0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
От два месеца нещо става с цикъла ми.От години съм с ПКЯ.От около годна и половина цикъла ми стана горе-долу редовен.Преди това или идваше 2 пъти месечно с пълна сила или го нямаше по 2-3 месеца.Сега си имам 30-32дневен що-годе нормален цикъл.....От  два месеца обаче ми идва с доста болки,а ми върви първия ден съвсем слабо,втория горе-долу нормално,а третият вече започва да спира като се превръща в кафеникаво течение.Първо реших,че е цветна бременност,но си правих тест...Отрицателен е.На какво може да се дължи.Ако някой има подобни проблеми или знае от какво може да е,моля да ми пише :(.
Благодаря Ви предварително.

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #1 -: Май 03, 2008, 12:48:19 pm »
Някакви изследвания на хормони правила ли си?
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #2 -: Май 03, 2008, 12:52:32 pm »
Не...От години не съм... :oops:

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #3 -: Май 03, 2008, 17:52:09 pm »
Еми и аз съм така, последните години цикълът ми закова на 2-3 дни, а преди беше 5-6, в същото време обаче се удължи малко стана на 35-40 дни. Издъних се от изследвания и никъде не се показа проблем и така си карам.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #4 -: Май 03, 2008, 23:44:01 pm »
И аз съм същият случай. До 22 -23 години ми идваше или два пъти в месеца, или се губеше по 2-3 месеца Бог знае къде. Ама като дойдеше, траеше по 6-7 дни. Постепенно започна да идва на 30тина дни за по 5. На 32 вече е редовен, но се вясва за два-три дни и толкова. Никакви хормонални отклонения, нищо, просто стана супероскъден в сравнение с това, което беше и слава Богу!

Макар, че не е лошо човек а пусне някое и друго изследване, че да види дали са нормални вариации или има нещо...
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #5 -: Май 04, 2008, 13:00:45 pm »
Ами Цеци, може би е време да посетиШ някой читав гинеколог или ендокринолог. Иначе и аz съм с много оскъден цикъл, точно като го описваШ и ти. Това, само по себи си може би не е проблем. Но това, раzбира се, може да каже само лекар.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #6 -: Май 05, 2008, 12:21:38 pm »
mile07,и аз стигнах до този извод.Взех си час за гинеколог на 8-ми.Ще пиша какво е казал,може пък да ви е от полза.

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината
« Отговор #7 -: Май 05, 2008, 12:44:58 pm »
Взех си час за гинеколог на 8-ми.Ще пиша какво е казал,може пък да ви е от полза.
Ще ми е от полза. И аз съм със оскъден цикъл ама като този месеце оскъден не е бил. Вече се притеснявам, въпреки че моя гинеколог като съм го питала не е коментирал че това е проблем.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #8 -: Май 07, 2008, 00:40:09 am »
здр.и аз бях с оскъден и се оказа че имам киста на яичника,направих лапароскопия и сега си се нормализира както преди години.при мен беше това проблема,посети свестен гинеколког,успех
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #9 -: Май 07, 2008, 15:42:56 pm »
ceci_79 ще се радвам да споделиш какво ти е казал доктора, че и мен ме вълнува този въпрос. Благодаря ти предварително.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #10 -: Май 08, 2008, 11:48:06 am »
ох,стига, пак ли да са тези кисти...моят последния месец беше оскъден в сравнение с преди, но пък си траеше 3 пълни дена (нали това е минимума уж). Май ще изчакам другият месец да видя какво ще стане и тогава ще направя изслевания. Аман вече...
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #11 -: Май 09, 2008, 11:28:06 am »
Ами.....ходих при гинеколог....Според него проблем няма .Явно всичко се дължи на напрежение и стрес :?.......Интересното е,че и яйчниците ми са добре...като никога да няма кисти 8O,за първи път от толкова време...Ще изчакам другият месец...оффффф,това жената си е цяла загадка

*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #12 -: Май 11, 2008, 18:37:26 pm »
Здравейте момичета, попаднах в тази тема, тъй като този месец (цикъл) трябваше да пусна хормонални и по законите на Мърфи ми дойде първо много късно вечерта, второ розова вода и трето днес е просто светла кръв, това ми се случва за 1-ви път сега не зная от кога да броя за да направя хормоналните? Това мензис ли е или неменструално течение? Вие какво бихте ме посъветвали? На някоя случвало ли и се е?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #13 -: Май 11, 2008, 18:45:38 pm »
Здравейте момичета, попаднах в тази тема, тъй като този месец (цикъл) трябваше да пусна хормонални и по законите на Мърфи ми дойде първо много късно вечерта, второ розова вода и трето днес е просто светла кръв, това ми се случва за 1-ви път сега не зная от кога да броя за да направя хормоналните? Това мензис ли е или неменструално течение? Вие какво бихте ме посъветвали? На някоя случвало ли и се е?

Разбира се че си е МЦ. Броиш за първи ден не вечерта когато ти е дошло а следващият ден. Успокой се не е станало нищо притеснително.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #14 -: Май 11, 2008, 21:52:49 pm »
Подкрепям Starlet. Щом ти е доШло чак вечерта първи ден се брои следваЩия. И Щом не е кафеникаво zацапване, zначи си е менструално течение. Така че във вторник или сряда спокойно можеШ да си направиШ иzследването.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #15 -: Май 13, 2008, 11:28:54 am »
Цеци, бих те посъветвела все пак да пуснеш хормонални изследвания, главно пролактин и щитовидна жлеза. Дано да няма нищо, но за твое успокоение.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #16 -: Май 13, 2008, 12:03:50 pm »
Малко извън темата, но някоя знае ли от какво се причинява кафеникаво зацапване и нормално ли е?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #17 -: Май 17, 2008, 14:32:44 pm »
  Здравейте, и аз да споделя - моя цикъл в повечето случаи е около 4-5 дена, но е изключително оскъден в много от случаите си карам с ежедневни превръзки, а нощно време спира изцяло.В крайна сметка се оказа , че е така защото маточната лигавица е много тънка (в нормални условия около 6мм.,при стимулация 8-10мм.).А реално тя е това, което се превръща в цикъл.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #18 -: Май 27, 2008, 19:30:01 pm »
А нормално ли е да е така?  :?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #19 -: Май 27, 2008, 19:45:03 pm »
Моята менструация най-много стигала е до около 8-9 ден като броя и понякога дните с със ръждиво зацапване , а понякога кафеникаво с малко кръв,но понякога е 1-2 ден и то така че изкаравм 2 ден с една превръзка цял ден или минавам на ежедневни, а причните неизвестни. Още не съм ходила на лекар  :?
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #20 -: Май 27, 2008, 21:22:39 pm »
А нормално ли е да е така?  :?
Ами определено не е нормално.Аз затова поясних какъв проблем са открили при мен.Аз реално почти нямам маточна лигавица, което засега е едно от обясненията за моя стерилитет, т.е. дори да има ембрион той няма за какво да се захване.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #21 -: Май 29, 2008, 10:34:25 am »
А нормално ли е да е така?  :?
Ами определено не е нормално.Аз затова поясних какъв проблем са открили при мен.Аз реално почти нямам маточна лигавица, което засега е едно от обясненията за моя стерилитет, т.е. дори да има ембрион той няма за какво да се захване.

Не взимаш ли някакви лекарства за удебеляването и?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #22 -: Май 30, 2008, 00:02:37 am »
Стимулират ме усилено, но нещо не ми влияят лекарствата след конски дози естрофем и глобули виагра - нарастна едва до 8мм., само в единия край имаше по-голямо удебеление - 10мм.,но пак се оказа недостатъчно.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #23 -: Май 30, 2008, 12:37:25 pm »
след конски дози естрофем и глобули виагра - нарастна едва до 8мм., само в единия край имаше по-голямо удебеление - 10мм.,но пак се оказа недостатъчно.
vkt може ли да рзкажеш каква точно е схемата на естрофема,колко месеца ги пи и под конски дози какво имаш предвид? Понеже и аз съм на естрофем и искам да сравня моята с твоята доза. :)
И последно кой е лекуващия ти лекар?

