0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #460 -: Април 21, 2008, 06:22:03 am »
Мен ме вълнува следния въпрос - колко глутен - сухар, глутенова каша, грис, нишесте и подобни на ден може да яде бебето. В бг-мамата /щото нямам постоянна връзка с любимия ми форум/ ме уверяват , че нямало значение. Еми за мен не е все едно и също дали ядеш филия хляб или половин самун. Вие как мислите?
Лейдито, отначало давах 3 парчета сухар в попарата сутрин. След това като тръгнаха на кухня слагам по още едно на обяд надробено в яденето. Честно казано вече не се съобразявам колко давам, като цяло гледам менюто да е богато и балансирано.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #461 -: Април 21, 2008, 11:42:13 am »
От кога започнахте да правите пюретата на по-едричко,а не гладко?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #462 -: Април 21, 2008, 13:11:59 pm »
От кога започнахте да правите пюретата на по-едричко,а не гладко?

Аз от 7 месеца и малко, не се дави, не й се гади, ама внимавам много! Тя доста добре се справя, непрекъснато повтарям - "дъвчи, дъвчи" и мляскам, гледам, че ме имитра и доста помлясква, ама кво сдъвква незнам, ние нямаме зъби :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #463 -: Април 21, 2008, 19:28:54 pm »
Бе пробвах аз ама беше една мъкаааа, давене, чак очите й се насълзяваха :?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #464 -: Април 21, 2008, 19:35:45 pm »
Бе пробвах аз ама беше една мъкаааа, давене, чак очите й се насълзяваха :?

Оооо горкия смехурко :) насълзен.
Ами незнам дали по-добре тогава да не изчакате още малко. То не е задължително де да дъвче, да си яде детето пасирано. Аз я пробвах с едно пилешко с ориз и броколи на Хип, то е с цели оризчета и го яде без проблем и сега давам по-едро пасирани неща. Но мисля, че няма за какво да се притесняваш.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #465 -: Април 21, 2008, 20:13:39 pm »
В общия случай с по-едри парченца се дава след 8 месец, аз на Стефания дадох на около 7 м и половина, ама тя вече си дъвчеше май, даваше сигнали че ще се справи и до сега много хубаво си дъвче, но не обича много ориза като цяло
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #466 -: Април 22, 2008, 08:41:27 am »
Някой имал ли е подобен проблем? Как се справихте ако сте се сблъсквали с това?
ВИКИ не иска никакво АМ! 8O Направо и се повдига само като го опита! Пробвах НАН, педи ми даде някакво ново Нестоген, същата работа! Преди това имах Фризолак -тц! Дори когато сложа съвсем малко в каша веднага усеща и я отказва! :? За съжаление явно кърмата ми вече не е достатъчно хранителна - последния месец е наддала само 100 гр. Сега е едва 7 кг!?! :(
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #467 -: Април 22, 2008, 08:56:30 am »
В момента моето дете отказва АМ, принципно така е правил когато му растат зъбки или е болничък. За протокола ще отбележа, че само първият месец беше на смесено хранене, от тогава е на АМ и много, ама много си го обича. Сега ядем, хляб и бисквити. :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #468 -: Май 04, 2008, 09:47:47 am »
Момичета дайте съвет.Захранила съм с каши на оризова основа.Чиста оризова на Милупа,оризова с различни плодове.Въпроса ми е каква зърнена каша да дам след ориза.Ще се радвамна мнения.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #469 -: Май 04, 2008, 17:59:33 pm »
Аз захраних -  ако въпросът ти е за захранване с глутен, първо с Бисквитена на Милупа, след това въведох пак на Милупа Седем зърнената .
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #470 -: Май 04, 2008, 19:31:48 pm »
Някой имал ли е подобен проблем? Как се справихте ако сте се сблъсквали с това?
ВИКИ не иска никакво АМ! 8O Направо и се повдига само като го опита! Пробвах НАН, педи ми даде някакво ново Нестоген, същата работа! Преди това имах Фризолак -тц! Дори когато сложа съвсем малко в каша веднага усеща и я отказва! :? За съжаление явно кърмата ми вече не е достатъчно хранителна - последния месец е наддала само 100 гр. Сега е едва 7 кг!?! :(

И Ема отказа да приеме АМ под каквато и да било форма - нито чисто (пробвах Хумана и НАН) нито в каша, нито като млечна готова каша... Не само че се мръщеше и се потрисаше, ами и повръщаше след като успявахх да й набутам няколко грама в устата. Това са й единствените случаи на повръщане - само след прием на АМ. Затова се и отказах от повече опити. Давам й да се кърми, когато поиска, храни се и през нощта по едни-два пъти и така ще караме до отбиване. Пък после ще се пробваме с кисело мляко. Иначе и тя ми наддаде 100 гр на седмия месец, 300 на осмия, сега не знам. На навършени 8 месеца тежеше 7700, 71 см. На мен си ми е екстра такава  :D

