0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Нова тема 18.02- 24.02
« -: Февруари 18, 2008, 08:34:06 am »
Хубава седмица от нас със Стефания, хайде вече да се оправя времето и да се излиза , че децата направо не издържат вкъщи.
При нас цари трескава подготовка- точно след една седмица ще духаме първа свещичка върху тортата за СТефи  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2008, 08:45:15 am »
Честита нова седмица и от нас! Надяваме се малък Сечко да се усмихне и да подари няколко хубави дни за бебоците и техните майки, че на всички ни омръзна да си стоим в къщи!
Мини, сигурно е много вълнуващо приготовлението за такова събитие! Желая ти само положителни емоции и неповторими моменти!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #2 -: Февруари 18, 2008, 09:13:52 am »
Децата не издържат - пък да не говорим за майките  :D :D
Точно тази сутрин си мечтаех на глас - като се оправи времето как ще слизаме в градината да си пием кафенцето, Ема да си играе, после обяд, сън, хайде на разходка.... ох, не ми подейства добре - нямам търпение нещо  :D

Ей, Мини, голямо събитие ви очаква... кога мина това време...

Весела и здрава седмица от нас с Ема!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #3 -: Февруари 18, 2008, 09:25:08 am »
Весела седмица и от нас - уж го дават да се оправя тва време, ама аз със мойта госпожица ще видя как ще излизам, че грам в количката не иска. Увива се и се засинява от рев.
Тя вече е се оправя - ама още хрипти горката. Дано по-бързо минават тези болести, че е страшно :(
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #4 -: Февруари 18, 2008, 09:42:56 am »

Днес семейство Тодорови става на 2 години! Да ви почерпя по случая!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #5 -: Февруари 18, 2008, 09:43:20 am »
хубава седмица, само здрави деца!

в продължение на темата от миналата седмица за попарата - аз попара давам от съвсем скоро, точно защото исках да спра даването на каша 2 пъти дневно, което ни беше станало практика от 2 месеца. в попарата ЗАХАР НЕ СЛАГАМ. редувам я с кус-кус на Плазмон. кашата остава за следобеда. от безмлечните, които редувах 2 пъти на ден, наистина няма особен избор - въртях оризова, пшеничена и овесена, правих разни комбинации по между им, и с различен плод съответно.
Бисквитките на Плазмон (предполагам и Хипските), били те на прах или не, мисля си съдържат пълномаслено мляко, затова мисля да ги пробваме след годинката.
Скоро мисля да въведа киселото мляко и ще се получи малко по-голямо разнообразие.

Мини, успешна организация :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2008, 09:49:41 am »
здравейте!
за любителите на био-продуктите, една интересна информация - в магазин Хит са направили щанд за био-продукти.
отначало имаше само зеленчуци, сега са разширили с кафе, чай, какао, ориз, боб, леща, макаронени изделия, зеленчукови консерви и други неща. не успях да разгледам всичко. цените, обаче, са впечатляващи - например, 500 грама био-ориз струва 6 лева.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2008, 10:08:02 am »
хехе, Джам, ти щот не си видяла цените на биощанда в супермаркет Елемаг (нашия най-близък и всъщност единствен магазин в района) :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2008, 10:14:31 am »
А, тъкмо се чудех как ли вървят цените в Елемаг, че отдавна не съм пазарувала там, а Била и Пикадили ми омръзнаха. Преди се водеше тузарски магазин, определено с надценка. Сега така ли е пак?
В Пикадили също има био-щанд с впечатляващи цени.
Аз от вчера съм с 38.5, ту я смъквам, ту я вдигам, много ми е дискомфортно. Нищо друго ми няма, само гърло леко ме боли, ама тая треска ще ме довърши.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2008, 10:23:07 am »
Добро утро и от нас.
Био-щанд направиха и във Фантастико със същите впечатляващи цени.
Честита годишнина на сем. Тодорови! да имате още много щастливи години!
За попарата, аз и друг път съм казвала, че Мия така и не прояде попара. Пробвахме всякакви варианти - различни видове сухари и хляб, с чай, с АМ, със захар, без захар. Като отказа всичко, спрях да й предлагам. Сирене си хапва достатъчно -или в супата, или в зеленчуковото ястие. Тя все още си закусва само АМ -много рядко приема друго, примерно грис с масло и сирене.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2008, 10:29:29 am »
Сравнено с други магазини, Елемаг е доста по-скъп.
По отношение на кухнята им (готвената храна на кг) наистина няма никакво място за сравнение с другите аналогични магазини, много е вкусно, но цените са високи.
Абе всичко е по-скъпо. Иначе е добре направен и подреден мазазин, с добър асортимент.
И определено редовн клиенти си има, щото наблизо няма друга алтернатива.
« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 10:46:33 am от tzvetenze »
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2008, 10:41:51 am »
Ахъм, баш такъв щанд има и във Фантастикото в Скай сити, и мен точно оризът за 6 лв ме впечатли, но пък се изяжда за 1-2 месеца това количество, не е чак драма. Но за зеленчуците вече дадох заявка на мама и на свекър ми какво да садим тази година, че фасул по 4-5 лв за малка био консерва не е опция.

Сега, аз да си кажа от понеделник, белким се организираме този път - уикендът по прогноза ще е хубав и слънчев, хайде да направим една дружна Борисова градина, какво ще кажете? Предлагам неделя, за часа вие сте на ход. Аз обичайно излизам с Дани в 10:30-11:00, после с Димана около 14:00, после пак с батето следобяд към 15-15:30. Все единия режим ще трябва да го променя, за да излезем заедно, затова ще гледам да се нагодя по обществените нагласи :)

Хубава седмица и бързо оздравяване на болните дечица и мами!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2008, 10:47:11 am »
marmotche, ужасно ще се радвам да ви видя, брой ни в групата! ние обикновено излизаме като вас с Дани - в 10:30-11:00 часа, да хванем най-топлото време по обяд.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2008, 10:47:49 am »
Хубава седмица и от нас.Честита годишнина.Нямам търпение да се оправи времето, че малката е станала нервничка а аз направо съм :witch:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2008, 11:10:00 am »
Ако към 13 ч все още сте в Борисовата, ще мога и аз да ви видя. Преди това съм на английски.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2008, 11:40:28 am »
Стига да не изникне нещо/малкия нещо кашля от време на време днес/ ни пишете и нас.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2008, 11:43:44 am »
Миналата седмица ходих в Пикадили да гледам за био продукти и имаше само краставици  :lol: Дори не погледнах колко струват.
Дори и да са по-високи центите, поне да има заредни щандове с всичко, ами то едни голи краставици...Може и такъв период да съм уцелила.