Охх не съм предполагала, че тънката лигавица ще бъде такъв проблем и че трябва и нея да лекувам освен всичко друго.. :x.
Благодаря предварително.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #24 -: Май 30, 2008, 13:35:55 pm »
Лигавицата се стимулира месец за месец, т.е. като ти мине цикъла започваш да изграждаш нова лигавица.Естрофема го започнах някъде от 6-7 ден на цикъла (3X2мг.), като от 3-тия ден бях на глобули Виагра,а някъде от 10-тия ден добавих утрогестан (3х2),през целия период на стимулацията взимах и аспирин протект, и фолиева киселина.Само искам да допълня, че с тази стимулация подготвях лигавицата за трансфер на замразени ембриони.Опита беше неуспешен, но имаше и други фактори които повлияха, така че не мога да твърдя че проблема е изцяло в тънката лигавица.Моят лекар е д-р Тимева от клиниката на Щерев.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината
« Отговор #25 -: Май 30, 2008, 17:51:08 pm »
Благодаря за изчерпателния отговор.
Ами има разлика между твоята и моята схема. Аз го пия от началото до края на един цикъл- 7дни 2*1, 9 дни 3*1 и още 7 дни 2*1. Ще ходя на контролни прегледи и ще ми кажат колко месеца ще продължавам така. При мен се подготвяме за инсеминация и предполагам че това лечение ще доведе до по-дълготраен ефект т.е. да се задържи лигавицата дебела. Пък дали ще бъде така..??
Но даже и да се стигне до процедура явно може и по-голямо количество да се приемат както е при теб vkt. Успех
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #26 -: Май 30, 2008, 20:30:27 pm »
 На листовката на естрофема пише, че може да се приема максимум по 6мг. на ден.Така че имаш накъде да увеличаваш,а в интерес на истината и при мен първите три дни беше по-малка дозата, т.е. за три дена я увеличавам постепенно до максимума и после си го взимам 3х2мг.Имам чувството обаче, че тези лекарства не оказват много голямо влияние на такива като мен с много тънка лигавица.В смисъл ако лигавицата ми беше нормално около 8мм. сигурно щеше да стане поне 12мм.,но когато е много тънка разликата е малка.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #27 -: Юни 02, 2008, 20:32:11 pm »

[/quote]
 Ами определено не е нормално.Аз затова поясних какъв проблем са открили при мен.Аз реално почти нямам маточна лигавица, което засега е едно от обясненията за моя стерилитет, т.е. дори да има ембрион той няма за какво да се захване.
[/quote]
vkt, и аз сьм с такав МЦ много слаб и карам с ежедневни след пьрвия ден.И дори последните няколко месеца още по слабо и сьм притеснена какво става вече,а не намирам време за доки.А това което си писала за маточна лигавица много интересно и май е верно,но досега никой док. не ми е казвал а и аз не сьм питала
http:
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #28 -: Юни 06, 2008, 12:02:31 pm »
Предният месец беше слаб, а сега вече го няма  :(
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #29 -: Юни 08, 2008, 16:06:55 pm »
Предният месец беше слаб, а сега вече го няма  :(
Ходи ли на лекар?Само веднъж ми се е случвало да не ми дойде и се оказа задържан фоликул, който пък от своя страна блокирал образуването на лигавица.Предписаха ми Утрогестан взимах го десетина дни и като го спрях ми дойде.Посъветвай се с лекар защото ако няма бременност, а не ти идва причините може да са най-различни!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #30 -: Юни 18, 2008, 14:16:01 pm »
Ясни са ми причините, цял живот с тъпите кисти...Вече даже не виждам смисъл да ходя на гинеколог, знам какво ще ми каже.
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #31 -: Август 06, 2008, 13:57:02 pm »
 По принцип след кюретажа през януари цикъла ми стана значително по - оскъден. Юли месец правихме инсеминация , резултата от която е кухо яйце. Кръвния е отрицателен, преди него имам 2 оложителни уринни теста , видя се петънце в матката. Изписан ми е Регулон за един цикъл като трябва да го започна от 2 -3 ден на цикъла. Проблема ми е в това , че първия ден имах леко зацапване, втория ден - слабо течение и съсирек, а днес имам отново само зацапване.Днес мислех да броя деня за втори и изпих 1 - то хапче Регулон, обаче нямам течение , а само леко зацапване.На какво може да седължи това?
 При инсето имах добра лигавица, на 10 ден беше близо 10 мм, инсето - на 14 и 15 ден , след това пих и естрофем и утрогестан. Това за цикъл ли да го броя? :?
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #32 -: Август 10, 2008, 13:26:20 pm »
Zdraveite momi4eta.neznam dali vaprosite mi sa za tuk i dali izob6tu moje nqkoi da mi pomogne,no pone 6te moga da spodelq s vas trevogite si.az sam na 23g. menzis nikoga ne mi e idval poradi tova 4e na edna godi6na vazrast mi otkrivat anemia(t.e. zaguba na 4erveni kravni telca i nujda ot ejemese4ni prelivania na krav).i taka.ve4e 23 godini vseki mesec xodq na kravoprelivania,izvar6vam vsi4ki proceduri kakto trqbva lejax dori v sofia v endokrinologiata za menzisa.izpisaxami nqkakkvi xap4eta no me dostra6a i taka i ne zapo4nax da gi piq.golqmata mi trevoga e 4e iskame s priatelqt mi da imame dete a neznam dali izob6ty nqkoga 6te mi doide i dali 6te stanem roditeli.... :( :( :( ako nqkoi moje da me posavetva ne6ty 6te mu bada mn blagodarna.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #33 -: Август 10, 2008, 14:03:31 pm »
Цитат
izpisaxami nqkakkvi xap4eta no me dostra6a i taka i ne zapo4nax da gi
Какви хапчета са ти изписали?

Пиши на кирилица!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #34 -: Август 10, 2008, 16:01:40 pm »
vade4kova, проблемът ти е сериоzен. Обърни се към клиника по стерилитет. В София има няколко такива.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #35 -: Август 10, 2008, 18:24:51 pm »
И аз съм с оскъдна менсруация от доста години.В началото като ходих по лекари все ми изписваха дуфастон и ми казваха че цикъла ще е по обилен от дуфастона .Но на мен явно не ми действа инъче е много редовен от дуфастона но си е оскъден.Лекарят ми знае това но казва че не проблем .Незнам и аз на какво се дължи но е факт че бебето не става .
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #36 -: Август 11, 2008, 00:58:44 am »
здравеите пак сам аз.зна4и парвият пат когато лежах в ендокринологията непомня какви хап4ета пих но вторият пат ми изписаха Линдинет които ме достраша да запо4на да взимам.по принцип уж това се далжи на заболяването ми,но се страхувам да не дойде момент в който ще е тварде касно за да ми доиде цикала и за да мога да имам дете.незнам какво да правя обаркана сам :( :( :(
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #37 -: Август 19, 2008, 22:17:54 pm »
Записвам се в темата, за да я следя! Винаги са ме притеснявали оскъдните ми цикли, които от миналото лято вече съвсеееем оскъдни станаха! Да не говорим и, че ми идва през 21-24 дни....Тогава докторът ми каза-няма проблем, но ето, че проблем има- бебето не идва! Лигавицата ми не е достатъчно дебела... :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #38 -: Август 20, 2008, 11:15:00 am »
Здравейте на всички.Аз сьщо сьм с оскьден цикьл,винаги сьм била,но поне ми беше 3,4 дена,а сега ,от 7 месеца 2,3 дена и е кафеникаво зацапване.Вьпроса ми е-Вьзможно ли е вследствие на скоро откритите високи стойности на мьж. хормони да ми се е променил така цикьла.Сьщо така пия Бромокриптин за не много висок пролактин.Сигурно всичко това си оказва влияние.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #39 -: Септември 19, 2008, 22:46:25 pm »
И аз имам същия проблем от една година. Цикъла ми стана само един ден, а до преди  е бил 4-5 дни. Ходих на много лекари. Повечето ми хормоните  като цяло са ок. По специално прогестерон и естроген нали те уж отговарят за пустата лигавица.
Оказа се че имам ТСХ около 3.5 и пролактина ми е почти винаги варира около горната граница, или е под нея малко и малко над. До този момент смятах, че това е причината за тънката лигавица, но все повече почвам да си мисля че може да не е така.
Скоро си изследвах на своя глава и  други хормони който по принцип им се обръща внимание, ако има засилено окосмяване или липса на овулация, което при мене го няма.
Кортизола е на  горна граница и над понякога и 17-ОН прогестерон 1.02/0.3-0.8/. Ще ходя пак на ендокринолог да ми каже  дали трябва да се притеснявам от тези стойности и дали е възможно да е свързано с оскъдния цикъл.
Честно казано ми е дотегнало от тия иследвания и тази неяснота.
Дори за намален яйчников резерв се съмнявах. Не че не продължавам да го мисля и това, въпреки че Инхибта и антимюлеровия хормон не бяха фатални.
Се трябва да има причина да е тънка лигавицата и неразбирам защо е толкова трудно да се разбере каква е тя. Само за няколко такива случай като моя съм чела в форумите, но никой не е наясно защо се случва това при него. Давам луди пари за иследвания всеки месец и нищо. Оставам си само с чакането на следващия цикъл.А искам да имам дете а ми изглежда невъзможно.
Това е успех на всички
*

