0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« -: Април 01, 2008, 09:24:22 am »
Мили момичета,
Все повече се налага мнението, че при тази диагноза ( ИЯР ) по-печеливша се оказва леката стимулация или инвитро/ICSI на ЕЦ. От друга страна при първи опит лекарите продължават да стартират с много сериозна стимулация! Може би искат да видят как ще реагират яйчниците, може би има някаква друга причина, която на мен не ми е известна! Предполагам, че зависи и дали освен ИЯР има и други причини за стерилитета ( мъжки фактор , ендометриоза или др. ).
При мен лично причината е само ИЯР и Док беше категоричен - започваме с много сериозна стимулация. Много силно съм притеснена, че нищо няма да се получи с тази силна стимулация, надявам се да не е така.
Моля ви да споделите опит и мнение по въпроса. Мисля, че темата ще бъде полезна на много момичета.
Успех и Късмет на всички! :goodluck: :bighug: :bighug:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #1 -: Април 01, 2008, 10:25:26 am »
Здравей tanita7!

Досега не съм писала тук във форума,но това,което пишеш ме провокира да споделя как бяха при мен нещата.
Аз съм с диагноза ИЯР- висок ФСХ,нисък инхибин В.Първото съмнение дойде при първия ми опит инвитро, въпреки че ФСХ беше в горните граници на допустимите референтни стойности.Започнах с Гонал,като увеличавахме дозите-резултат -нито една яйцеклетка.Заговори се донорски яйцеклетки.Отказах.Не бях готова за това,не вярвах че на 30г.съм останала без нито една яйцеклетка.Александров и Владимиров ми предложиха много силни стимулации,финансово непосилни за мен и с крайно неясен резултат.Алтернатива -донорски яйцеклетки.
Спаси ме д-р Стаменов.Първо направихме инвитро на ЕЦ. Получи се чудесен ембрион,успешен транфер,но отрицателен тест.Последва лапароскопия.Резултат- ендометриоза.Веднага започнах втори опит инвитро- този път с Мерионал и Сетротид,възможно най-лека стимулация.Резултат- 3 яйцеклетки.При пункцията успяха да извадят само една.Последва ICSI,транфер и 9месеца по-късно се роди дъщеря ми. :D
Та това коетоказах с толкова много думи/извинявайте/ е,че при мен леката стимулация се оказа подходящото решение.И д-р Стаменов разбира се!!! :lol: :lol:

Успех ви желая момичета и колкото и изтъркано да звучи:не се отказвайте от мечтите си колкото и невъзможни да да те.Никога.И те ще се сбъднат!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #2 -: Април 01, 2008, 11:32:24 am »
Здравей, tanita7!
И аз за жалост съм с такава диагноза - ИЯР, високо FSH. На скоро правих процедура при д-р Владимиров. Първо док беше решил, че при мен няма да има полза от стимулацията и е по-добре да направим ин витро/икси на ЕЦ. След това, обаче се разубеди, не знам защо, вероятно, защото това ми беше първата процедура при него и все пак е искал да види как ще реагира организма ми?! Предупреди ме, че стимулацията ще бъде жестока. Така и беше - 300 единици Гонал и 300 единици Мерионал - 16 дни. В резултат получихме само три фоликула, извадихме две зрели яйцеклетки, оплодиха се и двете, но резултат след трансфера нямаше... :(  По принцип съм със спонтанна овулация, при която имам 1 или 2 фоликула, рядко и по три, т.е. и с и без стимулация - все тая!?  :( При спонтанния цикъл в общия случай, разбира се, се разчита на по-малко яйцеклетки и шансът е по-малък, но при нашия случай мисля, че е добър вариант. Не знам при кой доктор си, обаче. Не всички го практикуват. Д-р Стаменов прави процедури на ЕЦ, д-р Владимиров също прави, но не напълно на ЕЦ. Каквото и да решиш, ти желая успех!

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #3 -: Април 01, 2008, 12:51:46 pm »
Здравете отново!
При Владимиров съм , след няколко дни отивам за първи преглед преди инвитро! Но последния път, като го питах за стимулацията - той каза - много силна! Не мога да разбера защо? Тогава не го попитахм, за да не се разсърди нещо, но сега ще го разпитам подробно и смятам да настоявам за лека стимулация.
Душе , а ти смяташ ли да направиш за инвитро на ЕЦ или с лека стимулация?Вече за кой ли път се убеждавам, че може би това е истината за нашата диагноза, но може би трябва ние да настояваме за това, тъй като явно теоритично шанса е малък, но пък на практика нещата май не са така! Ще ви пиша какво точно ми е обяснил Владимиров, след разговора;)) 
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #4 -: Април 01, 2008, 13:15:56 pm »
И аз бих могла да се включа в темата.Уточнявам, че съм с 1 яйчник.
Първи опит - 2 яйцеклетки /30 Гонала и 30 Меногона/
Втори опит - 3 яйцеклетки /около 50 Менопура, 20 Меногона/
Трети опит - 1 яйцеклетка / около 50 Фостимона, 20 Меногона/
Това е, ако има четвърти опит, то ще е на ЕЦ.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #5 -: Април 01, 2008, 13:35:23 pm »
И аз бих могла да се включа в темата.Уточнявам, че съм с 1 яйчник.
Първи опит - 2 яйцеклетки /30 Гонала и 30 Меногона/
Втори опит - 3 яйцеклетки /около 50 Менопура, 20 Меногона/
Трети опит - 1 яйцеклетка / около 50 Фостимона, 20 Меногона/
Това е, ако има четвърти опит, то ще е на ЕЦ.


Което и е редно според мен!

Мили момичета, желая ви много късмет! :heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #6 -: Април 01, 2008, 14:02:00 pm »
 Танче, ние сме го обсъждали и на лични, но нека напиша и тук, може да е от полза на някое момиче!!!
 Аз незнам вече кое е добро и кое не е, мисля и да не го мисля, защото това е работа на док. и му се доверявам!!!
 Моят опит е толкова вече богат, а как ми се иска да не беше така!!! :?
 Първи опит-29-гонал
           9-мерионал
           12-меногон/резултат една яйцеклетка/, общо 50 ампули
Втори опит-23-менопур
           43-меногон/резултат две яйцеклетки/ , общо 66 ампули
Трети опит-23-фостимон
           12-меногон/резултат три яйцеклетки/ , общо 35 ампули
 Както се вижда последният опит, който беше успешен беше с най-малко лекарства и най-много яйцеклетки. Преди последният опит пих ДХЕА и сега също го пия от месец и половина!!!
 Обсъждахме с док., той не иска икси на естествен цикъл, поради проклетата ендометриоза, която според него не само резерва ми е увредила, но и качеството. Според него ако имаме повече яйцеклетки с оглед на качеството им е по-добре за нас.
 Незнам и на мен не ми се иска повече да ме тъпчат с хормони ама в името на каузата съм сигурна, че си заслужава!!!
 Ако се сетя още нещо, ще пиша!!!


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #7 -: Април 01, 2008, 14:06:49 pm »
Много силно съм притеснена, че нищо няма да се получи с тази силна стимулация, надявам се да не е така.


Ооооооо, ще се получи и още как - 4,5,6 броя.
Но на каква цена??? :(
При мен с 54 амп. Пурегон 100 - смятай - близо 6 бона. 8O


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #8 -: Април 01, 2008, 16:00:55 pm »
Много силно съм притеснена, че нищо няма да се получи с тази силна стимулация, надявам се да не е така.
Ооооооо, ще се получи и още как - 4,5,6 броя.
Но на каква цена??? :(
При мен с 54 амп. Пурегон 100 - смятай - близо 6 бона. 8O

Май аз съм рекордьор по лекарствата - 64 амп. Гонал 75 ед и 64 амп. Мерионал 75 ед - или само за лекарства - малко над 6 бона!?  8O

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #9 -: Април 01, 2008, 16:03:07 pm »
Душе , а ти смяташ ли да направиш за инвитро на ЕЦ или с лека стимулация?Вече за кой ли път се убеждавам, че може би това е истината за нашата диагноза, но може би трябва ние да настояваме за това, тъй като явно теоритично шанса е малък, но пък на практика нещата май не са така! Ще ви пиша какво точно ми е обяснил Владимиров, след разговора;)) 
Миличка, аз бях до тук... :( Но, ще се радвам, ако споделиш какво ти е казал док след прегледа. Аз преди малко се свързах с д-р Владимиров, за да му кажа как са се развили нещата около мен и той ми предложи да помислим за ЕЦ, ако реша. Въпреки, че знае моето решение. ...Много успех ти желая!
« Последна редакция: Април 01, 2008, 16:10:30 pm от du6ka »

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #10 -: Април 01, 2008, 16:13:39 pm »
Душе, никакво отказване, мацко!Я гледай колко народ сме с теб! :bighug:
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #11 -: Април 01, 2008, 16:15:47 pm »
Не даваме да се отказваш!!! :bighug:


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #12 -: Април 01, 2008, 16:18:18 pm »
Благодаря ви, милички, ама ще трябва и да ходите вместо мен!  :lol:

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #13 -: Април 01, 2008, 16:34:57 pm »
Щом трябва!!! :wink:


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #14 -: Април 01, 2008, 16:38:17 pm »
Аз преди малко се свързах с д-р Владимиров и той ми предложи да помислим за ЕЦ, ако реша.


С извинение, след дъжд - качулка. :wink:

Душе, нищо лично.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #15 -: Април 01, 2008, 17:23:40 pm »
Аз преди малко се свързах с д-р Владимиров и той ми предложи да помислим за ЕЦ, ако реша.

С извинение, след дъжд - качулка. :wink:
Душе, нищо лично.
Що бе, Жени? Просто док разбра, че в моя случай и със стимулация и без - все тая! Лищо лично, Жени! Мисля, че лекарите гледат да се застраховат, особено първия път. Но разбира се, всичко си е за наша сметка най-вече....

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #16 -: Април 01, 2008, 18:23:48 pm »
Душе, не се отказвай, моля те!!! Истината за нашата диагноза е ЕЦ!!! Ще стане - ще видиш, не се отказвай на финала точно!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #17 -: Април 01, 2008, 22:27:01 pm »
Колко ли още трябва да експериментират с нас??? :(
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #18 -: Април 01, 2008, 22:33:08 pm »
И за жалост не само с нас???  :(

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #19 -: Април 01, 2008, 23:01:54 pm »
Душе и Жени :bighug:
Не ви давам и на двете да се отказвате!!!
Не ви познавам лично,ама много ви обичам
и вярвам във вас, вярвам че ще успеете и се моля за това!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #20 -: Април 01, 2008, 23:22:21 pm »
Ole - едно голямо гуш от мен за теб и бебчетата!  :bighug:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #21 -: Април 01, 2008, 23:31:11 pm »
Душе и Жени :bighug:
Не ви давам и на двете да се отказвате!!!
Не ви познавам лично,ама много ви обичам
и вярвам във вас, вярвам че ще успеете и се моля за това!!!


 :bighug: :balk_21: :dance2:

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #22 -: Април 02, 2008, 18:18:24 pm »
Момичета предстои ми през май месец първичен преглед при д-р Владимиров. Въпросът ми е може ли да си направя изследвания на инхибин Б и АМХ при него. Трябва ли да запазя час в лабораторията, а тя при центъра ли е....ще ви бъда много благодарна, ако ме упътите с информация. :)
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #23 -: Април 03, 2008, 14:49:07 pm »
Ако на някого му се чете студио на тази тема   :)
http://igitur-archive.library.uu.nl/dissertations/2005-1013-200002/index.htm

кураж и успех на всички  :flower:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #24 -: Април 03, 2008, 17:15:39 pm »
Ако някой можеда ме просветли естествен и спонтанен цикъл едно и също ли е?
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #25 -: Април 03, 2008, 17:41:55 pm »
Мери,
мерси за статията...много е полезна. Явно, пациенти с ИЗР не трябва да се подлагат на тежки стимулации и е препоръчително де се опита на естествен / спонтанен цикъл.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #26 -: Април 03, 2008, 18:34:32 pm »
Ще ви кажа при мен как бяха стимулациите:

- първи опит: 40 гонала, 30 менопур, и 5 меногон - 3 фоликула, 3 оплодени яйцеклетки
- втори опит: само 9 дни стимулация, прекъснахме я поради блокаж, никакъв отговор: 450 пурегон на ден + 75 мерионал на ден /5 дни/, 5 фостимон + 3 меногон /4 дни/

Аз лично, не искам повече такива стимулации, твърдо против съм, да не говорим, че му трябват на човек месеци наред да си оправи хормоните след такава стимулация, за да премине към следващ опит.

Това е сравнителна характеристика между Пурегон и Гонал много търсих точно такава информация, преди втората ми процедура.

http://humrep.oxfordjournals.org/cgi/content/full/14/11/2709
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #27 -: Април 04, 2008, 08:56:23 am »
Ако някой можеда ме просветли естествен и спонтанен цикъл едно и също ли е?

