0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #40 -: Януари 14, 2008, 21:02:25 pm »
Да поясня за joshi, ако добавяш 1-2 мезурки брашно, не е наложително да сменяш биберона. Обаче пък не знам с какво АМ се храните, тоест гъсто като Фризовом или рядко като Фризолак например. Ако е от рядкото не е нужно да сменяш биберона, над 3 мезурки вече се усеща гъстотата в шишето и по трудно сукането.
Перде,аз сложих половин мензурка на цялото мляко.Не стана гъста сместа,но оризовите люспи запушват дупките.Млякото е НАН и мисля,че не е гъсто(нямам база за сравнение).Биберона ни е втори номер.


Мисля, че май не си ме разбрала, ще обясня как точно правих аз и нямахме проблем със запушването. Първо загрявах 30 мл. вода почти до възвиране, след което добавях брашното, много интезивно бърках за да стане гладка кремообразна смес, това с брашното на Милупа не беше трудно. След това приготвях АМ и добавях сместа, нямаше проблем никакъв. А от начало и аз като теб се тръшках, че брашното запушва, но пробвах така и се получи. Ако с кашата на Нестле нестава, вземи на Милупа, наистина е много хубава.
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 21:04:20 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #41 -: Януари 14, 2008, 22:07:37 pm »
Въх, Лейди! Ти защо си ме изпреварила на завоя без мигач? 5 плода и 5 зеленчука въртяла! А ние само 5 общо засега!  :wink: Мисля му е рано за 4 яденета, но ти си знаеш...
Целувки и поздрави на 6-месечния Виктор!
Alexandra
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #42 -: Януари 14, 2008, 22:14:07 pm »

Черпя виртуално който с каквото си избере, защото днес ставаме на 6 месеца!

Въобще за готвенето /ако щете ме сметнете за  луда/  кво правя аз: снабдила съм се с 40 контейнера на Авент. Събота и неделя запретвам ръкави - варя, пасирам, стерилизирам , меря на везна и правя седмични менюта пък и отгоре. Понеделник яде примерно карфиол с морков на обяд, а следобед банан с ябълка, вторник яде цвекло на обед и следобед круша и т.н. Въртя си пет плода и пет зеленчука, но успявам да ги измисля.


Лейди, честити шест месеца. Не мога да повярвам, кога се видяхме при док с коремите, кога вече бебо е на 6 месеца. Да сте здрави и весели!

И аз ще съм луда като теб, и без това обичам да готвя, та камо ли за децата. Браво на теб!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #43 -: Януари 15, 2008, 01:20:01 am »
Лейди, честита ви половин годинка!
Касита, честита ви месечинка!
Да са ви здрави и усмихнати бебоците и много да ви слушкат!
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 12:19:41 pm от mecheto »
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #44 -: Януари 15, 2008, 08:12:28 am »
Честита месечинка на Вики на Лейди, Филип на Роби и
на мишките Хриси и Мишко! Да са ви живи и здрави и
много послушни дечицата!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #45 -: Януари 15, 2008, 08:43:29 am »
Ей, много празнуващи слънца  :D
Да са живи и здрави бонбоните и много да ви радват!

Лейди, как луда, бе - умница си ти  :D и аз като се замисля да не би да взема да варя по един картоф и един морков на ден, я  :D :D плодовете ясно - преснички, ама зеленчуците! По пример на алхимика Фуси  :wink:...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #46 -: Януари 15, 2008, 09:56:33 am »
и аз като се замисля да не би да взема да варя по един картоф и един морков на ден, я

ами Бора, аз точно това правя в повечето случаи. колко му е? не бързайте със замразените храни, по-добре купешко пюре. самият алхимик вече не замразява, доколкото знам :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #47 -: Януари 15, 2008, 10:07:19 am »
Подобре да се сготвят 2-3 дози и в хладилника, отколкото 10-12 и във фризера :wink:
Още повече, че не се замразява изцяло готова манджа, а полуфабрикат, след това трябва да се добавят подправки, мазнинка и т.н., за мен лично това е по-голяма играчка.
В началото правех дозички в авентските чашки, картоф с морков, карфиол с картоф, тиква с картоф, броколи с карфиол и царевица с малко мазнина или кърма и така ... :D
лесно и приятно е :D
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #48 -: Януари 15, 2008, 10:09:35 am »
Здравейте и от нас

