0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #140 -: Февруари 20, 2008, 09:34:04 am »
Васи, според мен трябва да видиш как ще я хареса детето ти. последната каша, която взех за Мия е нежни фибри на нестле, която е безмлечна. Правя я един път само с вода, а друг път слагам и по малко АМ, но Мия си я хапва и в двата варианта. Иначе определено млечните са доста по-вкусни. Аз купувам предимно каши на Милупа, които са с АМ - и ние пием Аптамил, така че няма никакъв проблем.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #141 -: Февруари 20, 2008, 12:19:31 pm »
А кашата с плод така ли се прави: оризова(примерно) с водичка,както е описано на опаковката и се добавя плода?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #142 -: Февруари 20, 2008, 15:25:39 pm »
Джоши аз така я правя. Само че я правя на око, а не както е на опаковката. То зависи и детето как я предпочита де.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #143 -: Февруари 20, 2008, 15:31:04 pm »
Ако детенце яде 200 гр. на едно хранене например, аз правих съотноение 50:50 или 100 гр. готова вече каша, правена на око и 100 гр. пасиран плод или готово пюре.
Досега само веднъж мисля съм давала каша с вода, винаги съм добавяла АМ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #144 -: Февруари 21, 2008, 21:31:48 pm »
хора, Стефания яде риба с отвращение /яде щото е гладна де искам да кажа/, проблем ли е да не я давам
предложих моруна и треска, все на Семепер
направо майка вика, като й стигне до гърлото рибено парче и й се повдига  :?
колко често се предлага се риба- 2 пъти ли, веднъж ли седмично
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #145 -: Февруари 21, 2008, 21:38:09 pm »
Абе аз нали ти казах, че на семпер са гадни рибите, и Деси доброто прасе не ги ще :x
Купи й на хип - макарони с риба и на Гербер-спагети с риба, тях ги муа и за още пита :D
аз давам 2 пъти, веднъж имаме от кухнята и в събота или неделя на обед й давам пак.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #146 -: Февруари 21, 2008, 22:19:10 pm »
Като стана въпрос за рибата, нея давате ли за вечеря или само постно ядете?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #147 -: Февруари 22, 2008, 14:03:59 pm »
Мия пък най-много харесва сьомгата на семпер. Моруната не й хареса. Сьомга има и на гербер, но е за по-големи бебета -над годинка.Давала съм веднъж и за вечеря- на Никул ден. рибата не е тежка храна, така че не виждам лошо да се даде и за вечеря.
<br />[link=http:
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #148 -: Февруари 23, 2008, 15:46:49 pm »
Абе аз нали ти казах, че на семпер са гадни рибите, и Деси доброто прасе не ги ще :x

Ааа, не така :lol:! Много са хубави даже, просто е въпрос на вкус. Друга причина може да са по-едрите парченца. Елица и досега трудно ги преглъща. На Семпер има калкан с картоф, малка разфасовка, гладко пасирано - ако и него не иска може би наистина не обича риба детето.

Вчера правих лаврак, във фолио във фурната. Ми тая малката с отворена уста седеше и чакаше следващото парченце :D Без мазнина, без сол, само лимон като е готова.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #149 -: Февруари 23, 2008, 17:40:46 pm »
бях писала, ама ми няма поста- боровинчо, взехте ли семперските каши, Стефи ги опита и трите вида /млечни са/ и ги хареса, но все пак фаворит са й кашите на Милупа- ориз и царевица особенно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #150 -: Февруари 23, 2008, 21:25:53 pm »
Абе аз нали ти казах, че на семпер са гадни рибите, и Деси доброто прасе не ги ще :x

Ааа, не така :lol:! Много са хубави даже, просто е въпрос на вкус.

