0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #40 -: Август 03, 2008, 18:45:43 pm »
Пиера, как са очичките? :D
Днес се изкъпах за първи път като хората, а не на части(голям кеф било това "чудо"- да си вземеш баня :lol:)
Ти приемаш ли други капки, освен тези след операцията? Изкуствени сълзи?
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #41 -: Август 04, 2008, 09:27:28 am »
Хех, момичета, честито!!!!! Радвам се, че сте се решили :))) Аз вече съм една година след операция и всичко е наред! Пожелавам на всички ни още дъъъъълги години да виждаме с нашите си очи :)))
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2008, 14:50:01 pm »
Я да повдигна темата и да ви попитам как сте след няколко месеца :)
Аз все повече се замислям за операция, отново съм вдигнала диоптъра и вече съм над -5  :(

Въпрос: По време на операцията казвате, че трябва да гледате в една точка. Ами ако не успеете да задържите погледа си там? Изобщо има ли възможност окото да трепне или е парализирано?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #43 -: Ноември 24, 2008, 16:19:05 pm »
Ултра, до утре мога да описвам "моето проглеждане", но да кажа с точност,че зяпането ми в дадената червена точка е било  идеално-не мога. Анастезията преди операцията така "одървя" очите ,че като легнах само си повтарях:" Гледай в точката,не мигай,не мигай.." Окото,което се работи в момента е отворено със специални щипки, но за другото нямаш почти никакъв усет. Забележки не са ми правили.Чувам преди мене да  се ядосва на много мърдащия пациент.Мисля,че старанието ти да гледаш вточката е достатъчно. Останалото е работа на лекарите и лазера.
И  да кажа ,вече 4 месеца след  корекцията, че  очите ми  работят,смеят се,плачат както преди,но сега самостоятелно ВИЖДАЩИ. :D
Продължавам с изкуствените сълзи, чувствам очите си сухи при ставане сутрин,  след продължителна работа на климатик и прекалено стоене в задимено помещение, но това по никакъв начин не е дискомфорт.Миналата зима  излизах  с диоптрите и при всяко мое влизане на топло бях като бутната в сауна-потни стъкла,срам,недоволство. Сега   всички забелязват очите ми, дори много близки хора не са знаели цвета им. :P
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #44 -: Ноември 24, 2008, 18:35:37 pm »
Маусче, а колко време ще е този недостатък със сухотата. Ще отмине ли?
*

    mini_mouse_nelognat:)

Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #45 -: Ноември 24, 2008, 22:12:48 pm »
Mary, при мене беше с работа директно върху роговиците, професорката я чух после да казва, че съм била "тежък случай" 8O...(тежък,тежък,ама виждам идеално сега :lol:)Ще отмине тая сухота( говорила съм и писала с много хора, претърпели същото, минало им е отдавна). На мене ми каза Оксиал да капя  до изтичане на 6-тия месец след операцията,т.е. до януари.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #46 -: Ноември 25, 2008, 22:56:41 pm »
Благодаря за отзивите :D
Почти се навих...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2008, 10:51:45 am »
Ултра,  всеобща пречка  са парите(над 3000лв отиват), другата такава са  страховете и предразсъдъците. Последните ги  изметох много бързо, всяко нещо носи риск. Най-добре наррави първоначалния преглед, за да разбереш  детайлно всичко и дали си подходяща.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2008, 10:53:43 am »
Да, тъкмо щях да търся инфо по въпроса. Ти във Вижън ли беше? Координати дали ти е удобно да ми дадеш :oops:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2008, 15:52:22 pm »
Очен лазерен център Вижън
София
ул.Виктор Григорович 8
9515037
9515377
Първоначалния преглед е 120лв, около 2 часа продължава.
С адреса правя реклама на клиниката, но подчертавам ,че става дума за корекция на късогледството, в тая насока по-добри няма. А за останалите очни  операции не зная.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2008, 22:30:04 pm »
Благодаря ти :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #51 -: Ноември 27, 2008, 12:30:21 pm »
Ултра, на прегледа се правят множество изследвания, разширяват се зеници, немислимо е да шофираш.
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #52 -: Ноември 27, 2008, 23:10:41 pm »
Да се включа и аз :)))
Моята корекция я направих в очна клиника "Св. Петка" във Варна и съм много доволна.
Вече година и половина мина и виждам чудесно.... направо имам чувството, че вече не мога да си спомня какво беше преди. Нямам никаква сухота или други оплаквания... при мен те отминаха много бързо. Що се касае до гледането в една точка - не е чак толкова невъзможно. А и аз със сигурност много мърдах с едното око - втория доктор чак ми хвана главата, зашото явно и нея съм размърдала. Аз здравата се бях упоила, по време на операцията на второто око казах на доктора, че ще си ходя вече. :))) Първо много ми се скара, да не говоря, а после много ми се смя!!!! :))))
Така, че смело напред към видимото бъдеще!!!! :)
А и още нещо да добавя - след доста изследвания в клиниката живот и здраве на пролет въпреки операцията смятам да раждам нормално. Засега няма появили се противопоказания! :)))
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #53 -: Ноември 28, 2008, 10:51:05 am »
На мене  пък ми казаха,че след подобна операция  раждането да е секцио.
Олимпия, леко дебелеене :P до края-начало и все пак  консултирай се с офталмолози.
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #54 -: Ноември 28, 2008, 11:37:09 am »
Вчера точно коментирахме сумата на процедурата, че е доста скъпа и разбрах, че в Турция, в Истамбул  тази операцията излизала около 1500лв. Но не знам нищо повече.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #55 -: Ноември 28, 2008, 11:57:56 am »
Доста голяма разлика. Ама тук все пак са включени и прегледи след операцията в рамките на 6 месеца. Май така разбрах... Ако трябва да се пътува всеки път до Турция за контролите сигурно ще стигне бг сумата.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #56 -: Ноември 28, 2008, 12:09:33 pm »
Имам вече час за първичен преглед, току-що се обадих - 13.12.
Харесвам тази дата :D
Дано да ми е на късмет :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #57 -: Ноември 28, 2008, 12:11:52 pm »
Успех и после пиши как е минало.
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #58 -: Ноември 28, 2008, 12:41:41 pm »
Доста голяма разлика. Ама тук все пак са включени и прегледи след операцията в рамките на 6 месеца. Май така разбрах... Ако трябва да се пътува всеки път до Турция за контролите сигурно ще стигне бг сумата.
Да, така е, прегледите после са включени.
За Турция е  реклама в нета като за 3-дневна екскурзия. Преди да се подложа на корекцията  се рових и за тая дестинация, но страхът че ще съм далече за евентуални  въпроси и  евентуални усложнения ме върна обратно тука.
Ултра, ще стискам палци!
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Лазерна корекция на очи
« Отговор #59 -: Ноември 29, 2008, 14:25:57 pm »
.... но страхът че ще съм далече за евентуални  въпроси и  евентуални усложнения ме върна обратно тука.

Това е много важен довод, така че и аз не бих тръгнала за турция. А и знам ли ги доколко говорят английски и как ще се разберем. А и все пак и моята терминология на англ по темата не е цветуща :))))

На мене  пък ми казаха,че след подобна операция  раждането да е секцио.

На мен още преди операцията ми казаха, че тъй като нямам проблем с налягане на очните дъна (или нещо подобно) и не съм с висок диоптър би трябвало след корекцията да нямам проблем да родя нормално. Сега естесвено вече започнага да ме наблюдават дали има промяна в някакво артериално налягане по време на бременността и в последния месец ще излязат с окончателно становище. За сега са обнадеждени докторите. minie_mouse, благодяра за пожеланията! Да ти се връща ако си на такава вълна :)))