да
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #28 -: Април 04, 2008, 09:04:13 am »
Да, ама не върви, когато отидеш пр Док да тръгнеш да се пазариш каква стимулация искаш - лека , сериозна, нали те са специалистите и те знаят най-добре. Можеш само да ги попиташ - защо тази или онази....
И аз смятам, че при ИЯР е по-добре по лека стимулация, но в крайна сметка - каквото ми каже Владимиров това ще правя.
Само може да го подпитам леекичко, дали не може с по-лека стимулация;-)))))Да видим какво ще каже!
Хайде милички, успех на всички, лека, тежка стимулация, важното е крайния резултат да е положителен!
Много ми се щеще поне една жена с ИЯР и сериозна стимулация, при която се е получило да беше писала, ама....
 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #29 -: Април 04, 2008, 11:02:26 am »
Да, ама не върви, когато отидеш пр Док да тръгнеш да се пазариш каква стимулация искаш - лека , сериозна,
 

Е как да не върви? :wink:
Ако нямаш финансова възможност и искаш да опиташ на ЕЦ примерно.
Рискът си е за твоя сметка. Длъжна си да опиташ (за пазарлъка става дума).
Аз предполагам, че ще изслуша предложението ти. :D
Друг е въпросът дали ще го приеме.
Успех!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #30 -: Април 04, 2008, 11:38:35 am »
Жени, права си! ;-)))) :wink:  :balk_602:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #31 -: Април 04, 2008, 12:33:30 pm »
Е добре де, а на мен доки каза направо няма никакъв смисъл направо с донорска.Защо ли не ми дава никакъв шанс на ЕЦ.Аз се тъпча с естрофем вече 9 месец заради лигавицата и доколкото знам той потиска Ову-то.Ако го спра дали пък няма да направя някакви фоликули???? Имах две стимулации.Едната по лека 3,4,и 5 ден с мерионал .В резултат имах фоликул, но той не се спука с прегнил и така си останаха нещата.Втория път по сериозно с фостимон и менопур - някакъв фоликул се появи, но доки прекъсна стимулацията заради нисък естрадиол.И в двата случая не стана въпрос за ин витро, а само за овулация изобщо.При по леката стимулация поне развих фоликул до 20 мм, а при по тежката - нищо.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #32 -: Април 04, 2008, 13:10:08 pm »
Колеан, ако си с такава диагноза ИЯР, и след като правите стимулация, защо не преминавате към икси, а разчитате да се пукне така фоликула и да стане....пред вид тези обстоятелства, шансовете бременност да се случи, са много малки, ако не се помогне с икси. Поради финансови съображения ли е или друго?
Защото, ако не е, не го разбирам.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #33 -: Април 04, 2008, 14:52:47 pm »
Колеан, ако си с такава диагноза ИЯР, и след като правите стимулация, защо не преминавате към икси, а разчитате да се пукне така фоликула и да стане....пред вид тези обстоятелства, шансовете бременност да се случи, са много малки, ако не се помогне с икси. Поради финансови съображения ли е или друго?
Защото, ако не е, не го разбирам.
Ами и аз да ти кажа не го разбирам.Чак сега доки каза ин витро и то направо с донорска.
Дали да настоявам за икси, макар че шансовете са много нищожни???Според него с АМХ 0.446 няма годни яйцеклетки и няма смисъл и от стимулации и от нищо.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #34 -: Април 04, 2008, 18:02:00 pm »
Ох, момичетаааааа, като ви чета и почвам да се отчайвам. :(
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #35 -: Април 04, 2008, 18:21:15 pm »
Ох, момичетаааааа, като ви чета и почвам да се отчайвам. :(
Стига де, не ти давам да се отчайваш.Виж ме мен, аз съм тотално трагичен случай, но и за секунда не губя вяра.Дали с стимулации или без или с донорска не знам, но ще си родя бебе.Е в края на краищата съм само на 41 години :D :lol: 8)Има още хляб в мен.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #36 -: Април 04, 2008, 18:39:39 pm »
Моя резултат от АМХ е 0.383, а съм само на 28 години!!!!!! Да вярвам ли или не??????????
« Последна редакция: Април 04, 2008, 18:41:13 pm от Vanina_sss »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #37 -: Април 04, 2008, 18:49:34 pm »
Има още хляб в мен.

Не само хляб, има и пържоли. :wink:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #38 -: Април 06, 2008, 11:49:26 am »
момичета, включвам се при вас, защото ми предстои първи опит ин-витро,вчера си взех резултатите от хормоните, които искат преди стимулацията. леко съм притеснена. те са /правени на 5-ти ден от цикъла/:
Prolactin - 260.40 mlu/l  реф.ст. жени 90 - 523
LH 6.98 IU/l    Ж(фол 1.9-8.0; овул 11.3-59.0; лут 0.8-
FSH 11.87  IU/l Ж(фол 2.4-9.3; овул 3.9-13.3; лут 0.6-

притеснява ме ФСХ. чувала съм, че говори за изчерпан яйчников резерв. въобще някой може ли да ми каже наред ли са ми хормоните и може ли да не стигна до ин-витро в крайна сметка?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #39 -: Април 06, 2008, 14:05:42 pm »
притеснява ме ФСХ. чувала съм, че говори за изчерпан яйчников резерв. въобще някой може ли да ми каже наред ли са ми хормоните и може ли да не стигна до ин-витро в крайна сметка?

  Снежка Вярно е че високото ФСХ говори за намалем,но не винаги изчерпан яйчников резерв.Аз имам този проблем и е доста стресиращо.Бях много отчаяна когато преди няколко месеца ФСХ ми се качи до 20.Мислех че това е края, е ма не.На следващия месец беше 6,7.Така че виждаш  този хормон е променлив и се изчаква на подходящия месец за стимулация при който ще можеш да реагираш добре.Но преди всичко не си определяй диагноза защото стават много лабораторни грешки. Повтори си изследванията.
  Успех!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #40 -: Април 06, 2008, 18:27:41 pm »
Благодаря ти Arlina! За да ги повторя, ще трябва да чакам м.май, а уж за тогава ще ми бъде стимулацията и ин-витрото. А юни работят /във Варна/ до 15-ти. Така, че ако ме отложат, сигурно чак есента ще мога да се включа евентуално. А така не ми се чака вече...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #41 -: Април 07, 2008, 10:27:40 am »
Ами и аз да ти кажа не го разбирам.Чак сега доки каза ин витро и то направо с донорска.
Дали да настоявам за икси, макар че шансовете са много нищожни???Според него с АМХ 0.446 няма годни яйцеклетки и няма смисъл и от стимулации и от нищо.

Колеан, ти при какви референти стойности имаш АМХ 0,446?
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #42 -: Април 07, 2008, 10:36:22 am »
Ами референтните в Надежда са 1 - 10.Все се надявам да е някаква грешка :oops:А всъщност Амх за какво точно е индикация.Защо доки се отчая като го видя .И каква е връзката между Амх и инхибин, защото има момичета с нормален инхибин и ниско АМХ???
Дали някой може да преведе от чужди сайтове повече инфо за тези две изследвания.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #43 -: Април 07, 2008, 11:15:57 am »
  Inhibin B е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на т.нар. антрални фоликули (фоликули с размер от 50 микрона до 2 мм.).
  АМХ също се продуцира от гранулозните клетки,но на преантралните и малките антрални фоликули.
  Това означава, че АМХ дава по-достоверна информация, защото хваща секретирането дори на най- малките антрални и преантрални фоликули. Ако е под нормата означава, че каквато и стимулация да се приложи няма как да се изкарат повече от 1-2 фоликула. Аз поне така си го обяснявам, ако не съм права нека който има повече информация да ме поправи.
  Д-р Владимиров в моя случай ми е казвал, че няма никакъв смисъл да изследвам Инхибин. При преглед на 2-ри 3-ти ден той прави оценка на ЯР на УЗИ и там се виждат антралните фоликули. Когато са малко на брой е ясна работата.
 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ, докато ми дойде реда за донорска яйцеклетка. Това е мнението и на д-р Владимиров.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #44 -: Април 07, 2008, 12:40:50 pm »

 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ.

И аз тъй.

 :crossfingers: :balk_602: :balk_21:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #45 -: Април 07, 2008, 12:48:08 pm »

 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ.

И аз тъй.

 :crossfingers: :balk_602: :balk_21:

  И на теб  :crossfingers::bighug:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #46 -: Април 07, 2008, 13:23:22 pm »
Добре де, а защо моя АМХ като е 0.147 ( аз по нисък не съм виждала тук ) Валдимиров каза - започваме с много сериозна стимулация???
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #47 -: Април 07, 2008, 15:39:35 pm »
Добре де, а защо моя АМХ като е 0.147 ( аз по нисък не съм виждала тук ) Валдимиров каза - започваме с много сериозна стимулация???
Ами ето виждате ли, някои лекари все пак намират смисъл да правят опити.Моят направо каза, че няма никакъв смисъл.Но пък си мисля, че при нашата диагноза ,сериозна стимулация не върши работа.Кога ще започваш стимулацията .Пиши подробно и  :goodluck:
Кажете ми аз като не правя фоликули/сигурно заради естрофема ,как да опитвам на ЕЦ????
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #48 -: Април 07, 2008, 16:20:48 pm »
И при мен се предполага тази диагноза, FSH обаче винаги е било в нормални граници, най-много до 8.8, сега последно беше 6.6. Имам две стимулации, едната беше за инсеминация и с 16 ампули фостимон и мерионал направих 3 фоликула, при втората стимулация правихме ИКСИ, с 40 ампули фостимон и менопур извадиха 6 яйцеклетки, всичките се оплодиха но каческтвото не беше добро. И се чудя дали да пробвам инвитро на ЕЦ, ако се извади яйцеклетка сугурно ще е по-качествена, но все пак шанса е малък.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #49 -: Април 07, 2008, 17:22:38 pm »
Утре или най-късно в другиден отивам при Док и ще ви пиша каква ще е точно стимулацията. 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #50 -: Април 07, 2008, 17:32:49 pm »
Утре или най-късно в другиден отивам при Док и ще ви пиша каква ще е точно стимулацията. 

tanita7, късмет ти желая!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #51 -: Април 07, 2008, 17:38:05 pm »
Утре или най-късно в другиден отивам при Док и ще ви пиша каква ще е точно стимулацията. 
И от мен - стиснати палци, късмет и успех на края!

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #52 -: Април 08, 2008, 09:11:47 am »
Жени, Душе, благодаря ви момичета!
Жени -  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bighug:
Душе, пожелавам ти скоро да продължиш борбата, ще те чакам при Владимиров :D
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #53 -: Април 10, 2008, 13:21:21 pm »
Момичета, да се отчета - вчера бях при Док - каза, че ще говорим за стимулацията на 17.04. Дотогава някакъв ДНК тест за мъжа ми, а на мене ми предписа противозачатъчни, явно, за да си починат яйчниците преди стимулацията, та дано да образуват повече фоликули ( поне тука така съм чела ).
Лощото е, че ако се окаже че при този тест възникне проблем - отлагаме за 2, 3 месеца.....ох, дано да няма проблем. 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #54 -: Април 10, 2008, 13:36:33 pm »
ох, дано да няма проблем. 

Дано.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #55 -: Април 10, 2008, 13:55:20 pm »
Танче, стискам ти силно палци!!! :crossfingers:


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #56 -: Април 17, 2008, 10:01:00 am »
Момичета, да се отчета - вчера бях при Док - каза, че ще говорим за стимулацията на 17.04.

Днес е денят!!!
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #57 -: Април 17, 2008, 11:00:29 am »
Танче, стискаме палци и чакаме новини!!!


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #58 -: Април 17, 2008, 17:20:22 pm »
;-))))Такаа, оказа се, че този тест за ДНК фрагментация при нас е зле. На този етап прекъсваме всичко и отиваме на андролог. Владимиров много се учуди, защото ние не сме с мъжки фактор, никога не сме били, а последната ни спермограма е от преди няколко месеца...
И за какво ги пия сега противозачатъчните ? И за какво ходих на иглотерапия?
За никаква стимулация не говорихме :x
За какво трябва да е просто, когато може да е сложно?
И сега, нали се сещате...2 месеца лечение, то ще стане лятото....значи смятай септември.....
Теди, Жени, вас момичета ще ви следя изкъсо;-))))Имате ... :bighug:
Както се казва всяко зло за добро, може пък до септември Док да се е нагледал на неуспешни силни стимулации и да ме подкара на ЕЦ..... :lol:


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #59 -: Април 17, 2008, 17:23:02 pm »
 :bighug: те, Танче!!!


*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #60 -: Април 17, 2008, 17:29:33 pm »
може пък до септември Док да се е нагледал на неуспешни силни стимулации и да ме подкара на ЕЦ..... :lol:


Е туй е приказка. :wink:
Цунки и гунки от мен!!!

