0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #60 -: Април 17, 2008, 17:29:33 pm »
може пък до септември Док да се е нагледал на неуспешни силни стимулации и да ме подкара на ЕЦ..... :lol:


Е туй е приказка. :wink:
Цунки и гунки от мен!!!

« Последна редакция: Април 17, 2008, 17:33:45 pm от eganeva »
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #61 -: Май 14, 2008, 11:48:30 am »
  Inhibin B е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на т.нар. антрални фоликули (фоликули с размер от 50 микрона до 2 мм.).
  АМХ също се продуцира от гранулозните клетки,но на преантралните и малките антрални фоликули.
  Това означава, че АМХ дава по-достоверна информация, защото хваща секретирането дори на най- малките антрални и преантрални фоликули. Ако е под нормата означава, че каквато и стимулация да се приложи няма как да се изкарат повече от 1-2 фоликула. Аз поне така си го обяснявам, ако не съм права нека който има повече информация да ме поправи.
  Д-р Владимиров в моя случай ми е казвал, че няма никакъв смисъл да изследвам Инхибин. При преглед на 2-ри 3-ти ден той прави оценка на ЯР на УЗИ и там се виждат антралните фоликули. Когато са малко на брой е ясна работата.
 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ, докато ми дойде реда за донорска яйцеклетка. Това е мнението и на д-р Владимиров.

Добре де,и аз съм се записала за донорска яйцеклетка при док.Владимиров през месец януари ,но колко време трябва да чакам?Вече съм отчаяна.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #62 -: Май 14, 2008, 13:14:48 pm »
   ...
Добре де,и аз съм се записала за донорска яйцеклетка при док.Владимиров през месец януари ,но колко време трябва да чакам?Вече съм отчаяна.
И аз чакам за донорска при същия д-р,още от октомври миналата година! Искам само да добавя, че от тази година намирането на донор става все по-трудно.Говорих с д-р Тачева.Според новия закон донори могат да стават само раждали жени :ask:.Това ,че никоя жена няма да се подложи на стимулация ей така на добра воля/за кеф/ и без да й се налага ин витро,никой от умните глави в министерството не го интересува :BangHead: Остава да чакаме да се промени нещо!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #63 -: Май 14, 2008, 16:47:15 pm »
И аз чакам за донорска яйцеклетка. Какво обаче ми направи впечатление: имам колежка с 2 деца, а на друга дъщеря й е вече с 3 на 30 г. Непрекъснато ми се оплакват, че са много зле финансово, търсят заеми и т.н. Когато разбрах, че съм за донорка, след дълги умувания и притеснения се осмелих на тези двете да им предложа да ми станат донорки срещу известна сума пари. На мен това ми се струва вариант за тяхното безпаричие. Не ме съдете, защото аз го приемам като възможен временен изход за тях в процеса на отглеждане на техните деца, които са малки. Но ... те отказаха, и то с аргумента, че видиш ли гените им били много важни, как така ще ги дадат. А от клиниката ми бяха казали, че те директно няма да са на мен донор, а на друга жена, т.е няма да познават реципиента. И аз си чакам, а те се оплакват
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #64 -: Май 21, 2008, 13:20:57 pm »
Дали има някой от чакашите за донорска яйцеклетка на която да са и се обадили и да се е осъществило донорството?
Защо ми се струва, че това е загубена кауза?
Дано да греша!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #65 -: Май 21, 2008, 18:15:23 pm »
Това е въпроса, който и мен ме вълнува от известно време и мислех да питам.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #66 -: Май 23, 2008, 17:46:17 pm »
Момичета, вдигам темата, дано някой да отговори...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #67 -: Май 23, 2008, 22:40:03 pm »
Да се запиша и аз при чакащите.Също не съм чувала и чела във форума за жена с донорско ин витро в която и да е клиника.Дали да не пуснем отделна тема , защото май доста чакащи се събрахме без никакъв резултат
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #68 -: Май 31, 2008, 18:25:49 pm »
;-))))Такаа, оказа се, че този тест за ДНК фрагментация при нас е зле. На този етап прекъсваме всичко и отиваме на андролог. Владимиров много се учуди, защото ние не сме с мъжки фактор, никога не сме били, а последната ни спермограма е от преди няколко месеца...
И за какво ги пия сега противозачатъчните ? И за какво ходих на иглотерапия?
За никаква стимулация не говорихме :x
За какво трябва да е просто, когато може да е сложно?
И сега, нали се сещате...2 месеца лечение, то ще стане лятото....значи смятай септември.....
Теди, Жени, вас момичета ще ви следя изкъсо;-))))Имате ... :bighug:
Както се казва всяко зло за добро, може пък до септември Док да се е нагледал на неуспешни силни стимулации и да ме подкара на ЕЦ..... :lol:



