0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Christina

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #40 -: Юни 15, 2009, 00:35:46 am »
Здравейте ! Искам да споделя моя проблем ( ако изобщо е такъв ).Забелязах, че последните ми две менструации не са толкова обилни както преди и цвета на кръвта е светло червена . Откакто имам МЦ първия ден ме боли страшно корема, докато този месец ме преболя много малко.. Незнам притеснява ме тази по - светла кръв.. Нормално ли е ?  Забравих да кажа, че съм на 17.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #41 -: Юни 17, 2009, 15:27:39 pm »
Записвам се в темата, за да я следя,но.. и да споделя горчивия си опит с оскъдна менструация+тънка лигавица!

при мен се появиха тези проблеми по механичен път/кюртажи и тежка хистероскопия/в резултат на което и хормоните LH,FSH и E2 съвсем се объркаха.След близо 1год лечение за тях се появи и киста-лекувах и нея с противозачатъчни 6м с което още повече навредих на лигавицата/оправям едно-друго се разваля :x/.През цялото време цикала ми се скъси доста от 7дни на 2дни
последно пиех естрофем/по схема/+дуфастон 2мес,но..нито лигавица,нито менструация се увеличиха.
сега ПХ са в норма,но пък прогестерона е много нисък!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #42 -: Юни 17, 2009, 15:53:41 pm »
И моят цикъл е оскъден. Кърви ми само един ден и после следва зацапване няколко дена. Като съм питала лекар ми е казвал, че дебелината на лигавицата ми е добра, а МЦ не е нужно да е еднакъв при всички. Но определено и на мен ми е интересно да разбера, ако някой знае нещо повече по въпроса на какво може да се дължи това.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #43 -: Юни 18, 2009, 08:55:50 am »
 Аз често съм с прилична лигавица , а после МЦ е много оскъден. Нямам обяснение защо се получава така. :ask:
 При ИКСИто ден преди пункцията , лигавицата беше 12 мм , а цикъла ми беше зацапване. Хормоните са ми в реф. стойности.
 Какво е обяснението?
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #44 -: Юни 18, 2009, 13:25:25 pm »
Аз също наблюдавам това,че последните месеци или по точно от началото на годината вярно Мц се оптива да ми стане редовен,но е осъкден и имам кървене по най много 2 дена и после само ми зацапва. При мен 2 дена имам кървене с нормален цвят понякога и черно , и болки си имам, и моят цикъл също се скъси от около 7 дена стана на 2. Въпреки че моят варира в най-различни граници и от 2 до 12 дена...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #45 -: Юни 18, 2009, 14:36:16 pm »
Толкова момичета със сходен проблем и за жалост никоя не знае на какво се дължи. А има ли момичета забременели с такъв МЦ ? Или всички сме "борещи се" ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #46 -: Юни 18, 2009, 16:35:36 pm »
Толкова момичета със сходен проблем и за жалост никоя не знае на какво се дължи. А има ли момичета забременели с такъв МЦ ? Или всички сме "борещи се" ?
Да. Аз съм от забременялите с такъв цикъл. Беше преди 7 месеца. Друг е въпросът, че се оказа мисед и след това се установиха имунологични проблеми, високо ТСХ(над 4, с което незнайно как съм успяла да забременея), PLA.
Както казвате и вие, и моят цикъл беше обилен и продължаваше 6-7 дни. Но с годините започна да се скъсява и сега е 2 дни обилно и след това 2-3дни само зацапване(минавам само с ежедневни превръзки). Дебелината на лигавицата ми е добра(12мм), както и прогестерона.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #47 -: Юни 18, 2009, 19:06:11 pm »
Прогестерон не съм правила. А аз още от 2 ден започвам с ежедневните превръзки, а и някъде преди около 2,3 месеца- става дума за април и март, а май нямах цикълслед като съм имала 2 дена кървене дори и без зацапване след около 6 чисти дни ми се появи зацапване- първият път беше черно и ме боляха яйчниците , а заедно с това забелязах отделянето на ръждиво, слузести, кръвенисти нишки  като паречта лигавица и двата дена. Така бях още 2 месеца в началото на цикъла си и за щастие този Мц ги нямах ,но пак беше оскъден.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #48 -: Юни 18, 2009, 22:48:38 pm »
И при мен се получава същото състояние от няколко месеца.Забелязах, обаче, че винаги, когато имам задържан фоликул от предния цикъл, т.е. е нямало овулация ми е много оскъден цикъла.Аз си го обяснявам с факта, че при липса на ову,няма жълто тяло, прогестерона е нисък, и от там не се кръвоснабдява добре лигавицата.Нали този хормон подготвяше лигавицата за по-добро кръвоснабдяване и имплантация? :ask:
*

