0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #160 -: Март 02, 2006, 13:46:56 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Дано я реализираме на практика, но засега поне виртуална: beer::  beer::  :beerdr:  :bighug:


Дано да я реализираме при следващата среща на групичката. Стана така предния път че бяхме на ски при предната сбирка и то точно по-средата на почивката. Но този път няма да обещавам и сигурно като не обещая за следващия път присъствието си, ще дойда накрая вече  :)  :lol:  Малко съм суеверна понякога.  :D

Наздраве,момичета да има добри резултати  :beerdr:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Star

съмнение за хламидии
« Отговор #161 -: Март 02, 2006, 19:02:10 pm »
Ха и от мен едно  НАЗДРАВЕ!  :D  :D  :D Хубаво ще е да се направи такава срещичка :!:  :!:  :!:  :D  :D  :D АЗ СЪМ ЗА с две ръце :!:
Старлет, много си изчерпателна и много ти Благодаря за спец. обърнатото внимание-към Всички.Ще пиша като направя контролата.Ще изклюкаря моменталически за какво иде реч.Дано резул. да са добри де, чееее иначееееее ши воюваме наново с проклетата ГАД :wink:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #162 -: Март 04, 2006, 15:55:03 pm »
Цитат на: Star
Ха и от мен едно  НАЗДРАВЕ!  :D  :D  :D Хубаво ще е да се направи такава срещичка :!:  :!:  :!:  :D  :D  :D АЗ СЪМ ЗА с две ръце :!:
Старлет, много си изчерпателна и много ти Благодаря за спец. обърнатото внимание-към Всички.Ще пиша като направя контролата.Ще изклюкаря моменталически за какво иде реч.Дано резул. да са добри де, чееее иначееееее ши воюваме наново с проклетата ГАД :wink:


Дано да са добри  :crossfingers:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
съмнение за хламидии
« Отговор #163 -: Март 20, 2006, 19:51:37 pm »
Направо ще се побъркам бе хора.
токущо си изтеглих от нета резултатите от контролата с пустата хламидия.Е това просто не е истина.може ли да се пият лекарства и да няма резултат?Може ли даже едното да се е покачило.
Значи :
lg G 15 AE референтни под 9 отриц. 9-11 граничен и над11
 Предишния също беше с ъщите стойности, тоест без промяна
lg M  6 AE рефернти  както по-горе /предишният тест беше lg M 2 AE
Е направо не мога да повярвам че нищо не се е променило а даже има изменения....Някой да му се е случвало такъв феномен? Никаква промяна въпреки Сумамеда???? :(  Иска ми се да умра направо.....
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #164 -: Март 21, 2006, 10:18:16 am »
Стар, IgM е неточен показател при изследване на хламидия по последни новости. Той може да бъде признат само при първоначално заразяване, но и тогава имам съмнения за точноста на резултата. Но по принцип при теб е в норма, така че не виждам защо се притесняваш? Това за IgM е изключение само при хламидията, затова повечето лаборатории изследват IgА за проследяване на текуща инфекция, който е много по-точен в случая с хламидийната инфекция. Въпреки всичко нямаш повод за притеснение. А и ми се струва че не си спазила срока за изследване след приключване на лечението който е минимум 40 дни след спиране на приема на антибиотика. Успокой се вече стига с тез хламидии че пръсна маса пари по изследвания, а не мисля че имате проблем.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
съмнение за хламидии
« Отговор #165 -: Март 21, 2006, 10:37:29 am »
Starlet,
Добре де за това lg M но какво ще кажеш за lg G което си е пак същото преди беше lg G 15 AE  и сега е пак lg G 15 AE ??????? То показваше старо проболедувано заболяване. Срока е спазен първото изследване като си го правих беше на 10.01.06г последния прием на антибиотика /сумамеда/ беше на 24.01.06г. а сега контролата е от 19.03.06г. Даже повече от 40 дни има! :roll:  Но странното е че този показател нищо, че обозначава минало заболяване просто не се е променил дори и с една единица? След като съм пила лекарства се предполага, че поне ще мръдне на някъде....А то си е просто същото? Аз като го видях очите ми щяха да излязат от орбитите. Това е прецедент и някакъв феномен!Направо е лудост ако питаш мен.
Дали да не се допитам до тази д-р Конова? А? Дали ще ми обърне внимание ако я питам по мейл? Да се пробвам ли?Ти как мислиш?
Ще взема да си пусна и едно lg A пък да видя какво ще покаже и вече незнам кво да правя....да ходя ли на цветна снимка или да не ходя?......Пак ли да пия лекарства? Обаче още не съм казала на лекарката ми за контролата....Охххххххх
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #166 -: Март 21, 2006, 11:44:30 am »
Стар IgG може да спада и години не е задължително да спадне веднага, а може и да се задържи така. Само да не се повишава, при теб такова нещо няма, то си стои все на едни и същи показатели, от там нямаш повод за страх. Въпрос на имунна система е донякъде дори, а IgA можеш да си пуснеш като искаш за твое успокоение, даже може да минеш през здравната каса поема го. Лекарства повече не пий по схемата "просто за всеки случай". Пиши на мейл на д-р Конова мисля че ще ти отговори. И най-важното се успокой, пак ти повтарям че според мен нямаш повод за притеснение.  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
хламидии
« Отговор #167 -: Април 19, 2006, 20:59:50 pm »
Цитат на: miusli
Аз си правих изследване и вагинално и кръвно. На вагиналното изследване пишеше - резултат негативет т.е. нямам, но на кръвния ми излязоха предишните стойности за наличие. Което означава, че няма текущо развитие но има неизлекувана инфекция.
Препоръчвам ти да си направиш кръвен тест. Лично на мен това ми е проблем с който занимавах членовете на форума и по препоръките на един доброжелател плюс традиционното лечение с антибиотици, пия и от елексирите на Хлебаров.
Пожелавам ти да нямаш проблеми от този род.

Здравей те
Това е моят голям проблем койо е при4инил много по големи вреди
Все още ги лекувам а за дете чудо трябва д стане.
Кажете ми тази рецепта ако ви е възможно
Благодаря
къмLady_11
« Отговор #168 -: Април 19, 2006, 21:08:58 pm »
Цитат на: lady_11
Добро утро, че хламидията може да си живурка във фалопиевите тръби, обаче смятам че серологичния тест е ненадежден за откриването й там.
Знаеш ли, не ми се спори повече с теб, като си толкова знаеща, лекувай се и помагай на остналите както можеш.
 
По отношение на : "Искам да установя контакт с жени, които са имали само този проблем и са успели да прекрачат голямата преграда, т. е. вече не са в този форум", мога да ти кажа , че има такива, които са прескочили.
Моя много добра приятелка е бременна вече в 6 месец. Хламидията и беше лекувана година - година и половина и забременя с положителен ПЦР тест. Приятелката ми е на 34 години.



С добри пожелания : Лейди 11


Здравей те
Бихте ли ми казали вашата приятелка как се излекува .Тази инфекция ми е причинила вече много проблеми по тръбите даже и тазова болест
Благодаря
съмнение за хламидии
« Отговор #169 -: Април 19, 2006, 21:17:42 pm »
Starlet, правилно ли те разбрах, че контролно мога да си изследвам само IgA - за да видя дали има резултат от лечението???
съмнение за хламидии
« Отговор #170 -: Април 19, 2006, 21:18:48 pm »
... и може ли някой да ми припомни колко струваха кръвните тестове?
съмнение за хламидии
« Отговор #171 -: Април 20, 2006, 13:43:23 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Да, кръвните съм ги правила преди връзката със съпруга ми, и бидейки отрицателни и неговото изследавне (уж) отрицателно, не видях смисъл да правя. Опитах се да изкрънкам от едни лекари да ми пуснат и кръвен, но те: не та не, то PCR е по-точен! Искаше ми се да имам твоята статия, да им я покажа :D



Само за пълнота на темата, направих и кръвни - IgG и IgA - и двете са отрицателни.

Струват по 16 лева всяко (това в Бодимед).
Благодаря ти, Бени!







