0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #80 -: Април 02, 2008, 16:23:08 pm »
Мишанта, това са продавачки - едни от най-елементарните.

Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #81 -: Април 02, 2008, 16:46:37 pm »
Момичета, моля ви да споделите ако на някоя от вас и се е случвало-дъщеря ни е с хемоглобин 108 и педиатърът ни препоръчва да и давам Тотем ампула 30 дни. Интересно ми е да направя сверка с вас. Предварително благодаря.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #82 -: Април 02, 2008, 16:51:25 pm »
Момичета, моля ви да споделите ако на някоя от вас и се е случвало-дъщеря ни е с хемоглобин 108 и педиатърът ни препоръчва да и давам Тотем ампула 30 дни. Интересно ми е да направя сверка с вас. Предварително благодаря.

Никита, мисля че е нормално хемоглобина да е по-нисък около 6-ия месец, но вие сте на 1 годинка виждам. На нас ни предстои това нещо след 2 седмици. Аз бях много зле след раждането, с хемоглобин - 88, ако не се лъжа и ми предписаха тотем ампули. Но никъде в мрежата нямаше.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #83 -: Април 02, 2008, 16:56:18 pm »
Нашата педиатърка каза, че хемоглобина на 6 месеца трябва да е около 110. Но не знам за годинка колко трябва да е. :?
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #84 -: Април 02, 2008, 17:03:34 pm »
Роби, ами явно аз нещо погрешно ги разбирам нещата, защото какви ти усмивки - аз като видя бременна жена или с малко дете, или възрастен, или болен човек, скачам без да се налага да ми се усмихват...та мисълта ми е, че ми е непонятно и неприятно, че се налага да подсещам :(

Мишенце, и в бебешки магазин да идеш, пак можеш да срещнеш подобно отношение. На мен най-близо ми е БебеМаркета, там работят две млади момичета и едно също толкоз младо момче, почти винаги са тримата на тработа, ако не - поне по двама са. Там стълби няма, равно е, но витрините са облепени с плътни реклами, ама и да не бяха - ми не мога да оставя навън, няма добра видимост, предполагам, че не съм единствената майка, която ще предпочете да вкара детето си с нея. Обаче вратата е много тежка и почва една борба и включване на всички крака и ръце, хем да си отворя, хем да бутам количката, хем да задържа отворено, докато я вкарам вътре. И винаги това се случва пред техните погледи, имало е случаи, когато нищо, ама абсолютно нищо друго не правят, просто стоят и гледат.
До възпитание е, не до професия, защото ходя в един съседен магазин да си купувам други стоки и момчето ил съпругата му, с която се редуват, винаги скачат да ми отворят врата, да ми помогнат с бебето, на няколко пъти се е случвало да предпочета при кално време да оставя количката отвън да не им цапаме, а да взема само детето, а те винаки не са съгласни и ми обясняват, че като се наложи - ще изчистят, понеже това е част от работата ми.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #85 -: Април 02, 2008, 17:04:41 pm »
Здравейте момичета,
добре дошла на МиленаБ в нашата групичка.Аз като мама на два броя недоносени да кажа за кърмата : изцеждай се твърдо на всеки два-3 часа часа/дори и през нощта/ все едно кърмене, гърдата ще се стимулира.При мен едната даваше по-малко отначалото, но след няколко седмици на кърмене, се пълнеше повече от другата.Аз гордо мога да заявя,че кърмех 3 месеца без да давам добавка.След това, като почна едно безкрайно висене на цицата през кризисния период, физически не ми беше възможно да кърмя две бебета така и дадох добавка.Трябва търпение.Моите ги изписаха 1900 и 2000 гр, но успяхме да ги научим сучат, за което с цяло сърце благодаря на тези жени -сестрите в неонаталното, които с много търпение успяха да ми дадат насоки как да ги кърмя.Те бяха още в кувьозите, но ги вадехме и ги поставяхме на гърдата по един два пъти на ден, когато ходех да ги виждам в болницата.през другото време носех хладилна чанта,пълна с кърма  :D
извинете за лиричното отклонение, но изписването на мъничката Михаела ми припомни нашата одисея.
За другата тема, по нея мога да се включа и да пиша дълго.Но няма, защото се разстройвам при тези спомени за България.
Каси, и моето мнение е, че трябва да се иска разрешение от всички.Няма начин, обща собственост.Може да сложиш подписка само за тези, които са против, да се подпишат.И после да ги накараш да дойдат да ти кажат защо точно са против.

