0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« -: Февруари 11, 2008, 09:26:19 am »
Много спите, дами :lol:

Пожелаваме ви с Деси хубава седмица, само здрави дечица и мами, много положителни тестове и леки раждания :D
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2008, 09:34:55 am »
Добро утро и от нас!!!
Много весели деца, спокойни мамчета и много положителни емоции Ви пожелаваме с Вики!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2008, 10:00:09 am »
Здрава и весела седмица и от нас.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #3 -: Февруари 11, 2008, 10:13:20 am »
хубава седмица и всички да сме здрави!

ходил ли е някой в "Където има бебе" на бул.Вапцаров? Това ли е фирменият магазин на Чико? Дали има и играчките им, или само колички, столчета и кошари, че това съм виждала от витрината, минавайки с колата.
трябва да купя едно пиано-маса, а навсякъде с поръчка, нямат го налично.
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 10:19:46 am от tzvetenze »
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #4 -: Февруари 11, 2008, 10:22:45 am »
Цвети, къде е бул. Вапцаров?
аз занам само магазина на Чико до автогарата, където им е и офиса и един до южния парк. :?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2008, 10:35:05 am »
това е булеварда, където е СофияЛанд и Токуда, само че този магазин е от другата му страна и е в посока и близо до Семинарията. Изглежда доста голям, виждала съм разни колички на витрината, та се чудя дали не е само за колички и столчета и дали изобщо да се разкарвам.
другия вариант е да я поръчвам онлайн, ама последно време много се бавят - и Данет и Фемили, отива до към 5 дни. та се чудя как най-бързо да се снабдя с тази маса.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2008, 10:40:43 am »
:balk_16:Весела и  yahoo_17здрава седмица от нас!

Цвете сега ще ти дам телефона на този магазин "9+ " се казва!
Много са отзивчиви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #7 -: Февруари 11, 2008, 10:49:15 am »
Магазин 9+

бул. "Яворов" 34,
телефон 0886 702 001
Обади се и ги питай  имат ли пиано-маса ние от там взехме "колата",
но има и други неща на Чико!
Успех!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #8 -: Февруари 11, 2008, 10:49:20 am »
Цвете има магазин на чико и в ЦУМ, има всичко - играчки , колички , дрешки.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2008, 10:56:29 am »
Момичета, благодаря!
Мише, този булевард не е ли "Н. Вапцаров", да не би да говорим за различни магазини?...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2008, 11:00:01 am »
Цвете този е бул. "Вапцаров",
магазина е от другата страна на Токуда до Семинарията!
Мишо-ориентира ми викат! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2008, 11:03:11 am »
Здравейте и от нас с Мия. Тя милата пак се прекръсти и от няколко дни вече се казва: Аня, а преди това беше Ама. Първо включихме буквата М, после Я, значи като включи и И може да докараме до Мия :D. Определено много се кефи на новото произнасяне и го прави и без да я питат.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2008, 11:08:34 am »
Мише, обадих се - имат масата и ще я вземем днес, ура! :D
Обаче все пак не става въпрос за магазинът, който е на бул. Вапцаров, а имало магазин на втория етаж на супермркет Елемаг - но пак е в този район де :lol:
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2008, 11:10:21 am »
Привет и от нас :D Аз съм почти оздравяла вече, дано малката не съм заразила само. За сега е ок, само дето тази нощ става 200 пъти и от 12 до 02 ч бяхме на ръце с песен на уста :lol: Незнам какво й става, спи и плаче и така цялата нощ :( Дано е било временно явление. Айде само здрави мами и деца.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2008, 11:26:02 am »
Мари, надявам се да е имала някакво неразположение временно. може да е сънувала нещо лошо, нещо да я е притеснявало. както казва мъжът ми щом Симона демонстрира по - необичайно поведение и аз се шашна - остави детето да си има собствени настроения и бебешки грижи :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2008, 11:37:58 am »
Мише, обадих се - имат масата и ще я вземем днес, ура! :D
Обаче все пак не става въпрос за магазинът, който е на бул. Вапцаров, а имало магазин на втория етаж на супермркет Елемаг - но пак е в този район де :lol:

Браво Цвете, важно е работа да се свърши!
 :lol:Пък магазина кой е :wink:

Марито душата  :hug2:, временно явление ще е !

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2008, 12:14:46 pm »
Лека седмица и от мен!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #17 -: Февруари 11, 2008, 12:18:58 pm »
Привет и от нас с Ангел.
Хубава седмица!(то в Пловдив е мрачно и студено,но дано седмицата да е хубава откъм положителни емоции за всички)
Правя си тази сутрин кафенце и бързам да вляза във форума, за ви изчета,(аз нали все нямам време да пиша,но пък си доставям удоволствието да пия виртуално кафето си с вас) и как се изненадах,вече 9ч.,а тема няма.
Е,сега се успокоих,тук сте,ама кафето вече го изпих.
Мари,дано не се повтаря нощтното състояние и всичко да е било временно.
Мешко,много се изкефих на това,как малката се учи да си казва името.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2008, 12:24:22 pm »
Здрава и весела седмица от нас! Днес ще ни поставят 2-ия Пентаксим,
дано да няма странични ефекти и този път.

Мари, дано е инцидетно нещо и да спинка малката госпожица.

Тази седмица е един мой много любим празник - Трифон Зарезан,
та в този ред на мисли, вие какво празнувате, него или Свети Валентин?
Ние вкъщи си падаме по винцето :lol: :wine:
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2008, 12:27:20 pm »
Наде, то май и ние повече по винцето :lol:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #20 -: Февруари 11, 2008, 12:32:22 pm »
Здравейте :)

много ми се иска и аз да се включа във вашата компания. Въпреки че по скоро ще ви чета от колкото пиша. С някои се познаваме от бременната тема, с други от темите свързани с проблемно забременяване.

Информацията и опита който си обменяте тук е безценен. Искрено се възхищавам на знанията и позитивизма ви.

Здрава седмица от нас! И много усмихната :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #21 -: Февруари 11, 2008, 12:39:44 pm »
Нивеар, добре дошла!
Наистина информацията която се споделя тук е безценна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #22 -: Февруари 11, 2008, 13:38:02 pm »
я кажете с какви гърнета сте уредили вашите бръмбарчета (които вече са на този етап)? мисля да закупя едно гърне, да си играе с него и да му свиква в очакване на топлите дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #23 -: Февруари 11, 2008, 13:43:00 pm »
Весела седмица и от нас! Аз чак сега успях да доизчета предишната тема, нали ни беше хванала липсата няколко дена...

Фуси, дано Колето вече да е добре и бързо да забрави за изгорената ръчичка! Всички болни се надявам, че вече са добре. Шаки, дано нещата да са се оправили и малката да папка без проблеми!

Ние утре сме на консутация и ще ни бият и третия Пентаксим... А четвъртъчния доктор, беше втория ни кастинг за "пълна промяна", но все още сме малки и не ни искат. Ели се роди с лека форма на "заешка устна" и в един момент ще трябва да я зашият и аз естествено не спирам да мисля за това, надявах се да мине по-скоро и да го забравим (поне операцията), но хирурга иска да е по-голяма за да стане по прецизно и по-хубаво. От цялата работа аз се обвинявам за дефекта и, и не спирам да мисля как ще изглежда след това и дали няма да и се подиграват децата, а за тинейджърските години да не говорим... аз заради единия голям нос колко съм отнесла, а за белег на устната... Обвинявам се, че можеше да предвидим че ще има "заешка устна" след като баща и има такава, но пък никой от неговите родители и роднини няма а той се е родил така и решихме, че просто се случва. От прочетеното в последствие от мен в интернет излиза че не е открито на какво се дължи появата и за превенция се води взимането на фолиева киселина, която аз стриктно пиех. Срам ме е, че когато я видях за първи път не изпитах щастието което очаквах, защото ме обхвана директно страхът, страхът от предстоящата операция, страхът дали ще е щастлива, страхът да не я наранят. Аз я обожавам, както и цялото ми семейство, тя има най-прекрасната усмивка на света и не бих я сменила за друго бебе, но за добро или лошо човек е стадно животно и малко или много се влияе от мнението на хората около него и затова се моля тя да не е като мен, да не и пука чак толкова много за всичко и всички за да не я наранят. Стана много дълго и не съм сигурна че съвсем успях да опиша какво ми е, но поне малко ми олекна... Благодаря ви че ме изчетохте!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #24 -: Февруари 11, 2008, 14:00:15 pm »
gery_k77, детенцето ти е толкова хубаво. С удоволствие гледам колко е весела на снимките - истинска красавица. От сърце ти пожелавам всичко да бъде наред. И не се обвинявай, ти си направила и ще правиш само най-доброто за нея. Каквото и да решите с теб съм
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #25 -: Февруари 11, 2008, 14:11:28 pm »
Гери  :hug2:, имаш прекрасно дете, твое, искано и мечтано!
Пожелавам ти всичко да мине и замине, и да бъде само труден спомен!

:cheerleader:Честита да и е месечинката!
Не биваше тука  :wink:, ама после и оттатъка в темата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2008, 15:36:25 pm »
gery_k77, миличка имаш прекрасно момиченце. Недей да се обвиняваш за нещо, за което няма как да си отговорна. Иначе много добре те разбирам. И аз изпитах нещо подобно, когато разбрах, че Мия ще трябва да носи очила. И аз съм носила очила и съм била обект на невероятни подигравки и винаги съм се чувствала някакси грозна докато не сложих контактни лещи. Смешното беше, че при Мия ни бяха наплашили с къде по-страшни неща и носенето на очила беше възможно най-малкото зло, ама аз такъв рев му ударих след това...Никой не твърдеше, че е наследствено, даже много по-вероятно е да е последица от престоя в кувиоза, ама аз се чувствах виновна и това си е. Да ми се чуди човек на акъла, но нали знаете след големи тревоги изведнъж психиката се отприщва на нещо много незначително. То не, че е незначително, но си е напълно поправимо. Така че горе главата! Всичко ще мине и ще замине. Важното е да са живи и здрави и да се чувстват много обичани!
Джам, аз гърне още не съм купувала.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #27 -: Февруари 11, 2008, 15:43:17 pm »
Гери, малката е такава чаровница, не го казвам за да те успокоя, щото на мен не всички бебета са ми симпатични, но твоята е сладур. В голяма степен май от нас зависи, ако детето има проблем така да постъпим, че то да не се срамува, до колкото можем де, в общество като нашето, подигравателно и в голяма степен зло е трудно. Духовната красота е също толкова важна. Вярвам, че всичко ще е наред и няма да има за какво да се притесняваш. Тя ще стане красива девойка, да знаеш! А ти не се обвинявай за това нещо.

Весела седмица от нас с клайне Кристинкен.

Сватя, получих ти ЛС за Детската и телефона им, свърших си работа. И тук да ти благодаря сърдечно, че незнам дали си получила отговора ми, че нали сте на Вие с форума тия дни.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #28 -: Февруари 11, 2008, 15:56:03 pm »
Хубава седмица и от нас!

Гери, миличка, стискам ти палци, всичко да мине и да забравите за него. Според мен към настоящия момент, трябва специално да се загледаш, за да видиш устничката, но незнам какво ще стане като порастне фъстъчето. Тя е момиченце и сигурно е по-добре... незнам. Ти си майка и каквото и да решиш е най-доброто за твоето бебче. Успех.

Ние с Колето бяхме на правръзка в събота и в чест на истината трябва да кажа, че този път попаднахме на страхотна сестра, която така се занимаваше с него, че детето плака само по време на манипулацията (която беше болезнена, защото се бяха вдигнали вторични мехури  :(). После й се смя, показа си целия репертоар и си тръгнахме като победители  :lol: Получихме страхотно отношение, така ми се стопли сърцето
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #29 -: Февруари 11, 2008, 15:56:59 pm »
:?Мисля ги аз Фусита и Колето!?
Как ли е  :(раненото момче!?
 :bighug:

Опс телепатия, повелителю! :P
Така се радвам, че на Професора, духа му се връща!
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 15:58:41 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2008, 16:02:38 pm »
Гери, любовта, нежността и разбирането са нещата, от които детето ти най-много ще се нуждае и ежедневието и мислите ти трябва да са винаги насочени да му ги дадеш - това е най-важното. не се тормози, не си пълни главата с такива негативни емоции, които до нищо полезно няма да доведат.
надявам се всичко да е наред!!!

Мише, благодаря ти още веднъж - масата - пиано е вече у нас и Симона натиска клавишите като луда :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2008, 16:18:10 pm »
Мише, благодаря ти още веднъж - масата - пиано е вече у нас и Симона натиска клавишите като луда :lol:

  :cheerleader:ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ много се радвам, че успях да помогна!
 :band: Музикалното оформление у вас е вече на ниво! :music22:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2008, 16:20:32 pm »
Джам, гърнето ни е Чико за 18+ месеца, че ми се видя с най-заоблени ръбове, иначе няма музики, капаци и т.н. Но нещо не ми се види удобно, види ми се, че ще го притиска баш отпред, та затова ще мисля дали да не купя направо адаптор за тоалетната, кат' се запролети.

Гери, детето ти е прекрасно! Нашето отношение и нашето възпитание са това, което ще им даде координатната система за това кое е важно и кое не. Ако детето се чувства уверено, няма да обръща внимание на неизбежните подмятания в училище, те са се случвали на всеки, такава е възрастта - ако не е заешка устна, ще са очила, нос, уши, дреха, малък лексикон, наболи мустачки, тегло, ръст и какво ли още не. Не знам как да ги възпитаме уверени, но трябва. Аз самата съм неуверен човек и много ми пречи, съзнателно работя срешу това, но малко съм закъсняла. Разбирам как си се чувствала обаче - като се роди Дани, много приличаше на баща ми, той всъщност е бил хубавец голям на младини, но връзката ми с него е доста негативно натоварена и сякаш не успях в този момент да му дам всичката си обич на това детенце, малко разочарована бях. Сега вече той си е той, аз го познавам като личност и не го сравнявам с никого, обичам го повече от всичко и си се чудя на акъла в първите дни. Пожелавам ти същото, имаш много чаровно момиченце, радвай му се, това с устната е съвсем поправимо.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2008, 16:51:48 pm »
Момичета, благодаря ви за подкрепата!  :bighug: Днес нещо съм се разкиснала, но това сигурно е от времето...
Мармотче, знам че е най-важно това как аз се отнасям към нея и как я възпитавам, за момента не мисля, че се отнасям по различен начин към нея, но може би срахът ми идва от моите преживявания като дете. Моите родители също си ме обичат и за тях съм си най-красива на света, но в един тинейджърски момент осъзнах че за тях съм красива защото са ми родители, а в очите на другите изглеждам различно. Бях стигнала до там да се мразя искрено и лично и да излизам от вкъщи само за училище, аз принципно бях притеснително дете, а с тия ми мисли нещата станаха още по сериозни. Всичко се промени като порастнах и почнах работа, теглих една майна на всичко и всички, промених си приоритетите и полека лека нещата се наредиха, но докато стигна до там не ми беше лесно и просто се моля детето ми да не минава през това.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2008, 16:55:54 pm »
просто се моля детето ми да не минава през това.

ГериК, всеки ще мине през това, през което му е писано, образно казано. не можеш да извървиш живота на детето си вместо него.
мисли си сега за гърнета, памперси, пюрета и ясли.
а така или иначе, дефектът е отстраним, вината за появата му не е твоя - няма какво повече да го мислиш. и аз, като разбрах, че Мартин има алергия към млякото, два дена ревах на умряло и го оплаквах горкото дете - мина ми бързо.
сега се чудя да го набия ли или да изчакам още 15 минути.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2008, 17:27:46 pm »
Мила Гери,все да има за нещо да се притесняваме :(.Майчиното сърце не трае :bighug:.И все нас си обвиняваме.Недей!Не търси вина в себе си!С тебе сме!Ще те подкрепяме!Ако тук не си споделим какво ни тежи, то къде :wink:.Целувки на малката Ели!
Радвам се, че Колето е по-добре вече :).Малък герой!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2008, 17:30:08 pm »
Оф, като сте започнали за страхоевете, комплексите и всичко останало, да си кажа и аз. Едва като се запознах с Бийста, започнах да гледам на себе си като едно прилично изглеждащо момиче, с годините, а те не са малко (11г.) започнах и да се харесвам. Но повярвайте ми доста време му отне на него, а на мен още повече. Пола не бях обувала до преди 7-8г., защото съм много висока и кльощава, т.е. бях, хърбави крака, стърчащи колене..., а за ушите да не ви говоря, къса коса, ужас, вързана коса, още по-голям. Е, сега се харесвам и дори не си забелязвам стърчащите уши и обожавам да ходя с пола:lol:

Родителите ми са прекрасни, обичат ме повече от всичко, винаги съм била на татко принцесата, но въпреки всичко бях едно свито, неуверено, кльощаво момиченце със стърчащи уши, опс, забравих и очилата :wink: Така че каквото и да правим, едва ли ще успеем да спасим децата си от тези страхове и терзания.

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2008, 17:33:11 pm »
Гери  :bighug: такива сме майките.

