0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #120 -: Април 03, 2008, 13:01:29 pm »
Как ще го изхранвам не знам  :lol:

Сега сериозно, това дали е проблем?
Уж не е много дебел, на 5 навършени месеца беше 7700гр.
До сега не бях се замисляла за количеството, което изяжда. Просто се водех по него. Като спре да му стига увеличавам и така...
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #121 -: Април 03, 2008, 13:04:59 pm »
От тези  количества Симона е мноооого назад, въпреки двойната възраст, че и отгоре :lol:
Ами не знам дали е проблем, ако си наддава нормално...Явно си има деца, които хпават повечко, както има и злояди.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #122 -: Април 03, 2008, 13:08:10 pm »
Коки, твоя мъник яде май повече от Симеон :lol:

и повече от Мартин, който е с година и 4 месеца по-голям  :lol:

айде сега да уплашиме майчето...  :?

а от оризовата каша се огладнява по-рано, забелязала съм го.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #123 -: Април 03, 2008, 13:11:23 pm »
а от оризовата каша се огладнява по-рано, забелязала съм го.

и аз! няма логика, но факт.
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #124 -: Април 03, 2008, 13:50:52 pm »
Най-после и аз да успея да пиша.
Дано всички малките човечета и техните семейства да са здрави и да не хапват неща които не са предназначени за това.
Аз да ви се похваля, както преди време писах, ще отварям детски клуб. Може би ще го открием до 1 месец, след толкова тичане и проблеми. След 2 месечно закъснение му се вижда края. Така че скоро ще има специална покана към всички зачатничета.
Иначе Атанас е станал неконтролируем, но го отдавам на поредния период, дано мине бързо.
За количеството АМ направо ми се вижда огромно доза за тази възраст.
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #125 -: Април 03, 2008, 13:52:01 pm »
Мише, според мен няма логика да му намаляваш количествата щом има повече хранения, а напротив. Давай му повече (ако е гладен) и така може би ще огладнява по-късно. Стилияна хапва около 180-190 мл мляко и яде през 4 часа (от 4,5 мес.), но всяко дете е индивидуално, като си изяде млякото и виждаш, че още иска - направи му! Това е моето мнение.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #126 -: Април 03, 2008, 13:52:11 pm »
коки, Кристина изяжда от както е навършила 6 месеца по 240, понякога 260 мл. АМ, сутрин и вечер,на обяд яде цяло бурканче пюре 190 гр. или 220 гр. и иска малко десерт, следобедна закуска 200, 210, може и малко повече каша. Това бяха до скоро храненията й, сега вкарах и една закуска сутрин около 100 гр. или пюре или разнообеазявам каша. Поне аз да те успокоя. Е и Мишето ни видя апетита като бяхме на зоопарка, не е като да нямаме  :lol:
На 8 месеца е 8800 гр. 71 см. не е дебела изобщо, наддала е последния месец 350 гр. Дано за в бъдеще не стане кюфте, но пък ние семейно макар да не сме слаби, никога не сме били и дебели, нормални сме.
Явно си има деца, които си хапват повечко, без да са дебели или пък Криси има като АЛФ седем стомаха  :lol:
Тя още от както е на АМ, от 4 мес. изобщо не спазва никави 100 + цифри на месеците и как като то детето още не може да смята  :P

За кашата, аз я правя на око, за да стане по-гъста и колкото да не тече. Само с разтварянето на АМ се съобразявам стриктно.

Хайде със здраве!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #127 -: Април 03, 2008, 14:15:47 pm »
Цветелина, ще чакаме с нетърпение! :)
къде ще бъде клубът или още е тайна?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #128 -: Април 03, 2008, 14:24:24 pm »
Хм моето диване яде ~ 350-400 мл. АМ на едно ядене, ми много ми се вижда ама само за него реве от глад и си го цока с кеф. Аз редувам за закуска АМ само и мляко с ориз/грис/ядки, рядко давам попара. Обаче ще зачестя, защото обожава хлебеца, пък и току виж се научил да дъвче. Лошото на попарата е, че много се запича от хляба и на обяд после едва огладнява. :wink: Оказа се, че в момента дребосъчко не е злояд, защото яде добри количества, просто яде както беше описала в предните постове Мешко. Страшно ме вбесява, но кво да се прави като само по този начин яде диването му с диване.

Честита зачатска забавачница, тук чистосърдечно завиждам  8) :)

П.П. Днес е 11-ият ден от поглъщането на зъбчето от гребена  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #129 -: Април 03, 2008, 14:25:07 pm »
Момичета,
благодаря на всички за топлия прием! :D


Коки,
водихме Миша при д-р Светла Николова в Очна болница. Има и частен кабинет. Тя е тесен специалист по детски очни болести и кривогледство. Тукашната педиатърка ни препоръча именно Николова, а и преди съм чувала добри отзиви за нея от приятелка /тогава и аз бях варненка/. Ако имаш нужда, ще ти дам координатите на докторката.