Това е от нас,
малко дълго стана, извинете.

целувки на всички
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #86 -: Април 02, 2008, 17:15:13 pm »
Момичета, има си чалъм за качване на стълби с количка, редовно го правя, че около нас е пълно с подлези. Качвате стълбите гърбом дърпайки количката. Движението се отработва, вчера дори не събудих Симеон докато го правех. Отделно се качвам с количката в тролеи, трамваи и автобуси, а моята количка е широка и понякога се налага да я вдигаме над перилата. Научих се да изисквам помощ и хич не ми пука. Преди чаках някой да се сети и си отвисявах по спирките докато някой се смили над мен. Сега си нарочвам някой или на спирката или от автобуса и го питам директно би ли ми помогнал.
Нямам друг избор за придвижване до институции и телевизии, а Симеон обикновено е с мен. Все се каня да си подновя шофьорските умения, но съм скептично настроена. В момента ми е категорично забранено да се качвам с количката в автобуси, че било опасно за мен и детето и умувам варианти. Ако прекрача забраната и ме изловят ще имам сериозен проблем. Дано си харесам скоро лека и сгъваема количка :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #87 -: Април 02, 2008, 17:29:46 pm »
Ултра, признах те - искам да го видя наживо как го правиш номера с вдигането на количката (и Симеон ли е в нея???) над перилата 8O
И аз съм на тема купуване на лека и лесно сгъваема (само "чадър" каза Стефи :lol:) количка по същите причини, ако нещо си оглеждала на живо,сподели, моля те, че аз само в интернет съм ги гледала и не мога да реша за коя си струва най-много да се изръся за втора количка.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #88 -: Април 02, 2008, 17:30:41 pm »
Ааа, Ultra, каня те на гости, да вдигнеш количката с двамата мъже, които тежат 17 кг. двамата, плюс количката. Пробвала съм, не мога да я помърдна, вярвай ми. А и като стъпят предните колелета примерно, задните увисват, и пак не става.
Като казвате обща собственост, кой ще ми покрие разходите за релсите :wink:. Или  съм много наивна :lol:. Или като типични българи, като мине периода с количката ще си ги демонтираме  :lol: 8O.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #89 -: Април 02, 2008, 17:32:17 pm »
Perdeto, какво стана с Тони, има ли напредък. Как е?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #90 -: Април 02, 2008, 17:44:04 pm »
Ето малко инфо за онези стикери, дето Ултра беше писала за тях:
http://www.iadosaise.org/#idea

Някой от вас ползва ли? Виждали ли сте налепени? Мисля да си поръчам и да лепя.
Ясно ми е, че за да не паркират шофьорите по тротоарите, трябва да има къде да го правят, а то няма. Ама има и такива и то хич не са малко, които паркират по най безобразния и малоумен начин.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #91 -: Април 02, 2008, 17:45:40 pm »

Като казвате обща собственост, кой ще ми покрие разходите за релсите :wink:. Или  съм много наивна :lol:. Или като типични българи, като мине периода с количката ще си ги демонтираме  :lol: 8O.
Касита,мила, разходите са си за ваша сметка, много ясно.Като ви мине този период, може би е хубаво да оставиш релсите, все на някой ще бъде от полза от входа.
  :)
Хубаво е, че го приемаш малко по-весело вече, няма друг начин.

Аз в моя си двор не мога да си построя нещо/говоря за по-голямо/, без да питам съседите си дали са съгласни.Макар, че са доста далеч от нас :lol:
Аз също имам две колички, едната за разходка навън, другата за шетане по магазините.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #92 -: Април 02, 2008, 18:23:34 pm »
Perdeto, какво стана с Тони, има ли напредък. Как е?

