0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #140 -: Януари 18, 2008, 12:53:10 pm »
Мешко, ужас е това с Мия, добре, че бързо сте се справили.
Фуси мила, прекрасна новина! Много се радвам за приятелите ти.
Честити празници на Анжела, Тони и Наско, да са живи и здрави и само радости да ви носят!
Violet, за водата четох в едно бебешко списание статия от един от водещите неонатолози, че за кърмени бебета до 6 м е излишна. За бебета на АМ е хубаво да пият малко вода, защото в АМ има повече соли, отколкото в кърмата. Ама пак си зависи от бебето - ти предлагаш, то ако е жадно, ще пие. Но преди това, разбира се, предложи повече мляко, по-добре да ти остава малко в шишето накрая, така ще знаеш, че се е заситило детето и само го е оставило. Децата си менят предпочитанията в това отношение, така че ако сега системно отказва вода, след 1-2 седмици пак предложи, но никога не насилвай. Даниел пиеше като смок през лятото - на 2 месеца пиеше 500 мл на ден, отделно млякото и си качваше супер. После през зимата напълно отказваше - нито капка. Те децата си знаят най-добре.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 12:56:07 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #141 -: Януари 18, 2008, 13:59:10 pm »
Мешко, дано това е последното разболяване на хубавицата Мия и повече да не изпадаш в такива състояния :bighug:
Честит Имен Ден на Наско да радва много мама и тати :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #142 -: Януари 18, 2008, 14:02:19 pm »
мешко, Мартин ми направи подобен на вашия първи пристъп миналата седмица. описах го в темата на Бърди - хремав, събужда се от закашляне, задавя се и не може да поеме въздух, а само издава звуци като астматик. провериха ли за ларингит?
в Токуда има спешен център, викат педиатър от детската клиника, няма проблем 24 часа в денонощието. само не давайте да ви дърпат пишката там, а то вие си нямате ;) че много обичат и правят страшни проблеми с тоя номер...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #143 -: Януари 18, 2008, 14:30:44 pm »
Благодаря ви момичета за подкрепата.
Джам, гърлото й беше леко зачервено. Странното при нас беше, че като я сложих да си ляга, нямаше никаква хрема и никаква кашлица, просто нищо. Оф, добре че мина.
Честит имен ден и на Наско! :)
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #144 -: Януари 18, 2008, 14:33:55 pm »
Mного отдавна не съм се включвала, защото малката пикла ми счупи монитора на лаптопа и сега е в сервиз. Днес съм на работа след 2-седмична пауза и първо искам да поздравя тези, които имат повод:
Честит празник на Анжела, Тони и Наско, да са живи и здрави и само радости да носят на родителите си!
Мешко, явно често се случва. Миналата седмица Юлия беше с температура, с обрив(алергичен според лекарката и)и като капак си влачеше една кашлица и хрема още от Коледа! Та докато беше при майка ми се задавила и повърнала. Тя много се ппритеснила и искала веднага да ми се обади, ама баща ми не и разрешил. Така че аз тоя ужас не го преживях, само научих в последствие!
Фуси, много се радвам за приятелите ти! За детските домове хич не искам да коментирам, че ми е много болна тема сега!
Lan, за добър невролог ни препоръчаха д-р Божинова (или Божилова). Работи в болницата на 4-ти км, но ме предупредиха, че е хубаво да се ходи при нея само при наистина тежки случаи, че иначе може излишно да ви наплаши. Още обаче не сме ходили при нея. При Литвиненко и Христова ходихме но предположенията им за състоянието на племеника ми не се потвърждават за сега.


*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #145 -: Януари 18, 2008, 15:07:34 pm »
Честит ти празник Насенце на мама Цвети. Да ти е живо и здраво името, да ти е на късмет и берекет.  :D

Честито и на всички именници, празнуващи и поливащи имената си. :kaos7: :music22:

Прекрасна новина Фуси, за новите родители. Дай боже светът им да стане още по щастлив с малкото съкровище.

Мешко знам, какво си изживяла и ние няколко пъти сме имали подобни сцени. Толкова е ужасяващо случващото се, че треперя и незнам как мога и дали въобще мога да помогна на детето си. Бащата пък стои изумен и уплашен, абе страшно кошмарно изживяване. Лошото е, че ние понякога така се давим ако не пасирам финно храната му или пък изгълта от бързане да не му я взема, някоя нездъвкана трохичка хляб.
Ей с такова диване как се процедира, как да дам да дъвче коричка хляб спокойно, как да дам парченца банан, ябълка и т.н. Дали ще се научи сам да дъвче, надявам се, че вече само като ми премижа и направи онова изражение, си знам че следва екшъна. По тази причина го храня само и единсвено аз.

Хайде купонясвайте и не ми обръщайте много внимание, моето диване ще се справи с времето.  :)
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #146 -: Януари 18, 2008, 15:48:09 pm »
Я да се включа и аз почти в края на тази седмична тема. Ние сме с нов компютър и докато си настроя всичките програмки наново и възстановя всички пароли, то седмицата си минала  8O.
Днес бяхме навън и моето момиче най-после се престраши да ходи в снега. Повече от половин час седя в количката и съзерцава как децата си играят и накрая не издържа...включи се и тя  :lol: И сега спи сладко, сладко...
Честит имен ден на всички малки и големи именници!


*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #147 -: Януари 18, 2008, 18:27:32 pm »
Мешко, като те чета и се чудя как се запазва самообладание в подобна ситуация. Парализирам се от паника аз. Дано е здрава Мия и няма повече ужаси.

Да им е честито името на Тони-бой и на Наско!

Фуси, чудя се къде точно сбърках, та за две години ни се обадиха веднъж и сигурно помниш за каква среща. Тоя месец изтича валидността на документите ни и ми е много криво. Не мога да оставя настрана емоциите, да държиш ти едно дете (то сигурно са повече!)поради бюрократични дивотии... просто да полудееш! Успокоявам се единствено с това, че детенцето в крайна сметка е извадило късмет.
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #148 -: Януари 18, 2008, 18:51:44 pm »
Ох, не мога да не ви разкажа поредната свежа беля на Деси. Тази с акото ще ви я спестя, но днешната просто не мога.
Та случайно съм оставила вратата на мокрото открехната, Деси се намърдала, но за толкова кратко, защото я усетих и извадих, до тук ок. Отивам аз след 20 мин. да пишкам (в тоалетната се влиза през мокрото), святкам си само лампата на мокрото, отварям капака на тоалетна и оооо беля, нещо черно ме "гледа' отвътре, святкам и какво да видя ... Госпожицата извадила на баща си чорапите от кошчето, отворила капака, пуснала ги и пак затворила :lol:
А сега в момента се ядосва на липсващата й трета ръка, защото се опитва да хване две кубчета и един телефон, успява за кратко, изпуска ги и си се кара.
« Последна редакция: Януари 18, 2008, 19:42:11 pm от StefiZ »
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #149 -: Януари 18, 2008, 18:56:54 pm »
Ей тва Деси е страшна работа. Къде й идват на акъла. Я кажи и това пикантното  :D
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #150 -: Януари 18, 2008, 19:14:11 pm »
Абе то само като се сетя и ми се повръща :?
Ами наакала се девойката и й мия дупето на мивката, а памперса е на плота до мивката. Измих я, обух я и докато й сложа хавлийката да съхне, Деси-белята си докопала памперса, по точно само акото и аз виждам как си го маже из ръчичките и го опитва, ужаааас. След това 20 мин. бърсах из цялата къща находки :lol:
Абе изведнъж порасна това диване и от плота си взима, каквото докопа, та вече няма спасение от нея :lol:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #151 -: Януари 18, 2008, 19:21:36 pm »
Охххх, ние бяхме на косъм от това пикантното вчера, само по чудо и много бързи рефлекси от моя страна ни се размина :lol:
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #152 -: Януари 18, 2008, 20:05:41 pm »
Да се запишем и ние накрая на седмицата,че то от "хубави" приключения с беба, не остана време.Поредното лошо падене от глава на гръб,за секунда,уж гледам :(.Оттогава взе май да поспива повечко!Лекарката каза,че и няма нищо-рисковете на растежа,ама мен си ме е страх!И вече 3-4 дена ми отказва храната,най-вече млякото.Това с лъжичката някак прокарвам малко,но млякото от 200 мл сутрин и вечер, стана на 100 мл най-много.Тука разни баби и лели ми разправят,че е от зъбките,ама ...Нямаме още зъби,само дето долните венци са надути много и побелели.Значи ли,че скоро ще избият и дали това е причината да не яде и многото рев? От днес я мажа с Дентинокс,дали ще подейства? :x Поне грипа засега ни подминава,ама то и не излизаме,че няма кой да разрине улиците и тротоарите от снега. :?
Накрая-ЧЕСТИТО на всички празнуващи! :P
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #153 -: Януари 18, 2008, 21:15:51 pm »
А сега в момента се ядосва на липсващата й трета ръка, защото се опитва да хване две кубчета и един телефон, успява за кратко, изпуска ги и си се кара.
Ей,Стефи, защо си родила детето само с две ръчички,да се тормози милото :wink:.Целувки на Деси!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #154 -: Януари 18, 2008, 21:50:18 pm »
Стефи, вярвай с мъжа ми се спукахме от смях. Просто е невероятна Деската. Да я нацелуваш едно хубаво от нас :lol: :lol: :lol:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #155 -: Януари 18, 2008, 22:09:36 pm »
Като гледах снимката на Рая се сетих да ви питам:колко често слагате бебетата по корем и за колко минути?
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #156 -: Януари 18, 2008, 23:10:12 pm »
Джоши, аз не съм пример за следване, ама да си кажа. Много рядко я слагах. Вечер задължително докато издържи - не повече от минута две. Но в момента, в който се научи да се обръща от гръб на корем, започна и така да спи дажи и за супер бързо време се научи и главата да си държи стабилно. Така че все си мисля, че чак толкова да се зорят децата смисъл няма. Ама може и да греша в изводите ми де.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #157 -: Януари 18, 2008, 23:26:51 pm »
Деси, също не съм я слагала по корем, тя толкова мразеше, че след пътрвите няколко секунди и в Младост ни разбираха. Толкова й беше гадно, че от зор горкото се научи първо от корем по гръб да се обръща :lol:
А за главата си мисля, че няма нищо общо със слагането по корем, Деси си я държеше стабилно още на 20-я ден.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #158 -: Януари 19, 2008, 00:57:30 am »
Честит първи рожден ден на Анжела! Да расте весело и послушно дете!
Честит имен ден и на Тони-бой и на Наско! Да слушат мама, да растат здрави и будни деца!
Дано няма повече произшествия и болни деца!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #159 -: Януари 19, 2008, 04:00:50 am »
Честити празници на Анжела, Тони и Наско!
Фуси, това с твоите познати е страхотно!Да са живи и здрави и мнго да се радват на детето.
Стефи, ние Ви следваме с белите, че даже и надпреварваме на моменти.Качи за има няма 5 мин всички обувки на леглото>Няма домашни, няма не домашни.Тя си е решила, че мястото на обувките е на леглото и тва е, какво ли не пробвах за отука от това нещо и не става, гледа ме в очите докато и обяснявам/седи виновна и само да мръдна пак всичко по нейния начин.Няма да обяснявам колко пъти на ден ми рестартита компа и вади разклонителя от контакта, като изключва хладилника и всичко останало.
Последната мода е да вади с едно от тези кречеталата за бубане, кутиите и всичко, което съм сложила под леглото, а тя е огледала.Отделно отверки и каквото докопа от нещата на баща си крещи и не си го дава никак, ама никак.
Мен веч страх ме хваща малко още като порасне какво ще става.Тя от сега се лепи на всичко непозволено и е рев чудо, а тогава.................
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 04:08:41 am от Silwi25 »