    Christina

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #40 -: Юни 15, 2009, 00:35:46 am »
Здравейте ! Искам да споделя моя проблем ( ако изобщо е такъв ).Забелязах, че последните ми две менструации не са толкова обилни както преди и цвета на кръвта е светло червена . Откакто имам МЦ първия ден ме боли страшно корема, докато този месец ме преболя много малко.. Незнам притеснява ме тази по - светла кръв.. Нормално ли е ?  Забравих да кажа, че съм на 17.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #41 -: Юни 17, 2009, 15:27:39 pm »
Записвам се в темата, за да я следя,но.. и да споделя горчивия си опит с оскъдна менструация+тънка лигавица!

при мен се появиха тези проблеми по механичен път/кюртажи и тежка хистероскопия/в резултат на което и хормоните LH,FSH и E2 съвсем се объркаха.След близо 1год лечение за тях се появи и киста-лекувах и нея с противозачатъчни 6м с което още повече навредих на лигавицата/оправям едно-друго се разваля :x/.През цялото време цикала ми се скъси доста от 7дни на 2дни
последно пиех естрофем/по схема/+дуфастон 2мес,но..нито лигавица,нито менструация се увеличиха.
сега ПХ са в норма,но пък прогестерона е много нисък!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #42 -: Юни 17, 2009, 15:53:41 pm »
И моят цикъл е оскъден. Кърви ми само един ден и после следва зацапване няколко дена. Като съм питала лекар ми е казвал, че дебелината на лигавицата ми е добра, а МЦ не е нужно да е еднакъв при всички. Но определено и на мен ми е интересно да разбера, ако някой знае нещо повече по въпроса на какво може да се дължи това.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #43 -: Юни 18, 2009, 08:55:50 am »
 Аз често съм с прилична лигавица , а после МЦ е много оскъден. Нямам обяснение защо се получава така. :ask:
 При ИКСИто ден преди пункцията , лигавицата беше 12 мм , а цикъла ми беше зацапване. Хормоните са ми в реф. стойности.
 Какво е обяснението?
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #44 -: Юни 18, 2009, 13:25:25 pm »
Аз също наблюдавам това,че последните месеци или по точно от началото на годината вярно Мц се оптива да ми стане редовен,но е осъкден и имам кървене по най много 2 дена и после само ми зацапва. При мен 2 дена имам кървене с нормален цвят понякога и черно , и болки си имам, и моят цикъл също се скъси от около 7 дена стана на 2. Въпреки че моят варира в най-различни граници и от 2 до 12 дена...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #45 -: Юни 18, 2009, 14:36:16 pm »
Толкова момичета със сходен проблем и за жалост никоя не знае на какво се дължи. А има ли момичета забременели с такъв МЦ ? Или всички сме "борещи се" ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #46 -: Юни 18, 2009, 16:35:36 pm »
Толкова момичета със сходен проблем и за жалост никоя не знае на какво се дължи. А има ли момичета забременели с такъв МЦ ? Или всички сме "борещи се" ?
Да. Аз съм от забременялите с такъв цикъл. Беше преди 7 месеца. Друг е въпросът, че се оказа мисед и след това се установиха имунологични проблеми, високо ТСХ(над 4, с което незнайно как съм успяла да забременея), PLA.
Както казвате и вие, и моят цикъл беше обилен и продължаваше 6-7 дни. Но с годините започна да се скъсява и сега е 2 дни обилно и след това 2-3дни само зацапване(минавам само с ежедневни превръзки). Дебелината на лигавицата ми е добра(12мм), както и прогестерона.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #47 -: Юни 18, 2009, 19:06:11 pm »
Прогестерон не съм правила. А аз още от 2 ден започвам с ежедневните превръзки, а и някъде преди около 2,3 месеца- става дума за април и март, а май нямах цикълслед като съм имала 2 дена кървене дори и без зацапване след около 6 чисти дни ми се появи зацапване- първият път беше черно и ме боляха яйчниците , а заедно с това забелязах отделянето на ръждиво, слузести, кръвенисти нишки  като паречта лигавица и двата дена. Така бях още 2 месеца в началото на цикъла си и за щастие този Мц ги нямах ,но пак беше оскъден.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #48 -: Юни 18, 2009, 22:48:38 pm »
И при мен се получава същото състояние от няколко месеца.Забелязах, обаче, че винаги, когато имам задържан фоликул от предния цикъл, т.е. е нямало овулация ми е много оскъден цикъла.Аз си го обяснявам с факта, че при липса на ову,няма жълто тяло, прогестерона е нисък, и от там не се кръвоснабдява добре лигавицата.Нали този хормон подготвяше лигавицата за по-добро кръвоснабдяване и имплантация? :ask:
*

    marikosan

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #49 -: Юни 25, 2009, 20:09:11 pm »
Da, to4no taka smiatam i az. Imam tozi problem ot 6 godini. Sega sum na 33. Smenih 5 doctora. Niama reshenie i nikoi ne se naema s mnenie za eventualna pri4ina.
Kazaha mi - kato reshi6 da zabremeneesh, ela ste te stimulirame i ste stane. Imam sin na 11 god.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #50 -: Юни 25, 2009, 20:36:03 pm »
Момичета, прочетох някъде че причината може да е нисък процент на мазнини в тялото. Затова се препоръчва да се увеличи количеството на храна богата на мазнини. Ако сте с поднормено тегло - би могло да е това причината. Имам позната, която с диети - си навлече голяма беда - липса на цикъл ! Така, че нека поразсъждаваме върху това становище ?!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #51 -: Юни 25, 2009, 21:01:19 pm »
Момичета, прочетох някъде че причината може да е нисък процент на мазнини в тялото. Затова се препоръчва да се увеличи количеството на храна богата на мазнини. Ако сте с поднормено тегло - би могло да е това причината. Имам позната, която с диети - си навлече голяма беда - липса на цикъл ! Така, че нека поразсъждаваме върху това становище ?!
Ха! Едва ли! Поне за себе си говоря. Аз съм със солидно количество тлъстинки, особено около талията. :? Висока съм 164см и съм 57кг. :?
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #52 -: Юли 13, 2009, 17:54:51 pm »
Момичета, прочетох някъде че причината може да е нисък процент на мазнини в тялото. Затова се препоръчва да се увеличи количеството на храна богата на мазнини. Ако сте с поднормено тегло - би могло да е това причината. Имам позната, която с диети - си навлече голяма беда - липса на цикъл ! Така, че нека поразсъждаваме върху това становище ?!