Mari_PZ на Кристина още не съм и показала опцията с леко повдигната количка и все още си е в напълно легнало положение и общо взето там си спи на обяд. От както се е родила има няма 10 пъти да е спала на обяд в креватчето. Много бързо свикват на хубавото, много са хитри и неможе после да ги излъже човек.
Ние и вчера бяхме на вън в количката за 15 мин. - моржуваме  :oops: После я вкарах с количата в хладна стая и спа 2 часа, оня ден 3...кво ли си вика, дай да не мърдам, че тая лудата ще ме изкара пак вънка на студа  :lol:
И други студени дни сме били за малко навън, може за 10 мин., ама сме вънка.
Днес ще видим....

Цвети, аз пък ходих да се подстригвам във вашия район миналата Неделя и уж там района ми е познат, майка ми там работеше и търсих тоя Елемаг и се замотах. Точно заради био продукти го търсих и заради пюрета на Гербер. Струваше ми се, че беше някъде около тази синята сграда на Техноимпорт, ама не го намерих  :?

Ние може би отново ще сменяме режима на хранене, порастваме, ставаме палави, много шава, хаби енергия и 4 хранения май вече не ни задоволяват.

Пожелавам весела седмица и от нас и да се оправи времето, за да може за по-дълго и по-спокойно да се разхождаме с "младите"  :)

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2008, 11:44:12 am »
Слънчева седмица и от нас!

Ако всичко е наред, и ние ще дойдем в неделя в Борисовата градина по обед.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2008, 11:47:16 am »
Ох, нещо ударих на камък с нашата организация за първия рожден ден.
Ще съм благодарна за малко информация от вас!
Търся препоръчан детски парти център в района на Изгрев, Плиска, Редута, Гео Милев, Младост, Лозенец, Дианабад, Дървеница. Изискването ми е да са навити да поръчат пица и за възрастните! Не знам по какви причини на няколкото места, където звънях - не искат - предлагат плато с някакви дребни хапки. Все пак рожденият ден ще го празнуваме в делничен ден след работно време и всички ще са гладни.
Също да предлагат нещо по интересно за децата от рода на куклен театър или фокуси. И изобщо - ако имате опит с някой такъв център, който ви е оставил приятни впечатления - моля, споделете.
Моята идея беше да си отидем на нормално заведение да се почерпим, но да има и детски кът. Но не успях да открия подходящо такова. За това явно ще се ходи в детски център, колкото и да смятам, че сме малки за такова празнуване. Но от друга страна пък Симона много се радва на деца и досега като сме ходили на рождени дни й е било ужасно забавно.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #19 -: Февруари 18, 2008, 11:53:48 am »
Цвети, аз пък ходих да се подстригвам във вашия район миналата Неделя и уж там района ми е познат, майка ми там работеше и търсих тоя Елемаг и се замотах. Точно заради био продукти го търсих и заради пюрета на Гербер. Струваше ми се, че беше някъде около тази синята сграда на Техноимпорт, ама не го намерих  :?

Нинче, Елемаг е от синята сграда като тръгнеш в посока Немското пос-во и почти до гората. само дето синята сграда е на ул.Жолио КЮри, а магазинът е на успоредната ул.Елемаг. Обаче в Елемаг Гербер няма! И като цяло също не е кой знае какъв щанд с био продукти, а и пресни неща като зеленчуци и плодове няма.
В района Гербер има в Бебемаркета, само че той е по-близо до Плиска, една пресечка пак на Жолио Кюри. Там има добър асортимент на Хип, Гербер, Семпер и още някои, както и млека и каши. Гербер има и по Билите.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #20 -: Февруари 18, 2008, 12:25:18 pm »
Хубава и здрава седмица и от нас с Ангел!
С нетърпение чакам да дойде сряда,тогава дават затопляне на времето.Аз очаквам разходката с по-голямо нетърпение от Ангел.
Да попитам-от кой месец се вдига леко положението на количката?
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #21 -: Февруари 18, 2008, 12:37:15 pm »
Лека и безаварийна и от нас! :) И ние нямаме търпение да се стопли... за утре даже вече имаме планирано ходене до офиса да си прибера болничния за поправка, че личната го е сбъркала с един ден и го върнали от НОИ. И ние ще пропуснем Борисовата защото ще си ходим към Търново. Сега като се стопли времето и уикендите все сме по пътищата, хич не ни свърта в София...
Мини, успех с приготовленията за първия рожден ден!
Честита годишнина на семейство Тодорови!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #22 -: Февруари 18, 2008, 12:53:52 pm »
Весела седмица и от нас!
Относно празнуването на рождени дни:аз съм канена по другата събота на рожден ден на едно момченце(1год) в МакДоналдс на Орион.Незнам там какво предлагат като варианти за празнуващите, за да споделя,но пък ще имам нужда от вашите насоки какво да купя на рожденника.Мислех си за дрешка и играчка.Моля,споделете каква занимателна играчка ще е подходяща за възрастта му!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #23 -: Февруари 18, 2008, 13:11:34 pm »
 След дълго отсъствие, се присъединявам и аз към темата на майките.  :balk_102:

 Усмихната, спокойна и жизнерадостна седмица от мен И Дари!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #24 -: Февруари 18, 2008, 13:24:12 pm »
И ние сме за срещата, живи здрави, 10.30-11.00 е перфектно време, всеки ден излизаме тогава :D
студ, мраз, вятър ние сме навън поне за половин, един час.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #25 -: Февруари 18, 2008, 14:22:28 pm »
Eкстра за неделя в парка! Значи да се уговорим за 10:45  :), пък дано времето е благосклонно.

Цветенце, ние тук сме били гости и домакини на няколко детски партита и ни хареса http://www.prikazka.net, но наистина нямаше пица опция. Все пак, ако ви позволят, може да поръчате пица от другаде. Например, Дон Вито http://www.pizzadonvito.com/ е много близо, пиците им са много вкусни и правят доставки, така че ако от клубчето са ок, може да поръчаш да ти донесат пиците там. Не сме ползвали аниматори, но пишеше, че организират тематични тържества, питай ги. Иначе залата за игра е голяма, има много играчки, има какички/лелички, които ги наглеждат и ако много се разплачат, ги измъкват навън при родителите. Дани на 1г 3м не искаше да стои сам вътре, играеше си, но искаше да вижда познато лице наблизо. Само 2 месеца по-късно вече хич не ме и търсеше. Затова мисля, че на 1г са супер малки и няма да забележат разни клоуни и т.н., ама все пак аз имам опит само с момченце, а като гледам момиченцата по-бързо се ориентират.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #26 -: Февруари 18, 2008, 14:30:50 pm »
Мармотче, благодаря - точно там ще ходя да питам довечера!
Симона от клоуни и фокусници няма нищо да разбере на 1 година, но останалите 8 дечица са на възраст от 2 до 7, та по-скоро за тях, а за нея - просто детското присъствие около й стига :D
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #27 -: Февруари 18, 2008, 14:37:33 pm »
Нинче, за съжаление в никакво положение не й е уогдно :? Точно защото взе да се гърчи и да реве в коша за новородено, затова сложихме другия леко повдигнат. Да, ама НЕ!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #28 -: Февруари 18, 2008, 14:38:17 pm »
Ако всичко е наред, и ние с Мия ще се присъединим към срещата в Борисовата градина. А къде точно там? Преди обяд и нас ни устройва.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #29 -: Февруари 18, 2008, 15:08:55 pm »
На детската полщадка при слона :)
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #30 -: Февруари 18, 2008, 15:40:07 pm »
Хей момичета някой може ли да ме упъти къде да намеря статистика за обиколките на глава и гърди по месеци.Много благодаря аз опитах ама нещо без успех.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #31 -: Февруари 18, 2008, 15:46:20 pm »
Хей момичета някой може ли да ме упъти къде да намеря статистика за обиколките на глава и гърди по месеци.Много благодаря аз опитах ама нещо без успех.


Правилното измерване обиколка на главата е професионално задължнение.
http://www.yarnstandards.com/headsize.html

Обиколката на главата следва кривата от началото!
http://www.kidsgrowth.com/resources/articledetail.cfm?id=671


Тези са от д-р Бърди, но за гърди няма, защото доктора казва, че отдавна в Европа и т.н. не мерят обиколка на гърди. Но ако някой друг има криви за гърди и ти трябва, ще се включи мисля...
Поздрави :)

« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 15:47:57 pm от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #32 -: Февруари 18, 2008, 15:48:25 pm »
Хей момичета някой може ли да ме упъти къде да намеря статистика за обиколките на глава и гърди по месеци.Много благодаря аз опитах ама нещо без успех.

освен цитираните от Нина, на последната страница на стандартния детски медицински картон, който се продава в книжарниците, също има такава таблица.
общо взето, гърдите и главата трябва да са почти еднакви на обиколка, доколкото знам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #33 -: Февруари 18, 2008, 15:55:33 pm »
Нина благодаря много.Всъщност педиатърът каза, че гърдите ни са под нормата.Ама аз така се бях омотала с това дете и тия ваксини,плачеше едва я облякох,че незапомних см.У нас нямам метър и не съм я мерила.Но ще я премеря и искам да видя къде сме.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #34 -: Февруари 18, 2008, 16:05:14 pm »
Цветенце за "Приказка без край" се чака много време за резервация, а и един от скъпите клубове. Дано да успееш да резервираш.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #35 -: Февруари 18, 2008, 17:33:44 pm »
Здравейте и от нас, здрава и слънчево топла седмичка за всички  :D

Честито на сем. Тодорови, бъдете безкрайно безумно щастливи и влюбени.

А аз все се каня да питам, след една годинка какви профилактични прегледи сте правили или се правят на децата?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #36 -: Февруари 18, 2008, 18:29:28 pm »
Цитат
Търся препоръчан детски парти център в района на Изгрев, Плиска, Редута, Гео Милев, Младост, Лозенец, Дианабад, Дървеница. Изискването ми е да са навити да поръчат пица и за възрастните! Не знам по какви причини на няколкото места, където звънях - не искат - предлагат плато с някакви дребни хапки. Все пак рожденият ден ще го празнуваме в делничен ден след работно време и всички ще са гладни.
Също да предлагат нещо по интересно за децата от рода на куклен театър или фокуси. И изобщо - ако имате опит с някой такъв център, който ви е оставил приятни впечатления - моля, споделете.
Моята идея беше да си отидем на нормално заведение да се почерпим, но да има и детски кът. Но не успях да открия подходящо такова
Вариант първи: отиваш в магазини "Бокал", купуваш някаква дрешка и ти дават един наръчник за родители със списък на центрове в цяла Сф. Почваш да звъниш и питаш. Някъде по седемичните теми бях копнала 10-15 произволно избрани адреса.
Вариант втори: Наемаш в ресторант с два самостоятелни салона - единия за възрастни, втория за децата /нещо като Къщата дето се правеха по едно време сбирките на Зачатие/. При децата от който и да е от  парти центровете могат да изпратят клоун или фокустник /то май така ще ти излизе и по-евтино, и по практично, особено ако много от възрастните са пушачи/.

Цитат
Не знам по какви причини на няколкото места, където звънях - не искат - предлагат плато с някакви дребни хапки.
Тъй е в БГ, не клиентът, а търговецът е "нъмбър уан" за съжаление.

Сватя, не прави от снаата морж, аз съм зиморничава и у нас щъ и е топло. Освен ако не обединим общи усилия да подарим на младите апартамент , де - там да си правят температурата квато им харесва  :D

Ся и аз да споделя. Никнат ни яко зъби. педиатърът каза, че са тръгнали двата отдолу и двата отгоре едновременно. На кризи ли са вашите деца? Щото мойто го хваща нещо като криза и ела да гледаш кво става...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #37 -: Февруари 18, 2008, 20:36:48 pm »
Да са здрави бебоците и мамите усмихнати. Много ми харесва вашата темичка и най-често в нея вися и си чета :oops: И ми е много хубаво.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #38 -: Февруари 18, 2008, 20:50:03 pm »
пожелавам ти от сърце съвсем скоро и ти да споделяш и питаш за едно малко съкровище :D
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #39 -: Февруари 18, 2008, 21:34:37 pm »
лейди, списъкът го намреих онлайн и звънях, звънях, но Цветелина се оказа права - късно съм се сетила! Ама ние понеже не мислим да правим кой знае какво и решихме, че няма нужда от чак такава предварителна организация, ама се оказа, че и за не кой знае каквото, пак явно трябва доста по-рано :? а и изхождах от това, че все пак ще го празнуваме в делничен ден и мислех, че хората празнуват само събота и неделя, ама крива ми е била сметката.
По нещо подобно на втория вариант работя в момента, да видим. В крайна сметка ще е шведска маса у нас и ангажиран някакъв фокусник за децата, например.
И да - не искат да ни поръчат пица и това е, не разбирам какъв е проблемът, нали си плащам.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2008, 21:41:01 pm »
Лейди, Али имаше криза преди 3-4 седмици. Големи писъци бяха! Обаче нищо не се появи, още го чакаме зъбчето. Вечер давах Нурофен, за да заспи спокойна, че много се извиваше и пищеше.

Лека и здрава седмица на всички деца и родители. Много нови бременни момичета и хубави резултати от изследвания!
Alexandra
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #41 -: Февруари 18, 2008, 23:06:44 pm »
Лейдинце, кризи сме имали, имаме в момента и ще имаме  :?
Горе долу 3 седмици ни държат, като на моменти ми идва да се хвърля в морето. :wink: Това не е майтап, признавам си до лудсот стигам, ама как да те разбере такова невинно създание с дяволит поглед, че подлудява майка си, пък и може би му харесва и се забавлява да ме ... Първата криза, когато проби зъбче беше 2 седмици, като след това почти не спира и постоянно вадим по чифт зъбки. Ами така ще сме още цели 9 зъба само това е моето успокоение. :)


Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #42 -: Февруари 18, 2008, 23:36:02 pm »
Сватя, на нас докторката още миналия месец по това време ни каза, че са набъбнали венците, но няма зъб. До оня ден беше спокойна, но от вчера нещо я тресе нервата. Обаче аз понеже немога да видя какво и се случва в устата, а и не обичам с пръст да пипам много, много и това, което само успях да забележа е, че и е подут и доста червен венеца отдолу, но не, където са предните зъбки, а по-встрани  :? Може да не ни изникнат на нас предни първо, а странични. Но знам ли, ще видим. Не давам нищо, само мажа с калгел или дентинокс, ама рядко, чак като много зор видя, но тя е кротка де, не е чак да пищи. Но както казва Пердето, малко съм настъхнала :) Това да е проблема де, да са ни здрави дечицата е важно....обаче нещо, което се случва за пръв път и затова ме съмнява да са зъби..та да разкажа - миналата нощ се събуди в 4.19 мин. :) и запали мотора /яко бръмчи с уста/...аз не светкам лампата и чакам, ама не издържах...станах, дадох биба и легнах, след малко тя започна да чука по кревата с бибата, а звука ми действа като китайско мъчение...седнах в кревата, заех поза лотус и почанх да викам тихо 'ОММММММММ'  :lol: - не помогна да преодолея шума и стреса и да заспя въпреки чукането и бръмчането и до 6.00 се забавлявахме, после яде и поспа малко и те така. Но на обяд я експедирах вънка да моржува, заспа, прибрах я и 3 часа бех почивка  :P
Ше купиме апартамент сватя на младите, няма да ги оставиме...и лада ше им купиме :)

Дано ви изникнат скоро зъбките.

Цвети, абе по "Часът на мама" нещо веднъж подочух, че бяха май поканили "аниматор" - уж най-добрият за партита на деца, а и тази дето гледа бебета в предаването и тя с такова се занимава. Та се похвалиха доста и ако са толкова добри, би трябвало да се погрижат и за комфорта на възастните...Имат сайт, погледни, може да намериш инфо  :? ако не ше си направите шведска маса /ама като дойдат шведите да не забравите да станете  :P/ Мисля, че и така ще изкарате прекрасно! И аз не разбирам какво чак толкова ги притеснява да поръчат пица?
« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 23:37:57 pm от Nina »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #43 -: Февруари 18, 2008, 23:37:08 pm »
Лейди, забравих да пиша за зъбите - от 4 досега поникнали, 2та бяха без да разберем почти, но другите два определено бяха придружени точно с кризи, слава богу продължи в рамките на ден-два.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #44 -: Февруари 19, 2008, 09:27:26 am »
Момичета, при зъбните кризи горещо препоръчвам хомеопатичните свещички вибуркол-н. Нас те ни спасяват. Сутрин и вечер могат да се ползват. При Мия кризите бяха по 1 час примерно, няколко дни подред, а зъбите изникват след месеци. Кътниците, които ни побъркаха лятото точно като бяхме на морето бяха много страшни, но първият кътник излезе чак октомври, а останалите дори не съм разбрала в кой момент точно са излезли. От време навреме откривам по някое ново зъбче. При различните бебета явно са много различни нещата.
Цветенце, дано успееш да организираш партито както искаш, но не се ядосвай ако не стане съвсем както си го мислила. Тя Симона няма да го помни по никакъв начин на тази крехка възраст.
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #45 -: Февруари 19, 2008, 15:12:39 pm »
Хубава седмица, всички да сте здрави!
Слънцето вече изскочи, остава и да стопли. Ако пък и вятъра вземе да се скрие някъде - ИЗЛИЗАМЕ!
Голяма весела среща пожелавам на Борисовата тайфа :D
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #46 -: Февруари 19, 2008, 16:16:31 pm »
Весела седмица и от нас със Беа :P
много нови бременелки, послуШни и здрави де4ица и много Щастливи мами :wink:
Ние пък от няколко дни сме със сопол4ета и като се  кърмим ни е запуШен носа и пла4каме :( Слагаме физ.разтвор, но не излизат гадините



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #47 -: Февруари 19, 2008, 16:19:09 pm »
eleonor, много съжалявам, че и двете сте със запушен нос, ама се опитай поне ти да не плачкаш :P  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #48 -: Февруари 20, 2008, 17:38:49 pm »
Имаме първо пробило зъбче! Като го намазах днеска с Дентинокс и ми боцка. Не че от езика на Вики мога да видя нещо.
Мислех си вече, че моето дете ще остане беззъбо и само ще го мъчат болките при никненето!