Fussii да нацелуваш Колето по бинтованата ръчичка.

jam аз взех това

На някой може да им се струва че Наси е малък/баба му/, но по това което казва Бърди/че трябва да се приучават когато започнат да се качват сами по стълби/, ни вече сме готови. Засега преодоляхме страха от седалката. Когато му казвам "Хайде да чишкаме" отива сам и си слага седалката, сяда, но все още не знаем какво се прави. Постепенно и това ще се научим, когато се постопли ще сваля дневния памп напълно.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2008, 17:43:16 pm »
Оф, като сте започнали за страхоевете, комплексите и всичко останало, да си кажа и аз. Едва като се запознах с Бийста, започнах да гледам на себе си като едно прилично изглеждащо момиче, с годините, а те не са малко (11г.) започнах и да се харесвам. Но повярвайте ми доста време му отне на него, а на мен още повече. Пола не бях обувала до преди 7-8г., защото съм много висока и кльощава, т.е. бях, хърбави крака, стърчащи колене..., а за ушите да не ви говоря, къса коса, ужас, вързана коса, още по-голям. Е, сега се харесвам и дори не си забелязвам стърчащите уши и обожавам да ходя с пола:lol:

Родителите ми са прекрасни, обичат ме повече от всичко, винаги съм била на татко принцесата, но въпреки всичко бях едно свито, неуверено, кльощаво момиченце със стърчащи уши, опс, забравих и очилата :wink: Така че каквото и да правим, едва ли ще успеем да спасим децата си от тези страхове и терзания.



Оф, като сте започнали за страхоевете, комплексите и всичко останало, да си кажа и аз. Едва като се запознах със сКалата, започнах да гледам на себе си като едно прилично изглеждащо момиче, с годините, а те не са малко (11г.) започнах и да се харесвам. Но повярвайте ми доста време му отне на него, а на мен още повече. Панталон не бях обувала до преди 7-8г., защото съм много ниска и пълничка,  кръгли крака, огромни колене..., а за носа да не ви говоря - червен и напълно кръгъл. Е, сега се харесвам и дори смятам за забавно, че съм кръглоноско и обожавам да ходя с дънки :lol:

Родителите ми са прекрасни, обичат ме повече от всичко, винаги съм била на татко принцесата, но въпреки всичко бях едно свито, неуверено, кръгло момиченце с кръгъл нос, опс, забравих и кривите зъби. Така че каквото и да правим, едва ли ще успеем да спасим децата си от тези страхове и терзания.

Обичам те Стеф

В очакване ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2008, 17:46:13 pm »
сега се чудя да го набия ли или да изчакам още 15 минути.

 :jump12: :jump12: :jump12:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2008, 17:46:37 pm »
Джам, разсмя ме :)
Джоши, Цвети, благодаря ви за подкрепата!

Стефиз, тва все едно аз съм го писала. :) Е аз не съм чак толкова кльощава и нямам очила, но стърчащи уши и дълъг нос, удивително ужасен профил, пола все още не нося и добре че моя Никола беше упорит, че иначе нямаше да се вземем ;). Сега се понасям и не мисля за това дали съм хубава за всички, важното е че съм хубава за него. Иначе тормоза си ми беше от основното училище, учех в Петко Рачев Славейков и на всеки празник четяха "Извора на белоногата" и нали съм Гергана, незнайно защо всички ми се подиграваха, ама детска работа.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2008, 18:05:14 pm »
Гери, имам познати с такъв "проблем", момичето е прекрасна жена, има прекрасно семейство, всичко е супер,момчето също. Не мисля, че трябва да се терзаеш и да се натоварваш психически. Тя е прекрасно дете, ще бъде прекрасна девойка и жена. Гледай по-ведро на нещата и мисли позитивно :wink:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2008, 18:16:59 pm »
направо можем да си направим клуб "стърчащи уши", аз съм първа в него, уверявам ви :wink: само че при мен има и бонус - освен стърчащи са и големи :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2008, 18:39:26 pm »
Aз пък съм незнайно красива и даже като ходя не стъпвам по земята  :P
Така се чувствам около мама, тате, близка рода и мъжа ми. Иначе в детската градина едно момче, което харесвах на РД ми пожела вместо да стана принцеса, да стана "свиня в кочина"  :x сякаш има прасета и не в кочина...
Красотата не се мери само по симетрично лице, пърхащи мигли, перфрктно тяло, да, ама не страва така, трябва и акъл, и харизма, и чар, и богата душевност, доброта за да бъде един човек симпатичен. И ако по това се съди - то тука мили дами сте само хубави и красиви жени. Даже бих казала най-хубавите. Туй то.
Гери, за да няма проблем твоята симпатяга, първо ти трябва да свикнеш с това и да не се разстройваш, иначе как тя ще е уверена, а и това нали подлежи на корекция...
Стискам палци!
 :bighug:
« Последна редакция: Февруари 11, 2008, 18:41:44 pm от Nina »
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2008, 18:41:25 pm »
Гери К, винаги съм мислила и ще продължавам да мисля, че детето ти е много сладко. Винаги съм се заглеждала по аватара ти, защото харесвам снимките, пълни със светлина и от там винаги ме е гледало едно сладко бебе, за което не бих и предположила дори, че има такова дребно нещо като устничка на зайче. Сигурна съм, че умът й, чарът й, възпитанието й, образованието й ще са това, което ще виждат хората в нея! Поне аз винаги това гледам у хората, а не кой е дебел, кльощав, с очила, с операция от детството си...Леко да мине всичко и да спреш да се терзаеш за такива малки неща! Нека ти е здраво детето, това е най-важното!

Какво ви става, бре? Дебели, грозни...Ох, в каква компания съм попаднала!(пляскам се по челото) Щото аз съм като излязла от Пайнер, а най-вече съм много умна! :lol:


Лека и здрава седмица на всички, здраве деца, здрави родители, много позитивни тестове, успешни процедури, хубави резултати от излседвания, изненадващи бремнности!
Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2008, 18:50:33 pm »
Цвети, нищо подобно- много си си красива, иначе това прекрасно дете от къде ще дойде, а
Стефунчо- кви са тея приказки бе, на теб винаги съм ти се възхищавала каква елегантна бременна беше, чак завиждам благородно.
А Ани имаше страхотен тумбак  :wink:
Фуси, ти си страхотна чаровница и съм убедена, че за професорито си най-прекрасното нещо, което е можело да му се случи ...
Изобщо, всички сте по- по- най
Гери, дъщеря ти е наистина много красиво и лъчезарно дете  :bighug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #46 -: Февруари 11, 2008, 21:16:15 pm »
gery_k77  може да се повтаря ,но наистина е много усмихнато и красиво дете и споко няма да има никакви комплекси ,за6тото ни6то не ли4и.Братов4ед ми е роден със зае6ка устна преди 30 год и няма и помен от операцията ,дори аз впоследствие разбрах.Знам о о6те деца които са се оправили много споло4ливо .6те се оправи хубавицата разбирам страховете ти ,а за6то не я оперират сега?Колкото е по малко детето по бързо забравя и минава по лесно.Ако не бе6е споменала въоб6те не си ли4и на снимките .Дано по скоро премине операцията сполу4ливо  и да я забравите и да се радвате само с малката кукла   
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #47 -: Февруари 11, 2008, 22:48:00 pm »
Гери, имам приятелка, на която също детенцето беше със заешка устна, оперираха го, след като беше навършило 6 месеца. Ще направи 2 годинки тоя месец и изобщо не се личи. Само спокойно и да е здравичка! Другото ще се оправи!
Ние на гърне - "н`иска". Най-обикновено ни е. Само куклите и Мечо слагаме да пишкат там. Мисля, като се затопли - направо по гащи, щото не понася като е наакана да я гушна :lol: Все се изпъва да слиза.
От известно време, сутрин не иска да я преобувам, да седяла с пижамата. :lol: Научила се е да си облизва долната устна, да си държи езика навън и постоянно й е мокра брадичката. Снощи, докато слушахме един диск с детски песнички се разрева на "Мила моя мамо". Разрева се, че зайченцето бяло седнало да плаче, въобще много сме чувствителни.:? И аз какво да правя, пуснах радиото, че там по-бързи музиките.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #48 -: Февруари 11, 2008, 23:35:34 pm »
ама разбира се, че сме хубави, точно това исках и аз да кажа - усещаш ли се в мир със себе си, се чувстваш хубав независимо недостатъците си :wink:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #49 -: Февруари 12, 2008, 00:32:55 am »
Гери, загледах се в момиченцето ти в темата за календарчетата по Коледа. Завидях ти за сияйното бебе, толкова малко, а така лъчезарно се усмихваше от аватара ти. Хубавица е голяма, така да знаеш!

