0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #80 -: Април 06, 2014, 17:05:08 pm »
Тъй като и други като мен се питаха възможно ли е да се забременее с оскъден цикъл, искам да кажа че при мен се случи. След 3-4 години опити. Цикълът ми трае само 1 ден, никой не можа да открие каква е причината, включит. в клиниките по репродуктивна медицина  :)
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #81 -: Април 11, 2014, 21:14:52 pm »
Здравейте! Аз имах редовен и нормален цикъл като количество! И аз имам същия проблем!- НО  Намаля и стана оскъден след аборт преди 5 години-от тогава до ден днешен е така 2 дена-и то зацапване! Ходила съм 5 и вече 6 години по какви ли не лекари!!!!!!! Изследвана съм и от всякъде ми казваха че иследванията са добре като по учебник,но и аз самата ги четох и виждах! Все още не мога да се примиря с това и незнам къде точно е проблема!! Забременях отново НО планувано преди 2 год.-НО се получи Плацента превия точно поради оскъдния цикъл и ендометриума  :( - Поне така ми се казваше от всякъде!!!!!!! Беше голяма травма за мен и още е защото се наложи да махнат бебето в 5 месец  :( :( :( :( поради огромни отлепвания на плацентата от матката (няма да забравя как лекарите при преглед не виждаха ендометриум и се чудеха)- и ОГРОМНИ КРЪВОИЗЛИВИ при ставане-------БЕШЕ НЕЩО СТРАШНО!! Не искам да се връщам към това защото е........  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ! Минаха 2 години от тази бременност НО цикълът ми е все така както от доста години! Тази година правех пак иследвания и пак всичко е добре НО остава въпроса същия пенеще искаме бебе и ме е страх-казват че няма гаранция!  :( дано като събера кураж да е нормална бремеността!!!! Цикълът и тънката лигавица според мен до това води момичета понеже няма къде да се имплантира ембриона и ако стане едва се закрепя ниско долу!!!!!!! и води до големи проблеми  :( :( ! Не съм намерила за толкова години начин и от нищо не ми се е повлияла дебелината на лигавицата-НЕЗНАМ!Ь КОГАТО Я ГЛЕДАТ Е НОРМАЛНА!!!!!!!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #82 -: Април 11, 2014, 21:52:27 pm »
didencepilence, съжалявам за тежката ти загуба  :(. Ето моя опит по този въпрос. Имах спонтанен аборт преди пет месеца, направиха ми почистване чрез хистероскопия и оттогава всеки месец следим лигавицата. Смених две лекарства, сега пия трето, защото не ми действаха добре и лигавицата не беше хубава, и това се виждаше на УЗ. Едва от третото лекарство тръгна да расте добра лигавица и това веднага се видя на ехографа.
Друго важно нещо. Преди трансфера лигавицата ми винаги е изглеждала добре, но след като загубих бременността, направих хистероскопия и се оказа, че е имало хиперплазия на лигавицата и тя е изглеждала добре на УЗ, но това е лоша за имплантация лигавица и съвсем логично загубих бременността. Изводът за мен е, че най- добре е чрез хистероскопия да се погледне какво е състоянието в действителност. И да, цикълът ми беше започнал да става доста оскъден и предимно кафеникаво зацапване.
Ако лигавицата се окаже добра и без образувания, друг вариант, за който съм чувала (на мен не ми е правено) е т.н. надраскване, за да се провокира по-добра инплантация. Най-добре е да се консултираш с репродуктивен специалист и да обсъдите някои допълнителни изследвания, а след това правилната за теб терапия.
« Последна редакция: Април 11, 2014, 21:58:56 pm от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #83 -: Април 14, 2014, 09:19:09 am »
Лошото е 4е ми казват от всякъде че бсичко е наред!! Аз също обмислям да пристъпя към хистероскопия (за да огледат) !! Но мъжът ми се страхува да не ме объркат повече защото докторите до сега само това направиха!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ще направиш това, ше направиш онова, ще пиеш това и такааа на татака--НО НИЩО все така е всичко) ! Тъпкана съм с какви ли не химии!!!!!! Сега поех към билковия начин и ще видим какво ще стане!!!!! Казват че единствено и само цвят от Люляк много помага за натрупването на лигавицата!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #84 -: Април 14, 2014, 11:31:57 am »
didencepilence, знам колко е обезкуражаващо да смениш няколко гинеколози и всеки да ти дава различни съвени, а резултат никакъв, затова е от голямо значение с кого точно се консултираш.
За съжаление обикновените гинеколози нямат достатъчно опит с репродуктивни проблеми, затова препоръката ми е да се свържеш с РЕПРОДУКТИВЕН специалист в доказана клиника, който правилно да оцени твоето състояние и да се проведе адекватното за теб лечение.

Казват че единствено и само цвят от Люляк много помага за натрупването на лигавицата!!
Извинявай, но не вярвам в такива неща. Ако наистина хормонално всичко е наред, другото е да се огледа лигавицата. Ако има някакво образувание и то пречи, люлякът няма да помогне :).
Ако искаш напиши от къде си, така ще могат да се включат повече момичета със съвет при кой лекар
(в коя клиника) да се консултираш.  Успех, каквото и да решиш  :) !
« Последна редакция: Април 14, 2014, 11:39:11 am от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #85 -: Април 19, 2014, 12:18:56 pm »
Убедена съм че е от лигавицата! Идната седмица записах час по време уж на овулацията за да видим колко е лигавицата!!!! Просто искам да проследя пак нещата защото интересното е че и тогава виждаме че лигавицата е в норма и удебелена, а цикъл пак оскъден! Аз съм от Шумен и ходя не на обикновенни гинеколози А точно в такива клиники! В Шумен си имаме една такава, но отделно съм била и в Плевен, София, и Варна!!!!! Ще видим сега какво ще ми кажат, защото много е стронно но всеки месец усещам овулацията тооолкова силно че незнам това НОРМАЛНО ЛИ Е!?-казват че уж да! (покачвам температура и винаги имам някакви тъпи и след това става остра болката ниско долу и странното е че ВИНАГИ е в ляво!!!!!) Оххх вече се хващам за всичко ..... , но ако не правя овулация няма и да ми идва! Да не говорим че идва по часовник!!-Но оскъдно! А по принцип имам и проблем със сърцето (цирколация и кръвоснабдяване) Може ли да има нещо общо незнам,но и стова ще се заема да ми обяснят!-защото и по време на бременността ме тъпчеха с аспирин!!!!!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #86 -: Април 19, 2014, 21:49:42 pm »
didencepilence, възможно е да има овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да са по-ниски нивата на Прогестерона в ЛФ, това също може да е причина за оскъдния цикъл. Проверява се с изследване на Прогестерон на 5-7ден (най-добре на 7ден) след  доказана овулация, обсъди го с лекаря си. И пиши след прегледа.
Весели празнични дни!  :)
« Последна редакция: Април 19, 2014, 21:53:36 pm от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #87 -: Април 20, 2014, 10:24:08 am »
Тъй като и други като мен се питаха възможно ли е да се забременее с оскъден цикъл, искам да кажа че при мен се случи. След 3-4 години опити. Цикълът ми трае само 1 ден, никой не можа да открие каква е причината, включит. в клиниките по репродуктивна медицина  :)

Здравей, може ли малко повече инфо, каква е била дебелината на лигавицата ти преди забременяването? Аз също забременях с окъден цикъл, но не успях да задържа бременността. Не знам колко е била дебела лигавицата ми, защото не съм имала проблеми, забременях веднага. Сега вече две години се боря, но не става. Лекарите казват, че е от лигавицата, не става повече от 6мм.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #88 -: Април 20, 2014, 15:48:33 pm »
didencepilence, възможно е да има овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да са по-ниски нивата на Прогестерона в ЛФ, това също може да е причина за оскъдния цикъл. Проверява се с изследване на Прогестерон на 5-7ден (най-добре на 7ден) след  доказана овулация, обсъди го с лекаря си. И пиши след прегледа.
Весели празнични дни!  :)

Това 5-7 ден, откъде го взе ? и каква е причината да се изследва на 5-6 ден след О. Прогестерона?!
Пак се връщаме крачка назад.
От години повтаряме, че ЛХ,ФСХ и Е2 трябва да се изследват на 3 ден от МЦ, а не на 3-5
Сега стигаме до прогестерона - той се изследва на 7 ден след О.
Защо да се дават пари за изследване, което няма да е точно и пак трябва да се гадае.
Моля те внимавай какви съвети даваш - само момичетата  страдат от това.