Малко лирично отклонение: Не знам как е при вас, но аз като че ли се раждам отново за живот при всяко ново нещо, което ни се случва на нас тримата : мама, тате и бебо.Все едно откриваме с баща му света отново и си спомняме разни неща отдавна забравени чрез Вики. Пример: той просто си харесва една моя нощница на шарки и обожава да ги разглежда. Изведнъж си спомних, че и аз имах една мамина нощница, която беше на рози и я обожавах, та даже вече голяма - 4-ти клас си я гушках нощем, когато майка ми  я нямаше до мен, защото работеше в друг град, но сякаш беше оставила мириса си в нея.
Някак си не искам да приемам нещата "по навик" или "защото така се случва при бебетата".
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #49 -: Февруари 20, 2008, 18:53:54 pm »
Аз да си кажа - ама хич не сме оздравяли, даже сме на антибиотици, което не й пречи да не спира да дивее :lol:
Днес разходката ни пак се увенча с неуспех :( Не ще и не ще в тая количка и тва е :balk_133:
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #50 -: Февруари 20, 2008, 19:15:38 pm »
Мацко, споко душо, още малко като почне да стои седнала стабилно би трябвало пак да си стои спокойно в количката. Поне моята мома беше така.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #51 -: Февруари 20, 2008, 19:28:45 pm »
Дано Васи, днес десетки колички по центъра, как едно не видях така да реве, само наш`та 8)
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #52 -: Февруари 21, 2008, 08:56:05 am »
Аз малко се позагубих, но е разбираемо с двете деца. От вчера върнах малкия в детската градина, та се свестих - остана ми време дори да сготвя. Ние не можахме да се разберем с кърменето, а и Исак направи едни кризи на ревност, та кърмата ми спря, така че от двайсетина дена сме само на АМ, но какво да се прави. Изкарахме си страничните ефекти като запек, силни колики и т.н., но сега нещата горе-долу се нормализираха. Малката си изгради режим и е по-лесно, поне знаеш с кое време на денонощието разполагаш - най-вече нощем  :).
Днес мисля да направим първата разходка, до сега излизахме само на балкона. Ситната много мрази шапката и като й я сложа такъв рев тегли... дано не оревем квартала  :).
Исках да питам - вие с какво ги обличате за разходка бебетата на това време - 10 градуса?
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #53 -: Февруари 21, 2008, 09:14:22 am »
Фоксче, има едни такива бебешки шапчици като качулки с връзки отдолу. аз само с такава успявах, и моето бебе много се дереше от шапката и само като я махнех спираше. а тази шапка не е толкова плътно прилепнала, връзките дори не ги завързвах, да не й дразнят.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #54 -: Февруари 21, 2008, 09:34:10 am »
Дано Васи, днес десетки колички по центъра, как едно не видях така да реве, само наш`та 8)
Мари, а повдигната ли ви е количката? На тази възраст вече им е много скучно легнали. Спомням си Мия като стана на 4 месеца и хич не й се лежеше в количката. Тогава я повдигнах в полулегнало полужение, ама нещо не ми се видя удобно и накрая реших проблема като сложих кошницата за кола директно в количката. Тя и бездруго обожаваше да си стои в тази кошница и й беше добре да се вози така нависоко и в любимото й кресълце.
Лейди, аз по-скоро с Мия си спомням неща свързани с детството на най-малката ми сестра. С нея имаме 10 години разлика и имам по-съзнателни спомени. Мия вече достига дръжката на външната врата и успява да си отвори при все, че вратата е доста тежка. Сетих са как веднъж малката ми сестричка след като вече ходеше спокойно си беше отворила вратата и се беше качила на шестия етаж иходихме да я търсим с майка ми. А пък мъжът ми казва, че преди да се роди Мия е имал усещането, че времето лети супер бързо, а сега сякаш е спряло, или по-скоро вече тече в съвсем друг порядък покрай нея.
<br />[link=http:
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #55 -: Февруари 21, 2008, 10:03:01 am »

Мари, а повдигната ли ви е количката?
[/quote]
Повдигната е да.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #56 -: Февруари 21, 2008, 10:06:50 am »
Фокси, Деси също не понасяше шапки, не плачеше, но в монета в който сложех шапката започваше да си върти неистово главата докато не я смъкне. Решавах проблема с две качулки, купих й суитчърчета с качулки и на якето качулката.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #57 -: Февруари 21, 2008, 10:14:12 am »
мари, сега виждам, че си сменила снимката и не мога да се стърпя - много е сладка и пухкава, само да я гушкаш и целуваш :D

ами явно е типично за съвсем малките бебета това с шапките. сега си носим всякакви без възражения.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #58 -: Февруари 21, 2008, 11:55:03 am »
ами явно е типично за съвсем малките бебета това с шапките. сега си носим всякакви без възражения.
А при нас е точно обратното. Като беше малка, нямаше възражения към шапките, а сега водим страшна борба докато я сложим и задължително слагам шапка с връзки, че иначе няма начин да остане на главата й и 2 минути. Тя вече и връзките развръзва, ама като че ли се попримири малко с този артикул :wink:
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #59 -: Февруари 21, 2008, 13:48:48 pm »
Ама, Фокси, то вече не е минус 10 навън, бре! Над нулата са градусите, затопли се! Верно си загубила връзка с външния свят покрай двете хлапета!  :P

Хихихи!  :D

Мнение да имате за свежо сирене "Хелиос" за в попарата?
Alexandra
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #60 -: Февруари 21, 2008, 14:03:23 pm »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #61 -: Февруари 21, 2008, 14:14:50 pm »
Мнение да имате за свежо сирене "Хелиос" за в попарата?

НЕ!

1. Свежо сирене означава опасност от бактерии. На теб ли да припомням за сирената и проблемите с тях? На малки деца - само преработени млечни продукти.
2. Хелиос е гадна марка - в черния списък с продукти в бг-мамма е пълно с "хвалби" за него.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #62 -: Февруари 21, 2008, 14:29:06 pm »
Супер готино, посмях се от сърце. мерси, Васи.
Мари, не мисля, че на бебе може да се дава свежо сирене. Най-добре твърдо краве сирене.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #63 -: Февруари 21, 2008, 14:30:38 pm »
свежо сирене дори и аз избягвам да ям. за бебе - в никакъв случай.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #64 -: Февруари 21, 2008, 14:59:35 pm »
Да споделя вчера на каква случка присъствах. Излиза една девойка с луксозния си джип си от паркинга до Сити центъра, сложила си бебето в кошницата на предната седалка 8O, занивайки се нещо с бебето, тръгва да се включва в движението и въобще не вижда наближаващия трамвай. Добре, че той се движеше с малка скорост и я видя отдалече, ама аз много й се ядосах на тая патка. Първо как може да си сложи бебето на предната седалка и второ как може да не внимава поне малко...В такива моменти започвам да разбирам, защо мъжете мразят жените шофьори...
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #65 -: Февруари 21, 2008, 15:16:42 pm »
И аз, когато съм излизала с Кристина сама с колата съм я слагала на предната седалка /моата кола няма въздушна възглавница/, но коша за кола е толкова стабилен, колкото и на задната, здраво закрепен.  Имам се за много добър шофьор, а и стажа ми не е малко, ама то не съм аз само участник в движението, секакви камикадзета има. Незнаех, че не трябва да се слага на предната седалка. Естествено, когато баща й ни вози, както е в повечето случаи, тогава тя е отзад и аз до нея. Сега се сетих, че съм чела или чула някаква статистика, според която действително мястото до шофьора е най-опасно  :?
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 15:19:15 pm от Nina »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #66 -: Февруари 21, 2008, 15:33:04 pm »
Мисля, че на бебшките кошница имаше изричното изискване бебето да се вози само отзад. Или греша?
Съпругът ми (азне шофирам) никога не я монтира отпред, независимо сам ли е или с друг човек.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2008, 15:39:14 pm »
Аз мисля, че по закон е забранено деца под определена възраст да се возят отпред. В инструкциите на кошницата и аз съм чела, че се монтира отзат.
<br />[link=http:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #68 -: Февруари 21, 2008, 16:03:12 pm »
Аз знам, че няма проблем да е отпред стола, стига да е деактивирана възглавницата и да е гръб към посоката на движение.

