0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #40 -: Юни 17, 2008, 11:22:17 am »
Момичета сайта на лекарствата не се отваря вече, знаете ли друг актуален?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #41 -: Юли 09, 2008, 13:19:35 pm »
На мен ми предстои икси и ако наистина цените на лекарствата са на половина в Румъня със сигурност ще отидем до там , но дали е така и къде мога да намеря повече информация :)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #42 -: Юли 20, 2008, 14:15:22 pm »
А сега искам и аз да споделя как си набавих необходимите лекарства за моето второ ин витро,за да могат и други да се възползват от доста по-ниските цени в чужбина.Живея в Русе и опитах по-няколко начина да се добера до актуална информация за цени по наши познати,които ходят до Букурещ.В крайна сметка един познат,който се добра до една аптека,но когато отишъл на място са му искали 50% капаро,а ние не бяхме подготвени за това.По-късно той опита да направи заявка по-телефона и те се съгласиха,като им бяха необходими 4-5 дена да осигурят лекарствата и в крайна сметка ги закупихме в уговореният ден.Успяхме и да закупим румънски леи на изгоден курс(на 54ст. за 1 лея).На чантичката на аптеката видях сайт http://www.sensiblu.com и както се надявах той се оказа много полезен.Когато го отвориш,в ляво избираш най-горният линк(Cauta dupa nume produs)и в отворилито се отдолу прозорче пишеш лекарството,което те интересува.Ако то е налично в аптечната им мрежа се появява като резултат,а в края на резултата като кликнеш върху надписа Aici се отваря списък с всички аптеки,които го предлагат и на каква цена е.Там има и телефони за връзка.Добре е да спомена, че моят познат говори румънски,но в Румъния повечето хора знаят английски и не мисля,че ще е проблем да се разберете.В крайна сметка на мен Гонал Ф ми излезе 40,50лв.,а 1бр.Цетротид на 60лв.,като трябва да уточня,че Цетротида може да се закупи само цяла опаковка(7 фл.).С това аз успях да спестя близо 650лв.Надявам се,че ще съм ви полезна с тази информация.Ако мога да помогна с нещо на някоя от вас можете да ми пишете.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #43 -: Юли 21, 2008, 12:39:23 pm »
А, някой знае ли защо е тази очеВадна разлика в цената на лекарствата (или по-скоро на някои от тях)?

Дали не става съпрос за компромис в качеството?  :?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #44 -: Юли 21, 2008, 15:40:32 pm »
Не е това,защото производителят е един и същ,опаковките са едни и същи,на листовките пише на български и румънски,абсолютно са еднакви като в клиниката.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #45 -: Юли 22, 2008, 20:00:16 pm »
Няма никакъв проблем с качеството!През февруари си купих от Румъния 750 IU Gonal F,които използвах при последната си АРТ процедура-инсеминация.Резултата от качеството на инжекциите се вижда от подписа ми :D

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #46 -: Юли 23, 2008, 12:23:37 pm »
Няма никакъв проблем с качеството!През февруари си купих от Румъния 750 IU Gonal F,които използвах при последната си АРТ процедура-инсеминация.Резултата от качеството на инжекциите се вижда от подписа ми :D

Тини, честито! Много се радвам!  :D


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #47 -: Юли 24, 2008, 15:14:15 pm »
 Аз  също използвах Гонал купен от Румъния.Реагирах добре, като не ми достигнаха три ампули и от клиниката ми дадоха абсолютно същия, като този купен от Румъния, с превод на бългаски и румънски. В клиниата за една ампула Гонал 75 платих по 65лв./като мисля че това е доставната цена/,  а в Румъния по 21евро. и то от аптека, а за цените по нашите аптеки  не ми се  говори......
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #48 -: Август 03, 2008, 16:57:21 pm »
nellykery,благодаря ти за полезната и подробна информация.
Със сигурност ще отидем до Румъния да закупим от там лекарствата за следващия ни опит  :D.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #49 -: Август 03, 2008, 21:15:26 pm »
Момичета има ли някой желание да се комбинираме за Цитротида от Румъния, тъй като  на мен ми трябват 3-4 фл, а в кутия са 7фл. Ако има желаещи може да ми пишете на лични.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #50 -: Август 13, 2008, 10:24:05 am »
Имам  молба да споделите от къде закупихте Румънски  Ron?
Може бми Бул банк работят с Ron, май само те обменят цветна валута.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #51 -: Август 13, 2008, 10:42:42 am »
Аз питах по обменните бюра /в Бургас/. Нямаха налични, но ми бяха обещали ако направя заявка да ми доставят до няколко дни. Попитах обаче в аптеката дали мога да платя в евро и те се съгласиха да платя в евро по курса за деня.
Так една ампула Gonal F ми излезе около 42лева. Успех ти желая.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #52 -: Август 13, 2008, 21:52:59 pm »
Nyny,от аптека в кой град купи гонала?И как се казваше аптеката(ако си обърнала внимание)?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #53 -: Август 15, 2008, 07:27:16 am »
Аз ходих до Мангалия, на около 50-60км от Балчик и на около 10км от границата. Предварително бях дала заявка и ми бяха казала кога ще ми ги доставят. Сега не мога да си спомня аптеката, но без заявка може и да нямат налични, особено ако е необходимо по голямо количество. 
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #54 -: Август 15, 2008, 07:31:40 am »
Благодаря ти Nyny!
Ние май направо ще отидем и дано да имаме късмет,че това с обаждането няма как да го направим.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #55 -: Август 15, 2008, 09:26:37 am »
elliq, напиши мейл на Бианка Русу (Bianca.Rusu@adpharma.ro). Не знам дали има промяна, но когато аз ходих, а по-късно и nyny, както е казала, тази аптека не поддържаше на склад Gonal, а Бианка Русу организираше доставката до Мангалиа или с поръчка в самата аптека.
Ако не се е променило нищо, има риск да отидеш напразно до там. Мангалия е градче като Балчик. Все едно в Балчик да търсиш Gonal по аптеките на склад.
А името на аптеката е PURSANTE и се намира на адрес: CONSTANTEI STREET NR.19. Телефон 0721227567.
Успех!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #56 -: Август 15, 2008, 13:04:15 pm »
Благодаря ти Ази  :D!
Ние ще минаваме през Румъния и ще спираме само в градове,които са ни по път,а Манганиа ни идва доста далече,за съжаление,защото ще минаваме границата до Видин.Направила съм си списък и с адресите от сайта,който даде nellykery,за което много и благодаря.Ако никъде не намерим наличен Гонал,тогава ще мислим за предварителна заявка.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #57 -: Август 15, 2008, 15:31:47 pm »
Не забравяйте, че Gonal се съхранява в хладилник, а сега е прекалено горещо. Подгответе се с хладилна чанта.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #58 -: Август 15, 2008, 18:57:53 pm »
Момичета, купувайте си и Прегнил. Поне в Пловдивските аптеки е тотално изчерпан.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #59 -: Август 25, 2008, 17:46:45 pm »
Момичета търся да купя 2 или 3 Цетротида, ако на някой са му останали моля да ми пише лс.