« Последна редакция: Април 17, 2008, 17:33:45 pm от eganeva »
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #61 -: Май 14, 2008, 11:48:30 am »
  Inhibin B е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на т.нар. антрални фоликули (фоликули с размер от 50 микрона до 2 мм.).
  АМХ също се продуцира от гранулозните клетки,но на преантралните и малките антрални фоликули.
  Това означава, че АМХ дава по-достоверна информация, защото хваща секретирането дори на най- малките антрални и преантрални фоликули. Ако е под нормата означава, че каквато и стимулация да се приложи няма как да се изкарат повече от 1-2 фоликула. Аз поне така си го обяснявам, ако не съм права нека който има повече информация да ме поправи.
  Д-р Владимиров в моя случай ми е казвал, че няма никакъв смисъл да изследвам Инхибин. При преглед на 2-ри 3-ти ден той прави оценка на ЯР на УЗИ и там се виждат антралните фоликули. Когато са малко на брой е ясна работата.
 Аз за себе си реших - повече никакви стимулации. Ще опитвам на ЕЦ, докато ми дойде реда за донорска яйцеклетка. Това е мнението и на д-р Владимиров.

Добре де,и аз съм се записала за донорска яйцеклетка при док.Владимиров през месец януари ,но колко време трябва да чакам?Вече съм отчаяна.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #62 -: Май 14, 2008, 13:14:48 pm »
   ...
Добре де,и аз съм се записала за донорска яйцеклетка при док.Владимиров през месец януари ,но колко време трябва да чакам?Вече съм отчаяна.
И аз чакам за донорска при същия д-р,още от октомври миналата година! Искам само да добавя, че от тази година намирането на донор става все по-трудно.Говорих с д-р Тачева.Според новия закон донори могат да стават само раждали жени :ask:.Това ,че никоя жена няма да се подложи на стимулация ей така на добра воля/за кеф/ и без да й се налага ин витро,никой от умните глави в министерството не го интересува :BangHead: Остава да чакаме да се промени нещо!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #63 -: Май 14, 2008, 16:47:15 pm »
И аз чакам за донорска яйцеклетка. Какво обаче ми направи впечатление: имам колежка с 2 деца, а на друга дъщеря й е вече с 3 на 30 г. Непрекъснато ми се оплакват, че са много зле финансово, търсят заеми и т.н. Когато разбрах, че съм за донорка, след дълги умувания и притеснения се осмелих на тези двете да им предложа да ми станат донорки срещу известна сума пари. На мен това ми се струва вариант за тяхното безпаричие. Не ме съдете, защото аз го приемам като възможен временен изход за тях в процеса на отглеждане на техните деца, които са малки. Но ... те отказаха, и то с аргумента, че видиш ли гените им били много важни, как така ще ги дадат. А от клиниката ми бяха казали, че те директно няма да са на мен донор, а на друга жена, т.е няма да познават реципиента. И аз си чакам, а те се оплакват
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #64 -: Май 21, 2008, 13:20:57 pm »
Дали има някой от чакашите за донорска яйцеклетка на която да са и се обадили и да се е осъществило донорството?
Защо ми се струва, че това е загубена кауза?
Дано да греша!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #65 -: Май 21, 2008, 18:15:23 pm »
Това е въпроса, който и мен ме вълнува от известно време и мислех да питам.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #66 -: Май 23, 2008, 17:46:17 pm »
Момичета, вдигам темата, дано някой да отговори...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #67 -: Май 23, 2008, 22:40:03 pm »
Да се запиша и аз при чакащите.Също не съм чувала и чела във форума за жена с донорско ин витро в която и да е клиника.Дали да не пуснем отделна тема , защото май доста чакащи се събрахме без никакъв резултат
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #68 -: Май 31, 2008, 18:25:49 pm »
;-))))Такаа, оказа се, че този тест за ДНК фрагментация при нас е зле. На този етап прекъсваме всичко и отиваме на андролог. Владимиров много се учуди, защото ние не сме с мъжки фактор, никога не сме били, а последната ни спермограма е от преди няколко месеца...
И за какво ги пия сега противозачатъчните ? И за какво ходих на иглотерапия?
За никаква стимулация не говорихме :x
За какво трябва да е просто, когато може да е сложно?
И сега, нали се сещате...2 месеца лечение, то ще стане лятото....значи смятай септември.....
Теди, Жени, вас момичета ще ви следя изкъсо;-))))Имате ... :bighug:
Както се казва всяко зло за добро, може пък до септември Док да се е нагледал на неуспешни силни стимулации и да ме подкара на ЕЦ..... :lol:



При нас също има ДНК-фрагментация над нормата при идеални резултати на останалите параметри от спермограмата. Доктора каза че тази фрагментация влиялела на имплантацията на ембриона (с две неуспешни инвитра съм, ембрионите не се имплантират. Според него няма смисъл да провеждаме лечение,т.к. се провежда основно с прием на хранителни добавки и рядко дава добър резултат, а аз съм с диагноза ИЯР и нямам време да отлагам и да чакам дали ще стане чудо в резултат на хранителните добавки. Според доктора можем да избегнем този проблем като се вземат сперматозоиди направо от тестиса чрез биопсия.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #69 -: Юни 04, 2008, 13:02:03 pm »
Май най-после открих темата за моя проблем. Скоро направих своя първи опит - неуспешен. При стойност на АМН 0,8 / 1-10/ стимулацията ми беше с 450 Е Меногон. Извадиха 5 яйцеклетки, но нито една не се оплоди. При съпруга всичко е ОК. Повториха АМН в самата клиника /според тях не се променял и нямало значение, че давам кръв 3 дена след пункцията/ и днес получих резултата 0,41 /при долна граница 2,65/ 8O. Не знам какво да мисля и тук не прочетох досега за случай на неоплодени яйцеклетки. Явно и ИЯР има различни проявления.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #70 -: Юни 05, 2008, 09:25:15 am »
Все повече и повече си мисля, че при ИЯР най - добре е да се избягват тежките стимулации, дори лекарите като че ли започват да прилагат икси на ЕЦ.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #71 -: Юни 05, 2008, 17:44:59 pm »
mct, по-скоро не меногона е бил проблема. :hug2:  Яйцеклетките вероятно са били иксирани, но не се е стигнало до последващо развитие. При малък брой яйцеклетки всяка себеуважаваща се клиника би иксирала.
Аз обаче друго си мисля, дали изследването на АМХ не е показател само в дадения месец, въз основа на това че дава инфо от настоящите антрални фоликули които евентуално ще трънгат същия месец?! Както е Е2 примерно.

Аз също си мися че Икси на ЕЦ е по-добрата алтернатива.

Много, много късмет пожелавам!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #72 -: Юни 06, 2008, 10:19:14 am »
mct, по-скоро не меногона е бил проблема. :hug2:  Яйцеклетките вероятно са били иксирани, но не се е стигнало до последващо развитие. При малък брой яйцеклетки всяка себеуважаваща се клиника би иксирала.
Аз обаче друго си мисля, дали изследването на АМХ не е показател само в дадения месец, въз основа на това че дава инфо от настоящите антрални фоликули които евентуално ще трънгат същия месец?! Както е Е2 примерно.

Аз също си мися че Икси на ЕЦ е по-добрата алтернатива.

Много, много късмет пожелавам!

Eвро, това изказване ми го взе от устата. Точно това си мисля от много време, че дадени хормонални резултати са сигурен показател само за настоящото състояние, тоест нивата са променливи, като се има предвид цикличността а сигурно и други фактори.
Правила съм доста изследвания на FSH/LH и само един път FSH беше доста над нормата. Точно тогава трябваше да правим инсеминация и отложихме за следващия месец, когато нивата им бяха в граници.
По тази причина преди АРТ винаги се измерват хормоните за да се знае откъде се тръгва. Има логика и много се надявам да сме прави.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #73 -: Юни 07, 2008, 18:55:08 pm »
Благодяра за отговорите и пожеланията!
И аз не знам вече какво да правя и къде да ходя. При всеки случай трябва да намеря нова клиника. 8O
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #74 -: Юни 08, 2008, 14:14:17 pm »
mct, по-скоро не меногона е бил проблема. :hug2:  Яйцеклетките вероятно са били иксирани, но не се е стигнало до последващо развитие. При малък брой яйцеклетки всяка себеуважаваща се клиника би иксирала.
Аз обаче друго си мисля, дали изследването на АМХ не е показател само в дадения месец, въз основа на това че дава инфо от настоящите антрални фоликули които евентуално ще трънгат същия месец?! Както е Е2 примерно.

Аз също си мися че Икси на ЕЦ е по-добрата алтернатива.

Много, много късмет пожелавам!

Eвро, това изказване ми го взе от устата. Точно това си мисля от много време, че дадени хормонални резултати са сигурен показател само за настоящото състояние, тоест нивата са променливи, като се има предвид цикличността а сигурно и други фактори.
Правила съм доста изследвания на FSH/LH и само един път FSH беше доста над нормата. Точно тогава трябваше да правим инсеминация и отложихме за следващия месец, когато нивата им бяха в граници.
По тази причина преди АРТ винаги се измерват хормоните за да се знае откъде се тръгва. Има логика и много се надявам да сме прави.

Личния ми опит отностно стимулиране с Меногон и коментара ми със специалист, занимаващ се с АРТ категорично определят Меногона като препарат, който при използаването му дава негативно отражение в качеството на яйцеклетките.

Според него Гонал или Пурегон са добрия избор.
« Последна редакция: Юни 08, 2008, 14:15:50 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #75 -: Юни 09, 2008, 11:37:21 am »
Момичета, аз тъпо и упорито пак да попитам...
Моля ви, ако някоя от вас е правила опит напоследък с ИКСИ с донорска яйцеклетка, в някоя от клиниките в БГ ,моля ви да сподели.
Изобщо след промяната в закона дали на някой от записаните са му се обадили?
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #76 -: Юни 12, 2008, 09:45:04 am »
И аз чакам за донорска яйцеклетка. Какво обаче ми направи впечатление: имам колежка с 2 деца, а на друга дъщеря й е вече с 3 на 30 г. Непрекъснато ми се оплакват, че са много зле финансово, търсят заеми и т.н. Когато разбрах, че съм за донорка, след дълги умувания и притеснения се осмелих на тези двете да им предложа да ми станат донорки срещу известна сума пари. На мен това ми се струва вариант за тяхното безпаричие. Не ме съдете, защото аз го приемам като възможен временен изход за тях в процеса на отглеждане на техните деца, които са малки. Но ... те отказаха, и то с аргумента, че видиш ли гените им били много важни, как така ще ги дадат. А от клиниката ми бяха казали, че те директно няма да са на мен донор, а на друга жена, т.е няма да познават реципиента. И аз си чакам, а те се оплакват

Съчувствам ви за положението, в което се намирате, но не обвинявайте така, хората, че не искат да станат донори. Това, че са финансово затруднени, не означава, че трябва да се съгласят. Поставете се на обратната страна-дали ще сте съгласна тогава?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #77 -: Юни 12, 2008, 12:52:25 pm »
   

Съчувствам ви за положението, в което се намирате, но не обвинявайте така, хората, че не искат да станат донори. Това, че са финансово затруднени, не означава, че трябва да се съгласят. Поставете се на обратната страна-дали ще сте съгласна тогава?


  Никое от момичетата пишещи тук няма нужда от съчувствие. Ако имаш с какво да помогнеш - добре. Ако ли не - не виждам смисъла на подобни писаници.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #78 -: Юни 12, 2008, 13:26:01 pm »
Подкрепям Solei напълно!!!
 :balk_50:
Веселка, темата е съвсем различна и ако нямаш такъв проблем, не виждам смисъл да се изказваш. Никой никого не обвинява и не мисля, че някой има нужда от адвокат!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #79 -: Юни 12, 2008, 13:56:44 pm »
Извинете ме, но какво е ЕЦ?
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #80 -: Юни 12, 2008, 16:06:54 pm »
Извинете ме, но какво е ЕЦ?

