0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #100 -: Юни 13, 2008, 21:08:58 pm »
какво  то4но е ЕЦ  :oops:
EЦ-е естествен цикъл/без стимулации/
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #101 -: Юни 14, 2008, 10:42:29 am »
какво то4но се прави? а във варна дали правят?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #102 -: Юни 14, 2008, 12:30:08 pm »
Не съм чела някъде във Варна да правят опити на ЕЦ.
А преди 2 години категорично отказваха нещо по-различно от опит на дълъг протокол, не знам сега как е.
Виждам, че сте обсъждали лекарства, при мен най-доброто решение беше ЕЦ само с Мерионал. Заедно с мен имаше още едно момиче, та и двете бяхме с по един фоликул и почти еднакви схеми с Оргалутран и Мерионал и при двете беше успешно.
И според мен най-добрия вариант за ИЯР е докато се чака за донорска яйцеклетка, да се пробват опити на ЕЦ, само човек здрави нерви да има!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #103 -: Юни 15, 2008, 10:37:36 am »
Simba, много се радвам на твоята бременност! Тя дава надежда на момичета, като мен! Ако имаш време и желание, моля те разкажи по-подробно как протече твоята стимулация, като дни, дози лекарства, цени....Мисля, че ще бъде много полезно! Интересно ми е, че казват на ЕЦ, а това пак не е на ЕЦ, а просто с по-малка стимулация...

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #104 -: Юни 15, 2008, 11:38:01 am »
А аз все още очаквам да се включи някой, който е направил донорско ин витро, независимо от резултата.Няма ли такива момичета.От няколко месеца следя това и няма нито едно момиче, което да е писало????На мен това ми предстои и инфото, ще е много ценно.
Приятелката ми прави донорско ин витро,първи опит,успешен.По принцип ин витрото с донорска яйцеклетка  има много висока успеваемост.Така са и казали и Стаменов,и докторката от клиниката на Щерев,и Конова.Дарителката е стимулирана само с 6 мерионала на 3,5 и 7 ден от цикъла по две инжекции.При такава лека стимулация се правят до 4-5 яйсеклетки,които се оплождат ИКСИ.
Успех на вси4ки моми4ета!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #105 -: Юни 15, 2008, 23:01:00 pm »
Simba, много се радвам на твоята бременност! Тя дава надежда на момичета, като мен! Ако имаш време и желание, моля те разкажи по-подробно как протече твоята стимулация, като дни, дози лекарства, цени....Мисля, че ще бъде много полезно! Интересно ми е, че казват на ЕЦ, а това пак не е на ЕЦ, а просто с по-малка стимулация...
Ами аз съм писала в други теми как са минали нещата в общи линии, но ето малко по-подробно:
Никаква реакция на стимулацията от опита на дълъг протокол, прекъснахме опита на 9 ден, казаха ми: критическа възраст и вдигнаха рамене.
Втория опит - вече при д-р Владимиров - къс протокол - много силна стимулация - и там се издъних, от 5 фоликула - 4 празни и 1 некачествена яйцеклетка.
Записаха ме да чакам донорска яйцеклетка и започнах опитите на ЕЦ.
Наистина има стимулация, но е лека и започва от 5, 6 ден на цикъла, зависи от изследванията. Първият опит на ЕЦ - беше с 4 Пурегона от 150 + 4 Мерионала от 150, аз образувах 2 яйцеклетки и съответно 2 ембриона, имаше имплантация и ЧХГ 32 на 10 ден, но после падна. Втория опит на ЕЦ - 5 Гонал -150 и 3 Мерионал 150 - 5 фоликула, от тях 3 яйцеклетки станаха на ембриони, ЧХГ на 11 ден - 10
Третия опит на ЕЦ - 6 Мерионала по 75 единици. От този опит ми е линийката.
Хубавото е, че стимулациите продължават само около 5 - 6 дена, могат да се правят по-често тези опити, стимулацията е песен в сравнение със стимулациите на дълъг протокол и на къс. А и цената е по-поносима.
Странното е, че хормоните ми LH i FSH на моменти бяха в перфектно съотношение, а инхибина ми преди около година беше 48 (все пак в референтните стойности), но антралните фоликули - никакви ги нямаше и диагнозата ИЯР си беше непоклатима.
Почти година, докато траеха тези опити пих DHEA, но лекаря ми я беше предписал. 
И така поне при мен се оказа, че колкото по-малко лекарства - толкова по-добре.
Толкова много май не съм писала досега ;)
Пожелавам ви късмет момичета  :bighug:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #106 -: Юни 16, 2008, 07:24:08 am »
Благодаря ти, Simba! Лека бременност и успешен финал!

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #107 -: Юни 20, 2008, 09:51:38 am »
симба,а колко пари4ки ти излезе опита -за лекарства и за клиниката колко
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #108 -: Юни 20, 2008, 13:40:15 pm »
момичета с ИЯР,
появиха ли се смущения в цикъла ви? например да се намали ужасно много. при мен от 26-28, последните няколко мес. е 22-24, а сега ми дойде на 14 ден 8O
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #109 -: Юни 20, 2008, 13:47:39 pm »
Появиха се - да, на мен най-рано ми дойде веднъж на 18 ден.
А този месец вече 47 дни и нищо......( за пръв път ми се случва такова нещо )
Разбира се - не съм бременна!
Така че според мен е нормално да се появят аномалии при нашата ситуация.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #110 -: Юни 20, 2008, 13:51:11 pm »
Появиха се - да, на мен най-рано ми дойде веднъж на 18 ден.
А този месец вече 47 дни и нищо......( за пръв път ми се случва такова нещо )
Разбира се - не съм бременна!
Така че според мен е нормално да се появят аномалии при нашата ситуация.


