0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #60 -: Декември 07, 2008, 21:24:59 pm »
Привет и от моя орлов поглед  :lol: :lol: :lol:
Не бях влизала доста време, с детето просто нямам време за комп изобщо...Ултра, много се радвам, че си се престрашила за час и ще стискам палци всичко да мине по вода на прегледа.
Аз също съм много добре със зрението, виждам перфектно и съм адски щастлива. Мини, допреди няколко седмици и аз имах особена сухота в очите сутрин, но като си капна капки се оправя. Сега вече нямам такава сухота, но понякога пак се събуждам така.   
Изпробвах почти всички видове изкуствени сълзи, които се продават и смело мога да твърдя, че Оксиал са най-добрите. Съдържат хиалуронова киселина и избистрят моментално зрението и облекчават сухотата. Та с две ръце ги препоръчвам  :D
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #61 -: Декември 10, 2008, 16:51:36 pm »
Здравейте на всички! :)
Аз съм нова във форума, но тъй като скоро ще ми предстои лазерна корекция на очите, реших да посъбера малко информация.
Насочила съм се към очен медицински център "Св. Николай Чудотворец" (гр. Варна), където оперира д-р Хубанов. Изчетох доста информация по форумите, но не открих отзиви за д-р Хубанов и клиниката му. Видях много мнения и добри отзиви за "Св.Петка" - доц. Митов (Варна) и "Vision" и "Ден" в София, но също така разбрах, че в момента д-р Хубанов разполага с най-добрия лазер  в България (според статиите в нета). И сигурно за това там корекцията е по-скъпичка - 1000 евро на око 8O. Сумата е за корекция по метода LASIK (като изобщо не ми препоръчаха другия метод с идеята, че LASIK нанася по-малко поражения по окото и след това възстановяването е по-бързо). Все пак сумата за корекция по този метод е около 800 евро на око (доколкото събрах информация за другите клиники) и 400 евро повече(за двете очи) си е сериозна разлика.   
Молбата ми е ако някой има информазия за д-р Хубанов и клиниката му да сподели, за да мога да направя окончателния избор на клиника.
Благодаря предварително на всички! :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #62 -: Декември 24, 2008, 08:55:15 am »
Имам вече час за първичен преглед, току-що се обадих - 13.12.
Харесвам тази дата :D
Дано да ми е на късмет :wink:
Как мина прегледа, ultra ?
Чакам с нетърпение да разкажеш  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #63 -: Декември 27, 2008, 23:44:17 pm »
Прегледът беше много обстоен, продължи над 2 часа. Всичко беше организирано много стройно, бях спокойна през цялото време. Преглежда ме д-р Минчев - млад, симпатичен и отзивчив. Имаше и някой неприятни моменти. Първият беше при измерване на очното налягане. Сестрата пропусна да ме уведоми, че се впръсква струя въздух под налягане в окото и аз подскочих назад възмутена и уплашена :lol: Следващото неудобство беше след поредното капане на капки - кръвното ми рязко спадна. Било често срещан страничен ефект, реагираха бързо и ми донесоха вода и шоколад :wink: Последният преглед се състоеше в директно оглеждане на очните дъна - слага се в окото някакво вещество и с помощта на един малък уред с лещи от двете страни се оглежда окото като се прилепя плътно до повърхността на окото. Малко е неприятно, ама аз съм свикнала да си бъркам в очите след дългото носене на лещи.
При този преглед се установи, че имам отлепена ретина на дясното око. Последва процедура за прилепването й с помощта на лазер Аргон (май така беше). Не съм плащала допълнително за тази процедура, било включено в цената. Самата интервенция беше около 5 минути, с местна упойка и на моменти беше леко дразнеща и болезнена - сякаш усещах пронизване по протежение на очния нерв.
Въпреки отлепването се оказа, че съм подходяща за операция и то за по-евтиния вариант. Аз настоявах за по-скъпия, ако е по-добър или прецизен, но се оказа, че са различни технологии и се преценява кой да се използва според състоянието на очите.
След прилепването окото ми беше много чувствително, болеше ме доста и стоя няколко дни много зачервено. Трябваше да почивам, да не вдигам тежко, да не нося грим и да не се навеждам, не че успях да спазя указанията... Доколкото разбрах, ще трябва да си правя тази процедура на всеки 2-3 години.
След 5 януари ще звънна да уточним дата за операцията, но ще искам да ми разяснят по-подробно как точно протича операцията и защо отлепването на ретината не й пречи.
И ще пиша пак, разбира се :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #64 -: Декември 28, 2008, 10:19:57 am »
Благодаря ти много за изчерпателният разказ.
Пожелавам ти всичко да мине гладко ,без повече изненади  :D
Аз отдавна обмислям да си направя корекция на зрението, но това че няма да мога да виждам добре няколко дни  ме спира. Иначе не се страхувам
Кураж, ако те е страх  :D
Ще чакам пак да споделиш преживяванията си  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #65 -: Декември 31, 2008, 14:39:39 pm »
Ултра, супер. И аз много се навих на тази операция, но ми казаха, че астигматизъм не се лекува. То разбира се трябва да си отида на специалист и да чуя неговото мнение де.
