0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #20 -: Март 31, 2008, 15:56:49 pm »
Пипи, ти се обади на педиатъра за всеки случай, но щом сте само на кърма може да е от нещо дето ти го яла, например ядки (без значение какви, не само фъстъци), зеле, безалкохолно, да си прекалила с кафето, шоколада....?

ами не съм яла нищо необичайно. аз шоколад си хапвам по малко, ама още отдавна, и кафе си пия едно сутрин. но не съм си променила режима. освен че малко съм се поизнервила, ама това да доведе до разстройство?
сега звъннах на доки, тя каза да дам смекта... ама май не ми се ще. каза, че нямало страшно, дано да се оправи от само себе си.

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #21 -: Март 31, 2008, 16:04:03 pm »
Здрава седмица от нас за вас  :D

baksisa бързо възстановяване на таткото и бебка, че е страшно това положение. Ние на коледа бяхме в подопбна ситуация, с болно дете и татко с дископатия. За лекарите пак оставам безмълвна  8O 8O :( :(

tzvetenze тъй като ние пантофи и обувки не търпим, у дома се подвизаваме с термо чорап с кожена подметка, тоест вид непързалящи, несвалящи се и топли чорапи :wink:

Сега отново ще ви занимая с особата Тони-бой. Преди една седмица, малкият палавник издебнал не предпазливият татко, докопал гребенче и започнал да го дъвче и осмуква.
Виждам аз и изпадам в "истерия" :wink: веднага взимам от ръцете пособието, но нещеш ли в устата му останало едно зъбче на гребенчето. Бъркам да вадя, а диването видимо че му е неприятно бързо, бързо и насила го глътна. Три дни не съм спала, притесних се много, не че сега не съм, но нищо за в момента немога да направя.
В сряда ще правим консултация с хирург, защото на рентген не може да се види и ако дотогава не изходи пластмасовото зъбче от гребенче. Покрай случката решихме най накрая да отидем до детската гастроклиника в Пловдив. От там ми казаха, че ще ни приемат поне за 24 часа за изследвания свързани с  проблемното му коремче и евентуално още незнам колко ако се наложи да вадим пластмасовата джаджа.
Ами това е засега от нас  :D
Хрисимото и послушно Тони ви поздравява с един невероятно пронизващ писък  :lol: 8O
« Последна редакция: Март 31, 2008, 16:09:17 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #22 -: Март 31, 2008, 16:05:18 pm »
обаче тя от едно известно врме, откакто стана по -активна, просто не може да задържи чорап на крачето повече от 5 мин, какъвто и да е.

Цвети, това ми е толкова познато. Кристина има по тая причина около 25 чифта чорапи - с ластик, без, стегнати, хлабави, дълги, къси, обаче докато не си събуе чорапите не мирясва. И постоянно се обуваме и събуваме. От два дена обаче си седи почти непрекъснато боса...а аз си имам теория, че може да не е навлечена с дрехи, да и е леко, главичката да не е запарена, но на краката трябва да е топло, от там много се изстива, но Кристинкен и тази ми теория опроверга  :?
Като е по-хладно я огащвам като казак - слагам панталона в чорапите, като с потури става, ама неможе да се събуе боса.
Весела седмица и от нас и много здраве на всички деца, майки и семейства!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #23 -: Март 31, 2008, 16:19:29 pm »
Ох, Перде...
Ние вече имаме едно изядено и изакано копче, д-р Бърди ми препоръча "обзорна снимка" на коремчето, но аз реших да се въздържа и изчакам и след 2 дни таткото (редувахме се кой ще търси :wink:) намери копчето изакано. Но все пак вашето е по-притеснително, щото е нещо остро...
Иначе съм се наслушала на всевъзможни глътнати и поставени къде ли не неща. Джазито ми беше разправяла за детенце, глътнало парченце стъкло и майката всеки ден търси, търси това стъкло, докато един ден не открива огромен болт, за който дори и не подозира.
Симона е била на косъм да глътне много неща, първия път, в който я забелязах, беше намерила едно изпаднало замразено грахче, втурнах се да го вадя, тя се стресна и го глътна. Оттогава при  нас действа следното - видя ли, че е хванала нещо, внимателно протягам  ръка и й казвам "дай ми го", тя го възприема като игра, която много й харесва и веднага ми го подава.
А преди време бях гледала едно предаване, говореше някакъв детски гинеколог, който обясни, че малките момиченца изпитват голям интерес към гениталиите си и е хубаво да ги наблюдаваме, ако ги оставяме да играят голи, защото много често вкарват разни предмети  - пръстени, камъчета, монети и т.н, за които ти няма как да подозираш, докато не се появят вече някакви симптоми за инфекция.
« Последна редакция: Март 31, 2008, 16:21:39 pm от tzvetenze »
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #24 -: Март 31, 2008, 17:15:11 pm »
Здравейте и от мен!
Днес моята щерка окончателно се отказа от сучене. Криво ми е. :(
Кажете ми до кога има смисъл да давам чайчето на Хипп с копър и до каква възраст се преварява водата?
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #25 -: Март 31, 2008, 17:22:22 pm »
Перде, Перде... Дано бързо намерите зъбчето!
Ние от нощес нямаме температура, да чукам и аз не знам къде. Но продължаваме с Азатрила, дори одеве го повърна насила, та се наложи да дам още половин доза. Очичките й са много по-добре. Не правят секрети. Нослето ни тече, но от коларгола има ефект. /въпреки че много не го тачим/. Кашляме. Няма да ходим на градина тази седмица Продължава да скимти, че я боли зъбето.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #26 -: Март 31, 2008, 17:55:04 pm »
брей, брей като Пипилота са нещотърсачи тези дечица :D
аз също се страхувам от поглъщане на някакви неща, а Криско явно е приел страха ми за своя мисия, защото ми носи всичко, което намери и е ясно, че не е от игралния му антураж.