съмнение за хламидии
« Отговор #172 -: Април 20, 2006, 14:14:52 pm »
Цитат на: Starlet
Стар IgG може да спада и години не е задължително да спадне веднага, а може и да се задържи така. Само да не се повишава, при теб такова нещо няма, то си стои все на едни и същи показатели, от там нямаш повод за страх. Въпрос на имунна система е донякъде дори, а IgA можеш да си пуснеш като искаш за твое успокоение, даже може да минеш през здравната каса поема го. Лекарства повече не пий по схемата "просто за всеки случай". Пиши на мейл на д-р Конова мисля че ще ти отговори. И най-важното се успокой, пак ти повтарям че според мен нямаш повод за притеснение.  :grouphug2:

Старлет, кой дава направление за IgA? Личният лекар ли? И достатъчно ли е да се изследва само то, за да се види дали има резултат от лечение на хламидиалната инфекция???
*
съмнение за хламидии
« Отговор #173 -: Април 20, 2006, 14:31:50 pm »
Да се наредя и аз на опашката на питащите  :oops:
Изследвано ми е само (преписвам буквално) EIAgen Chlamydia trch. IgG в Кандиларов, и стойностите са 10.5 при референтни граници 0-11
Старлетче, тъй като май си ни хламидийния експерт  :wink: , моля за коментар? Най-вече искам да знам дали е достатъчно като изследване?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #174 -: Април 21, 2006, 08:57:22 am »
Цитат на: pgzenga
Старлет, кой дава направление за IgA? Личният лекар ли? И достатъчно ли е да се изследва само то, за да се види дали има резултат от лечение на хламидиалната инфекция???


pgzenga доколкото разбрах направленията ги дава гинеколог. Само че моя позната ходила преди седмица и гинеколога и отговорил че неможел да и пусне изследвания кръвни за антитела по здравната каса ами само сух тест поемала здравантата каса. Вече тотално се обърках кое все пак се поема и кое не от здравната каза зощото доколкото гледах в рамковия договор и антителата се поемат, ама неможе джипито да ти ги пусне ами само специалист. А за това дали може да се изследва само IgA не е препоръчително. Защото тълкуването на изследванията става върху двата показателя. По принцип може да се мисли и за хронифицирана инфекция и за текуща и за преминала. Но за да може да се каже с точност какво е, е необходимо да бъдат изследвани и двата показателя и то не по веднъж в повечето случаи.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #175 -: Април 21, 2006, 08:59:57 am »
Цитат на: Bora82
Да се наредя и аз на опашката на питащите  :oops:
Изследвано ми е само (преписвам буквално) EIAgen Chlamydia trch. IgG в Кандиларов, и стойностите са 10.5 при референтни граници 0-11
Старлетче, тъй като май си ни хламидийния експерт  :wink: , моля за коментар? Най-вече искам да знам дали е достатъчно като изследване?


Здравей Бора  :)  ! Само IgG ли сте изследвали? Защото при това положение както сте близо до границата вариантите са два или сте изкарали някога във времето тази инфекция или както нямате изследвано IgA за текуща инфекция може да се мисли за вариант за повтаряне на изследването след около 2 седмици, но тогава задължиетлно и двата показателя.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #176 -: Април 21, 2006, 09:51:35 am »
Само сухия тест се поема от касата.  :?
съмнение за хламидии
« Отговор #177 -: Април 21, 2006, 10:13:29 am »
Старлетче, а при мен като IgG и IgA, (както и PCR) са отрицателни, значи ли, че никога не се е развъждала тая хламидия при мен? (Щото с мъж ми сме от 3.5 години, а той явно си ги носи наследство от преди)
Благодаря ти, Бени!







съмнение за хламидии
« Отговор #178 -: Април 21, 2006, 10:52:36 am »
Да, би трябвало ако са ти верни изследванията точно това да значи - никога не си имала.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
съмнение за хламидии
« Отговор #179 -: Април 21, 2006, 12:48:29 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Старлетче, а при мен като IgG и IgA, (както и PCR) са отрицателни, значи ли, че никога не се е развъждала тая хламидия при мен? (Щото с мъж ми сме от 3.5 години, а той явно си ги носи наследство от преди)


Да това значи! Не помня вече твоите стойности, но ако IgG ти беше 0 като стойност абсолютно никога не си боледувала, ако е малко по стойност под референта все някога си се срещала с бактерията.  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!