EТ - естествен цикъл, тоест без стимулиране на яйчниците за производство на повече фоликули, респективно яйцеклетки.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #81 -: Юни 12, 2008, 16:32:06 pm »
До Веселка: чети Веселка, чети!. Дано разбереш кой се оплаква. Знаеш ли преди 1990г. е съществувал така наречения ергенски данък. Защо не вземеш да предложиш да се възстанови, и тогава аз вместо да предлагам един вид "работа" на жени с деца, оплакващи ми се по цял ден и завиждащи ми на финансовото състояние, съвсем законно ще бъда лишавана ежемесечно от моята и на съпруга ми заплата. А, забравих, и жилището трябва да ми вземат
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #82 -: Юни 12, 2008, 22:15:43 pm »
До Веселка: чети Веселка, чети!. Дано разбереш кой се оплаква. Знаеш ли преди 1990г. е съществувал така наречения ергенски данък. Защо не вземеш да предложиш да се възстанови, и тогава аз вместо да предлагам един вид "работа" на жени с деца, оплакващи ми се по цял ден и завиждащи ми на финансовото състояние, съвсем законно ще бъда лишавана ежемесечно от моята и на съпруга ми заплата. А, забравих, и жилището трябва да ми вземат
Аз не разбирам какво общо има този ергенски данък със случая? Приятелката ми от 2 години не може да забременее и я виждам как се чувства и какво преживяват със съпруга й!Само се поставих на мястото на тези жени, които бихте искали да дарят част от себе си!Това не означава ли, че това детенце, което ще се роди, ще бъде част от жената, която е дарила яйцеклетката? Само си мислех, че е трудно да се вземе такова решение. Не съм искала да обидя или нараня някого. По-скоро бих дарила, за да помогна,а не за пари.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #83 -: Юни 12, 2008, 22:32:47 pm »
Приятелката ми от 2 години не може да забременее и я виждам как се чувства и какво преживяват със съпруга й!Само се поставих на мястото на тези жени, които бихте искали да дарят част от себе си!Това не означава ли, че това детенце, което ще се роди, ще бъде част от жената, която е дарила яйцеклетката? Само си мислех, че е трудно да се вземе такова решение. Не съм искала да обидя или нараня някого. По-скоро бих дарила, за да помогна,а не за пари.
Девойко, какъв ти е проблема? И защо пишеш тук? Ти се поставяш на мястото на ? И съчустваш на приятелката си която евентуално би?

Оппааа... за какво си говорим?

От твоите изказвания оставам с впечатление, че ти нямаш проблеми, проблемите са в приятелката ти... Ми нека тя да си каже дали би дарила, и при какви условия! Моля те, ако нямаш репродуктивни проблеми, просто... не взимай думата от другиго! Нека той да си каже какво реално чувства, и как би постъпил...

А ако е това, което си мисля - ми пиши ми на лични  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #84 -: Юни 12, 2008, 22:44:12 pm »
Веселка, мисля, че не си искала да обидиш никого, и мисля, че никой не би следвало да се обижда от думите ти. Наистина за много жени е трудно да приемат, че трябва да дарят свои яйцеклетки на друга жена /не говоря за жени подложени на стимулация за ин-витро, които даряват част от своите яйцеклетки от чувство на солидарност и съпричастност към проблемите на друга жена в тяхното положение/. Просто за останалите, тези без репродуктивни проблеми, нашите зорове са как да кажа - да, съчувстваме, много съжаляваме, можем да помогнем със съвет. Но за нещо повече, като например да се подложи на сериозна хормонална стимулация, инжекции, прегледи, пункция, да не говорим за хиперстимулация ако получи - не всяка жена би се решила, даже и срещу заплащане, поне аз така мисля. И мисля, че никой не може да упреква тези жени, това че не биха стигнали дотам в помощта си, не ги прави по-лоши
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #85 -: Юни 12, 2008, 22:44:43 pm »
Не зная какво точно си мислите, но ви желая да сте здрави и да се сбъднат мечтите ви!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #86 -: Юни 12, 2008, 22:56:18 pm »
Благодаря ви, снежка!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #87 -: Юни 12, 2008, 23:17:38 pm »
Не съм си позволила по никакъв начин да упреквам жените, които не даряват. Споделила съм с жени с моите проблеми, че си чакаме донорки, и продължаваме да чакаме. Споделих, че ми прави впечатление тяхното / на жените без проблеми/ мнение по въпроса с донорството. А проблема е, че ми писна всеки ден като отида на работа някой непрекъснато да ми се оплаква, колко е зле финансово, как няма пари да купи  памперси на бебето си, и как ние с мъжа ми сме си много добре, защото знаят неговата заплата, как трябвало на женените с деца заплатата да е по-висока от моята и на мъжа ми. Та в един момент просто предложих изход за тяхното безпаричие. Знаеш ли Веселке и Снежке, до този момент никой в службата ми не знаеше за проблемите ни. На въпросните госпожи го казах с цел те да получат нещо. Смешен ми беше техния довод - за гените им. Дано този път си разбрала.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #88 -: Юни 13, 2008, 10:30:40 am »
Поставете се на обратната страна-дали ще сте съгласна тогава?


Мдаааааа, едва ли бих го направила, честно казано!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #89 -: Юни 13, 2008, 10:58:16 am »
да се присъеденя  и аз към тази тема.преди ден неуспе6но инвитро, за второ не се навиват,за6тото трудно реагирам на стимулация  дори и с много големи дози. имам ендометриоза ,а съм и с един яй4ник,другия отсранен заради тази гадна болест,която се прехвърли на " здравия".сега обмислям вариянт за донорска яйцеклетка или осиновяване.
винаги съм се 4удила при условие, 4е със замразени ембриони шанса е по4ти нулев, защо тези моми4ета да не даряват, за да помогнат на някой друг или вариянт стимулацията да се поеме и от двете страни.това е мое мнение дано да не обидя някой не само за6тото имам проблем :oops:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #90 -: Юни 13, 2008, 11:04:16 am »
да се присъеденя  и аз към тази тема.преди ден неуспе6но инвитро, за второ не се навиват,за6тото трудно реагирам на стимулация  дори и с много големи дози. имам ендометриоза ,а съм и с един яй4ник,другия отсранен заради тази гадна болест,която се прехвърли на " здравия".сега обмислям вариянт за донорска яйцеклетка или осиновяване.
винаги съм се 4удила при условие, 4е със замразени ембриони шанса е по4ти нулев, защо тези моми4ета да не даряват, за да помогнат на някой друг или вариянт стимулацията да се поеме и от двете страни.това е мое мнение дано да не обидя някой не само за6тото имам проблем :oops:

Има резон в това което казваш, но надеждата е толкова голяма, че сме склонни да си затворим очите пред фактите и да вярваме на чудеса.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #91 -: Юни 13, 2008, 12:42:42 pm »
Смешен ми беше техния довод - за гените им. Дано този път си разбрала.
Аз пък не знам защо но ми се струва, че доводът им никак не е смешен. Просто наистина се поставете в тяхната ситуация. Честно казано и аз едва ли бих го направила.
"Всеки от нас се ражда, защото преди това Бог го е обикнал, оценил, видял е смисъл в това и той да стане част от мирозданието"

Митрополит Антоний Сурожки
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #92 -: Юни 13, 2008, 13:02:09 pm »
Момичета, въпроса с даряването е много деликатна тема и нека не вменямаве вина у някого или да пречупваме темата единствено през собствената ни призма.

По мои наблюдения дарителки в клиниките има, но за съжаление броя на ресипиентите е доста по-голям. :?

А лично ми мнение е, че даряването /на гамети, на органи.../ е чисто човешки акт, и дарителя трябва да е убеден че го прави чистосърдечно и безкористно!

Късмет на всички!  yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #93 -: Юни 13, 2008, 13:26:27 pm »
Момичета,
Тази тема е открита за да може всички, които са със диагноза ИЯР да могат да обменят информация помежду си. Това не е тема от емоционални и никой никого не обвинява.
Хайде , ако обичате всички онези, които нямат този проблем да излезат и да си пускат спамовете където пожелаят, но не и тук!
Ако искайте дарявайте, ако не искате не дарявайте, но ни оставете на спокойствие да си обсъдим проблемите!!!
Ако не - модовете да дойдат...


 
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #94 -: Юни 13, 2008, 17:00:04 pm »
А аз все още очаквам да се включи някой, който е направил донорско ин витро, независимо от резултата.Няма ли такива момичета.От няколко месеца следя това и няма нито едно момиче, което да е писало????На мен това ми предстои и инфото, ще е много ценно.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #95 -: Юни 13, 2008, 17:46:23 pm »
май ти си само късметлийка за донорска яйцеклетка.моляте кажи повече за това как стана,ти ли си намери или от клиниката
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #96 -: Юни 13, 2008, 17:50:34 pm »
о пропуснах 4етох дневника на ази мисля ,която е дарявала два пати и при втория опит има бременост.поклон пред нея :youwoman: :bighug:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #97 -: Юни 13, 2008, 19:38:14 pm »
май ти си само късметлийка за донорска яйцеклетка.моляте кажи повече за това как стана,ти ли си намери или от клиниката
Не този опит ми беше на ЕЦ и извадихме от някаде една хубава яйцеклетчица.Сега чакам резултата слкед трансфера.В смисъл не е с донорска, реших докато чакам донор да пробвам и така, въпреки нищожният шанс.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #98 -: Юни 13, 2008, 20:52:52 pm »
А аз все още очаквам да се включи някой, който е направил донорско ин витро, независимо от резултата.Няма ли такива момичета.От няколко месеца следя това и няма нито едно момиче, което да е писало????На мен това ми предстои и инфото, ще е много ценно.

Доколкото имам някакъв смътен спомен, имаше една потребителка на 45-46 г., беше правила донорско във Варна, като й бяха върнали нейни и донорски яйцеклетки. Беше родила близнаци.

Моето мнение по въпроса е, че няма да срещнем много потребителки, забременели с донорски материал /и яйцеклетки и сперматозоиди/, именно защото темата с този тип донорство е свръх деликатна и все още много далечна от първобитнообщинния манталитет на масовия българин.
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 21:22:12 pm от mmery »
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #99 -: Юни 13, 2008, 21:05:27 pm »
какво  то4но е ЕЦ  :oops:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #100 -: Юни 13, 2008, 21:08:58 pm »
какво  то4но е ЕЦ  :oops:
EЦ-е естествен цикъл/без стимулации/
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #101 -: Юни 14, 2008, 10:42:29 am »
какво то4но се прави? а във варна дали правят?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #102 -: Юни 14, 2008, 12:30:08 pm »
Не съм чела някъде във Варна да правят опити на ЕЦ.
А преди 2 години категорично отказваха нещо по-различно от опит на дълъг протокол, не знам сега как е.
Виждам, че сте обсъждали лекарства, при мен най-доброто решение беше ЕЦ само с Мерионал. Заедно с мен имаше още едно момиче, та и двете бяхме с по един фоликул и почти еднакви схеми с Оргалутран и Мерионал и при двете беше успешно.
И според мен най-добрия вариант за ИЯР е докато се чака за донорска яйцеклетка, да се пробват опити на ЕЦ, само човек здрави нерви да има!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #103 -: Юни 15, 2008, 10:37:36 am »
Simba, много се радвам на твоята бременност! Тя дава надежда на момичета, като мен! Ако имаш време и желание, моля те разкажи по-подробно как протече твоята стимулация, като дни, дози лекарства, цени....Мисля, че ще бъде много полезно! Интересно ми е, че казват на ЕЦ, а това пак не е на ЕЦ, а просто с по-малка стимулация...

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #104 -: Юни 15, 2008, 11:38:01 am »
А аз все още очаквам да се включи някой, който е направил донорско ин витро, независимо от резултата.Няма ли такива момичета.От няколко месеца следя това и няма нито едно момиче, което да е писало????На мен това ми предстои и инфото, ще е много ценно.
Приятелката ми прави донорско ин витро,първи опит,успешен.По принцип ин витрото с донорска яйцеклетка  има много висока успеваемост.Така са и казали и Стаменов,и докторката от клиниката на Щерев,и Конова.Дарителката е стимулирана само с 6 мерионала на 3,5 и 7 ден от цикъла по две инжекции.При такава лека стимулация се правят до 4-5 яйсеклетки,които се оплождат ИКСИ.
Успех на вси4ки моми4ета!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #105 -: Юни 15, 2008, 23:01:00 pm »
Simba, много се радвам на твоята бременност! Тя дава надежда на момичета, като мен! Ако имаш време и желание, моля те разкажи по-подробно как протече твоята стимулация, като дни, дози лекарства, цени....Мисля, че ще бъде много полезно! Интересно ми е, че казват на ЕЦ, а това пак не е на ЕЦ, а просто с по-малка стимулация...
Ами аз съм писала в други теми как са минали нещата в общи линии, но ето малко по-подробно:
Никаква реакция на стимулацията от опита на дълъг протокол, прекъснахме опита на 9 ден, казаха ми: критическа възраст и вдигнаха рамене.
Втория опит - вече при д-р Владимиров - къс протокол - много силна стимулация - и там се издъних, от 5 фоликула - 4 празни и 1 некачествена яйцеклетка.
Записаха ме да чакам донорска яйцеклетка и започнах опитите на ЕЦ.
Наистина има стимулация, но е лека и започва от 5, 6 ден на цикъла, зависи от изследванията. Първият опит на ЕЦ - беше с 4 Пурегона от 150 + 4 Мерионала от 150, аз образувах 2 яйцеклетки и съответно 2 ембриона, имаше имплантация и ЧХГ 32 на 10 ден, но после падна. Втория опит на ЕЦ - 5 Гонал -150 и 3 Мерионал 150 - 5 фоликула, от тях 3 яйцеклетки станаха на ембриони, ЧХГ на 11 ден - 10
Третия опит на ЕЦ - 6 Мерионала по 75 единици. От този опит ми е линийката.
Хубавото е, че стимулациите продължават само около 5 - 6 дена, могат да се правят по-често тези опити, стимулацията е песен в сравнение със стимулациите на дълъг протокол и на къс. А и цената е по-поносима.
Странното е, че хормоните ми LH i FSH на моменти бяха в перфектно съотношение, а инхибина ми преди около година беше 48 (все пак в референтните стойности), но антралните фоликули - никакви ги нямаше и диагнозата ИЯР си беше непоклатима.
Почти година, докато траеха тези опити пих DHEA, но лекаря ми я беше предписал. 
И така поне при мен се оказа, че колкото по-малко лекарства - толкова по-добре.
Толкова много май не съм писала досега ;)
Пожелавам ви късмет момичета  :bighug:
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #106 -: Юни 16, 2008, 07:24:08 am »
Благодаря ти, Simba! Лека бременност и успешен финал!