При нас също има ДНК-фрагментация над нормата при идеални резултати на останалите параметри от спермограмата. Доктора каза че тази фрагментация влиялела на имплантацията на ембриона (с две неуспешни инвитра съм, ембрионите не се имплантират. Според него няма смисъл да провеждаме лечение,т.к. се провежда основно с прием на хранителни добавки и рядко дава добър резултат, а аз съм с диагноза ИЯР и нямам време да отлагам и да чакам дали ще стане чудо в резултат на хранителните добавки. Според доктора можем да избегнем този проблем като се вземат сперматозоиди направо от тестиса чрез биопсия.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #69 -: Юни 04, 2008, 13:02:03 pm »
Май най-после открих темата за моя проблем. Скоро направих своя първи опит - неуспешен. При стойност на АМН 0,8 / 1-10/ стимулацията ми беше с 450 Е Меногон. Извадиха 5 яйцеклетки, но нито една не се оплоди. При съпруга всичко е ОК. Повториха АМН в самата клиника /според тях не се променял и нямало значение, че давам кръв 3 дена след пункцията/ и днес получих резултата 0,41 /при долна граница 2,65/ 8O. Не знам какво да мисля и тук не прочетох досега за случай на неоплодени яйцеклетки. Явно и ИЯР има различни проявления.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #70 -: Юни 05, 2008, 09:25:15 am »
Все повече и повече си мисля, че при ИЯР най - добре е да се избягват тежките стимулации, дори лекарите като че ли започват да прилагат икси на ЕЦ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #71 -: Юни 05, 2008, 17:44:59 pm »
mct, по-скоро не меногона е бил проблема. :hug2:  Яйцеклетките вероятно са били иксирани, но не се е стигнало до последващо развитие. При малък брой яйцеклетки всяка себеуважаваща се клиника би иксирала.
Аз обаче друго си мисля, дали изследването на АМХ не е показател само в дадения месец, въз основа на това че дава инфо от настоящите антрални фоликули които евентуално ще трънгат същия месец?! Както е Е2 примерно.

Аз също си мися че Икси на ЕЦ е по-добрата алтернатива.

Много, много късмет пожелавам!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #72 -: Юни 06, 2008, 10:19:14 am »
mct, по-скоро не меногона е бил проблема. :hug2:  Яйцеклетките вероятно са били иксирани, но не се е стигнало до последващо развитие. При малък брой яйцеклетки всяка себеуважаваща се клиника би иксирала.
Аз обаче друго си мисля, дали изследването на АМХ не е показател само в дадения месец, въз основа на това че дава инфо от настоящите антрални фоликули които евентуално ще трънгат същия месец?! Както е Е2 примерно.

Аз също си мися че Икси на ЕЦ е по-добрата алтернатива.

Много, много късмет пожелавам!

