0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2008, 21:41:01 pm »
Лейди, Али имаше криза преди 3-4 седмици. Големи писъци бяха! Обаче нищо не се появи, още го чакаме зъбчето. Вечер давах Нурофен, за да заспи спокойна, че много се извиваше и пищеше.

Лека и здрава седмица на всички деца и родители. Много нови бременни момичета и хубави резултати от изследвания!
Alexandra
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2008, 23:06:44 pm »
Лейдинце, кризи сме имали, имаме в момента и ще имаме  :?
Горе долу 3 седмици ни държат, като на моменти ми идва да се хвърля в морето. :wink: Това не е майтап, признавам си до лудсот стигам, ама как да те разбере такова невинно създание с дяволит поглед, че подлудява майка си, пък и може би му харесва и се забавлява да ме ... Първата криза, когато проби зъбче беше 2 седмици, като след това почти не спира и постоянно вадим по чифт зъбки. Ами така ще сме още цели 9 зъба само това е моето успокоение. :)


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2008, 23:36:02 pm »
Сватя, на нас докторката още миналия месец по това време ни каза, че са набъбнали венците, но няма зъб. До оня ден беше спокойна, но от вчера нещо я тресе нервата. Обаче аз понеже немога да видя какво и се случва в устата, а и не обичам с пръст да пипам много, много и това, което само успях да забележа е, че и е подут и доста червен венеца отдолу, но не, където са предните зъбки, а по-встрани  :? Може да не ни изникнат на нас предни първо, а странични. Но знам ли, ще видим. Не давам нищо, само мажа с калгел или дентинокс, ама рядко, чак като много зор видя, но тя е кротка де, не е чак да пищи. Но както казва Пердето, малко съм настъхнала :) Това да е проблема де, да са ни здрави дечицата е важно....обаче нещо, което се случва за пръв път и затова ме съмнява да са зъби..та да разкажа - миналата нощ се събуди в 4.19 мин. :) и запали мотора /яко бръмчи с уста/...аз не светкам лампата и чакам, ама не издържах...станах, дадох биба и легнах, след малко тя започна да чука по кревата с бибата, а звука ми действа като китайско мъчение...седнах в кревата, заех поза лотус и почанх да викам тихо 'ОММММММММ'  :lol: - не помогна да преодолея шума и стреса и да заспя въпреки чукането и бръмчането и до 6.00 се забавлявахме, после яде и поспа малко и те така. Но на обяд я експедирах вънка да моржува, заспа, прибрах я и 3 часа бех почивка  :P
Ше купиме апартамент сватя на младите, няма да ги оставиме...и лада ше им купиме :)

Дано ви изникнат скоро зъбките.

Цвети, абе по "Часът на мама" нещо веднъж подочух, че бяха май поканили "аниматор" - уж най-добрият за партита на деца, а и тази дето гледа бебета в предаването и тя с такова се занимава. Та се похвалиха доста и ако са толкова добри, би трябвало да се погрижат и за комфорта на възастните...Имат сайт, погледни, може да намериш инфо  :? ако не ше си направите шведска маса /ама като дойдат шведите да не забравите да станете  :P/ Мисля, че и така ще изкарате прекрасно! И аз не разбирам какво чак толкова ги притеснява да поръчат пица?
« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 23:37:57 pm от Nina »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2008, 23:37:08 pm »
Лейди, забравих да пиша за зъбите - от 4 досега поникнали, 2та бяха без да разберем почти, но другите два определено бяха придружени точно с кризи, слава богу продължи в рамките на ден-два.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2008, 09:27:26 am »
Момичета, при зъбните кризи горещо препоръчвам хомеопатичните свещички вибуркол-н. Нас те ни спасяват. Сутрин и вечер могат да се ползват. При Мия кризите бяха по 1 час примерно, няколко дни подред, а зъбите изникват след месеци. Кътниците, които ни побъркаха лятото точно като бяхме на морето бяха много страшни, но първият кътник излезе чак октомври, а останалите дори не съм разбрала в кой момент точно са излезли. От време навреме откривам по някое ново зъбче. При различните бебета явно са много различни нещата.
Цветенце, дано успееш да организираш партито както искаш, но не се ядосвай ако не стане съвсем както си го мислила. Тя Симона няма да го помни по никакъв начин на тази крехка възраст.
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2008, 15:12:39 pm »
Хубава седмица, всички да сте здрави!
Слънцето вече изскочи, остава и да стопли. Ако пък и вятъра вземе да се скрие някъде - ИЗЛИЗАМЕ!
Голяма весела среща пожелавам на Борисовата тайфа :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2008, 16:16:31 pm »
Весела седмица и от нас със Беа :P
много нови бременелки, послуШни и здрави де4ица и много Щастливи мами :wink:
Ние пък от няколко дни сме със сопол4ета и като се  кърмим ни е запуШен носа и пла4каме :( Слагаме физ.разтвор, но не излизат гадините



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2008, 16:19:09 pm »
eleonor, много съжалявам, че и двете сте със запушен нос, ама се опитай поне ти да не плачкаш :P  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2008, 17:38:49 pm »
Имаме първо пробило зъбче! Като го намазах днеска с Дентинокс и ми боцка. Не че от езика на Вики мога да видя нещо.
Мислех си вече, че моето дете ще остане беззъбо и само ще го мъчат болките при никненето!

Малко лирично отклонение: Не знам как е при вас, но аз като че ли се раждам отново за живот при всяко ново нещо, което ни се случва на нас тримата : мама, тате и бебо.Все едно откриваме с баща му света отново и си спомняме разни неща отдавна забравени чрез Вики. Пример: той просто си харесва една моя нощница на шарки и обожава да ги разглежда. Изведнъж си спомних, че и аз имах една мамина нощница, която беше на рози и я обожавах, та даже вече голяма - 4-ти клас си я гушках нощем, когато майка ми  я нямаше до мен, защото работеше в друг град, но сякаш беше оставила мириса си в нея.
Някак си не искам да приемам нещата "по навик" или "защото така се случва при бебетата".
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2008, 18:53:54 pm »
Аз да си кажа - ама хич не сме оздравяли, даже сме на антибиотици, което не й пречи да не спира да дивее :lol:
Днес разходката ни пак се увенча с неуспех :( Не ще и не ще в тая количка и тва е :balk_133:
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2008, 19:15:38 pm »
Мацко, споко душо, още малко като почне да стои седнала стабилно би трябвало пак да си стои спокойно в количката. Поне моята мома беше така.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2008, 19:28:45 pm »
Дано Васи, днес десетки колички по центъра, как едно не видях така да реве, само наш`та 8)
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #52 -: Февруари 21, 2008, 08:56:05 am »
Аз малко се позагубих, но е разбираемо с двете деца. От вчера върнах малкия в детската градина, та се свестих - остана ми време дори да сготвя. Ние не можахме да се разберем с кърменето, а и Исак направи едни кризи на ревност, та кърмата ми спря, така че от двайсетина дена сме само на АМ, но какво да се прави. Изкарахме си страничните ефекти като запек, силни колики и т.н., но сега нещата горе-долу се нормализираха. Малката си изгради режим и е по-лесно, поне знаеш с кое време на денонощието разполагаш - най-вече нощем  :).
Днес мисля да направим първата разходка, до сега излизахме само на балкона. Ситната много мрази шапката и като й я сложа такъв рев тегли... дано не оревем квартала  :).
Исках да питам - вие с какво ги обличате за разходка бебетата на това време - 10 градуса?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2008, 09:14:22 am »
Фоксче, има едни такива бебешки шапчици като качулки с връзки отдолу. аз само с такава успявах, и моето бебе много се дереше от шапката и само като я махнех спираше. а тази шапка не е толкова плътно прилепнала, връзките дори не ги завързвах, да не й дразнят.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #54 -: Февруари 21, 2008, 09:34:10 am »
Дано Васи, днес десетки колички по центъра, как едно не видях така да реве, само наш`та 8)
Мари, а повдигната ли ви е количката? На тази възраст вече им е много скучно легнали. Спомням си Мия като стана на 4 месеца и хич не й се лежеше в количката. Тогава я повдигнах в полулегнало полужение, ама нещо не ми се видя удобно и накрая реших проблема като сложих кошницата за кола директно в количката. Тя и бездруго обожаваше да си стои в тази кошница и й беше добре да се вози така нависоко и в любимото й кресълце.
Лейди, аз по-скоро с Мия си спомням неща свързани с детството на най-малката ми сестра. С нея имаме 10 години разлика и имам по-съзнателни спомени. Мия вече достига дръжката на външната врата и успява да си отвори при все, че вратата е доста тежка. Сетих са как веднъж малката ми сестричка след като вече ходеше спокойно си беше отворила вратата и се беше качила на шестия етаж иходихме да я търсим с майка ми. А пък мъжът ми казва, че преди да се роди Мия е имал усещането, че времето лети супер бързо, а сега сякаш е спряло, или по-скоро вече тече в съвсем друг порядък покрай нея.
<br />[link=http:
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #55 -: Февруари 21, 2008, 10:03:01 am »

Мари, а повдигната ли ви е количката?
[/quote]
Повдигната е да.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #56 -: Февруари 21, 2008, 10:06:50 am »
Фокси, Деси също не понасяше шапки, не плачеше, но в монета в който сложех шапката започваше да си върти неистово главата докато не я смъкне. Решавах проблема с две качулки, купих й суитчърчета с качулки и на якето качулката.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #57 -: Февруари 21, 2008, 10:14:12 am »
мари, сега виждам, че си сменила снимката и не мога да се стърпя - много е сладка и пухкава, само да я гушкаш и целуваш :D

ами явно е типично за съвсем малките бебета това с шапките. сега си носим всякакви без възражения.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #58 -: Февруари 21, 2008, 11:55:03 am »
ами явно е типично за съвсем малките бебета това с шапките. сега си носим всякакви без възражения.
А при нас е точно обратното. Като беше малка, нямаше възражения към шапките, а сега водим страшна борба докато я сложим и задължително слагам шапка с връзки, че иначе няма начин да остане на главата й и 2 минути. Тя вече и връзките развръзва, ама като че ли се попримири малко с този артикул :wink:
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #59 -: Февруари 21, 2008, 13:48:48 pm »
Ама, Фокси, то вече не е минус 10 навън, бре! Над нулата са градусите, затопли се! Верно си загубила връзка с външния свят покрай двете хлапета!  :P

Хихихи!  :D

Мнение да имате за свежо сирене "Хелиос" за в попарата?
Alexandra