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #107 -: Юни 20, 2008, 09:51:38 am »
симба,а колко пари4ки ти излезе опита -за лекарства и за клиниката колко
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #108 -: Юни 20, 2008, 13:40:15 pm »
момичета с ИЯР,
появиха ли се смущения в цикъла ви? например да се намали ужасно много. при мен от 26-28, последните няколко мес. е 22-24, а сега ми дойде на 14 ден 8O
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #109 -: Юни 20, 2008, 13:47:39 pm »
Появиха се - да, на мен най-рано ми дойде веднъж на 18 ден.
А този месец вече 47 дни и нищо......( за пръв път ми се случва такова нещо )
Разбира се - не съм бременна!
Така че според мен е нормално да се появят аномалии при нашата ситуация.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #110 -: Юни 20, 2008, 13:51:11 pm »
Появиха се - да, на мен най-рано ми дойде веднъж на 18 ден.
А този месец вече 47 дни и нищо......( за пръв път ми се случва такова нещо )
Разбира се - не съм бременна!
Така че според мен е нормално да се появят аномалии при нашата ситуация.


Благодаря ти, това съвсем ме отчайва. Дано се намери решение и за нас, все пак.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #111 -: Юни 23, 2008, 08:51:32 am »
Не се отчайвай! На мен най-накрая ми дойде- на 48 ден.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #112 -: Юли 11, 2008, 09:54:54 am »
симба колко пари4ки ти излезе да направиш ЕЦ ,аз имам неуспещно инвитро и не реагирам добре на стимулация.моля те сподели или някой друг, който е правил съшто може да пише и да помогне.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #113 -: Юли 11, 2008, 10:06:19 am »
Трейси аз правих на ЕЦ, излезе ни 2500,00лв.Успех   
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #114 -: Юли 11, 2008, 10:17:06 am »
В момента съм след второ ин витро на ЕЦ.Излезе ми 850 лв.Без лекарствата след процедурата.И без никакви лекарства преди това.Успех.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #115 -: Юли 11, 2008, 10:20:59 am »
В момента съм след второ ин витро на ЕЦ.Излезе ми 850 лв.Без лекарствата след процедурата.И без никакви лекарства преди това.Успех.
изобщо не са те стимулирали ли
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #116 -: Юли 11, 2008, 11:31:38 am »
Ами да.Имах си един фоликул. Извадиха ми една яйцеклетка и двата пъти така.Аз съм с ИЯР и не отговарям добре на стимулации.
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #117 -: Юли 11, 2008, 12:09:11 pm »
здравейте мили момичета,чета ви плътно 20 дена, но сега се престрашавам да пиша.аз също съм с ИЯР/не са ми го заявили категорично,но inhibinB 36 както доц.Конова се изрази умерено понижен ????/ и вчера приключи неуспешно 2-я ми опит ИКСИ.Моля да ми отговорите къде опитвате тези процедури на ЕЦ.подкрепям ви и ви желая успех!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #118 -: Юли 11, 2008, 12:17:06 pm »
Здравей meci73,
Дай малко повече подробности, как ти приключи опита, стигна ли до трансфер, колко яйцеклетки напарви , с каква стимулация беше, имаше ли някоя оплодена и т.н.
Не се отчайвай, все повече се убеждавам, че истината за нашата диагноза е ICSI на ЕЦ. Съсъ сигърност знам, че Владимиров и Стаменов правят ICSI на ЕЦ, то пак си е ICSI, но стимулацията ти е много малка.
Желая ти успех, мила! ;-))
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #119 -: Юли 11, 2008, 13:20:26 pm »
Много благодаря за отзивчивостта!
Историята ми е ужасно дълга..и може би не е мястото тук да я описвам.
Броя си опитите 2, но те по хронология са 4
2007/май 1опит- не успяха да блокират Е2 и нямаше продължение
2007/септември 2 опит-имах киста на ляв яйчник,но решиха да продължат, на пети ден ме прекъснаха,поради съмнение за хидросалпингкс и малко фоликули.Казаха ми лапаро,защото съм оперирана и не се знае каква каша е в корема ти вследствие на това,цитирам буквално.Хормоните ми през всичкито време в норма.
2008 друга клиника.Няма нужда от лапаро за сега, след лечение с противозачатъчни и антибиотици -няма киста, всичко е ок.
февруари -3 опит- депо Дефелирин на 21ден, стимулация с Меногон от 250ед.,стигнах до 375ед./може да бъркам дозите с отклонение25 ед.пиша по памет/резултат,лигавица14мм., по 4 фоликула на яйчник, 4 добри, пунктирани 3,2 яйциклетки,оплодени ИКСИ,върнати на з ден на 6 и 8дел.Прокървих на10 ден и МЦ.Извода беше лош отговор,труден достъп,поради сраствания и пак лапаро.
април- лапро в Плевен, всичко мина добре,премахнаха ми и втората тръба/другата през2003 при извънматочна/направихме си и изследвания имунологични, за гуша,мъжа ми ДНК,всичко,каквото ни препоръча доц. Конова, бяха ок. с изключение на Inhibin B.ФСХ  месец преди това ми беше около 11, тя препоръча да го следя и месец след това беше 8, ЛХ в норма,Естрадиол също
юни- 4 опит къс протокол, Декапептил 0,1 от 2ден,от 3-ти Гонал Ф 225ед, стигнахме до 375ед.Резултат лигавица12мм.пунктирани 4 от 8фоликула, 3 оплодениИКСИ,едната спря на 4дел. трансфер на 3 ден на 2 яцеклетки на 8 дел/перфектни/прокървих на 12 ден, сложиха ми прегнил и кървенето спря за ден и пак......Утре съм на преглед..
Стана досадно, но се опитах да съм подробна и ясна.Това се случва във Варна и сега...към София
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #120 -: Юли 11, 2008, 13:47:25 pm »
Във Варна мисля че не правят на ЕЦ, в София аз лично ти препоръчвам Владимиров, Стаменов или Персенска. Владимиров е един от най-добрите по диагностициране на ИЯР. Но си мисля, че при теб има и друг проблем, не е чак толкова ИЯР. А вие правили ли сте SDI тест?
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #121 -: Юли 11, 2008, 14:00:04 pm »
И аз съм се насочила към тези доктори, но записването е за много напред във времето,след десет дни ставам на 35 :(А за SDIтест съм чела тук във форумите и понеже не тук мястото ще се поровя сега..
Танитка, наистина ли мислиш,че не точно ИЯР, а InhibinB, а лошия отговор
Благодаря за вниманието, знам че тук на никой не му е лесно, и се възхищавам на всички,намират сили да продължават и два пъти повече сили да помагат
Голямо благодаря на всички, с ваша помощ продължавам,а ми е толкова мъчно още...
Късмет!!!!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #122 -: Юли 11, 2008, 15:45:01 pm »
Здравейте момичета! И аз се записвам за тази тема, тъй като при мен нещата се развиват от лошо към още по-лошо и вече незнам докога. На 30 години съм. От съмнение за хидросалпингс, минахме през оперативна лапароскопия на която се оказа дермоидна киста на десен яйчник - 6 см., която премахнаха заедно с яйчника /Видях, че и други момичета във форума са на същото дередже, така да се каже/. Освен това две непроходими тръби! Приказка! :x Преди да ми махнат яйчника изследвахме Инхибин В и АМХ. Инхибин - 33,88, АМХ - 4,7. Е поне АМХ е в норма /ако реф. стойности са от 1 до 10/! При консултация с док. варианта, естествено е ИКСИ /при нас и поради в известна степен мъжки фактор - лоша морфология на съпруга ми/. Ами това е: чакам с нетърпение септември месец - при д-р Владимиров съм, не сме говорили каква стимулация мисли да ми приложи, но и на прима виста тогава не бяхме решили на 100 % какво ще правим. Това което чета във форума обаче само ме хвърля в размисли, ами ако реши по-сериозна стимулация дали ще можем да си го позволим? Как ли ще реагирам на стимулацията, все пак яйчникът е само един! Остава да вярвам и да се надявам! Стискам палци на тези, които вече са започнали!Прегръщам Ви силно и дано всяка от нас скоро да сбъдне дългоочакваната си мечта! Нека Господ е с нас!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #123 -: Юли 11, 2008, 15:54:16 pm »

 meci73 Както вече Танитка ти е писала не мисля че е толкова зле положението.Имам 2 стимулации/първата  беше с Пурегон 350,а втората С Гонал и Менопур/И при двете имам по 3 фоликула само а както гледам ти отговаряш по-добре.Имах месец с ФСХ-18 но веднага на следващият падна на 8.Инхибин така и не изследвах по препоръка на моята Док./прекалено много аномалии дава и не може да се разчита само на това изследване/При теб мисля че трябва да търсите на друго място проблем.
 Успех!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #124 -: Юли 14, 2008, 09:38:14 am »
Meci73, не ти е толкова лош отговора, мила, не се притеснявай! Виждала съм с далеч по лош отговор вече да са бременни, така че споко;-)))
Мился че при Владимиров чакането е по-малко, запиши се, трябва добре при теб да се диагностицира проблема! И не се притеснявай с твойте 35 - чудесна възраст, тук има и доста по-стари ( като мен );-)))))
Успех и късмет!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #125 -: Юли 14, 2008, 13:55:57 pm »
Здравейте момичета! И аз се записвам за тази тема, тъй като при мен нещата се развиват от лошо към още по-лошо и вече незнам докога. На 30 години съм. От съмнение за хидросалпингс, минахме през оперативна лапароскопия на която се оказа дермоидна киста на десен яйчник - 6 см., която премахнаха заедно с яйчника /Видях, че и други момичета във форума са на същото дередже, така да се каже/. Освен това две непроходими тръби! Приказка! :x Преди да ми махнат яйчника изследвахме Инхибин В и АМХ. Инхибин - 33,88, АМХ - 4,7. Е поне АМХ е в норма /ако реф. стойности са от 1 до 10/! При консултация с док. варианта, естествено е ИКСИ /при нас и поради в известна степен мъжки фактор - лоша морфология на съпруга ми/. Ами това е: чакам с нетърпение септември месец - при д-р Владимиров съм, не сме говорили каква стимулация мисли да ми приложи, но и на прима виста тогава не бяхме решили на 100 % какво ще правим. Това което чета във форума обаче само ме хвърля в размисли, ами ако реши по-сериозна стимулация дали ще можем да си го позволим? Как ли ще реагирам на стимулацията, все пак яйчникът е само един! Остава да вярвам и да се надявам! Стискам палци на тези, които вече са започнали!Прегръщам Ви силно и дано всяка от нас скоро да сбъдне дългоочакваната си мечта! Нека Господ е с нас!

nunu, твърде неприятно се е случило при теб.  :bighug:

Искам да те обнадеждя,  независимо от факта, че си с един яйчник не е задължително да реагираш трудно и на много силна стимулация.
 
Имам позната, която  също е с един яйчник и е мама на прекрасно момченце. :D

Стискам палци през Септември за хубави новини.  :wink:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #126 -: Юли 14, 2008, 19:07:34 pm »
Благодаря ти deep! Както и на всички останали момичета във форума! Силно вярвам, че скоро и на нашата улица ще изгрее слънце! Прегръщам ви всички! :bighug:
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #127 -: Октомври 18, 2009, 10:21:12 am »
Здр момичета, малко стара темичка, но ако има някой който може да даде съвет..
Ходя при Владимиров от известно време и /1м/, направих си всички изследвания НА 2-РИ ДЕН ОТ МЦ и те са следните
Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9
Владимириров беше категоричен ИЯР и при евентуялно ИКСИ 25 % успеваемост....... Има ли възможност тази диагноза да се промени или поне да опитам с нещо друго.. наистина ли няма надежда и само едно изследване е достатъчно за да се постави тази диагноза.. Миналия февруари бях бременна / по естествен път/ , но 9г.с. имаше мисед..Просто се шашнах дали да се посъветвам с още накой???
Ще ви бъда много благодарна за мнения.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #128 -: Октомври 19, 2009, 14:32:25 pm »
Здравей!
Аз също съм пациентка на Владимиров и ситуацията при мен е горе-долу същата:
Този януари имах миссед в 9 г.с. при забременяване по естествен път.
После през юли т.г. си направих пълните изследвания при Владимиров: при мен FSH също е 14, AMH ми е 0.62, Инхибина ми е малко по-добър от твоя - 50 и няколко, не помня вече. Док също каза ИЯР и препоръчва инвитро със силна стимулация. Аз си направих на своя глава повторни изследвания, но в клиниката на д-р Стаменов - само FSH, LH, E2, AMH и Inhibin B, при тях FSH вече е в норма - 5 и нещо, AMH е 0.915 (реф от 1 до 10), Inhibin B е 66 и нещо си (пак в норма). В общи линии AMH-то пак показа намален ЯР, но нещата не са толкова трагични, явно хормоналните колебания са ми почнали след бременността. Сега се опитвам да се добера до консултация с д-р Стаменов, просто искам да чуя още едно мнение, преди да взема решение какво да правим и на кой доктор да се доверя. Съветът ми е, ако имаш възможност, повтори някои изследвания за свое успокоение, пък после взимай решение какво да правиш. Аз съм на принципа два пъти мери, веднъж режи. Особеко като си бил вече бременен по естествен път е много трудно да приемеш, че ти трябва АРТ, поне аз съм така. Но най-вече - не се шашкай! Като гледам тук във форума има забременели момичета и с по-тежки резултати от нашите, така че горе-главата, шанс има.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #129 -: Октомври 19, 2009, 15:15:37 pm »
Здрасти, благодаря за подкрепата!Мнението на Владимиров е, че всеки миг за мен е ценен. Не ми даде кой знае каква надежда 25% си е страшничко. При Стаменов бях записана миналата година, като дойде момента на прегледа 2 дни преди това се обадих /все пак чаках повече от 6м./ и ми казаха, че НЯМАМ записан час и не могат да ми помогнат. ПРосто се отказах от Стаменов, ако сега си запиша час това значи 2011 да ме приеме на първичен преглед. Все още не съм отишла при Владимиров да си потвърдя решението, но толкова се ошашках, че нищо не ми идва на ум. Ходих известно време при обикновени лекари - само пари на вятъра, а и имам чувството, че на тях просто не им се занимава. Знаеш ли някой добър ендокринолог или поне къде да направя тези изследвания още веднъж? Владимиров беше категоричен, че няма смисъл да ги изследвам повторно /това беше 1-вият ми въпрос/. Инхибин Б красноречиво показва моето състояние. Чета, че най-добрия вариант при нашия случай е ИКСИ на ЕЦ, а на теб е предложил силна стимулация .!!! Защо? При повечето момичета се получава при 2-ри, 3-ти опит и то на ЕЦ. Нещо не разбирам. Ти кога си при СТаменов?

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #130 -: Октомври 19, 2009, 19:01:48 pm »
Здравей!
Аз също съм пациентка на Владимиров и ситуацията при мен е горе-долу същата:
Този януари имах миссед в 9 г.с. при забременяване по естествен път.
После през юли т.г. си направих пълните изследвания при Владимиров: при мен FSH също е 14, AMH ми е 0.62, Инхибина ми е малко по-добър от твоя - 50 и няколко, не помня вече. Док също каза ИЯР и препоръчва инвитро със силна стимулация. Аз си направих на своя глава повторни изследвания, но в клиниката на д-р Стаменов - само FSH, LH, E2, AMH и Inhibin B, при тях FSH вече е в норма - 5 и нещо, AMH е 0.915 (реф от 1 до 10), Inhibin B е 66 и нещо си (пак в норма). В общи линии AMH-то пак показа намален ЯР, но нещата не са толкова трагични, явно хормоналните колебания са ми почнали след бременността. Сега се опитвам да се добера до консултация с д-р Стаменов, просто искам да чуя още едно мнение, преди да взема решение какво да правим и на кой доктор да се доверя. Съветът ми е, ако имаш възможност, повтори някои изследвания за свое успокоение, пък после взимай решение какво да правиш. Аз съм на принципа два пъти мери, веднъж режи. Особеко като си бил вече бременен по естествен път е много трудно да приемеш, че ти трябва АРТ, поне аз съм така. Но най-вече - не се шашкай! Като гледам тук във форума има забременели момичета и с по-тежки резултати от нашите, така че горе-главата, шанс има.

 :good_post:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #131 -: Октомври 27, 2009, 12:29:38 pm »
Здрасти, благодаря за подкрепата!Мнението на Владимиров е, че всеки миг за мен е ценен. Не ми даде кой знае каква надежда 25% си е страшничко. При Стаменов бях записана миналата година, като дойде момента на прегледа 2 дни преди това се обадих /все пак чаках повече от 6м./ и ми казаха, че НЯМАМ записан час и не могат да ми помогнат. ПРосто се отказах от Стаменов, ако сега си запиша час това значи 2011 да ме приеме на първичен преглед. Все още не съм отишла при Владимиров да си потвърдя решението, но толкова се ошашках, че нищо не ми идва на ум. Ходих известно време при обикновени лекари - само пари на вятъра, а и имам чувството, че на тях просто не им се занимава. Знаеш ли някой добър ендокринолог или поне къде да направя тези изследвания още веднъж? Владимиров беше категоричен, че няма смисъл да ги изследвам повторно /това беше 1-вият ми въпрос/. Инхибин Б красноречиво показва моето състояние. Чета, че най-добрия вариант при нашия случай е ИКСИ на ЕЦ, а на теб е предложил силна стимулация .!!! Защо? При повечето момичета се получава при 2-ри, 3-ти опит и то на ЕЦ. Нещо не разбирам. Ти кога си при СТаменов?
С цялото ми уважение към Владимиров и адските стимулации, на които подлага пациентките си - това са пълни глупости! Идиотско е да се твърди, че няма нужда от повторно изследване - хормоните при жените варират, не само по време на цикъла, а и между различните цикли. Иди и си пусни следващо изследване, запиши си час при Персенска, ако няма при Стаменов, и непременно потърси второ мнение! Прочети тази статия, вероятно ще ти се изяснят някои неща http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #132 -: Октомври 27, 2009, 15:29:55 pm »
Четох я около 10 пъти. Просто толкова съм шокирана и се хващам като удавник за сламка. От днес съм на Марвелон, др седмица изследвания на мъжа и декември процедура.
Просто незнам какво да правя, Владимиров каза, че няма какво повече да ми изследва. Просто беше категоричен.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #133 -: Ноември 02, 2009, 09:58:51 am »
искам да ви споделя тук моя опит с вариациите с хормоните.

миналото лято, при трети инвитро опит, хормоните ми буквално колабираха. опита беше само с един месец пауза от предходящия и лекарите предполагат, че организма не е имал време да се вьзстанови.

какво беше интересното - прослувутият НЕвариращ АМХми беше след опита 0,1.  osi_12 лекарите бяха категорични ИЯР. при положение че при пьрвите ми 2 опита правех по 13 ЯК.

изследвах се отново месец по-кьсно - всички хормони в норма, АМХ беше придобил послушната стойност 1,6.

сегашният ми лекар като погледна резултатите, ми каза че аз сьм точен пример за водещата се понастоящем в научните среди дискусия, за стойностите на хормоните като маркер за ЯР. досега се е смятало, че АМХ е константа и неговите сойности се променят само в една посока с течение на вьзрастта - т.е. влошават се. това схващане обаче в момента се ревидира...

мисля че в комбинацията от фактори е истината -това е много хубаво описано в статията преведена от cambozzola. osi_9 :bighug:

аз за себе си мога да кажа, че вьпреки, че отговарям лошо на стимулация, това не се вижда от нивата на хормоните, но ясно личи при преброяването на антралните фоликули. така че сверявайте мненията на лекарите и не се доверявайте на едно изследване 8)
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #134 -: Ноември 02, 2009, 11:53:28 am »
искам да ви споделя тук моя опит с вариациите с хормоните.

миналото лято, при трети инвитро опит, хормоните ми буквално колабираха. опита беше само с един месец пауза от предходящия и лекарите предполагат, че организма не е имал време да се вьзстанови.

какво беше интересното - прослувутият НЕвариращ АМХми беше след опита 0,1.  osi_12 лекарите бяха категорични ИЯР. при положение че при пьрвите ми 2 опита правех по 13 ЯК.

изследвах се отново месец по-кьсно - всички хормони в норма, АМХ беше придобил послушната стойност 1,6.

сегашният ми лекар като погледна резултатите, ми каза че аз сьм точен пример за водещата се понастоящем в научните среди дискусия, за стойностите на хормоните като маркер за ЯР. досега се е смятало, че АМХ е константа и неговите сойности се променят само в една посока с течение на вьзрастта - т.е. влошават се. това схващане обаче в момента се ревидира...

мисля че в комбинацията от фактори е истината -това е много хубаво описано в статията преведена от cambozzola. osi_9 :bighug:

аз за себе си мога да кажа, че вьпреки, че отговарям лошо на стимулация, това не се вижда от нивата на хормоните, но ясно личи при преброяването на антралните фоликули. така че сверявайте мненията на лекарите и не се доверявайте на едно изследване 8)

Привет! Би ли могла да цитираш стойностите? Пробвали ли сте на ЕЦ? Май в такива случай е най-успешно!

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #135 -: Ноември 02, 2009, 12:26:12 pm »
пиша само основните хормони при последните ми изследвания преди 2 месеца

АМХ 1.6
ЛХ 5.83
ФСХ 4.69

за сравнение стойностите от преди една година (след неуспешния опит, а не на трети ден от цикьла, но факт е че АМХ варира)

АМХ 0.1
ФСХ 23.6

сега виждам, че нямам Инхибин, но той все по-малко се смята за маркер и  оставам с впечатление, че не го изследват винаги.

не сьм пробвала на ЕЦ, правя си фоликули сьс стимулация (при това лека - 150 единици гонал), но малко на брой. както казах, антр. ми фоликули са малко, но и аз сьм си вече на 35г. така чееее :wink: това е полжението. докато стават фоликули, имаме шансове. аз така ги виждам нещата 8)


Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #136 -: Ноември 02, 2009, 14:54:37 pm »
пиша само основните хормони при последните ми изследвания преди 2 месеца

АМХ 1.6
ЛХ 5.83
ФСХ 4.69

за сравнение стойностите от преди една година (след неуспешния опит, а не на трети ден от цикьла, но факт е че АМХ варира)

АМХ 0.1
ФСХ 23.6

сега виждам, че нямам Инхибин, но той все по-малко се смята за маркер и  оставам с впечатление, че не го изследват винаги.

не сьм пробвала на ЕЦ, правя си фоликули сьс стимулация (при това лека - 150 единици гонал), но малко на брой. както казах, антр. ми фоликули са малко, но и аз сьм си вече на 35г. така чееее :wink: това е полжението. докато стават фоликули, имаме шансове. аз така ги виждам нещата 8)

Естествено, че имаме шансове!!!! Изследванията от преди 2м са ти перфектни! Нещо не разбирам  osi_13! Тук има момичета с доста опит! Хайде момичета дайте съвет!
 :balk_160:


*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #137 -: Ноември 02, 2009, 17:31:23 pm »
И аз мисля, че в комбинацията от фактори е истината.

gallardo, изследвахте ли Е2 заедно с ФСХ,ЛХ и АМХ?

Естрадиолa обикновено се измерва едновременно с базалната ФСХ. Дори, и ако базалната ФСХ е нормална, повишение по-голямо от 70 pg/ml се свързва с лош отговор при стимулация на яйчниците. Повишените нива на Е2 в ранен фоликулярен етап може да покаже един неподходящо напреднал стадии на развитие на фоликулите, знак за остаряване на яйчниците, чиято клинична изява е по-къс менструален цикъл. От друга страна повишените нива на Е2 във ФФ може "изкуствено" на намалят нивата на ФСХ и всъщност да показват нереална такава. Другия вариант за повишени нива на Е2 е естроген секретираща ( "функционална") киста на яйчниците.

АМХ е Мюлериан инхибирано вещество, което се произвежда от гранулозните клетки на Преантралните и Антралните фоликули.

В тази връзка мисля, че изследването на АМХ,ФСХ,ЛХ и Е2 заедно с УЗ преброяване на АФ може да се направи заключение за ЯР.

И най-важното годинките разбира се!  :?


Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #138 -: Ноември 02, 2009, 21:05:51 pm »
И аз мисля, че в комбинацията от фактори е истината.

gallardo, изследвахте ли Е2 заедно с ФСХ,ЛХ и АМХ?

Естрадиолa обикновено се измерва едновременно с базалната ФСХ. Дори, и ако базалната ФСХ е нормална, повишение по-голямо от 70 pg/ml се свързва с лош отговор при стимулация на яйчниците. Повишените нива на Е2 в ранен фоликулярен етап може да покаже един неподходящо напреднал стадии на развитие на фоликулите, знак за остаряване на яйчниците, чиято клинична изява е по-къс менструален цикъл. От друга страна повишените нива на Е2 във ФФ може "изкуствено" на намалят нивата на ФСХ и всъщност да показват нереална такава. Другия вариант за повишени нива на Е2 е естроген секретираща ( "функционална") киста на яйчниците.