Аз съм доста слаба наиситина. Но цикълът ми е оскъден от известно време, преди това си беше нормален!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #53 -: Юни 23, 2010, 21:38:17 pm »
Благодаря ви,че сте създали тази тема. Когато аз установих, че имам вече само по два дни истинско кървене по време на менструация, първата мими съл беше, че ми започва менопаузата (на 39 съм). А ето, че тук има всякакви момичета с подобен проблем, че дори и забременели. Дали е проблем? Дали е сигнал за атрофия на маточната лигавица (това пък го прочетох в книгата "Съвети на домашния лекар" от 70-те години на миналия век)? Може ли да ни отговори някой специалист, или поне някой да ни даде линк към специализирана статия.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #54 -: Юли 13, 2010, 10:34:05 am »
При мен този месец МЦ е много оскъден.Започна със зацапване в много бледо розово-това първи ден и само сутринта.Втори ден лека светло кафяво само суринта.Трети ден розово зацапване сутринта и следобед.Четвърти ден следобед започна кафяво течение.На петия ден следобед се появи червения цвят.Днес ми е 7 ден и още кървя по малко.Карам с една в редки скучаи слагам втора превръзка от хигиенична гледна точка.
 Това ми е втори цикъл след кюретаж на 2 април.След кюретажа цикъл не ми дойде близо 2месеца поради много тънка лигавица.А аз си имах проблеми с лигавицата  и преди.Бях на терапия с Фемостон заради лигавицата и с този препарат забременях без да се усетя.
 Та и на мен за пръв път сега ми е толкова оскъден МЦ.Мисля си че още лигавицата не се възстановила напълно,това дефакто ми е втори МЦ след аборта.А и аз отделно си имам проблем с лигавицата.От една година ми идва лелката само с хапчета.
 Но не съм се отчаяла.Сега ми предстои Икси.
Момичета запомнете едно,не може вечно да е зле,идва ден когато нещата се нареждат.Очаквайте този ден!Предстои ви на всички.
Успех желая на всички момичета и се усмихвайте повече.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #55 -: Август 29, 2012, 10:19:39 am »
Здравейте на всички. :D Имам проблем с оскъдна менструация от доста време.Цикъла ми трае от 1 до 2 дни максимум. Толкова е слаб ,че ако превръзката не се сменя съм сигурна че мога да изкарам и с 1 .Ходила съм многократно при гинеколози и те не откриват проблем ,а такъв има определено. Моля някой ако има или е имал подобен проблем да пише.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #56 -: Септември 05, 2012, 08:58:25 am »
Момичета помагайте!!!  :( Имам ПКЯ.Трябва на 5 ти ден от цилъла да започна прием на клостилбегит (миналия месец пак пих),бях на гинеколог,защото ми закъсняваше с 3 дена,правихме тест-отрицателен...Прегледа ме и каза като ми дойде да започвам.2 дена имах бежово зацапване,на третия ден имаше доста кръв,а вчера и днес отново е бежово...Кога да го започвам тоя клостилбегит????Кое да броя за първи ден??? В момента съм на море и няма как да ме прегледат,а и лекарката ми каза че ще ходи на конференция и нямам връзка с нея...  :(
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #57 -: Септември 05, 2012, 11:41:16 am »
Кога да го започвам тоя клостилбегит????Кое да броя за първи ден??? В момента съм на море и няма как да ме прегледат,а и лекарката ми каза че ще ходи на конференция и нямам връзка с нея...  :(
За първи ден се брои първия ден на кървенето, ако ти дойде преди 14 часа, независимо колко е обилно. Ако е след 14 часа - за първи ден се брои следващия. Не знам дали ме разбра правилно и дали правилно отговорих на въпроса ти...  :)
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #58 -: Септември 06, 2012, 01:26:40 am »
Притеснява ме това,че първо беше 2 дена зацапване,после кървене само един ден и после отново е кафяво зацапване-това брои ли се за цикъл?  :? Наистина вече ще се побъркам!!!  :(
И само да добавя че кървенето дойде следобяд,след секс  :oops: ,продължи до вечерта и това беше...После пак стана кафяво!
« Последна редакция: Септември 06, 2012, 01:29:58 am от *Sunny*Angel* »
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #59 -: Декември 14, 2012, 21:05:34 pm »
Здравейте на всички. :D Имам проблем с оскъдна менструация от доста време.Цикъла ми трае от 1 до 2 дни максимум. Толкова е слаб ,че ако превръзката не се сменя съм сигурна че мога да изкарам и с 1 .Ходила съм многократно при гинеколози и те не откриват проблем ,а такъв има определено. Моля някой ако има или е имал подобен проблем да пише.
и аз имам същия проблем-от година и половина цикълът ми е само 1 ден и е оскъден.И аз ходих на гинеколог - проблем нямало,репродуктивните хормони са в норма,но ходих и на ендокринолог - имам хашимото. Сега пия ел тироксин,но цикълът ми си остава без промяна.Мисля си че не ми е хашимотото причина за оскъдния цикъл, но не знам на какъв доктор да отида за да разбера какъв е проблема.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #60 -: Декември 14, 2012, 23:15:10 pm »
Здравей!
Оскъдният цикъл може да се дължи на дефект в лутеалната фаза, нисък прогестерон, дебелина на маточната лигавица.

