0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #40 -: Април 06, 2008, 18:27:41 pm »
Благодаря ти Arlina! За да ги повторя, ще трябва да чакам м.май, а уж за тогава ще ми бъде стимулацията и ин-витрото. А юни работят /във Варна/ до 15-ти. Така, че ако ме отложат, сигурно чак есента ще мога да се включа евентуално. А така не ми се чака вече...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #41 -: Април 07, 2008, 10:27:40 am »
Ами и аз да ти кажа не го разбирам.Чак сега доки каза ин витро и то направо с донорска.
Дали да настоявам за икси, макар че шансовете са много нищожни???Според него с АМХ 0.446 няма годни яйцеклетки и няма смисъл и от стимулации и от нищо.

Колеан, ти при какви референти стойности имаш АМХ 0,446?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #42 -: Април 07, 2008, 10:36:22 am »
Ами референтните в Надежда са 1 - 10.Все се надявам да е някаква грешка :oops:А всъщност Амх за какво точно е индикация.Защо доки се отчая като го видя .И каква е връзката между Амх и инхибин, защото има момичета с нормален инхибин и ниско АМХ???
Дали някой може да преведе от чужди сайтове повече инфо за тези две изследвания.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #43 -: Април 07, 2008, 11:15:57 am »
  Inhibin B е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на т.нар. антрални фоликули (фоликули с размер от 50 микрона до 2 мм.).
  АМХ също се продуцира от гранулозните клетки,но на преантралните и малките антрални фоликули.
  Това означава, че АМХ дава по-достоверна информация, защото хваща секретирането дори на най- малките антрални и преантрални фоликули. Ако е под нормата означава, че каквато и стимулация да се приложи няма как да се изкарат повече от 1-2 фоликула. Аз поне така си го обяснявам, ако не съм права нека който има повече информация да ме поправи.
  Д-р Владимиров в моя случай ми е казвал, че няма никакъв смисъл да изследвам Инхибин. При преглед на 2-ри 3-ти ден той прави оценка на ЯР на УЗИ и там се виждат антралните фоликули. Когато са малко на брой е ясна работата.
 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ, докато ми дойде реда за донорска яйцеклетка. Това е мнението и на д-р Владимиров.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #44 -: Април 07, 2008, 12:40:50 pm »

 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ.

И аз тъй.

 :crossfingers: :balk_602: :balk_21:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #45 -: Април 07, 2008, 12:48:08 pm »

 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ.

И аз тъй.

 :crossfingers: :balk_602: :balk_21:

  И на теб  :crossfingers::bighug:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #46 -: Април 07, 2008, 13:23:22 pm »
Добре де, а защо моя АМХ като е 0.147 ( аз по нисък не съм виждала тук ) Валдимиров каза - започваме с много сериозна стимулация???
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #47 -: Април 07, 2008, 15:39:35 pm »
Добре де, а защо моя АМХ като е 0.147 ( аз по нисък не съм виждала тук ) Валдимиров каза - започваме с много сериозна стимулация???
Ами ето виждате ли, някои лекари все пак намират смисъл да правят опити.Моят направо каза, че няма никакъв смисъл.Но пък си мисля, че при нашата диагноза ,сериозна стимулация не върши работа.Кога ще започваш стимулацията .Пиши подробно и  :goodluck:
Кажете ми аз като не правя фоликули/сигурно заради естрофема ,как да опитвам на ЕЦ????
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #48 -: Април 07, 2008, 16:20:48 pm »
И при мен се предполага тази диагноза, FSH обаче винаги е било в нормални граници, най-много до 8.8, сега последно беше 6.6. Имам две стимулации, едната беше за инсеминация и с 16 ампули фостимон и мерионал направих 3 фоликула, при втората стимулация правихме ИКСИ, с 40 ампули фостимон и менопур извадиха 6 яйцеклетки, всичките се оплодиха но каческтвото не беше добро. И се чудя дали да пробвам инвитро на ЕЦ, ако се извади яйцеклетка сугурно ще е по-качествена, но все пак шанса е малък.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #49 -: Април 07, 2008, 17:22:38 pm »
Утре или най-късно в другиден отивам при Док и ще ви пиша каква ще е точно стимулацията. 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #50 -: Април 07, 2008, 17:32:49 pm »
Утре или най-късно в другиден отивам при Док и ще ви пиша каква ще е точно стимулацията. 

tanita7, късмет ти желая!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #51 -: Април 07, 2008, 17:38:05 pm »
Утре или най-късно в другиден отивам при Док и ще ви пиша каква ще е точно стимулацията. 
И от мен - стиснати палци, късмет и успех на края!

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #52 -: Април 08, 2008, 09:11:47 am »
Жени, Душе, благодаря ви момичета!
Жени -  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Душе, пожелавам ти скоро да продължиш борбата, ще те чакам при Владимиров :D
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #53 -: Април 10, 2008, 13:21:21 pm »
Момичета, да се отчета - вчера бях при Док - каза, че ще говорим за стимулацията на 17.04. Дотогава някакъв ДНК тест за мъжа ми, а на мене ми предписа противозачатъчни, явно, за да си починат яйчниците преди стимулацията, та дано да образуват повече фоликули ( поне тука така съм чела ).
Лощото е, че ако се окаже че при този тест възникне проблем - отлагаме за 2, 3 месеца.....ох, дано да няма проблем. 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #54 -: Април 10, 2008, 13:36:33 pm »
ох, дано да няма проблем. 

Дано.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #55 -: Април 10, 2008, 13:55:20 pm »
Танче, стискам ти силно палци!!! :crossfingers:


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #56 -: Април 17, 2008, 10:01:00 am »
Момичета, да се отчета - вчера бях при Док - каза, че ще говорим за стимулацията на 17.04.

Днес е денят!!!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #57 -: Април 17, 2008, 11:00:29 am »
Танче, стискаме палци и чакаме новини!!!


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #58 -: Април 17, 2008, 17:20:22 pm »
;-))))Такаа, оказа се, че този тест за ДНК фрагментация при нас е зле. На този етап прекъсваме всичко и отиваме на андролог. Владимиров много се учуди, защото ние не сме с мъжки фактор, никога не сме били, а последната ни спермограма е от преди няколко месеца...
И за какво ги пия сега противозачатъчните ? И за какво ходих на иглотерапия?
За никаква стимулация не говорихме :x
За какво трябва да е просто, когато може да е сложно?
И сега, нали се сещате...2 месеца лечение, то ще стане лятото....значи смятай септември.....
Теди, Жени, вас момичета ще ви следя изкъсо;-))))Имате ... :bighug:
Както се казва всяко зло за добро, може пък до септември Док да се е нагледал на неуспешни силни стимулации и да ме подкара на ЕЦ..... :lol:


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #59 -: Април 17, 2008, 17:23:02 pm »
 :bighug: те, Танче!!!