Прогестерон на 5 ден след О. ще е нисък  и това какво ще говори, какъв извод ще се направи... и правилен ли ще е той?! Не е коректно това

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #89 -: Април 20, 2014, 17:21:05 pm »
denis, благодаря за уточнението ( в статия го четох).
Затова съм написала да го обсъди с лекаря си, момичето казва, че посещава репродуктивна клиника.
Аз съм пускала и преди седми ден (поради някаква невъзможност), след разговор с лекар, като ми е казвано, че може и така, но след това да напомня (по време на прегледа) на кой ден е направено изследването. Не споря с теб, отговарям на въпроса.
Добре е, че правиш това уточнение. 
« Последна редакция: Април 20, 2014, 19:05:28 pm от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #90 -: Април 20, 2014, 22:55:20 pm »
Правила съм всички тези изследвания-и са перфектни! -като по учебник били ми казват!! И доктор на доктор и всички това казват! Ще пиша да уточня за лигавицата този месец!  :hello:
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #91 -: Април 21, 2014, 11:08:22 am »
Ciguena, не помня колко мм точно беше лигавицата,понеже преди повече от година я проследяваха, но  беше по-скоро дебела. От всички изследвания, за които пишат тук, само хистеректомия не ми е правена и всичко беше нормално. Иначе аз съм бременна в 4 месец, питам дали ще има проблеми заради оскъдния ми цикъл, но естествено никой не знае :) . Засега всичко изглежда нормално.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #92 -: Април 21, 2014, 16:50:33 pm »
didencepilence, възможно е да има овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да са по-ниски нивата на Прогестерона в ЛФ, това също може да е причина за оскъдния цикъл. Проверява се с изследване на Прогестерон на 5-7ден (най-добре на 7ден) след  доказана овулация, обсъди го с лекаря си. И пиши след прегледа.
Весели празнични дни!  :)

Това 5-7 ден, откъде го взе ? и каква е причината да се изследва на 5-6 ден след О. Прогестерона?!
Пак се връщаме крачка назад.
От години повтаряме, че ЛХ,ФСХ и Е2 трябва да се изследват на 3 ден от МЦ, а не на 3-5
Сега стигаме до прогестерона - той се изследва на 7 ден след О.
Защо да се дават пари за изследване, което няма да е точно и пак трябва да се гадае.
Моля те внимавай какви съвети даваш - само момичетата  страдат от това.

Прогестерон на 5 ден след О. ще е нисък  и това какво ще говори, какъв извод ще се направи... и правилен ли ще е той?! Не е коректно това

Denis, извинявай, че се намесвам, но имам усещането, че дебнеш изказванията на marsi, в някои теми, за да влизаш в конфликт с нея.
Не мисля, че тя подвежда момичетата, защото винаги уточнява, че преди да предприемат каквото и да било, трябва да се консултират с лекуващият ги доктор.
Със сигурност си помогнала на много момичета със съвети и все още им помагаш (чета всички теми във форума), но трябва да приемеш, че и други момичета могат да дават правилни съвети, тъй като все още са в процедури.
Аз лично долавям някаква ревност от твоя страна към marsi и не разбирам защо. Може да съм в грешка, за което още един път ти се извинявам, но оставам с такива впечатления като чета постовете ти към нея. Тя даже спря да пише в една тема, за да не влизате в конфликти.
Мисля, че всеки във форума има право на мнение, а тези които четат, преценяват на кого да се доверяват. От тук съм получила и получавам много ценни съвети, но не предприемам никакви действия без знанието на доктора ми.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #93 -: Април 22, 2014, 11:11:13 am »
mgstra 
Ако някъде не си съгласна с моя забележка относно поднесена информация - редно е да я посочиш  - къде точно греша и да обясниш защо това не е вярно.

ПП
За останалото - без коментар


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #94 -: Април 22, 2014, 11:56:51 am »
mgstra 
Ако някъде не си съгласна с моя забележка относно поднесена информация - редно е да я посочиш  - къде точно греша и да обясниш защо това не е вярно.