Добре е да посетиш репродуктивен специалист. Ние няма как да те диагностицираме. Тук са адресите на клиниките по репродуктивно здраве в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #61 -: Януари 25, 2013, 15:43:45 pm »
Здравейте, Мецани е права! Аз също имам оскъден цикъл от септември месец 2012 г. досега. Тогава за пръв път ми дойде кафеникаво зацапване и се виждаше само на превръзката- трая само 1 ден. Идваше ми различно- на 28-я, 29-я та през декември и на 31-я ден даже, а днес ми дойде на 29-я ден. Идва все като зацапване, което трае максимум 2 дни, а преди си беше нормален цикъл 3-4 дни, не е бил обилен, а средна хубост. Сега обаче рязко намаля. Вече станах на 36 год. на 25-ти декември. Не съм имала нито аборти, нито съм вземала някакви лекарства до декември месец тази година. Ходих на два гинеколога и на ендокринолог. Гинекологът не видя абсолютно нищо на ехографа- нито кисти, нито запушени тръби, нито миома- НИЩО! Сега обаче- на 6-ти декември открих причината за оскъдния цикъл: ВИСОКО ТСХ-5,32, а нормалното за забременяване е между 1-2! Сега съм в процес на откриване на другата причина- МНОГО ВИСОК ПРОГЕСТЕРОН- ПО- ГОЛЯМО ОТ 109,80, КАТО НОРМАЛНИТЕ СТОЙНОСТИ СА ДО 86, ЗАВИСИ ОТ ФАЗИТЕ, НО МОЯТ ПРОГЕСТЕРОН Е МНОГО ВИСОК. пРОЛАКТИНА Е В ГОРНА ГРАНИЦА- 411, А ГРАНИЦАТА Е 496! Явно страда лутеалната фаза, не правя качествен фоликул. Диагнозата засега е хипотиреоидит, като за него вземам Л- тироксин с редуване на 25/50 мкг., и дисфункция на яйчниците. Сигурно ще ми изпишат още лекарства. Така че, момичета, ако имате оскъден цикъл, НЕ ЧАКАЙТЕ, А ВИЖТЕ ХОРМОНИТЕ НА ЩЖ- ТСХ, ФТ 4, ФТ 3, ТАТ И МАТ  и ПОЛОВИТЕ- тестостерон, естрогени, прогестерон, пролактин и ЛХ, ФСХ и т.н., за да вземете мерки и да забременеете успешно, на което се надявам и аз- за второ чудо!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #62 -: Януари 25, 2013, 15:50:39 pm »
Забравих да спомена, че ми правиха на 18-ти януари, в петък и ехография на щитовидната жлеза и излезе, че нямам възли, нито нещо друго, а само че десният лоб е по- голям малко от левия- т.е. хипотиреоидит. Казаха ми да вземам Л- тироксина докато родя пак, пък може да се наложи и след евентуално раждане, за да се контролира нивото на ТСХ и да се роди нормално бебе. Ако ТСХ остане висок, дори да забременее жената случайно, то трудно се износва плода, а и съществува сериозен риск да се роди дете с увреждания. Затова ТСХ- то трябва да е по- ниско- около 1- 1,5 при забременяване и в първите месеци даже! Просто споделям с вас прочетеното- дано ни се оправят циклите, момичета.  osi_9 osi_9 osi_9 osi_9 Всичко се оправя, ако не е злокачествено, СПОКО!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #63 -: Януари 26, 2013, 20:07:18 pm »
Stefanipg, мислиш ли че ТСХ е причината за оскъдния цикъл.. На мен другите хормони са ми в норма(прогестерон,пролактин и т.н.), но ендокринолога и гинеколозите при които ходя не казват категорично,че хипофункцията на жлезата са причината.Аз пия ел тироксин 3 месеца,засега ТСХ-то е спаднало само от 4 на 3,5,но цикълът ми не се е променил за съжаление. Скоро пак се пада да проверявам ТСХ-дано да е спаднало още.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #64 -: Януари 26, 2013, 20:19:22 pm »
Stefanipg, мислиш ли че ТСХ е причината за оскъдния цикъл.. На мен другите хормони са ми в норма(прогестерон,пролактин и т.н.), но ендокринолога и гинеколозите при които ходя не казват категорично,че хипофункцията на жлезата са причината.Аз пия ел тироксин 3 месеца,засега ТСХ-то е спаднало само от 4 на 3,5,но цикълът ми не се е променил за съжаление. Скоро пак се пада да проверявам ТСХ-дано да е спаднало още.
Само да споделя как беше при мен ...
Изведнъж без никакъв кой знае какъв стрес, при мен преди вече 6 години изведннъж и от раз ми спря МЦ :(
Ходих във връзка  с него на гинеколози (101) всеки различно ми предписваше, минах през него период почти всички противозачатъчни хапчета, след които естествено ми идваше МЦ, ама спирах ли да ги пия, спираше и той и така никакво решение глобално на проблема, а въртене в един наистина омагъосан кръг :?
Докато един ден бях насочена към ендокринолог! Изследвахме всички хормони на ЩЗ и се установи много ниска ст-ст на ТСХ (0.0018) нещо такова. Бях на лечение за 3 месеца с пропицил и после ми се вкл и еутирокс, някъде там през време на това лечение хормоните се уравновесиха и с тях си ми дойде и напълно естествено МЦ :wink: Та нужно си е време според мен, като влязат в норма хормоните трябва да се възстанови и МЦ ако зад неговата оскъдност не стои друга причина разбира се, като например менопауза, която в днешно време засяга по мои наблюдения и все по-млади хора ...


Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #65 -: Февруари 16, 2013, 11:26:45 am »
И аз се надявах оскъдния цикъл да е от щитовидната жлеза,въпреки че имам хипо а не хипертиреоидизъм.Обаче днес ендокринолога ми каза че не може хипо-то да влияе на цикъла. А в инвитро болницата,където ходя не се интересуват от цикъла.Правят всякакви изследвания,които се правят по принцип за да открият причина за стерилитет. Така според мен трудно ще се стигне до причината. До сега всичко,което са изследвали е нормално. Но цикълът си остава все така ненормален.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #66 -: Юли 08, 2013, 12:40:07 pm »
Здравей!
Оскъдният цикъл може да се дължи на дефект в лутеалната фаза, нисък прогестерон, дебелина на маточната лигавица.

Добре е да посетиш репродуктивен специалист. Ние няма как да те диагностицираме. Тук са адресите на клиниките по репродуктивно здраве в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Как да се разбере кои от тези неща са причината?
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #67 -: Юли 09, 2013, 13:49:49 pm »
Здравей!
Оскъдният цикъл може да се дължи на дефект в лутеалната фаза, нисък прогестерон, дебелина на маточната лигавица.

Добре е да посетиш репродуктивен специалист. Ние няма как да те диагностицираме. Тук са адресите на клиниките по репродуктивно здраве в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Как да се разбере кои от тези неща са причината?

Правят се необходимите изследвания- хормонални и се дискутират получените резултати с доктора ;)


Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #68 -: Август 16, 2013, 17:52:04 pm »
Толкова много коментари прочетох по въпроса, но не съм попадала на някой, който знае на какво се дължи оскъдната менструация. Лошото е че май и докторите не знаят, изследвания, прегледи , хапчета и след една година при мен положението е същото
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #69 -: Август 21, 2013, 13:02:40 pm »
Здравейте,момичета. При мен нещата стоят така:закъснение 1-2дена след това ми зацапва едно розовеещо смесено със слуз някаква си. След няколко часа ,но не повече от 6-7 розовото започва да кафенее,но слузта си остава,следва леко червена слуз ,която е оскъдна и това всичко в рамките на 2 дена .за 3 денима само остатъчна слуз. И това вече втори месец ми се случва. Преди беше съвсем друго на единия ден ми идва леко, до няколко часа става нормално след това намалява като 2 ден ми е по обилничък и така поне 3 дена и докато приключи стават 5,и е без слуз. А сега направо ...шах,незнам какво става. Вярно, ние се стараем да си направим и бебе, ама не мисля че има нещо общо. Преди използвах поне 3 превръзки през деня и 1 за ноща,а последните 2 месеца като я сложа вечерта та чак до обяд и то незащото съм я изпълнила ,а защото е минало много време.по превръзката има повече слуз отколкото кръв.това е 1 вечер ,а 2 вечер като я сложа ,на другия ден мога и чак вечерта да я махна . Такъв извод си правя като видя колко е нацапана. Та така,ако може някой да ми каже нещо.... ще съм благодарна.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #70 -: Септември 02, 2013, 12:26:56 pm »
Здравей!
Оскъдният цикъл може да се дължи на дефект в лутеалната фаза, нисък прогестерон, дебелина на маточната лигавица.

Добре е да посетиш репродуктивен специалист. Ние няма как да те диагностицираме. Тук са адресите на клиниките по репродуктивно здраве в България:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109
Как да се разбере кои от тези неща са причината?