Поздрави на всички сладури и сладурки с месечинки :D.Обаче да ви кажа тази зима направо е ужас при нас в Пловдив мъглата не се е вдигала от седмица и повече а сега за капак отново почва да вали сняг.Горките деца и майки по цял ден в къщи направо луда работа.Добре че е форума хем за развлечение хем полезен.
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #49 -: Януари 15, 2008, 10:21:12 am »
А и аз да питам: кога минахте на четири хранения за деня? Ей го днес малкия дзвер яде в 12, но заспа в 15 и се събуди в 17 часа, когато яде. Ся пък няма да го будя спешъл за манджа, я.
На 7 месеца и малко беше като започна да яде 4 пъти и досега си е на толкова хранения, като отвреме навреме яде и само 3 пъти, но рядко. И аз бих ви препоръчала ако ще готвите, да е по-често, но по прясно. Не съм фен на замразените храни по принцип.
<br />[link=http:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #50 -: Януари 15, 2008, 10:40:45 am »
Ако разполагате с достатъчно време - по - хубаво от прясната храна няма.
Отначало изглежда доста пипкаво и загуба на време - по едно картофче и едно морковче - гпляма играчка! Но не е точно така, всичко е въпрос на добра организация и тогава направата на едно пюре ти отнема не повече от 30мин - задушаваш (вариш), пасираш с бульона и готово. и аз нe съм фен на замразените храни - сгответе нещо за себе си, после го замразете и пробвайте да го ядете след 5 дена и кажете дали ви харесва. ако някой ден нямам възможност да готвя, което рядко се случва, предпочитам да дам готово пюре.
« Последна редакция: Януари 15, 2008, 12:14:40 pm от tzvetenze »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #51 -: Януари 15, 2008, 12:05:51 pm »
:balk_16:Честити месечинки на всички славни Момчетии! :balk_16:
 yahoo_17Здрави, палави и усмихнати-



 :bori_017:Виктор-Никола на Лейди, :bori_018:Филип на Роби, :bori_019:Тигърчето и :bori_019:Дракончето на Касита!

- и на патеричка Честит Имен Ден на Нинка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #52 -: Януари 15, 2008, 12:23:19 pm »
Честити месечинки на малките момченца. Пожелавам им да порастнат големи батковци на малки братчета или сестричета! :wink:

Като стана въпрос за приготвянето на пюренца - колко време може де издържи приготвеното пюре извън хладилника? На мен ми се очертава да захранвам на пролет и ми се ще да щурмувам паркове и градинки, а пък понеже нямаме наблизо, ще трябва да се връщаме, за да хапваме пюренца. Мисълта ми е, мога ли да ги приготвя сутринта и да ги давам съответно на обяд или слеобяд където ни свари разходката?
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #53 -: Януари 15, 2008, 12:32:48 pm »
Честити месечинки на Вики, Хриско, Мишко и Филип, да са живи и здрави, весели и игриви!  :swing: :balk_16: :balk_184:

Благодаря момичета за съветите, сега се мажем с Дефламол по съвет на педиатърката и я оставям да се проветрява по дълго, та дано и мине...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #54 -: Януари 15, 2008, 12:36:31 pm »
Ха здравейте и от нас!

Туууу как помниш сватя, мойте излагации  :oops: със захранването.