Касси,
успех на ОС на входа. Дано съседите са благосклонни все пак към дечицата, ако не към майката.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #130 -: Април 03, 2008, 15:01:27 pm »

П.П. Днес е 11-ият ден от поглъщането на зъбчето от гребена  :(

не ми се иска да те плаша но според мен до сега трябваше да го е изхвърлил 11 дена са много време
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #131 -: Април 03, 2008, 15:37:45 pm »

П.П. Днес е 11-ият ден от поглъщането на зъбчето от гребена  :(

не ми се иска да те плаша но според мен до сега трябваше да го е изхвърлил 11 дена са много време

Мда и вече ми е много трудно да сдържа параноята си. :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #132 -: Април 03, 2008, 15:58:11 pm »
Как ще го изхранвам не знам  :lol:

Сега сериозно, това дали е проблем?
Уж не е много дебел, на 5 навършени месеца беше 7700гр.
До сега не бях се замисляла за количеството, което изяжда. Просто се водех по него. Като спре да му стига увеличавам и така...
Мия откакто е станала на година и 3 месеца, та и понастоящем закусва с 240мл. АМ и засега й стигат абсолютно. Понякога пие толкова и вместо вечеря. Ако не наддава прекалено много, значи не е проблем.
<br />[link=http:
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #133 -: Април 03, 2008, 16:23:43 pm »
Малките деца обичат да държат в устата си си топчетам копчета, монети и други дребни предмети. Когато такова тяло попадне в глътката, започва рефлексът на гълтане, който вече не може да се спре волево от палавника. Чуждото тяло попада в хранопровода, оттам в стомах, в червата и се изхвърля. По - едрите предмети могат да се задържат в някои естествени стеснения на хранопровода, на входа и изхода на стомаха, но обикновено и те излизат, макар и след десетина и повече дни. Монета с диаметър 1.5см, погълната от две годишно дете и проследена с рентген, бе изхвърлена на 15-я ден.
Опастност крият метални остри предмети като карфици, кабърчета, кост от риба, които могат да се забият в стената на хранопровода и да придизвикат усложнения. В такива случаи се налага чуждото тяло да бъде извадено със специален уред.
 

Това пише в една бг книжка по въпроса, исках да си намеря и едни американски, но нещо не ги откривам.
Ако написаното е вярно, то аз не бих се притеснила толкова от тези 11 дена, а по -скоро, че е леко остъро това зъбче. Но то пък, ако имаше усложнения, нямаше ли да има вече някаква реакция у детето?...
Перде, все пак може би има вероятност да не го е глътнал. А може би има и вероятност наистина да не си го видяла в памперса, както е предположила вашата лекарка.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #134 -: Април 03, 2008, 18:46:22 pm »
Ех  :(Перде, Перде!
Ддано естественния ход на нещата доведе до визуализирането на това чудо!
И да се успокой майчиното ти сърце!
 :bighug:

 :flower:Благодаря на всички за отговорите на моите питанки!

Цвете,и аз се чудя дали му стига последното хранене?
Допреди два, три дни изпиваше 150мл и нямаше проблем.
Даже слагам и по 2 мезурки оризово брашно да го засити и спи цяла нощ, но не би!
От два дни изяжда 150мл и иска още и аз правя още 30мл и давам,
даже снощи направо 180мл му спретнах и не търси още!
Но се събуди в 2.30 и ни чуха и в Красно село, ни вода, ни биба!
Дадох мляко, хапна 60мл и заспа....и така до 4.30-5 часа, когато изпи още 60мл!
А е 8 кила трътлензи на мама! :oops:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #135 -: Април 03, 2008, 18:54:07 pm »
Цвети вероятностите и АКО-тата са много и всеки ден се опитвам, да не мисля за
Опастност крият метални остри предмети като карфици, кабърчета, кост от риба, които могат да се забият в стената на хранопровода и да придизвикат усложнения.  

Не съм сигурна за гълтанео на 100 %, а само 90 %, бащата е и свидетел. За изхожданията съм сигурна на 99 %. Незнам и аз каква реакция да търся, освен че се държи за дупето като му се ака. Нервен е, обаче той е така от бебе, когато му се налага да се изхожда. То са писъци, мятане, ръмжене, лягане и тръшкане по земята, това е и една от причините да посетим гастроентерологията.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #136 -: Април 03, 2008, 19:02:10 pm »
Цветелина, ще чакаме с нетърпение! :)
къде ще бъде клубът или още е тайна?

Намира се в кв.Изток /зад кино Изток/. Надявам се да не остана в "тайна" много време. :wink:
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #137 -: Април 03, 2008, 19:08:53 pm »
Цветелина, ще чакаме с нетърпение! :)
къде ще бъде клубът или още е тайна?

Намира се в кв.Изток /зад кино Изток/. Надявам се да не остана в "тайна" много време. :wink:

ооо, ми то до сами нас бе :lol:
Цвети, под детски клуб имаш предвид тези парти центрове, където можеш да организираш на детето си празненство или пък да си оставиш детето да ти го гледат,нали така?
Ти самата ще работиш ли там, или ще са други хора?
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #138 -: Април 03, 2008, 19:11:37 pm »
перде, то е ясно - и аз бих се пръснала от притеснение.
когато симона си набучи гърлото с химикал и се разнасяхме по лекари, споделих и опасението си, че може частица от пластмасата на химикала да е глътната, успокоиха ме, че ще я изхвърли, че децата гълтат какво ли не, но в повечето случаи изхвърлят и няма последствия. дано да няма и при вас.
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #139 -: Април 03, 2008, 19:14:08 pm »
Цветенце и двете. До обяд ще има занималня с педагог/когато се набере група/. Вечер и през уикенда ще се организират рождени дни.
« Последна редакция: Април 03, 2008, 19:16:17 pm от Cvetelina »