Eвро, това изказване ми го взе от устата. Точно това си мисля от много време, че дадени хормонални резултати са сигурен показател само за настоящото състояние, тоест нивата са променливи, като се има предвид цикличността а сигурно и други фактори.
Правила съм доста изследвания на FSH/LH и само един път FSH беше доста над нормата. Точно тогава трябваше да правим инсеминация и отложихме за следващия месец, когато нивата им бяха в граници.
По тази причина преди АРТ винаги се измерват хормоните за да се знае откъде се тръгва. Има логика и много се надявам да сме прави.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #73 -: Юни 07, 2008, 18:55:08 pm »
Благодяра за отговорите и пожеланията!
И аз не знам вече какво да правя и къде да ходя. При всеки случай трябва да намеря нова клиника. 8O
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #74 -: Юни 08, 2008, 14:14:17 pm »
mct, по-скоро не меногона е бил проблема. :hug2:  Яйцеклетките вероятно са били иксирани, но не се е стигнало до последващо развитие. При малък брой яйцеклетки всяка себеуважаваща се клиника би иксирала.
Аз обаче друго си мисля, дали изследването на АМХ не е показател само в дадения месец, въз основа на това че дава инфо от настоящите антрални фоликули които евентуално ще трънгат същия месец?! Както е Е2 примерно.

Аз също си мися че Икси на ЕЦ е по-добрата алтернатива.

Много, много късмет пожелавам!

Eвро, това изказване ми го взе от устата. Точно това си мисля от много време, че дадени хормонални резултати са сигурен показател само за настоящото състояние, тоест нивата са променливи, като се има предвид цикличността а сигурно и други фактори.
Правила съм доста изследвания на FSH/LH и само един път FSH беше доста над нормата. Точно тогава трябваше да правим инсеминация и отложихме за следващия месец, когато нивата им бяха в граници.
По тази причина преди АРТ винаги се измерват хормоните за да се знае откъде се тръгва. Има логика и много се надявам да сме прави.

Личния ми опит отностно стимулиране с Меногон и коментара ми със специалист, занимаващ се с АРТ категорично определят Меногона като препарат, който при използаването му дава негативно отражение в качеството на яйцеклетките.

Според него Гонал или Пурегон са добрия избор.
« Последна редакция: Юни 08, 2008, 14:15:50 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #75 -: Юни 09, 2008, 11:37:21 am »
Момичета, аз тъпо и упорито пак да попитам...
Моля ви, ако някоя от вас е правила опит напоследък с ИКСИ с донорска яйцеклетка, в някоя от клиниките в БГ ,моля ви да сподели.
Изобщо след промяната в закона дали на някой от записаните са му се обадили?
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #76 -: Юни 12, 2008, 09:45:04 am »
И аз чакам за донорска яйцеклетка. Какво обаче ми направи впечатление: имам колежка с 2 деца, а на друга дъщеря й е вече с 3 на 30 г. Непрекъснато ми се оплакват, че са много зле финансово, търсят заеми и т.н. Когато разбрах, че съм за донорка, след дълги умувания и притеснения се осмелих на тези двете да им предложа да ми станат донорки срещу известна сума пари. На мен това ми се струва вариант за тяхното безпаричие. Не ме съдете, защото аз го приемам като възможен временен изход за тях в процеса на отглеждане на техните деца, които са малки. Но ... те отказаха, и то с аргумента, че видиш ли гените им били много важни, как така ще ги дадат. А от клиниката ми бяха казали, че те директно няма да са на мен донор, а на друга жена, т.е няма да познават реципиента. И аз си чакам, а те се оплакват

Съчувствам ви за положението, в което се намирате, но не обвинявайте така, хората, че не искат да станат донори. Това, че са финансово затруднени, не означава, че трябва да се съгласят. Поставете се на обратната страна-дали ще сте съгласна тогава?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #77 -: Юни 12, 2008, 12:52:25 pm »
   

Съчувствам ви за положението, в което се намирате, но не обвинявайте така, хората, че не искат да станат донори. Това, че са финансово затруднени, не означава, че трябва да се съгласят. Поставете се на обратната страна-дали ще сте съгласна тогава?


  Никое от момичетата пишещи тук няма нужда от съчувствие. Ако имаш с какво да помогнеш - добре. Ако ли не - не виждам смисъла на подобни писаници.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #78 -: Юни 12, 2008, 13:26:01 pm »
Подкрепям Solei напълно!!!
 :balk_50:
Веселка, темата е съвсем различна и ако нямаш такъв проблем, не виждам смисъл да се изказваш. Никой никого не обвинява и не мисля, че някой има нужда от адвокат!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #79 -: Юни 12, 2008, 13:56:44 pm »
Извинете ме, но какво е ЕЦ?