0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хистероскопия
« -: Февруари 26, 2008, 09:52:05 am »
Обръщам се към момичетата преминали през хистероскопия. Моята беше в началото на февруари. След процедурата възстановяването ми продължава вече доста и не знам дали това е нормално.
Накратко на 2-3 ден след хистероскопията болките и течението се увеличиха. Обърнах се към лекар. Бяха ми взети изследвания за бактерии и гъбички. Оказа се няма нищо. Заключението беше, че трябва да почивам за да се възстановя. След няколко дни болките отшумяха, но течението не спира. Моля ви дайте съвет...
*
Re: хистероскопия
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2008, 10:58:27 am »
здравей,kali_k! :)

моята хистероскопия/оперативна/ беше м.юни 2007г с много усложнения,но...не съм имала болки и течения дълго време
болките бяха само 2дни,а течението /бяло/нямах,но кафеникаво имах около 1седмица,но бях предупредена за това,защото основната част на хистероскопията беше върху стените на матката!
според моето скромно,но..некомпетентно мнение-това не е много нормално!
къде прави хистероскопията и какъв е резултата,понеже ако е само диагностична това изобщо не се връзва! 8O
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: хистероскопия
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2008, 12:06:40 pm »
Не е ли по-добре да се обърнеш към лекаря който ти е правил хистероскопията и да му обясниш проблема?
Аз също имам хистероскопия зад гърба си, но такова нещо не съм имама.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: хистероскопия
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2008, 12:14:30 pm »
Здравей Кали!
И на мен октомври ми беше правена хистероскопия, но не съм имала такива проблеми. Всичко мина много добре, за което изключително съм доволна от д-р Божидар Славчев
Наистина е добре да обясниш проблема на лекаря си
Re: хистероскопия
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2008, 16:38:01 pm »
Благодаря ви момичета. Хубаво е да имаш с кой да споделиш и да те разбере.
Хистероскопията беше оперативна. Все се надявах това което става с мен да е нормално.
Ще тичам отново към лекаря.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2008, 18:56:45 pm »
задължително при този при когото си я правила!
той е най-наясно с положението при теб! :)
Re: хистероскопия
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2008, 19:19:17 pm »
kali_k,
В подкрепа на изказаните мнения и аз те съветвам да попиташ лекаря!
Моята хистероскопия беше края на януари. По-различен ми беше последвалият МЦ,но кървенето от самата интервенция спря  преди да ми дойде. Може би седмица..до 10 дена е нормално зацапване.А може и да не е нещо сериозно и обезпокояващо, така че питай смело.
 :)
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: хистероскопия
« Отговор #7 -: Май 30, 2008, 16:50:15 pm »

Искам само да ви питам пак за хистероскопията, д-р Персенска ми каза, че максимум до десетия ден се вижда добре, но на мен днес ми дойде по-рано и в деня, който ми е записан часа, се пада 11 ден, смятате ли,че ще се види добре.Не ми се чака повече, при д-р Стаменов винаги няма свободни часове, от март месец отлагаме все за нещо, ужасно се чуствам вече.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: хистероскопия
« Отговор #8 -: Юни 30, 2008, 13:47:58 pm »
Здравейте, момичета!
И на мен ми предстои лапароскопия при доц. Стойков от Плевен - моля ви ако някой от вас е правила тази операция при него да сподели с мен. Когато ми каза, че се налага отстраняване оперативно на полипа всички въпроси, които  ми дойдоха после на момента ми си се изпариха от главата.
Интересува ме това възможно ли е да се направи едновременно отстраняването на полипа и установяването на проходимостта на тръбите - може би трябваше този въпрос направо на него да задам, но ви казвам така се уплаших...... Питам ви, защото след хистерото ми каза да почина един месец и  да започна клостил, а от форума разбирам, че не бива да се пие без да е установена проходимостта на тръбите - да не би да е имал предвид, че ще съвмести и двете процедури заедно....бих искала да е така - така и така ще ме оперират поне да може да се съвместят  и двете процедури........знам ли!
Пропуснах да попитам също колко ще ми струва това - точно сега сме малко зле с финансите и искам да съм подготвена!
Предварително ви благодаря! :youwoman:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хистероскопия
« Отговор #9 -: Юни 30, 2008, 13:58:36 pm »
Принципно са съвместими, зависи дали от оператора ще ги направи и от апаратурата разбира се.
Цените?! - навсякъде различно, но ако са наведнъж двете манипулации - ще е по-евтино от това да ги правиш в различни месеци.
Късмет!  yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хистероскопия
« Отговор #10 -: Юни 30, 2008, 18:44:53 pm »
Благодаря ти evro!
Мен май-повечко ме притеснява самата операция - досега не съм била оперирана с пълна упойка, отколкото финансовата страна - парите все някак ще успея да ги набавя - просто четох из нета, че някои процедури се поемат от ЗК, но и аз не знам точно кои, други споменават цена от около 1500лв. не знам доколко е реална!
Ше трябва да обсъдим с доки, ако наистина може и двете процедури да минат едновременно, отколкото да бера притеснения няколко пъти, а и проблема при мен е, че всеки път когато трябва да се срещнем с доц. Стойков трябва да пътувам около 100км., просто на лекарите в нашия град мисля, че не мога да се доверя.......  :balk_145:
Re: хистероскопия
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2008, 07:33:58 am »
Момичета, какво представялява Хистероскопия? На мен са ми правили цветна снимка за проходимост. Едната ми тръба (дясна) е запушена. В момента ходя на електролъчение за стопяване на срастванията. Дали трябва да се прави Хистероскопия?
*
Re: хистероскопия
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2009, 11:53:47 am »
Момичета, която от вас е правила такава, моля да сподели.Предсдтои ми хистероскопия, за премахване на малък възел.Притеснението ми е не толкова от самата манипулация, колкото от това, да нямам проблеми след това с лигавицата.Преди време един доктор ми беше казал, че по време на хистероскопията, вътре в матката се рабитило с ток и това можело да повлияе негативно на лигавицата.Дали наистина е така?Точно това ме притеснява, защото аз и без това имам много тънка лигавица.Който е правил хистероскопия и после са му мерили лигавицата, моля да сподели има ли нещо такова.Ужасно съм раздвоена.Не знам дали няма да оправим едно, но да развалим друго.
*
Re: хистероскопия
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2009, 12:50:17 pm »
Аз имам две диагностични и една оперативна хистероскопия. При мен премахваха септум на двурога матка. Месец след това забременях с лигавица 15 мм. :wink:
Не се притеснявай. Смело напред, че после идва тумбакът. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хистероскопия
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2009, 14:08:57 pm »
Аз също имам оперативна хистероскопия. Обгаряха ми тръбите от към матката и преамахнаха малоформация в матката към фундуса. Лигавицата не се промени. Седем месеца след това, когато направих нов IVF опит забременях.
Не го мисли това. Малко е вероятно да се случи.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 14:10:57 pm от ocean »
*
Re: хистероскопия
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2009, 14:44:23 pm »
Благодаря ви момичета.Да знаете само как ме успокоихте.Сега, надявам се ще взема по-лесно решението.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: хистероскопия
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2009, 15:07:38 pm »
Кети, аз имам една диагностична хистероскопия с биопсия и една оперативна за отстраняване на малък септум. Преди опреративната ми биха някакво лекарство, не помня точно името му, от което ми спря М за за 3 месеца. Това беше така за да не кърви много матката по време на опрерацията. След това не съм имала никакви проблеми с лигавицата.
Успех.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: хистероскопия
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2009, 15:13:02 pm »
Кетти,аз имам три оперативни хистероскопии за премахване на миомни възли.Сега чакам резултата от първия ин витро опит.По време на стимулацията лигавицата беше ок.Желая ти успех.
Re: хистероскопия
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2009, 16:52:23 pm »
Ketti, и аз имам оперативна хистероскопия за премахване на полип на матката и на следващия месец успях от втори опит икси.
Не се притеснявай!Успех!
*
Re: хистероскопия
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2009, 17:03:26 pm »
Така като ви чета и се обнадеждавам.И на мен ми предстои след това ин витро.Дано да е успешно като при вас.А колко време след това може да се започне стимулацията?Предполагам е индивидуално, но все пак, средно колко цикъла трябва да минат?

п.п.Оси, тук май не слагат никакви лекарства, както са слагали при теб.
« Последна редакция: Февруари 23, 2009, 17:06:08 pm от ketti »