Ами същото положение, все още не го е изходил  :( :( само незнам до 14-ти как ще издържа и да не стане нещо късно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #93 -: Април 02, 2008, 18:46:22 pm »
Аз да похваля трамвай номер 5, щото само с него се возя и до сега винаги са ми ставали като ме видят с кенгуруто без да ги моля или да се усмихвам, чак на моменти толкова бързат да ми отстъпят място че не ме оставчт да си перфорирам билета спокойно ;), но с количка не съм се пробвала да се качвам и не мисля да пробвам изглежда ми твърде екстремно. Иначе разходката с количката, първо смъквам количката, после тичам за Ели и после прибирането е по обратния начин, добре че сме на втория етаж, ако бяхме по нагоре не ми се мисли как щеше да бъде.

Милена, много се радвам че сте си прибрали малката кукла. Пожелавам ти, да папка и спинка и бързо да навакса.

Перде, горкия Тони, дано му се размине леко.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #94 -: Април 02, 2008, 18:56:54 pm »
Момичета, моля ви да споделите ако на някоя от вас и се е случвало-дъщеря ни е с хемоглобин 108 и педиатърът ни препоръчва да и давам Тотем ампула 30 дни. Интересно ми е да направя сверка с вас. Предварително благодаря.

Ние тези дни изследвахме хемоглобина на децата. Синът ми е с 110, а дъщеря ми с 113. Според педиатърката е нисък и ни изписа Малтофер капки. Според мен е не е толкова нисък, но давам капките, какво да правя. След 20 дни ще повторим изследванията и тогава ще видим дали се е повлиял.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #95 -: Април 02, 2008, 19:48:24 pm »
Perdeto, какво стана с Тони, има ли напредък. Как е?

Ами същото положение, все още не го е изходил  :( :( само незнам до 14-ти как ще издържа и да не стане нещо късно.

Последно какво решихте? Към Пловдив ли, чак на 14 ли? Стискам палци всичко да е наред с Тони-бой!  :D


Момичета, при нас май ще се свиква събрание  :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #96 -: Април 02, 2008, 19:57:02 pm »
Ето хемоглобина при деца, скоро Васи беше дала инфото  :wink:

Хемоглобин: g/L
< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
6 - 14 години 118 - 150
> 14 години
момчета: 140 - 180
момичета: 120 - 169

Иначе ние на 14-ти пътуваме за Пловдив, но дотогава би трябвало да го изходи според личната педиатърка :? Също така според нея, не съм го видяла  8O. :x

Уууу чак пък и събрание  :?, що не лепна едно обЪявление  8)
« Последна редакция: Април 02, 2008, 19:58:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #97 -: Април 02, 2008, 20:46:35 pm »
Ами и аз да си изплача мъката, докато сме на тази вълна. Така се случи, че таткото не можа да дойде с нас за контролния преглед в Токуда и хванахме такси. На връщане обаче ми се наложи да чакам 45 мин.!!! да ми намерят кола, поради което аз реших да си хвана кое да е такси пред входа. Виждам аз едно, втурвам се към него (бебето съответно в кошчето е на земята - за да стигна по-бързо). Пред мен една бабка най-нагло сяда на първата седалка и си казва адреса, а аз с изумление: ама аз съм с бебе на 3 седмици!!! Нищо!
*
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #98 -: Април 02, 2008, 20:54:12 pm »
каси, тръгваш една вечер от врата на врата и като събереш 51% спираш :lol
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмична тема 31.03 - 06.04
« Отговор #99 -: Април 02, 2008, 21:10:04 pm »
аз все още всеки ден нося нагоре и надолу по 10 стъпала (асансьорите ни спират на междуетажни площадки) количката с младенеца и багажите - средно тегло 25 кг тотал. вдигам и нося, тва е.

Перде, абе ти сигурна ли си, че Тони е глътнал зъбчето на гребена? аз така преди година и нещо бех пощурила народа, мислейки, че Мартин е лапнал половинката от телено копче тик-так, щото го нямаше на бодито, а облизах всички подове да го търся. след 2 дена страхове, копчето се намери от някъде.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!