Васи, страхотно попадение!

А по повод обличането при сегашните температури - преди малко една баба на пазара ми направи забележка, че детето е бе шапка., а то навън е 14 градуса. 8O Млада съм била и нищо не съм разбирала. :lol: Аз даже и якето й свалих, защото е пъхната в дебел чувал и се притеснявах да не се изпоти.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #69 -: Февруари 21, 2008, 16:05:25 pm »
Може би ще преосмисля слагането на предната седалка  :? , ще прочета и инструкциите още веднъж. Но преди около месец ме спряха на Околовръстното на път за у нас, понеже не си бях пуснала фаровете и единия от полицаите като видя коша с бебето на седалка до мен, каза на другия: Пусния, тя е с бебе.....само ме предопреди да не забравям фаровете. Тези или не познават закона, или "той казва" друго или пък просто това не им е ежедневие, разсеяни са и предимно колани и фарове гледат  :?
Но бебето се оказва сериозно алиби :) друг път с баща й ни спряха и пак казаха: ааа, те са с бебе - и дори не ни гледаха документите...

и да е с гръб към посоката на движение.
Това при всички положения го спазвам и така ще е, докато не сме на възрастта, в кояти преминаваме към седене на следващите по-големи столчета.


За обличането - Крисон е много леко облечена - боди и тънки ританки, но е пъхната в космото и в количката, но шапка по-тънка памучна - задължително слагам. Просто без шапка скоро няма да бъде, тука и подухва де...въпреки слънцето.
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 16:10:48 pm от Nina »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #70 -: Февруари 21, 2008, 17:03:40 pm »
Васи,страхотев линк :lol:.
Относно излизането и количките и аз днес разглеждах и пробвах седналия вариант на нашата.Тя няма изцяло легнало положение, та се чудя как ще се приеме това от детето :?.Скоро коша за новородени ще ни бъде малък,ама наистина скоро.Как ще го слагам в това седнало положение толкоз рано?А и Мики ама хич не обича да е свит.Не обича столчето за кола.Поне като е вкъщи предпочита да си е легнал и да си ритка :).Ще го измислим някакси.
Мари_Пз, моя приятелка ми разказваше скоро как е пищяла като са я слагали в количката(това е по разкази от родителите и),но ти продължавай да опитваш.Стискам палци за скорошни мирни разходки!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #71 -: Февруари 21, 2008, 18:39:02 pm »
Васи, супер са :)

А на нас ни дай да се разхождаме независимо в какво положение (кенгуру, количка, кола, трамвай съответно изправени, легнали, полулегнали, полуседнали) важното е да се движим, иначе недай си Боже да спрем на светофар за по дълго и можем да оревем света, както се казва "Ла дона е мобиле". Е вече вземаме да се очовечаваме, от 2 дена в трамвая се "говори", разглеждат се хората и на някои се пуска тънка усмивка. :)
И ние сме още с космонавта, но отдолу сме съвсем тънко облечени и с шапка ходим, но сме основно на кенгуру и не смея да я облека по тънко за момента.

Аз знам, че няма проблем да е отпред стола, стига да е деактивирана възглавницата и да е гръб към посоката на движение.
За столчето е точно както казва Сия, важното е отпред или да няма възглавница или да е деактивирана.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #72 -: Февруари 21, 2008, 19:45:55 pm »
Мнение да имате за свежо сирене "Хелиос" за в попарата?

НЕ!

1. Свежо сирене означава опасност от бактерии. На теб ли да припомням за сирената и проблемите с тях? На малки деца - само преработени млечни продукти.
2. Хелиос е гадна марка - в черния списък с продукти в бг-мамма е пълно с "хвалби" за него.


Хм. Помня аз, забравя ли се. Но тук всички това дават на децата в попарата, щото не се точело на конци и нямало нужда от обезсоляване! И аз се зачудих, но те казаха, че било като моцарелата, а пък тя не беше в онзи списък...Аз не че съм почнала с попарата, де, ама разпитвам.
Alexandra
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #73 -: Февруари 21, 2008, 19:52:28 pm »
сиренето в попарата не се точи на конци. тва да не е бяла халва.
пълниш една по-голямка кутия с вода и слагаш сиренето, и добавяш своевременно, сменяш водата и така - ще имаш винаги под ръка обезсолено сирене.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #74 -: Февруари 21, 2008, 19:53:47 pm »
Много пък се изитрихте в Ямбол ве, и да не обезсолявате чак :wink: :lol: :lol:
купи си хубаво бяло саламурено сирене, нарежи си го на парченца, сложи го в една кутийка, налей му водичка и готово, ще имаш поне 3-4 порции :P

ааа Цвети ме изпреварила :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #75 -: Февруари 21, 2008, 20:25:26 pm »
Цитат
Хм. Помня аз, забравя ли се. Но тук всички това дават на децата в попарата, щото не се точело на конци и нямало нужда от обезсоляване!
Хех, Марито ... То Ямбол било кат софийската Обеля! И мен тук ме гледат кат извънземно, ако ги слушах разните му екземпляри, детето ми вече трябваше да дъвче филия с масло и конфитюр.
А защо точно в попарата да се дава сирането?!? Не може ли примерно в зеленчуковото пюре , може пък и да не се точи толкова, колкото в попарата? 8O
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #76 -: Февруари 21, 2008, 20:27:22 pm »
ся, сиренето не се точи в попарата, тази легенда незнам каква е :lol:
а че може да се дава със зеленчуците, разбира се, че може. По принцип сиренето може да се въведе преди глутена, така че се слага в обедното меню :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #77 -: Февруари 21, 2008, 21:57:40 pm »
за да "се точи сиренето в попарата", може би става дума за някакво недоузряло сирене?
и аз да потвърдя, че в моята кухня сиренето не се точи в попарата. напротив, разтрошавам го с вилица и стои на трохички. купувам сирене на Лакрима и слагам по 200 грама в кутия с вода - стига ми за доста дни. изобщо не си играя да обезсолявам ден за ден. нашето сирене също съхранявам така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #78 -: Февруари 22, 2008, 08:44:45 am »
А бе, да, бе! Не обезсолявали! 8O Аз си знам за кутията с водата, но реших да видя и вие какво правите.

Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #79 -: Февруари 22, 2008, 10:49:00 am »
обезсоляване по бързата процедура - сиренето се слага се във вряла вода за минутка, сменя се пак водата с вряла и воала :wink:

на заинтересованите да кажа, че има вече и Био сирене, като киселото мляко със зелената опаковка.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #80 -: Февруари 22, 2008, 12:02:29 pm »
на заинтересованите да кажа, че има вече и Био сирене, като киселото мляко със зелената опаковка.

о, знаем, хапваме го :wink:
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #81 -: Февруари 22, 2008, 17:13:41 pm »
И аз го видях едва тези дни био сиренето, не съм купувала още. Купувам Маджаров, много ми харесва. Аз обезсолявам в една голяма кутия, просто цялата буца сирене от около 1кг, още като я донесем от магазина, я нарязвам на 3-4 парчета и в кутията с вода. Сменям водата на 1-2 дни, от това сирене ядем всички, никога не ми е хрумвало да имам отделна кутия за децата. Не добавям сирене обаче, за да не застои някое парче.

Само напомням за неделя, 10:45 в Борисовата,, градинката със слона, ще се радвам да се видим live с който успее :)
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #82 -: Февруари 22, 2008, 17:22:10 pm »
Мармотче, аз добавям ново сирене, веднага щом оползотворя последната доза - това имах предвид. идеята ми беше, че не обезсолявам ден за ден. Водата сменям при новата доза и на два дни долу-горе, не я сменям всеки ден.
иначе аз си го ям сиренето необезслено, обезсолявам само за детето.
Биосиренето е хубаво.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #83 -: Февруари 22, 2008, 22:32:26 pm »
И защо сменяте водата на сиренето през два дни?!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #84 -: Февруари 22, 2008, 22:55:25 pm »
И защо сменяте водата на сиренето през два дни?!
Ми сменям за да обезсоля. Просто ползвам авентско контейнерче и при всяко слагане на ново парче сирене хвърлям старата солена вода. Био-то е добро, Лакрима и ОМК тоже.

Днеска си се разхождам аз из Морската Градина и насреща ми баба с количка близнаци. На степенката лента с имената на децата - "Християн Михаил". "Брех!", викам си, също като Касините момчета. Каси, да имаш нещо да кажеш?
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #85 -: Февруари 22, 2008, 23:08:40 pm »
Ми, Васи, става една такава гъста и лепкава.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #86 -: Февруари 22, 2008, 23:10:12 pm »
о, варненската морската градина :D само да се затопли и пак се изстрелваме на морето, о йе!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #87 -: Февруари 22, 2008, 23:29:31 pm »
о, варненската морската градина

о, о, о....  :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #88 -: Февруари 22, 2008, 23:47:00 pm »
о, варненската морската градина

о, о, о....  :)

аз получих миналата седмица неочаквано предложение за работа, хубава, много добра работа, в сериозна м/ународна институция, точно по специалността ми. беше много изненадващо и не знаех как да реагирам, все пак имам възможността и бях избрала и решила да гледам Симона още време. много се чудих, много мислих, съпоставях предимствата и недостатъците на вариантите да отида или да откажа, и срам ме е, ама нещото, което наклони везната беше като си представих как и това лято заминем за Варна - родителите ми имат къща с голям двор, и си се разхождам в морската градина с детенцето си безгрииииижно, едно слънце пече, морето шуми и така тая пуста морска градина, отказах :oops: с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #89 -: Февруари 22, 2008, 23:51:46 pm »



 но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.
:good_post: :beach1:
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #90 -: Февруари 23, 2008, 12:37:50 pm »
оле, мойто диване какви ги свърши. оставила съм я на килима да играе, сложени играчки, проверено за опасни предмети и съм й обърнала леко гръб и правя нещо на компютъра. от време на време я поглеждам - гука си нещо и се занимава. по едно време се усещам, че се закроти и я поглеждам - отишла до шкафа, отворила го абсолютно безшумно, извадила от чекмеджето крем пенатен и тубичка ненедент, отворила крема, ровила вътре, мацала навсякъде, яла, по косата, дрехите, под никтите - ужас :lol: после нагризала тубата, спукала я , омацала се и с пастата за зъби. всичко това за 5 минути и беше тоооолкова доволна :) а в това чекмедже само хавлии държа, но баща й пуснал там споменатите :x
всички медикаменти трябва да са ви на недостъпни места, че много бързо нахитряват и навсякъде бъркат. сега ми е смешно, но тубата с ненедента можеше да е нещо друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #91 -: Февруари 23, 2008, 13:12:56 pm »
отказах :oops: с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.

цветенце, като чета това и ми става топло и хубаво на душата...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #92 -: Февруари 23, 2008, 15:38:25 pm »
отказах :oops: с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам.
цветенце, като чета това и ми става топло и хубаво на душата...

Нали, нали!!!

Иначе и тука сигнала за тревога е секването на Еличкината глъчка. Чуя ли подозрителната тишина и се изстрелвам. С бариерния крем на Мустела като мим се беше маскирала... Добре, че понамаля непреодолимото и желание да слага всичко в устата, щото сега изследва камъни, камъчета, едва показали се тревички, бучици пръст, които си вървят в комплект с фасове и щеше да е ужас 8O
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #93 -: Февруари 23, 2008, 18:35:58 pm »
Цитат
и срам ме е, ама нещото, което наклони везната беше като си представих как и това лято заминем за Варна - родителите ми имат къща с голям двор, и си се разхождам в морската градина с детенцето си безгрииииижно, едно слънце пече, морето шуми и така тая пуста морска градина, отказах  с надеждата, че ще имам и други възможности за развитие, но друго лято в морската градина с едногодишната ми дъщеря няма да имам
Завиждам ти искренно.
Сама съм си шеф, сама си плащам разходите по бизнеса /осигуровки, наем, подръжка на компютри, консумативи и т.н/, както  и всичко за бебето / с майка ми сме в едно домакинство с общи финанси, баща ми дори не знае, че има внуче,  а свекърът /свекървата е починала отдавна/ си има гадже и вятър го вее на бял кон/. Нямам избор дали  ще имам  друга възможност или не ... щото всяка кутия Апатамил е 28 лева, всеки пакет памперси е 35 лева и така до безкрай, а мъжо бачка за 300 лева месечно.
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #94 -: Февруари 23, 2008, 22:16:24 pm »
Страшно ви завиждам за срещата утре. Много бих искала да дойдем, но се прибирам едва следобед и ще я пропуснем. Иначе да ви се похваля - отвори ми се възможност да прекарам една седмица в Париж.Една седмица не се спрях, а толкова много неща не можах да видя. Влюбих се в този град. Единствено за детенце ми е много мъчно, защото вече една седмица не съм я виждала. Но утре ще си я напрегръщам и нацелувам. Сестра ми ми я показва чрез скайпа, но не е като да си с детенцето на живо. Никога не бих живяла в чужбина за постоянно, но с удоволствие бих поживяла 1-2 г в Париж. Имах възможност да разгледам различни части на града и дори предградията и наистина им завидях на французите за уредения живот.

