0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #20 -: Март 15, 2008, 17:22:33 pm »
Фани ,мацко ,надявам се да не стигам до инсеминация,ама ако нещо не се получи имай ме и мен в предвид!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #21 -: Март 17, 2008, 09:51:56 am »
http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2178441&Prod=MENOGON%20PULB.INJ%2075UI%20CT*10FL%20%20ALTANA

Ази, за какво количество лекаства става дума в този линк, че нещо не се ориентирам?  :oops:

MENOGON PULB.INJ 75UI CT*10FL ALTANA 

Според мен става дума за 10 ампули.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #22 -: Март 17, 2008, 11:49:06 am »
http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2178441&Prod=MENOGON%20PULB.INJ%2075UI%20CT*10FL%20%20ALTANA

Ази, за какво количество лекаства става дума в този линк, че нещо не се ориентирам?  :oops:

MENOGON PULB.INJ 75UI CT*10FL ALTANA 

Според мен става дума за 10 ампули.

Да, и аз така предположих ама  румънския хич не ми се отдава. :wink:

В една кутия в Бг. има по 5 ампули сухо вещество и 5 ампули разтворител.
Цената отговаря на 10  ампули но за наша радост в България се намира на по-ниска цена.

Благодаря Ази!  :bighug:

 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #23 -: Март 21, 2008, 02:43:56 am »
Да,наистина е вярно,цената е такава.Аз търсих по румънските сайтове и открих същата цена .После  се сетих,че може някоя от вас да има информация и резултатите съвпадат.И аз се зарадвах много,не можех да повярвам ,че е истина!В София намерих Gonal f 75iu на цена 90 лв. и се отчаях,но ето че има и друг вариант.Вече организирах доставката и може би другата седмица ще го имам.Ето ви малко румънски цени
diphereline 0.1 mg - 160 RON la Giulesti ( cutia cu 7 fiole)
diphereline 3.75 mg - 530 RON
menogon - 336 RON - cutia cu 10 fiole(cu card reducere de 5%)la farmaciile HELPNET si DONA
gonal f 75 ui - 72 RON
puregon 50 ui - 120 RON ( se poate lua compensat)
pregnyl 5000 ui - 27 RON
RON е новото име на леите.Дели се на половина и се получава цена в левове.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #24 -: Март 21, 2008, 09:30:55 am »
Tini, ако може публикувай сайта, от който си взела цените, за да може момичетата, които се интересуват, да проверяват на момента. По този начин, ако има промени в цените, ще ги виждаме от източника. Предварително благодаря!

Ако искаш, разкажи също как си уговорила доставката - с познати, с куриерска фирма, с лично пътуване... Колко излиза транспорта, ако го плащаш... Ще е от полза на следващите, които ще се опитат да спестят пари.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #25 -: Март 21, 2008, 16:45:11 pm »
Тини, и аз чакам инфо с нетърпение... другата седмица ще трябва да купувам
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #26 -: Март 21, 2008, 18:17:40 pm »
Здравейте!Ами днес един познат 6те ходи до Румъния,по-точно до Букурещ.Поръчала съм да провери в аптеките и ако го има да ми купи.Ако тои не успее,моята шефка ще ходи другата седмица служебно до Букурещ и тя има същата задача.Ще и дам парички и каквото стане.Взех адреса на всички аптеки в Букурещ(от сайта на Ази)където би трябвало да има Гонал и така ще потърсят тези хора,които познавам.Ако ми купят,веднага ще ви кажа къде,колко струва.Ако пък не стане ,ще се разходим с мъжа ми до Румъния.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #27 -: Март 21, 2008, 22:25:30 pm »
Така,вече имам някаква информация.Моя познат се върнал от Румъния и ми е купил Gonal f 75iu на цена 40 лв ампулата,което се равнява на 75 леи.За съжаление не са му стигнали парите и не е купил нужната доза.Но лекарството се продава свободнои явно няма проблем с наличността.Другата седмица ще ми купят останалата доза.предполагам,че може да се говори по тел. с някоя от аптеките в Румъния и да се поръчат.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #28 -: Март 21, 2008, 22:32:38 pm »
http://www.bebelusultau.ro/forum/viewtopic.php?t=8852 товае сайта с цените разни,но е на румънски написано.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #29 -: Април 03, 2008, 17:10:59 pm »
Момичета, да ви снеса още една информацийка, надвам се полезна.

Последната доставка на Gonal-F от Румъния я организирах с куриер - Спиди. Цената, която платих за доставката от Букурещ до Варна е 27 лева. Във вторник ги занесоха в куриерския офис в Букурещ, в сряда около 12:30ч бяха при мен във Варна, в офиса ми.
Само един проблем не съм разрешила - как да платя на човека, който ми ги купи и изпрати. Но като го проуча и за това ще ви информирам.

Само за сравнение:
Покупка от Мангалия ми струваше 50лв за доставка - лично отидох до там с кола.
Покупка от Букурещ с доставка по човек до Русе - 80лв - мъжът ми отиде до Русе с кола.
Покупка от Букуреш с куриер - 27лв.
(при пътуванията с кола купувахме винетки, които влизат в тези суми)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #30 -: Април 04, 2008, 09:23:46 am »
Само един проблем не съм разрешила - как да платя на човека, който ми ги купи и изпрати. Но като го проуча и за това ще ви информирам.

Не става ли с наложен платеж , мисля че почти всички куриери предлагат тази услуга  :wink:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #31 -: Април 15, 2008, 10:21:59 am »
а какви са цените в турция ? моля ви моми4ета понеже вие сте пове4е запознати пишете и цени в българия за съпоставка.на мен 6те ми се налоги да си купувам доста голями дози 6те трябва да си салагам по 400 ед. благодаря ви предварително
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #32 -: Април 15, 2008, 10:28:54 am »
Трейси, когато аз проверявах преди месец и половина, Гонал 75 беше така:
в BG - 79.15лв
в TR - 50 турски лири = 60лв
в RO - 75RON = 40-42лв
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #33 -: Април 15, 2008, 10:57:30 am »
благодаря ти ази за бързият отговор
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #34 -: Април 23, 2008, 19:30:03 pm »
Много скоро ще разбера дали по-честичко ще навестявам тази темичка :wink:
АЗИ, браво!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #35 -: Май 01, 2008, 21:24:30 pm »
Тъй като за мен "откритието на Ази", беше много  полезно искам да споделя моя опит за купуване на Гонал F , за момичетата които се интересуват от туризъм до Румъния с цел купуване на лекарства. Свързах се с Бианка на адреса който Ази предостави и така в една аптека в Мангалия ми доставиха 45 бр. Гонал F 75. Цената предварително съобщена  от Бианка, която беше много мила да ми  пише няколко пъти беше  75,03ron. Предварително обаче се уговорихме, че мога да платя в евро по курса за деня.
 В аптеката две много любезни дами ме обслужиха и получих 45бр. Гонал  за 946 евро - по около 21 евро за ампула. Ампулите по нищо не се отличават от тези които съм ползвала при първото ИКСИ – същия производител, листовка с превод на български и румънски,  съхранявани в хладилник........остава само разликата в цената, която всеки знае на какво може да се дължи.
Пътувахме от Бургас до Мангалия и обратно в рамките на един ден с лек автомобил, като разходите ни бяха 100лева за бензин и  3 евро  за винетка за Румъния.
Повечето момичета знаят какви са цените в Бг, така че особено за тези на които е необходимо по голямо количество  набавянето на лекарства от  Румъния е оправдано. На всички желая  успех и още веднъж благодаря на Ази !
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #36 -: Май 11, 2008, 14:08:31 pm »
здравейте от мен някой знае ли колко струва пурегон 100Е и пурегон 50Е в румъния или турция. направиха ми схема за 5 дни и трябва да си купя 20бр. по 100е и 5 по 50Е.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #37 -: Май 11, 2008, 15:48:50 pm »
treysi , не знам как стои въпросът с Турция, но специално за пурегона от Румъния, момичетата са писали цени и се оказва, че е на същата цена като тук, че даже може би ще ти излезе и по-скъп...
PUREGON 100UI/0.5ML CT*1FL ORGANON
цена 190.42 RON за 1 брой - това в левове по курс 0.63лв/лея прави 120лв (0.63лв е курса по чейндж бюрата тук, освен ако нямате познати да ви дадат по-нисък курс)

puregon 50 ui - 120 RON ( se poate lua compensat)
RON е новото име на леите.Дели се на половина и се получава цена в левове.

 Не знам от къде си, но се поинтересувай за пурегон писалка-например 900 IU излиза доста изгодно около 760 лв., което си е към 85лв за 100IU, и това идва около 30лв по-евтино, а се слага доста по-лесно и удобно.
« Последна редакция: Май 11, 2008, 15:53:24 pm от peta »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #38 -: Май 12, 2008, 14:40:24 pm »
здравей пета от добрич съм. изписали са ми по 450е да си слагам на ден а тази писалка съ6тата ли е като другия пурегон
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #39 -: Май 12, 2008, 14:50:45 pm »
Да, treysi, същата е, само дето излиза по-евтно и се слага много по лесно. Питай ако искаш лекарят си все пак.