0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« -: Април 01, 2008, 09:24:22 am »
Мили момичета,
Все повече се налага мнението, че при тази диагноза ( ИЯР ) по-печеливша се оказва леката стимулация или инвитро/ICSI на ЕЦ. От друга страна при първи опит лекарите продължават да стартират с много сериозна стимулация! Може би искат да видят как ще реагират яйчниците, може би има някаква друга причина, която на мен не ми е известна! Предполагам, че зависи и дали освен ИЯР има и други причини за стерилитета ( мъжки фактор , ендометриоза или др. ).
При мен лично причината е само ИЯР и Док беше категоричен - започваме с много сериозна стимулация. Много силно съм притеснена, че нищо няма да се получи с тази силна стимулация, надявам се да не е така.
Моля ви да споделите опит и мнение по въпроса. Мисля, че темата ще бъде полезна на много момичета.
Успех и Късмет на всички! :goodluck: :bighug: :bighug:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #1 -: Април 01, 2008, 10:25:26 am »
Здравей tanita7!

Досега не съм писала тук във форума,но това,което пишеш ме провокира да споделя как бяха при мен нещата.
Аз съм с диагноза ИЯР- висок ФСХ,нисък инхибин В.Първото съмнение дойде при първия ми опит инвитро, въпреки че ФСХ беше в горните граници на допустимите референтни стойности.Започнах с Гонал,като увеличавахме дозите-резултат -нито една яйцеклетка.Заговори се донорски яйцеклетки.Отказах.Не бях готова за това,не вярвах че на 30г.съм останала без нито една яйцеклетка.Александров и Владимиров ми предложиха много силни стимулации,финансово непосилни за мен и с крайно неясен резултат.Алтернатива -донорски яйцеклетки.
Спаси ме д-р Стаменов.Първо направихме инвитро на ЕЦ. Получи се чудесен ембрион,успешен транфер,но отрицателен тест.Последва лапароскопия.Резултат- ендометриоза.Веднага започнах втори опит инвитро- този път с Мерионал и Сетротид,възможно най-лека стимулация.Резултат- 3 яйцеклетки.При пункцията успяха да извадят само една.Последва ICSI,транфер и 9месеца по-късно се роди дъщеря ми. :D
Та това коетоказах с толкова много думи/извинявайте/ е,че при мен леката стимулация се оказа подходящото решение.И д-р Стаменов разбира се!!! :lol: :lol:

Успех ви желая момичета и колкото и изтъркано да звучи:не се отказвайте от мечтите си колкото и невъзможни да да те.Никога.И те ще се сбъднат!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #2 -: Април 01, 2008, 11:32:24 am »
Здравей, tanita7!
И аз за жалост съм с такава диагноза - ИЯР, високо FSH. На скоро правих процедура при д-р Владимиров. Първо док беше решил, че при мен няма да има полза от стимулацията и е по-добре да направим ин витро/икси на ЕЦ. След това, обаче се разубеди, не знам защо, вероятно, защото това ми беше първата процедура при него и все пак е искал да види как ще реагира организма ми?! Предупреди ме, че стимулацията ще бъде жестока. Така и беше - 300 единици Гонал и 300 единици Мерионал - 16 дни. В резултат получихме само три фоликула, извадихме две зрели яйцеклетки, оплодиха се и двете, но резултат след трансфера нямаше... :(  По принцип съм със спонтанна овулация, при която имам 1 или 2 фоликула, рядко и по три, т.е. и с и без стимулация - все тая!?  :( При спонтанния цикъл в общия случай, разбира се, се разчита на по-малко яйцеклетки и шансът е по-малък, но при нашия случай мисля, че е добър вариант. Не знам при кой доктор си, обаче. Не всички го практикуват. Д-р Стаменов прави процедури на ЕЦ, д-р Владимиров също прави, но не напълно на ЕЦ. Каквото и да решиш, ти желая успех!

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #3 -: Април 01, 2008, 12:51:46 pm »
Здравете отново!
При Владимиров съм , след няколко дни отивам за първи преглед преди инвитро! Но последния път, като го питах за стимулацията - той каза - много силна! Не мога да разбера защо? Тогава не го попитахм, за да не се разсърди нещо, но сега ще го разпитам подробно и смятам да настоявам за лека стимулация.
Душе , а ти смяташ ли да направиш за инвитро на ЕЦ или с лека стимулация?Вече за кой ли път се убеждавам, че може би това е истината за нашата диагноза, но може би трябва ние да настояваме за това, тъй като явно теоритично шанса е малък, но пък на практика нещата май не са така! Ще ви пиша какво точно ми е обяснил Владимиров, след разговора;)) 
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #4 -: Април 01, 2008, 13:15:56 pm »
И аз бих могла да се включа в темата.Уточнявам, че съм с 1 яйчник.
Първи опит - 2 яйцеклетки /30 Гонала и 30 Меногона/
Втори опит - 3 яйцеклетки /около 50 Менопура, 20 Меногона/
Трети опит - 1 яйцеклетка / около 50 Фостимона, 20 Меногона/
Това е, ако има четвърти опит, то ще е на ЕЦ.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #5 -: Април 01, 2008, 13:35:23 pm »
И аз бих могла да се включа в темата.Уточнявам, че съм с 1 яйчник.
Първи опит - 2 яйцеклетки /30 Гонала и 30 Меногона/
Втори опит - 3 яйцеклетки /около 50 Менопура, 20 Меногона/
Трети опит - 1 яйцеклетка / около 50 Фостимона, 20 Меногона/
Това е, ако има четвърти опит, то ще е на ЕЦ.