АМХ е Мюлериан инхибирано вещество, което се произвежда от гранулозните клетки на Преантралните и Антралните фоликули.

В тази връзка мисля, че изследването на АМХ,ФСХ,ЛХ и Е2 заедно с УЗ преброяване на АФ може да се направи заключение за ЯР.

И най-важното годинките разбира се!  :?




Ocean какво ще кажеш за това?

Inhibin B 32.5
AMH 0.79
DHES 290.3
E2 50.2
PRL 4.4
TSH 0.8
TESTO 0.55
FSH 14.0
LH 3.9

Антр фоликуликули 4-5 на 2-ри ден, аз съм на 32г. Може ли това да говори за ИЯР?

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #139 -: Ноември 02, 2009, 21:46:12 pm »
Може би не е толкова розово положението. Инхибина е на ръба, АМХ - малко под долна граница. Нормалния брой АФ на жени около 30г. възраст са 12-16. Ако преброяването им на 2-3 ден от МЦ са < 10 и ФСХ > 9 се говори за ИЯР.

Разбира се трябва да се гледа оптимистично на нещата. Има забременели и успешно родили с много по-високи стойности. Погледни ТУК
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #140 -: Ноември 03, 2009, 00:21:34 am »
Подкрепям с две ръце казаното от ocean. Шанс винаги има, просто трябва малко късмет и много инат да успееш.
Аз също съм с намален ЯР, януари се готвехме да почваме процедура при д-р Владимиров. Е, преди два дни тестът ми показа две чертички. Още нищо не се знае, вече имам един миссед, така че гледам да не прекалявам с ентусиазма, само се надявам всичко да е наред този път.
Въпреки диагнозата обаче, очевидно понякога си произвеждаме яйчица, важното е да уцелим момента.
Кураж, момичета, не губете надежда. Тази диагноза наистина звучи много страшно, като доживотна присъда, но чудеса понякога се случват!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #141 -: Ноември 03, 2009, 08:48:58 am »
Скарлет това е страхотно! Браво, честито!!!! Много  :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #142 -: Ноември 03, 2009, 08:55:48 am »
Здравейте има ли на някой да му е показало изследването на Инхибна грешен резултат?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #143 -: Ноември 03, 2009, 08:59:19 am »
Аз лично не съм го повтаряла. Владимиров каза, че няма смисъл.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #144 -: Ноември 03, 2009, 09:04:20 am »
Ами на мене Александров напълно ми го отрича това изследване,и аз направо не знам на къде да хвана,няколко пъти го питах той е категоричен е не е реално и че не си струвало пак да го пускам,не знам.Иска ми се да вярвам на него понеже е по добра опция,а не на инхибина ама....,май пак ще ги пускам.На кой ден според вас е най добре,понеже моя цикъл е най обилен на 2 ри ден,на 3 ти е по слаб вече?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #145 -: Ноември 03, 2009, 10:00:29 am »
Подкрепям с две ръце казаното от ocean. Шанс винаги има, просто трябва малко късмет и много инат да успееш.
Аз също съм с намален ЯР, януари се готвехме да почваме процедура при д-р Владимиров. Е, преди два дни тестът ми показа две чертички. Още нищо не се знае, вече имам един миссед, така че гледам да не прекалявам с ентусиазма, само се надявам всичко да е наред този път.
Въпреки диагнозата обаче, очевидно понякога си произвеждаме яйчица, важното е да уцелим момента.
Кураж, момичета, не губете надежда. Тази диагноза наистина звучи много страшно, като доживотна присъда, но чудеса понякога се случват!
osi_9
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #146 -: Ноември 03, 2009, 10:26:51 am »
Scarlett, страхотна новина! Даваш ни много надежда  :). Пожелавам ти всичко да е наред  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #147 -: Ноември 03, 2009, 20:18:17 pm »
Страхотна новина Скарлет ,наистина ни даваш голяма надежда :D
 :crossfingers: :crossfingers: всичко да е наред!
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #148 -: Ноември 03, 2009, 20:56:41 pm »
Scarlett, лека и успешна бременност!  :crossfingers:

Здравейте има ли на някой да му е показало изследването на Инхибна грешен резултат?
Ами на мене Александров напълно ми го отрича това изследване,и аз направо не знам на къде да хвана,няколко пъти го питах той е категоричен е не е реално и че не си струвало пак да го пускам,не знам.Иска ми се да вярвам на него понеже е по добра опция,а не на инхибина ама....,май пак ще ги пускам.На кой ден според вас е най добре,понеже моя цикъл е най обилен на 2 ри ден,на 3 ти е по слаб вече?



В днешно време почти никой не изследва Инхибина. Inhibin B е хормон, който се отделя от гранулозните клетки на антралните фоликули. В този смисъл само преброяване на АФ дава почти същата информация. 
АМХ също се продуцира от гранулозните клетки, но на преантралните и антрални фоликули. Това означава, че АМХ дава по-достоверна информация, защото хваща секретирането дори на най- малките антрални и преантрални фоликули. За да се определи ЯР, както казахме вече трябва да се пусне АМХ,ФСХ,ЛХ,Е2 и преброяване на АФ.

АМХ няма значение на кой ден от цикъла е пуснат, а за всички останали 2-3-ти ден.
Успех!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #149 -: Ноември 04, 2009, 09:15:44 am »
Исе, не знам какво значи грешна стойност на Инхибин, но на мен в два поредни цикъла ми е показвал различни стойности, както и АМХ-то, което уж не се променяше. Наистина не бяха коренно различни, в смисъл в двете крайности, но все пак втория път резултатът беше доста по-добър от първия. Така че при възможност, повторна проверка.
Благодаря за пожеланията, мили момичета!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #150 -: Ноември 04, 2009, 10:20:39 am »
Ами аз няма да се повторя, просто ще го кажа за хиляден път - инхибинът варира, влияе се и от стойността на ФСХ, ФСХ на свой ред се влияе от ред други неща, изследването на инхибина не дава сигурна информация за стойността на яйчниковия резерв, ocean го е обяснила много ясно... разбира се, може отново да повдигнем въпроса колко пъти и какво трябва да се изследва... де да знам, сигурно не е станало ясно.
Късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #151 -: Ноември 05, 2009, 09:31:47 am »
cambozzola, сигурно и от моя пост не е станало ясно, но в него никъде не съм писала, че съм изследвала отделно само инхибин или, че само по него се прави оценка на яйчниковия резерв. Прави се чрез преброяване на антрални фоликули, изследване на фсх, лх и другите полови хормони, амх и инхибин. Така се създава цялостна картинка. Е, аз я повторих два пъти цялата картинка, без преброяването на антралните фоликули - имаше разлика във всички хормони. Което потвърждава и казаното от теб, че хормоните от цикъл до цикъл се менят, включително и уж най-точното амх. Надявам се този път да е ясно.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #152 -: Ноември 07, 2009, 10:18:11 am »
Напротив, Скарлет, твоят пост беше пределно ясен  osi_9 Желая ти лека бременност и да се пазиш от върлуващите грипове-мрипове!

Сигурно не е зле да се добави още един коментар - примерно, гледайки резултатите на gallardo, си мисля, че не е изключена възможността за лабораторна грешка. В крайна сметка, хора работят в лабораториите... А може да има и случаи, в които АМХ да не е константа.

Както и да е, смятам, че няма излишно повтаряне на хормоналните изследвания, особено когато стойностите на хормоните са гранични или много различни от сравнително скорошно предно изследване. Да не говорим, че броенето на антрални фоликули може да обърне нещата (аз, например, съм по-особен случай с ФСХ >9 и антрални фоликули >10 във всеки яйчник).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #153 -: Ноември 08, 2009, 14:01:11 pm »


Сигурно не е зле да се добави още един коментар - примерно, гледайки резултатите на gallardo, си мисля, че не е изключена възможността за лабораторна грешка. В крайна сметка, хора работят в лабораториите... А може да има и случаи, в които АМХ да не е константа.

Както и да е, смятам, че няма излишно повтаряне на хормоналните изследвания, особено когато стойностите на хормоните са гранични или много различни от сравнително скорошно предно изследване. Да не говорим, че броенето на антрални фоликули може да обърне нещата (аз, например, съм по-особен случай с ФСХ >9 и антрални фоликули >10 във всеки яйчник).



здрасти, cambozzola :balk_64:

ами аз явно с течение на времето се развих и превьрнах в твоя "негатив" - мойте резултати са наобратно на твоите :balk_600: :balk_80: - хормоните са добре, а антралните ф-ли са малко. резултата при стимулация обаче, както вече сме го обсьждали и преди, при нас двете  е подобен. това показва, че има по-особени, гранични случаи . и на лекарите им е трудно с нас, защото не реагираме сьвсем "логично" :?

а иначе за вариращия АМХ, това ми го каза сега лекуващия ме професор - от около година са се поразклатили схващанията за този хормон, точно защото много лекари са споделили, че имат такива случаи в практиката с резки отклонения на АМХ. Заради това е подета дискусия в научните среди -моя доктор е доста в час и се занимава сериозно с научна работа...

а за Scarlett се радвам много и й стискам много палци :D
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #154 -: Ноември 09, 2009, 10:36:23 am »
cambozzola, а при твоите резултати също ли се говори за намален ЯР, защото на мен си ми изглеждат добре.
Моите резултати бяха доста по-зле от твоите.
Благодаря ви за пожеланията, момичета! Стискам палци да ви се връща скоро тъпкано! :)
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #155 -: Ноември 09, 2009, 11:55:36 am »
Scarlet, при моите резултати въобще не се "говореше", само се "намекваше", докато ми се предписваха дози от 757 единици Гонал на ден (това беше стартовата доза, приключих на 600 единици). След като (по мои подозрения) бях препотисната и наблъскана с тези количества Гонал, направих само 4 фоликула и отново не се спомена ИЯР, а само "проблеми с резерва" в отговор на въпроса ми какво става, след като обикновено правя по 9-10 фоликула. Тогава реших, че повече в съответната клиника няма да стъпя, изрових статията за яйчниковия резерв, пуснах си още веднъж пакета (без АМХ) и отидох при Стаменов. Той погледна нещата и не пожела да коментира нищо, преди да преброи антралните фоликули. Изкара ги по около 15-тина във всеки яйчник. Категоричното му мнение (после потвърдено при друг преглед и по друг повод и от Персенска) беше, че при мен не може да става въпрос за намален или изчерпан яйчников резерв.
Очевидно е обаче, че ФСХ ми е над благоприятните стойности и съотношението ФСХ-ЛХ не е добро. Инхибинът ми варира в зависимост от ФСХ и понякога е в, а друг път извън референтни граници. Правя проблем и при стимулациите (вдигам ЛХ преждевременно, а ако не е ЛХ - прогестерон), което съответно прецаква качеството на ембрионите и имплантационния ми потенциал. Всичко това, в комбинация с факта, че при мен винаги е прилаган дълъг протокол с пиене на противозачатъчни предния месец, както и с хидросалпингса, който ми беше открит и премахнат след петото инвитро, общо взето завършва картинката. Ще видим какво ще стане при шестия опит.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #156 -: Ноември 09, 2009, 13:10:12 pm »
cambozzola, при мен хормоните са почти като при теб варира ФСХ ,ЛХ винаги скача преждевременно ,отговарям много трудно на стимулации.Вече съм само на ЕЦ ,но пък при него е проблем ,че не можем да озаптим ЛХ.В един от месеците пък прогестерона ми беше висок в началото на цикъла.Док Стаменов не ми е изследвал АМХ ,но пък говорим за ИЯР.Не съм го питала за антрални фоликули, дали е възможно той да ги е преброявал и да си е записал само ,без да ми е казал и от там да съди че съм с ИЯР.
Ти правила ли си стимулации при Стаменов?
Пожелавам ти шестия опит да е твоя!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #157 -: Ноември 09, 2009, 13:22:18 pm »
Радост, преброяването не трае дълго, не е като на пръсти да ги брои  :wink: :lol: :wink:
Попитай го какво мисли, при мен на ЕЦ хормоните са ок, объркват се при стимулациите. Сега (не е ясно точно кога ше е сега) ми предстои стимулиран опит при Стаменов - дано стане!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #158 -: Ноември 09, 2009, 13:41:16 pm »
Мерси за отговора мила.Ще го попитам,но най вероятно, както ми е казал не са розови нещата не вярвам наизуст да ми говори.Много стиснати палци имаш от мен за стимулирания ти опит.Дано дано! :D
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #159 -: Ноември 09, 2009, 14:23:21 pm »
cambozzola, аз нямам много опит, но наистина не мога да разбера защо са правени пет опита на дълъг протокол и нито един на къс, или пък на ЕЦ. Какво ти обясняваха за неуспеха на процедурите? Много стискам палци шестият опит да е твоя и да е поне двоен! :)
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #160 -: Ноември 09, 2009, 15:02:11 pm »
Отговарям на Скарлет на лични, тъй като отговорът ми не е свързан с ИЯР.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #161 -: Ноември 09, 2009, 16:27:15 pm »
cambozzola, аз нямам много опит, но наистина не мога да разбера защо са правени пет опита на дълъг протокол и нито един на къс, или пък на ЕЦ. Какво ти обясняваха за неуспеха на процедурите? Много стискам палци шестият опит да е твоя и да е поне двоен! :)
Точно това и аз щях да питам!  8O

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #162 -: Ноември 10, 2009, 14:55:08 pm »
Момичета, някоя от вас има ли изследване на АнтиОвариални Антитела? Били в изобилие при ИЯР и при наличието на такива се предприемат различни методи. Имат значение за успеха от процедурата и т.н. Аз нищо незнаех за тези АОА и дори не ми е правено изследване, а декември ми предстои процедура  :ask: :ask: :ask: Ако някой е запознат моля да сподели  :balk_81:

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #163 -: Ноември 10, 2009, 17:47:07 pm »
Момичета, някоя от вас има ли изследване на АнтиОвариални Антитела? Били в изобилие при ИЯР и при наличието на такива се предприемат различни методи. Имат значение за успеха от процедурата и т.н. Аз нищо незнаех за тези АОА и дори не ми е правено изследване, а декември ми предстои процедура  :ask: :ask: :ask: Ако някой е запознат моля да сподели  :balk_81:
Аз правих преди започване на процедурата и бяха отрицателни въпреки ИЯР.


Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #164 -: Ноември 10, 2009, 20:32:14 pm »
Блягодаря Виа. Още в петък ще го коментирам с док. Просто се чудя да не прозвучи грубо  :oops:  Все пак той не ми е казал да ги направя, но пък и при консултацията ми с имуноложката още не беше установен проблема.  :ask:

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #165 -: Ноември 20, 2009, 09:11:59 am »
Здравейте и от мен!Моите резултати са Инхибин Б 30,61,АМХ 2,22,Е2-46,9 при граници/24-534/,hLH-3.8 при граници/1.2-103/!Доктора каза,че ми е намален яйчниковия резерв.Някой може ли да направи коментар,защото нямам границите на първите две!Благодаря предварително!
« Последна редакция: Ноември 20, 2009, 09:17:51 am от toni_21_I »


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #166 -: Ноември 20, 2009, 09:19:27 am »
Аз мога да кажа само за инхибина,неговата граница е над 45 се води че всичко е добре, под 45 вече завизи или намален или изчерпан.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #167 -: Ноември 20, 2009, 11:05:26 am »
Здравейте и от мен!Моите резултати са Инхибин Б 30,61,АМХ 2,22,Е2-46,9 при граници/24-534/,hLH-3.8 при граници/1.2-103/!Доктора каза,че ми е намален яйчниковия резерв.Някой може ли да направи коментар,защото нямам границите на първите две!Благодаря предварително!

Всяка лаборатория има различни референтни стойности. При Владимиров долната стойност на Инхибина е 33 а на АМХ 0,70. Имаш ли ФСХ? На кой ден от МЦ са правени? Броихте ли антралните фоликули?

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #168 -: Ноември 22, 2009, 13:28:38 pm »
Изследванията са правени при доктор Владимиров,но не са ми дадени резултати на ФСХ.


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #169 -: Декември 17, 2009, 21:05:26 pm »
Четох, четох и съвсем се обърках! Моите изследвания са от преди броени дни при Владимиров: антрални фоликули на 3-ти ден -общо в двата яйчника-7! Док каза: никак не са много.... :( /В последствие ми обясни, че в яйчник трябва да има 3-7, а някой беше писал тук за много по-голяма бройка! 8O/
АМХ-1,31
Инхибин-73,
аз много се радвах за Инхибина, а док ми обясни, че бил висок, защото на 3-ти ден вече съм имала оформен доминантен фуликул 11 мм! Така, че изглежда и от това се влияе Инхибина...Та обясни ми, че никак не е розово положението, а накрая каза, че не вижда никаква причина за 2 годишноя ми стерилитет!? Аз съм почти на 33, с майка с много ранен климакс...За сега док пак се насочи към партньора ми /а той е с иначе отлична спермограма/, очевидно и нас ни готви за скок в дълбокото! :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #170 -: Декември 17, 2009, 21:52:17 pm »
Не искам да те плаша, но при мен ситуацията е сходна- атрални фоликули -общо 8, Инхибин -99, АМХ-3,03, ФСХ-7,0. Правих стимулация за ИКСИ- 7 фоликула, а стимулацията беше силна(ако се интересуваш на лични ще ти пиша лекарствата и количествата), но извадени само 3 яйцеклетки :(. На всичкото отгоре 1-неузряла, 1- неоплодена и ми върнаха само 1 ембрион. Сега чакам нова среща с доктора, но съм много притеснена, защото при това развитие на нещата май ще ме насочи към донорска програма. Аз съм на 30 години и пристъпихме към ИКСИ заради проблеми при мъжа ми.Дано при теб нещата се развият доста по-добре :goodluck:
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #171 -: Декември 18, 2009, 08:41:12 am »
Четох, четох и съвсем се обърках! Моите изследвания са от преди броени дни при Владимиров: антрални фоликули на 3-ти ден -общо в двата яйчника-7! Док каза: никак не са много.... :( /В последствие ми обясни, че в яйчник трябва да има 3-7, а някой беше писал тук за много по-голяма бройка! 8O/
Извинявам се за объркването, грешката е моя :oops:. Стаменов каза за по около 5 фоликула във всеки яйчник и, че при стимулация може да изкара поне 10-15 от мен, аз съм се изхвърлила с по 15-тина във всеки яйчник. Нещо съм се отнесла, докато съм го писала тоя пост.

По темата - аlimania, elis, ако фоликулите трябва да са между 3 и 7 във всеки яйчник, а вие имате съответно 7 и 8 в двата, според мен нещата са в норма...

alimania, АМХ ти е перфектен, инхибинът също ти е в норма според референтните граници на лабораторията на Владимиров. Не знам защо се внушават тези идеи за ИЯР на момичета, които не е сигурно, че имат такъв проблем! Инхибинът, както пише в статията, която непрекъснато цитирам http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32215.0, варира. Също така не си дала ФСХ и ЛХ, за да видим за какво става въпрос... Както и да е, комбинацията АМХ и броят антрални фоликули, според мен не доказват ИЯР. Лично аз бих ти препоръчала да се консултираш и с друг лекар. По мои наблюдения почти всички пациентки на Владимиров имат ИЯР, което оправдава канските дози лекарства, с които ги блъска. Включително аз минах по тоя път.

За сравнение: при Владимиров имах стимулация с по 575 - 600 единици Гонал на ден, резултат 5 фоликула, 4 яйцеклетки, върнати 3 ембриона. След това имам още една стимулация с по 225 единици на ден и абсолютно същия резултат - 5 фоликула, 4 яйцеклетки и 3 ембриона. Не е необходимо да навлизам в подробности защо предпочитам втория вариант от гледна точка на здравето ми - както физическо, така и финансово.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #172 -: Декември 18, 2009, 08:49:04 am »
Абсолютно съм съгласна със cambozzola! Имах две стимулации при д-р Владимиров. Първата с по 600 ед. дневна доза лекарство - 15 дни, резултатът беше 2 яйцеклетки. На следващата година правих на спонтанен цикъл и няколко дни стимулация с по 225 ед. гонал, резултатът пак беше същия. Момичета, ако сте още млади, а не на моята възраст, не бързайте да се впускате през глава в силни стимулации. Консултирайте се и с друг лекар. Пробвайте с нормална стимулация. Не бързайте да се съгласявате и за донорска програма. Пробвайте с ваша, до като имате. Вярно е, че процента на успеваемост с донорска яйцеклетка при нашите случаи е по-голям, но за вас не е доказано, че сте като нас. Желая ви успех!

*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #173 -: Декември 18, 2009, 21:55:12 pm »
Не искам да те плаша, но при мен ситуацията е сходна- атрални фоликули -общо 8, Инхибин -99, АМХ-3,03, ФСХ-7,0............
8O При вас изобщо ставало ли е въпрос за проблем с резерва!?
cambozzola, du6ka , даже и незнам какво ме чака мен! ФСХ и ЛХ са добре! Изобщо за мое огромо удивление всичките ми изследвания извън резерва са супер /до сега все нещо е мърдало/. Владимиров за сега пак се насочи към партньора ми / а спермограмата му от преди дни е отлична/ Чудя се дали просто с тези изследвания търси най-подходящата за нас процедура, или наистина търси проблем при мъжа!?
Така не ми се иска да стигам до инвитро или икси... :(
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #174 -: Декември 19, 2009, 10:10:55 am »
alimania, да разбирам ли, че при теб няма открит категоричен проблем (с тръбите, например)? Какви други изследвания, освен тези за резерва, са ти правени?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #175 -: Декември 19, 2009, 12:14:26 pm »
Аз съм пациентка на д-р Владимиров и няколко пъти досега ми намекна , че нещата с яйчниковия резерв не са добре- е явно е бил прав, след резултата от пункцията, но аз тогава така се разревах, че явно реши да ми спести за момент истината, а след няколко дни съм пак там и ще пиша какво правим оттук нататък.
du6ka , мерси за насоките, но май не аз ръководя стимулацията, каквото каже д-р Владимиров това правя, а дозите се меняха през 2-3 дни, а и не мога да отстоявам каквото и да е мнение при положение че не съм компетентна-от мен се иска да си поставям инжекциите и да следвам препоръките- за съжаление се получи много лош резултат и сега незнам накъде, но каквото каже доктора -ще му се доверя-избор нямам.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #176 -: Декември 19, 2009, 13:33:29 pm »
elis, решението си е твое. Ние не ти казваме да си водиш сама стимулацията, а да потърсиш второ мнение. И на мен ми се намекваше за "проблеми с ЯР", а такива нямам. Така че - успех, каквото и да решиш!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #177 -: Декември 19, 2009, 14:40:48 pm »
И се сетих нещо, което искам да кажа на всички момичета, попаднали по една или друга причина в тази тема: намеците и недомлъвките на Владимиров не са същото, като диагностициран "изчерпан яйчников резерв". Имайте го предвид и го проверявайте, няма да ви струва повече от парите, които ще дадете за стимулация, а може да промени леко гледната точка. Във ваша полза.
Късмет!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #178 -: Декември 19, 2009, 16:59:56 pm »
cambozzola , мила дай насока как да го проверя наистина дали имам ИЯР-то нали д-р Владимиров се води най-добрият лекар по отношение на този проблем. А и който е при него , знае как протича процедурата и затова си мисля че du6ka ще разбере какво съм искала да кажа. Относно консултаця  с друг лекар-ами май всички знаем колко се чака-между 1 и 2 години-честно казано се лутаме вече 2 години, но на мен ми се струва че е десетилетие, а колко ли още ще ни трябва и в цялото това висене по клиниките, си мисля че съм станала като робот, каквото се каже правя, но разликата че освен сълзи и болка друга емоция не ми остана. Така че съм отворена към всякакви съвети и съм много благодарна за разясненията Ви.
 ПП. Сега видях че си била и ти в тази клиника, така че надявам се ме разбираш, а и си права за заплащането-ние си платихме изцяло ИКСИто и в общи линии май фалирахме.
« Последна редакция: Декември 19, 2009, 17:03:25 pm от elis »
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #179 -: Декември 19, 2009, 18:05:08 pm »
elis, не знам дали Владимиров е най-добрият специалист по отношение на ИЯР, просто ми прави впечатление, че пациентки на други лекари много по-рядко се сблъскват с този проблем.
При Стаменов се чака 1-2 години, но има и други клиники. А дори и да смяташ, че Стаменов е единствената ти алтернатива, пак си струва да си запишеш час - никой не е казал, че трябва да не правиш нищо през това време. Мога да ти кажа, че моята борба продължава вече 6-та година, аз също съм се чувствала отчаяна и ми се искаше всичко да приключи още с първото ин витро. Е, не стана.
При всички положения, мисля, че си заслужава да си пуснеш изследванията и в друга лаборатория и да чуеш мнението на още един специалист.
Успех, каквото и да решиш!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #180 -: Декември 19, 2009, 19:26:04 pm »
Много ти благодаря, ще се разровя и за друга алтернатива. Желая на всички много късмет, той май е най-важен.
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #181 -: Август 31, 2010, 22:45:08 pm »
nqkoi moje li da mi kaje dali v shumen se izsledva inhibin b i kade.
Re: Инвитро/ICSI при диагноза ИЯР
« Отговор #182 -: Септември 01, 2010, 09:50:08 am »
Провери В Плевен www.ivfpleven.com