0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #20 -: Май 27, 2008, 21:22:39 pm »
А нормално ли е да е така?  :?
Ами определено не е нормално.Аз затова поясних какъв проблем са открили при мен.Аз реално почти нямам маточна лигавица, което засега е едно от обясненията за моя стерилитет, т.е. дори да има ембрион той няма за какво да се захване.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #21 -: Май 29, 2008, 10:34:25 am »
А нормално ли е да е така?  :?
Ами определено не е нормално.Аз затова поясних какъв проблем са открили при мен.Аз реално почти нямам маточна лигавица, което засега е едно от обясненията за моя стерилитет, т.е. дори да има ембрион той няма за какво да се захване.

Не взимаш ли някакви лекарства за удебеляването и?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #22 -: Май 30, 2008, 00:02:37 am »
Стимулират ме усилено, но нещо не ми влияят лекарствата след конски дози естрофем и глобули виагра - нарастна едва до 8мм., само в единия край имаше по-голямо удебеление - 10мм.,но пак се оказа недостатъчно.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #23 -: Май 30, 2008, 12:37:25 pm »
след конски дози естрофем и глобули виагра - нарастна едва до 8мм., само в единия край имаше по-голямо удебеление - 10мм.,но пак се оказа недостатъчно.
vkt може ли да рзкажеш каква точно е схемата на естрофема,колко месеца ги пи и под конски дози какво имаш предвид? Понеже и аз съм на естрофем и искам да сравня моята с твоята доза. :)
И последно кой е лекуващия ти лекар?

Охх не съм предполагала, че тънката лигавица ще бъде такъв проблем и че трябва и нея да лекувам освен всичко друго.. :x.
Благодаря предварително.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #24 -: Май 30, 2008, 13:35:55 pm »
Лигавицата се стимулира месец за месец, т.е. като ти мине цикъла започваш да изграждаш нова лигавица.Естрофема го започнах някъде от 6-7 ден на цикъла (3X2мг.), като от 3-тия ден бях на глобули Виагра,а някъде от 10-тия ден добавих утрогестан (3х2),през целия период на стимулацията взимах и аспирин протект, и фолиева киселина.Само искам да допълня, че с тази стимулация подготвях лигавицата за трансфер на замразени ембриони.Опита беше неуспешен, но имаше и други фактори които повлияха, така че не мога да твърдя че проблема е изцяло в тънката лигавица.Моят лекар е д-р Тимева от клиниката на Щерев.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината
« Отговор #25 -: Май 30, 2008, 17:51:08 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор.
Ами има разлика между твоята и моята схема. Аз го пия от началото до края на един цикъл- 7дни 2*1, 9 дни 3*1 и още 7 дни 2*1. Ще ходя на контролни прегледи и ще ми кажат колко месеца ще продължавам така. При мен се подготвяме за инсеминация и предполагам че това лечение ще доведе до по-дълготраен ефект т.е. да се задържи лигавицата дебела. Пък дали ще бъде така..??
Но даже и да се стигне до процедура явно може и по-голямо количество да се приемат както е при теб vkt. Успех
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #26 -: Май 30, 2008, 20:30:27 pm »
 На листовката на естрофема пише, че може да се приема максимум по 6мг. на ден.Така че имаш накъде да увеличаваш,а в интерес на истината и при мен първите три дни беше по-малка дозата, т.е. за три дена я увеличавам постепенно до максимума и после си го взимам 3х2мг.Имам чувството обаче, че тези лекарства не оказват много голямо влияние на такива като мен с много тънка лигавица.В смисъл ако лигавицата ми беше нормално около 8мм. сигурно щеше да стане поне 12мм.,но когато е много тънка разликата е малка.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #27 -: Юни 02, 2008, 20:32:11 pm »

[/quote]
 Ами определено не е нормално.Аз затова поясних какъв проблем са открили при мен.Аз реално почти нямам маточна лигавица, което засега е едно от обясненията за моя стерилитет, т.е. дори да има ембрион той няма за какво да се захване.
[/quote]
vkt, и аз сьм с такав МЦ много слаб и карам с ежедневни след пьрвия ден.И дори последните няколко месеца още по слабо и сьм притеснена какво става вече,а не намирам време за доки.А това което си писала за маточна лигавица много интересно и май е верно,но досега никой док. не ми е казвал а и аз не сьм питала
http:
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #28 -: Юни 06, 2008, 12:02:31 pm »
Предният месец беше слаб, а сега вече го няма  :(
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #29 -: Юни 08, 2008, 16:06:55 pm »
Предният месец беше слаб, а сега вече го няма  :(
Ходи ли на лекар?Само веднъж ми се е случвало да не ми дойде и се оказа задържан фоликул, който пък от своя страна блокирал образуването на лигавица.Предписаха ми Утрогестан взимах го десетина дни и като го спрях ми дойде.Посъветвай се с лекар защото ако няма бременност, а не ти идва причините може да са най-различни!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #30 -: Юни 18, 2008, 14:16:01 pm »
Ясни са ми причините, цял живот с тъпите кисти...Вече даже не виждам смисъл да ходя на гинеколог, знам какво ще ми каже.
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #31 -: Август 06, 2008, 13:57:02 pm »
 По принцип след кюретажа през януари цикъла ми стана значително по - оскъден. Юли месец правихме инсеминация , резултата от която е кухо яйце. Кръвния е отрицателен, преди него имам 2 оложителни уринни теста , видя се петънце в матката. Изписан ми е Регулон за един цикъл като трябва да го започна от 2 -3 ден на цикъла. Проблема ми е в това , че първия ден имах леко зацапване, втория ден - слабо течение и съсирек, а днес имам отново само зацапване.Днес мислех да броя деня за втори и изпих 1 - то хапче Регулон, обаче нямам течение , а само леко зацапване.На какво може да седължи това?
 При инсето имах добра лигавица, на 10 ден беше близо 10 мм, инсето - на 14 и 15 ден , след това пих и естрофем и утрогестан. Това за цикъл ли да го броя? :?
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #32 -: Август 10, 2008, 13:26:20 pm »
Zdraveite momi4eta.neznam dali vaprosite mi sa za tuk i dali izob6tu moje nqkoi da mi pomogne,no pone 6te moga da spodelq s vas trevogite si.az sam na 23g. menzis nikoga ne mi e idval poradi tova 4e na edna godi6na vazrast mi otkrivat anemia(t.e. zaguba na 4erveni kravni telca i nujda ot ejemese4ni prelivania na krav).i taka.ve4e 23 godini vseki mesec xodq na kravoprelivania,izvar6vam vsi4ki proceduri kakto trqbva lejax dori v sofia v endokrinologiata za menzisa.izpisaxami nqkakkvi xap4eta no me dostra6a i taka i ne zapo4nax da gi piq.golqmata mi trevoga e 4e iskame s priatelqt mi da imame dete a neznam dali izob6ty nqkoga 6te mi doide i dali 6te stanem roditeli.... :( :( :( ako nqkoi moje da me posavetva ne6ty 6te mu bada mn blagodarna.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #33 -: Август 10, 2008, 14:03:31 pm »
Цитат
izpisaxami nqkakkvi xap4eta no me dostra6a i taka i ne zapo4nax da gi
Какви хапчета са ти изписали?

Пиши на кирилица!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #34 -: Август 10, 2008, 16:01:40 pm »
vade4kova, проблемът ти е сериоzен. Обърни се към клиника по стерилитет. В София има няколко такива.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #35 -: Август 10, 2008, 18:24:51 pm »
И аз съм с оскъдна менсруация от доста години.В началото като ходих по лекари все ми изписваха дуфастон и ми казваха че цикъла ще е по обилен от дуфастона .Но на мен явно не ми действа инъче е много редовен от дуфастона но си е оскъден.Лекарят ми знае това но казва че не проблем .Незнам и аз на какво се дължи но е факт че бебето не става .
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #36 -: Август 11, 2008, 00:58:44 am »
здравеите пак сам аз.зна4и парвият пат когато лежах в ендокринологията непомня какви хап4ета пих но вторият пат ми изписаха Линдинет които ме достраша да запо4на да взимам.по принцип уж това се далжи на заболяването ми,но се страхувам да не дойде момент в който ще е тварде касно за да ми доиде цикала и за да мога да имам дете.незнам какво да правя обаркана сам :( :( :(
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #37 -: Август 19, 2008, 22:17:54 pm »
Записвам се в темата, за да я следя! Винаги са ме притеснявали оскъдните ми цикли, които от миналото лято вече съвсеееем оскъдни станаха! Да не говорим и, че ми идва през 21-24 дни....Тогава докторът ми каза-няма проблем, но ето, че проблем има- бебето не идва! Лигавицата ми не е достатъчно дебела... :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #38 -: Август 20, 2008, 11:15:00 am »
Здравейте на всички.Аз сьщо сьм с оскьден цикьл,винаги сьм била,но поне ми беше 3,4 дена,а сега ,от 7 месеца 2,3 дена и е кафеникаво зацапване.Вьпроса ми е-Вьзможно ли е вследствие на скоро откритите високи стойности на мьж. хормони да ми се е променил така цикьла.Сьщо така пия Бромокриптин за не много висок пролактин.Сигурно всичко това си оказва влияние.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #39 -: Септември 19, 2008, 22:46:25 pm »
И аз имам същия проблем от една година. Цикъла ми стана само един ден, а до преди  е бил 4-5 дни. Ходих на много лекари. Повечето ми хормоните  като цяло са ок. По специално прогестерон и естроген нали те уж отговарят за пустата лигавица.
Оказа се че имам ТСХ около 3.5 и пролактина ми е почти винаги варира около горната граница, или е под нея малко и малко над. До този момент смятах, че това е причината за тънката лигавица, но все повече почвам да си мисля че може да не е така.
Скоро си изследвах на своя глава и  други хормони който по принцип им се обръща внимание, ако има засилено окосмяване или липса на овулация, което при мене го няма.
Кортизола е на  горна граница и над понякога и 17-ОН прогестерон 1.02/0.3-0.8/. Ще ходя пак на ендокринолог да ми каже  дали трябва да се притеснявам от тези стойности и дали е възможно да е свързано с оскъдния цикъл.
Честно казано ми е дотегнало от тия иследвания и тази неяснота.
Дори за намален яйчников резерв се съмнявах. Не че не продължавам да го мисля и това, въпреки че Инхибта и антимюлеровия хормон не бяха фатални.
Се трябва да има причина да е тънка лигавицата и неразбирам защо е толкова трудно да се разбере каква е тя. Само за няколко такива случай като моя съм чела в форумите, но никой не е наясно защо се случва това при него. Давам луди пари за иследвания всеки месец и нищо. Оставам си само с чакането на следващия цикъл.А искам да имам дете а ми изглежда невъзможно.
Това е успех на всички