Аз ще се срамувам до края на живота си, защото никак не я харесах, като пръв път я зърнах моята бебка  :oops: .
И като съм почнала да си кажа всичко до края. Мармотче, Дани на баща ти приличал, а моето на свекърва ми... да ми се чуди човек на акъла, явно недостатъчни са ми били зора и всичките инжекции. Много ме е срам!

jam, гърнето получих с подарък 4 в 1 на Cam - вана+стъпало+седалка+гърне http://www.camspa.it/DB_2007/scheda_prodotti.asp?ID_ART=V456. От ваната съм много доволна, гърнето е простичко, вярвам ще върши работа и без музики и прочие зарибявки.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #50 -: Февруари 12, 2008, 08:17:07 am »
Здравейте и от мен! Май с форума сме отново приятели.
Моля заедно да порасъждаваме на следната случка.
Идва вчера ветеринаря да бие ваксини на котките и понеже сме си приятелчета се разговорихме и за бебето. Някак си естесвено започнахме да обсъждаме захранването /щото и котаците  като ги прибрах бяха много малки бяха на котешко ам и после ги захранвах по съвет на ветеринаря/.
Та пита ме човечеца : захрани ли с месо и кво. Отговарям - ми пилешко, давам през ден. Той ме посъветва да избягвам честото даване на пилешкото , защото бройлерите дето се купуват от магазина са отглеждани с ежедневен прием на антибиотици и при варенето част от антибиотиците се отделят, но част остават в самото месо. Даже по въпроса правили и изследвания във Ветеринаромедицинския. Подходящи били заек, агне.
Аз викам: Ми педиатърът ме съветва пилешко. Отговорът беше: щото не е запозната как се гледат пилетата.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #51 -: Февруари 12, 2008, 08:48:46 am »
Ами Лейди, аз от кога ви пея тук да не давате купешки пилета, ама никой не ме слуша :(
Всички пилета са надрусани с АБ и хормони, ама яко...
Понякога е добре да се слушат ветеринарите :wink: На мен баща ми ми е забранил да давам на детето купено пилешко месо.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #52 -: Февруари 12, 2008, 09:03:24 am »
Гери К,детенцето ти е прекрасно и не се обвинявай за нищо.
Когато съм била на 5г.,играейки си,друго момиченце ме замерва с химикал,в следствие на което след 9 операции аз оставам с т.нар."мъртво око",(имала съм моменти на болка,получавайки какви ли не обиди,но това не ми попречи да стана стойностен човек,да срещна точния мъж и да получа не само родителска обич,а и приятелска и да имам семейна топлина),затова сега съм с фобии към химикали,а като се роди синът ми видях ,че има на клепачите родилни петна,но едното е на целия горен клепач и окото е като гримирано .И аз като теб искам нещата да се оправят по-бързо,за 3м.съм го водила на 2 очни прегледа и все ми казват да изчакам до 1г. и ако не изчезне отокът и червенината тогава ще се предприемат мерки,но нали майчиното сърце не трае,всяка сутрин се "самоизяждам" от мъка,че не мога да реша аз проблема.
Ladi-11,абсолютно правилно е това,което са ти казали,братовчедка ми работи в птицеферма,(която е и птицекланница)и като родих първо ме предопреди да не давам на детето си пилешко по същите причини,които ти е казал ветеринарният лекар,а да захранвам със заешко,защото зайчето не яде такава храна,ако му се предложи,то или няма да я изяде или ако я изяде после я повръща.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #53 -: Февруари 12, 2008, 10:22:58 am »
Аз ще се срамувам до края на живота си, защото никак не я харесах, като пръв път я зърнах моята бебка  :oops: .
Eй Боровинчо, то супер красивите бебета при раждането са мит. И Мия не беше никак красива при раждането си, но само след 5-6 беше вече променена. Мисля си, че тя е взела много интересна комбинация от специфични черти и на двама ни и като поотрасне, тези черти ще я правят красива и чаровна. И наистина с всеки изминал ден, откривам все повече колко по-красиво е детенцето ни с невероятната си усмивка и блясъка в очите си. Пък и нали се сещате за приказката за Грозното патенце.
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #54 -: Февруари 12, 2008, 10:32:17 am »
Е, Лейди, добро утро! Ами че ти и така да ги помиришеш пилетата в опаковаката от супера и си миришат на лекарство! То е пословично, че ги друсат с лекарства, за да не ги хваща птичи грип, мрип, цип...Застрахователите на аграрни ферми отказват да ги застрахова, ако не са васкинирани редовно. Обаче домашните кокошки пък смърдят ужасно на домашно и са жилави едни такива. Трябва да е младо пиле и то пак ще мирише, пък кой ще го заколи и оскубе....Заек и пуйка, ама тя и пуйката сигурно е пълнена с аб...
Alexandra
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #55 -: Февруари 12, 2008, 12:17:00 pm »
а, здрасти! АБ, хормони за да растат по-бързо до бройлер-размер и да има оборот :x
просто не ми се навлиза в детайли за всичките храни, защото няма да остане нищо за ядене...
значи, има сега едни яйца, на чиято кутия пише - От свободни кокошки. т.е. кокошките са гледани на открито, по стар селски прийом :D аз от тях купувам. ся, колко са еко не знам, но вероятно са по-еко от тези добити в как се казваше к.. :ask:

и на мен ми стърчат ушите :D много музикални ше излезем тук.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #56 -: Февруари 12, 2008, 13:49:57 pm »
пилешко отдавна не консумираме у дома, какво остава за бебето - за купешко имам предвид.
телетата също доста ги тъпчат - ветеринар не, но съм чувала от отглеждащ животни с комерсиална цел.
май най добре е да се яде свинско. от тази гледна точка.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #57 -: Февруари 12, 2008, 14:17:59 pm »
Нашите кумове вече втора година купуват бройлери да ги гледат вкъщи. Дават им някакви неща, какво точно не знам. Накрая има един период, в който не им дават нищо, за да се изчистели.
Аз купувам от магазина бутчета, но да ме прощават, те са кокоши направо. Месо телешко и свинско чисто може да се купи само от някоя баба на село, дето не е чувала за лекарства и АБ. А заешко - гледали сме зайци едно време. Те са си капризни. Натръшка ги някаква болест от раз. Оползотворихме само кожите им.
В момента, свекър ми гледа кокошки, които снасят едни светлозелени яйца /не лъжа/, такава им е породата.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #58 -: Февруари 12, 2008, 15:34:20 pm »
Не искам да влизам в конфликт с никого. Всеки има право на собствено менение.
Но това за хормоните и пилешкото месо е направо абсурдно и не мога да го подмина. Всяка от нас малко или много има представа колко струват хормоните. Смятате ли че производителите на пилешко месо могат да си позволят да ползват хормони за производство на бързооборотна стока (тоест продукт с много малък марджин). Е, аз мога да ви кажа - няма как да стане.

Относно антибиотиците - животните не се тъпчат с антибиотици поради 2 причини:
1. Антибиотика подтиска прираста, и увеличава конверсията на фураж, а произодителите искат пилетата да растат и то с по малко фураж.
2.Антибиотиците не са евтини, и няма да излязат сметките накрая.

Във всяка една голяма лицензирана кланица има представител(И) на ДВСК, които вземат проби от абсолютно всички партиди заклани животни. Ако се намерят следи от антибиотик, партидата не се допуска на пазара.

Да, има случаи когато се дава антибиотик (на каквито и да е животни) за да се оздравеят и не се допусне да умрат - така както при хората. Но всеки един антибиотик има карентен срок - времето необходимо на организма да се изчисти от АБ. Примерно АБ с карентен срок 10 дни не може да се даде по късно от 15 дни преди клане.ДВСК ветеринарите следят стриктно този срок да се спазва.

А това че се давали АБ за да се пазят пилетата от птичи грип е просто нелепо за всеки който има елементарни познания в областта.

Естествено всичко горе написано важи за големите лицензирани производители, където контролът е много строг на всички нива - от халетата за производство до кланицата. Да, вероятно ако си купите пилета от нелегална кланица която коли по 2 - 3000 пилета на ден при ужасни хигиенни условия може и да имате оплаквания. При големите обаче това не се допуска.

Не искам да обидя никого с поста си. Работя в една от двете най големи компании за производство на пилешко месо в Бг и зная какво говоря. Не казвам коя е защото целта ми не е реклама. Просто всяване на яснота.

Дано съм била полезна. Пак казвам не искам да създавам конфликт във форума.

Аз лично не купувам от частни производители каквото и да е месо. Няма никаква гаранция за здравния статус и произход на месото. Да, сигурно не му е било давано АБ на животното, но дали е било здраво или заклано след като се е разболяло тежко...
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #59 -: Февруари 12, 2008, 15:55:45 pm »
Нивеар, напиши, моля те, двете големи производителки на качествено пилешко месо. Аз, например, не ги знам. Отивам на Кауфланд и Била и каквото видя по рафтовете и с по-пресен срок, това купувам.

Alexandra
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #60 -: Февруари 12, 2008, 16:54:28 pm »
Nivear, благодаря ти за тази подробна информация от извора. а как ще коментираш разни твърдения, че помпали пилешкото месо с вода и разни други вещества, за да увеличава обема си. има ли нещо такова или е слух?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #61 -: Февруари 12, 2008, 17:16:09 pm »
Здравейте и от нас, гледам интересни теми сте зачоплили. :)

Аз само ще кажа, че в България, както и да се стараем, каквото и да правим, никога неможем да опазим децата и себе си от недобросъвестни производители и търговци. Можем само да черпим информация от споделили и препатили или да пием вода от извора, за което благодаря на Nivear.