Стефи, аз нали отпочнах работата, та да ти кажа, че се приема. на мен по-трудно ми се види като ще тръгне детенце на градина :( ще орева света, сигурно :(
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #27 -: Март 31, 2008, 18:36:46 pm »
Днес моята щерка окончателно се отказа от сучене. Криво ми е. :(
Кажете ми до кога има смисъл да давам чайчето на Хипп с копър и до каква възраст се преварява водата?

Роксана, това чайче заради коликите ли го даваш?
Водата имаш още да я преваряваш, много бързаш :wink: Според минимум до 6 мес, а по-скоро и повече. Гадни и стари са ни тръбите, аз затова преварявах до година, сега давам изворна на Девин, дано да е хубава и чиста.
А защо се е отказала да суче, само на кърма ли беше досега или се дохранвахте? А ти имаш ли кърма?
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #28 -: Март 31, 2008, 19:04:27 pm »
манчо, и мен ме тресеше месец още преди да тръгне, първите два дни звънях по три пъти, през 1 час, хем беше до обед само, на третия директорката тактично ми каза, че ако има нещо те ще ми се обадят :lol:
Дано и Криско да свикне бързо, за да си спокойна. Моята хубавица днес даже не искаше да си тръгва, представяш ли си, тича из целия двор и се хили, а аз я гоня :lol:
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #29 -: Март 31, 2008, 19:08:58 pm »
Моята хубавица днес даже не искаше да си тръгва, представяш ли си, тича из целия двор и се хили, а аз я гоня :lol:

Eeeeх, Стефи - дай боже всекиму :lol: Ти си една щастлива майка :D
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #30 -: Март 31, 2008, 20:10:05 pm »
пожелавам ви го от сърце :D
Абе не е само до дете, много е важно да си хареса учителките или каките както им вика тя. При нас са две страхотни какички :)
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #31 -: Март 31, 2008, 21:45:10 pm »
И аз мисля така, Стеф.
При нас са две жени на средна възраст и една "кака" :wink:
Не знам дали ви казвах къде е спала в сряда и четвъртък миналите - на едно диванче, в стаята за игра :lol: Не искала да иде да легне при децата. Взела си възглавницата и юрганчето и там, но поне е спала. 8)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #32 -: Март 31, 2008, 22:16:49 pm »
Айде от нас, втори ден ябълково пюре, хапна 7 лъжички и подкара моторетката...
Добре поне, че беше на бавана скорост :lol: , че щяхме омаза пейзажа 8)...Утре с нови сили....
Благодарим за пожеланията, захранването се оказа по-голяма тръпка за мен :oops: отколкото за него. :D


Мише, успех със захранването! :) Митака може ли вече да седи?

Пипи, ранко му е на трътлензи не сяда още, повдигам го на две възглавници!
Полулегнал.И в упражненията включвам движението-опаааааа до седнало!
Може би питаш заради пюрето, вчера в стола за колата го ядохме, днес в количката навън! :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #33 -: Март 31, 2008, 23:27:35 pm »
Стефи, ще се научиш и на новия работен "режим" без много мъки :wink:
Перденце, дано си го изака сам....
Валери един единствен път ме е виждал да ям семки. Един ден не бях прибрала на недосегаемо място купичката със семки и като я видя се започна тръшкане, сочене, мучене и зверски рев да му дам. Сложих му в негова чинийка три семки и го гледам какво прави- облизва солта и започва да чеше венците. Ама така чешейки ги семките изчезнаха заедно с люспите. След два дни ги открих в наакания памперс :wink: Сега е хвърлил око на едно копче с което баба му му дава да си игае, та като сте споделилии да знам и аз какво да правя като изчезне.
Да ви се оплача, че съм се позаседяла на метлата тези дни.... Писна ми бабите да ми дават съвети от какво има нужда моето дете! Ама направо ми врят ..... Сега освен по повод на това, че е болен и какви лекарства да давам или съответно не, си позволяват да "изразят мнение" колко вредно било за него да му слагам превенар след като дори не бил в задължителните имунизации. Само съм го тъпчела с химии, откткто се бил родил все съм го мажела с разни мазила /себореен дерматит и АД/, все съм го тъпчела с боклуци и изкуствени неща и нямма ли най-сетне да му дам истинска човешка храна?!/кисело мляко, мед, пресни / предвид алергията му? Ей ся, като се разболеел- антибиотик и толкова! За какво да го мъча с ваксина насила? То било вредно!
А по повод на Гането с бебешкия пубертет и "чудовищното" тръшкане навън - ми просто не трябвало да го допускам. Не било при всички деца това и трябвало аз да си направя извода как го възпитавам!! Уффф...

Сега да ви кажа какъв хубав джакпот уцелихме за бебешки и детски дрешки. В магазин Марсел, който е на кръстовището на Шипченски проход и Коперник - има 50 % намаление на дрешки и по-голямата част определено много си струват. Панталонче и ризка на ГАП/е, мейд ин Чайна/ за по 5 лева, якета за по 15. Качеството е много добро. Не знам дали това важи и за останалите магазини на Марсел.
А, и на каква възраст децата ви се научиха да пият от примерно някаква неразливаща се чаша, а не от шише? Щото мойто човече смята чашата за чесалка за зъби.


*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #34 -: Април 01, 2008, 00:08:32 am »
Весела и успеШна седмица :P, Много здрави де4ица, усмихнати мами и послуШни татковци :wink:

Роксана какво се е слу4ило, 4е твоята кукла не иска да су4е? Не се отказвай, може и да успееШ. Късмет



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #35 -: Април 01, 2008, 08:33:59 am »
Роксана,когато Ангел започна да отказва да суче беше на около 3м.,тогава започнах да го кърмя в движение,много е уморително,но имаше ефект,така се кърмихме още около 2м.,постоянно го носих докато сучеше и се опитвах да затъмнявам в стаята и да е абсолютна тишина,ако искаш пробвай.
Ох,Пердето,дано Тони го изака и не стигате до детските гастроентереологии(на мен ми се наложи преди години да водим племеницата ми там и бях леко разочарована,има отлични специалисти,но е много мърляво и мръсно,ако трябва да оставате за повече от ден не е добре)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #36 -: Април 01, 2008, 08:42:07 am »
Перде  :hug2:, от снощи ви мисля с Тонито, дали има вариант зъбчето да го е нямало от преди! :?
Дано естественния ход, доведе всичко до спокоен край!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #37 -: Април 01, 2008, 08:53:46 am »
Привет и от нас!
Перденце, дано няма проблем със зъбчето!
Ние сме добре! В петък Дара най-накрая се престраши да ходи сама!!! Голямо чакане падна!

След малко ще си бия първия декапептил... май само на вас мога да си призная, че умирам от страх...
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #38 -: Април 01, 2008, 08:55:53 am »
Хубава седмица и от нас  :D

Виа, за бабите епопеи могат да се напишат, страшна работа са, ей! - аз гледам много-много да не им обръщам внимание, ама има моменти, в които ги строявам в две редици и им прочитам правата!

Мишенце, вярно е голяма веселба захранването  :) На нас ни отне месец и половина, докато прояде горе-долу количество за едно хранене! Успех и безпроблемно!

Перденце, дано се разминете с болниците!!!

Успех и на работещите мами с деца ученици  :) леле, кога мина това време...

Честито и на проходилата принцеса - безаварийно да го карате  :D
Сетакап, стискаме палци здраво!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #39 -: Април 01, 2008, 09:38:22 am »
setakap, пожелавам ти успех! Предполагам се чувстваш, сякаш е за първи път, но сигурна съм страховете ти ще съвсем скоро ще отлетят. Поздравления за решението и от сърце - късмет!  :D

Хубава седмица на всички, и дано това да е последната дъждовна.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!