    marikosan

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #49 -: Юни 25, 2009, 20:09:11 pm »
Da, to4no taka smiatam i az. Imam tozi problem ot 6 godini. Sega sum na 33. Smenih 5 doctora. Niama reshenie i nikoi ne se naema s mnenie za eventualna pri4ina.
Kazaha mi - kato reshi6 da zabremeneesh, ela ste te stimulirame i ste stane. Imam sin na 11 god.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #50 -: Юни 25, 2009, 20:36:03 pm »
Момичета, прочетох някъде че причината може да е нисък процент на мазнини в тялото. Затова се препоръчва да се увеличи количеството на храна богата на мазнини. Ако сте с поднормено тегло - би могло да е това причината. Имам позната, която с диети - си навлече голяма беда - липса на цикъл ! Така, че нека поразсъждаваме върху това становище ?!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #51 -: Юни 25, 2009, 21:01:19 pm »
Момичета, прочетох някъде че причината може да е нисък процент на мазнини в тялото. Затова се препоръчва да се увеличи количеството на храна богата на мазнини. Ако сте с поднормено тегло - би могло да е това причината. Имам позната, която с диети - си навлече голяма беда - липса на цикъл ! Така, че нека поразсъждаваме върху това становище ?!
Ха! Едва ли! Поне за себе си говоря. Аз съм със солидно количество тлъстинки, особено около талията. :? Висока съм 164см и съм 57кг. :?
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #52 -: Юли 13, 2009, 17:54:51 pm »
Момичета, прочетох някъде че причината може да е нисък процент на мазнини в тялото. Затова се препоръчва да се увеличи количеството на храна богата на мазнини. Ако сте с поднормено тегло - би могло да е това причината. Имам позната, която с диети - си навлече голяма беда - липса на цикъл ! Така, че нека поразсъждаваме върху това становище ?!

