0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #120 -: Февруари 16, 2008, 11:13:16 am »
jam, и ние се нареждаме към сменяващите косъма. От тази сутрин, на първо ресане горе-долу 10-на бройки. :?
Гуменките миех с вода и сапун, после само с вода, вече отдавна - хич. Плюшките - с една мокра ръка отгоре и това е. Но пък нямахме влечение тях да ги хапем. Не й се нравеха на вкус. :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #121 -: Февруари 16, 2008, 13:31:21 pm »
Относно почистването на играчките, педиатърът на сестра ми и беше казала да ги слага за 24 часа в хладилника или фризера 8), и така умирали акарите и всякакви твари :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #122 -: Февруари 16, 2008, 14:45:39 pm »
И аз спрях да мия играчките, освен тези които пера, а те са плюшените и платнените, но дори и това вече по рядко го правя. Е ако видя, че са замърсени ги мия и по често разбира се.

Ние вече почти не се захласваме по играчките, освен да ги разхвърля друго не му е интересно. Дай му клавиатурата на мама, дърпане и мачкане на щорите, за да може да гледа какво има навън. Пластвасови шишета, купи, кутии и т.н. А столовете са нашата страст, то е въртене, бутане, качване, слизане ей това с часове може да го прави. :lol:

Присъединяваме се към групата на единично паднали бебешки косми  8) :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #123 -: Февруари 16, 2008, 14:53:11 pm »
Аз бързам да се похваля, че току-що заспахме сами на "каата дани", без хър-мър, щото мама "учи кига". Между другото, от няколко седмици махнах решетката на леглото и тя е много въодушевена. :lol:
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #124 -: Февруари 16, 2008, 15:19:26 pm »
Аз бързам да се похваля, че току-що заспахме сами на "каата дани", без хър-мър, щото мама "учи кига". Между другото, от няколко седмици махнах решетката на леглото и тя е много въодушевена. :lol:

А честито ти  :D
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #125 -: Февруари 16, 2008, 16:02:42 pm »
а накрая спираш и да ги миеш, Васи :)
като беше месечинче, част от задължителната вечерна миячка беше цялата огромна купа с играчки. всеки божи ден.
сега не помня откога не съм ги мила.

АбсИлютно  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #126 -: Февруари 16, 2008, 18:08:33 pm »
Jam, Nadyn, tzvetenze, благодаря ви много! Линковете със схемите и снимките са много подробни и се ориентирам. Предполагам, че и педиатъра ще ми покаже, но друго е да си има човек подготовка  :wink:
Имам и друг въпрос как се избира и кога се избира педиатър? И ако може да ми препоръчате такъв в района на Хиподрума или Стрелбище? Изобщо не съм ориентирана в София и никого не познавам :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #127 -: Февруари 16, 2008, 18:21:55 pm »
vera, най-добре се ослушай за педиатър преди да родиш. разпитай твоето джипи, пусни търсене в бг-мамма, там има доста отзиви. добре е да си се видяла с педиатъра, да сте говорили, да си го харесала и да си получила от него уверение, че ще поеме детето за пациент.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #128 -: Февруари 16, 2008, 18:26:48 pm »
Jam, Nadyn, tzvetenze, благодаря ви много! Линковете със схемите и снимките са много подробни и се ориентирам. Предполагам, че и педиатъра ще ми покаже, но друго е да си има човек подготовка  :wink:
Имам и друг въпрос как се избира и кога се избира педиатър? И ако може да ми препоръчате такъв в района на Хиподрума или Стрелбище? Изобщо не съм ориентирана в София и никого не познавам :?

