0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #100 -: Февруари 24, 2008, 19:08:29 pm »
мармотче, мартеничките ти са в куриера вече :wink:
ще се видим някой друг път - топлото време сега почва :D и аз много ще се радвам.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #101 -: Февруари 24, 2008, 22:51:14 pm »
Каси, колко тежи детенцето, че чак за диетолог се замисляш?!

tzvetenze и аз си знам, че щом едно дете се кротне 95% прави някаква "беля". Да ама докато се усетиш, че се е кротнало  :lol:. Аз три вечери подред я "изпускам". Едната вечер се кротна и е седнала до мен, полусъблечена за баня. Когато я поглеждам, тя отворила една кутия с вазелин и бърка и маже, всичко беше мазно, ужас. Снощи пак се кротна и като се обръщам половината кутия мокри кърпи ги е скупчила пред нея, вади, пуска, вади, пуска  :lol:. Днес пак беше на ред вазелина.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #102 -: Февруари 24, 2008, 22:55:03 pm »
Каси, колко тежи детенцето, че чак за диетолог се замисляш?!


Ами, Васи, 8кг. е на 4 месеца. Но яде нормално според мен. 5-6 пъти по 150-160мл. АМ. Док каза да давам пюрета по три пъти на ден 8O, за да не пие мляко, освен за теглото, също и защото може да се окаже, че има алергия към белтъка. Има по кожата едни такива неща, не знам как да ги опиша.
Продължавам да смятам, че не е дебел, а едър. Вече ставам досадна сигурно.
Джам и Стефи, ги видяха днес, нека кажат Хриси дебел ли е :(?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #103 -: Февруари 24, 2008, 23:42:13 pm »
Каси, колко тежи детенцето, че чак за диетолог се замисляш?!


Ами, Васи, 8кг. е на 4 месеца. Но яде нормално според мен. 5-6 пъти по 150-160мл. АМ. Док каза да давам пюрета по три пъти на ден 8O, за да не пие мляко, освен за теглото, също и защото може да се окаже, че има алергия към белтъка. Има по кожата едни такива неща, не знам как да ги опиша.
Продължавам да смятам, че не е дебел, а едър. Вече ставам досадна сигурно.
Джам и Стефи, ги видяха днес, нека кажат Хриси дебел ли е :(?


Каси, първо да кажа, че не ми изглеждаха "дебели" бебетата ти. да, охраненки, но не дебели. вярно, 8 кг е над средното тегло за 4-месечна възраст, но не е свръх.

второ, да ти кажа, че много ме смущават съветите на твоя педиатър. защо? по две причини:
- да препоръчва захранване на 4 месечно и то с 3-кратно хранене с пюре, "за да не ядяло мляко" е просто безумен съвет и напълно противоположен на новите педиатрични разбирания.
- ако детето има алергия към кравето мляко, повярвай ми - досега щяхте да сте я установили категорично и нямаше да има "май".
- дори и детето да има алергия към кравето мляко, лечението не е "давай пюрета по 3 пъти на ден, че да не яде мляко", а предписване на специално мляко с разграден белтък за алергични бебета.

както виждаш, доста глупости накуп. бих препоръчала смяна на педиатъра, този е некомпетентен, съдейки по цитираното от теб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!