Правят се необходимите изследвания- хормонални и се дискутират получените резултати с доктора ;)
Това го разбрах, но ми се искаше да знам на какво се дължи оскъдната менструация и кои от изброените причини...
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #71 -: Септември 03, 2013, 14:13:16 pm »
Ladymi, аз вече си мисля че оскъдната менструация е такава заради възрастта-аз съм на 35 и в повечето форуми жените с такива проблеми горе-долу натолкова. Иначе на мен са ми правили всички тези изследвания-хормонални, проследяване на овулацията, проходимост на тръбите и за каквото са се сетили изобщо, всичко ми е наред.  След много четене по форумите, се чудя дали пък не се дължи на слепване на стените на матката,защото аз имам едно секцио, но на докторите не им е хрумнала тази идея, и аз не смея да я предложа и се надявам, че оскъдната менструация няма връзка с продължителната липса на забременяване.
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #72 -: Септември 14, 2013, 11:44:42 am »
Здравейте, имам въпрос във връзка със схемата на приема. Д-р Коларов ми е изписал клостилбегит 1 таб./дневно 5-9ден и преглед с УЗИ на 14 ден от цикъла. Понеже за първи път ще приемам клостибегит, понеже имам аменорея, съм запомнила, че започвам да го пия от 5ден на цикъла и го пия в продължение на 9дена и като го свърша на 14 ден съм на преглед. Тук виждам,че 5-9 значи че се пие само от 5 до 9 ден на цикъла, т.е. само 5дена като продължителност. Аз ли не съм разбрала? Малко ми е неудобно да отида и да го чакам пред кабинета само с този въпрос. Ще ви бъда благодарна, акоми разясните
*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #73 -: Март 17, 2014, 00:18:20 am »
Здравейте момичета,
Ровейки се из нета да търся за оскъдна менструация, попаднаха на тази тема и, макар и малко поизоставена, реших да се включа.
При мен започна да става все по оскъдна и оскъдна менструацията преди 2-3 години, като миналата година цикълът ми се увеличи с близо седмица - от 27-28 дни стана на 33-34, в същото време започнах да качвам кг и да имам типичните за менопауза симптоми - непрекъснат ПМС, горещи и студени вълни, нощно изпотяване, депресия. А в същото време от година се опитваме за бебе и нищо не се получава. Междувременно навърших 35 години.
Ходих на гинеколог и ми откри миома (2см), но ме насочи към ендокринолог.
Аз, обаче, съм малко на "Вие" с медицината и не вярвам много, че може да ми помогне, та веднага започнах с едно гладуване с цел да повлияя поне на миомата и да не се налага да се оперирам. Изследвания на хормоните ми пуснаха на 5-тия ден от цикъла, и ТСХ, ФСХ, Пролактин и АМХ си бяха съвсем в норма. По това време вече гладувах и поне симптомите ми започнаха един по един да минават - депресията, нощото потене и будене - ми отминаха почти веднага. Гладувах 2 седмици, което не е много, и след това продължих със суровоядство, но веднага цикълът ми дойде на 28 ден и беше малко по-обилен от обикновено. Този месец ще меря температурата редовно и ще споделя отново. Според консултацията, която получих за миомата, трябва да направя още няколко курса гладуване, но пък са прротивопказни за бебеправене, та с мъжа ми решихме този месец да наблегнем на сърчицата и, ако пак е безуспешно, да си направя всичките цикли на гладуване.
Знам, че на много от вас ще изглежда странно и глупаво това, което съм писала, но аз безусловно вярвам, че тялото ни може да се справи с всеки проблем, стига да му помогнем. Ще споделям и занапред в този малко по-различен път, който съм поела.

Само да добавя, че според мен тази оскъдна менструация се дължи на "оскъдна овулация", т.е. или не овулирам изобщо, или овулирам с некачествени яйцеклетки, които не могат да произведат достатъчно прогестерон. И не могат и а станат на бебе естествено. А това се получава, защото през последните 5 години основно се храних с пилешко месо. Спазвах диетата на Пиер Дюкан и ядях всеки ден по едно пиле, че и повече плюс яйца и какви ли не гадости, които са пълни с естрогени. Плюс това, че сме заобиколени от ксеноестрогени отвсякъде. Това, съчетано със стрес, ми е объркало хормоните така, че да се превърна в по-възрастна от майка ми жена. (майка ми на 56 още има цикъл). Това е моето разбиране на ситуацията след много четене по темата и самоналюдение.
« Последна редакция: Март 17, 2014, 00:25:26 am от Iggiberry »
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #74 -: Март 17, 2014, 12:03:19 pm »
Аз, обаче, съм малко на "Вие" с медицината и не вярвам много, че може да ми помогне, та веднага започнах с едно гладуване с цел да повлияя поне на миомата и да не се налага да се оперирам.
Причините да не се получи 1 година може да са много. Има доста изследвания, които трябва да се направят. На първо време пуснете една спермограма в репродуктивна клиника. Направи си цветна снимка, защото, ако имаш проблем с тръбите гладуването надали ще ти помогне.
Абе, с две думи посетете специализирана клиника и направете план за действие с лекар избран от вас. Ето ти линк с репродуктивните клиники в България. Вижте го: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065&Itemid=115
Имаше една реклама - Не става само с ядене...

*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #75 -: Март 17, 2014, 17:56:54 pm »
Направихме спермограма в Майчин дом - резултатът е повече от добър.
Забравих да кажа, че имам 1 дете на 7 години.
Цветна снимка не съм правила, но ще направя. Гладуването помага най-вече при непроходимост на тръби.
 yahoo_33 yahoo_33 yahoo_33
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #76 -: Март 17, 2014, 19:54:58 pm »
Гладуването помага най-вече при непроходимост на тръби.
 yahoo_33 yahoo_33 yahoo_33

Как точно става това чудо?  :lol:
*

    Iggiberry

  • *
  • 19
  • Привърженик на природната медицина!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #77 -: Март 17, 2014, 20:59:42 pm »
Повечето полезни линкове по този въпрос са на руски за съжаление, ето един:

http://www.filonov.net/statji/primeryi-iz-praktiki/lechenie-besplodiya
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #78 -: Март 17, 2014, 23:28:27 pm »
Линкът и руският добре, но продължавам да се чудя какъв е чудотворният механизъм на глада върху непропускливите тръби. Или нямаш представа и просто си приела, че може (грешка!), или някой те е замаял с митове и легендид (заблуда). Не си губи времето, пък дано го нямаш този проблем и не разбираш по трудния начин.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #79 -: Март 18, 2014, 09:17:48 am »
Не бих се доверила на резултатите в Майчин дом. Казвам го от горчив опит, а не защото съм чула  :wink:
А това, че имаш дете, хич не е гаранция, че и второто ще стане от раз. Пожелавам ти разбира се всичко да е наред, но имай едно наум.
Успех!

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #80 -: Април 06, 2014, 17:05:08 pm »
Тъй като и други като мен се питаха възможно ли е да се забременее с оскъден цикъл, искам да кажа че при мен се случи. След 3-4 години опити. Цикълът ми трае само 1 ден, никой не можа да открие каква е причината, включит. в клиниките по репродуктивна медицина  :)
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #81 -: Април 11, 2014, 21:14:52 pm »
Здравейте! Аз имах редовен и нормален цикъл като количество! И аз имам същия проблем!- НО  Намаля и стана оскъден след аборт преди 5 години-от тогава до ден днешен е така 2 дена-и то зацапване! Ходила съм 5 и вече 6 години по какви ли не лекари!!!!!!! Изследвана съм и от всякъде ми казваха че иследванията са добре като по учебник,но и аз самата ги четох и виждах! Все още не мога да се примиря с това и незнам къде точно е проблема!! Забременях отново НО планувано преди 2 год.-НО се получи Плацента превия точно поради оскъдния цикъл и ендометриума  :( - Поне така ми се казваше от всякъде!!!!!!! Беше голяма травма за мен и още е защото се наложи да махнат бебето в 5 месец  :( :( :( :( поради огромни отлепвания на плацентата от матката (няма да забравя как лекарите при преглед не виждаха ендометриум и се чудеха)- и ОГРОМНИ КРЪВОИЗЛИВИ при ставане-------БЕШЕ НЕЩО СТРАШНО!! Не искам да се връщам към това защото е........  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ! Минаха 2 години от тази бременност НО цикълът ми е все така както от доста години! Тази година правех пак иследвания и пак всичко е добре НО остава въпроса същия пенеще искаме бебе и ме е страх-казват че няма гаранция!  :( дано като събера кураж да е нормална бремеността!!!! Цикълът и тънката лигавица според мен до това води момичета понеже няма къде да се имплантира ембриона и ако стане едва се закрепя ниско долу!!!!!!! и води до големи проблеми  :( :( ! Не съм намерила за толкова години начин и от нищо не ми се е повлияла дебелината на лигавицата-НЕЗНАМ!Ь КОГАТО Я ГЛЕДАТ Е НОРМАЛНА!!!!!!!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #82 -: Април 11, 2014, 21:52:27 pm »
didencepilence, съжалявам за тежката ти загуба  :(. Ето моя опит по този въпрос. Имах спонтанен аборт преди пет месеца, направиха ми почистване чрез хистероскопия и оттогава всеки месец следим лигавицата. Смених две лекарства, сега пия трето, защото не ми действаха добре и лигавицата не беше хубава, и това се виждаше на УЗ. Едва от третото лекарство тръгна да расте добра лигавица и това веднага се видя на ехографа.
Друго важно нещо. Преди трансфера лигавицата ми винаги е изглеждала добре, но след като загубих бременността, направих хистероскопия и се оказа, че е имало хиперплазия на лигавицата и тя е изглеждала добре на УЗ, но това е лоша за имплантация лигавица и съвсем логично загубих бременността. Изводът за мен е, че най- добре е чрез хистероскопия да се погледне какво е състоянието в действителност. И да, цикълът ми беше започнал да става доста оскъден и предимно кафеникаво зацапване.
Ако лигавицата се окаже добра и без образувания, друг вариант, за който съм чувала (на мен не ми е правено) е т.н. надраскване, за да се провокира по-добра инплантация. Най-добре е да се консултираш с репродуктивен специалист и да обсъдите някои допълнителни изследвания, а след това правилната за теб терапия.
« Последна редакция: Април 11, 2014, 21:58:56 pm от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #83 -: Април 14, 2014, 09:19:09 am »
Лошото е 4е ми казват от всякъде че бсичко е наред!! Аз също обмислям да пристъпя към хистероскопия (за да огледат) !! Но мъжът ми се страхува да не ме объркат повече защото докторите до сега само това направиха!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ще направиш това, ше направиш онова, ще пиеш това и такааа на татака--НО НИЩО все така е всичко) ! Тъпкана съм с какви ли не химии!!!!!! Сега поех към билковия начин и ще видим какво ще стане!!!!! Казват че единствено и само цвят от Люляк много помага за натрупването на лигавицата!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #84 -: Април 14, 2014, 11:31:57 am »
didencepilence, знам колко е обезкуражаващо да смениш няколко гинеколози и всеки да ти дава различни съвени, а резултат никакъв, затова е от голямо значение с кого точно се консултираш.
За съжаление обикновените гинеколози нямат достатъчно опит с репродуктивни проблеми, затова препоръката ми е да се свържеш с РЕПРОДУКТИВЕН специалист в доказана клиника, който правилно да оцени твоето състояние и да се проведе адекватното за теб лечение.

