днес е просто светла кръв, това ми се случва за 1-ви път сега не зная от кога да броя за да направя хормоналните? Това мензис ли е или неменструално течение? Вие какво бихте ме посъветвали? На някоя случвало ли и се е?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #13 -: Май 11, 2008, 18:45:38 pm »
Здравейте момичета, попаднах в тази тема, тъй като този месец (цикъл) трябваше да пусна хормонални и по законите на Мърфи ми дойде първо много късно вечерта, второ розова вода и трето днес е просто светла кръв, това ми се случва за 1-ви път сега не зная от кога да броя за да направя хормоналните? Това мензис ли е или неменструално течение? Вие какво бихте ме посъветвали? На някоя случвало ли и се е?

Разбира се че си е МЦ. Броиш за първи ден не вечерта когато ти е дошло а следващият ден. Успокой се не е станало нищо притеснително.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #14 -: Май 11, 2008, 21:52:49 pm »
Подкрепям Starlet. Щом ти е доШло чак вечерта първи ден се брои следваЩия. И Щом не е кафеникаво zацапване, zначи си е менструално течение. Така че във вторник или сряда спокойно можеШ да си направиШ иzследването.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #15 -: Май 13, 2008, 11:28:54 am »
Цеци, бих те посъветвела все пак да пуснеш хормонални изследвания, главно пролактин и щитовидна жлеза. Дано да няма нищо, но за твое успокоение.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #16 -: Май 13, 2008, 12:03:50 pm »
Малко извън темата, но някоя знае ли от какво се причинява кафеникаво зацапване и нормално ли е?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #17 -: Май 17, 2008, 14:32:44 pm »
  Здравейте, и аз да споделя - моя цикъл в повечето случаи е около 4-5 дена, но е изключително оскъден в много от случаите си карам с ежедневни превръзки, а нощно време спира изцяло.В крайна сметка се оказа , че е така защото маточната лигавица е много тънка (в нормални условия около 6мм.,при стимулация 8-10мм.).А реално тя е това, което се превръща в цикъл.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #18 -: Май 27, 2008, 19:30:01 pm »
А нормално ли е да е така?  :?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #19 -: Май 27, 2008, 19:45:03 pm »
Моята менструация най-много стигала е до около 8-9 ден като броя и понякога дните с със ръждиво зацапване , а понякога кафеникаво с малко кръв,но понякога е 1-2 ден и то така че изкаравм 2 ден с една превръзка цял ден или минавам на ежедневни, а причните неизвестни. Още не съм ходила на лекар  :?