Ами може би трябва да си коригирам темата с алхимията. Аз вече имам нова система. - В момента ползвам само замразените зеленчуци на бон дюел и картофи от пазаря.Зърнените - ясно. Замразявам само задушеното, разделено на порции месо. Варя зеленчуци ден за ден. Понеше си имам мярка - един капак от малка йенска тенджерка и не ми е никакъв проблем
В очакване ....
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #55 -: Януари 15, 2008, 12:44:48 pm »
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА БЕБОЦИТЕ!!!!!!!!
Живи и здрави да са!!!
Сега и аз ще си кажа за готвенето какво правя! :lol:
Готвя почти всеки ден!Манджата за обяд,и супата за вечеря!
Например,като се прибера от работа единия ден готвя манджичката,
месо с зеленчуци,и на другия ден правя супичката!
После пасирам и слагам в една голяма кутия в хладилника!
От тази манджа ядат два дена на обяд!Същото става и със супата
за вечеря!Така и яденето им е пресно,пък и е все различно,аз
много обичам да им готвя различни неща!
Вече сме си свикнали и е лесно!Вярно трябва да имаш време,
но пък и аз работя по цял ден!
Поздрави на всички! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #56 -: Януари 15, 2008, 13:44:16 pm »
За готвенето - всеки според възмжностите. Аз лично ще и готвя и по един картоф ако трябва, защото съм си у нас, не работя, помага ми се за останалото домакинство /имам предвид готвене и т.н. за нас големите/. Моя грижа е само детето. Би било срамота да се туткам по цял ден и да се чудя кой крак връз кой да заметна, а на детето да давам замръзено или готово. Ми ше готвя и ше ми пукат ушите. Който ходи и на работа и няма помощ е друго нещо.
Друго, което ме възмущава при нас /Драгалевци/ - има доста майки, които не ходят на работа, дали са си децата на детска ясла и градина, а те по цял ден по кафетата, че се и оплакват от градината, а не правят сметка, че за 40 лв. на месец няма как градината да е перфектна и че те с 40 лева не могат да си гледат детето. Егати кокошките, вчера една се обясняваше за условията в яслата в магазина, идеше ми да я светна с нещо по чутурата. Тая кифла по цел ден се чуди в кое кафе да иде. Ми да си гледа детето. А има майки, които се налага да работят, а за техните деца няма място в градината и се чудят кви гимнастики да правят, за да успеят  :x
Да ви кажа не обичам Хамериканското /хамериканска мечта и т.н./ и не ми е по кефа да ги възхвалявам, но не се сдържам. Носят ми понякога подарък дрешки на Крисон. Има едни на Картърс бейби. Е няма такива приятни и леки памучни материи, за цените няма да говоря - без пари, мамка му тука толкова скъпо, а у тая пуста Америка такова разнообразие и ниски цени. Тука всичко е надуто като цени, а радко има качествена стока, особено вносната. Тц тц тц.
Сватя, честито полугодие дет се вика на зетя. Аз ше ударя една виртуална ракия за негово здраве, че невиртуална нИмога :) Да е жив и здрав.
На всички бебоци, които празнуват - тоже здраве и щастие!
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #57 -: Януари 15, 2008, 14:49:34 pm »
тъй, тъй - който пише, без да мисли - Джам ще го натупа  :oops:  :lol:
Абсолютно сте прави и абсолютно съм съгласна за прясната храна!
Написах аз сутринта и после се замислих, че не ми харесва идеята за замразяване - аз лично даже претоплена храна не харесвам  :oops: Мислех, че всички едва ли не замразявате - и аз хоп да кажа, че и аз ще - щом вие - значи и аз тогава - няма да оставам по-назад я  :oops:
На мен пък хич няма да ми пречи да готвя всеки ден - аз даже обожавам да готвя!

Ох, Нинка - аз с това пусто пазаруване по щатски (още си ми държат влага 4-те години живеене там) - сега обикалям по еbay, та да си намирам хубави нещица на добри цени  :oops:
*
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #58 -: Януари 15, 2008, 15:05:35 pm »
Честити месечинки на бебчовците  :D
Да растат здрави и безгрижни, щури и закачливи!

За готвенето всеки ден, не би ми пречело, ако имах поне малко помощ. Дребния издивява, когато готвя а той седи в столчето за хранене. Изкърти си коланите, моля ви се, та сега чакам таткото да се прбере и гледа, инак може някоя беля да стане докато бъркам манджите. 

Сега пак търся инфо, как почиствате ел.каните от варовика  :ask:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмична тема 14.01 - 21.01.2008
« Отговор #59 -: Януари 15, 2008, 17:34:40 pm »
Перди мило, аз изварявам( :oops:като се сетя) с оцет и вода!
Така пишеше в ръководството на първта ми кана!
Първо измивам с гъбка и капчица препарат,
а после слагам 5-6 лъжици оцет и вода колкото и е вместимоста!
Завирам тази смес и после още два пъти същата процедура с чиста вода!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)