0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2008, 12:25:18 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас с Ангел!
С нетърпение чакам да дойде сряда,тогава дават затопляне на времето.Аз очаквам разходката с по-голямо нетърпение от Ангел.
Да попитам-от кой месец се вдига леко положението на количката?
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2008, 12:37:15 pm »
Лека и безаварийна и от нас! :) И ние нямаме търпение да се стопли... за утре даже вече имаме планирано ходене до офиса да си прибера болничния за поправка, че личната го е сбъркала с един ден и го върнали от НОИ. И ние ще пропуснем Борисовата защото ще си ходим към Търново. Сега като се стопли времето и уикендите все сме по пътищата, хич не ни свърта в София...
Мини, успех с приготовленията за първия рожден ден!
Честита годишнина на семейство Тодорови!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2008, 12:53:52 pm »
Весела седмица и от нас!
Относно празнуването на рождени дни:аз съм канена по другата събота на рожден ден на едно момченце(1год) в МакДоналдс на Орион.Незнам там какво предлагат като варианти за празнуващите, за да споделя,но пък ще имам нужда от вашите насоки какво да купя на рожденника.Мислех си за дрешка и играчка.Моля,споделете каква занимателна играчка ще е подходяща за възрастта му!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2008, 13:11:34 pm »
 След дълго отсъствие, се присъединявам и аз към темата на майките.  :balk_102:

 Усмихната, спокойна и жизнерадостна седмица от мен И Дари!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2008, 13:24:12 pm »
И ние сме за срещата, живи здрави, 10.30-11.00 е перфектно време, всеки ден излизаме тогава :D
студ, мраз, вятър ние сме навън поне за половин, един час.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2008, 14:22:28 pm »
Eкстра за неделя в парка! Значи да се уговорим за 10:45  :), пък дано времето е благосклонно.

Цветенце, ние тук сме били гости и домакини на няколко детски партита и ни хареса http://www.prikazka.net, но наистина нямаше пица опция. Все пак, ако ви позволят, може да поръчате пица от другаде. Например, Дон Вито http://www.pizzadonvito.com/ е много близо, пиците им са много вкусни и правят доставки, така че ако от клубчето са ок, може да поръчаш да ти донесат пиците там. Не сме ползвали аниматори, но пишеше, че организират тематични тържества, питай ги. Иначе залата за игра е голяма, има много играчки, има какички/лелички, които ги наглеждат и ако много се разплачат, ги измъкват навън при родителите. Дани на 1г 3м не искаше да стои сам вътре, играеше си, но искаше да вижда познато лице наблизо. Само 2 месеца по-късно вече хич не ме и търсеше. Затова мисля, че на 1г са супер малки и няма да забележат разни клоуни и т.н., ама все пак аз имам опит само с момченце, а като гледам момиченцата по-бързо се ориентират.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2008, 14:30:50 pm »
Мармотче, благодаря - точно там ще ходя да питам довечера!
Симона от клоуни и фокусници няма нищо да разбере на 1 година, но останалите 8 дечица са на възраст от 2 до 7, та по-скоро за тях, а за нея - просто детското присъствие около й стига :D
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2008, 14:37:33 pm »
Нинче, за съжаление в никакво положение не й е уогдно :? Точно защото взе да се гърчи и да реве в коша за новородено, затова сложихме другия леко повдигнат. Да, ама НЕ!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2008, 14:38:17 pm »
Ако всичко е наред, и ние с Мия ще се присъединим към срещата в Борисовата градина. А къде точно там? Преди обяд и нас ни устройва.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2008, 15:08:55 pm »
На детската полщадка при слона :)
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #30 -: Февруари 18, 2008, 15:40:07 pm »
Хей момичета някой може ли да ме упъти къде да намеря статистика за обиколките на глава и гърди по месеци.Много благодаря аз опитах ама нещо без успех.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #31 -: Февруари 18, 2008, 15:46:20 pm »
Хей момичета някой може ли да ме упъти къде да намеря статистика за обиколките на глава и гърди по месеци.Много благодаря аз опитах ама нещо без успех.


Правилното измерване обиколка на главата е професионално задължнение.
http://www.yarnstandards.com/headsize.html

Обиколката на главата следва кривата от началото!
http://www.kidsgrowth.com/resources/articledetail.cfm?id=671


Тези са от д-р Бърди, но за гърди няма, защото доктора казва, че отдавна в Европа и т.н. не мерят обиколка на гърди. Но ако някой друг има криви за гърди и ти трябва, ще се включи мисля...
Поздрави :)

« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 15:47:57 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #32 -: Февруари 18, 2008, 15:48:25 pm »
Хей момичета някой може ли да ме упъти къде да намеря статистика за обиколките на глава и гърди по месеци.Много благодаря аз опитах ама нещо без успех.

освен цитираните от Нина, на последната страница на стандартния детски медицински картон, който се продава в книжарниците, също има такава таблица.
общо взето, гърдите и главата трябва да са почти еднакви на обиколка, доколкото знам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #33 -: Февруари 18, 2008, 15:55:33 pm »
Нина благодаря много.Всъщност педиатърът каза, че гърдите ни са под нормата.Ама аз така се бях омотала с това дете и тия ваксини,плачеше едва я облякох,че незапомних см.У нас нямам метър и не съм я мерила.Но ще я премеря и искам да видя къде сме.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #34 -: Февруари 18, 2008, 16:05:14 pm »
Цветенце за "Приказка без край" се чака много време за резервация, а и един от скъпите клубове. Дано да успееш да резервираш.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #35 -: Февруари 18, 2008, 17:33:44 pm »
Здравейте и от нас, здрава и слънчево топла седмичка за всички  :D

Честито на сем. Тодорови, бъдете безкрайно безумно щастливи и влюбени.

А аз все се каня да питам, след една годинка какви профилактични прегледи сте правили или се правят на децата?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2008, 18:29:28 pm »
Цитат
Търся препоръчан детски парти център в района на Изгрев, Плиска, Редута, Гео Милев, Младост, Лозенец, Дианабад, Дървеница. Изискването ми е да са навити да поръчат пица и за възрастните! Не знам по какви причини на няколкото места, където звънях - не искат - предлагат плато с някакви дребни хапки. Все пак рожденият ден ще го празнуваме в делничен ден след работно време и всички ще са гладни.
Също да предлагат нещо по интересно за децата от рода на куклен театър или фокуси. И изобщо - ако имате опит с някой такъв център, който ви е оставил приятни впечатления - моля, споделете.
Моята идея беше да си отидем на нормално заведение да се почерпим, но да има и детски кът. Но не успях да открия подходящо такова
Вариант първи: отиваш в магазини "Бокал", купуваш някаква дрешка и ти дават един наръчник за родители със списък на центрове в цяла Сф. Почваш да звъниш и питаш. Някъде по седемичните теми бях копнала 10-15 произволно избрани адреса.
Вариант втори: Наемаш в ресторант с два самостоятелни салона - единия за възрастни, втория за децата /нещо като Къщата дето се правеха по едно време сбирките на Зачатие/. При децата от който и да е от  парти центровете могат да изпратят клоун или фокустник /то май така ще ти излизе и по-евтино, и по практично, особено ако много от възрастните са пушачи/.

Цитат
Не знам по какви причини на няколкото места, където звънях - не искат - предлагат плато с някакви дребни хапки.
Тъй е в БГ, не клиентът, а търговецът е "нъмбър уан" за съжаление.

Сватя, не прави от снаата морж, аз съм зиморничава и у нас щъ и е топло. Освен ако не обединим общи усилия да подарим на младите апартамент , де - там да си правят температурата квато им харесва  :D

Ся и аз да споделя. Никнат ни яко зъби. педиатърът каза, че са тръгнали двата отдолу и двата отгоре едновременно. На кризи ли са вашите деца? Щото мойто го хваща нещо като криза и ела да гледаш кво става...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2008, 20:36:48 pm »
Да са здрави бебоците и мамите усмихнати. Много ми харесва вашата темичка и най-често в нея вися и си чета :oops: И ми е много хубаво.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2008, 20:50:03 pm »
пожелавам ти от сърце съвсем скоро и ти да споделяш и питаш за едно малко съкровище :D
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2008, 21:34:37 pm »
лейди, списъкът го намреих онлайн и звънях, звънях, но Цветелина се оказа права - късно съм се сетила! Ама ние понеже не мислим да правим кой знае какво и решихме, че няма нужда от чак такава предварителна организация, ама се оказа, че и за не кой знае каквото, пак явно трябва доста по-рано :? а и изхождах от това, че все пак ще го празнуваме в делничен ден и мислех, че хората празнуват само събота и неделя, ама крива ми е била сметката.
По нещо подобно на втория вариант работя в момента, да видим. В крайна сметка ще е шведска маса у нас и ангажиран някакъв фокусник за децата, например.
И да - не искат да ни поръчат пица и това е, не разбирам какъв е проблемът, нали си плащам.