Вера, нашият педиатър д-р Гочева е в 29 ДКЦ в ж.к. Гоце Делчев. Близо е зо Стрелбище, но не и до Хиподрума. Доволна съм от нея в общи линии.
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #129 -: Февруари 16, 2008, 18:35:37 pm »
При мен е доста крива ситуацията. Джи пи то ми е в Пловдив, защото скоро се преместихме и още не съм я сменила. Децата ще ги запиша тук, а ако родя в Пловдив ще се свържем с една наша близка педиатърка да ги следи. И цялата тази объркана ситуация налага задължително да се видя с педиатъра и да се уговоря предварително. Кофтито е, че нито знам къде има поликниника, нито имам голяма възможност да обикалям и да търся. Бебенцата са големи и ми казаха предимно да лежа. Ние живеем в Хиподрума и гледам да е близко поликниниката, така че да мога  и сама да ги водя. :?
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #130 -: Февруари 16, 2008, 18:48:46 pm »
В такъв случай по-близо ти е 20 ДКЦ.  http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=7da007cf6b768e2d5eda2bc24ffc088d&key=&keyid=&tplname=&grid=m15k
Дано се включат майки, които са записали децата си при тамошните педиатри. Денито и Джоши, ако не се лъжа, са записали там бебенцата.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #131 -: Февруари 16, 2008, 23:01:40 pm »
В такъв случай по-близо ти е 20 ДКЦ.  http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=7da007cf6b768e2d5eda2bc24ffc088d&key=&keyid=&tplname=&grid=m15k
Дано се включат майки, които са записали децата си при тамошните педиатри. Денито и Джоши, ако не се лъжа, са записали там бебенцата.

А Надин ако не греша е при д-р Шумилина /от Тина Киркова/ в частния център св. Петка, залепен до 20 поликлиника. Много добър избор е този педиатър. Тя присъства на раждането на Хриско и Мишко, и дори идваше след това да ги вижда.  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #132 -: Февруари 17, 2008, 01:31:47 am »
*vera, мога и моята да ти препоръчам (в Стрелбище е на Майор П. Тошев), ще ти пиша подробно в понеделник, ако забравя, моля, прати ми лс.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #133 -: Февруари 17, 2008, 11:09:26 am »
Вера, ние сме в 20та поликлиника.Педиатърката се казва д-р Тотева.За сега съм доволна от нея.До колкото знам приема нови пациенти.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #134 -: Февруари 17, 2008, 12:54:32 pm »
Новалекса, дай превод на "каата дани"?  :D

Момичета, който не иска да започва с попарата в 10 часа все още , какво да дава на нейно място? Вие какво давахте между сутришното мляко и зеленчуковото пЮре на обед?
Alexandra
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #135 -: Февруари 17, 2008, 13:06:47 pm »
Новалекса, дай превод на "каата дани"?  :D

Момичета, който не иска да започва с попарата в 10 часа все още , какво да дава на нейно място? Вие какво давахте между сутришното мляко и зеленчуковото пЮре на обед?

Мarie, аз давам плод малко... Незнам дали е добре, но без малко храна не издържа, а ако предложа повече, обяда заминал на кино. Плода, който давам сутрин, после си го дояжда след обяд към цялото количество. Но нашия режим е малко особен.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #136 -: Февруари 17, 2008, 14:02:48 pm »
Момичета, който не иска да започва с попарата в 10 часа все още , какво да дава на нейно място? Вие какво давахте между сутришното мляко и зеленчуковото пЮре на обед?

месеци наред сутрин съм давала зърнена каша с АМ или кус-кус с АМ. попара дадох много късно, поради късно въвеждане на сирене и масло.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #137 -: Февруари 17, 2008, 14:25:35 pm »
Мари, "каата дани" = кревата на Дани, с "л"-то сме скарани все още, затова не иска да казва легло, леля и тн. Изкарваме го на "уъ". :D

Ние попарата я ядохме много малко време, защото не обичаме и не искаме "сийене". От доста време се на 4-кратно хранене, горе-долу през 4 часа. И май не помня какво съм давала. :oops: Плод - след обяда, най-вероятно.
*
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #138 -: Февруари 17, 2008, 17:31:49 pm »
Мари, на 7м. в 10 часа се дава пак АМ :wink:
с попарата към 9-10-ти м. сутрин в 10 :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Седмицата 11.02.-17.02. - здрава и весела!
« Отговор #139 -: Февруари 17, 2008, 18:03:05 pm »
Мари, аз също редувам кус кус и каша сутрин
попара няма да дам НИКОГА
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит