0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #80 -: Юни 12, 2008, 16:06:54 pm »
Извинете ме, но какво е ЕЦ?

EТ - естествен цикъл, тоест без стимулиране на яйчниците за производство на повече фоликули, респективно яйцеклетки.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #81 -: Юни 12, 2008, 16:32:06 pm »
До Веселка: чети Веселка, чети!. Дано разбереш кой се оплаква. Знаеш ли преди 1990г. е съществувал така наречения ергенски данък. Защо не вземеш да предложиш да се възстанови, и тогава аз вместо да предлагам един вид "работа" на жени с деца, оплакващи ми се по цял ден и завиждащи ми на финансовото състояние, съвсем законно ще бъда лишавана ежемесечно от моята и на съпруга ми заплата. А, забравих, и жилището трябва да ми вземат
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #82 -: Юни 12, 2008, 22:15:43 pm »
До Веселка: чети Веселка, чети!. Дано разбереш кой се оплаква. Знаеш ли преди 1990г. е съществувал така наречения ергенски данък. Защо не вземеш да предложиш да се възстанови, и тогава аз вместо да предлагам един вид "работа" на жени с деца, оплакващи ми се по цял ден и завиждащи ми на финансовото състояние, съвсем законно ще бъда лишавана ежемесечно от моята и на съпруга ми заплата. А, забравих, и жилището трябва да ми вземат
Аз не разбирам какво общо има този ергенски данък със случая? Приятелката ми от 2 години не може да забременее и я виждам как се чувства и какво преживяват със съпруга й!Само се поставих на мястото на тези жени, които бихте искали да дарят част от себе си!Това не означава ли, че това детенце, което ще се роди, ще бъде част от жената, която е дарила яйцеклетката? Само си мислех, че е трудно да се вземе такова решение. Не съм искала да обидя или нараня някого. По-скоро бих дарила, за да помогна,а не за пари.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #83 -: Юни 12, 2008, 22:32:47 pm »
Приятелката ми от 2 години не може да забременее и я виждам как се чувства и какво преживяват със съпруга й!Само се поставих на мястото на тези жени, които бихте искали да дарят част от себе си!Това не означава ли, че това детенце, което ще се роди, ще бъде част от жената, която е дарила яйцеклетката? Само си мислех, че е трудно да се вземе такова решение. Не съм искала да обидя или нараня някого. По-скоро бих дарила, за да помогна,а не за пари.
Девойко, какъв ти е проблема? И защо пишеш тук? Ти се поставяш на мястото на ? И съчустваш на приятелката си която евентуално би?

Оппааа... за какво си говорим?

От твоите изказвания оставам с впечатление, че ти нямаш проблеми, проблемите са в приятелката ти... Ми нека тя да си каже дали би дарила, и при какви условия! Моля те, ако нямаш репродуктивни проблеми, просто... не взимай думата от другиго! Нека той да си каже какво реално чувства, и как би постъпил...

А ако е това, което си мисля - ми пиши ми на лични  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #84 -: Юни 12, 2008, 22:44:12 pm »
Веселка, мисля, че не си искала да обидиш никого, и мисля, че никой не би следвало да се обижда от думите ти. Наистина за много жени е трудно да приемат, че трябва да дарят свои яйцеклетки на друга жена /не говоря за жени подложени на стимулация за ин-витро, които даряват част от своите яйцеклетки от чувство на солидарност и съпричастност към проблемите на друга жена в тяхното положение/. Просто за останалите, тези без репродуктивни проблеми, нашите зорове са как да кажа - да, съчувстваме, много съжаляваме, можем да помогнем със съвет. Но за нещо повече, като например да се подложи на сериозна хормонална стимулация, инжекции, прегледи, пункция, да не говорим за хиперстимулация ако получи - не всяка жена би се решила, даже и срещу заплащане, поне аз така мисля. И мисля, че никой не може да упреква тези жени, това че не биха стигнали дотам в помощта си, не ги прави по-лоши
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #85 -: Юни 12, 2008, 22:44:43 pm »
Не зная какво точно си мислите, но ви желая да сте здрави и да се сбъднат мечтите ви!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #86 -: Юни 12, 2008, 22:56:18 pm »
Благодаря ви, снежка!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #87 -: Юни 12, 2008, 23:17:38 pm »
Не съм си позволила по никакъв начин да упреквам жените, които не даряват. Споделила съм с жени с моите проблеми, че си чакаме донорки, и продължаваме да чакаме. Споделих, че ми прави впечатление тяхното / на жените без проблеми/ мнение по въпроса с донорството. А проблема е, че ми писна всеки ден като отида на работа някой непрекъснато да ми се оплаква, колко е зле финансово, как няма пари да купи  памперси на бебето си, и как ние с мъжа ми сме си много добре, защото знаят неговата заплата, как трябвало на женените с деца заплатата да е по-висока от моята и на мъжа ми. Та в един момент просто предложих изход за тяхното безпаричие. Знаеш ли Веселке и Снежке, до този момент никой в службата ми не знаеше за проблемите ни. На въпросните госпожи го казах с цел те да получат нещо. Смешен ми беше техния довод - за гените им. Дано този път си разбрала.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #88 -: Юни 13, 2008, 10:30:40 am »
Поставете се на обратната страна-дали ще сте съгласна тогава?