Казват че единствено и само цвят от Люляк много помага за натрупването на лигавицата!!
Извинявай, но не вярвам в такива неща. Ако наистина хормонално всичко е наред, другото е да се огледа лигавицата. Ако има някакво образувание и то пречи, люлякът няма да помогне :).
Ако искаш напиши от къде си, така ще могат да се включат повече момичета със съвет при кой лекар
(в коя клиника) да се консултираш.  Успех, каквото и да решиш  :) !
« Последна редакция: Април 14, 2014, 11:39:11 am от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #85 -: Април 19, 2014, 12:18:56 pm »
Убедена съм че е от лигавицата! Идната седмица записах час по време уж на овулацията за да видим колко е лигавицата!!!! Просто искам да проследя пак нещата защото интересното е че и тогава виждаме че лигавицата е в норма и удебелена, а цикъл пак оскъден! Аз съм от Шумен и ходя не на обикновенни гинеколози А точно в такива клиники! В Шумен си имаме една такава, но отделно съм била и в Плевен, София, и Варна!!!!! Ще видим сега какво ще ми кажат, защото много е стронно но всеки месец усещам овулацията тооолкова силно че незнам това НОРМАЛНО ЛИ Е!?-казват че уж да! (покачвам температура и винаги имам някакви тъпи и след това става остра болката ниско долу и странното е че ВИНАГИ е в ляво!!!!!) Оххх вече се хващам за всичко ..... , но ако не правя овулация няма и да ми идва! Да не говорим че идва по часовник!!-Но оскъдно! А по принцип имам и проблем със сърцето (цирколация и кръвоснабдяване) Може ли да има нещо общо незнам,но и стова ще се заема да ми обяснят!-защото и по време на бременността ме тъпчеха с аспирин!!!!!!
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #86 -: Април 19, 2014, 21:49:42 pm »
didencepilence, възможно е да има овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да са по-ниски нивата на Прогестерона в ЛФ, това също може да е причина за оскъдния цикъл. Проверява се с изследване на Прогестерон на 5-7ден (най-добре на 7ден) след  доказана овулация, обсъди го с лекаря си. И пиши след прегледа.
Весели празнични дни!  :)
« Последна редакция: Април 19, 2014, 21:53:36 pm от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #87 -: Април 20, 2014, 10:24:08 am »
Тъй като и други като мен се питаха възможно ли е да се забременее с оскъден цикъл, искам да кажа че при мен се случи. След 3-4 години опити. Цикълът ми трае само 1 ден, никой не можа да открие каква е причината, включит. в клиниките по репродуктивна медицина  :)

Здравей, може ли малко повече инфо, каква е била дебелината на лигавицата ти преди забременяването? Аз също забременях с окъден цикъл, но не успях да задържа бременността. Не знам колко е била дебела лигавицата ми, защото не съм имала проблеми, забременях веднага. Сега вече две години се боря, но не става. Лекарите казват, че е от лигавицата, не става повече от 6мм.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #88 -: Април 20, 2014, 15:48:33 pm »
didencepilence, възможно е да има овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да са по-ниски нивата на Прогестерона в ЛФ, това също може да е причина за оскъдния цикъл. Проверява се с изследване на Прогестерон на 5-7ден (най-добре на 7ден) след  доказана овулация, обсъди го с лекаря си. И пиши след прегледа.
Весели празнични дни!  :)

Това 5-7 ден, откъде го взе ? и каква е причината да се изследва на 5-6 ден след О. Прогестерона?!
Пак се връщаме крачка назад.
От години повтаряме, че ЛХ,ФСХ и Е2 трябва да се изследват на 3 ден от МЦ, а не на 3-5
Сега стигаме до прогестерона - той се изследва на 7 ден след О.
Защо да се дават пари за изследване, което няма да е точно и пак трябва да се гадае.
Моля те внимавай какви съвети даваш - само момичетата  страдат от това.

Прогестерон на 5 ден след О. ще е нисък  и това какво ще говори, какъв извод ще се направи... и правилен ли ще е той?! Не е коректно това

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #89 -: Април 20, 2014, 17:21:05 pm »
denis, благодаря за уточнението ( в статия го четох).
Затова съм написала да го обсъди с лекаря си, момичето казва, че посещава репродуктивна клиника.
Аз съм пускала и преди седми ден (поради някаква невъзможност), след разговор с лекар, като ми е казвано, че може и така, но след това да напомня (по време на прегледа) на кой ден е направено изследването. Не споря с теб, отговарям на въпроса.
Добре е, че правиш това уточнение. 
« Последна редакция: Април 20, 2014, 19:05:28 pm от marsi »

Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #90 -: Април 20, 2014, 22:55:20 pm »
Правила съм всички тези изследвания-и са перфектни! -като по учебник били ми казват!! И доктор на доктор и всички това казват! Ще пиша да уточня за лигавицата този месец!  :hello:
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #91 -: Април 21, 2014, 11:08:22 am »
Ciguena, не помня колко мм точно беше лигавицата,понеже преди повече от година я проследяваха, но  беше по-скоро дебела. От всички изследвания, за които пишат тук, само хистеректомия не ми е правена и всичко беше нормално. Иначе аз съм бременна в 4 месец, питам дали ще има проблеми заради оскъдния ми цикъл, но естествено никой не знае :) . Засега всичко изглежда нормално.
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #92 -: Април 21, 2014, 16:50:33 pm »
didencepilence, възможно е да има овулация, но поради недостатъчност на жълтото тяло, да са по-ниски нивата на Прогестерона в ЛФ, това също може да е причина за оскъдния цикъл. Проверява се с изследване на Прогестерон на 5-7ден (най-добре на 7ден) след  доказана овулация, обсъди го с лекаря си. И пиши след прегледа.
Весели празнични дни!  :)

Това 5-7 ден, откъде го взе ? и каква е причината да се изследва на 5-6 ден след О. Прогестерона?!
Пак се връщаме крачка назад.
От години повтаряме, че ЛХ,ФСХ и Е2 трябва да се изследват на 3 ден от МЦ, а не на 3-5
Сега стигаме до прогестерона - той се изследва на 7 ден след О.
Защо да се дават пари за изследване, което няма да е точно и пак трябва да се гадае.
Моля те внимавай какви съвети даваш - само момичетата  страдат от това.