А късогледство е това дето не виждаш на далеч, нали? Аз съм така.
Кога ти е насрочена операцията? И успех.
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #66 -: Януари 05, 2009, 00:07:33 am »
...
А късогледство е това дето не виждаш на далеч, нали? Аз съм така.
...

точно това е :)
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #67 -: Януари 05, 2009, 11:10:25 am »
За самата  операция  се гледа  дебелината на роговиците( освен всички останали подробности,за които е така дълъг   началния преглед).И от там следва на кой метод ще се спрат лекарите,при мене бяха тънки.Имам спомен за  някаква цифра 517, като нормалната дебелина била 550.
Астигматизма се маха с операцията.Аз имах,вече-не. :P
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #68 -: Януари 06, 2009, 16:37:05 pm »
Мда, оказа се, че понеже очите ми били доста зле и съм виждала на 70% не съм била подходяща за по-скъпия метод. Пък лигавицата ми била дебела и този от 600 бил идеален за мен.
Вчера мина втория преглед, ретината е добре, операцията ще ми е сега в неделя на 11 януари.
Моля да споделите издадоха ли ви касова бележка за сумата. Моят мъж е неприятно изненадан, че не можем да преведем сумата по банков път, а трябва на ръка и се опасява, че няма да получим документ. Как беше при вас?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #69 -: Януари 06, 2009, 18:12:15 pm »
Ултра, няма как да ти откажат документ-те са задължени. Така, че ще си поискаш, ако те не дадат. Но за такава сума се съмнявам да не дават документи.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #70 -: Януари 06, 2009, 18:29:27 pm »
Имам си касов бон.Дават.
Ултра, стискам палци,няма страшно!
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #71 -: Януари 06, 2009, 21:19:23 pm »
Ултра, успех и от мен! Аз още не съм се престрашила, но се замислям сериозно.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #72 -: Януари 07, 2009, 14:16:42 pm »
Мисля около 2 седмици. Поне на мене толкова ми предложиха, май до месец.
пак аз с досадните въпроси :P
болничен от клиниката ли ти предложиха? щото на мен ме питаха отпуск дали мога да си взема и се зачудих...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #73 -: Януари 07, 2009, 19:37:28 pm »
Не са досадни въпросите ти, напротив.
Питаха ме дали искам,защото при мене се знаеше,че няма да съм  трудоспособна поне 5 дни,виждах на моменти и то като през мръсно стъкло и конусовидна мъгла.А и с лещите се удължава  възстановяването.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #74 -: Януари 09, 2009, 08:21:23 am »
yahoo_17Ани, късмет в неделя!
Ще стискам палци!Много и силно!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #75 -: Януари 09, 2009, 13:05:43 pm »
Ултра,стискам ти палци операцията да мине успешно и бързо да се възстановиш!!!
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #76 -: Януари 09, 2009, 14:03:54 pm »
Ултра,  преди операцията  измий всякък грим и крем от лицето си. Облечи се добре, въпреки климатиците вътре в операционната като легнах на   кушетката  едва спрях треперенето  си( юли беше,а зъзнех).
Слушай напътствията на лекарите и си гледай в червената точка, на моменти ще имаш усещане,че не гледаш в нея, ще изчезва за части от секундата, но ти си гледай неподвижно, няма страшно.
После е хубаво да поспиш,аз не можах,дори след хапчето за сън,което ми дадоха от там. Не стои в задимени,запрашени пространства.Не търкай очи. Най-хубавите  кърпички за очи са на Алкон-Супранетс.Каквото ти кажат от болницата старай се да изпълниш- относно къпане, гледане  на тв, четене...
Ще мине всичко идеално,сигурна съм.После ще си готова и за космонавт дори. :P
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #77 -: Януари 09, 2009, 17:25:16 pm »
Благодаря за напътствията, полезни са ми!
Благодаря на всички и за стиснатите палци, ще се постарая да се отчета чрез някого след операцията :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    доволна

Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #78 -: Януари 10, 2009, 11:35:59 am »
Здравейте!Попаднах случайно тук и видях темата ви за лазерната корекция!Аз си правих тази корекция през месец октомври 2008 в клиниката "Св.Петка"-гр.Варна!Излишно е да повтарям мненията на всички доволни от манипулацията,и аз като всички виждам ПЕРФЕКТНО :D Исках само да отговоря на въпроса,дали дават болничен-дават до 20 календарни дни!Аз си ги използвах всичките,защото исках да си почина,макар че реално погледнато можех да се върна на работа още на 3-тия ден!А,и също исках да добавя-като отивате на самата корекция не слагайте никакъв грим,бижута и парфюм!Ако някой има въпроси бих отговорила с удоволствие!
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #79 -: Януари 12, 2009, 12:01:19 pm »
Някой да е чул ultra след операцията?