Аз готвя на детето си всички видове меса, които са на пазара, като преди това ние с баща му сме ги опитали. С такива меса се храни от детска кухня, с такива в детска градина, с такива цял живот. Това е истината за мен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #62 -: Февруари 12, 2008, 17:56:36 pm »
Nivear, благодаря за инфото!
Бившите ми кандидат свекъри работят в птицекомбинат и съм гледала целия процес, затова и имам доверие на някои марки. Ям предимно пилешко, а откакто съм на диета цял кокошарник изядох :lol:
Но все пак има някои пилета, които изглеждат огромни и бутовете им седят като дунапренени. Все ми се струва, че не са читави :(
Я намекни на твоите хора, че тук имаме 10 000 потребители, ядящи пилешко - условията за реклама не са ни хич лоши :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #63 -: Февруари 12, 2008, 18:03:04 pm »
айде споделете на кои марки пилешко месо имате доверие! ултра, Нивеар?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #64 -: Февруари 12, 2008, 18:49:26 pm »
Аз на Чикън Груп най вече.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #65 -: Февруари 12, 2008, 19:59:22 pm »
И аз ще бъда благодарна да споделите марки, на които може да се има доверие!

По въпроса за хормоните, не съм компетентна по въпроса да коментирам, ще кажа само на какво съм била свидетел - племенницата ми беше на две и половина, даже и по-малка, когато започнаха да й растат гърди! хранеха я изключително с пилешко месо, и след ходене по лекарите и търсене на причините, го спряха. проблемът изчезна.
спомням си, че бяха препоръчали никакви филета, шунки и всякакви такива продукти
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #66 -: Февруари 12, 2008, 20:12:42 pm »
Аз готвя на детето си всички видове меса, които са на пазара, като преди това ние с баща му сме ги опитали. С такива меса се храни от детска кухня, с такива в детска градина, с такива цял живот. Това е истината за мен.

И аз по същите съображения готвя купено пилешко. Пилешко и яйца купувам само от представителния магазин на птицекомбинат Констинброд (Джиев) в квартала. Чувала съм че са добри, нямам обективна информация, лабораторен анализ или нещо подобно. Но поне съм сигурна, че всичко е съвсем прясно. Продавачките вече ме знаят, че съм с мъничетата и ако има партиди от вчера и днес, ще ми дадат от днешната. Но то от вчера обикновено и няма, просто всичко се продава много бързо. Други меса не съм готвила още, точно защото ме е страх какво ли има вътре, но от кухнята Дани яде и телешко, и свинско, и пуйка, и риба, така че...

Наистина ще е супер полезно, ако спецовете в областта споделят кои са надеждните производители за пиле, пуйка, свинско, телешко, заешко, риба. Ако знаете за био зеленчуци и плодове, също моля не се спотайвайте. За варивата е по-лесно, има вече био щандове в повечето големи магазини, има и специализирани диетични.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #67 -: Февруари 12, 2008, 20:19:49 pm »
Това означава ли, че не мога да вземам домашни пилета, например. Те не минават контрол, а пък тези, които минават са допингирани :wink:. Например ние имаме свинско месо във фризера, купено от хора, а не от свиневъдна ферма /така ли се казва :oops:/, ние с мъжа ми го ядем, но мога ли да давам на децата понатам?!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #68 -: Февруари 12, 2008, 21:29:41 pm »
Нека не изпадаме в крайности. Трудно някой може да ме убеди, че пилетата гледани във ферми, в които се колят по 10 000 бройлера на ден са най-прекрасните. Тези същите дето за 45 дни стават по 1 кг. ..., а видиш ли домашните са супер гадни щото са пукнали и стопанина да не ги хвъри ги яде, айде сега .... :wink:
Сериозно ли мислите, че хората на село са толкова зле, ами нали това месо го яде той, неговите деца, внуци и т.н.
Аз съм израснала на село, дядо ми гледаше животни, в къщи винаги е имало прясно, домашно месо. Ами не съм хващала тения, листериоза, токсоплазмоза, не съм 90 кила от ядене на буклуци и т.н. и т.н. Някъде в нашия форум бях чела как момиче си купува свински дроб и в него намира тения 50 см., нима не е минало контрол преди да попадне в търговската мрежа това месо, минало е, но как е въпроса???
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 21:49:23 pm от StefiZ »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #69 -: Февруари 12, 2008, 21:32:41 pm »
Стефи, аз си купих с връзки едва ли не, агнешки черва с тения, писах затова нещо лятото :x. Бях бременна!! 8O


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #70 -: Февруари 12, 2008, 21:51:43 pm »
Ужас! Тези хора са за убиване, Касси! :x
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #71 -: Февруари 12, 2008, 22:26:51 pm »
Сватя, свършихме работа с лабораторията  :youwoman:
Само малко патаклама имаше, ама ако няма - не сме българи. Но бяха любезни хората, можеха и да ни върнат, но се смилиха над нас. Аз се обадих по тел. вчера и ми казаха - идвайте в 7.00 на гладно, ние сме денонощно тука. Отиваме - питат ме кой ви праща, ама тя касата сега не работи  :x , а ние с Криса, викам сега кво прайм. Но разгеле взеха и кръв, оставихме урина и се разбрахме на обяд като платя, срещу ф-ра да ми дадат изследванията - умно и логично. После бяха много любезни, разчетоха ги там и тъй. Вътрешният тел. си ми постнала 273, а е 243 за Клинична, дето взимат кръв на бебока, да знаеш ако звъниш за в бъдеще. 12 лева струва ПКК със суета и муета  :lol: + урина!

Някой дали е ползвал за децата си обувки MELANIA? Днес закупих на Крис само за парлама уж за пролетес като я возя да не е боса, но се оказа, че обувките ставали и за прохождане, височки, твърди, с ортопедична подметка, файнски много, италиански, коженки. И ние тогава се пада и да попрохождаме, та ако има отзиви някой да даде мнение.   

Темата с храните има да си я дискутираме още дълго, не, че не е полезно, но май истината е някъде по средата. Няма БИО цял живот да яде, от друга страна е кофти да се тъпче човек с гадости  :? с неизвестен произход и контрол, както много неща са у нас. Аз домашни неща не ям, защото както Marie казва - мирише ми. Пиле, кокошка, агне.... - пфуууу, пък агне и купено не ям. Едно време дядо ми гледаше овце, имахме домашно мляко, сирене, месо - изтрепваха се гражданята да купуват, а ние със сетра ми - купешко, щото ни миришеше. Викаха ни будали....ми може, ама немога да го ям, на сила не става. Но то сега и няма толкова много домашно....
Изобщо мътна работа.
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 22:28:40 pm от Nina »
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #72 -: Февруари 13, 2008, 09:05:12 am »
Аз пак да се оплача - от тази нощ, малката пак е със запушен нос. През 1 час пак рев, приспиване, пак рев и така цялата нощ. Хърка, смърка, съответно се закашля и плаче. Вече незнам какво да го правим тоз нос. :(
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #73 -: Февруари 13, 2008, 10:10:05 am »
Мари, не съм в течение от кога го имате проблема - ако е от повече дни - секрет е добре да се пусне.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #74 -: Февруари 13, 2008, 10:15:50 am »
Мари, не съм в течение от кога го имате проблема - ако е от повече дни - секрет е добре да се пусне.
Точно това мислех дали да не направя! Бе миналата седмица 3-4 дни беше с хъркащ нос, но не тече. Даже като дърпам с аспиратора нищо не излиза, но се чува нагоре как хърка. Няма сополи, ако с клечка за уши бръкна съвсееем малко прозрачни.
И от нощес пак так...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #75 -: Февруари 13, 2008, 10:29:36 am »
Цитат
Сериозно ли мислите, че хората на село са толкова зле, ами нали това месо го яде той, неговите деца, внуци и т.н.
Те някои и в града са зле, Стефи. Пример - моята комшийка. За 24 часа й се тръшнаха незнайно от какво 7 кокошки, но женицата си ги изчисти, опърли и изми, прибра си ги във фризера и после из махалата търсеше купувачи.
Аз лично не съм противник на домашното месо от каквото и да било животно. Само, че трябва да съм сигурна, че стопаните са се грижили добре и месото не е заразено.

На нас май ни растат два зъба на веднъж. В тая връзка да питам дали това е признак: на местото на двата предни зъба е подуто и бяло, все едно че под венеца са се скрили две лещени зърна. Тъй ли е или пак се вманиачавам?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #76 -: Февруари 13, 2008, 10:35:43 am »
Лейди, тъй е :D ние досега имаме 4 зъба, израстнаха на два пъти по два. В момента още два са се подули по начина,който описваш, но все още не я притесняват - явно подуването може да предшества доста време самото пробиване, поне нашия опит е такъв.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #77 -: Февруари 13, 2008, 12:21:00 pm »
о, Нивеар, не само, че не се засягаме, ами дори ни вдъхваш оптимизъм :D
аз лично съм много доволна да прочета това! кажи, наистина, кои са надеждните производители. и как се оправдава бързият темп на растеж? имаш ли наблюдение по отглеждането на други животни - телета напр.?

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #78 -: Февруари 13, 2008, 14:11:59 pm »
Нека не изпадаме в крайности. Трудно някой може да ме убеди, че пилетата гледани във ферми, в които се колят по 10 000 бройлера на ден са най-прекрасните. Тези същите дето за 45 дни стават по 1 кг. ..., а видиш ли домашните са супер гадни щото са пукнали и стопанина да не ги хвъри ги яде, айде сега .... :wink:
Сериозно ли мислите, че хората на село са толкова зле, ами нали това месо го яде той, неговите деца, внуци и т.н.
Аз съм израснала на село, дядо ми гледаше животни, в къщи винаги е имало прясно, домашно месо. Ами не съм хващала тения, листериоза, токсоплазмоза, не съм 90 кила от ядене на буклуци и т.н. и т.н. Някъде в нашия форум бях чела как момиче си купува свински дроб и в него намира тения 50 см., нима не е минало контрол преди да попадне в търговската мрежа това месо, минало е, но как е въпроса???

Не се опитвам да убедя никого в нищо. Споделих само факти. Ако за някого са полезни - чудесно, който не иска да ги приеме - няма проблем.И рецептите на фуража и ветеринарната програма ми е в компютъра.

10 000 е малка бройка :) ние толкова колим на час. 45 дни е много време за 1 кг.....в добрите производства бройлерите се гледат 33-36 дни до около 1.9 - 2.0 кг живо тегло. За това са и толкова крехки.

Този прираст се постига благодарение на качествен балансиран фураж (а не само смляна царевица) и селектирани породи.

Предполагам знаете какви са изискванията на франчайзингови компании като KFC McDonalds. Те не могат да си позволят да вземат некачестено месо. За пример KFC в Бг взема месо само от тези 2 най големи производителя.(в момента само от единия) Да не говорим че няколко пъти годишно хора от централата на KFC идват за да се уверят в условията на отглеждане и клане.

И не на последно място - леценза за износ в Европейския съюз. Много много трудно беше да покрием изискванията за износ в ЕС - наложи се реконстукция на Кланицата и инвестиция от няколко милиона евро. Смятате ли че такъв един производител може да си позволи да изнесе на пазара некачествено месо? Ако се случи нещо има много да губи...

Благодаря Лейди 11 - точно това имах в предвид. Не казвам че всички земеделски стопани са такива. Ама не ми се рискува.Аз самата не съм ветеринар, но се движа в такива среди в предвид спецификата на работата ми и такива истории съм чувала от тях...

Ето и нещо полезно все пак за невярващите - най чистото месо на птиците е бялото месо. Ако все пак някакво лекарство е давано на птиците, то то се отлага в мускулите - тоест бутчета и крила.

За протокола - не се карам с никого :)[/color]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #79 -: Февруари 13, 2008, 14:15:10 pm »
Nivear, сега остава само да споделиш кой е този производител, за да можем спокойно да купуваме пилешко месо за децата си.
признавам, досега бях притеснена да купувам, но след твоя постинг вече не съм. но искам да знам каква марка ще препоръчаш. благодаря!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #80 -: Февруари 13, 2008, 14:21:23 pm »
Двата най-големи производители в страната са Амета Холдинг и Градус. Амета продава под марките: Лудогорско пиле, Петлите, Пилко и Best farms (Кауфланд), Градус продава под търговската марка Градус и Бисера Олива.

Дано е било полезно.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #81 -: Февруари 13, 2008, 14:39:41 pm »
Благодарско! :)
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #82 -: Февруари 13, 2008, 14:51:39 pm »
Nivear, благодаря ти за изчерпателната информация! :D
<br />[link=http:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #83 -: Февруари 13, 2008, 15:54:02 pm »
Нивеар, а имаш ли информация за другите видове месо - телешко, например?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #84 -: Февруари 13, 2008, 16:13:25 pm »
Нивеар, благодаря за информацията! :) Ние сме големи пилеядци у дома и като гледам марките, явно съм оцелвала какво да купувам.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #85 -: Февруари 13, 2008, 18:10:45 pm »
Welcome сте :)

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #86 -: Февруари 13, 2008, 19:00:11 pm »
Я, споделете, нормално ли е на толкова малко дете да почнат да му излизат лунички по лицето, конкретно носле и под очите? :? Аз имам, баща й също, но малко. Т.е. да смятам ли, че е предразположена?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #87 -: Февруари 13, 2008, 20:36:21 pm »
г-жа Тодорова, питай Бърди.
на моето дете вече му излязоха 2 малки бенки, например. и двамата с баща му имаме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #88 -: Февруари 13, 2008, 23:00:14 pm »
Да, и Дани има. Аз също.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #89 -: Февруари 14, 2008, 08:19:19 am »
Новалекса, каква беше тази дегизация за един ден?  :D
Alexandra
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #90 -: Февруари 14, 2008, 09:42:45 am »
Ами имам си обожатели, Мари. :( Някой проявява твърде голям интерес към това къде съм регистрирана и какво съм писала, какви снимки съм качвала и тн. Наложи се да сваля всички албуми и да сложа пароли навсякъде. Не знам как може да има такива хора. :x :x :x
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #91 -: Февруари 14, 2008, 13:25:45 pm »
Като казахте за бенки, онзи ден видях, че на моята убавица й се появява такава на баджакито  :lol:. Аз имам доста бенки, поне дано да са като моите нерелефни.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #92 -: Февруари 14, 2008, 14:15:42 pm »
Здравейте мамчета, имам една молбичка към вас.
Оказа се, че в целия град Бургас, а доколко поръчвах и от интернет, никъде няма АМ - Нестле Джуниър. Предполагам че до месец, ще се нормализират нещата, но Тони отказва Хумана 3, пък и не му действа много добре на коремчето.
Молбата ми е, ако някой обикаля по магазините и е останало такова АМ, да купи и изпрати, а аз ще поема всички разходи. Ще съм ви задължена, че ние без АМ не можем.
Направо съм в потрес да ви кажа, а хич не искам да давам прясно/кисело мляко като заместител.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #93 -: Февруари 14, 2008, 14:30:11 pm »
Здравейте мамчета, имам една молбичка към вас.
Оказа се, че в целия град Бургас, а доколко поръчвах и от интернет, никъде няма АМ - Нестле Джуниър. Предполагам че до месец, ще се нормализират нещата, но Тони отказва Хумана 3, пък и не му действа много добре на коремчето.
Молбата ми е, ако някой обикаля по магазините и е останало такова АМ, да купи и изпрати, а аз ще поема всички разходи. Ще съм ви задължена, че ние без АМ не можем.
Направо съм в потрес да ви кажа, а хич не искам да давам прясно/кисело мляко като заместител.

Перденце, днес ще ида да проверя и мога утре сутрин да извикам куриер да ти ги прати. Най-късно ще ги получиш в други ден. Става ли, ако да - пиши ми колко кутии, адрес и точно име на ЛС. Цената с куриер е сувсем приемлива, освен това може да поделим, това ще е комплимент скромен към Тони бой?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #94 -: Февруари 14, 2008, 14:45:38 pm »
Благодаря ти Нинче, визмай колкото кутии има  :lol:
Майтапа на страна, но аз се запасявах когато бяхме на АЛ110, че трудно се намираше защото не се търси. Ако намериш поне 5 кутии, че той 350 мл. за нищо ги няма вече.
Ти намери АМ, а аз всичко поемам. Благодаря ти  :bighug:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #95 -: Февруари 14, 2008, 14:53:41 pm »
Ok, сега звъннах на една приятелка с магазин, тя ще звъни в склада, че няма налично и ще ги помоли за утре сутрин 10 кутии. ВАЖНО!!!! - Само един вид ли е джуниър-а, има ли ХА за чувствителни и ал. дечица??? Ако тя не уреди ще ида и до една две аптеки тук и до един магазин, надявам се да помогна да не "огладим" детето  :wink:

Я дай на ЛС някъв тел., че ако има нещо да ти звънна, ако е удобно де, ако не пиши ми тука.
« Последна редакция: Февруари 14, 2008, 14:56:27 pm от Nina »
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #96 -: Февруари 14, 2008, 15:27:39 pm »
Мда оказва се, че май в цялата страна няма това АМ.
Таткото на Тони е обиколил областта и там също няма, ама пък и там мисля и не се търси. Сливен, Ямбол също няма. :x :(

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #97 -: Февруари 14, 2008, 15:33:09 pm »
Щом е изчезнал нестле джуниър, значи сигурно ще му сменят цената. С Аптамила се случи същото преди 3 месеца -изчезна тройката и никъде нямаше. Обаждах се на вносителите и ми обясниха, че имало проблем с някакви документи заради новата опаковка, но иначе вносът е осигурен. Какво се оказа в последствие -нова опаковка, но и нова цена. Пак по думите на вносителите цената като себестойност на грам не била променена, но заради по-големия грамаж и по-голяма цена. дотук добре, обаче аз я купувах тройката от 600гр.на 15 лв. преди този проблем, след това с новата опаковка първия път я купих за 24, а последния преди 2 седмици за 29. Количеството е повече с 300гр., а цената се покачи почти със 100%. Нямам думи просто за аритметиката им....
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #98 -: Февруари 14, 2008, 15:40:45 pm »
Наде, аз работя в Била бе
кажи да взема ли и колко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #99 -: Февруари 14, 2008, 15:49:36 pm »
Наде, аз работя в Била бе
кажи да взема ли и колко


Взимай Мини, поне 5 кутии ако имавъзможност за повече пиши, до 10 купувам.
Благодаря  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #100 -: Февруари 14, 2008, 23:30:45 pm »
Мешко, то и на Нан-овете за по-малките цените се смениха поне 3 пъти тука за няколко месеца. И май не само, днес в едната аптека, където проверявах за Джуниър за Пердето, фармацефтката каза, че действитлено последните месеци цените на млеката са ужас.
Явно и в София има проблем с Джуниър-а. В единия магазин имаше един татко, който се суетеше за това мляко, а в едната аптека цъфна още един, който каза, че и в кв. Емил Марков е обиколи и няма. Обади се моя приятелка с бебешки магазин в складовете - няма, на други снабдители - няма.  :? Добре бе, може ли и с бебешките храни да спекулират да му се невиди. Ако е така де. Но невярвам вносителите да не са информирани ако има промени. Струва ми се много тъпо, дори и да има промени да няма период, в който да се предлагат и двата вида - старо и ново. Ми да предвидят. Или сега си седят на склада и чакат нови цени....тъпо.

Перденце, дано Мини уреди, аз в моя район ударих на камък, пък Тони бой е симпатичен, не бива без мляко да остава детето  :?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #101 -: Февруари 15, 2008, 08:38:55 am »
Да ви споделя последно, че писах на Нестле и те даже веднага ми отговориха.
Естествено не споменаха поради какви съображения липсва от търг.мрежа млякото, но ме "увериха" че от другата седмица ще се намира. Бая им се троснах в мейла, ама това е абсурдно просто, запасявах се когато бяхме на АЛ110, че пак трудно го намирахме и с поръчки, но не вярвах че и с това АМ ще е така. Аз и без друго имам складирани какви ли не каши, пюрета, ще складирам и АМ вече.
Мини ще свърши прекрасната добрина, обещавам да я черпя когато се видим, мисля на ДРЗ-2008 да е. :D

Ами такива ти ми работи, замествам с други неща, а малчо вчера се е изхождал 6 пъти и снощи плака ужасно от коремни болки, що така това мойто дете незнам. :(
« Последна редакция: Февруари 15, 2008, 08:43:13 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #102 -: Февруари 15, 2008, 09:29:23 am »
Горкото дете!!!
Наде, ние скорпионите все коремите ни са проблемни! майка ми и тя в чудо се е виждала с мене! И сега пак ха съм пила хапове става ужас!
Кажи сега намери ли мляко! Моя ще ходи на обяд за пюрета до нашто "депо", да провери ли за Тони бой за мляко?!?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #103 -: Февруари 15, 2008, 09:51:22 am »
Ванче със сигурност няма да намериш това АМ, но  :thankyousign: и  :bighug:
Мини ще помогне, намерила е мляко. Благодаря ви маменца за подкрепата. Бъдете вие и дечицата ви здрави. :balk_21: :hug2: 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #104 -: Февруари 15, 2008, 12:00:47 pm »
.....ние скорпионите все коремите ни са проблемни!
Абсолютно! Аз от година и осем месеца съм със съвсем нередовен стомах. Преди това се ядваше някак си положението. :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #105 -: Февруари 15, 2008, 14:43:51 pm »
Момичета, дали сме си говорили вече за детски зъболекари? Контакти някакви?
На Симеон му расте един зъб от долните не от венеца, а от основата на венеца, та ми се ще да го погледне някой...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #106 -: Февруари 15, 2008, 14:50:16 pm »
Ultra, щом не е от където трябва, най-добре директно на ортодонт да го заведеш. За съжеление нямам идея къде точно има в София, по едно време бях търсила за мен да ходя, но изникнаха други неща и ортодонта остана на заден план.

Да ви се похвалим, ние от оня ден вече се обръщаме от гръб по корем :). Вече задобряваме, защото първия път беше свързан с пъшкане и рев ;).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #107 -: Февруари 15, 2008, 15:24:35 pm »
Гери, честито  :lol:. Сега вече никакво оставяне без наблюдение и особено в края на дивана например :wink:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #108 -: Февруари 15, 2008, 15:29:30 pm »
Ултра незнам това което описваш, дали е притеснително или е като при Тони. Първият горен кътник когато пробиваше, изглеждаше точно не на място, тоест странично в основата на венеца, все едно имаше огромен цирей. Отначало се шашнах, но после само наблюдавах, когато се показа цялото зъбче, си беше точно на мястото. :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #109 -: Февруари 15, 2008, 16:04:59 pm »
Ох, Перде, мерси, че се включи! Наистина изглежда не на място, сякаш ще се пръсне венеца. Ама понеже с другите 8 зъба нямаше такъв ефект, а и моите нямам спомени как са расли :wink: та ми беше напрегнато.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #110 -: Февруари 15, 2008, 16:14:23 pm »
Ако е кътник, както казва Пердето, много е възможно да е точно така. Ние в момента очакваме /или след някоя седмица/ появата на кучешките.
Тук има доста имена и адреси: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=115765.0
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #111 -: Февруари 15, 2008, 17:23:13 pm »
Ултра, така както го разбрах от описанието ти - на Симона досега 4те излезли зъба (горни и долни  централни резци) точно така изглеждаха, бяха се очертали силно и все едно щяха да излизат напред, а не надолу/нагоре.

Аз ходя в стоматологичен кабинет, където работят мъж и жена - жената е детски стоматолог. там мисля да водя Симона за в бъдеще. ако те интересуват координати - пиши ми.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #112 -: Февруари 15, 2008, 17:48:33 pm »
Момичета, поради грипавото време явно ще пропусна училищата за бременни. Има ли някъде в нета показани масажите, които се правят на бебето?

http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3

ето тук е пусната цяла книга за масажите и гимнастиката по месеци - със снимки.
аз по това нещо съм правила масаж и гимнастика - съвпадаше с указанията на педиатъра.
« Последна редакция: Февруари 15, 2008, 20:49:55 pm от jam »
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #113 -: Февруари 15, 2008, 18:00:27 pm »
вера, в нета не знам, но продават книжки по книжарниците.
в училище за бременни ма-ма можеш да си запазиш час само за теб, в удобно за двете страни време.


*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #115 -: Февруари 15, 2008, 20:51:41 pm »
Цитат
Момичета, поради грипавото време явно ще пропусна училищата за бременни. Има ли някъде в нета показани масажите, които се правят на бебето?

http://www.zadecata.com/sb/index.php?page=0_3_3

ето тук е пусната цяла книга за масажите и гимнастиката по месеци - със снимки.
аз по това нещо съм правила масаж и гимнастика - съвпадаше с указанията на педиатъра.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #116 -: Февруари 15, 2008, 21:19:16 pm »
Моми4ета как дезинфекцирате игра4ките ,които не се перат(музикални от плат)?
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #117 -: Февруари 15, 2008, 22:55:40 pm »
Шакира, само с пране. В този момент, когато всичко започна да минава през устата, започна и края на стерилизацията у нас.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #118 -: Февруари 15, 2008, 23:06:16 pm »
а накрая спираш и да ги миеш, Васи :)
като беше месечинче, част от задължителната вечерна миячка беше цялата огромна купа с играчки. всеки божи ден.
сега не помня откога не съм ги мила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #119 -: Февруари 16, 2008, 07:02:16 am »
Цитат
Моми4ета как дезинфекцирате игра4ките ,които не се перат(музикални от плат)?

Със спирт 95% - хубаво мажа повърхността, след това изчаквам да изсъхне и изветрее спирта и давам.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #120 -: Февруари 16, 2008, 11:13:16 am »
jam, и ние се нареждаме към сменяващите косъма. От тази сутрин, на първо ресане горе-долу 10-на бройки. :?
Гуменките миех с вода и сапун, после само с вода, вече отдавна - хич. Плюшките - с една мокра ръка отгоре и това е. Но пък нямахме влечение тях да ги хапем. Не й се нравеха на вкус. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #121 -: Февруари 16, 2008, 13:31:21 pm »
Относно почистването на играчките, педиатърът на сестра ми и беше казала да ги слага за 24 часа в хладилника или фризера 8), и така умирали акарите и всякакви твари :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #122 -: Февруари 16, 2008, 14:45:39 pm »
И аз спрях да мия играчките, освен тези които пера, а те са плюшените и платнените, но дори и това вече по рядко го правя. Е ако видя, че са замърсени ги мия и по често разбира се.