Прогестерон на 5 ден след О. ще е нисък  и това какво ще говори, какъв извод ще се направи... и правилен ли ще е той?! Не е коректно това

Denis, извинявай, че се намесвам, но имам усещането, че дебнеш изказванията на marsi, в някои теми, за да влизаш в конфликт с нея.
Не мисля, че тя подвежда момичетата, защото винаги уточнява, че преди да предприемат каквото и да било, трябва да се консултират с лекуващият ги доктор.
Със сигурност си помогнала на много момичета със съвети и все още им помагаш (чета всички теми във форума), но трябва да приемеш, че и други момичета могат да дават правилни съвети, тъй като все още са в процедури.
Аз лично долавям някаква ревност от твоя страна към marsi и не разбирам защо. Може да съм в грешка, за което още един път ти се извинявам, но оставам с такива впечатления като чета постовете ти към нея. Тя даже спря да пише в една тема, за да не влизате в конфликти.
Мисля, че всеки във форума има право на мнение, а тези които четат, преценяват на кого да се доверяват. От тук съм получила и получавам много ценни съвети, но не предприемам никакви действия без знанието на доктора ми.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #93 -: Април 22, 2014, 11:11:13 am »
mgstra 
Ако някъде не си съгласна с моя забележка относно поднесена информация - редно е да я посочиш  - къде точно греша и да обясниш защо това не е вярно.

ПП
За останалото - без коментар


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #94 -: Април 22, 2014, 11:56:51 am »
mgstra 
Ако някъде не си съгласна с моя забележка относно поднесена информация - редно е да я посочиш  - къде точно греша и да обясниш защо това не е вярно.

ПП
За останалото - без коментар

Аз никъде не коментирам грешките ти, а твоя тон и отношението ти в някои от постовете ти към други момичета, които пишат в темите. Понякога тона ти е доста повелителен и на мен това не ми допада, затова реших да изкажа мнение.
Извинявам се на останалите момичета за спама.
« Последна редакция: Април 22, 2014, 12:04:43 pm от mgstra »


Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #95 -: Юли 14, 2014, 12:20:40 pm »
Здравейте, момичета. Предварително се извинявам, ако мнението ми не е за тази тема. От известно време правим опити за бебе. След доказана овулация приемах Дуфастон в продължение на десет дни. На трети ден от спиране на лекарството и  си направих кръвен тест за бременност и резултатът беше <0.10. Същия ден прокъврих и реших, че е начало на цикъл. Кървенето беше ту кафеникаво, ту розовееше, но така и не стана нормален цикъл. Продължи 3 дни, беше съвсем оскъдно и спря. Имам записан час при гинеколожката ми за другата седмица, за да продължим с фоликулометрията. Въпросът ми е дали на някоя от вас се е случвало такова нещо след прием на Дуфастон. Не за първи път приемам лекарството и досега не съм имала такива проблеми. Знам, че шансът да съм бременна е минимален при наличието на отрицателен кръвен тест и си мисля дали приината за такъв оскъден цикъл не е в лекарството. Откакто прокървих така получих и една тъпа болка в кръста.


Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #96 -: Август 18, 2014, 14:23:14 pm »
Здравейте, моля ви помагайте

Направих два теста и двата са положителни, но имам ниакаква менстурациа вече 15 дни не спира това течение. Не мога да разбера какво става. Бях на доктор в петък и не видя нищо вътре. Вероятно е извънматочна бременност. Моля ви да ме успокоите ако можете. Утре пак съм на лекар.

Благодаря
*
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #97 -: Август 18, 2014, 14:51:37 pm »
Desi, прегледът ще ти даде най-точна информация какво се случва. Бих предложила да си пуснеш поне 2 последователни кръвни теста (през 48-72 ч.), за да видиш как се движи нивото на бета-ЧХГ. Ето тук можеш да прочетеш повече http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=542&Itemid=165
Би могла и сега да го пуснеш ако имаш наблизо лаборатория. Резултатът не се влияе от прием на храна. Имаш ли болки, извънматочната обикновено е съпроводена с доста силни болки. Освен да почиваш и да изчакаш утрешния преглед на този етап не би могла да направиш нещо повече.
Стискам палци!
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #98 -: Август 18, 2014, 15:12:01 pm »
Благодаря за бързият отговор. Да пуснах кръвен тест, резултатът ще е готов утре също. Да моля се всичко да е наред утре.

Поздрави
Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #99 -: Май 22, 2016, 08:51:31 am »
Здравейте момичета  :oops: пиша тук да не пускам нова тема , а и тази е по близка по тема до запитването ми. Никога не съм имала проблеми с циклите си , да винаги са били болезнени и пмс имам редовно. Този месец започнахме поредните опити,  но ми дойде. Притеснението ми идва от факта , че кръвта беше по светла не толкова обилна и станното , че не постоянна , няма нищо и после изведнъж като текне , после пак нищо , при забърсване бледо розово , сякаш е разредена с вода , нямам болки , леко парене в ляво ниско в областта на яичника. Нищо друго , без пмс , без главоболие. И всичко е наред , но аз като се шашнах , днес и тест направих - отр. Умрях от страх , не можах да спя цяла нощ , изчетох какво ли не за цветна , за извънматочна и др. И тази сутрин бегом до денонощната в 6 часа за тест. После си поплаках , донякъде от облекчение че няма положит.резултат и няма усложнения и донякъде от огорчение защо пък не се получава ...тези които следят моите включвания тук , знаят , имам едно момиче на 10 г. Един мисед в 11 с . И спонтанен в 5 седмица. На какво може да се дължи такъв МЦ. До сега гинеколозите ми казват , че нищо ми няма , просто случайност. Не съм имала кисти или гъбички или др.гин.заб . Имам двурога матка и по точно десния рог е по дълбок, но по скоро е козметичен дефект . Спирам да ви занимавам с мен , благодаря ви . Ще чакам да ми свърши .и ще пробвам пак . Цикълът ми от януари е много по къс . Винаги съм била с 28 дневен цикъл , през годините понякога закъсняваше но в рамките на няколко дни 3/4 , сега е по къс. На 36 г.съм. Ще ви пратя снимка на календара си  .ако някой е имал такъв проблем , посъветвайте ме . Щитовидни хормони направих аз всичко е в норма. Личната вдига рамене . Всичко е божа работа ...ами това е 😊




Re: Оскъдна менструация -каква ли е причината?
« Отговор #100 -: Юни 07, 2016, 18:43:37 pm »
Здравейте, дами. Не знам дали мястото на моят въпрос е тук, но се реших все пак да попитам, та казусът ми е следния: Приемам контрацептивни таблетки и до момента не мога да се оплача от нищо, този месец обаче с цикълът ми нещо не е на ред... обикновено на четвъртият ден след последното хапче цикълът започва но този път имаше много леко зацапване и цикълът ми протече много много слабо под формата на съсирена кафеникава кръв и спря на третия ден а не както по принцип на 4/5. Водя редовен полов живот - забравих да отбележа. Иначе всички обичайни симптоми бяха на лице както всеки друг месец. Възможно ли е промяната е настъпила от стрес или климатичните промени или трябва да се притеснявам от бременност?
 Моля ако някой има представа какъв може да е проблема или му се е случвало - да сподели !