Аз съм доста слаба наиситина. Но цикълът ми е оскъден от известно време, преди това си беше нормален!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #53 -: Юни 23, 2010, 21:38:17 pm »
Благодаря ви,че сте създали тази тема. Когато аз установих, че имам вече само по два дни истинско кървене по време на менструация, първата мими съл беше, че ми започва менопаузата (на 39 съм). А ето, че тук има всякакви момичета с подобен проблем, че дори и забременели. Дали е проблем? Дали е сигнал за атрофия на маточната лигавица (това пък го прочетох в книгата "Съвети на домашния лекар" от 70-те години на миналия век)? Може ли да ни отговори някой специалист, или поне някой да ни даде линк към специализирана статия.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #54 -: Юли 13, 2010, 10:34:05 am »
При мен този месец МЦ е много оскъден.Започна със зацапване в много бледо розово-това първи ден и само сутринта.Втори ден лека светло кафяво само суринта.Трети ден розово зацапване сутринта и следобед.Четвърти ден следобед започна кафяво течение.На петия ден следобед се появи червения цвят.Днес ми е 7 ден и още кървя по малко.Карам с една в редки скучаи слагам втора превръзка от хигиенична гледна точка.
 Това ми е втори цикъл след кюретаж на 2 април.След кюретажа цикъл не ми дойде близо 2месеца поради много тънка лигавица.А аз си имах проблеми с лигавицата  и преди.Бях на терапия с Фемостон заради лигавицата и с този препарат забременях без да се усетя.
 Та и на мен за пръв път сега ми е толкова оскъден МЦ.Мисля си че още лигавицата не се възстановила напълно,това дефакто ми е втори МЦ след аборта.А и аз отделно си имам проблем с лигавицата.От една година ми идва лелката само с хапчета.
 Но не съм се отчаяла.Сега ми предстои Икси.
Момичета запомнете едно,не може вечно да е зле,идва ден когато нещата се нареждат.Очаквайте този ден!Предстои ви на всички.
Успех желая на всички момичета и се усмихвайте повече.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #55 -: Август 29, 2012, 10:19:39 am »
Здравейте на всички. :D Имам проблем с оскъдна менструация от доста време.Цикъла ми трае от 1 до 2 дни максимум. Толкова е слаб ,че ако превръзката не се сменя съм сигурна че мога да изкарам и с 1 .Ходила съм многократно при гинеколози и те не откриват проблем ,а такъв има определено. Моля някой ако има или е имал подобен проблем да пише.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #56 -: Септември 05, 2012, 08:58:25 am »
Момичета помагайте!!!  :( Имам ПКЯ.Трябва на 5 ти ден от цилъла да започна прием на клостилбегит (миналия месец пак пих),бях на гинеколог,защото ми закъсняваше с 3 дена,правихме тест-отрицателен...Прегледа ме и каза като ми дойде да започвам.2 дена имах бежово зацапване,на третия ден имаше доста кръв,а вчера и днес отново е бежово...Кога да го започвам тоя клостилбегит????Кое да броя за първи ден??? В момента съм на море и няма как да ме прегледат,а и лекарката ми каза че ще ходи на конференция и нямам връзка с нея...  :(
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #57 -: Септември 05, 2012, 11:41:16 am »
Кога да го започвам тоя клостилбегит????Кое да броя за първи ден??? В момента съм на море и няма как да ме прегледат,а и лекарката ми каза че ще ходи на конференция и нямам връзка с нея...  :(
За първи ден се брои първия ден на кървенето, ако ти дойде преди 14 часа, независимо колко е обилно. Ако е след 14 часа - за първи ден се брои следващия. Не знам дали ме разбра правилно и дали правилно отговорих на въпроса ти...  :)
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #58 -: Септември 06, 2012, 01:26:40 am »
Притеснява ме това,че първо беше 2 дена зацапване,после кървене само един ден и после отново е кафяво зацапване-това брои ли се за цикъл?  :? Наистина вече ще се побъркам!!!  :(
И само да добавя че кървенето дойде следобяд,след секс  :oops: ,продължи до вечерта и това беше...После пак стана кафяво!
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 01:29:58 am от *Sunny*Angel* »
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #59 -: Декември 14, 2012, 21:05:34 pm »
Здравейте на всички. :D Имам проблем с оскъдна менструация от доста време.Цикъла ми трае от 1 до 2 дни максимум. Толкова е слаб ,че ако превръзката не се сменя съм сигурна че мога да изкарам и с 1 .Ходила съм многократно при гинеколози и те не откриват проблем ,а такъв има определено. Моля някой ако има или е имал подобен проблем да пише.
и аз имам същия проблем-от година и половина цикълът ми е само 1 ден и е оскъден.И аз ходих на гинеколог - проблем нямало,репродуктивните хормони са в норма,но ходих и на ендокринолог - имам хашимото. Сега пия ел тироксин,но цикълът ми си остава без промяна.Мисля си че не ми е хашимотото причина за оскъдния цикъл, но не знам на какъв доктор да отида за да разбера какъв е проблема.