Благодаря ти, това съвсем ме отчайва. Дано се намери решение и за нас, все пак.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #111 -: Юни 23, 2008, 08:51:32 am »
Не се отчайвай! На мен най-накрая ми дойде- на 48 ден.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #112 -: Юли 11, 2008, 09:54:54 am »
симба колко пари4ки ти излезе да направиш ЕЦ ,аз имам неуспещно инвитро и не реагирам добре на стимулация.моля те сподели или някой друг, който е правил съшто може да пише и да помогне.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #113 -: Юли 11, 2008, 10:06:19 am »
Трейси аз правих на ЕЦ, излезе ни 2500,00лв.Успех   
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #114 -: Юли 11, 2008, 10:17:06 am »
В момента съм след второ ин витро на ЕЦ.Излезе ми 850 лв.Без лекарствата след процедурата.И без никакви лекарства преди това.Успех.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #115 -: Юли 11, 2008, 10:20:59 am »
В момента съм след второ ин витро на ЕЦ.Излезе ми 850 лв.Без лекарствата след процедурата.И без никакви лекарства преди това.Успех.
изобщо не са те стимулирали ли
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #116 -: Юли 11, 2008, 11:31:38 am »
Ами да.Имах си един фоликул. Извадиха ми една яйцеклетка и двата пъти така.Аз съм с ИЯР и не отговарям добре на стимулации.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #117 -: Юли 11, 2008, 12:09:11 pm »
здравейте мили момичета,чета ви плътно 20 дена, но сега се престрашавам да пиша.аз също съм с ИЯР/не са ми го заявили категорично,но inhibinB 36 както доц.Конова се изрази умерено понижен ????/ и вчера приключи неуспешно 2-я ми опит ИКСИ.Моля да ми отговорите къде опитвате тези процедури на ЕЦ.подкрепям ви и ви желая успех!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #118 -: Юли 11, 2008, 12:17:06 pm »
Здравей meci73,
Дай малко повече подробности, как ти приключи опита, стигна ли до трансфер, колко яйцеклетки напарви , с каква стимулация беше, имаше ли някоя оплодена и т.н.
Не се отчайвай, все повече се убеждавам, че истината за нашата диагноза е ICSI на ЕЦ. Съсъ сигърност знам, че Владимиров и Стаменов правят ICSI на ЕЦ, то пак си е ICSI, но стимулацията ти е много малка.
Желая ти успех, мила! ;-))
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #119 -: Юли 11, 2008, 13:20:26 pm »
Много благодаря за отзивчивостта!
Историята ми е ужасно дълга..и може би не е мястото тук да я описвам.
Броя си опитите 2, но те по хронология са 4
2007/май 1опит- не успяха да блокират Е2 и нямаше продължение
2007/септември 2 опит-имах киста на ляв яйчник,но решиха да продължат, на пети ден ме прекъснаха,поради съмнение за хидросалпингкс и малко фоликули.Казаха ми лапаро,защото съм оперирана и не се знае каква каша е в корема ти вследствие на това,цитирам буквално.Хормоните ми през всичкито време в норма.
2008 друга клиника.Няма нужда от лапаро за сега, след лечение с противозачатъчни и антибиотици -няма киста, всичко е ок.
февруари -3 опит- депо Дефелирин на 21ден, стимулация с Меногон от 250ед.,стигнах до 375ед./може да бъркам дозите с отклонение25 ед.пиша по памет/резултат,лигавица14мм., по 4 фоликула на яйчник, 4 добри, пунктирани 3,2 яйциклетки,оплодени ИКСИ,върнати на з ден на 6 и 8дел.Прокървих на10 ден и МЦ.Извода беше лош отговор,труден достъп,поради сраствания и пак лапаро.
април- лапро в Плевен, всичко мина добре,премахнаха ми и втората тръба/другата през2003 при извънматочна/направихме си и изследвания имунологични, за гуша,мъжа ми ДНК,всичко,каквото ни препоръча доц. Конова, бяха ок. с изключение на Inhibin B.ФСХ  месец преди това ми беше около 11, тя препоръча да го следя и месец след това беше 8, ЛХ в норма,Естрадиол също
юни- 4 опит къс протокол, Декапептил 0,1 от 2ден,от 3-ти Гонал Ф 225ед, стигнахме до 375ед.Резултат лигавица12мм.пунктирани 4 от 8фоликула, 3 оплодениИКСИ,едната спря на 4дел. трансфер на 3 ден на 2 яцеклетки на 8 дел/перфектни/прокървих на 12 ден, сложиха ми прегнил и кървенето спря за ден и пак......Утре съм на преглед..
Стана досадно, но се опитах да съм подробна и ясна.Това се случва във Варна и сега...към София