0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2008, 16:54:28 pm »
Nivear, благодаря ти за тази подробна информация от извора. а как ще коментираш разни твърдения, че помпали пилешкото месо с вода и разни други вещества, за да увеличава обема си. има ли нещо такова или е слух?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2008, 17:16:09 pm »
Здравейте и от нас, гледам интересни теми сте зачоплили. :)

Аз само ще кажа, че в България, както и да се стараем, каквото и да правим, никога неможем да опазим децата и себе си от недобросъвестни производители и търговци. Можем само да черпим информация от споделили и препатили или да пием вода от извора, за което благодаря на Nivear.

Аз готвя на детето си всички видове меса, които са на пазара, като преди това ние с баща му сме ги опитали. С такива меса се храни от детска кухня, с такива в детска градина, с такива цял живот. Това е истината за мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #62 -: Февруари 12, 2008, 17:56:36 pm »
Nivear, благодаря за инфото!
Бившите ми кандидат свекъри работят в птицекомбинат и съм гледала целия процес, затова и имам доверие на някои марки. Ям предимно пилешко, а откакто съм на диета цял кокошарник изядох :lol:
Но все пак има някои пилета, които изглеждат огромни и бутовете им седят като дунапренени. Все ми се струва, че не са читави :(
Я намекни на твоите хора, че тук имаме 10 000 потребители, ядящи пилешко - условията за реклама не са ни хич лоши :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #63 -: Февруари 12, 2008, 18:03:04 pm »
айде споделете на кои марки пилешко месо имате доверие! ултра, Нивеар?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #64 -: Февруари 12, 2008, 18:49:26 pm »
Аз на Чикън Груп най вече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #65 -: Февруари 12, 2008, 19:59:22 pm »
И аз ще бъда благодарна да споделите марки, на които може да се има доверие!

По въпроса за хормоните, не съм компетентна по въпроса да коментирам, ще кажа само на какво съм била свидетел - племенницата ми беше на две и половина, даже и по-малка, когато започнаха да й растат гърди! хранеха я изключително с пилешко месо, и след ходене по лекарите и търсене на причините, го спряха. проблемът изчезна.
спомням си, че бяха препоръчали никакви филета, шунки и всякакви такива продукти
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #66 -: Февруари 12, 2008, 20:12:42 pm »
Аз готвя на детето си всички видове меса, които са на пазара, като преди това ние с баща му сме ги опитали. С такива меса се храни от детска кухня, с такива в детска градина, с такива цял живот. Това е истината за мен.

И аз по същите съображения готвя купено пилешко. Пилешко и яйца купувам само от представителния магазин на птицекомбинат Констинброд (Джиев) в квартала. Чувала съм че са добри, нямам обективна информация, лабораторен анализ или нещо подобно. Но поне съм сигурна, че всичко е съвсем прясно. Продавачките вече ме знаят, че съм с мъничетата и ако има партиди от вчера и днес, ще ми дадат от днешната. Но то от вчера обикновено и няма, просто всичко се продава много бързо. Други меса не съм готвила още, точно защото ме е страх какво ли има вътре, но от кухнята Дани яде и телешко, и свинско, и пуйка, и риба, така че...

Наистина ще е супер полезно, ако спецовете в областта споделят кои са надеждните производители за пиле, пуйка, свинско, телешко, заешко, риба. Ако знаете за био зеленчуци и плодове, също моля не се спотайвайте. За варивата е по-лесно, има вече био щандове в повечето големи магазини, има и специализирани диетични.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #67 -: Февруари 12, 2008, 20:19:49 pm »
Това означава ли, че не мога да вземам домашни пилета, например. Те не минават контрол, а пък тези, които минават са допингирани :wink:. Например ние имаме свинско месо във фризера, купено от хора, а не от свиневъдна ферма /така ли се казва :oops:/, ние с мъжа ми го ядем, но мога ли да давам на децата понатам?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #68 -: Февруари 12, 2008, 21:29:41 pm »
Нека не изпадаме в крайности. Трудно някой може да ме убеди, че пилетата гледани във ферми, в които се колят по 10 000 бройлера на ден са най-прекрасните. Тези същите дето за 45 дни стават по 1 кг. ..., а видиш ли домашните са супер гадни щото са пукнали и стопанина да не ги хвъри ги яде, айде сега .... :wink:
Сериозно ли мислите, че хората на село са толкова зле, ами нали това месо го яде той, неговите деца, внуци и т.н.
Аз съм израснала на село, дядо ми гледаше животни, в къщи винаги е имало прясно, домашно месо. Ами не съм хващала тения, листериоза, токсоплазмоза, не съм 90 кила от ядене на буклуци и т.н. и т.н. Някъде в нашия форум бях чела как момиче си купува свински дроб и в него намира тения 50 см., нима не е минало контрол преди да попадне в търговската мрежа това месо, минало е, но как е въпроса???
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 21:49:23 pm от StefiZ »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #69 -: Февруари 12, 2008, 21:32:41 pm »
Стефи, аз си купих с връзки едва ли не, агнешки черва с тения, писах затова нещо лятото :x. Бях бременна!! 8O


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #70 -: Февруари 12, 2008, 21:51:43 pm »
Ужас! Тези хора са за убиване, Касси! :x
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #71 -: Февруари 12, 2008, 22:26:51 pm »
Сватя, свършихме работа с лабораторията  :youwoman:
Само малко патаклама имаше, ама ако няма - не сме българи. Но бяха любезни хората, можеха и да ни върнат, но се смилиха над нас. Аз се обадих по тел. вчера и ми казаха - идвайте в 7.00 на гладно, ние сме денонощно тука. Отиваме - питат ме кой ви праща, ама тя касата сега не работи  :x , а ние с Криса, викам сега кво прайм. Но разгеле взеха и кръв, оставихме урина и се разбрахме на обяд като платя, срещу ф-ра да ми дадат изследванията - умно и логично. После бяха много любезни, разчетоха ги там и тъй. Вътрешният тел. си ми постнала 273, а е 243 за Клинична, дето взимат кръв на бебока, да знаеш ако звъниш за в бъдеще. 12 лева струва ПКК със суета и муета  :lol: + урина!

Някой дали е ползвал за децата си обувки MELANIA? Днес закупих на Крис само за парлама уж за пролетес като я возя да не е боса, но се оказа, че обувките ставали и за прохождане, височки, твърди, с ортопедична подметка, файнски много, италиански, коженки. И ние тогава се пада и да попрохождаме, та ако има отзиви някой да даде мнение.   

Темата с храните има да си я дискутираме още дълго, не, че не е полезно, но май истината е някъде по средата. Няма БИО цял живот да яде, от друга страна е кофти да се тъпче човек с гадости  :? с неизвестен произход и контрол, както много неща са у нас. Аз домашни неща не ям, защото както Marie казва - мирише ми. Пиле, кокошка, агне.... - пфуууу, пък агне и купено не ям. Едно време дядо ми гледаше овце, имахме домашно мляко, сирене, месо - изтрепваха се гражданята да купуват, а ние със сетра ми - купешко, щото ни миришеше. Викаха ни будали....ми може, ама немога да го ям, на сила не става. Но то сега и няма толкова много домашно....
Изобщо мътна работа.
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 22:28:40 pm от Nina »
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #72 -: Февруари 13, 2008, 09:05:12 am »
Аз пак да се оплача - от тази нощ, малката пак е със запушен нос. През 1 час пак рев, приспиване, пак рев и така цялата нощ. Хърка, смърка, съответно се закашля и плаче. Вече незнам какво да го правим тоз нос. :(
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #73 -: Февруари 13, 2008, 10:10:05 am »
Мари, не съм в течение от кога го имате проблема - ако е от повече дни - секрет е добре да се пусне.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #74 -: Февруари 13, 2008, 10:15:50 am »
Мари, не съм в течение от кога го имате проблема - ако е от повече дни - секрет е добре да се пусне.
Точно това мислех дали да не направя! Бе миналата седмица 3-4 дни беше с хъркащ нос, но не тече. Даже като дърпам с аспиратора нищо не излиза, но се чува нагоре как хърка. Няма сополи, ако с клечка за уши бръкна съвсееем малко прозрачни.
И от нощес пак так...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #75 -: Февруари 13, 2008, 10:29:36 am »
Цитат
Сериозно ли мислите, че хората на село са толкова зле, ами нали това месо го яде той, неговите деца, внуци и т.н.
Те някои и в града са зле, Стефи. Пример - моята комшийка. За 24 часа й се тръшнаха незнайно от какво 7 кокошки, но женицата си ги изчисти, опърли и изми, прибра си ги във фризера и после из махалата търсеше купувачи.
Аз лично не съм противник на домашното месо от каквото и да било животно. Само, че трябва да съм сигурна, че стопаните са се грижили добре и месото не е заразено.

На нас май ни растат два зъба на веднъж. В тая връзка да питам дали това е признак: на местото на двата предни зъба е подуто и бяло, все едно че под венеца са се скрили две лещени зърна. Тъй ли е или пак се вманиачавам?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #76 -: Февруари 13, 2008, 10:35:43 am »
Лейди, тъй е :D ние досега имаме 4 зъба, израстнаха на два пъти по два. В момента още два са се подули по начина,който описваш, но все още не я притесняват - явно подуването може да предшества доста време самото пробиване, поне нашия опит е такъв.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #77 -: Февруари 13, 2008, 12:21:00 pm »
о, Нивеар, не само, че не се засягаме, ами дори ни вдъхваш оптимизъм :D
аз лично съм много доволна да прочета това! кажи, наистина, кои са надеждните производители. и как се оправдава бързият темп на растеж? имаш ли наблюдение по отглеждането на други животни - телета напр.?

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #78 -: Февруари 13, 2008, 14:11:59 pm »
Нека не изпадаме в крайности. Трудно някой може да ме убеди, че пилетата гледани във ферми, в които се колят по 10 000 бройлера на ден са най-прекрасните. Тези същите дето за 45 дни стават по 1 кг. ..., а видиш ли домашните са супер гадни щото са пукнали и стопанина да не ги хвъри ги яде, айде сега .... :wink:
Сериозно ли мислите, че хората на село са толкова зле, ами нали това месо го яде той, неговите деца, внуци и т.н.
Аз съм израснала на село, дядо ми гледаше животни, в къщи винаги е имало прясно, домашно месо. Ами не съм хващала тения, листериоза, токсоплазмоза, не съм 90 кила от ядене на буклуци и т.н. и т.н. Някъде в нашия форум бях чела как момиче си купува свински дроб и в него намира тения 50 см., нима не е минало контрол преди да попадне в търговската мрежа това месо, минало е, но как е въпроса???

Не се опитвам да убедя никого в нищо. Споделих само факти. Ако за някого са полезни - чудесно, който не иска да ги приеме - няма проблем.И рецептите на фуража и ветеринарната програма ми е в компютъра.

10 000 е малка бройка :) ние толкова колим на час. 45 дни е много време за 1 кг.....в добрите производства бройлерите се гледат 33-36 дни до около 1.9 - 2.0 кг живо тегло. За това са и толкова крехки.

Този прираст се постига благодарение на качествен балансиран фураж (а не само смляна царевица) и селектирани породи.

Предполагам знаете какви са изискванията на франчайзингови компании като KFC McDonalds. Те не могат да си позволят да вземат некачестено месо. За пример KFC в Бг взема месо само от тези 2 най големи производителя.(в момента само от единия) Да не говорим че няколко пъти годишно хора от централата на KFC идват за да се уверят в условията на отглеждане и клане.

И не на последно място - леценза за износ в Европейския съюз. Много много трудно беше да покрием изискванията за износ в ЕС - наложи се реконстукция на Кланицата и инвестиция от няколко милиона евро. Смятате ли че такъв един производител може да си позволи да изнесе на пазара некачествено месо? Ако се случи нещо има много да губи...

Благодаря Лейди 11 - точно това имах в предвид. Не казвам че всички земеделски стопани са такива. Ама не ми се рискува.Аз самата не съм ветеринар, но се движа в такива среди в предвид спецификата на работата ми и такива истории съм чувала от тях...

Ето и нещо полезно все пак за невярващите - най чистото месо на птиците е бялото месо. Ако все пак някакво лекарство е давано на птиците, то то се отлага в мускулите - тоест бутчета и крила.

За протокола - не се карам с никого :)[/color]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #79 -: Февруари 13, 2008, 14:15:10 pm »
Nivear, сега остава само да споделиш кой е този производител, за да можем спокойно да купуваме пилешко месо за децата си.
признавам, досега бях притеснена да купувам, но след твоя постинг вече не съм. но искам да знам каква марка ще препоръчаш. благодаря!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!