ПП
За останалото - без коментар

Аз никъде не коментирам грешките ти, а твоя тон и отношението ти в някои от постовете ти към други момичета, които пишат в темите. Понякога тона ти е доста повелителен и на мен това не ми допада, затова реших да изкажа мнение.
Извинявам се на останалите момичета за спама.
« Последна редакция: Април 22, 2014, 12:04:43 pm от mgstra »


Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #95 -: Юли 14, 2014, 12:20:40 pm »
Здравейте, момичета. Предварително се извинявам, ако мнението ми не е за тази тема. От известно време правим опити за бебе. След доказана овулация приемах Дуфастон в продължение на десет дни. На трети ден от спиране на лекарството и  си направих кръвен тест за бременност и резултатът беше <0.10. Същия ден прокъврих и реших, че е начало на цикъл. Кървенето беше ту кафеникаво, ту розовееше, но така и не стана нормален цикъл. Продължи 3 дни, беше съвсем оскъдно и спря. Имам записан час при гинеколожката ми за другата седмица, за да продължим с фоликулометрията. Въпросът ми е дали на някоя от вас се е случвало такова нещо след прием на Дуфастон. Не за първи път приемам лекарството и досега не съм имала такива проблеми. Знам, че шансът да съм бременна е минимален при наличието на отрицателен кръвен тест и си мисля дали приината за такъв оскъден цикъл не е в лекарството. Откакто прокървих така получих и една тъпа болка в кръста.


Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #96 -: Август 18, 2014, 14:23:14 pm »
Здравейте, моля ви помагайте

Направих два теста и двата са положителни, но имам ниакаква менстурациа вече 15 дни не спира това течение. Не мога да разбера какво става. Бях на доктор в петък и не видя нищо вътре. Вероятно е извънматочна бременност. Моля ви да ме успокоите ако можете. Утре пак съм на лекар.

Благодаря
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #97 -: Август 18, 2014, 14:51:37 pm »
Desi, прегледът ще ти даде най-точна информация какво се случва. Бих предложила да си пуснеш поне 2 последователни кръвни теста (през 48-72 ч.), за да видиш как се движи нивото на бета-ЧХГ. Ето тук можеш да прочетеш повече http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542&Itemid=165
Би могла и сега да го пуснеш ако имаш наблизо лаборатория. Резултатът не се влияе от прием на храна. Имаш ли болки, извънматочната обикновено е съпроводена с доста силни болки. Освен да почиваш и да изчакаш утрешния преглед на този етап не би могла да направиш нещо повече.
Стискам палци!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #98 -: Август 18, 2014, 15:12:01 pm »
Благодаря за бързият отговор. Да пуснах кръвен тест, резултатът ще е готов утре също. Да моля се всичко да е наред утре.

Поздрави
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #99 -: Май 22, 2016, 08:51:31 am »
Здравейте момичета  :oops: пиша тук да не пускам нова тема , а и тази е по близка по тема до запитването ми. Никога не съм имала проблеми с циклите си , да винаги са били болезнени и пмс имам редовно. Този месец започнахме поредните опити,  но ми дойде. Притеснението ми идва от факта , че кръвта беше по светла не толкова обилна и станното , че не постоянна , няма нищо и после изведнъж като текне , после пак нищо , при забърсване бледо розово , сякаш е разредена с вода , нямам болки , леко парене в ляво ниско в областта на яичника. Нищо друго , без пмс , без главоболие. И всичко е наред , но аз като се шашнах , днес и тест направих - отр. Умрях от страх , не можах да спя цяла нощ , изчетох какво ли не за цветна , за извънматочна и др. И тази сутрин бегом до денонощната в 6 часа за тест. После си поплаках , донякъде от облекчение че няма положит.резултат и няма усложнения и донякъде от огорчение защо пък не се получава ...тези които следят моите включвания тук , знаят , имам едно момиче на 10 г. Един мисед в 11 с . И спонтанен в 5 седмица. На какво може да се дължи такъв МЦ. До сега гинеколозите ми казват , че нищо ми няма , просто случайност. Не съм имала кисти или гъбички или др.гин.заб . Имам двурога матка и по точно десния рог е по дълбок, но по скоро е козметичен дефект . Спирам да ви занимавам с мен , благодаря ви . Ще чакам да ми свърши .и ще пробвам пак . Цикълът ми от януари е много по къс . Винаги съм била с 28 дневен цикъл , през годините понякога закъсняваше но в рамките на няколко дни 3/4 , сега е по къс. На 36 г.съм. Ще ви пратя снимка на календара си  .ако някой е имал такъв проблем , посъветвайте ме . Щитовидни хормони направих аз всичко е в норма. Личната вдига рамене . Всичко е божа работа ...ами това е 😊