Ние вече почти не се захласваме по играчките, освен да ги разхвърля друго не му е интересно. Дай му клавиатурата на мама, дърпане и мачкане на щорите, за да може да гледа какво има навън. Пластвасови шишета, купи, кутии и т.н. А столовете са нашата страст, то е въртене, бутане, качване, слизане ей това с часове може да го прави. :lol:

Присъединяваме се към групата на единично паднали бебешки косми  8) :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #123 -: Февруари 16, 2008, 14:53:11 pm »
Аз бързам да се похваля, че току-що заспахме сами на "каата дани", без хър-мър, щото мама "учи кига". Между другото, от няколко седмици махнах решетката на леглото и тя е много въодушевена. :lol:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #124 -: Февруари 16, 2008, 15:19:26 pm »
Аз бързам да се похваля, че току-що заспахме сами на "каата дани", без хър-мър, щото мама "учи кига". Между другото, от няколко седмици махнах решетката на леглото и тя е много въодушевена. :lol:

А честито ти  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #125 -: Февруари 16, 2008, 16:02:42 pm »
а накрая спираш и да ги миеш, Васи :)
като беше месечинче, част от задължителната вечерна миячка беше цялата огромна купа с играчки. всеки божи ден.
сега не помня откога не съм ги мила.

АбсИлютно  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #126 -: Февруари 16, 2008, 18:08:33 pm »
Jam, Nadyn, tzvetenze, благодаря ви много! Линковете със схемите и снимките са много подробни и се ориентирам. Предполагам, че и педиатъра ще ми покаже, но друго е да си има човек подготовка  :wink:
Имам и друг въпрос как се избира и кога се избира педиатър? И ако може да ми препоръчате такъв в района на Хиподрума или Стрелбище? Изобщо не съм ориентирана в София и никого не познавам :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #127 -: Февруари 16, 2008, 18:21:55 pm »
vera, най-добре се ослушай за педиатър преди да родиш. разпитай твоето джипи, пусни търсене в бг-мамма, там има доста отзиви. добре е да си се видяла с педиатъра, да сте говорили, да си го харесала и да си получила от него уверение, че ще поеме детето за пациент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2008, 18:26:48 pm »
Jam, Nadyn, tzvetenze, благодаря ви много! Линковете със схемите и снимките са много подробни и се ориентирам. Предполагам, че и педиатъра ще ми покаже, но друго е да си има човек подготовка  :wink:
Имам и друг въпрос как се избира и кога се избира педиатър? И ако може да ми препоръчате такъв в района на Хиподрума или Стрелбище? Изобщо не съм ориентирана в София и никого не познавам :?

Вера, нашият педиатър д-р Гочева е в 29 ДКЦ в ж.к. Гоце Делчев. Близо е зо Стрелбище, но не и до Хиподрума. Доволна съм от нея в общи линии.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2008, 18:35:37 pm »
При мен е доста крива ситуацията. Джи пи то ми е в Пловдив, защото скоро се преместихме и още не съм я сменила. Децата ще ги запиша тук, а ако родя в Пловдив ще се свържем с една наша близка педиатърка да ги следи. И цялата тази объркана ситуация налага задължително да се видя с педиатъра и да се уговоря предварително. Кофтито е, че нито знам къде има поликниника, нито имам голяма възможност да обикалям и да търся. Бебенцата са големи и ми казаха предимно да лежа. Ние живеем в Хиподрума и гледам да е близко поликниниката, така че да мога  и сама да ги водя. :?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #130 -: Февруари 16, 2008, 18:48:46 pm »
В такъв случай по-близо ти е 20 ДКЦ.  http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=7da007cf6b768e2d5eda2bc24ffc088d&key=&keyid=&tplname=&grid=m15k
Дано се включат майки, които са записали децата си при тамошните педиатри. Денито и Джоши, ако не се лъжа, са записали там бебенцата.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #131 -: Февруари 16, 2008, 23:01:40 pm »
В такъв случай по-близо ти е 20 ДКЦ.  http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=7da007cf6b768e2d5eda2bc24ffc088d&key=&keyid=&tplname=&grid=m15k
Дано се включат майки, които са записали децата си при тамошните педиатри. Денито и Джоши, ако не се лъжа, са записали там бебенцата.

А Надин ако не греша е при д-р Шумилина /от Тина Киркова/ в частния център св. Петка, залепен до 20 поликлиника. Много добър избор е този педиатър. Тя присъства на раждането на Хриско и Мишко, и дори идваше след това да ги вижда.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #132 -: Февруари 17, 2008, 01:31:47 am »
*vera, мога и моята да ти препоръчам (в Стрелбище е на Майор П. Тошев), ще ти пиша подробно в понеделник, ако забравя, моля, прати ми лс.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #133 -: Февруари 17, 2008, 11:09:26 am »
Вера, ние сме в 20та поликлиника.Педиатърката се казва д-р Тотева.За сега съм доволна от нея.До колкото знам приема нови пациенти.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #134 -: Февруари 17, 2008, 12:54:32 pm »
Новалекса, дай превод на "каата дани"?  :D

Момичета, който не иска да започва с попарата в 10 часа все още , какво да дава на нейно място? Вие какво давахте между сутришното мляко и зеленчуковото пЮре на обед?
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #135 -: Февруари 17, 2008, 13:06:47 pm »
Новалекса, дай превод на "каата дани"?  :D

Момичета, който не иска да започва с попарата в 10 часа все още , какво да дава на нейно място? Вие какво давахте между сутришното мляко и зеленчуковото пЮре на обед?

Мarie, аз давам плод малко... Незнам дали е добре, но без малко храна не издържа, а ако предложа повече, обяда заминал на кино. Плода, който давам сутрин, после си го дояжда след обяд към цялото количество. Но нашия режим е малко особен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #136 -: Февруари 17, 2008, 14:02:48 pm »
Момичета, който не иска да започва с попарата в 10 часа все още , какво да дава на нейно място? Вие какво давахте между сутришното мляко и зеленчуковото пЮре на обед?

месеци наред сутрин съм давала зърнена каша с АМ или кус-кус с АМ. попара дадох много късно, поради късно въвеждане на сирене и масло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #137 -: Февруари 17, 2008, 14:25:35 pm »
Мари, "каата дани" = кревата на Дани, с "л"-то сме скарани все още, затова не иска да казва легло, леля и тн. Изкарваме го на "уъ". :D

Ние попарата я ядохме много малко време, защото не обичаме и не искаме "сийене". От доста време се на 4-кратно хранене, горе-долу през 4 часа. И май не помня какво съм давала. :oops: Плод - след обяда, най-вероятно.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #138 -: Февруари 17, 2008, 17:31:49 pm »
Мари, на 7м. в 10 часа се дава пак АМ :wink:
с попарата към 9-10-ти м. сутрин в 10 :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #139 -: Февруари 17, 2008, 18:03:05 pm »
Мари, аз също редувам кус кус и каша сутрин
попара няма да дам НИКОГА
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #140 -: Февруари 17, 2008, 18:33:24 pm »
Аз си знаех, че има нещо гнило в таз попара! Но реших да видя вие какво правите, все пак.   :P

Мини, защо "никога"? Ти си я мразела като дете или нещо друго?

Стеф, ама Али е почти на 8, ОБАЧЕ, най-важното, от няколко дни си отказва млякото! Само като го види и започва да се муси. Зеленчуковото, плодовото, кашата с пресни плодове и ориз си ги хапва с апетит, водата я вижда прозрачна и пие, но мляко не иска и затова искам да оставя само сутрешното и вечерното мляко.

Стефи и Джам, добре де, ама не става ли много каши за деня? Отказах се от нишестения кисел, щото да ви слушам като си нямам работа  :wink:, останахме следобед на оризова каша с пресни плодове, като плодовете са много, оризовото брашно-по-малко. СЕга и сутрин ли да давам каша пак? Не ми се иска толкоз каши, макар че то и сухарът какво ли пък е друго освен модифицирана попара...Пък като прочетох етикета на Пападопуловските сухари, мале, малеее...

Детето ми е ящничко и едричко. Само с плод като Нина няма да мине...

Аз плЮс това съм ограничила кашите само до безмлечни, щото уж да сме си с нашето АМ, пък то асортиментът на безмлечните не е голям...Ха сега, де...
Alexandra
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #141 -: Февруари 17, 2008, 18:46:16 pm »
Щото Мари, като ни вкараха в болницата с измислена диагноза една лекарка ме овика и ме приравни на нивото на малцинствата, щото видете ли на 8 месеца детето не било яло попарка, а пък и имам наглостта да я кърмя още
ей за тва, от яд към тая  :x
пък и какво ли печели от хляб, масло и захар
изключая сиренето, което в момента предлагам с кус кус-а и в някой от обедните менюта, които й готвя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #142 -: Февруари 17, 2008, 20:45:18 pm »
Мари, ами Деси никога не е откзавала мляко. Но попарата/сухара съдържа глутен, т.е. ако си въвела глутен, то тогава давай, няма проблем. Дали ще даваш попара, кускус със сиренце, каша, все тая :)

Аз никога не съм давала два пъти на ден каша, струва ми се прекалено особено при деца които наддават добре, излишно помпане е. А и след годинката спрях да давам изобщо.
Сега се сетих, плазмон имат бисвити на прах безглутенови, продават се в кутии, можеш да пробваш да й слагаш в млякото в 10.