Което и е редно според мен!

Мили момичета, желая ви много късмет! :heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #6 -: Април 01, 2008, 14:02:00 pm »
 Танче, ние сме го обсъждали и на лични, но нека напиша и тук, може да е от полза на някое момиче!!!
 Аз незнам вече кое е добро и кое не е, мисля и да не го мисля, защото това е работа на док. и му се доверявам!!!
 Моят опит е толкова вече богат, а как ми се иска да не беше така!!! :?
 Първи опит-29-гонал
           9-мерионал
           12-меногон/резултат една яйцеклетка/, общо 50 ампули
Втори опит-23-менопур
           43-меногон/резултат две яйцеклетки/ , общо 66 ампули
Трети опит-23-фостимон
           12-меногон/резултат три яйцеклетки/ , общо 35 ампули
 Както се вижда последният опит, който беше успешен беше с най-малко лекарства и най-много яйцеклетки. Преди последният опит пих ДХЕА и сега също го пия от месец и половина!!!
 Обсъждахме с док., той не иска икси на естествен цикъл, поради проклетата ендометриоза, която според него не само резерва ми е увредила, но и качеството. Според него ако имаме повече яйцеклетки с оглед на качеството им е по-добре за нас.
 Незнам и на мен не ми се иска повече да ме тъпчат с хормони ама в името на каузата съм сигурна, че си заслужава!!!
 Ако се сетя още нещо, ще пиша!!!


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #7 -: Април 01, 2008, 14:06:49 pm »
Много силно съм притеснена, че нищо няма да се получи с тази силна стимулация, надявам се да не е така.


Ооооооо, ще се получи и още как - 4,5,6 броя.
Но на каква цена??? :(
При мен с 54 амп. Пурегон 100 - смятай - близо 6 бона. 8O


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #8 -: Април 01, 2008, 16:00:55 pm »
Много силно съм притеснена, че нищо няма да се получи с тази силна стимулация, надявам се да не е така.
Ооооооо, ще се получи и още как - 4,5,6 броя.
Но на каква цена??? :(
При мен с 54 амп. Пурегон 100 - смятай - близо 6 бона. 8O

Май аз съм рекордьор по лекарствата - 64 амп. Гонал 75 ед и 64 амп. Мерионал 75 ед - или само за лекарства - малко над 6 бона!?  8O

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #9 -: Април 01, 2008, 16:03:07 pm »
Душе , а ти смяташ ли да направиш за инвитро на ЕЦ или с лека стимулация?Вече за кой ли път се убеждавам, че може би това е истината за нашата диагноза, но може би трябва ние да настояваме за това, тъй като явно теоритично шанса е малък, но пък на практика нещата май не са така! Ще ви пиша какво точно ми е обяснил Владимиров, след разговора;)) 
Миличка, аз бях до тук... :( Но, ще се радвам, ако споделиш какво ти е казал док след прегледа. Аз преди малко се свързах с д-р Владимиров, за да му кажа как са се развили нещата около мен и той ми предложи да помислим за ЕЦ, ако реша. Въпреки, че знае моето решение. ...Много успех ти желая!
« Последна редакция: Април 01, 2008, 16:10:30 pm от du6ka »

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #10 -: Април 01, 2008, 16:13:39 pm »
Душе, никакво отказване, мацко!Я гледай колко народ сме с теб! :bighug:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #11 -: Април 01, 2008, 16:15:47 pm »
Не даваме да се отказваш!!! :bighug:


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #12 -: Април 01, 2008, 16:18:18 pm »
Благодаря ви, милички, ама ще трябва и да ходите вместо мен!  :lol:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #13 -: Април 01, 2008, 16:34:57 pm »
Щом трябва!!! :wink:


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #14 -: Април 01, 2008, 16:38:17 pm »
Аз преди малко се свързах с д-р Владимиров и той ми предложи да помислим за ЕЦ, ако реша.


С извинение, след дъжд - качулка. :wink:

Душе, нищо лично.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #15 -: Април 01, 2008, 17:23:40 pm »
Аз преди малко се свързах с д-р Владимиров и той ми предложи да помислим за ЕЦ, ако реша.

С извинение, след дъжд - качулка. :wink:
Душе, нищо лично.
Що бе, Жени? Просто док разбра, че в моя случай и със стимулация и без - все тая! Лищо лично, Жени! Мисля, че лекарите гледат да се застраховат, особено първия път. Но разбира се, всичко си е за наша сметка най-вече....

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #16 -: Април 01, 2008, 18:23:48 pm »
Душе, не се отказвай, моля те!!! Истината за нашата диагноза е ЕЦ!!! Ще стане - ще видиш, не се отказвай на финала точно!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #17 -: Април 01, 2008, 22:27:01 pm »
Колко ли още трябва да експериментират с нас??? :(
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #18 -: Април 01, 2008, 22:33:08 pm »
И за жалост не само с нас???  :(

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #19 -: Април 01, 2008, 23:01:54 pm »
Душе и Жени :bighug:
Не ви давам и на двете да се отказвате!!!
Не ви познавам лично,ама много ви обичам
и вярвам във вас, вярвам че ще успеете и се моля за това!!!