подкрепям! от тия, гадните пюрета с риба на Семпер, Мартин вчера омуха на обяд 2 бурканчета по 135 грама - общо 270 грама, без засилка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #151 -: Февруари 23, 2008, 22:57:31 pm »
Момичета,някой ползва ли Плазмон бисквитите без глутен.От 3 вечери и слагам по 1 в млякото и гледам ,че нещо се изнервя,плаче и не го изпива цялото и заспива ,което не е обичайно за нея.Сега реших да видя какво става и разбирам,че биберона е запушен-3дупки,силиконов,до сега проблем не е имало.Пресипах млякото в друго шише и виждам на дъното малки зрънца,явно бисквитата не се е разтворила добре.Дали някой е имал пози проблем или аз не правя нещо както трябва,щото до сега не съм слагала бисквита?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #152 -: Февруари 23, 2008, 23:12:04 pm »
Днес ходих в Хит и ми се щеше да купя пюрета само от чисто месо. Не очаквах точно на Хип да има, мислех, че за друга фирма съм чувала. Но на Хип открих пуйка и теле. Друго всичко е в комбинация  :? Или пък нямаше целия асортимент...
Искам да попитам нещо, как сте давали подправките? Ако искам да дам лук, копър, магданоз, целина.....по-малко от подправките слагам или как?
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #153 -: Февруари 24, 2008, 10:43:10 am »
Мамчета, имали някакъв специален чалъм за направата на кашата, или аз нещо не се справям както трябва, че ми става на грашки. По-точно става дума за кашата на Нестле млечна-ориз и ванилия.
А кога дадохте слива? Може ли да дам от вече отворено веднъж бурканче пюре или каквото е хартисало да го изхвърля?
« Последна редакция: Февруари 24, 2008, 11:01:42 am от mecheto »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #154 -: Февруари 24, 2008, 22:41:14 pm »
Нина , аз съм виждала и пилешко, само тези трите мръвки на Хипп.

Мече, аз на Нестле кашата не съм ползвала, но Хиппската понякога ми става така. С Милупа никога не съм имала този проблем.
А плодовите пюрета (както и останалите) отсипваш, колкото за едно ядене и останалото го съхраняваш, колкото пише. По принцип плодово до 3 дни, месно до 1 ден. Но трябва в пюрето да не е бъркано с облизвана лъжица.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #155 -: Февруари 25, 2008, 09:16:26 am »
Нинче, аз си поръчах чистите мръвки на Хип от Папагал, че у наше село не ги зареждат  :D

Да попитам - видях, че Бърди е посъветвал Лейдито, че може да се дава кисело мляко подходящо за над 6 месеца - да ми препоръчате кое е подходящо на нашия пазар!!!???
Мойта Ема неще и да помирише АМ - почва едни физиономии, "ей сега ще повърна", повдига й се, плюе, дърпа се, даже се разплаква (а тя не плаче по принцип)... даже и в кашата го усеща и не я яде - та искам да се подготвям за момента, в който няма да ни достига кърмата...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #156 -: Февруари 25, 2008, 09:48:49 am »
На нестле има йогутр с плодове за над 6м., само дето са с ягоди, малини и т.н., само с банана е подходящо. Друг е въпроса, че 4 кутийки от по 100гр. са 5 лв.
Иначе сънвал, бебевита имат също йогурт с плодове под формата на каши в бурканче.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #157 -: Февруари 25, 2008, 11:49:48 am »
Мече, и на мен ми се е случвало с кашите на нестле. Те просто не се разбиват добре, явно. Мини я през пасатора, за да се разбият добре бучките. С милупата няма такива проблеми.
<br />[link=http:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #158 -: Февруари 27, 2008, 11:01:56 am »
Я да питам старшите мами какво ще кажат: 1. от коя каша да купя след оризовата на Милупа?
Елда или оризово-царевична? На коя марка ще ми препоръчате???
2. а коя марка има пюре със спанак освен Хипп? Че тяхното е със сметана?!? Сякаш не ми се вижда добро!?

Предварително благодаря на всички, които ще се включат!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 2
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2008, 11:13:58 am »
Яна, аз каша от елда съм виждала само на Хип. Аз я въвеждах доста късно, но на Мия нещо не й понасяше -болеше я коремче от нея. Мисля, че може да въведеш елда без проблем.
що се касае до спанака, ако не се лъжа спанакът на Сънвал е без сметана. Пробвай с него.
<br />[link=http: