0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #80 -: Февруари 22, 2008, 12:02:29 pm »
на заинтересованите да кажа, че има вече и Био сирене, като киселото мляко със зелената опаковка.

о, знаем, хапваме го :wink:
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #81 -: Февруари 22, 2008, 17:13:41 pm »
И аз го видях едва тези дни био сиренето, не съм купувала още. Купувам Маджаров, много ми харесва. Аз обезсолявам в една голяма кутия, просто цялата буца сирене от около 1кг, още като я донесем от магазина, я нарязвам на 3-4 парчета и в кутията с вода. Сменям водата на 1-2 дни, от това сирене ядем всички, никога не ми е хрумвало да имам отделна кутия за децата. Не добавям сирене обаче, за да не застои някое парче.

Само напомням за неделя, 10:45 в Борисовата,, градинката със слона, ще се радвам да се видим live с който успее :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #82 -: Февруари 22, 2008, 17:22:10 pm »
Мармотче, аз добавям ново сирене, веднага щом оползотворя последната доза - това имах предвид. идеята ми беше, че не обезсолявам ден за ден. Водата сменям при новата доза и на два дни долу-горе, не я сменям всеки ден.
иначе аз си го ям сиренето необезслено, обезсолявам само за детето.
Биосиренето е хубаво.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #83 -: Февруари 22, 2008, 22:32:26 pm »
И защо сменяте водата на сиренето през два дни?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #84 -: Февруари 22, 2008, 22:55:25 pm »
И защо сменяте водата на сиренето през два дни?!
Ми сменям за да обезсоля. Просто ползвам авентско контейнерче и при всяко слагане на ново парче сирене хвърлям старата солена вода. Био-то е добро, Лакрима и ОМК тоже.

Днеска си се разхождам аз из Морската Градина и насреща ми баба с количка близнаци. На степенката лента с имената на децата - "Християн Михаил". "Брех!", викам си, също като Касините момчета. Каси, да имаш нещо да кажеш?
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2008, 23:08:40 pm »
Ми, Васи, става една такава гъста и лепкава.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2008, 23:10:12 pm »
о, варненската морската градина :D само да се затопли и пак се изстрелваме на морето, о йе!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #87 -: Февруари 22, 2008, 23:29:31 pm »
о, варненската морската градина

о, о, о....  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #88 -: Февруари 22, 2008, 23:47:00 pm »
о, варненската морската градина

о, о, о....  :)

аз получих миналата седмица неочаквано предложение за работа, хубава, много добра работа, в сериозна м/ународна институция, точно по специалността ми. беше много изненадващо и не знаех как да реагирам, все пак имам възможността и бях избрала и решила да гледам Симона още време. много се чудих, много мислих, съпоставях предимствата и недостатъците на вариантите да отида или да откажа, и срам ме е, ама нещото, което наклони везната беше като си представих как и това лято заминем за Варна - родителите ми имат къща с голям двор, и си се разхождам в морската градина с детенцето си безгрииииижно, едно слънце пече, морето шуми и така тая пуста морска градина, отказах :oops: с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #89 -: Февруари 22, 2008, 23:51:46 pm »



 но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.
:good_post: :beach1:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2008, 12:37:50 pm »
оле, мойто диване какви ги свърши. оставила съм я на килима да играе, сложени играчки, проверено за опасни предмети и съм й обърнала леко гръб и правя нещо на компютъра. от време на време я поглеждам - гука си нещо и се занимава. по едно време се усещам, че се закроти и я поглеждам - отишла до шкафа, отворила го абсолютно безшумно, извадила от чекмеджето крем пенатен и тубичка ненедент, отворила крема, ровила вътре, мацала навсякъде, яла, по косата, дрехите, под никтите - ужас :lol: после нагризала тубата, спукала я , омацала се и с пастата за зъби. всичко това за 5 минути и беше тоооолкова доволна :) а в това чекмедже само хавлии държа, но баща й пуснал там споменатите :x
всички медикаменти трябва да са ви на недостъпни места, че много бързо нахитряват и навсякъде бъркат. сега ми е смешно, но тубата с ненедента можеше да е нещо друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2008, 13:12:56 pm »
отказах :oops: с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.

цветенце, като чета това и ми става топло и хубаво на душата...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2008, 15:38:25 pm »
отказах :oops: с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.
цветенце, като чета това и ми става топло и хубаво на душата...

Нали, нали!!!

Иначе и тука сигнала за тревога е секването на Еличкината глъчка. Чуя ли подозрителната тишина и се изстрелвам. С бариерния крем на Мустела като мим се беше маскирала... Добре, че понамаля непреодолимото и желание да слага всичко в устата, щото сега изследва камъни, камъчета, едва показали се тревички, бучици пръст, които си вървят в комплект с фасове и щеше да е ужас 8O
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2008, 18:35:58 pm »
Цитат
и срам ме е, ама нещото, което наклони везната беше като си представих как и това лято заминем за Варна - родителите ми имат къща с голям двор, и си се разхождам в морската градина с детенцето си безгрииииижно, едно слънце пече, морето шуми и така тая пуста морска градина, отказах  с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам
Завиждам ти искренно.
Сама съм си шеф, сама си плащам разходите по бизнеса /осигуровки, наем, подръжка на компютри, консумативи и т.н/, както  и всичко за бебето / с майка ми сме в едно домакинство с общи финанси, баща ми дори не знае, че има внуче,  а свекърът /свекървата е починала отдавна/ си има гадже и вятър го вее на бял кон/. Нямам избор дали  ще имам  друга възможност или не ... щото всяка кутия Апатамил е 28 лева, всеки пакет памперси е 35 лева и така до безкрай, а мъжо бачка за 300 лева месечно.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #94 -: Февруари 23, 2008, 22:16:24 pm »
Страшно ви завиждам за срещата утре. Много бих искала да дойдем, но се прибирам едва следобед и ще я пропуснем. Иначе да ви се похваля - отвори ми се възможност да прекарам една седмица в Париж.Една седмица не се спрях, а толкова много неща не можах да видя. Влюбих се в този град. Единствено за детенце ми е много мъчно, защото вече една седмица не съм я виждала. Но утре ще си я напрегръщам и нацелувам. Сестра ми ми я показва чрез скайпа, но не е като да си с детенцето на живо. Никога не бих живяла в чужбина за постоянно, но с удоволствие бих поживяла 1-2 г в Париж. Имах възможност да разгледам различни части на града и дори предградията и наистина им завидях на французите за уредения живот.

През юни след като си взема изпитите и аз съм замислила една по-дълга юнско-юлска ваканция с детенце, само че на юг.

Между другото в Б-я е разрешено да се вози дете под 10г възраст на предната седалка ако е в детски стол. Когато я возим поединично и аз и мъжа ми я возим там. Така ни е по-удобно като се размрънка за нещо. Иначе и аз съм чувала за статистиката, че там загивали най-много пътници при произшествие, но ми се струва, че това важи само за пътуване на дълъг път. В града в тия задръствания обикновено страдат броните и фаровете.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #95 -: Февруари 23, 2008, 23:32:31 pm »

Днеска си се разхождам аз из Морската Градина и насреща ми баба с количка близнаци. На степенката лента с имената на децата - "Християн Михаил". "Брех!", викам си, също като Касините момчета. Каси, да имаш нещо да кажеш?

А, стига бе, боровинчо!! Верно ли? Ама ти що не и взе някакви координати, такова съвпадение е рядкост. Супер, изкефих се.  :D Ние днес бяхме в Южния парк, и срещнах още четири двойки близнаци  8). Ама никой не беше с нашето тегло, вече се тревожа за Християн. Дали да не го заведа на диетолог, дали има изобщо такива читави специалисти в София.  :?

Междудругото остава ли за утре разходката в Борисовата? Ние ще сме там към 11.30 до към 14.30. После чакам гости вкъщи.

gabi32, Париж е любимият ми град, била съм два пъти и съм влюбена в това уникално място, сякаш съм живяла там в предишен живот, много е странно усещането. Прадядо ми живя там 60 години, беше женен за французойка, но за съжаление починаха преди няколко години, там имам братовчеди и племенници - близначки :lol:. Да не ви разпрвям те какво знаят за България :(. Аз планирам пътуване до Париж края на април, даже имаме резервации за полет, но не знам как ще остава малките :(. Аз сега не ги давам на никого, та камо ли после за седмица.




« Последна редакция: Февруари 23, 2008, 23:35:48 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #96 -: Февруари 23, 2008, 23:46:11 pm »
Остава :D
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #97 -: Февруари 24, 2008, 08:58:47 am »
stefi, ти от едната среща на другата :lol:
аз към 10:30 ще мина оттам, ако сте сте се събрали вече, може да остана да ви видя за 5 минутки.

Сега гледам, че мармотчето има мартенички, но едва ли ще дойде в кривото. мога да й ги оставя, като минавам през борисовата, аз и без това ще ги нося с мен.
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 09:01:42 am от tzvetenze »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #98 -: Февруари 24, 2008, 09:12:47 am »
 Дай ми на мен по срещи да ходя :lol:
На мармотчето аз ще й ги взема, споко :D
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #99 -: Февруари 24, 2008, 14:42:44 pm »
Цветенце, поздравявам те за решението! Наистина това време с детенцето няма да се повтори, а дано после се отвори и друга още по-добра възможност са професионална реализация. Съжалявам, че не се видяхме днес. В Борисовата беше весело, ама малко лудница, явно хич не е била оригинална идеята ми за явка :)
За мартениците и не само Стефито вече трябва транспортни такси да ми събира, ама добре че е добра душа  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07