През юни след като си взема изпитите и аз съм замислила една по-дълга юнско-юлска ваканция с детенце, само че на юг.

Между другото в Б-я е разрешено да се вози дете под 10г възраст на предната седалка ако е в детски стол. Когато я возим поединично и аз и мъжа ми я возим там. Така ни е по-удобно като се размрънка за нещо. Иначе и аз съм чувала за статистиката, че там загивали най-много пътници при произшествие, но ми се струва, че това важи само за пътуване на дълъг път. В града в тия задръствания обикновено страдат броните и фаровете.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #95 -: Февруари 23, 2008, 23:32:31 pm »

Днеска си се разхождам аз из Морската Градина и насреща ми баба с количка близнаци. На степенката лента с имената на децата - "Християн Михаил". "Брех!", викам си, също като Касините момчета. Каси, да имаш нещо да кажеш?

А, стига бе, боровинчо!! Верно ли? Ама ти що не и взе някакви координати, такова съвпадение е рядкост. Супер, изкефих се.  :D Ние днес бяхме в Южния парк, и срещнах още четири двойки близнаци  8). Ама никой не беше с нашето тегло, вече се тревожа за Християн. Дали да не го заведа на диетолог, дали има изобщо такива читави специалисти в София.  :?

Междудругото остава ли за утре разходката в Борисовата? Ние ще сме там към 11.30 до към 14.30. После чакам гости вкъщи.

gabi32, Париж е любимият ми град, била съм два пъти и съм влюбена в това уникално място, сякаш съм живяла там в предишен живот, много е странно усещането. Прадядо ми живя там 60 години, беше женен за французойка, но за съжаление починаха преди няколко години, там имам братовчеди и племенници - близначки :lol:. Да не ви разпрвям те какво знаят за България :(. Аз планирам пътуване до Париж края на април, даже имаме резервации за полет, но не знам как ще остава малките :(. Аз сега не ги давам на никого, та камо ли после за седмица.




« Последна редакция: Февруари 23, 2008, 23:35:48 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #96 -: Февруари 23, 2008, 23:46:11 pm »
Остава :D
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #97 -: Февруари 24, 2008, 08:58:47 am »
stefi, ти от едната среща на другата :lol:
аз към 10:30 ще мина оттам, ако сте сте се събрали вече, може да остана да ви видя за 5 минутки.

Сега гледам, че мармотчето има мартенички, но едва ли ще дойде в кривото. мога да й ги оставя, като минавам през борисовата, аз и без това ще ги нося с мен.
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 09:01:42 am от tzvetenze »
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #98 -: Февруари 24, 2008, 09:12:47 am »
 Дай ми на мен по срещи да ходя :lol:
На мармотчето аз ще й ги взема, споко :D
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #99 -: Февруари 24, 2008, 14:42:44 pm »
Цветенце, поздравявам те за решението! Наистина това време с детенцето няма да се повтори, а дано после се отвори и друга още по-добра възможност са професионална реализация. Съжалявам, че не се видяхме днес. В Борисовата беше весело, ама малко лудница, явно хич не е била оригинална идеята ми за явка :)
За мартениците и не само Стефито вече трябва транспортни такси да ми събира, ама добре че е добра душа  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #100 -: Февруари 24, 2008, 19:08:29 pm »
мармотче, мартеничките ти са в куриера вече :wink:
ще се видим някой друг път - топлото време сега почва :D и аз много ще се радвам.
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #101 -: Февруари 24, 2008, 22:51:14 pm »
Каси, колко тежи детенцето, че чак за диетолог се замисляш?!

tzvetenze и аз си знам, че щом едно дете се кротне 95% прави някаква "беля". Да ама докато се усетиш, че се е кротнало  :lol:. Аз три вечери подред я "изпускам". Едната вечер се кротна и е седнала до мен, полусъблечена за баня. Когато я поглеждам, тя отворила една кутия с вазелин и бърка и маже, всичко беше мазно, ужас. Снощи пак се кротна и като се обръщам половината кутия мокри кърпи ги е скупчила пред нея, вади, пуска, вади, пуска  :lol:. Днес пак беше на ред вазелина.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #102 -: Февруари 24, 2008, 22:55:03 pm »
Каси, колко тежи детенцето, че чак за диетолог се замисляш?!


Ами, Васи, 8кг. е на 4 месеца. Но яде нормално според мен. 5-6 пъти по 150-160мл. АМ. Док каза да давам пюрета по три пъти на ден 8O, за да не пие мляко, освен за теглото, също и защото може да се окаже, че има алергия към белтъка. Има по кожата едни такива неща, не знам как да ги опиша.
Продължавам да смятам, че не е дебел, а едър. Вече ставам досадна сигурно.
Джам и Стефи, ги видяха днес, нека кажат Хриси дебел ли е :(?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова тема 18.02- 24.02
« Отговор #103 -: Февруари 24, 2008, 23:42:13 pm »
Каси, колко тежи детенцето, че чак за диетолог се замисляш?!


Ами, Васи, 8кг. е на 4 месеца. Но яде нормално според мен. 5-6 пъти по 150-160мл. АМ. Док каза да давам пюрета по три пъти на ден 8O, за да не пие мляко, освен за теглото, също и защото може да се окаже, че има алергия към белтъка. Има по кожата едни такива неща, не знам как да ги опиша.
Продължавам да смятам, че не е дебел, а едър. Вече ставам досадна сигурно.
Джам и Стефи, ги видяха днес, нека кажат Хриси дебел ли е :(?


Каси, първо да кажа, че не ми изглеждаха "дебели" бебетата ти. да, охраненки, но не дебели. вярно, 8 кг е над средното тегло за 4-месечна възраст, но не е свръх.

второ, да ти кажа, че много ме смущават съветите на твоя педиатър. защо? по две причини:
- да препоръчва захранване на 4 месечно и то с 3-кратно хранене с пюре, "за да не ядяло мляко" е просто безумен съвет и напълно противоположен на новите педиатрични разбирания.
- ако детето има алергия към кравето мляко, повярвай ми - досега щяхте да сте я установили категорично и нямаше да има "май".
- дори и детето да има алергия към кравето мляко, лечението не е "давай пюрета по 3 пъти на ден, че да не яде мляко", а предписване на специално мляко с разграден белтък за алергични бебета.

както виждаш, доста глупости накуп. бих препоръчала смяна на педиатъра, този е некомпетентен, съдейки по цитираното от теб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!