Delica, има и ориз и царевица на Милупа, и някаква с тапиока (Нина беше писала някъде), с елда, и после глутенови разни - овес, бисквитени, разно зърнести...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #471 -: Май 04, 2008, 19:42:21 pm »
Някой имал ли е подобен проблем? Как се справихте ако сте се сблъсквали с това?
ВИКИ не иска никакво АМ! 8O Направо и се повдига само като го опита! Пробвах НАН, педи ми даде някакво ново Нестоген, същата работа! Преди това имах Фризолак -тц! Дори когато сложа съвсем малко в каша веднага усеща и я отказва! :? За съжаление явно кърмата ми вече не е достатъчно хранителна - последния месец е наддала само 100 гр. Сега е едва 7 кг!?! :(
Пробвай с Милумил 2 /те на тази възраст препоръчват тройката, но според мен е още рано за такова мляко/. Милумила е същото като Аптамила /и двете са на Милупа/, само че има аромат на ванилия.
На мен моя Вики беше отказал тотално АМ и минах на Милумил 2, сега яде сутрин и вечер около 180мл или по-малко, не го насилвам - колкото иска да яде, толкова. Компенсираме с пюретата.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #472 -: Май 05, 2008, 13:27:37 pm »
Въпросчета към готвещите майки
удачно ли е да правя пюре от замразени зеленчуци?
ако - да, от кои? Бондюел? Помня, че Фуси им беше фен...
До сега му давах пюрета на Хип, но ми се готви :oops:
Нови храни продължавам да въвеждам с пюре.
Ябълка и круша му правя печени - яде с апетит
Картоф, варен на пара яде и червен и обикновен, разнообразявам го с морков или тиква на Хип.
Днес му направих картоф и тиквичка на пара - яде го.
Не мога да зацепя в какво съотношение трябва да са  :oops: В полза на картофа или на другия зеленчук?

Друг въпрос - кога заместихте хранене? На мен ми се струва рано за заместване. Обаче какво значи заместване? Това, че изпива 60мл АМ след зеленчуковото хранене на обед, значи ли че не съм заместила хранене?

Ще бъда благодарна и на коментар на режима му на хранене:
8ч - кърма
10ч - плодово пюре /1ябълка или 1круша или 1бурканче синя слива на Хип 125гр. доста ми се вижда, ама го изяжда/
12-12,30 - около 180 зеленчуково пюре /картоф с тиква, морков, тиквичка или броколи, до сега май се в полза на картофа/ + 60мл АМ
16-16,30 - около 180 оризова каша с плод или чиста, или ябълкова, или 230мл АМ, или АМ + пюре, в съотношение 50/50
20-20,30 - кърма

Ох, доста станаха въпросителните :oops: :oops: :oops:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #473 -: Май 05, 2008, 14:42:45 pm »
Аз готвя със замразени зеленчуци, които не са сезонни - грах, броколи. До сега ползвах Бондюел, но сега съм взела някаква друга марка. Разочаровах се от Бондюела, като видях че зеления фасул е с дръжките и че пуска "конци".
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #474 -: Май 05, 2008, 15:58:20 pm »
Още нещо се сетих  :oops:
Варненки, от къде купувате био - плодове и зеленчуци?
Търсих в Пикадили, имаше само краставици :?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #475 -: Май 05, 2008, 19:57:53 pm »
Коки, аз готвя на дъщеря ми, но никога не съм спазвала някакво точно съотношение :D Беля 2 картофа, 3-4 моркова и после пасирам и слагам в бурканчета и в хладилника каквото остане. Същото правя и със замразените зеленчуци - досега съм взимала смесите на Бондюел с броколи, моркови, карфиол.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #476 -: Май 06, 2008, 01:04:59 am »
Точно за броколи, моркови и карфиол си мислех и аз.
Мари, а колко време съхраняваш в хладилника?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #477 -: Май 06, 2008, 09:25:15 am »
Коки, аз също готвя. От замразените ползвам Бондюел, за сега
карфиол, броколи, моркови. Плодовите ги пасирам сурови.
Аз лично, готвя ден за ден и когато има картоф е в негова полза :)

Заместих хранене след като Рая почна да изяжда по 220-250гр. пюре. Беше на 6 месеца и 10 дни.
Първо ми се виждаше огромно това количество, но сега си мисля, че е ОК.
Не ми се вижда много твоя грамаж.
Ако не му даваш АМ след зеленчука реве ли? Гладен ли е?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #478 -: Май 06, 2008, 17:13:55 pm »
Коки, максимум 3 дни. (Консултирах се с по-старшите мами тук :wink:)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #479 -: Май 07, 2008, 11:32:45 am »
Коки, аз заместих хранене след като въведох първото пюре изцяло. После имаше период, в който малките бурканчета на хип не й стигаха и си дояждаше с мляко. Това беше докато направихме преход към по-големите бурканчета от 190гр. Те вече й стигаха. Замразени зеленчуци и аз ползвам бондюел, но от време на време взимам и други марки. Ние все пак вече сме големи.
<br />[link=http: