0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #60 -: Февруари 21, 2008, 14:03:23 pm »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #61 -: Февруари 21, 2008, 14:14:50 pm »
Мнение да имате за свежо сирене "Хелиос" за в попарата?

НЕ!

1. Свежо сирене означава опасност от бактерии. На теб ли да припомням за сирената и проблемите с тях? На малки деца - само преработени млечни продукти.
2. Хелиос е гадна марка - в черния списък с продукти в бг-мамма е пълно с "хвалби" за него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #62 -: Февруари 21, 2008, 14:29:06 pm »
Супер готино, посмях се от сърце. мерси, Васи.
Мари, не мисля, че на бебе може да се дава свежо сирене. Най-добре твърдо краве сирене.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #63 -: Февруари 21, 2008, 14:30:38 pm »
свежо сирене дори и аз избягвам да ям. за бебе - в никакъв случай.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #64 -: Февруари 21, 2008, 14:59:35 pm »
Да споделя вчера на каква случка присъствах. Излиза една девойка с луксозния си джип си от паркинга до Сити центъра, сложила си бебето в кошницата на предната седалка 8O, занивайки се нещо с бебето, тръгва да се включва в движението и въобще не вижда наближаващия трамвай. Добре, че той се движеше с малка скорост и я видя отдалече, ама аз много й се ядосах на тая патка. Първо как може да си сложи бебето на предната седалка и второ как може да не внимава поне малко...В такива моменти започвам да разбирам, защо мъжете мразят жените шофьори...
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #65 -: Февруари 21, 2008, 15:16:42 pm »
И аз, когато съм излизала с Кристина сама с колата съм я слагала на предната седалка /моата кола няма въздушна възглавница/, но коша за кола е толкова стабилен, колкото и на задната, здраво закрепен.  Имам се за много добър шофьор, а и стажа ми не е малко, ама то не съм аз само участник в движението, секакви камикадзета има. Незнаех, че не трябва да се слага на предната седалка. Естествено, когато баща й ни вози, както е в повечето случаи, тогава тя е отзад и аз до нея. Сега се сетих, че съм чела или чула някаква статистика, според която действително мястото до шофьора е най-опасно  :?
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 15:19:15 pm от Nina »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #66 -: Февруари 21, 2008, 15:33:04 pm »
Мисля, че на бебшките кошница имаше изричното изискване бебето да се вози само отзад. Или греша?
Съпругът ми (азне шофирам) никога не я монтира отпред, независимо сам ли е или с друг човек.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2008, 15:39:14 pm »
Аз мисля, че по закон е забранено деца под определена възраст да се возят отпред. В инструкциите на кошницата и аз съм чела, че се монтира отзат.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #68 -: Февруари 21, 2008, 16:03:12 pm »
Аз знам, че няма проблем да е отпред стола, стига да е деактивирана възглавницата и да е гръб към посоката на движение.

Васи, страхотно попадение!

А по повод обличането при сегашните температури - преди малко една баба на пазара ми направи забележка, че детето е бе шапка., а то навън е 14 градуса. 8O Млада съм била и нищо не съм разбирала. :lol: Аз даже и якето й свалих, защото е пъхната в дебел чувал и се притеснявах да не се изпоти.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #69 -: Февруари 21, 2008, 16:05:25 pm »
Може би ще преосмисля слагането на предната седалка  :? , ще прочета и инструкциите още веднъж. Но преди около месец ме спряха на Околовръстното на път за у нас, понеже не си бях пуснала фаровете и единия от полицаите като видя коша с бебето на седалка до мен, каза на другия: Пусния, тя е с бебе.....само ме предопреди да не забравям фаровете. Тези или не познават закона, или "той казва" друго или пък просто това не им е ежедневие, разсеяни са и предимно колани и фарове гледат  :?
Но бебето се оказва сериозно алиби :) друг път с баща й ни спряха и пак казаха: ааа, те са с бебе - и дори не ни гледаха документите...

и да е с гръб към посоката на движение.
Това при всички положения го спазвам и така ще е, докато не сме на възрастта, в кояти преминаваме към седене на следващите по-големи столчета.


За обличането - Крисон е много леко облечена - боди и тънки ританки, но е пъхната в космото и в количката, но шапка по-тънка памучна - задължително слагам. Просто без шапка скоро няма да бъде, тука и подухва де...въпреки слънцето.
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 16:10:48 pm от Nina »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #70 -: Февруари 21, 2008, 17:03:40 pm »
Васи,страхотев линк :lol:.
Относно излизането и количките и аз днес разглеждах и пробвах седналия вариант на нашата.Тя няма изцяло легнало положение, та се чудя как ще се приеме това от детето :?.Скоро коша за новородени ще ни бъде малък,ама наистина скоро.Как ще го слагам в това седнало положение толкоз рано?А и Мики ама хич не обича да е свит.Не обича столчето за кола.Поне като е вкъщи предпочита да си е легнал и да си ритка :).Ще го измислим някакси.
Мари_Пз, моя приятелка ми разказваше скоро как е пищяла като са я слагали в количката(това е по разкази от родителите и),но ти продължавай да опитваш.Стискам палци за скорошни мирни разходки!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #71 -: Февруари 21, 2008, 18:39:02 pm »
Васи, супер са :)

А на нас ни дай да се разхождаме независимо в какво положение (кенгуру, количка, кола, трамвай съответно изправени, легнали, полулегнали, полуседнали) важното е да се движим, иначе недай си Боже да спрем на светофар за по дълго и можем да оревем света, както се казва "Ла дона е мобиле". Е вече вземаме да се очовечаваме, от 2 дена в трамвая се "говори", разглеждат се хората и на някои се пуска тънка усмивка. :)
И ние сме още с космонавта, но отдолу сме съвсем тънко облечени и с шапка ходим, но сме основно на кенгуру и не смея да я облека по тънко за момента.

Аз знам, че няма проблем да е отпред стола, стига да е деактивирана възглавницата и да е гръб към посоката на движение.
За столчето е точно както казва Сия, важното е отпред или да няма възглавница или да е деактивирана.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #72 -: Февруари 21, 2008, 19:45:55 pm »
Мнение да имате за свежо сирене "Хелиос" за в попарата?

НЕ!

1. Свежо сирене означава опасност от бактерии. На теб ли да припомням за сирената и проблемите с тях? На малки деца - само преработени млечни продукти.
2. Хелиос е гадна марка - в черния списък с продукти в бг-мамма е пълно с "хвалби" за него.


Хм. Помня аз, забравя ли се. Но тук всички това дават на децата в попарата, щото не се точело на конци и нямало нужда от обезсоляване! И аз се зачудих, но те казаха, че било като моцарелата, а пък тя не беше в онзи списък...Аз не че съм почнала с попарата, де, ама разпитвам.
Alexandra
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #73 -: Февруари 21, 2008, 19:52:28 pm »
сиренето в попарата не се точи на конци. тва да не е бяла халва.
пълниш една по-голямка кутия с вода и слагаш сиренето, и добавяш своевременно, сменяш водата и така - ще имаш винаги под ръка обезсолено сирене.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #74 -: Февруари 21, 2008, 19:53:47 pm »
Много пък се изитрихте в Ямбол ве, и да не обезсолявате чак :wink: :lol: :lol:
купи си хубаво бяло саламурено сирене, нарежи си го на парченца, сложи го в една кутийка, налей му водичка и готово, ще имаш поне 3-4 порции :P

ааа Цвети ме изпреварила :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #75 -: Февруари 21, 2008, 20:25:26 pm »
Цитат
Хм. Помня аз, забравя ли се. Но тук всички това дават на децата в попарата, щото не се точело на конци и нямало нужда от обезсоляване!
Хех, Марито ... То Ямбол било кат софийската Обеля! И мен тук ме гледат кат извънземно, ако ги слушах разните му екземпляри, детето ми вече трябваше да дъвче филия с масло и конфитюр.
А защо точно в попарата да се дава сирането?!? Не може ли примерно в зеленчуковото пюре , може пък и да не се точи толкова, колкото в попарата? 8O
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2008, 20:27:22 pm »
ся, сиренето не се точи в попарата, тази легенда незнам каква е :lol:
а че може да се дава със зеленчуците, разбира се, че може. По принцип сиренето може да се въведе преди глутена, така че се слага в обедното меню :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #77 -: Февруари 21, 2008, 21:57:40 pm »
за да "се точи сиренето в попарата", може би става дума за някакво недоузряло сирене?
и аз да потвърдя, че в моята кухня сиренето не се точи в попарата. напротив, разтрошавам го с вилица и стои на трохички. купувам сирене на Лакрима и слагам по 200 грама в кутия с вода - стига ми за доста дни. изобщо не си играя да обезсолявам ден за ден. нашето сирене също съхранявам така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #78 -: Февруари 22, 2008, 08:44:45 am »
А бе, да, бе! Не обезсолявали! 8O Аз си знам за кутията с водата, но реших да видя и вие какво правите.

Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #79 -: Февруари 22, 2008, 10:49:00 am »
обезсоляване по бързата процедура - сиренето се слага се във вряла вода за минутка, сменя се пак водата с вряла и воала :wink:

на заинтересованите да кажа, че има вече и Био сирене, като киселото мляко със зелената опаковка.