Мдаааааа, едва ли бих го направила, честно казано!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #89 -: Юни 13, 2008, 10:58:16 am »
да се присъеденя  и аз към тази тема.преди ден неуспе6но инвитро, за второ не се навиват,за6тото трудно реагирам на стимулация  дори и с много големи дози. имам ендометриоза ,а съм и с един яй4ник,другия отсранен заради тази гадна болест,която се прехвърли на " здравия".сега обмислям вариянт за донорска яйцеклетка или осиновяване.
винаги съм се 4удила при условие, 4е със замразени ембриони шанса е по4ти нулев, защо тези моми4ета да не даряват, за да помогнат на някой друг или вариянт стимулацията да се поеме и от двете страни.това е мое мнение дано да не обидя някой не само за6тото имам проблем :oops:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #90 -: Юни 13, 2008, 11:04:16 am »
да се присъеденя  и аз към тази тема.преди ден неуспе6но инвитро, за второ не се навиват,за6тото трудно реагирам на стимулация  дори и с много големи дози. имам ендометриоза ,а съм и с един яй4ник,другия отсранен заради тази гадна болест,която се прехвърли на " здравия".сега обмислям вариянт за донорска яйцеклетка или осиновяване.
винаги съм се 4удила при условие, 4е със замразени ембриони шанса е по4ти нулев, защо тези моми4ета да не даряват, за да помогнат на някой друг или вариянт стимулацията да се поеме и от двете страни.това е мое мнение дано да не обидя някой не само за6тото имам проблем :oops:

Има резон в това което казваш, но надеждата е толкова голяма, че сме склонни да си затворим очите пред фактите и да вярваме на чудеса.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #91 -: Юни 13, 2008, 12:42:42 pm »
Смешен ми беше техния довод - за гените им. Дано този път си разбрала.
Аз пък не знам защо но ми се струва, че доводът им никак не е смешен. Просто наистина се поставете в тяхната ситуация. Честно казано и аз едва ли бих го направила.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #92 -: Юни 13, 2008, 13:02:09 pm »
Момичета, въпроса с даряването е много деликатна тема и нека не вменямаве вина у някого или да пречупваме темата единствено през собствената ни призма.

По мои наблюдения дарителки в клиниките има, но за съжаление броя на ресипиентите е доста по-голям. :?

А лично ми мнение е, че даряването /на гамети, на органи.../ е чисто човешки акт, и дарителя трябва да е убеден че го прави чистосърдечно и безкористно!

Късмет на всички!  yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #93 -: Юни 13, 2008, 13:26:27 pm »
Момичета,
Тази тема е открита за да може всички, които са със диагноза ИЯР да могат да обменят информация помежду си. Това не е тема от емоционални и никой никого не обвинява.
Хайде , ако обичате всички онези, които нямат този проблем да излезат и да си пускат спамовете където пожелаят, но не и тук!
Ако искайте дарявайте, ако не искате не дарявайте, но ни оставете на спокойствие да си обсъдим проблемите!!!
Ако не - модовете да дойдат...


 
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #94 -: Юни 13, 2008, 17:00:04 pm »
А аз все още очаквам да се включи някой, който е направил донорско ин витро, независимо от резултата.Няма ли такива момичета.От няколко месеца следя това и няма нито едно момиче, което да е писало????На мен това ми предстои и инфото, ще е много ценно.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #95 -: Юни 13, 2008, 17:46:23 pm »
май ти си само късметлийка за донорска яйцеклетка.моляте кажи повече за това как стана,ти ли си намери или от клиниката
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #96 -: Юни 13, 2008, 17:50:34 pm »
о пропуснах 4етох дневника на ази мисля ,която е дарявала два пати и при втория опит има бременост.поклон пред нея :youwoman: :bighug:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #97 -: Юни 13, 2008, 19:38:14 pm »
май ти си само късметлийка за донорска яйцеклетка.моляте кажи повече за това как стана,ти ли си намери или от клиниката
Не този опит ми беше на ЕЦ и извадихме от някаде една хубава яйцеклетчица.Сега чакам резултата слкед трансфера.В смисъл не е с донорска, реших докато чакам донор да пробвам и така, въпреки нищожният шанс.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #98 -: Юни 13, 2008, 20:52:52 pm »
А аз все още очаквам да се включи някой, който е направил донорско ин витро, независимо от резултата.Няма ли такива момичета.От няколко месеца следя това и няма нито едно момиче, което да е писало????На мен това ми предстои и инфото, ще е много ценно.

Доколкото имам някакъв смътен спомен, имаше една потребителка на 45-46 г., беше правила донорско във Варна, като й бяха върнали нейни и донорски яйцеклетки. Беше родила близнаци.

Моето мнение по въпроса е, че няма да срещнем много потребителки, забременели с донорски материал /и яйцеклетки и сперматозоиди/, именно защото темата с този тип донорство е свръх деликатна и все още много далечна от първобитнообщинния манталитет на масовия българин.
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 21:22:12 pm от mmery »
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #99 -: Юни 13, 2008, 21:05:27 pm »
какво  то4но е ЕЦ  :oops: