0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Цени на лекарства в Румъния
« -: Март 05, 2008, 11:15:15 am »
Здравейте, всички!

В момента съм втрещена от информацията, която видях и бързам да я споделя с вас, защото нямам представа доколко е истина.

На един румънски бус видях надпис: mediplus
Веднага реших, че е румънска фирма за производство или продажба на лекарства и тръгнах да проверявам.
Влизам http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=5340837&Prod=GONAL%20F%2075UI%20CT*1FI%20%20SERONO и щях да падна от стола си. Списък с аптеки, адреси, телефони, цена... Истина ли е?
GONAL F 75UI CT*1FI SERONO  Pret[Lei/Unit] 75.0300
1лея = 0.55лв (приблизително)

Някой има ли информация? Някой има ли познати, близки в Румъния, за да провери тази информация? В момента съм на път да платя 79лв за 75iu тук в БГ. Ако това е истина и 75 единици са 42лв в Румъния... ох, пиша много объркано, но адски много се развълнувах от вероятността цената да е наполовина от цената тук.

Моля ви, включете се кой с проверка, кой с опит... Не говоря грам румънски, за да предприема подобно проучване.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #1 -: Март 05, 2008, 11:25:20 am »
преди време търсих Менопур и Цитротид, цените в Румъния бяха същите като в България, дори Цитротида беше малко по-скъп.
Пробвай  с английски или френски.  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 10:22:25 am »
Адски съм доволна от себе си, че сам сама проучих, организирах и вече съм горд собственик на 20 броя Gonal-F 75, които ми излязоха на цена 43.83лв. срещу 79лв тук във Варна.

За тези, които се интересуват, ето и подробностите:
Попаднах на румънски бус с надпис на някаква фармацевтична фирма. И проверих цената в сайта им - по аптеките в Румъния (специално на тази верига) цената беше 75.03RON.
Написах мейл, отговориха ми след 2 дни, че могат да ми доставят количество в Мангалия - град на 12км от границата и на 120 км от Варна. Идеално! Купих си леи от тук (по 0,54лв с връзки обаче, иначе са по 0,63лв), организирах пътуването и така се сдобих с Gonal-F 75 на гореспоменатата фантастична за мен цена. За рецепта питах предварително - не ми беше нужна.
Румънката, която ми отговори беше безкрайно мила и любезна. Също толкова мили бяха момичетата и в аптеката. Допълнителния разход излезе около 55лв за винетки, гориво и всичко останало. И си направихме една разходка в слънчев ден. :)

Много се страхувах, че може да са менте, че може да са нелегални - нищо подобно! В аптеката ги извадиха от хладилник - явно не падат от небето. Кутиите са с надписи на БГ и Румънски, пише си, че са за нашия пазар и за румънския, имат си срок на годност 08/2009, имат си листовка на пациента на БГ... всичко си им е както трябва. Бях се подсигурила с хладилна чанта, за да не се пекат в колата, все пак вече е топличко. И това е!

А в БГ какво?!?! Безобразие е от 58лв цената да се качи на 79лв. Гавра е! Вместо да ни подпомагат, печелят на наш гръб. Ами като е така, ей я Румъния - на 2 крачки. Че са и мили хората... Колкото и да съм ЗА подкрепа на българския бизнес, не съм толкова богата, че да печелят за сметка на нещастието и безпомощността ми.  :balk_150:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 10:25:38 am »
Ще "закова" за малко тази изключително тъжна тема.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #4 -: Март 10, 2008, 12:54:17 pm »
Допълнителния разход излезе около 55лв за винетки, гориво и всичко останало.

Ази, извинявай, ама как само 55 лв.? 8O

В аптеката ги извадиха от хладилник - явно не падат от небето.

Абе те хората там не са толкова задръстени. :lol:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #5 -: Март 10, 2008, 13:08:38 pm »
Момичета,

получих доста лични съобщения от вас, затова реших да постъпя така:

попитах дамата, с която контактувах, дали е съгласна да споделя с всички мейла й, за да може всяка от вас да се обръща към нея и да уговаряте помежду си, каквото ви интересува. Тя няма нищо против.

Bianca.Rusu@adpharma.ro

Моля, имайте предвид, че цената на Пурегон например в Румъния не е толкова изгодна, колкото на Gonal-F.
За да проверите предварително дали си заслужава усилията, моля отидете на този линк:
http://mediplus.ro/Default.aspx
В полето "Denumire produs:" напишете част от името на лекарството, изберете "празно" в полето "Judet:" и натиснете бутона "Cauta"
В табличка със син фон ще ви се покаже (ако има намерено) името на лекарството и линк "Lista Farmacii".
Натиснете линка и ще видите друга таблица, на която отгоре в заглавието пише пълното име на лекарството, а в самата таблица: име на аптека, количество, цена в леи, адрес и град, телефон и име за контакт в самата аптека.
Така ще се ориентирате дали го имат и на каква цена е в тази верига.
Например: вижте тук http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2134651&Prod=PUREGON%20100UI/0.5ML%20CT*1FL%20%20%20%20%20%20%20ORGANON
PUREGON 100UI/0.5ML CT*1FL ORGANON
цена 190.42 RON за 1 брой - това в левове по курс 0.63лв/лея прави 120лв (0.63лв е курса по чейндж бюрата тук, освен ако нямате познати да ви дадат по-нисък курс)

Не съм проверявала как стои въпроса с плащане с кредитна или дебитна карта - дали работят с карти, какъв ще излезе курса в този случай...

Искам да кажа също, че в аптеката получих касов бон, без да съм го искала изрично - просто си ми го дадоха с лекарствата. По същия начин си купих и шоколад от магазин за хранителни стоки...
« Последна редакция: Март 10, 2008, 13:23:58 pm от ази »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #6 -: Март 10, 2008, 13:19:57 pm »
Допълнителния разход излезе около 55лв за винетки, гориво и всичко останало.

Ази, извинявай, ама как само 55 лв.? 8O

Отидохме с кола. 270км изминахме, като си правихме отбивка до Калиакра и Каварна навръщане.
Изхарчихме около 15-16л бензин по 2лв... смятай.
Винетка за БГ за 1 седмица - 10лв. Винетка за Румъния за седмица - 3 евро от границата.
Разговорник българо-румънски - 5лв.
Дори няма и 55лв.
120км е Мангалия от Варна, ако не се разхождаш насам натам по пътя.
Толкова е, няма грешка.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #7 -: Март 10, 2008, 14:01:51 pm »
Ейййй, браво бе!
Радвам се за теб!!!

Направо 6-ца от тотото! :D
Успех ти желая!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #8 -: Март 11, 2008, 21:03:25 pm »
Браво ази! много си изобретателна!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #9 -: Март 11, 2008, 21:41:40 pm »
"...Разговорник българо-румънски - 5лв."


 :D Толкова се чудих на какъв език ще се разбирам със румънците...значи ще ми трябва разговорник.Ази,а със Bianca Rusu на какъв език си кореспондирахте?Английски става ли?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #10 -: Март 11, 2008, 22:05:45 pm »
Много интересна тема наистина,благодаря ти, Ази.

За есенното икси май от "съгражданите" ще поръчвам(аз съм от Силистра и все ме изкарват, че съм кажи-речи румънка :lol:)

Ази,и аз щях да питам,ама виждам,че Фани ме е изпреварила - може ли на английски да се пише на Бианка?


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #11 -: Март 12, 2008, 09:43:21 am »
Ази, благодаря че сподели с нас за цените на лекарсвата в Румъния. На мен са ми необходими около 40 ампули Gonal 75, така че  ходенето до съседите /Турция или Румъния/ е съвсем  оправдано. До сега мислех да отида до Турция, но благодарание на теб се замислих, че може би ще е по добре да опитам да купя от Румъния. Още веднъж благодаря.
Желая ти успех в процедурата.
*

    audifen

  • **
  • 99
  • Обичам да обичам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #12 -: Март 12, 2008, 10:45:03 am »
Здравейте момичата, изключително рядко се включвам, но чета редовно.
Ази твоето откритие направо ме шокира! Не е възможно да имаме толкова смотана държавна уредба, та цяла България търчи да купува олио от Гърция, незнам си какво от Турция, сега Румъния се оказва успешна дестинация за лекарства за инвитро процедури...ами нямам думи! Радвам се, че сте открили начин, който ще улесни толкова семейни бюджети!Успех, надявам се до няколко месеца и аз да започна процедури и ще ползвам вашия опит!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #13 -: Март 12, 2008, 11:16:38 am »
"...Разговорник българо-румънски - 5лв."
 :D Толкова се чудих на какъв език ще се разбирам със румънците...значи ще ми трябва разговорник.Ази,а със Bianca Rusu на какъв език си кореспондирахте?Английски става ли?

Baracuda, разговорникът няма да ти потрябва изобщо. Там хората говорят английски, български английски  :lol:. Криво ляво с моя куц английски се разбрахме перфектно, без да стигаме до разговорника. И без грешки в крайния резултат.

С Бианка Русу си писахме на английски и се разбрахме идеално (както вече стана ясно). :)

До сега мислех да отида до Турция, но благодарание на теб се замислих, че може би ще е по добре да опитам да купя от Румъния.

nyny, преди да тръгна за Румъния, проверих чрез познат - в Турция цената за Gonal-F 75 е 50 турски лири, което прави 60лв. Имай го предвид.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #14 -: Март 12, 2008, 11:22:58 am »
Здравейте момичата, изключително рядко се включвам, но чета редовно.
Ази твоето откритие направо ме шокира! Не е възможно да имаме толкова смотана държавна уредба, та цяла България търчи да купува олио от Гърция, незнам си какво от Турция, сега Румъния се оказва успешна дестинация за лекарства за инвитро процедури...ами нямам думи! Радвам се, че сте открили начин, който ще улесни толкова семейни бюджети!Успех, надявам се до няколко месеца и аз да започна процедури и ще ползвам вашия опит!

Audifen, не искам да те пренебрегвам, но просто коментарът е излишен, какво мога да кажа... Докато ни се подиграват така, ние ще си намираме спасение по наш си начин. Не случайно споделих във форума всичко това. Има семейства с предполагам много по-лошо финансово състояние от нашето, на които всеки спестен лев е от значение. А в случая говорим за цена почти наполовина...
И аз щях да съм благодарна, ако бях прочела подобно инфо, затова и го споделих. Ще се радвам, ако повече хора изпитат финансово облекчение като моето.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #15 -: Март 12, 2008, 21:15:57 pm »
  ази,още веднъж благодаря за инфото!Златна си ни ти! :hug2:

За есенното икси май от "съгражданите" ще поръчвам(аз съм от Силистра и все ме изкарват, че съм кажи-речи румънка :lol:)

  :D :D :D Ами нищо чудно да отидем двечките,по-нататък,че и още две  желаещи мацки можем да вземем с нас! :wink:
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #16 -: Март 12, 2008, 21:17:59 pm »
А тъй бе, направете си една екскурзийка.

Жалко, че няма да идвам с вас.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #17 -: Март 13, 2008, 00:15:47 am »
Ганева,те са две.Ние ще се направим на куфари :lol:.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #18 -: Март 13, 2008, 08:46:21 am »
 
За есенното икси май от "съгражданите" ще поръчвам(аз съм от Силистра и все ме изкарват, че съм кажи-речи румънка :lol:)
  :D :D :D Ами нищо чудно да отидем двечките,по-нататък,че и още две  желаещи мацки можем да вземем с нас! :wink:
Фани, :hug2:  Там сме! :D Женя,който иска ще дойде разбира се - тъкмо по-весело ще стане. :D

Ази,благодаря ти още веднъж за всичкото инфо.Дано и румънците не вдигнат цените до на есен. :wink:
« Последна редакция: Март 13, 2008, 08:55:59 am от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #19 -: Март 15, 2008, 14:57:07 pm »
http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2178441&Prod=MENOGON%20PULB.INJ%2075UI%20CT*10FL%20%20ALTANA

Ази, за какво количество лекаства става дума в този линк, че нещо не се ориентирам?  :oops:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #20 -: Март 15, 2008, 17:22:33 pm »
Фани ,мацко ,надявам се да не стигам до инсеминация,ама ако нещо не се получи имай ме и мен в предвид!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #21 -: Март 17, 2008, 09:51:56 am »
http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2178441&Prod=MENOGON%20PULB.INJ%2075UI%20CT*10FL%20%20ALTANA

Ази, за какво количество лекаства става дума в този линк, че нещо не се ориентирам?  :oops:

MENOGON PULB.INJ 75UI CT*10FL ALTANA 

Според мен става дума за 10 ампули.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #22 -: Март 17, 2008, 11:49:06 am »
http://mediplus.ro/ListaFarm.aspx?ID=2178441&Prod=MENOGON%20PULB.INJ%2075UI%20CT*10FL%20%20ALTANA

Ази, за какво количество лекаства става дума в този линк, че нещо не се ориентирам?  :oops:

MENOGON PULB.INJ 75UI CT*10FL ALTANA 

Според мен става дума за 10 ампули.

Да, и аз така предположих ама  румънския хич не ми се отдава. :wink:

В една кутия в Бг. има по 5 ампули сухо вещество и 5 ампули разтворител.
Цената отговаря на 10  ампули но за наша радост в България се намира на по-ниска цена.

Благодаря Ази!  :bighug:

 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #23 -: Март 21, 2008, 02:43:56 am »
Да,наистина е вярно,цената е такава.Аз търсих по румънските сайтове и открих същата цена .После  се сетих,че може някоя от вас да има информация и резултатите съвпадат.И аз се зарадвах много,не можех да повярвам ,че е истина!В София намерих Gonal f 75iu на цена 90 лв. и се отчаях,но ето че има и друг вариант.Вече организирах доставката и може би другата седмица ще го имам.Ето ви малко румънски цени
diphereline 0.1 mg - 160 RON la Giulesti ( cutia cu 7 fiole)
diphereline 3.75 mg - 530 RON
menogon - 336 RON - cutia cu 10 fiole(cu card reducere de 5%)la farmaciile HELPNET si DONA
gonal f 75 ui - 72 RON
puregon 50 ui - 120 RON ( se poate lua compensat)
pregnyl 5000 ui - 27 RON
RON е новото име на леите.Дели се на половина и се получава цена в левове.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #24 -: Март 21, 2008, 09:30:55 am »
Tini, ако може публикувай сайта, от който си взела цените, за да може момичетата, които се интересуват, да проверяват на момента. По този начин, ако има промени в цените, ще ги виждаме от източника. Предварително благодаря!

Ако искаш, разкажи също как си уговорила доставката - с познати, с куриерска фирма, с лично пътуване... Колко излиза транспорта, ако го плащаш... Ще е от полза на следващите, които ще се опитат да спестят пари.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #25 -: Март 21, 2008, 16:45:11 pm »
Тини, и аз чакам инфо с нетърпение... другата седмица ще трябва да купувам
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #26 -: Март 21, 2008, 18:17:40 pm »
Здравейте!Ами днес един познат 6те ходи до Румъния,по-точно до Букурещ.Поръчала съм да провери в аптеките и ако го има да ми купи.Ако тои не успее,моята шефка ще ходи другата седмица служебно до Букурещ и тя има същата задача.Ще и дам парички и каквото стане.Взех адреса на всички аптеки в Букурещ(от сайта на Ази)където би трябвало да има Гонал и така ще потърсят тези хора,които познавам.Ако ми купят,веднага ще ви кажа къде,колко струва.Ако пък не стане ,ще се разходим с мъжа ми до Румъния.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #27 -: Март 21, 2008, 22:25:30 pm »
Така,вече имам някаква информация.Моя познат се върнал от Румъния и ми е купил Gonal f 75iu на цена 40 лв ампулата,което се равнява на 75 леи.За съжаление не са му стигнали парите и не е купил нужната доза.Но лекарството се продава свободнои явно няма проблем с наличността.Другата седмица ще ми купят останалата доза.предполагам,че може да се говори по тел. с някоя от аптеките в Румъния и да се поръчат.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #28 -: Март 21, 2008, 22:32:38 pm »
http://www.bebelusultau.ro/forum/viewtopic.php?t=8852 товае сайта с цените разни,но е на румънски написано.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #29 -: Април 03, 2008, 17:10:59 pm »
Момичета, да ви снеса още една информацийка, надвам се полезна.

Последната доставка на Gonal-F от Румъния я организирах с куриер - Спиди. Цената, която платих за доставката от Букурещ до Варна е 27 лева. Във вторник ги занесоха в куриерския офис в Букурещ, в сряда около 12:30ч бяха при мен във Варна, в офиса ми.
Само един проблем не съм разрешила - как да платя на човека, който ми ги купи и изпрати. Но като го проуча и за това ще ви информирам.

Само за сравнение:
Покупка от Мангалия ми струваше 50лв за доставка - лично отидох до там с кола.
Покупка от Букурещ с доставка по човек до Русе - 80лв - мъжът ми отиде до Русе с кола.
Покупка от Букуреш с куриер - 27лв.
(при пътуванията с кола купувахме винетки, които влизат в тези суми)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #30 -: Април 04, 2008, 09:23:46 am »
Само един проблем не съм разрешила - как да платя на човека, който ми ги купи и изпрати. Но като го проуча и за това ще ви информирам.

Не става ли с наложен платеж , мисля че почти всички куриери предлагат тази услуга  :wink:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #31 -: Април 15, 2008, 10:21:59 am »
а какви са цените в турция ? моля ви моми4ета понеже вие сте пове4е запознати пишете и цени в българия за съпоставка.на мен 6те ми се налоги да си купувам доста голями дози 6те трябва да си салагам по 400 ед. благодаря ви предварително
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #32 -: Април 15, 2008, 10:28:54 am »
Трейси, когато аз проверявах преди месец и половина, Гонал 75 беше така:
в BG - 79.15лв
в TR - 50 турски лири = 60лв
в RO - 75RON = 40-42лв
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #33 -: Април 15, 2008, 10:57:30 am »
благодаря ти ази за бързият отговор
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #34 -: Април 23, 2008, 19:30:03 pm »
Много скоро ще разбера дали по-честичко ще навестявам тази темичка :wink:
АЗИ, браво!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #35 -: Май 01, 2008, 21:24:30 pm »
Тъй като за мен "откритието на Ази", беше много  полезно искам да споделя моя опит за купуване на Гонал F , за момичетата които се интересуват от туризъм до Румъния с цел купуване на лекарства. Свързах се с Бианка на адреса който Ази предостави и така в една аптека в Мангалия ми доставиха 45 бр. Гонал F 75. Цената предварително съобщена  от Бианка, която беше много мила да ми  пише няколко пъти беше  75,03ron. Предварително обаче се уговорихме, че мога да платя в евро по курса за деня.
 В аптеката две много любезни дами ме обслужиха и получих 45бр. Гонал  за 946 евро - по около 21 евро за ампула. Ампулите по нищо не се отличават от тези които съм ползвала при първото ИКСИ – същия производител, листовка с превод на български и румънски,  съхранявани в хладилник........остава само разликата в цената, която всеки знае на какво може да се дължи.
Пътувахме от Бургас до Мангалия и обратно в рамките на един ден с лек автомобил, като разходите ни бяха 100лева за бензин и  3 евро  за винетка за Румъния.
Повечето момичета знаят какви са цените в Бг, така че особено за тези на които е необходимо по голямо количество  набавянето на лекарства от  Румъния е оправдано. На всички желая  успех и още веднъж благодаря на Ази !
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #36 -: Май 11, 2008, 14:08:31 pm »
здравейте от мен някой знае ли колко струва пурегон 100Е и пурегон 50Е в румъния или турция. направиха ми схема за 5 дни и трябва да си купя 20бр. по 100е и 5 по 50Е.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #37 -: Май 11, 2008, 15:48:50 pm »
treysi , не знам как стои въпросът с Турция, но специално за пурегона от Румъния, момичетата са писали цени и се оказва, че е на същата цена като тук, че даже може би ще ти излезе и по-скъп...
PUREGON 100UI/0.5ML CT*1FL ORGANON
цена 190.42 RON за 1 брой - това в левове по курс 0.63лв/лея прави 120лв (0.63лв е курса по чейндж бюрата тук, освен ако нямате познати да ви дадат по-нисък курс)

puregon 50 ui - 120 RON ( se poate lua compensat)
RON е новото име на леите.Дели се на половина и се получава цена в левове.

 Не знам от къде си, но се поинтересувай за пурегон писалка-например 900 IU излиза доста изгодно около 760 лв., което си е към 85лв за 100IU, и това идва около 30лв по-евтино, а се слага доста по-лесно и удобно.
« Последна редакция: Май 11, 2008, 15:53:24 pm от peta »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #38 -: Май 12, 2008, 14:40:24 pm »
здравей пета от добрич съм. изписали са ми по 450е да си слагам на ден а тази писалка съ6тата ли е като другия пурегон
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #39 -: Май 12, 2008, 14:50:45 pm »
Да, treysi, същата е, само дето излиза по-евтно и се слага много по лесно. Питай ако искаш лекарят си все пак.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #40 -: Юни 17, 2008, 11:22:17 am »
Момичета сайта на лекарствата не се отваря вече, знаете ли друг актуален?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #41 -: Юли 09, 2008, 13:19:35 pm »
На мен ми предстои икси и ако наистина цените на лекарствата са на половина в Румъня със сигурност ще отидем до там , но дали е така и къде мога да намеря повече информация :)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #42 -: Юли 20, 2008, 14:15:22 pm »
А сега искам и аз да споделя как си набавих необходимите лекарства за моето второ ин витро,за да могат и други да се възползват от доста по-ниските цени в чужбина.Живея в Русе и опитах по-няколко начина да се добера до актуална информация за цени по наши познати,които ходят до Букурещ.В крайна сметка един познат,който се добра до една аптека,но когато отишъл на място са му искали 50% капаро,а ние не бяхме подготвени за това.По-късно той опита да направи заявка по-телефона и те се съгласиха,като им бяха необходими 4-5 дена да осигурят лекарствата и в крайна сметка ги закупихме в уговореният ден.Успяхме и да закупим румънски леи на изгоден курс(на 54ст. за 1 лея).На чантичката на аптеката видях сайт http://www.sensiblu.com и както се надявах той се оказа много полезен.Когато го отвориш,в ляво избираш най-горният линк(Cauta dupa nume produs)и в отворилито се отдолу прозорче пишеш лекарството,което те интересува.Ако то е налично в аптечната им мрежа се появява като резултат,а в края на резултата като кликнеш върху надписа Aici се отваря списък с всички аптеки,които го предлагат и на каква цена е.Там има и телефони за връзка.Добре е да спомена, че моят познат говори румънски,но в Румъния повечето хора знаят английски и не мисля,че ще е проблем да се разберете.В крайна сметка на мен Гонал Ф ми излезе 40,50лв.,а 1бр.Цетротид на 60лв.,като трябва да уточня,че Цетротида може да се закупи само цяла опаковка(7 фл.).С това аз успях да спестя близо 650лв.Надявам се,че ще съм ви полезна с тази информация.Ако мога да помогна с нещо на някоя от вас можете да ми пишете.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #43 -: Юли 21, 2008, 12:39:23 pm »
А, някой знае ли защо е тази очеВадна разлика в цената на лекарствата (или по-скоро на някои от тях)?

Дали не става съпрос за компромис в качеството?  :?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #44 -: Юли 21, 2008, 15:40:32 pm »
Не е това,защото производителят е един и същ,опаковките са едни и същи,на листовките пише на български и румънски,абсолютно са еднакви като в клиниката.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #45 -: Юли 22, 2008, 20:00:16 pm »
Няма никакъв проблем с качеството!През февруари си купих от Румъния 750 IU Gonal F,които използвах при последната си АРТ процедура-инсеминация.Резултата от качеството на инжекциите се вижда от подписа ми :D

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #46 -: Юли 23, 2008, 12:23:37 pm »
Няма никакъв проблем с качеството!През февруари си купих от Румъния 750 IU Gonal F,които използвах при последната си АРТ процедура-инсеминация.Резултата от качеството на инжекциите се вижда от подписа ми :D

Тини, честито! Много се радвам!  :D


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #47 -: Юли 24, 2008, 15:14:15 pm »
 Аз  също използвах Гонал купен от Румъния.Реагирах добре, като не ми достигнаха три ампули и от клиниката ми дадоха абсолютно същия, като този купен от Румъния, с превод на бългаски и румънски. В клиниата за една ампула Гонал 75 платих по 65лв./като мисля че това е доставната цена/,  а в Румъния по 21евро. и то от аптека, а за цените по нашите аптеки  не ми се  говори......
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #48 -: Август 03, 2008, 16:57:21 pm »
nellykery,благодаря ти за полезната и подробна информация.
Със сигурност ще отидем до Румъния да закупим от там лекарствата за следващия ни опит  :D.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #49 -: Август 03, 2008, 21:15:26 pm »
Момичета има ли някой желание да се комбинираме за Цитротида от Румъния, тъй като  на мен ми трябват 3-4 фл, а в кутия са 7фл. Ако има желаещи може да ми пишете на лични.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #50 -: Август 13, 2008, 10:24:05 am »
Имам  молба да споделите от къде закупихте Румънски  Ron?
Може бми Бул банк работят с Ron, май само те обменят цветна валута.


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #51 -: Август 13, 2008, 10:42:42 am »
Аз питах по обменните бюра /в Бургас/. Нямаха налични, но ми бяха обещали ако направя заявка да ми доставят до няколко дни. Попитах обаче в аптеката дали мога да платя в евро и те се съгласиха да платя в евро по курса за деня.
Так една ампула Gonal F ми излезе около 42лева. Успех ти желая.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #52 -: Август 13, 2008, 21:52:59 pm »
Nyny,от аптека в кой град купи гонала?И как се казваше аптеката(ако си обърнала внимание)?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #53 -: Август 15, 2008, 07:27:16 am »
Аз ходих до Мангалия, на около 50-60км от Балчик и на около 10км от границата. Предварително бях дала заявка и ми бяха казала кога ще ми ги доставят. Сега не мога да си спомня аптеката, но без заявка може и да нямат налични, особено ако е необходимо по голямо количество. 
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #54 -: Август 15, 2008, 07:31:40 am »
Благодаря ти Nyny!
Ние май направо ще отидем и дано да имаме късмет,че това с обаждането няма как да го направим.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #55 -: Август 15, 2008, 09:26:37 am »
elliq, напиши мейл на Бианка Русу (Bianca.Rusu@adpharma.ro). Не знам дали има промяна, но когато аз ходих, а по-късно и nyny, както е казала, тази аптека не поддържаше на склад Gonal, а Бианка Русу организираше доставката до Мангалиа или с поръчка в самата аптека.
Ако не се е променило нищо, има риск да отидеш напразно до там. Мангалия е градче като Балчик. Все едно в Балчик да търсиш Gonal по аптеките на склад.
А името на аптеката е PURSANTE и се намира на адрес: CONSTANTEI STREET NR.19. Телефон 0721227567.
Успех!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #56 -: Август 15, 2008, 13:04:15 pm »
Благодаря ти Ази  :D!
Ние ще минаваме през Румъния и ще спираме само в градове,които са ни по път,а Манганиа ни идва доста далече,за съжаление,защото ще минаваме границата до Видин.Направила съм си списък и с адресите от сайта,който даде nellykery,за което много и благодаря.Ако никъде не намерим наличен Гонал,тогава ще мислим за предварителна заявка.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #57 -: Август 15, 2008, 15:31:47 pm »
Не забравяйте, че Gonal се съхранява в хладилник, а сега е прекалено горещо. Подгответе се с хладилна чанта.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #58 -: Август 15, 2008, 18:57:53 pm »
Момичета, купувайте си и Прегнил. Поне в Пловдивските аптеки е тотално изчерпан.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #59 -: Август 25, 2008, 17:46:45 pm »
Момичета търся да купя 2 или 3 Цетротида, ако на някой са му останали моля да ми пише лс.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #60 -: Август 25, 2008, 23:00:15 pm »
Някой скоро да е ходил за лекарства в  Румъния?Интересува ме дали там мога да намеря прегнил?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #61 -: Август 26, 2008, 09:24:27 am »
в Румъния или е много скъп или и там го няма, защото масово се търси от техни граждани в наще аптеки.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #62 -: Август 26, 2008, 12:09:14 pm »
Някой скоро да е ходил за лекарства в  Румъния?Интересува ме дали там мога да намеря прегнил?

В Румъния няма Прегнил.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #63 -: Август 26, 2008, 13:40:40 pm »
Днес на Марешки в Добрич ми казаха, че имат прегнил от 5000 за 16 лв. Не съм взела, само питах информативно. Явно са заредили, защото и преди седмица на Брегалница, казаха че септември ще зареждат
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2008, 00:14:03 am »
Момичета, малко прясна информация от днес.
Цената на гонал в Румъния все още продължава да е същата. Начина на свързване с Бианка или нейна колежка е същият, както Ази е написала (Благодарности, за което!), заплащането може да стане в евро, смятат го на място, но определено е на сметка. Смятат го по курса за деня и то на чейнджбюрата (днес 3,75 леи за евро). Винетката седмичната е три евро. Вземете си и зелена карта за колата - не, че някой я погледна, ама знае ли човек!
Разходката си я бива, може и по магазините малко да се поразходите!
Румънците са адски отзивчиви и с питане и малко английски всичко се оправя.
А и нещо много важно (според мен) - работно време на аптека "Пур Санте" (аптеката е малка и някои румънци не я знаят):
Пн-Пет до 20 ч.
Сб до 18 ч
Нед до 16 ч.
Мисля, че е доста полезно да се знае.
Телефон за контакти в аптеката: +40241/757511
Надявам се информацията да ви е от полза.
Успех на всички!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #65 -: Ноември 12, 2008, 12:31:27 pm »
СКОРО МИ ПРЕДСТОИ ДА СИ ЗАКУПЯ ЛЕКАРСТВАТА ЗА ИНВИТРО НЯКОИ ЗНАЕ ЛИ ДАЛИ ИМА ПРОМЯНА НА ЦЕНИТЕ В РУМУНИЯ? БЛАГОДАРЯ ВИ!
:)
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2008, 13:06:20 pm »
Не мисля, че ще има промяна.
Успех!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2008, 14:28:52 pm »
БЛАГОДАРЯ!А НЯКАКВА ИФОРМАЦИЯ КАТО ЦЕНИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ ДАДЕТЕ?
:)
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2008, 19:25:50 pm »
Съжалявам, че не съм написала по-горе. Мой пропуск  :oops: Цената е същата като цитираната в темата 75 леи или приблизително 20 евро. Аз тръгнах с евро, бях питала дали мога да платя в евро и платих точно така. Там в аптеката ми ги сметнаха по курса за деня. За 40 бр. платих 800 евро и някой друга лея. Вие като стигнете си сменете малко леи да имате. Такситата не вземат друго освен леи. Там помолихме един таксиметров шофьор да ни заведе до аптеката. Български левове свободно купуват в бюрата.
Първо, обаче, се свържи на посочения по-горе емайл и се уговори с хората.
Успех! Ако имаш въпроси, може и на лични да ме питаш.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #69 -: Ноември 13, 2008, 12:44:34 pm »
Дживотинче благодаря ти! дано има пове4е такива отзив4иви жени като теб!
:)
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #70 -: Ноември 14, 2008, 08:41:36 am »
Нефертити,можеш да ползваш и сайта,който е дала nellykery.Много е подробен и информацията в него е актуална.Има и адресите на аптеките,в които имат съответното лекарство.

А сега искам и аз да споделя как си набавих необходимите лекарства за моето второ ин витро,за да могат и други да се възползват от доста по-ниските цени в чужбина.Живея в Русе и опитах по-няколко начина да се добера до актуална информация за цени по наши познати,които ходят до Букурещ.В крайна сметка един познат,който се добра до една аптека,но когато отишъл на място са му искали 50% капаро,а ние не бяхме подготвени за това.По-късно той опита да направи заявка по-телефона и те се съгласиха,като им бяха необходими 4-5 дена да осигурят лекарствата и в крайна сметка ги закупихме в уговореният ден.Успяхме и да закупим румънски леи на изгоден курс(на 54ст. за 1 лея).На чантичката на аптеката видях сайт http://www.sensiblu.com и както се надявах той се оказа много полезен.Когато го отвориш,в ляво избираш най-горният линк(Cauta dupa nume produs)и в отворилито се отдолу прозорче пишеш лекарството,което те интересува.Ако то е налично в аптечната им мрежа се появява като резултат,а в края на резултата като кликнеш върху надписа Aici се отваря списък с всички аптеки,които го предлагат и на каква цена е.Там има и телефони за връзка.Добре е да спомена, че моят познат говори румънски,но в Румъния повечето хора знаят английски и не мисля,че ще е проблем да се разберете.В крайна сметка на мен Гонал Ф ми излезе 40,50лв.,а 1бр.Цетротид на 60лв.,като трябва да уточня,че Цетротида може да се закупи само цяла опаковка(7 фл.).С това аз успях да спестя близо 650лв.Надявам се,че ще съм ви полезна с тази информация.Ако мога да помогна с нещо на някоя от вас можете да ми пишете.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2008, 10:22:39 am »
инфо:в Турция ве4е не се предлага пурегон и оргаметрил.прегнила сьшто е до из4ерпване на коли4еството.Румуния остава единственото ни спасение за по ниски цени-гонал F 75- 21 евро и цитродит -30евро за 1 бр
:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #72 -: Декември 17, 2008, 16:35:35 pm »
Здравеите! Правих инвитро на 27.11.2008 и ми останаха 9бр. гонал ф75. Взех ги от клиниката на 80лв. а бих ги продала на 45лв бр. За съжаление беше неуспещно  :( Но искенно желая успех на всички вас!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #73 -: Декември 17, 2008, 18:58:08 pm »
Роси, възможно е вече някой да ти е казал (на лични), но според правилата на форума, продажбата на лекарства е забранена. Тук само се подаряват.

Съжалявам за неуспеха ти.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #74 -: Декември 17, 2008, 19:09:13 pm »
В БГ МАМА има тема продавам,тук се подарява :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #75 -: Декември 18, 2008, 15:50:41 pm »
извиниавам се.  :oops:
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #76 -: Февруари 03, 2009, 15:04:54 pm »
Здравейте момичета да ви кажа как се сдобих с Gonal F75IU от Румъния ,
цената там е 43,00лв за 1бр. Проверих във сайта даден от вас за аптеките в Букурещ и дали го има , и така след тази полезна информация изпратих мъжът ми за там.
Вече съм собственик на 30 гонала сутринта отиде до Букурещ и вече се прибира разход общо до там:110,00лв. Спестихме точно 1000,00лв дет се вика половината процедура.
Това е от мен дано да съм ви била полезна
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #77 -: Февруари 05, 2009, 11:47:53 am »
и аз да се отчета. току що ми писаха, че гонал ф 75 е 95 леи в букурещ. което се връзва към 45-47 лв.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #78 -: Февруари 05, 2009, 14:26:13 pm »
Съвсем скоро и аз ще ходя до там да си го купувам:)
Благодаря за инфото Impreza.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #79 -: Февруари 05, 2009, 14:49:21 pm »
В Букорещ са по скупи от колкото в Мнгалия,миоте ги купувах декември  и от ли4ен опит го знам.
:)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #80 -: Февруари 05, 2009, 15:01:09 pm »
В румънския сайт цените във всички аптеки без значение къде са ,са еднакви.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #81 -: Февруари 05, 2009, 22:28:23 pm »
казвам от ли4ен опит обади се и се обеди!саита си е саит,но фактите говорят ако не съм сигурна в нешто няма да го пиша!
:)
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #82 -: Февруари 05, 2009, 22:56:41 pm »
 :dontknow:
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #83 -: Февруари 06, 2009, 19:08:00 pm »
desivalko,Impreza,много ви благодаря за инфото!Предполагам,че скоро и аз ще ходя там да си купувам
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #84 -: Февруари 12, 2009, 14:26:45 pm »
Аз също писах преди дни на Бианка и чакам отговор от нея. Предстои ми инвитро през март и ще ви уведомя за последните новини около цените там, защото мисля да отскоча тази или другата седмица за гонал до Мангалия или Букурещ.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #85 -: Февруари 12, 2009, 15:24:52 pm »
днес разбрах за цената, на която са ми закупили гонала в букурещ - 86 леи, което е около 40 лв.
доставна цена за бг за аптека - 79,15 лв.
без коментар за държавата ни.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #86 -: Февруари 12, 2009, 16:08:18 pm »
Аз също писах преди дни на Бианка и чакам отговор от нея. Предстои ми инвитро през март и ще ви уведомя за последните новини около цените там, защото мисля да отскоча тази или другата седмица за гонал до Мангалия или Букурещ.
Ще съм ти много благодарна ако споделиш информация,но на мен момичетата ми казаха,че тази жена не отговаряла вече на имейлите им.Аз в събота ще ходя да ми испишат лекарстата и тогава ще разбера с какво ще са стимул.и ако е Гонал също ще ходя до Румъния.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #87 -: Февруари 14, 2009, 19:07:34 pm »
Така, да разкажа как мина в Румъния. Писах на Бианка на посочения e-mail (за което хиляди благодарности за информацията на всички момичета), тя ми отговори с 3 дневно закъснение, което малко ме беше притеснило. Разменихме си по 2 писма и се уговорихме да отида до цитираната аптека в Мангалия от където да получа гонала. Към момента цената е 90.20 леи т.е.толкова колкото е обявена официално по сайтовете. Аз носих евро и малко се набутах, защото ми го сметнаха 4 леи за 1 евро, а по банките им беше 4.23 за 1 евро. Така че моя съвет е да плащате на аптеката в леи, а не в евро. Не че има голямо значение това, като се има предвид че си спестяваш половина пари. Ами това е.
Колкото до първото ми писмо към Бианка- то беше доста делово, колко точно ми трябва, за кога, цена и дали мога да платя в евро.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #88 -: Февруари 15, 2009, 19:51:42 pm »
ех, явно и в Румъния вече започна да се вдига цената от 79,64 на 25.01.2009. до 90,2 леи сега. Жалко! Дано скоро нашата държава приеме по-ниски цени, че ............нямам думи!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #89 -: Февруари 28, 2009, 22:26:46 pm »
zdraveite na vsichki. Dnes hodih do Romania i po-tocno do Mangalia  i si kupih Gonal F
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #90 -: Февруари 28, 2009, 22:32:16 pm »
cenata deistvitelno e 90.20 lei za broika. Prez sedmicata se svarzah s Bianka i kazah , che dnes shte idvam i che shte zakupia 35 br Gonal F. Tia mi potvardi i dnes okolo 10.30 ch biah v Mangalia. Savetat mi e da si smeniate leite v Rumania bilo kato nosite Evro ili levove tai kato kursa tam e po-izgoden. Az si biah zakupila lei ot Balgaria tai kato si misleh che v sabota mozhe i da ne rabotiat change burata , no te rabotiha i kursa beshe slednia za 1 lev 2,1 lei  ; za 1 evro -4,25 lei. Uspeh na vsicki . Ako niakoi ima niakakvi vaprosi da pishe.

Пиши на кирилица!
« Последна редакция: Март 01, 2009, 19:20:53 pm от evro »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #91 -: Март 03, 2009, 22:52:45 pm »
Преди малко писах на Бианка.
Чакам отговор следващите дни и действаме:)
Ще пиша подроности когато има такива:)
*

    жужи

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #92 -: Март 04, 2009, 12:43:28 pm »
Здравейте момичета,аз също си взех Гонал от Румъния на 42лв.Ето ви адреса Мангалия,аптеката се казва PURSANTE,ул.CONSTANTEI STREET 19,тел.0721227567,0241757511,код.0040
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #93 -: Март 04, 2009, 14:58:15 pm »
Жужи, предварително ли направи заявката или имаше налични в аптеката, когато отиде?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #94 -: Март 04, 2009, 15:38:59 pm »
Днес Бианка ми отговори.
В събота отивам да си взема гонала от Мангалия.
Цената е 22 евро за 1 бр. или 90.20 ron.

Мислех да плащам в евро но май ще си купя оттук румънска валута.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #95 -: Март 04, 2009, 16:55:04 pm »
Ние като ходихме миналата седмица носехме евро, защото Бианка ми написа в евро(около 20 евро така ми написа).При курса в аптеката ми взеха с 15 евро повече отколкото смятах,после си обмених левове в леи в едно чейнджбюро там и за 20лв ми дадоха 42 леи=0,47 (доколкото сметнах). На центъра на Варна видях 0,36 доколкото си спомням.Утре пак ще видя!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #96 -: Март 04, 2009, 18:41:40 pm »
Milenaeneva, благодаря ти за информацията. Ще съм ти много благодарна ако можеш да погледнеш наистина колко е един рон, а аз ще проверя и на 2 други чейнджбюра.
Разбира се без да те ангажирам:)Само ако "ти е по пътя":)

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #97 -: Март 04, 2009, 20:51:46 pm »
Здравейте момичета вчера ми донесоха гонала от румъния и ми излезе на цена 43лева за бройка.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #98 -: Март 04, 2009, 22:12:39 pm »
Двайсет лева за разлика в курса не е болка,на фона на цените тук.
Преживява се .Но ,като сметна колко печелят  търговците тук и  главата нещо..........
Сори за спама :oops:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #99 -: Март 08, 2009, 22:56:02 pm »
Вчера и аз си купих 50 бр. Гонал от Румъния (Мангалия).
Излязоха ни по 22 евро (плащах в евро защото такава валута носех от БГ).
Пътя до там, отиване и връщане 25 лв. Винетка за Румъния 3 евро.

Мислех, че Мангалия е на 40 км от границата, оказа се само на 12.
Успех момичета.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #100 -: Март 09, 2009, 15:08:11 pm »
здравейте момичета,
може би ще можете да ми помогнете...къде в София мога да купя:

Synarela N1 8мл.
Menagon HP - това е някакъв по изчистен от само менагон
Predalon 5000 3 броя ампули N1
Utrogestan 90 броя N3
Estrifam 2мг. 28 хапчета N1

познати ли са ви изобщо лекарствата и имате ли представа колко струват?

Благодаря
*

    Биляна

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #101 -: Март 12, 2009, 13:49:20 pm »
здравейте някоя от вас знае ли дали в румъния има имоновенин и на каква цена е
че спешно имам нужда  :(
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #102 -: Март 25, 2009, 00:58:23 am »
Здравейте момичета, предстой ми пети опит през април. Може ли да ми каже някоя от вас в Румъния има ли пурегон и на каква цена е .Благодаря предварително. Успех на всички момичета!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #103 -: Март 25, 2009, 00:59:04 am »
Здравейте момичета, предстой ми пети опит през април. Може ли да ми каже някоя от вас в Румъния има ли пурегон и на каква цена е .Благодаря предварително. Успех на всички момичета!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #104 -: Март 25, 2009, 02:38:13 am »
Доколкото съм запозната в Румъния само гонала е на сметка. А пурегона е колкото при нас и не си заслужава гимнастиката.
За имоновенин - не знам дали го имат като разновидност.
Търсете техния доставчик в нета - Сенсиблу, ама сайта е на румънски и малко кофти се справям с търсенето.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #105 -: Март 26, 2009, 23:59:59 pm »
А дали има прегнил от 5000ед.или въобще някакъв прегнил в Румъния.Моля да се включи някой ако има информация.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #106 -: Март 27, 2009, 00:36:32 am »
В Румъния няма прегнил. Само в Турция и Гърция може да се намери. Заместител в БГ е Оветрил.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #107 -: Март 28, 2009, 21:06:27 pm »
Днес си купих Гонал от Румъния, от град Мангалия.
Цената му е 23 Евро.
Благодаря на Лиско за упътването и помощта.
През седмицата писах на Бианка, тя ми потвърди, че Гонала ще бъде в аптеката. Времето беше страхотно, разходихме се и свършихме работата :wink:
Разходите ми бяха: 3 Евро винетка за Румъния, около 25 лева гориво- от Варна пътувах.
Това е, сега ще чакам другия месец началото на стимулацията :D
« Последна редакция: Март 28, 2009, 21:09:02 pm от Ники »

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #108 -: Март 28, 2009, 22:00:39 pm »
И аз днес закупих от Румъния гонал и всичко е точно така както Ники е написала и аз благодаря за насоката на Милена Енева от сърце!Чакам началото и аз остана ми само овитрила защото май прегнил няма да намеря.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #109 -: Юли 31, 2009, 01:48:24 am »
Здравейте,момичета!
Някой има ли информация за цена на Gonal F 75 в Румъния и имате ли намерения да купувате от там?


[161551.gif[/img][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #110 -: Юли 31, 2009, 01:59:49 am »
Май месец беше 23 евро.
http://mediplus.ro/en/product_search.php - ето тук можеш да видиш наличностите, цените и къде има. В момент обаче не дава наличности. Ще ти пратя на лични мейла на аптекарката в Румъния.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #111 -: Юли 31, 2009, 10:10:34 am »
Аз бях изненадана със стимулация с Gonal F 75 и не успях да си търся от румъния. Но в клиниката, където правих опита цената е поносима - 56,66 лв. Но, ако стимулацията е по-силничка и ако сте близо до Румъния си струва все пак. Успех на всичка!

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #112 -: Август 05, 2009, 13:50:23 pm »
Момичета тези цени актуални ли са? Аз смятам сега да пиша на Бианка , вчера търсих Гонал Ф 75 в Аптеки Марешки, казаха ми че го няма по складовете.
Мисля да отскоча до там , но след като Бианка потвърди.А някой има ли  инфо относно Синарел в Румъния?Аз съм от Варна , така че Мангалия няма да ми толкова далеч!!
Благодаря ви предварителмо!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #113 -: Август 05, 2009, 14:02:23 pm »
Здравейте на всички  :wink:
Приятно ми е да се запознаем. Чета форума отдавна, но не съм писала. Сега съм в началото на подготовка за инвитро (ще ми е първо след 4 неуспешни инсеминации) и ми е малко притеснено. Може ли да ми кажете каква е разликата в цената ако лекарствата се закупят от България и от Румъния. Разбрах че там е по на сметка,но все пак за каква разлика става въпрос, струва ли си да се ходи до там? Извинявам се ако се повтарям, но нямам време да се ровя и ще съм благодарна ако ми кажете.
Усмихнат ден на всички  :wink:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #114 -: Август 05, 2009, 14:18:41 pm »
Мила, отговори на въпросите ти има 1-2 страници назад. Не е чак толкова много ровенето. Прочети и ще разбереш.
Става въпрос за двойно по-ниски цени в Румъния. И ако това не си струва  :wink:
Успех  :)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #115 -: Август 05, 2009, 17:10:36 pm »
Благодаря ти   :wink:
намерих каквото ми трябваше ;)
Аз така съм се ошашкала. Колкото повече приближава инвитрото ми става по-притеснено. Искам предварително всичко да ми е ясно, но май това не е много добре, все пак да има малка изненада - така де  :bori_021:
Много много усмивки на всички.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #116 -: Август 17, 2009, 13:47:04 pm »
Здравейте на всички :)
Само да кажа, че вече си имам всички лекарства за инвитрото (от Румъния).
Gonal F 75 струва 23Euro (в България под 60лв. не можах да намеря)
Orgalutran - 44 Euro
Pregnil има в аптеката на Брегалница 1(студентските общежития), днес го купихме.
Сега чакам да ми дойде и започваме  :a_cat_01:
Усмихнат ден на всички!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #117 -: Август 17, 2009, 15:40:07 pm »
Момичета,знаете ли дали в Мангалия има Гонал пен 900 и колко струва?Предварително благодаря!

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #118 -: Август 18, 2009, 19:49:09 pm »
Момичета намерих 1 сайт,където мога да поръчам Синарел 60 дози за около 70 британски лири с рецептата и доставката.Тук струва 316 лева,ако го намеря,само че не намирам никакви комантари от никоя от вас да е пазарувала от този сайт.Там и Голал Ф 75 е около 23 брит.лири-малко по-скъпо от Румъния.Моята приятелка ще ми ги купи и ще ми ги донесе,понеже Бианка никаква не ми отговори вече 2-ра седмица,може да е отпускарски период.Сайта е http://www.chemistdirect.co.uk/, нещо да знаете?Сайта е британски,продукта също.
Страхувам се да не е измама, толкова пари за другите лекарства , да не се прецакам нещо??Благодаря предварително на всички ,които могат да подадат някакво инфо.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #119 -: Август 19, 2009, 10:44:50 am »
Здравеите момичета!
Имате ли информация за някоя аптека в Калафат, в която може да се закупят лекарствата(адрес, телефон...)?
Благодаря ви предварително!

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #120 -: Август 19, 2009, 11:17:20 am »
Момичета, ето още веднъж сайт на румънска фармацевтична фирма, в който можете да проверявате и цени и наличности по градове, в т.ч. адреси и телефони на аптеките. В тези аптеки може да се плаща с карта и курса е много изгоден (по-изгоден, отколкото да купувате леи от change бюро).

http://www.sensiblu.com/?page=search
Въведете името на лекарството в полето "nume produs" с лупичката до него. След това кликнете на линка, отговарящ на лекарството, което търсите.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #121 -: Август 30, 2009, 10:35:59 am »
Ази, а всичко точно ли е с тези лекарства?Изпращат ли покуриер или трябва да  се ходи там? благодаря!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #122 -: Август 30, 2009, 10:41:50 am »
Забравих дапопитам.На границата правят ли проблем?мерси!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #123 -: Август 30, 2009, 10:47:50 am »
Рамирез и аз купувах пролетта от Румъния Гонал.Свързах се с Бианка и тя ми прати 20бр до аптеката в Мангалия.По принцип може и да има няколко бройки по аптеките,но не винаги е сигурно, затова предпочетох да се договоря и да не се разхождам напразно.Трябва да се отиде до там до самата аптека да се вземат.На границата не са ми правили проблем.Изобщо даже не са проверявали колата. Желая успех!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #124 -: Август 30, 2009, 15:15:52 pm »
Ази, а всичко точно ли е с тези лекарства?Изпращат ли покуриер или трябва да  се ходи там? благодаря!

Рамирез, съвсем точно и редовно си е всичко с Гонала. Може да се уговориш с Бианка да ти го изпрати и по куриер, само, че не помня колоко беше ориентировъчно таксата за куриера. Ако прочетеш назад темата със сигурност го имаше писано някъде.

Забравих дапопитам.На границата правят ли проблем?мерси!
Не правят никакъв проблем за лекарствата. Ако ходите до там сега не забравяйте да си подсигурите хладилна чанта, защото макар и да се държи/съхранява на стайна температура (или до 25 градуса), все пак времето е доста топло.
И не забравяйте да си купите винетка за Румъния от границата.
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #125 -: Август 30, 2009, 16:10:23 pm »
  И аз вече се снабдих с Гонал от Румъния.Точно както го описвахте момичета :) Свързах се с Бианка и вчера отскочихме до Мангалия.Цената е 45 лв.за бройка. Доста пари се спестяват по този начин. Гледайки касовия бон стигам до извода че цената на лекарствата там се облагат с 9% ДДС, за това са и по-евтини в сравнение с България.

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #126 -: Август 30, 2009, 16:40:14 pm »
Ще прочета цялата тема. Само да ви помоля да ми кажете къде е тази Мангалия? До там ли се ходи фактически.
45 лв за 75iu ли е цената в момента?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #127 -: Август 30, 2009, 18:54:20 pm »
Ще прочета цялата тема. Само да ви помоля да ми кажете къде е тази Мангалия? До там ли се ходи фактически.
45 лв за 75iu ли е цената в момента?

Мангалия е град на 12 км. след границата (Говорим за Дуранкулак). Няма как да го подминете защото пътят ви е само направо:)Преди това се минават 2 курортни селища, ако мога така да ги нарека:)
В Мангалия отивате до аптеката , която Бианка ви посочи и си вземате лекарствата:)
Адреса го има вероятно и тук, но не забравяй да я помолиш за координати и ти когато и пишеш.
Да, това е цена за 75 единици.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #128 -: Септември 03, 2009, 23:15:35 pm »
Здравейте и от мен!Включвам се за да помогна с малко инфо за Gonal F в Мангалия(Румъния).Благодаря още веднъж на Lisko,за помощта  :balk_81::thankyousign:!!!)
Ще се опитам да ви обесня по подробно пътя  до аптека PURSANTE(Румъния).
Минава се през Дуранкулак.На границата се купува винетка,която струва 3 евро.След границата се минава през курортното селище VAMA VECE .След него следвайки указанията за град Мангалия се преминава през мост.Пътят свива на дясно и на около 500-600 метра се завива на ляво и след още толкова метра пак в ляво се вижда  мигащ кръст в зелено.Това е аптека PURSANTE.Точният адрес на румънски е PURSANTE SOS.CONSTANTEI № 19 BL.C 3.Първо се уговорете с Бианка ,като уточните че искате от Мангалия да ги вземете.
Пожелавам успех в процедурите на всички и ходенето до Мангалия да завърши с ревлив резултат около термин! :babyflips: :babyflips: :babyflips:
:goodluck:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #129 -: Септември 14, 2009, 13:44:41 pm »
Момичета, чета в темата за АГ Варна, че се свързвате направо с аптеката в Мангалия (Пурсанте) за Гонал Ф.
Ако обаче ви кажат, че нямат наличност и не се ангажират да ви доставят, пишете на Бианка, не се отказвайте.
Поздрави:)
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #130 -: Септември 14, 2009, 15:35:38 pm »
Здравейте! за щастие цените в Румъния не са мръднали,макар че се понесе една такава мълва! И ние чакаме Гонала от там,но ако нещо се разминен по "нашите" канали ,ще ви търся за аптеката в Мангалия!! В Турция са малко по-скъпи от Румъния ,поне в аптеките! В складовете излизат по ефтино,но пък те там са много сложни! Трябва ти познат аптекар и да е точен ,иначе се дапочва типичното пазарена ...! Успех на всички! А нещо знаелте ли за Церадит или нещо такова май беше / мъж съм/ !!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #131 -: Септември 14, 2009, 17:00:45 pm »
здравеите, момичета. В Мангалия звъних аз сама - за Бианка чувам от момичетата във форума! Не съм се свързвала с нея. Цитротид обаче там нямат! Обърнах цяла Мангалия. Звъних предварително 2-3 дни преди старта на стимулацията.
Говорихме на английски - обясних, че се обаждам от България и че имам нужда от Гонал F. Заради увеличена доза се наложи да ходя 2 пъти. И двата пъти ми отговориха, че имат в наличност и ме попитаха кога точно ще отида. Записаха ми името, телефона, и на уговорената дата бях там. Съветвам ви ако не говорите добре английски - не рискувайте. Аз помолих моя приятелка - те в Румъния също не са полиглоти Very Happy
Телефони имам от едно момиче от пролетната сесия.Тя също сама си е деиствала.
Аптека ПУРСАНТЕ, Мангалия - 0040241757511 - това е!
За по сигурно, преди да тръгна в уговорения ден, се обаждахме пак, за да потвърдим. Абе нямаше проблеми..... Платих в евро. Цена на Гонал 75 - на 11.09 - 23 евро.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #132 -: Септември 14, 2009, 17:11:51 pm »
Ох, браво,да са живи и здрави "братята Румънци" !!! Нищо ,че редовно ни бият на футбол! :lol: все пак някой да ми даде съвет за Цитротид/ура,уцелих го/???В БГ с връзки ще ми го намерят около 80 лв ампулата ана нас ще ни трябват 5 ампули!!!! :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #133 -: Септември 14, 2009, 17:24:53 pm »
В петък купих от Варна - аптека ФАРМА ПЛЮС на цена 74.14 лв А имам приятел който работи в склад и ми каза цена около 80 лева - странно е ! В Мангалия проверих в4-5 аптеки и в Констанца във ФАРМАЦИЯ ДОМ - няма!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #134 -: Септември 15, 2009, 11:57:53 am »
Здравейте момите и момче  :wink:
Преди три дни си закупих Гонал Ф 75 от Букурещ.Цената за една ампула е 43 лева.Понеже на мен ми помогна една позната,но като я питах има ли го във всички аптеки тя ми каза че си го има навсякъде.Помолих я да потърси и Цитротид,за който пита и ra40   но го няма там както и Прегнила го няма.Аз ще си взема Цитротид от Варна за около 70 -75 лв


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #135 -: Септември 16, 2009, 13:34:28 pm »
Благодаря за инфото! Да ,Цитротида ще си ни е "български"! Нямаме избор и на мен с много връзки и доста отстъпки ще ми го доставят на тази цена! Май в аптеките е около 95-100 лв но няма значение! Гонала едва ли го има във всяка аптека в Румъния ,особено ако ти трябва повече! Ние сме на къс протокол и ни трябват 40 дози,едва ли ще ги държат толкова в Галац,например! Важното е ,с поръчка се урежда!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #136 -: Септември 16, 2009, 13:51:26 pm »
Ели, Рачо, Здравейте!
Защо не пробвате в Гърция?
Аз в началото на годината от там си набавих Прегнил, а и почти на половин цена от тук!
Успех.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #137 -: Септември 16, 2009, 13:53:08 pm »
Много ви моля, за всички въпроси и предложения извън темата да ползвате ЛС до съответния/те потребители.
Темата е за цените на лекарствата в Румъния.
Благодаря и поздрави.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #138 -: Септември 16, 2009, 14:05:36 pm »
Извинявам се  :oops:
Исках да помогна само  :oops:
Вземам си забележка! :D
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #139 -: Септември 16, 2009, 14:09:42 pm »
 ra40 аз имах впредвид Букурещ а не Румъния като цяло :wink: Но защо да нямат големи количества?Това е лекарство което така или иначе се взема в големи дози-а не вде-три ампули>Незнам така си мисля.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #140 -: Септември 16, 2009, 17:11:33 pm »
Ами не знам,просто може би защото не се използав от $широк$ кръг от потребители! Нямам идея! Права си за количествата! не съм много компетентен! Признавам си! А колкото до Прегнила и ние си го купихме от там преди три месеца! Гърция-3бр.=11 Е супер!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #141 -: Септември 17, 2009, 08:43:49 am »
По-напред в темата имаше дадени румънски сайтове за търсене на лекарства. Излиза информация къде,в кой град, в коя аптека има даденото лекарство и съответно адрес и телефон на аптеката и цена на лекарството.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #142 -: Септември 17, 2009, 12:18:35 pm »
Благодаря Теди! намерих сайта и сега ми е по-спокойно! Има Гонал в много аптеки и макар ,че съм го поръчал по познати ако се наложи да се ходи до Букурещ,все ще събера 20 дози ! Сега ми е по-спокойно,че то всичко е изчислено по 3.14 !! манеее,тоя коридор в АГто ако можеше да говори,колко ли истории щеше да разкаже??? Все -бестселъри! Айде успех от мен на всички ,които скоро имат среща там! И поздрави на Кателия,ама ние ще се видим с него след няколко дни!!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #143 -: Септември 20, 2009, 05:53:19 am »
Добро утро !!както и може да се предположи за нашата държава,нещата никога не стават така както си ги планирал! Работата с нашия Гонал се пообърка..!! Въпреки усилията на приятели да го осигурят навреме! Така че,се налага да вземем нещатав свои ръце! Тази стрин ще използваме последната налична доза и вече смена "червено" !!! А са необходими по две наден т.е. 2 х 150 единици на ден.Много ,много ви благодаря за информацията в тази тема! От сайта който бяхте дали намерих наличните количества в аптеки в Румъния. Спряхме се на Констанца,защото както разбирам нещата с Бианка и Мангалия не са съвсем сигурни, при нас фактора време е много притеснителен. В първата аптка , която позвъних говореха английски и то доста приличен! Направо адски се учудих,с което искам да се извиня и за това че не вярвах на румънците,но имаха налични Гонал 75 -20 дози!? Възможно е и повече,но на нас толкова ни трябваха. Ура. Днес по принцип работели до обяд,но си разменихме мобилни с момичето и каза ако закъснеем дасеобадим да изчака! Може да се плати и с карта за международни разплащания !Направо не ми се вярва още...!!?? Е,за сега това е само на теория,но след малко "излитаме" посока Констанца! На 300км от Бургас е и пътя поне в нашата част ми е познат.Така или иначе сме на преглед във Вана в понеделник ,а и ще направим едно гостуване на приятели във Варна!!хе хе ,колко приятно изглежда! Защо и другите неща не ставаха така добре! Ще пиша като се осъществи "плана" ! Може да съм полезен на някой друг!!
п.п. Между временно имаме проблем и с доставкатана Цитродит!! Пак са объркали в куриерската служба/боже,каква е тая държава/!! Надявам се във Варна да го има ,поне така разбрах от няколкото поста във сайта по темата! Все пак ако някой е купувал скоро1ще съм много благодарен да дате крдинати на аптеки във Варна!!Е ,като прибавим и факта ,че сме в "нацинално празнуване" работата малко се усложнява,но пък няма да е интересно,нали!! Поздрави на всички и приятни почивни дни! 
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #144 -: Септември 21, 2009, 12:35:35 pm »
аз чакам инфо от ra40 за констанца. гледам сега картата, по-близо е от мангалия. ако има и адрес и тел.на аптека, която осигурява нужния ни гонал, би било чудесно.

имах предвид, че мангалия е по-близо. но ....
както разбирам нещата с Бианка и Мангалия не са съвсем сигурни
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 16:43:53 pm от Елфи »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #145 -: Септември 21, 2009, 15:23:09 pm »
Здравейте момичета,ние се завърнахме! Сполучливо! Имам чеството ,че сме били на почивка една седмица! От вчера сутринта не сме спрелида пътуваме,но пък беше весело!В 6ч. сутринта тръгнахме за Вана,в 8.15 качихме един приятел и сина му да се разходят с нас $по белия свят$, а и да е на почощ ако нещо се случи с колата,все пак смена "чужда територия" Тя пък се оказа много приятелска и дружелюбна! Констанца е на около 60 км от границата-Дуранкулак! А той е на около 100-110 от Варна! В общи линии 300 от Бургас! пътят до Дуранкулак е малко скапан,но пък въобще не е натоварен и на КППто бяхме в 10.30 ч като преди това пихме" задължителното "кафе край пътя! но нямате голям избор за такова,така че тръгвайте "напити" на този път.Проверка на границата се прави самоот румънския граниченконтрол. Личните карти на всички пътуващи и талона на колата! Трае около 3минути! веднага след това следва гишето за винетки!! Ако лелята е на лице и няма друго "по-важно" с което да се занимава,като говорене по мобилния става за около 6-7минути,нопри нас се получиза около 20 поради стечение на горните обстоятелства! Талона на колата ,попълват фактура и ти дават минетка! За 7 дни-3 евро! Лепи се на стъклото като нашите ,задължително защото и там глобяват за това! Ако ви спрат въобще! Следва живописно пътуване по румънското крайбрежие! Пътят им е супер и няма нищо общо с ношия! Спазвате всички ограничения особено в населените места! След около 30-40 минути стигате Констанца! Не може да се объркате! Не разбрах колко е голям града,предполагам колкото Бургас! Може и по-голям! няма много табели,но пък булевардите са добре подържани и широки! Търсите Общинска болница! Има платени паркинги но в почивните дни са безплатни! В аптеката на работа не беше момичето с което се уговорихме редния ден,но дв негови колежки разбирапха английски колкото да се оправим! Не знам бяха ли ги предупредили ,че ще идваме!?По-скоро не! С доста треперище гласове казахме,че идваме от България за Гонала! Нещо се учудиха и само попитаха какъвда-колко единици и колко дози искаме! ППърво поискахме 20 ,но после решихме да вземем още 2! Последните момичето просто ги добави от склада!!! Ако искате вярвайте! Цената е 91.78 лие както е описано в сайта им! Платихме дори с карта без проблем! Не ни поискаха рецепта! Цератит не е познат там! Нищо, товами стигаше! Направо се пръснах от щастие! Нямахме място за грешки,защото същияден ни трябваше доза ,за да продължим тимулацията! направо не знаех какво ще правим ако сме се объркали и не откриехме лекарството! В интерес на истината в констанца има аптеки на всеки ъгъл и честно казано ми се струва ,че имат поне по 30 дози на склад!! Оставам без коментар този факт! После се разходихме из града! доста чисти испретнат! Все пак е курортен! Снимик,традиционото кафе на чужда територия!Обратния път ,абсолютно еднакъв! никакви проблеми! После малко -Тюленово,Камен бряг,мидена ферма "Дълбока" и такива екстри! На другия ден в АГто пълно с народ ,дори чакалнята се пръскаше! Имаше няколко момичета за пункции или трансфери-не разбрах точно! Александров и Анито доста натоварени и изнервени! Нормално е! Може и да смезасякли някоя от вас !?Лесно ще ме познаете-аз съм един доста симпатичен картоф с едно малко картофче отгоре вместо глава и коса като на таралеж!!!  А съпругата ми е най-красивата! Няма как да ни объркате! Катерия правеше прегледи между процедурите!Преди клиниката ,купихме Циратит от аптека Фарма Плюс до театъра им! на Бригалница го нямат и в склада ! Цена на Циратида-74.14 лв! Бяха ми го обещали от склад с всички остъпки на около 77 лв! Ама там се объркаха куриерите като вече писах! така че всяко зло за добро!!! Него го почваме в сряда,че "спеца" каза че фоликулчетата още са малки! В четвъртък пак сме при него за контрола!разбрах ,че е рожденик тогава и се организираше "общо подарък! Може и нас да ни включите!
адрес и тел на аптеката в Констанца! - bld. Tomis N 146 , tel.0040 241 513 128
mobile 0040 726 301 256  .Мобилният е на една от аптекарките ,която говори перфектно английски,но с кято не се срещнахме! Все пак може да ви е полезен!на този булевард Томис  № 145 е болница Judatean hospital  - Общинска болница ,както разбрах впоследствие! Аптеката е точно на сфетофара на кръстовището на болницата- Sensiblue! На същото кръстовище има и друга аптека,за това правя това уточнение! Това е в общи лини !  Благодаря ви за търпението ! Ако имавъпроси-питайте,аз имам отговорите!! :lol: 
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #146 -: Септември 21, 2009, 15:37:17 pm »
супер полезна информация! само се запитах за една и съща констанца ли говорим? след границата ли пътуваш 30-40мин.?! че градът е след мангалия и костинещи (или като там се произнася) и не е малък. по какъв курс ви сметнаха р.лея?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #147 -: Септември 21, 2009, 15:44:21 pm »
Точно ! същия град е! мангалия е на около 15-20 кми  а Констанца на 60 км от границата! Просто не ми се рискуваше да пробвам в Мангалия,макал че като ти е нът няма проблем! Ние платихме с карта! Но видях по бюрата им че сменяха 1лв за 2.20-2.30 леи!Не съм смятал как идва Гонала точно в лева,но при всяко полежие в срванение с българия няма смисъл да се смята..... За съжаление,винетката е залепена и не мога да я сваля! Иначе щях да ви дам-важи за 7 дни! Но пък ако някой иска,може да се разходим за едно кафе до Румъния! Вече съм изряден и по техния закон за движение! Хи хи ! Оставихме една кутия $ Мерси$ на аптекрките! Носихме я от България за момичето ,с което се свързахме! Не знаех какво друго да подарим! Оставихме я на аптекарките, а те останаха адски учудени! Предполага ,че са ни взели за хора от Третия свят! До къде ни докараха само.....Хе хе ,нищо! Горе главите! Вие пък напук ще ни родите по 1-2 хубави бебенца!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #148 -: Септември 21, 2009, 15:54:06 pm »
имах предвид, че мангалия е по-близо. но ....
както разбирам нещата с Бианка и Мангалия не са съвсем сигурни
Нещата с Бианка и мангалия са 100% сигурни , когато предварително имаш уговорка с нея:). Това значи да сте си разменили няколко мейла и да сте се разбрали в кой ден можете да отидете до Мангалия до аптеката да си вземете нужните бройки:)
Става по-бавно отколкото ако  отидеш направо до аптека както се разбира, но няма нищо несигурно:)
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 15:59:12 pm от Lisko »
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #149 -: Септември 21, 2009, 16:04:06 pm »
порових се за курса и тук 10лв.са 4,585леи
пак погледнах цените в румънския сайт и имам питане - не разбрах коя е цената в тази таблица, има две графи "wholesaler price without VAT" & "retail price with VAT, RON". става въпрос за този сайт

http://www.mediplus.ro/en/product_search.php



*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #150 -: Септември 21, 2009, 16:09:10 pm »
Няма проблем! Сега прочетох,че в Мангалия също ги има в нличност ! Просто аз вече се бях обадил в Констанца ,за по-сигурно и знаех,че ги има  там! Аз търсип в този сайт: www.sensiblu.com това явно е веригат аптеки! Там като напишеш на лупичката Гонал и излизат аптеките в които е наличен с адрес и телефон и в последната графа е цената в леи!
« Последна редакция: Септември 21, 2009, 16:43:04 pm от Елфи »
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #151 -: Септември 21, 2009, 16:38:18 pm »
благодаря за инфото! гледам, че сега мангалия я няма в списъка, но ще се свържа с бианка. успех на всички!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #152 -: Септември 21, 2009, 16:43:10 pm »
Разбира се! не ме разбирайте погрешно! Аз не ангажирам никого с моето мнение! Просто осподелям как при една объркана организация ,като нашата сме излезли сполучливо от ситуацията! щото то в БГ доста често нещата се объркват в последния момент! А мангалия е доста по-близо от Констанца!! Няма нужда от толкова път!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #153 -: Септември 21, 2009, 21:27:38 pm »
благодаря за инфото! гледам, че сега мангалия я няма в списъка, но ще се свържа с бианка. успех на всички!

Няма нужда да звъниш на Бианка, просто се обади в аптеката в Мангалия, там вече зареждат Гонал, аз се обадих вчера и ми казаха че имат в наличност и днес пътувах до там и си ги купих без проблем.Платих в евро - 23 за бр.
Макар че по назад в темата го има телефона аз пак ти го давам - 0040241757511- говорят приличен и много разбираем английски  :lol:, аптеката е на много лесно място, ако искаш подробности пиши ми на лични.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #154 -: Септември 22, 2009, 11:50:21 am »
порових се за курса и тук 10лв.са 4,585леи
пак погледнах цените в румънския сайт и имам питане - не разбрах коя е цената в тази таблица, има две графи "wholesaler price without VAT" & "retail price with VAT, RON". става въпрос за този сайт

http://www.mediplus.ro/en/product_search.php





wholesaler price without VAT - това е цената без ДДС, retail price with VAT, RON - цената на която ти ще ги купиш с вкл.ДДС, VAT e ДДС и в Румъния то е 9 % -  щастливци!!!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #155 -: Септември 22, 2009, 16:20:45 pm »
благодаря за отговорите! аз току-що се връщам от аптеката до операта, питах за цените - гонал 75 е 61лв. попитах в какви граници варират нагоре-надолу в зависимост от това кога се купува (на мен ми трябва към 20.10.) и ме увериха, че това е постоянната цена. преди няколко дни от от момичетата го взе за 66лв. странна държава сме наистина! а в румънските сайтове видях, че във всички градове и аптеки цената е еднаква. кога ще ги стигнем?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #156 -: Септември 22, 2009, 21:18:54 pm »
порових се за курса и тук 10лв.са 4,585леи
Това не го разбрах. :? Обикновено съотношението лея:лев е 2:1.
Курса на Централната Банка на Румъния е 4,2552 леи за 1 евро.
Пис, бях ти отговорила в БГ Мама, но явно не си прочела. Има смисъл да се ходи до Румъния, зависи колко бройки ще си вземаш.

Успех на всички, ВЯРВАМ в това!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #157 -: Септември 23, 2009, 08:55:54 am »
Здравейте девойки!! Личи си ,че тук има хора с икономическо мислене! Много правилно-зависи колко дози Гонал ти трябват ,за да се разбере дали има смисъл в пътуване до Румъния! И все пак на какво разстояние си от румънския град ,в кйто ще се ходи! Ако са необходими 20 единици, то грубо по 20 лв на бройка прави 400 лв! не е никак малко ,собено ако си сигурен,че ги има в аптеката за която си тръгнал! Най-малкото ,за толкова пари можеш да си направиш една разходка до Руъния и е напълно възможно дори да ти останат за нещо друго от аптеките в БГ. Ако ти трябват 5 броя,то направо не си заслужава,освен ако не си пътешественик по душа! Хе хе !  Специално Гонала се произвежда от една фирма в цял свят! За БГ и Румъния е с еднаква опаковка и инстркции за ползване! Въпреки ,че в Румъния ДДС на тва лекарство(не знам на всички ли е така) е 9% пак не се връзва цената му тук!!? Направо ме побиват тръпки! Такава пък $мащеха$ да ни е държавата!?? Нищо! Горе главата! Както виждам,всички се справяте повече от успешно! Инапук на всичко,ще има прекрасен финал! Нали?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #158 -: Септември 23, 2009, 14:37:44 pm »
Личи си ,че тук има хора с икономическо мислене! Много правилно-зависи колко дози Гонал ти трябват ,за да се разбере дали има смисъл в пътуване до Румъния! И все пак на какво разстояние си от румънския град ,в кйто ще се ходи! Ако са необходими 20 единици, то грубо по 20 лв на бройка прави 400 лв! не е никак малко ,собено ако си сигурен,че ги има в аптеката за която си тръгнал! Най-малкото ,за толкова пари можеш да си направиш една разходка до Руъния и е напълно възможно дори да ти останат за нещо друго от аптеките в БГ. Ако ти трябват 5 броя,то направо не си заслужава,освен ако не си пътешественик по душа! Хе хе !
При предишната си процедура финансирана от мем, бях с 51 гонал ф74, ако бях попаднала на тази информация по-рано щях да си спестя 1000 лева, как ти звучи, смешно ли? Сега ще се финансирам от Фонда и се явява безмислено ходенето.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #159 -: Септември 23, 2009, 14:49:45 pm »
Ами проблема е,че никак не е смешно! но си трябва и малко настроение! Нали? Това им у хубавото на тези форуми-поне може да се черпи инфо $от извора$! На нас ни трябваха 40 Гонал 75-разликата е минимум 800 лв! това си е почети половинат цена на процедурата! не ми е семшно!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #160 -: Септември 28, 2009, 20:16:20 pm »
ra40 едно голямо БРАВО!!!!
Днес ми изписаха 30 ампули гонал и ми казаха, че се купували от Румъния. Аз се прибирам, разровям се и хоп- ra40 подробно и ясно е описал как се процедира в Румъния. Голямо благодаря, това ще ми е първо инвитро и ампулите ще ми трябват за към 20 октомври.
 Ако някой ще ходи или ще поръчва по куриер и е от Бургас много моля да ми се обади, ще си разделим пътните, всичко ще си платя. Ще си почиваме няколко дни и ако няма с кой да направим комбина се грабваме и отиваме!!!
Пак благодаря, много полезна инфо!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #161 -: Септември 28, 2009, 21:01:42 pm »
Оооо,моля моля,ние мъжете няма какво друго да направим освен да дадм точни указания за покупката и разходите! В събота ходихме и до Манглия ,че трябваше да купим още 12 броя Гонал! Пиши ми на лични ,за да ти дам повече подробности1 Жалко че не ми писа по-рано защото винетката ми за Румъния изтече вчера!! Хи хи !
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #162 -: Октомври 03, 2009, 11:09:18 am »
някой знае ли защо единия румънски сайт не дава наличности за гонал? дали е проблем в сайта? става въпрос за
www.mediplus.ro
а в sensiblu.com няма цени вече и се чудя дали има промяна или просто не излиза колоната. на мен ми предстои пътуване до мангалия и затова съм притеснена да не ударя на камък. уж говорих с аптеката там, но не им беше добър английския. някой дали разполага с актуална информация от последните дни?
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #163 -: Октомври 03, 2009, 14:22:05 pm »
Пис, в сайта на Сенсиблу има цени - просто трябва да кликнеш на дадената аптека. Цената в момента е 91,78 леи. Стига си се притеснявала, ами звънни в Мангалия и съм сигурна, че ще ти запазят необходимите бройки. Само бъди спокойна, всичко ще е наред!
Ето, давам пример със случайна аптека: http://www.sensiblu.com/index.php?page=search&searchword=gonal f&farmacie=2097302&produs=5340837
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #164 -: Октомври 03, 2009, 20:00:47 pm »
звънях в мангалия, но не й беше добър английския на мацката и затова се притеснявам дали правилно сме се разбрали. аз я питам за 30 броя дали ги имат и винаги ли поддържат наличности, а тя ме разбра за три броя. на всеки мой въпрос отговорът беше "да", машинално ми отговаряше жената. а и като не виждам в списъка на аптеките мангалия, съвсем се шашнах. днес вече и констанца я няма в списъка. ще звъня в понеделник, че ще пътувам в сряда.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #165 -: Октомври 04, 2009, 09:27:24 am »
 Имам най- прясна информация- снощи се прибрах от Констанца. Бях се обадила в sensiblu да си запазя 30 ампули, аптекарката знаеше английски, каза че имат в наличност, но като отидох се оказа, че са само 24 ампули, аз ги купих и питах къде да потърся още 6, тя не знаеше английски, но провери и каза само- Кауфланд имало 2. В Констанца има 3 аптеки sensiblu, може и повече да са, но аз три видях. Отидох и в Кауфланд, взех ги. В Мангалия нямаше нито една бройка, тя аптекарката чу, че коментираме, че ще минем от там да проверим и само каза: но но мангалия...
 Иначе се разходихме добре, само да ви кажа, че аз направих грешката да взема евро, но според моите сметки не излиза добре. Едно евро го сменят за 4.20 леи, а една лея е 0.42 стотинки. На самата граница има обменно бюро, всеки да си направи сметката. За 3000 леи дадох 714 евро, а ако носех лева 3000 леи щяха да ми излязат 1260 лева. Останаха ми 515 леи и забравих да ги сменя навръщане, ако някой иска да ги сменим, аз съм от Бургас, ще направим среща.
pisss във втората аптека в Кауфланд също не знаеха английски, но момичета като разбра, че ми трябват още само каза- tomorrow, може днес да поръчат или днес да получат.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #166 -: Октомври 04, 2009, 10:36:00 am »
sirina, благодаря за инфото! ще звъня утре в констанца. ще се отчета после...
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #167 -: Октомври 04, 2009, 10:43:55 am »
Здравейте момичета! Предполагам,че се случват и такива разминавания! Новсе пак,това е пътят! Аз все пак препоръчвам едно телефонно обаждане предварително! За по-сигурно! Аз също дочух,че при плащане вевро цената малко скача! Май си е по-добре в леи! Поне по сегашния курс! Или може да се плаща с кредитни карти! Те също са удобни защото курса е някъде около фиксинг ,което си е супер! И все пак при тая разлика в цените в БГ и Румъния,мисля ,ченямаме алтернатива! Ние вчера имахме транфер! Сега започва голямото чакане! Ще се радвам,ако с нещо мога да помогна! Желая щастлив край на всички ви!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #168 -: Октомври 05, 2009, 16:05:49 pm »
Здравеите момичета кажете ми колко струва GONAL-F ампула в момента в Румьния?Благодаря предварително.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #169 -: Октомври 05, 2009, 16:17:02 pm »
Здравеите момичета кажете ми колко струва GONAL-F ампула в момента в Румьния?Благодаря предварително.
23, 24 евро за 75 единици.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #170 -: Октомври 05, 2009, 19:26:44 pm »
Lisko много ти благодаря за бьрзия отговор
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #171 -: Октомври 07, 2009, 14:59:14 pm »
да кажа последните новини от мангалия. в аптеката се оказаха много готини и коректни. обадих се една седмица предварително да попитам за гонал и заявих, че са ми необходими 30 броя. попаднах на жена, която не беше добре с английския и се бях притенила да не ме издънят в последния момент. реших да се подсигуря с констанца, но нямаха наличности. уж обещаха за следващия ден, но не можали да намерят никъде по складовете. и се шашнах - викам си, че едва ли пък в малкото градче мангалия ще има. звъня пак вчера в пурсанте и още от първата приказка се сещат за мен и ме канят учтиво да отида да си взема заявените бройки. платих в евро - 688,25 евро за 30 броя или 91,78 леи за брой. жената се казва даниела и е много любезна.
големи мъки имахме с румънците докато намерим адреса - не говорят английски, няма карти на града по реповете, интернет зали няма.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #172 -: Октомври 07, 2009, 15:12:19 pm »
Хе хе ,браво! така поне сте си направили една неочаквана екскурзия! Тя аптеката не е много забутана,хи,ама все пак трябва да се познава града! Ама сега вече това ви остава като приятен спомен,нали?? Айде,успех и пожелавам едно хубаво международно бебе! Може и две!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #173 -: Януари 04, 2010, 16:26:40 pm »
Здравейте, някой да му се налага скоро да ходи до Румъния за лекарства? Или да е проверявал има ли промени в цените?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #174 -: Януари 04, 2010, 20:36:01 pm »
Уфффф, що не писа по-рано :? Днес ходих до там. Цените са горе-долу същите - Gonal F 75 е 22 - 23 евро.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #175 -: Януари 04, 2010, 21:58:50 pm »
сиксенс с коя аптека се свърза и как , по телефон или писа по мейла,колко дни по рано се свързваш за да дадеш  поръчка,успех на всички през новата година,сиксенс много ще се радвам да се засечем в аг варна
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #176 -: Януари 05, 2010, 11:37:43 am »
сиксенс с коя аптека се свърза и как , по телефон или писа по мейла,колко дни по рано се свързваш за да дадеш  поръчка,успех на всички през новата година,сиксенс много ще се радвам да се засечем в аг варна
Аптеката е Pursante, в Мангалия. Но се свързах не с аптеката, а с една мацка - Бианка, тя явно е дистрибутор някакъв и тя ги праща до Мангалия. Писах й на мейла - Bianca.Rusu@adpharma.com, тя говори английски. Казваш й какво ти трябва и колко и казваш евентуално кога можеш да отидеш и тя ти отговаря дали може да ги прати за тази дата. Мисля, че 3-4 дни предарително е достатъчно. Като отидеш в аптеката, те знаят за кого са лекарствата, тя им дава името ти. Много са любезни, може да се плати в евро.
Може и да се засечем, знае ли се! Аз малко по-нататък ще започвам.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #177 -: Януари 05, 2010, 11:45:02 am »
Злати, за тази ли става дума?

Цитат
Румъния, гр. Мангалия
Аптека „Пурсанте”
ул. „Констант стрийт” 19
тел. 0040241757511

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #178 -: Януари 05, 2010, 11:51:37 am »
Да, Дони! Тя е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sisка

  • **
  • 65
  • обичам мечтая вярвам
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #179 -: Януари 06, 2010, 20:13:22 pm »
сиксенс благодаря ти много за обясненията,свързах се с бианка и се разбрахме, можеш ли да ми кажеш лесно ли намерихте адреса до аптеката и на каква цена ти излезе 1брой за да знам колко евро да си купя.Ще трябва ли да звъня на аптеката за да потвърждавам и там.Благодаря ти предварително!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #180 -: Януари 06, 2010, 22:55:50 pm »
Няма защо :D, радвам се, че съм полезна.
Значи потвърждение в аптеката не е нужно да правиш. Аз вече за втори път ходя, но и първия много лесно я намерихме. Мангалия е 3-тия град след границата на Дуранкулак. Първо е Vama Veche, после е 2 Mai и след това Мангалия. Като влезете в града, карате само направо, минавате първото кръстовище, продължавате направо. Стигате до едно Т-образзно кръстовище, на него завивате наляво по една широка улица. Карате по нея около 600-700 метра и ще видите аптеката отляво. Пред нея има зелен кръст и зелена табела. Аз купих 2 писалки по 900 единици и 4 Гонал 75 - излязоха ми 780,80 евро. Това са 2100 единици, аз имам 300 останали от предния път. Странното тук е, че в мейла си тя ми писа, че писалката е 324 евро, а единичните са по 22 евро, което общо прави - 736 евро, а в аптеката ми ги сметнаха 780,80. Може би разликата идва от надценката в самата аптека, защото Бианка явно ми дава складова цена в мейла. Но така или иначе, си ми идва доста по-евтино отколкото в България. Четох, че ще си на 225 единици на ден. Сметни ги колко точно ще ти дойдат като брой и сума и обмени поне 50 евро отгоре, за всеки случай, ние така правехме.
Пожелавам ти късмет и тук!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #181 -: Януари 08, 2010, 13:19:33 pm »
Здравейте, пиша за първи път, но съм на етап закупуване на лекарства от Румъния , следващата седмица трябва да го направя. От Варна съм и четейки написаното не знам дали предварително да заявявам или направо да тръгвам... Може да пътуваме с още някой ...ние сме двамата с мъжа ми...Ще купувам Gonal F 75 - 30 БР.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #182 -: Януари 08, 2010, 14:21:42 pm »
Здравейте,ами долбре ще е преди да тръгните за мангалия да сте сигурни ,че в аптеката имат налично 30бр. Иначе е рисковано! Мисля ,че телефона на Пурсанте го има даден по-горе!Ако не държан налични,то пътеката с Бианка е изпита ,както ви каза Сикса,тя е най-свежата"румънка"!!!! :P
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #183 -: Януари 08, 2010, 22:08:58 pm »
По-добре ги поръчай предварително, не мисля, че поддържат на склад по-големи количества. Нищо не коства да размениш 2-3 мейла с Бианка. Ако английският е проблем, ще помагам :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #184 -: Януари 08, 2010, 23:44:14 pm »
Утре още ще се обадим сутринта до аптеките в Мангалия и Констанца , ако ги има тръгвам утре,ако не ще пиша на Бианка.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #185 -: Януари 09, 2010, 20:17:05 pm »
Обадих се сутринта в Мангалия и имаше Gonal F 75, купихме и вече сме в къщи след дълга разходка навръщане през Шабла, Русалка и Делбока...Цената е 23 евро, както сте писали и преди това...остава най-важното...Местоположението на аптеката е описано вярно по горе и светещия зелен кръст още свети !  :D

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #186 -: Януари 10, 2010, 09:33:20 am »
Момичета, а в Евро ли плащате или обменяте парите в румънски леи ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #187 -: Януари 10, 2010, 10:43:32 am »
Ние купихме леи в Бг, а след това се наложи и изтеглихме от банкомат още малко в Румъния.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #188 -: Януари 10, 2010, 20:35:06 pm »
Гардже, може да се плаща и в евро :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #189 -: Януари 10, 2010, 22:10:09 pm »
В Евро платихме в събота, по 23 евро за брой
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #190 -: Януари 10, 2010, 22:19:09 pm »
А някой да е взимал гонал от Гюргево или Букурещ
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #191 -: Януари 11, 2010, 08:21:54 am »
А някой да е взимал гонал от Гюргево или Букурещ
Има едно момиче, което купува Гонал от Букурещ. Там обаче е доста по-трудно да се ориентираш, защото е голям град. Цената мисля беше около 45лв. за 75 единици. Много по-лесно ми се струва от Мангалия.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #192 -: Януари 11, 2010, 09:30:42 am »
Мдаа аз си купувах от Букурещ  Гонала.Толкова излизаше по 45 лв за 75 единици.Плащахме в леи.Ние се полутахме докато намерим една конкретна аптека понеже имахме уговорка с една позната.Но в последствие се оказа че други приятелки са ходили и са си взели Гонал от първата срещната аптека.Което ме навява на мисълта че го има във всяка една аптека.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #193 -: Януари 14, 2010, 20:48:19 pm »
Ето и e-mail на аптека Pursante в Mangalij.
pursante@ckicknet.ro
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #194 -: Януари 14, 2010, 22:50:22 pm »
Здравейте момичета. Писах на този мейл, но пощата не се доставя? На мен ми изписаха само 1 Гонал Пен 900, но все пак мисля да отида до Румъния. Но исках първо да се уверя, че имат в наличност преди да тръгна. Но като че ли ще трябва да се обадя по телефона? Ако можете да ме посъветвате- пишете ми :?.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #195 -: Януари 15, 2010, 08:33:31 am »
Обади се по телефона (някъде по-напред в темата мисля, че го имаше) и ако ти отговорят, че имат - заминавай :)
Между другото може да нямат точно ПЕН, но няма ли да ти свършат работа и ампулките ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #196 -: Януари 15, 2010, 11:01:47 am »
Аз имам 5 инж. (75 ед.), но много ме е страх от игли и си мисля, че pen е моят вариант. Няма да мога да си ги слагам сама, не за друго, но ще звънна. Само, че аптеката в Мангалия е Пурсанте, а не СенсиБлу, нали?!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #197 -: Януари 15, 2010, 11:04:02 am »
Да, Пурсанте.
Има подробни обяснения и къде се намира.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #198 -: Януари 15, 2010, 12:15:09 pm »
Ей сега се обадих на телефоните, само че момичето не говореше много добре английски и се разбрахме да и напиша е-мейл. Само да отбележа какъв адрес ми даде, че на този който е публикуван тук, не се доставят писмата (или поне при мен стана така)- pharmacy@pursante.ro.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #199 -: Януари 15, 2010, 12:41:27 pm »
Момичета, следващата събота заминавам за Мангалия (тогава ще имат Гонал ПЕН 900),така че ако някоя от вас има нужда от лекарства, а няма възможност да пътува да ми позвъни.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #200 -: Януари 27, 2010, 21:50:35 pm »
Днес пътя Балчик-Дуранкулак беше отворен(за разлика от събота)! Купих Гонал Пен 900 за 340 евро от Пурсанте аптеката. Преди нея в дясно е тази на СенсиБлу. Цената е една и съща  1,358.05 lei, а в евро сами си го изчисляват :). Успех на всички!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #201 -: Февруари 01, 2010, 18:54:13 pm »
Тази събота възнамерявам да ходя до Мангалия за Гонал Ф и ако има някой желаещ за компания или да му взема лекарство - съм на среща. Само не знам как да се обадя до аптеката и да се разберем за наличност  :? Аз знам английски колкото да се оправя, но ако някоя от вас е по на "ти" няма да се разсърдя да ми напише на ЛС 2-3 изречения, с които да подпитам по телефона в аптека "Пурсанте". (по-точно не се сещам как да обясня, че търся 75 IU .. незнам и дали не може да си взема писалка, която да ми е по-удобна и колко единици се падат 25 х 75 = 1875 .. това 2 писалки по 900 единици + една дозичка ли ще да е ? Да не сгазя лука, ей  :lol: :lol: :lol:)
Всъщност ампулите не излизат ли по-евтино от писалките ?

П.П: Има опасност да е затворен пътя за Дуранкулак ли  :? Това заради снега ли  :? Как да разбера дали е отворен преди да стигна до там, за да не се разходя напразно? :?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #202 -: Февруари 02, 2010, 00:51:37 am »
Здравей!
Днес ходихме до Мангалия.Пътят беше относително добър-не беше заледено.На връщане обаче заваля сняг.Всичко е точно както са го описали по-горе момичетата, за което сърдечно им благодаря!
Аз лично писах на е-мейла на самата аптека, който bambami е дала(мерси много!) pharmacy@pursante.ro.Не говоря английски, затова моя приятелка им писа.Отговориха ми още същия ден, че ще ме чакат и кога е работното време на аптеката.Мисля, че и на тях им е по-лесно да комуникират с е-мейли.Когато пристигнахме само им казахме, че сме от България и с рецептата ми дадоха Гонала.
Всичко е по-лесно отколкото изглежда! :D
Лек път ти желая!

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #203 -: Февруари 03, 2010, 16:15:03 pm »
Аптека Пурсанте дали работи през целия ден в събота ? Бианка ми отговори, че ще достави Гонал за мен. Само да не се окаже затворено  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #204 -: Февруари 03, 2010, 19:30:20 pm »
В събота ми казаха, че работят до 17.00. През седмицата са по-докъсно, във вторник отидохме към 17.30-18.00 часа.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #205 -: Февруари 04, 2010, 13:17:20 pm »
През седмицата работят от 9.00 до 21.00 часа.

*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #206 -: Февруари 04, 2010, 13:34:25 pm »
Манеее,тия от Пурсанте ако знаят колко деца са напривил в БГ,нобелова награда трябва да им се даде!!Ако и да са жени! Да са живи и здрави ,де,само дето е по добре да си прекръстят аптеката  К...санте!! някак си -по реално ще е ! :cuddle:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #207 -: Февруари 04, 2010, 14:31:30 pm »
...само дето е по добре да си прекръстят аптеката  К...санте!! някак си -по реално ще е ! :cuddle:
Ра4ооо ....  :lol: :lol:
Иначе за работното време на мен са ми писали, че в събота са от 9-16ч. Писаха ми и че имат Гонал (наличен), така че смятам че всичко ще е ОК. Ако някой го интересува ще кажа, че си направих труда да сметна дали има полза да се плаща в леи. В румънски леи излиза с 1 лев по-евтина дозата. С две думи може поне горивото да се избие до там :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #208 -: Февруари 05, 2010, 18:17:02 pm »
Момичета, един леко странен въпрос да задам - може да вълнува и други след мен:
На границата някой прави ли проблем, че се пренасят лекарства ?  :? Изобщо ако някой нещо подпита, да си казваме ли, че носим лекарства ? Ако някой е изпадал в подобна ситуация, моля да сподели.
Утре рано тръгваме и ще ми е полезно, ако ми отговорите тази вечер  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #209 -: Февруари 06, 2010, 08:59:16 am »
Абе ,гардже,може ли така късно да си задаваш въпросите!Ти днес вече си отлетяла за Румъния,дори като гледам часа може и да се връщаш!! Така че за проблемите на границата ще се увериш сама!! Пфууу,как забравих да те предупредя....! Ама нищо,то свършило вече,каквото ище става-да става!!! :bonk:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #210 -: Февруари 06, 2010, 13:41:57 pm »
Ра4о ми да беше писал бе .. Поне на някой друг можеше да помогнеш. Какво имаше да съветваш ? Кажи го, макар и късно за мен.
Аз нямах проблем на границата. Опитаха се да ни метнат в цената на винетката, ама кака ви Гардже, знае всичко. Грижливи младежи като Ра4о и всички момичета от форума, които ми подадоха ръка с информация ме бяха предупредили.
Само да кажа, че в момента имам винетка, която мога да дам (абсолютно безвъзмездно) на някой, който би отишъл в рамките на 7 дни, считано от днес. Аз я лепнах на стъклото, но после лесно я отлепих и в момента си е целичка.
И сдобих се с Гоналче - моето първо, последно и гардженосещо ми Гоналче. Цената е писана и по-горе - 91,78 Леи, които по курс 0.49лв. за румънска лея ми излязоха по 45лв. (в Евро цената е 23 евро).
В аптеката очакваха още двама от Бг, ама няма да им обявя имената. Видях им листчето със запазените бройки.  :lol:
Благодаря на всички ви. Много. Че ми спестихте немалка сума пари. Че ми дадохте инфо. Ценно. Благодаря ви !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #211 -: Февруари 06, 2010, 15:49:58 pm »
Хе хе,операция $Гардже -Гоналче $ е приключила с пълен успех!! Сега очакваме следващата операция $Гоналче-Гардже$ да излезе и плодотворна,в което май няма човек ,който да се съмнява!!
А колкото до връщането от Румъния и митницата ,просто се опитах да те изюркам малко! Ама съмзакъснял! Те навръщане ,май даже и не те проверявт ти ли си -или някой румънец!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #212 -: Февруари 10, 2010, 19:38:18 pm »
Гардже, и на мен ми предстои да си купувам лекарства от Румъния, и моите са 25*75 Гонал.Ама какво представляват, какво точно да търся и да си купя, колко излиза като цена, идея си нямам.
Моля те , помагай с инфо...
И аз съм с по 225 ед.на ден, как ги смятат че трябва да купя 25*75 незнам?

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #213 -: Февруари 11, 2010, 07:41:32 am »
Сиска81, порови малко по-напред в темата. Има дадени и-мейли, телефони на аптеката в Мангалия. Пишеш или се обаждаш, уговаряте се на английски за бройката. Палите колата в уречения ден и заминавате. Аптеката се открива лесно, а и града не е кой знае колко голям. Ние лично отидохме и се върнахме за около 4 часа, заедно с моткането в един супермаркет.
Прочети няколко страници назад и ако нещо не ти е ясно съм насреща.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #214 -: Февруари 19, 2010, 21:22:32 pm »
Да споделя и тук, че от аптеката в Мангалия ми писаха, че Цитротид евентуално може да се достави (в момента нямаха наличен). Цената е 797.89 Леи/кутия от 7 броя, което пресметнато от мен в лева (при курс на леята 0,49лв.) излиза около 56 лева за една доза Цитротид 0,25. Не отварят кутии и затова могат да се купуват само 7/14/21 и т.н. бройки.
Това доколкото разбирам е с почти 20 лева по-евтино за доза в сравнение със закупен от България. На мен са ми необходими 5 броя. Ако има желаещи - може да се комбинираме. Аз скоро се върнах от Румъния и няма да е зле, ако някой друг има път към Мангалия да ми пише на ЛС, за да се уговорим нещо.
На мен ще ми трябва за след около 10 дни, затова нямам много време, ако искам да спестя още 100 лв.  :wink:  :wink:  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #215 -: Март 06, 2010, 22:26:59 pm »
Момичета, как точно изписвате цетродида в сайта, че да видите цената и наличностите. Нещо не се справям с правописа му. :lol:
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #216 -: Март 07, 2010, 00:30:50 am »
Васи, изписва се Cetrotide, обаче май не показва наличности.Пробвай все пак.
Иначе цената е написана някъде нагоре в темата, последно миналата събота купихме на такава цена за кутия със 7 броя.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #217 -: Март 07, 2010, 11:26:19 am »
На сайта sensiblu.ro показват наличности, т.е. къде го има определено лекарство, за количество трябва да се обадите на посочената аптека. Цени на лекарствата може да видите на сайта mediplus.ro.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #218 -: Март 10, 2010, 13:55:59 pm »
Момичета аз имам останали меногон и пурегон ако някой се интересува да пише на лични
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #219 -: Март 13, 2010, 14:01:36 pm »
Здравейте момичета, заявих си гоналчето в Пурсанте и вторник или сряда ще пътувам да си ги купя. Предният път купих леи от границата, но вие от къде ги купувате? Интересува ме дали от Бургас мога да си купя или поне от Варна да ме опътите от коя банка или ченч бюро мога да купя.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #220 -: Март 13, 2010, 15:17:30 pm »
Не знам от къде но ако не намериш и с евро става ,аз го купих с евро.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #221 -: Март 14, 2010, 19:53:08 pm »
Момичета, да ви питам, по мои сметки Gonal Pen 900 излиза по-неизгодно, отколкто 75, така ли е или аз нещо не се ориентирам добре?!? И имате ли представа колко струва Gonal Pen 900  в България?
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #222 -: Март 14, 2010, 20:03:16 pm »
757.44лв. по фактурата ми от клиниката.

Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #223 -: Март 14, 2010, 20:26:20 pm »
А някой купувал ли е друго от Румъния освен Гонал или Цетротид ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #224 -: Март 14, 2010, 20:55:24 pm »
А някой купувал ли е друго от Румъния освен Гонал или Цетротид ?
Monkey, то май няма смисъл да се купува друго. Поне с такова впечатление останах, докато четях темата. Аз като един новак обаче, не можах да разбера как решавате какво точно трябва да купите толкова рано - две-три седмици преди началото или нещо се бъркам? Нали има винаги риск нещо да се промени и да се отложи старта или пък да се промени схемата на стимулация?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #225 -: Март 14, 2010, 20:57:01 pm »
http://www.sensiblu.com/?page=search&searchword=utrogestan&ItemId=7472295

Докато се рових, открих това. Аз съм си слагала 3*2 Утрогестан 100, помня че преди година цената му беше около 13 лв. Това ми се струва, че е изгодно. Утрогестан 200, по 14 капсули, моите май бяха 15. Вие как смятате
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #226 -: Март 14, 2010, 21:08:20 pm »
Utrogestan 100 има за 11 лв и няколко стотинки на колхозния във търговския център с Била ,като се качите по ескалатора точно срещу входа на Била има Аптека от там е изгодно  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #227 -: Март 15, 2010, 05:14:28 am »
Момичета, да ви питам, по мои сметки Gonal Pen 900 излиза по-неизгодно, отколкто 75, така ли е или аз нещо не се ориентирам добре?!? И имате ли представа колко струва Gonal Pen 900  в България?
Ампулките излизат по-евтино от ПЕН-а! Смятала съм го  :P
Малко по-изгодно е и ако платите в Леи, вместо в Евро  :P

Мънки кажи какво ти трябва - за да проверим :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #228 -: Март 15, 2010, 09:11:23 am »
Ами тези дни надявам се ще разбера и ще кажа какво ми трябва  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #229 -: Март 28, 2010, 10:24:12 am »
Здравейте момичета,

Честит празник на всички именници! Да сте живи и здрави и много щастливи!

Вчера ходих до Мангалия за Gonal F 75, затова бързам да споделя.

Купих си 30 единици - ед.цена е 91.78 RON, след предварителна поръчка по ел. пощата.Обмених левове на митницата 1 RON=0.48 лв. Цената, която ми казаха предварително беше 92 RON или 23.60 EUR, така че решихме, че е по-изгодно в леи.
Дамите в аптеката бяха много любезни и всичко мина ОК.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #230 -: Април 02, 2010, 11:08:46 am »
В аптека Фарма Плюс във Варна ще има промоция на Гонал Ф 75. За количество над 20 бр. цената ще е 46 лв. До ден два   трябва да им пристигне гонала на новата цена, така че няма смисъл да се ходи до Румъния, освен ако не ви се правят екскурзии:)))).
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #231 -: Април 02, 2010, 11:56:50 am »
Еееее,сетиха се!!!!! osi_10Интересно как им се връзва на тази цена??? Ама пък нека промоцията продължи"вечно"!!!! Нещо като подарък за всички ,които имат нужда за този светъл празник!
Весели празници ,помичета и момчета и дано тази информация все по рядко ни засяга!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #232 -: Април 02, 2010, 12:27:08 pm »
В аптека Фарма Плюс във Варна ще има промоция на Гонал Ф 75. За количество над 20 бр. цената ще е 46 лв. До ден два   трябва да им пристигне гонала на новата цена, така че няма смисъл да се ходи до Румъния, освен ако не ви се правят екскурзии:)))).
Това е чудесно. Дано тази промоция да се задържи за по-дълго.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #233 -: Април 17, 2010, 15:16:57 pm »
Здравейте момичета!
Днес си купх Гонал от Варна аптека Фарма плюс за 45 лева.Намалили  го защото срока на годност му е до юни месец.Няма ограничения в бройката.Аз си купих 10.Ако на някой му трябвда да отива да си купува.
Само ми е чудно като изтече срока на годност дали пак няма да става още един-два месеца, надали ще се развали веднага. Вие какво ще кажете по въпроса?

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #234 -: Април 17, 2010, 16:39:51 pm »
Здравейте момичета!
Днес си купх Гонал от Варна аптека Фарма плюс за 45 лева.Намалили  го защото срока на годност му е до юни месец.Няма ограничения в бройката.Аз си купих 10.Ако на някой му трябвда да отива да си купува.
Само ми е чудно като изтече срока на годност дали пак няма да става още един-два месеца, надали ще се развали веднага. Вие какво ще кажете по въпроса?
Чувала съм, че след изтичане на срока - лекарствата са годни още 6 месеца. Според мен не е препоръчително, де ... Не рискувай с това. Само в краен случай  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #235 -: Април 19, 2010, 15:16:51 pm »
Според мен,ще са годни поне още една година! Стандартите за лекарства са много строги и производителите се съобразяват ! Все пак ако ще го ползваш октомврили ноември не знам как ще  е.....? Попитай лекуващия?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #236 -: Септември 07, 2010, 00:44:04 am »
Здравейте момичета и ra4o!
Предстои ми втори опит ин витро. Отново опитах да се свържа с аптеката "Пурсанте" в Мангалия и да поръчам 25 бр. „Гонал 75“. Днес ми отговориха с имейл, че към момента „Гонал 75“ не се намира в цяла Румъния.  До колкото разбирам и в БГ липсва,като има само „Гонал пен“. Цената на „Гонал пен“ в Румъния е почти колкото тук. Притисната съм от времето и моля, ако някой от вас има информация за останали наличности в друга аптека в Румъния да сподели.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #237 -: Септември 07, 2010, 11:36:20 am »
Ала,провери тук http://www.sensiblu.com! Сайта им е лесен за работа,нищо че е на румънски! Излиза че го има в Букурещ и брашов! Влез и в темата  за АГ-Варна,там момичета се организират също и имат инфо! Успех!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #238 -: Септември 07, 2010, 21:32:26 pm »
ra4o, благодаря за линка. И още едно благодаря за подробната информация, която си предоставил. В твой пост видях телефона на момичето от аптеката в Констанца. Разговарях с нея и тя също ми каза, че няма "Гонал75".
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #239 -: Септември 08, 2010, 08:33:20 am »
На мене пък ми бяха казали в Фарма +,че изобщо нямало да се произвеждат вече Гонал Ф75,а само писалка,не знам дали ще е така......но така твърдеше жената,когато проверявах за една приятелка.Успех на всички.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #240 -: Септември 08, 2010, 13:08:18 pm »
... Цената на „Гонал пен“ в Румъния е почти колкото тук. ...

Искам да вметна, че е по-изгодно да се закупи  писалка, защото количеството в нея е по-голямо от 900UI. По мои наблюдения, приблизително 200UI има в повече.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #241 -: Септември 09, 2010, 14:33:03 pm »
Здравейте момичета,моля,ако имате свежо инфо относно цени и разновидности на Гоналот Румъния да драснете няколко реда! Май това със Гонал 75 нещо няма да го бъде,но да видим как е с писалките??
Лошоооо,взех отново да разпитвам за тези неща!?!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #242 -: Септември 19, 2010, 22:54:43 pm »
Рачо, за момента още се намира тук-таме Гонал от инжекцийките, главно в Букурещ.Схемата е пари по куриер(Еконт), и те ти връщат лекарствата в хладилна чанта. Така излиза по-евтино, отколкото да отидеш с колата до там. Малко трудно е с Цитротида, в момента никъде не излиза наличен :(Но пък и от Гонала да спестиш, пак си е голяма файдичка.
Sensiblu 1Mai Turda
GONAL F 75UI CT*1FI SERONO       97.51 lei
Adresa : Bd. Ion Mihalache nr. 106, BUCURESTI
Telefon: 0216656290
Program: 08.00 - 24.00
Sambata: 09.00 - 21.00
Duminica: 09.00 - 21.00
Това е от сайта на Сенсиблу, на този телефон звънях да питам за наличности и да поръчвам евентуално. Ако искаш, може да им звънна и да ги попитам дали имат още наличен, и без това утре ще се чувам вечерта с тях :wink:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #243 -: Януари 14, 2011, 12:25:14 pm »
Здравейте,
желая ви успехи през новата година и много бебета естествено!

Сега искам да попитам има ли някой инфо за гонал?
Днес звънях на аптека Pur Sante в Мангалиа и момичето ми каза, че ще провери в складовете защото миналата година имало проблем с доставката. Ако някой скоро е купувал или има някаква информация ще съм благодарна да я сподели.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #244 -: Февруари 01, 2011, 19:42:27 pm »
Здравеите и мен ме интересува как са цените на гонал пен в Румъния и в бг :)
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #245 -: Февруари 22, 2011, 18:01:06 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ!
понеже и аз направих моето проучване за цените на лекарствата ще ви запозная
ЗА БЪЛГАРИЯ
ФАРМА ПЛЮС - гонал 900IU PEN - 793.44 лв.
             гонал 75 - не зареждат вече / поне засега,казаха, че може след месец, два пак да имат /
             CETROTIDE - 74.14 лв.

РУМЪНИЯ - АПТЕКА PURSANTE - MANGALIJ -
             гонал 900IU PEN - 1438.51 lei - 664,68 лв.
фиксинг 0,462065 / курс продава е малко по-различен, на пок за една опаковка се спестяват около 120 лв. , за две 240 и т.н.
             CETROTIDE - dokolkoto razbrah prodavat samo po 7 dozi, zashtoto v opakovka sa tokova...za 7 cenata e 843.33 lei и е с около 15 лв на бройка по-евтоно, като недостатъка е че тези които останат трябва да се продадат на някое друго момиче.
АЗ ЩЕ ПЪТУВАМ В ПЕТЪК ОТ ВАРНА ЗА МАНГАЛИЯ, НЯКОЙ АКО ИСКА ДА ДОЙДЕ НЕКА ДА ПИШЕ. С МЕН И МЪЖЪТ МИ ЩЕ СМЕ  С КОЛА. АКО НЯКОЙ МИ ПОРЪЧА МОГА И ДА МУ КУПЯ, НО ТРЯБВА ДА ЗВЪННЕТЕ В АПТЕКАТА ДНЕС ЗА ДА ВИ ДОСТАВЯТ КОВА КОЕТО ВИ Е НЕОБХОДИМО ДО ПЕТЪК, А СЪЩО И ТРЯБВА ДА СЕ ВИДИМ УТВЕ ЗА РАЗЯСНЕНИЯ, РЕЦЕПТА, ПАРИ И Т.Н.

Надявам се да съм ви била полезна! Усепех на всички!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #246 -: Февруари 22, 2011, 19:15:23 pm »
hhaapp, питай пак на място за цетротида, аз си купих 5 броя, разделиха ми кутията, само че аптеката беше Сенсиблу, провери във сайта им дали нямат аптека в Мангалия.


*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #247 -: Февруари 23, 2011, 13:14:38 pm »
Здравейте,със сигурност Сенсиблу имат аптека в Мангалия-малко преди Пурсанте, но от другата страна на пътя! От сайта им обаче излиза ,че Цетротид имат само в Букурещ! Все пак е хубаво,че не са вдигали цените!! Цетротида излиза към 56 лв бройката,май!?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #248 -: Февруари 23, 2011, 13:24:23 pm »
Цетротида излиза към 56 лв бройката,май!?
Ако е така, значи не е кой знае колко голяма разликата в цената в сравнение с БГ - в МЦ "София" цената на Цетротайд 0.25 е 59.14 лв/бр.
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #249 -: Февруари 23, 2011, 14:53:27 pm »
Хи,хи,права си Фатима!! Това е така,защото центъра работи с цени на едро на дистрибуторите!! Похвално е това,че не товари пациентите си,но в тези центрове където си осигуряваме сами лекарства от аптечната мрежа,цените са доста различни!За това и се принуждават хората да пътуват до "братска" Румъния или Гърция!! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #250 -: Февруари 23, 2011, 20:09:56 pm »
Любопитно ми е Гонала от Румъния чие производство е, някой обърнал ли е внимание?
Цялата мъдрост на човечеството се побира в две думи - търпение и надежда!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #251 -: Февруари 23, 2011, 20:13:37 pm »
Аз не видях никаква разлика между българския и румънския гонал - става въпрос за инжекциите от 75 единици, за пеновете нямам представа.


*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #252 -: Февруари 24, 2011, 11:17:02 am »
Гонала от Румъния си е производство на Мерк-Серено!! /ако не бъркам името/.Производителят е един за целия свят!! В румънския Гонал даже има и инструкции и на български,поне в този от 75 единици. Това от своя страна ,много ме подразни в началото,защото цената тук беше около 74-75лв. в аптеките! ДДС в Румъния  е 9% ,за всички лекарства! както писах и по-горе,в някои клиники предлагат на пациентките си лекарства с чени на едро и това много ги облекчава със средствата.В останалите клиники си набавяш сам лекарствата и нямаш възможност винаги да ги купуваш по цени на дистрибутор,с което те се оскъпяват ,както се вижда. В последно време се забелязват промоции на този тип лекарс9тва,специално за Гонала имам впечатления,като цената се понижава до 65-64 лв/по памет/ което пак е добре,но има разлика с "румънската "цена и тази на дистрибуторите. Ами ние първия път купихме 36 бройки,нали се сещате....??? И като добавим разликите и в 4бр.Цетротид!?? Та това е положението!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #253 -: Февруари 24, 2011, 11:50:20 am »
Не за първи път се споменава мисля,4е ако си вземете писалки Гонал има поне доза и нещо в пове4е :wink:
Ако ви е възможно комбинирайте.
Все пак си е цифра и сто лева :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #254 -: Февруари 24, 2011, 12:51:05 pm »
Разбира се ,че трябва да се комбинира,за да се оптимизира цената! Проблема при писалките е,че не винаги може да имаш предписаните дози с точност! За това комбинацията е най-добре,само дето пенове нямаше преди две години,ако не се лъжа!? Или май бяха доста по-скъпи в сравнение с единичните и пак не се връзваше сметката. то и сега е така,май- в пен 900 има 12 по 75 единици,така че разлика пак има ,особено ако купуваш от аптека в БГ.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #255 -: Февруари 24, 2011, 15:49:10 pm »
При вторият опит с Гонал бях с писалки и в първата имаше +100 или 125.Втората не мога да кажа,защото по принцип аз реагирам добре с малки дози :lol:.
Правете добре сметка и дано е последна  :lol:
Успех


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #256 -: Март 01, 2011, 23:21:34 pm »
Момичета виждам, че повече е писано за Мангалия, имате ли престава дали могат да се купи по-ефтин Гонал от Букурещ  :oops: На мен ще ми е по-удобно от там  :oops:
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #257 -: Август 04, 2011, 19:50:42 pm »
Момичета, бихте ли ми казали откъде мога да си купя Гонал 75 от Букурещ или Гюргево. Проверих в сайта на Сенсиблу, посочен в по - предните страници, но доколкото успях да се ориентирам имаха само Пурегон 300 и 900 единици. Ако някоя от вас е купувала скоро Гонал, моля да ми посочи адрес на аптека, както и дали е необходимо да се направи предварителна заявка.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #258 -: Декември 30, 2011, 11:16:22 am »
Момичета, бихте ли ми казали откъде мога да си купя Меногон, Cetrotide, и Ovitrelle от Румъния. Не успях да намеря сайта на Сенсиблу, посочения в по-предните страници не е активен. Ако някоя от вас е купувала скоро, моля да ми посочи адрес на аптека, както и дали е необходимо да се направи предварителна заявка.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #259 -: Декември 30, 2011, 15:07:32 pm »
Би Жи, http://www.sensiblu.com/,сайта си работи нормално! Просто изписвай наименованията на лекарствата точно! За Цитротита не съм убеден че го има въобще в Румъния,но провбвай. Поне ще свериш цени!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #260 -: Декември 30, 2011, 15:09:22 pm »
Ето,за Оветрела  има инфо!
http://www.sensiblu.com/index.php?page=search&searchword=ovitrelle&farmacie=2097302&produs=6421846
 Весели празници и успех!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #261 -: Декември 30, 2011, 16:22:33 pm »
ra40, благодаря.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #262 -: Декември 10, 2012, 00:37:53 am »
Дали е актуална тази тема все още? Някой скоро купувал ли е лекарства от Румъния?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #263 -: Декември 10, 2012, 10:07:23 am »
Денди, сега в Турция са по-изгодни.


*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #264 -: Декември 10, 2012, 14:19:44 pm »
Благодаря ти, измина доста време през което не се интересувах от въпроса и съм изтървала доста актуална информация  :lol:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #265 -: Декември 10, 2012, 14:44:33 pm »
Последно преди две седмици проверявах и гонал 900 писалката излизаше около 230 лева по-евтин, а цитротида с около 10 лева спрямо тук.


Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #266 -: Май 19, 2014, 23:02:51 pm »
Някой има ли информация колко струва Гонал Ф към момента в Румъния, а ако някой има и актуален телефон на аптека в Мангалия ще съм много благодарна.
*
Re: Цени на лекарства в Румъния
« Отговор #267 -: Юни 14, 2014, 19:34:57 pm »
Здравей, не знам дали още се интересуваш. Открих този сайт: http//
Comezni.farmaciatei.ro/farmacie/aparatul_genital_feminin/fertilizare_in_vitro. Там може да разгледаш цените на рзличните разфасовки Гонал-f, но аптеките са в Букурещ. Определено цените са по-ниски от тези в България.
 
« Последна редакция: Юни 14, 2014, 19:45:27 pm от kati_vm »