0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #120 -: Август 19, 2009, 11:17:20 am »
Момичета, ето още веднъж сайт на румънска фармацевтична фирма, в който можете да проверявате и цени и наличности по градове, в т.ч. адреси и телефони на аптеките. В тези аптеки може да се плаща с карта и курса е много изгоден (по-изгоден, отколкото да купувате леи от change бюро).

http://www.sensiblu.com/?page=search
Въведете името на лекарството в полето "nume produs" с лупичката до него. След това кликнете на линка, отговарящ на лекарството, което търсите.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #121 -: Август 30, 2009, 10:35:59 am »
Ази, а всичко точно ли е с тези лекарства?Изпращат ли покуриер или трябва да  се ходи там? благодаря!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #122 -: Август 30, 2009, 10:41:50 am »
Забравих дапопитам.На границата правят ли проблем?мерси!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #123 -: Август 30, 2009, 10:47:50 am »
Рамирез и аз купувах пролетта от Румъния Гонал.Свързах се с Бианка и тя ми прати 20бр до аптеката в Мангалия.По принцип може и да има няколко бройки по аптеките,но не винаги е сигурно, затова предпочетох да се договоря и да не се разхождам напразно.Трябва да се отиде до там до самата аптека да се вземат.На границата не са ми правили проблем.Изобщо даже не са проверявали колата. Желая успех!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #124 -: Август 30, 2009, 15:15:52 pm »
Ази, а всичко точно ли е с тези лекарства?Изпращат ли покуриер или трябва да  се ходи там? благодаря!

Рамирез, съвсем точно и редовно си е всичко с Гонала. Може да се уговориш с Бианка да ти го изпрати и по куриер, само, че не помня колоко беше ориентировъчно таксата за куриера. Ако прочетеш назад темата със сигурност го имаше писано някъде.

Забравих дапопитам.На границата правят ли проблем?мерси!
Не правят никакъв проблем за лекарствата. Ако ходите до там сега не забравяйте да си подсигурите хладилна чанта, защото макар и да се държи/съхранява на стайна температура (или до 25 градуса), все пак времето е доста топло.
И не забравяйте да си купите винетка за Румъния от границата.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #125 -: Август 30, 2009, 16:10:23 pm »
  И аз вече се снабдих с Гонал от Румъния.Точно както го описвахте момичета :) Свързах се с Бианка и вчера отскочихме до Мангалия.Цената е 45 лв.за бройка. Доста пари се спестяват по този начин. Гледайки касовия бон стигам до извода че цената на лекарствата там се облагат с 9% ДДС, за това са и по-евтини в сравнение с България.

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #126 -: Август 30, 2009, 16:40:14 pm »
Ще прочета цялата тема. Само да ви помоля да ми кажете къде е тази Мангалия? До там ли се ходи фактически.
45 лв за 75iu ли е цената в момента?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #127 -: Август 30, 2009, 18:54:20 pm »
Ще прочета цялата тема. Само да ви помоля да ми кажете къде е тази Мангалия? До там ли се ходи фактически.
45 лв за 75iu ли е цената в момента?

Мангалия е град на 12 км. след границата (Говорим за Дуранкулак). Няма как да го подминете защото пътят ви е само направо:)Преди това се минават 2 курортни селища, ако мога така да ги нарека:)
В Мангалия отивате до аптеката , която Бианка ви посочи и си вземате лекарствата:)
Адреса го има вероятно и тук, но не забравяй да я помолиш за координати и ти когато и пишеш.
Да, това е цена за 75 единици.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #128 -: Септември 03, 2009, 23:15:35 pm »
Здравейте и от мен!Включвам се за да помогна с малко инфо за Gonal F в Мангалия(Румъния).Благодаря още веднъж на Lisko,за помощта  :balk_81::thankyousign:!!!)
Ще се опитам да ви обесня по подробно пътя  до аптека PURSANTE(Румъния).
Минава се през Дуранкулак.На границата се купува винетка,която струва 3 евро.След границата се минава през курортното селище VAMA VECE .След него следвайки указанията за град Мангалия се преминава през мост.Пътят свива на дясно и на около 500-600 метра се завива на ляво и след още толкова метра пак в ляво се вижда  мигащ кръст в зелено.Това е аптека PURSANTE.Точният адрес на румънски е PURSANTE SOS.CONSTANTEI № 19 BL.C 3.Първо се уговорете с Бианка ,като уточните че искате от Мангалия да ги вземете.
Пожелавам успех в процедурите на всички и ходенето до Мангалия да завърши с ревлив резултат около термин! :babyflips: :babyflips: :babyflips:
:goodluck:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #129 -: Септември 14, 2009, 13:44:41 pm »
Момичета, чета в темата за АГ Варна, че се свързвате направо с аптеката в Мангалия (Пурсанте) за Гонал Ф.
Ако обаче ви кажат, че нямат наличност и не се ангажират да ви доставят, пишете на Бианка, не се отказвайте.
Поздрави:)
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #130 -: Септември 14, 2009, 15:35:38 pm »
Здравейте! за щастие цените в Румъния не са мръднали,макар че се понесе една такава мълва! И ние чакаме Гонала от там,но ако нещо се разминен по "нашите" канали ,ще ви търся за аптеката в Мангалия!! В Турция са малко по-скъпи от Румъния ,поне в аптеките! В складовете излизат по ефтино,но пък те там са много сложни! Трябва ти познат аптекар и да е точен ,иначе се дапочва типичното пазарена ...! Успех на всички! А нещо знаелте ли за Церадит или нещо такова май беше / мъж съм/ !!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #131 -: Септември 14, 2009, 17:00:45 pm »
здравеите, момичета. В Мангалия звъних аз сама - за Бианка чувам от момичетата във форума! Не съм се свързвала с нея. Цитротид обаче там нямат! Обърнах цяла Мангалия. Звъних предварително 2-3 дни преди старта на стимулацията.
Говорихме на английски - обясних, че се обаждам от България и че имам нужда от Гонал F. Заради увеличена доза се наложи да ходя 2 пъти. И двата пъти ми отговориха, че имат в наличност и ме попитаха кога точно ще отида. Записаха ми името, телефона, и на уговорената дата бях там. Съветвам ви ако не говорите добре английски - не рискувайте. Аз помолих моя приятелка - те в Румъния също не са полиглоти Very Happy
Телефони имам от едно момиче от пролетната сесия.Тя също сама си е деиствала.
Аптека ПУРСАНТЕ, Мангалия - 0040241757511 - това е!
За по сигурно, преди да тръгна в уговорения ден, се обаждахме пак, за да потвърдим. Абе нямаше проблеми..... Платих в евро. Цена на Гонал 75 - на 11.09 - 23 евро.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #132 -: Септември 14, 2009, 17:11:51 pm »
Ох, браво,да са живи и здрави "братята Румънци" !!! Нищо ,че редовно ни бият на футбол! :lol: все пак някой да ми даде съвет за Цитротид/ура,уцелих го/???В БГ с връзки ще ми го намерят около 80 лв ампулата ана нас ще ни трябват 5 ампули!!!! :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #133 -: Септември 14, 2009, 17:24:53 pm »
В петък купих от Варна - аптека ФАРМА ПЛЮС на цена 74.14 лв А имам приятел който работи в склад и ми каза цена около 80 лева - странно е ! В Мангалия проверих в4-5 аптеки и в Констанца във ФАРМАЦИЯ ДОМ - няма!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #134 -: Септември 15, 2009, 11:57:53 am »
Здравейте момите и момче  :wink:
Преди три дни си закупих Гонал Ф 75 от Букурещ.Цената за една ампула е 43 лева.Понеже на мен ми помогна една позната,но като я питах има ли го във всички аптеки тя ми каза че си го има навсякъде.Помолих я да потърси и Цитротид,за който пита и ra40   но го няма там както и Прегнила го няма.Аз ще си взема Цитротид от Варна за около 70 -75 лв


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #135 -: Септември 16, 2009, 13:34:28 pm »
Благодаря за инфото! Да ,Цитротида ще си ни е "български"! Нямаме избор и на мен с много връзки и доста отстъпки ще ми го доставят на тази цена! Май в аптеките е около 95-100 лв но няма значение! Гонала едва ли го има във всяка аптека в Румъния ,особено ако ти трябва повече! Ние сме на къс протокол и ни трябват 40 дози,едва ли ще ги държат толкова в Галац,например! Важното е ,с поръчка се урежда!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #136 -: Септември 16, 2009, 13:51:26 pm »
Ели, Рачо, Здравейте!
Защо не пробвате в Гърция?
Аз в началото на годината от там си набавих Прегнил, а и почти на половин цена от тук!
Успех.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #137 -: Септември 16, 2009, 13:53:08 pm »
Много ви моля, за всички въпроси и предложения извън темата да ползвате ЛС до съответния/те потребители.
Темата е за цените на лекарствата в Румъния.
Благодаря и поздрави.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #138 -: Септември 16, 2009, 14:05:36 pm »
Извинявам се  :oops:
Исках да помогна само  :oops:
Вземам си забележка! :D
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #139 -: Септември 16, 2009, 14:09:42 pm »
 ra40 аз имах впредвид Букурещ а не Румъния като цяло :wink: Но защо да нямат големи количества?Това е лекарство което така или иначе се взема в големи дози-а не вде-три ампули>Незнам така си мисля.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."